tweede blad „DE LEIDSCHE COURANT" DINSDAG 29 NOVEMBER fieaeniflde Berichten. ONGELUKKEN. de onbewaakte overwegen. auto door een trein gegrepen. Een doode, twee zwaar gewonden. Gistcrona'vond omstreeks vijf uur is na bij Alphen (Noord-Brabant) een droevig ongeval geschied. Op den onbewaakten overweg bij wachtpost 10 van de spoor lijn Tilburg Baarle-Nassau is een perso nen-auto door een juist pa sa oe renden trein gegrepen. Het voertuig, een huurauto uit Tilburg, waarin behalve don eigenaar-be stuurder, den heer J. v. Heugten, vier per sonen waren gezeten, word nog een eind weegs door den trein meegesleurd en to taal vornicld. Een der Tilburgsche passagiers, de heer H. v. Esch, groentenhandolaar, werd on middellijk gedood. Een ander groenten handolaar, de heer H. v. d. Linden, be kwam o.m. een beenbreuk en ernstige in wendige kneuzingen. Een dorde inzittende do schoenmaker J. Donders, kroeg een her senschudding. De beide overigen, de heer Heugten en zekere H. de Booy, kwamen met lichte verwondingen vrij. d. Linden en Donders zijn j>or auto van den Geneeskundigen Dienst te Til burg, nadat de directeur van dezen Dienst dr. J. Gimbrère en dr. Govaerts uit Baarle- Nassau do eerste hulp hadden verleend, naar het Gasthuis te Tilburg overge bracht. De toesuund van v. d. L. is zorg wekkend, bij D. is daarentegen momenteel geen levensgevaar aanwezig. De veronge lukte v. Esch was evenals Donders en do Rooy ongehuwd, de beide anderen waren gehuwd. Door een aulo overreden. Tc Someren is het 7-jarig zoontje van den landbouwer A. Thijs, al spelende, door een vrachtauto van den heer S. uit Maar- heeze aangereden. Het knaapje is onmid dellijk naar het R.-K. Gasthuis in Hel- mond overgebracht Men vroest voor zijn leven. Den chauffeur treft geen schuld. Boor den stroom gedood. De 30-jarige eleclricien H. van Zanden is te Veenhuizen in aanraking gekomen met een 3000 voltsstroom in den kelder der electrische centrale van de werkin richtingen aldaar. De onge ukkige werd dood gevonden. Hij was gehuwd. Botsing tusschen de „Waaldijk" cn de „Eemland". Door onbekende oorzaak is op do Nieu we Maas to Rotterdam het s.s. „Waaldijk" van do HollandAmerika Lijn in aanva ring gekomen met hel s.s. „Kernland" van den Kon. Holl. Lloyd. De „Waaldijk was uilgaande op weg naar Braziliö, terwijl do „Eemland" van de Rijn- naar de Lekha ven werd gesleept. Beide vaartuigen zijn ernstig beschadigd. De „Waaldijk kreeg een ingedrukien boeg en is ook midscheeps beschadigd. Bij de „Eemland" werd de voorsteven ingedrukt. Beide vaartuigen zijn naar de werf Wilton gesleept, waar zij in het dok ter reparatie worden opge nomen. De „Waaldijk", die naar Antwer pen zou vertrekken kon niet uitvaren, en zal tot het midden van de week moeten wachten De „Eemland" zou op 7 Decem ber vau Amsterdam naar Brazilië ver trekken. In het ijs vastgeraakt. Vrijdagavond j.l. werd een 13-tal tjalk schepen vanwege het ijs genoodzaakt de haven te Urk binen te komen. Een tweetal binnenvaartuigen echter, n.l het schip Disponibel", schipper A. Krottouw, gela den met lijnkoeken op weg van A'dain naar Hardenburg en het schip „Enafant'', schip per van Balen uit Kampen geladen met raais on op weg van A'dani naar Harden burg, konden vanwege het ijs de Urker- haven niet bereiken en geraakten in het ijs vast Door het mistige weer werden de beide schepen aan den wal niet opgemerkt iverd de noodvlag geheschen. Dit werd werd no noodvlag beheschen. Dit werd opgemerkt door schipper Harder van het motorschip „Dankbaarheid", welke in de Urkerhaven aanwezig was. Het mocht hem gelukken na enkele uren beide vaar tuigen uit het ijs in de Urkerhaven binnen te sloepen. HET DRAMA TE AMSTERDAM. Het stoffelijk overschot van den heer en mevrouw PisuisseGilliams zal Donder dag a.e. op Oud Eik en Duinen te 's-Gra- yenhago ter aarde worden bosteld. Het stoffelijk overschot van Tjakko Kuiper zal Woensdagmiddag omstreeks één uur op de Nieuwe Oosterbograafplaats ter aarde worden besteld. Tjakko K., heeft Zaterdagmiddag reeds met het plan rondgoloopen. Een paar dagen lang had hij er reeds op los geleefd. Blijkbaar had hij al zijn geld opgemaakt. Want toen hij Zaterdag middag met een paar kennissen biljartte 'n een artistencafé te 's-Gravenhage. vroeg bij een van hen tien gulden ter leen. „Om Daar Amsterdam te gaan", zei hij er bij. De kennissen rieden het hom af, maar bij zette door. Toen het spel uit was, ging Tjakko K. heen. „Geef mij een hand, het de laatste keer dat jullie me zien", zei "ij nog. In de drukte van het café ging do heteekenis van zijn woorden verloren. /Do kennissen geloofden het niet en schon ken er geen aandacht aan. Maar toen 2Ü 's avonds van het gebeurde hoorden, berimierden zij zich zijn woorden. Gevaarlijke autodief. t Te ZwoHe is Zaterdagavond uit een garage een auto ontvreemd. Op den Bod- denkampsingel is de dief met den wagen het trottoir opgereden, waarbij een man en diens zoontje werden aangereden en niet ernstig gewond. De chauffeur wist in de ontstane verwarring een goed heenko men te vinden. Boschwachter aangerand. Vorige week is op een avond de bosch wachter van het landgoed Meer en Bosch te Loosduinen, de heer G. Verboog, op laffe wijze aangevallen en mishandeld. Het zal omstreeks 8 uur geweest ziju, loen aan de womng van den boschwachler, welke mid den in het bosch staat, aangeklopt werd Buiten aan de deur stond een man, dio vertelde door duisternis en nust misleid, m het bosch verdwaald te zijn; hij vroeg den buschwachler of deze hem niet het bosch uit wilde brengen. Daar de man volgens zijn zeggen in l>en Haag thuishoorde, meende ae bosch wachter hel boste te doen het verdwaalde heerschap naar den uit gang van de Duinlaan te brengen. In het bosch liep de boschwachler naast den on bekende, doch toen zij het smalle brugje aan den rand van hel bosch over mousten, ging de heer Verhoog den man voor de plank over. Van deze gelegenheid nu maakte het individu gebruik den bosch wachter aan te vallen. Met een hard voorwerp bracht hij hem onverhoeds oenige slagen toe op het hoofd. Do bosch wachler, hoewel reeds een man op leeftijd, heeft een onverschrokken natuur, en heeft in zijn leven als Duurboer af menig avon tuur met s troopers medogemaakt. Hij wist zijn aanrander heet te grijpen en een korte worsteLng volgde. Aan beide zijden vielen harde klappen. Toch wist do man zich los te rukken en ontkwam in de duisternis, in de richting Kijkduin. Dadelijk werd de politie met het gebeur de in kennis gesteld en hoewel deze direct in alle richtingen op onderzoek uittoog, mocht het niet gelukken den aanranuer le pakken te krijgen. Welke drijfveer den man tot deze laffe daad aanleiding gaf, is onbekend. Boschwachter Verhoog geniet in breede kringen om zijn zeer voorkomend en welwillend optreden aller achting. „Vad." Verdwenen spaarpenningen. De tabaksbewerker H. P. P. van de Zuidpolderstraat te Rotterdam bewaart zijn spaarpenningen in een kist, staande iu een zolderkamer van zijn woning. Toen hij Zondag in deze kist moest zijn kwam hij tot de ontdekking dat er sodert den vorigen keer (Zondag 20 November) ingebroken was. Een plank was weggebroken en een hangslot verbroken. De beide gold trommels waren uit de kist verdwenen. In deze geld- trommels waren resp. 2000 aan bankpa- per en 25 en een bedrag van 40 en enkele rijksdaalders en guldens. Brand. Zondagavond omstreeks 10 uur ont stond voor de 2de maal in dit jaar brand in den winkel van G v. d. Kaaden aan den Pastoriedijk te Pemis. Door vlug in grijpen van de brandweer was men den brand, die in het begin een zeer ernstig aanzien gaf, vrij spoedig meester. Do as surantie dekt do schade. De oorzaak is ook thans onhekend. Binnengebracht Door do bergers is thans de gestrande vrachtboot Dokkum IT in de haven vau Enkhuizen binnengebracht. Het vaartuig is lek en moet door pompen boven water gehouden worden. De lading is geborgen doch heeft veel waterschade geleden. De Enkhuizer visscliers, die de boot hadden bezet, hadden te voren oen over eenkomst getroffen met de assurantie maatschappij, als gevolg waarvan deze een cautie van f 10.000 heeft gestort. pendrïngen heeft 10.000 inwoners. Vrijdag is ter gemeente-secretarie van Gendringen de tienduizendste ingezetene aangegeven. Het is het veertiende kind van den heer J. A. G. Vet, boekhouder op do Ultfsche Ijzergieterij. Toen de vader aangifte kwam doe®, werd, zoo vertelt het „Hbld.", de driek'eur uitgestoken en werd voot den nieuwen wereldburger een zilveren beker met het gemeentewapen benevens een spaarbankboekje aangeboden. Ook de moe der zal een geschenk van gemeentewege ontvangen. BuifenS. Berichten ONGELUKKEN. Ernstige trambötsing in België. Een doode en dertien gewonden. Gisterenmorgen heeft de tram, die van de Place du Congres te Luik kwam, de tram van Jupille aangereden. De schok was zoo hevig, dat de bijwagen van de aan gereden. tram omsloeg. Eén passagier werd gedood en dertien gewond; twee dor go- wonden verkeeren in levensgevaar. Dochter van Lord Derby omgekomen. Op de jacht tegen een spoor viaduct geslagen. Lady Victoria Bullock, de eenige dochter van den bekenden Lord Derby, is Zaterdag middag op de jacht in Lancashire om het leven gekomen. Toen zij tijdens de lange jacht te paard onder een laag spooTweg- viaduct wilde doorsn^en, sloeg zij met het hoofd tegen het ijzeren viaduct. Zij beliep een hersenschudding en bleef bewusteloos liggen. Pas na de jacht werd zij aldus door haar broeder, lord Stanley, gevonden. Kort na haar overbrenging naar een ziekenhuis is zfj overleden. Hevige brand in een Siberisch dorp. Uit Moskou wordt gemeld, dat in bet dorp Iwanowka in het Amoer-geb'jd een hevige brand heeft gewoed. Zestien boerde rijen werden in de asch gelegd. Zes vrou wen zijn in de vlammen omgekomen. De Ford. Do groote belangstelling, waarmede al- lerwege in de wereld de komst van het nieuwe model Ford-wagens tegemoet wordt gezien, zal nu spoedig worden bevredigd. Op 2 December a.s. verschijnt de uitgave in het licht, tegelijkertijd in de Vereenigdo Staten, in Canada en in Engeland en een dag later waarschijnlijk op het Vaste land van Europa. De constructie-eigen schappen van het nieuwe model zijn voor treffelijk geheim gehouden. Alles wat men in deze zaak heeft gehoord of gelezen be rust op fantasie of hoogstens op schran dere veronderstelling. De plaatjes van de nieuwe Ford, die in den loop der laatste weken zijn gepubliceerd, bleken op het eerslo gezicht waardeloos. De concurrenten der^ Ford-onderneming hebben gepoogd de veronderstelling ingang te doen vinden dat Ford als factor van be lang op de wereldautomarkt hoeft afge daan. Het zal moeten blijken of er iets in deze veronderstelling is. In verband met het feit dat de oude firma van Detroit mil- lioenen dollars heeft gesloken in Brazili- aansche gronden met het doel in haar eigen rubberbehoeften te voorzien en in verband met de mededeeling van den jon gen Ford dat men in 1928 voor de produc tie van het nieuwe model 300.000.000 dol lars gaat uitgeven, is het beter niet te zeer op die veronderstelling te bouwen. Voor een miliicen dollar bier weggegooid. Anderhalf millioen liter in eenafvoerkanaal. Te Newark bij New York is door ver- bodsagonten voor een waarde van meer dan een millioen dollar aan bier in een afvoerkanaal gestort. Bijna li millioen bier, sedert 1907 in de voorraadkelders van een brouwerij opgeslagen, moesten op bevel der drankwetinspecleurs vernietigd worden. Een weck lang zijn zes arbeiders den geboclen dag bezig geweest om 't eene vat na het andere in het kanaal to gieten. De eigenaar van brouwerij en voorraad was voornemens om het bier, dat in den loop der jaren aan kwaliteit sterk had in geboet, voor de bereiding van azijn te go- brui ken, hetgeen hem evenwel werd ver boden. Daarna stelde hij voor het bier, dat toch zijn eigendom was, hij wijze van „di vidend" aan de aandeelhouders in zijn maatschappij uit te keeren. Ook dat denk beeld kon evenwel niet doorgevoerd wor den. Ten slotte verschenen do ambtenaren met het bevel den geheelen voorraad te vernietigen. Volgens de Amerikaansche wet mag alle alcoholhoudende drank, die voor het in werking treden van het verbod vervaar digd is, bewaard cn door de eigenaars gebruikt worden. Maar in dit geval was liet den eigenaar uiteraard niet goed mo gelijk anderhalf millioen liter bier le ver zwelgen. Dubbele moord. Naar de bladen uit Boulogne sur Mer vernemen, hebben drie Poolsche jongens van 12, 13 en 14 jaar twee mijnwerkers van 45 jaar met een scheermes vermoord. Twee der daders zijn gearresteerd. De mis daad verwekt des te meer opzien, omdat pas een Poolsche bendo wegens een reeks van ernstige misdrijven veroordeeld is. Bomaanslag. Naar de New-York Herald" uit Buenos Ayres meldt, hebben anarchisten een bom geworpen in een sigarettenfabriek, omdat de fabriek een merk onder den naam van Sacco en Vanzetti in den handel had ge bracht. De fabriek en belendende gebouwen worden door de ontploffing beschadigd. Muiterij op een Nocrsch schip. Op het Noorsche stoomschip „Nina" is do bemanninc, die onder den invloed van sterken drank verkeerde aan 't muiten go- slagen. De kapitein en een der matrozen werden door schoten gewond De muiters zijn in de Holtinauer sluis door do rivier politie van Kiel gearresteerd. Drooglegging der Donau-Della. Men is op het ogenblik bezig met de drooglegging van de Douau-delta, waardoor men hoopt enkelo honderdduizenden H A. mocrasland in vruchtbaar bouwland tc her scheppen. Het work wordt ondernomen door een Roemeensche coöperatie. Een groot gedeelte van het ontgonnen terrein zal dan eigendom van de coöperatie wor den, waartegenover deze zich echter ver plicht 10 pet. van de opbrengst aan den Staat af te staan. KERKNIEUWS. mgr. a. j. callier. Naar wij vernemen, is in den toestand van Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haar lem, een zeer bevredigonde wonding geko men. Do geneesheer heeft aan Z. D. H. toestemming verleend, naar Haarlem terug te keoren, doch Mgr. heeft op oigen ver langen zijn vertrek uit Den Haag nog en kelo dagen uitgesteld. Zoodra het een mooie, zonnige dag ia, zal Dr. Peutz Mgr. per auto naar Haarlem begeleiden. Daar Mgr. dozen winter volstrekt rust zal moeten nemen, is het vormen uitge steld tot het aanstaand voorjaar. „Rcs." nationale congreganistendag. Op 15 Augustus, den feestdag van Ma ria ten "hemelopneming, van het volgend jaar, zal te 's-Hertogcnboseh een Nationale Congreganistendag gehouden worden voor de Maria-Congregaties. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van VHertogenbosch, heeft liet beschermheer schap welwillend aanvaard en het voorne men te kennen gegeven den Congreganis- tendag bij te wonen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Watt en zijn hond. Een rasechte koopman uit Leiden, zoo iets als de filmacteur Watt op z'n Zondags, lengte p'usminus 1.75 M. en een snor van even maximale afmetingen, werd voor den plaatsvervangend kantonrechter mr. Briët gedirigeerd, wegens het feit, dat een van zijn drie weldoorvoede honden kreupel de wagen had getrokken. Maar er waren twee deskundigen de veearts Holsheimer en de inspecteur van de dierenbescherming te Leiden, die ver klaarden dat verd. zijn honden behandel de, als een huismoeder haar kinderen. De heer Holsheimer kon dan ook niet vorkla- ern of het pijnlijk was het was echter geen stijfheid in de gewrichten, het dier was wel degelijk kreupel. De slanke koopman werd dan ook, gedot op de zeer verzachtende omstandigheden zijn vurige hondenliefde en do mogelijke pijnloosheid van het euvel, tot slechts 2 of 2 d. veroordeeld. De belooverde dicnstrege'ing. Een chauffeur uit Noordw.hout, nog in de volle kTacht zijner heerlijke jeugdja ren, kreeg in zijn autobus visite van den majoor der rijksveldwacht Eshuis, die hem vroeg naar de dienstrege ing, die volgens de bepaling No. 6 van de wet op de open bare middelen van vervoer daar zichtbaar moet zijn opgehangen. Heel serieus gin gen beiden op zoek maar noch de jeugdige chauffeur noch de meer ervaren en reeds in den dienst vergrijsden rijksveldwachter kon ook maar iets wat in de verste verte op oen reglement geleek ontdekken. Govolg: proces-verbaal tegen den onder nemer. Baas en knecht, deden nu beiden het zelfde verhaal en wel dat de dienstrege ling altijd in de bus aanwezig was ge weest, maar dat de chauffeur haar niet had gezien, wat deze verklaarde met te zeggen dat de deur. die naar binnen open ging en die toen juist openstond, het ge zicht op het reg ement verhinderde. Bovendien lag het ook aan zijn jeugdige onervarenheid, dat hij het reglement niet eerder had opgemerkt, maar hij was daar eerst sedert enkele dagen in dienst. De zeer beleefde veldwachter was ech ter zoo vrij, dit zeer beleefd te ontkennen. Hij had vier volle minuten in de bus ver toefd en zijn oogen good de kost gegeven ook achter de deur.en er was toen be slist geen dienstregeling aanwezig ge weest. „Dat zijn maar smoesjes, mijnheer do kantonrechter" sprak hij met zijn hooge- G-stcm. De ambt. vond de verklaring van den veldwachter het zwaarste wegen en eisch- te dan ook f3 of 3 d., waarop do kanton rechter de uitspraak bepaalde op beden over 14 dagen. In do volgende zaken werden daarna ver oordee'd: W V. overtreding der Boterwet f 25 of 10 d.; W. J. R. overtreding Arbeidswet 3 of 3 d.; H. W. J. id. 2 maal f 1 J. M. v. Z. overtreding invalid.wet 5 of 5 d.; P. v. H. overtreding te Leiden op de keuring van waren 3 of 3 d.; H. B. to Lei den een handwagen op verboden wijze la den 1 of 1 d.; P. v. d. B. te Leiden na middernacht in een café zitten 1 of 1 d.; M. W. M. burengerucht maken f 3 of 3 d M. E. met een rijwiel rijden zonder licht en zonder be' cn epn valschen naam opge ven 2 maal f\ en 3; N. L. met een rijwiel rijden zonder bel 2 of 2 d.; Ch. H met oen rijïel rijden der licht f 2 of 2 d.; J. P. id. 3 of 3 d.; L F. C. id 2 of 2 d M. M. v. d. S. id. alsvoor; J. K. id. alsvoor; J. K. id. a'svoor. A. B. id. alsvoor; H v I\. id. alsvoor; EL M. te Oegstgeest id. als voor; J B id. alsvoor; A. M. G. met een rijwiel door een verb, steeg 1 of 1 d; M. B. Warmond id. 0.50 of 1 d.; W. W. H. te Amsterdam met een auto door een verb, steeg 3 of 3 d.; A. A. P. te Zocterwoudc met een rijwiel op do Vischbrug 1 of 1 <L; S. K. niet gebruik maken van urinoir 2 of 2 d J. S. te Pijnacker rocken in autobus 3 of 3 d.; N. E overtreding der IJkwct 0.50 of 1 d W. d. K. vr. A id. alsvoor; C. G H. wed S. id. alsvoor; A. P id. a'svoor; C. P. id. 4 maal 0.50 of 1 d; C. B. V. id. /0 50 of 1 d.: J. H. id. als voor; W. Z. v d M. id. alsvoor; A. B. T. id alsvoor; J. v. N. id. alsvoor; S S. id. alsvoor; J. P. id 3 of 3 d; J B. te Rijns burg id 0.50 of 1 d., a le m. verb verkl. J. v. E te Noordwkijk met een rijwiel rij den zonder licht ƒ2 of 2 cL; D. P. te Rijnsburg met oen rijwiel rijden zonder bel 2 of 2 d.N. J. v d. M te Boskoop in water varen zonder vergunning 5 of 5 d.; M. V. woonpl. onbek. id. alsvoor; J V. to Leidschendam in water van Rijn land te snel varen 5 of 5 d.; B. S. te Don Haag id., alsvoor; P. L. te Ter-Aar id., alsvoor; M. V. woonpl. onbek. in wa ter van Rijnland varen zonder vergun ning 5 of 5 d.; M. G. v. H. te Kortenhoef id. 10 of 10 d.; A. v. d. W. te Nieuw koop id. 5 of 5 d.; L. B. S. te Noordwij- kerhout loopen op verboden grond 3 of 3 d.; A. H. en H. H. id 1 f 1 d.; C. K. te Noord wijk er hout id. 3 of 3d.; N. A. J te Voorscholen overtreding der IJkwet 3 maal f 0 50 met verb verkl.; G. v. E. te Haarlemmermeer met een autobus rijden zonder licht 4 of 4 d G. M te Valken burg met een rijwiel rijden zonder licht 2 of 2 d.: J. H. te Noordwijkerhoul met oen auto rijden zonder achterlicht f 4 of 4 d.; G. J. H. W. op een weg een auto on beheerd laten staan, vrijgesproken; J. v R. te Katwijk aan Zee met een rijwiel rij den zonder lich ƒ2 of 2 d N. v. E. te Rijnsburg id., alsvoor; J W. N. fe Noord- wijk met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht f 2 of 2d.; J. S. te Noord wijk id alsvoor; N. v. d. B te Noordwijker- hout, openbare dronkenschap ƒ1 of 1 d.; H P. v. R. te Katwijk aan den Rijn id. a'svoor; D. v. D te Noordwijk met een auto rijden zonder licht f 5 of 5 d D K openbare dronkenschap ƒ1 of 1 d.; J. F. te Haarlem id. 3 of 3 d.; J. V. id. 1 of 1 cL; A. B. te Noordwijkerhout, met een rij wiol rijden zonder licht 5 of 5 d. Waar geen woonplaats vermeld is deze Leiden. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Met de hondenkar uit J. v. V., bakker te Alkemade, heoft zijn zoontje, die nog geen 14 jaar was, met een hondenkar op pad gestuurd. Verd. bekende de overtreding. Doordat hij plot seling ongesteld was geworden had zijn zoontje moeten helpen. De politie had toen hij ziek was, bij hein procesverbaal opgemaakt. Eisch 2 of 2 dagen; uitspr. conform. De nieuwe lantaarn. A. S., los arbeider te Hillegom, heeft gereden met een ouverlicht rijwiel Verd. had een nieuwe lantaarn gekocht, doch hoewel die good gevuld was, ging hij toch uit. Eisch 3 of 3 dagen; uitspr. 2 of 2 dagen. Verkeerd gereden. W. B„ te den Haag, heeft to L i s s o op de Kanaalstraat de bocht links genomen met zijn motorrijtuig waardoor het motor rijtuig van Kumminga uit Dordtrechl word aangereden. Verd. laat verstek gaan. Ge tuige J. Elziuga, reiziger te Leidon, heoft do aanrijding gezien en geconstateerd, dat verd.'s verkeerde rijden oorzaak was van do aanrijding. Eisch 15 of 5 dagen, uitspr. conform. Hand uitsteken! D. W., chauffeur to Haarlem, hoeft op 27 Sept. te üillegom het verkoer in gevaar gebracht. Op de Leidsche straat aldaar reed per rijwiel zekere de Heer, dio over wilde steken en vooraf herhaaldelijk door het uitsteken vau zijn linkerarm dit te kennen had gegeven. Dit had verd. moe ten zien; evenwel reed hij de Heer om ver. Verd. zegt, dat got te laat heeft uit gestoken. Get. A. Zeestraten, makelaar Hiliegom, Petrus Duivenburg, bloemist t« Hillegom, Abraham de Vries, reiziger le Amsterdam, komen achtereenvolgens ver klaren, dat verd. de schuld heeft Hij had f reden met zeer groote snelheid. Eisch 25 of 10 dagen; uitspr. 15 of 10 dagen J. M., te Lisse, was den weg overge stoken zonder tijdig een hand uit te sto ken. Verd. ontkent dit. Get. Jan Corn kende. Getuigen Nioo Winkelaar en Hen- ster, was hierdoor in botsing gekomen. Eisch 15 of 15 dagen; uitspr. conform. Steencasmijters. C. N. R. heeft te Hillegom baldadig een steen geworpen naar een woonwagen, welke steen echter door de ruit van Je juist passeer cn de auto vloog. Verd. ont kende. Getuigen Nico Winkolaar en Hen drik Schrcudcr to Hillogom verklaren bei den gezien to hebben dat verd. .n die rich ting gooide. De aiubt. 0. M. vindt, dat het den laatslen tijd to org wordt net do bal dadigheid. Eisch 8 of 8 dagen; uitspr. conform. J. J.. 19 jaar, schilder le Ilillogom, heeft ook baldadig niet steoncn gegooid. Verd. zegt een steen naar een kastanje boom te hebben gegooid; do steen lmd m juist passoerende aulo getroffen. Got. L. van der Lans te Hillegom heelt verd. zien gooien. Eisch 8 of 8 dagen, uitspr. conform. Een sloot krozen. A. C., te Haar l.m oer, heeft de imjI- derkeur overtreden. Vord. hoeft een sloot niet bijtijds gekroost. Get. Joh. Vrijhof, op zichter to Haarl meer heeft dit geconsta teerd. Eisch 7.50 of 5 dagen; uitspr. conform. Gejaagde jagers. G. en C. van D. to II a a r l.m eer, heb ben zich in het veld bevonden met een brandende lantaarn. Veldwachter Boer erna tc Lisse heeft tegen vader cn zoon pro cesverbaal opgemaakt. Hun is ten las to gelegd, dat de een met een brandende lan taarn en de ander met een dubbelloops jachtgeweer in het veld is geweest. Verd ontkennen. Do zoon ontkende een geweer gehad te hebben. In het proces', or baal luidt het, dat deze het geweer had wegge worpen. Do zaak werd aangehouden om den verbalisant to hooren. UIT DE OEHGEV8NG AALSMEER. Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft besloten, den prijs van den elcctrischen stroom met 3 cl per K.W.U. te verlagen cn to hrongon op 30 ct.het salaris van do beido wethouders van 500 op f 700 per jaar voor ieder to brengen en het presentiegeld der raads leden van 6 op 7.50 per zitting; voorts tweo nieuwe arreslantonlokalen lo laten bouwen (kosten f 5000), do hoofd straten t© doen asfalteeron cn don belasting factor van R op 1 te brengen, NOORDWIJKERHOUT. De nieuwe automobielbrandspuit. Maandagmiddag te drie uur werd door de N V. Machinefabriek van der Ploeg to Aj>eldoorn aan de gemeente afgeleverd oen automobielbrandspirit Alvorens af to leveren werd een demonstratie gege ven, welke werd bijgewoond door burge meester en wethouders en verschillendo raadsleden, terwijl ook do burgemeester cm secretaris van Lisse bij de demonstra tie tegenwoordig waren. Bij deze automo biel-brandspuit dient de motor uitsluitend voor het lx*wogen van den wagen, zijnde een normaal lastwagen-chasis Ford. Op deze chassis is een complete pompinslal- latio met afzonderlijke motor voor het drijven van de pomp aangebracht. De pomp is een speciale brandweer-centrifu gaal pump. Met deze pomp zijn als straal- resuilaten te bereiken l»ij matigen wind 30 M. met 20 M.in. straaldikte vertikaal Ho rizontaal wordt 40 M bereikt, terwijl per minuut eeri capaciteit van 1000 Liter wordt bereikt. A'lereerst werd op het Dorpsplein de nortonboring in actie go- bracht. on werd do Nod. Herv Kerk mot

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3