INGEZONDEN MEDEDEELING burgemeesters allen 12.000. De heer van Eek is voor democratische eenvoud, doch als de heer van Eek morgen burgemeester zou worden, zou hij ervaren dat hij heel wat meer uitgaven moest doen, dan nu hij als gewoon burger op den Rijnsburgerweg woont. De heer Bergers verklaart zich met den heer Wilmer eens. De heer' Heemskerk heeft indertijd gestemd tegen verlaging van het salaris van burgemeester do Gijselaar. Spr. was van meening, dat 12000 voor een burge meester niet te hoog was. Thans moet spr. hetzelfde standpunt in nemen. Doch de tijdsomstandigheden zijn veranderd en kunnen nog meer verande ren. Daarom, al zal spr. thans voorstem men, wil hij niet aangemerkt worden, 'Jat hij in alle omstandigheden dit salaris wil bestandigen. De heer v. E c k zegt, dat de sociaal de mocraten wel meer moeten ingaan tegen de kapitalistische realiteit. Wij willen dat iedereen burgermeester zal kunnen worden ook al heeft hij geen geld van zich zelf. De heer' Heemskerk. Dan moet hij ook -behoorlijk gesalarieerd worden! De "heer v. Eek: Wal een burgemeester aan philantropie e.d. wil doen, moet hij zelf weten. Maar als hij het gold niet heeft moet hij daaraan niet meedoen. Wat de inconsequentie van de soc. democraten betreft, zegt spr. dat zij niet altijd op de salarissen willen beknibbelen, als die sa- la rissen eenmaal bestaan. De heer Wilmer: Ook bij vacatures doet U 't niet. De heer v. E'ck: Hier vraagt men ons om advies. Spr. ontkent, dat de soc. dom. zich irn der tijd tegen salarisverlaging van burge meester de Gijselaar hebben gestemd om politieke motieven. De soc. dem. vreesdo toen, dat deze verlaging het sein zou wor den om over te gaan tot een algemeene verlaging der salarissen voo.r alle ambte naren. De waardeering van do persoon van den burgmeester slaat hier geheel en al buiten De heer Parmentier noemt de voor stelling van zaken door den heer v. Eek, wel wat naief. Spr. haalt voorbeelden aan van socialistische wethouders, die veel meer dan 6000 verdienen. De heer Huurman stelt voor om nu tot stemming over te gaan. Hot voorstel om het salaris van den burgemeester van 10.000 op 12.000 te brengen, wordt aangenomen met 2110 stemmen. Tegen stemden de beer Sijlsma en de S. D. A. P. Rondvraag. De heer do Re ede had schriftelijk ant woord verwacht op vragen door hem ge steld over de z. g. loozingsbelasling. Wethouder R e i me r i n g e r zegt, dat hij in een volgende vergadering daarover kan intcrpelleeren. De heer Groeneveld vraagt, wan neer de verbetering van de Janvossensteeg klaar komt. Voor het eind van 1927 moet dat klaar zijn en er is nog geen begin ge maakt Wethouder Reimoringer antwoordt dat het materiaal nog niet aanwezig is. Daarna sluiting. zoovele verbeteringen worden aangebracht dit jaar. Door den heer v. d. Vijver wordt aan merking gemaakt op den toestand bij de wissel van de N.Z.H.T.M. bij de Sandt- laan. Weth. Schoneveld zegt, dat dit grond is van de (ramwegmaatschappij. Maar er zal nogmaals over gecorrespondeerd wor den. De heer v. d. Vijver dringt aan op ver betering van de berm langs den Kat- wijkerweg die successievelijk in de vaart terecht komt. Do voorz. zal met deze wenschen re kening houden. De begrooting onderging overigens op verschillende punten een groole verande ring waartoe' blijkbaar in principe was bes'oten in de geheime vergadering.. Do begrooting wordt daarna vastgesteld Vervolgens werd nog besloten op voor stel van B. en W., om achter het eigen dom van den heer Voorthuizon een ma gazijn enz. voor de bedrijven te bouwen, 8Vi X 5 M. groot, wat ongeveer een be drag van 2750 zal vergen. De heer Kraft vraagt een einde te ma ken aan het melkslijten des Zondags on der kerktijd. Het gebeqrt dikwij s, dat de melkslijtcrs tusschen de kerkgangers door- loopon met hun karren. De voorz. zal de politie opdracht gc; ven er op te letten. Hierna sluiting. UIT DE OMGEVING RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Belangrijke wijzigingen in de be grooting. Een magazijn vooi de bedrijven. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter de burgemeester. Aan wezig alle leden. Een adres van Mej M. Zandbergen schoonmaakster van 't. raadhuis om haar vergoeding met 100 te verhoogen, verband met meerdere werkzaamheden. Wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om prae-advies. Van de financieele commissie voor het Oranjefeest is ingekomen een schrijven, waarin gevraagd wordt een bedrag van 50 tot gedeeltelijke dekking van het te kort van de kinderfeesten. Toegestaan. Verder is ingekomen een verzoek van den keuringsveearts om zijn salaris met 500 te verhoogen. Van de gemeente Kat' wijk is in verhand hiermede een adres ingekomen waarin voorgesto'd wordt om het salaris van 16002000 te brengen op 20002400, wat aan de gemeente Rijnsburg ongeveer 125 zal kosten. Besloten wordt conform het voorstel der gemeente Katwijk. Dan komen aan de orde de begrootin gen voor de bedrijven. Na een korte be spreking worden De heer v. d. Vijver wil naar aanlei ding van de bedrijven nog' eenige opmer kingen maken. Verschillende malen werd geprobeerd, om het tarief van Leiden ver laagd te krijgen, maar dat is niet mogen gelukken. Dat is het motief geweest, dat men ertoe overgegaan is om bet bedrijf in eigen beheer to nemen. Daaraan was na tuurlijk veel risica verbonden. Men moet bier onderscheiden de technische en com- mercieelo leiding. Wat bet eerste betreft, merkt spr. op, dat ze aan hooge eischen voldoet. Over bet tweede kan nog niet ge oordeeld worden, maar spr. dringt er op aan, dat do waarde daarvan niet onder schat wordt en dat do technische en com- mercieele leiding hand aan hand zullen gaan. Verder gelooft spr., dat B. en W.. niet hel starre standpunt moeten innemen van overheid, maar veel meer van lev rancier. Dan is er groote kans op succes, wat spr. aan B. en W. en de commissie van harte toewenscht. De voorz. dankt den heer v. d. Vijver voor zijn woorden. Daarna komt in behandeling do ge meente begrooting dienst 1928. De raad gaat over in geheime zitting. Na opening der deuren heeft de arti- kei s ge wijze behandeling plaats. Do heer v. d. Gugten, vraagt of er niet in voorzien kan worden, dat bij trouw plechtigheden een voldoende aanlal plaatsen aanwezig is Do heer v. d. Vijver slelde voor daar mede thans nog te wachten omdat reeds UITHOORN. GEMEENTERAAD. De praat-manie. Een plant soentje aan de Kade. Het kof- fie-uur ter secretarie. Donderdagmiddag had do voortzetting der raadsvergadering plaats. De Voorz. zegt niet langer da-n tot 6 uur te kunnen vergaderen, tevens merkt hij op, dat bij het reglement van orde zal handhaven, inzonderheid wat betreft het woordvoeren. Vervolgens komt de begroo ting van hetslaclitbedrijf aan do orde, welko na eenige bespreking wordt goed gekeurd.. Begro.oting dienst van openbare werken 1928. Do heer Camphuynder uitte e.en lijstje van verlangen De heer Blom antwoordt den heer C., dat een ieder het recht gehad heeft den wethouder naar zijn idee te kiezen wien hij wilde. De heer Geurts zegt, dat vertegenwoor diging van den groep in den Baad uit den booz© is.. Men moet het algemeen verte genwoordigen. De voorz. diende den heer Camphuyn der van repliek, echter niet wat het politie- ko deel betreft. De heer Camphuynder is echter niet overtuigd en stelt voor om de post reini gingsrechten te schrappen en te brengen op de begrooting, welk voorstel, om een stemming uit te lokken, door den voorz- wordt ondersteund. Verworpen met 101 stem. De heer Camphuynder stolt voor de post onderhoud wegen met f 2000 te verhoogen voor werkverschaffing, welk voorstel door den heer van Diepen wordt ondersteund. Verworpen met 92 stemmen. Vervolgens komt het punt beplanting ter sprake. Aan de Wilhelminakade zou een parkje worden aangelegd. De voorz. zegt. dat elk jaar hiervoor f 250 is uitgetrokken, maar nooit ia gebruikt. De heer Geurts merkt op, dat er geladen en gelost moet worden. De voorz. zegt, dat er onderbre kingen worden gemaakt. Tevens zegt hij. dat do bevolking er toe gebracht moet worden dat de aanplanting niet bescha digd wordt door de jeugd. Met medewer king van 't publiek, vooral van de ouders kan men veel goeds bereiken. De heer Camphuynder wijsterop, dat het tegen woordige schoolhoofd der O. L. school zijn medewerking wil verleenen door 't aanleg gen van schooltuintjes. Hierna wordt de begrooting met alg. st, aangenomen. Behandeling begrooting 1928. Allereerst wordt de post presentiegelden door den beer Camphuynder bestreden. De heer Bosman wil die post niet verhoogen. Velen zijn dezelfde meening toegedaan. De heer Essenius wijst op de post gaderkosten, f450 is te veel. Ilij wil f 400 van schrappen. Een hevige discussie ontplooit-zich. Yooral de consumptie van het seoretaric- Vraagt Uwen bakker 3704 HAARLEMMERMEER. Geboren: Cornelis z. van J. de Reus en C. Markus Kommertjo Agatha d. van F. Keessen en A. M. v. d. Burg Theodorus Johannes z. van H. de Vlieger en M. G. A. Mesman Kornelis z. van J. Sikma en B. G. Oostwouder Engelina d. van J. Slingerland en W. P. Lamboo Lena d. van H. Resoort en E. C. Fredriks Margaretha Ignatia Maria d. van P. J. van der Klauw en Q. M. Borst Apolonia Maria Bernarda d. van P. A. Mangnus en K. Oorthuis Janna Hendrika d. van S. Pols en J. H. Buis Peter z. van G. A. Kleinveld en J. E. Koster Christoffel z. van H. Guldemeester en B. H. van Rijs wijk. Ondertrouwd: Johannes Leonardus van der Meijden 24 j. en Dingena van Meel 19 j. Dirk Koolhaas 21 j. en Teuntje Elshout 19 j. Getrouwd: Arie Doekes 30 j. en Jo hanna Gatharina van Egmond 32 j. Dirk Johannes van Zoolingen 25 j. en Cor nelia Eikelenboom 24 j. Overleden: PÏeter Hamelink 87 j., geh. met M. Goossen. Nahuys Johannes Wilhelm, z. van W. H. A. J. Dukes en S. M. Kat Roelofke d. van A. Wielders en G. van Egmond Pieter z. van J. M. Koenen en G. Sira. Ondertrouwd: W. Baving en M. M. Meijer. Overleden: Jolian Pieter Jans 33 j., echtg. van A. K. J. Oskam Maria Eli sabeth Wientjens 76 j., echtg. van P. Remmerswaal. ZOETERMEER. Geboren: Jacob z. van Ede en A. van den Bosch. Gehuwd: A. Blijleven 28 j. te Bent huizen en A. Slootweg 25 j. DE RIJNSTREEK G. H. van LISSE. Verdronken. Een 4-jarig dochtertje van den heer Baartman aan de Lisserdijk geraakte gis ternamiddag in de Ringvaart. Het kind was reeds bewusteoos toen men het op haalde. Pogirigon om de levensgeesten op te wekken mochten helaas, niet meer ba ten. IJsclub. In het café-restaurant „De Nachtegaal" hield do IJsclub Lisse en Omstreken gisteravond oen ledenvergade ring met een goede opkomst. De voorz., do lieer N. Mathijs, deelde mede, dat op de Statuten de Konink'ijke Goedkeuring is verkregen. De rekening en verantwoor ding van den penningm. werd in orde be^ vonden. Volgens een besluit van de Alg. Verg. van den Zuid-Hall.- Ijsbond gehou den in Den Raag zijn de werklieden op dé ijebanen van den bond tegen ongevallen verzekerd. 'Ook voor de leden is men bezig een ongevallenverzekering in 't leven te roepen. Het bestuur verkreeg in deze een blanco mandaat voor de Alg. Vergadering. Van de gemeente-Lisse, is een subsidie toe gezegd voer"'25 werkdagen voor één man, waarvoor do, voorz. bet gemeentebestuur dank bracht. dee'de de voorz. mede boe de ver deeling was voor de eventueele ijsbanen in zake de controle voor de baancommissa rissen. Bij de rondvraag drong de heer Ylasveld van Sassenlieim er op aan om inzake de verzekering de uiterste voorzichtigheid te betrachten met het nemen van besluiten Als laatste punt is aan de orde de gratis verloting. De voorz. deelde mede dat vcr- schil'ende leden mooie prijzen haddon ge schonken hetgeen het bestuur op hoogen prijs stelde en waarvoor de voorz. den mi'de gevers hartelijk dank bracht. Na deze attractie bleef men nog eenigen tijd gezellig hijeen. Geboren: Wilholmina Clara d. van H. van der Vlugt en C. van der Voort Alid». Cornelia d. van G. A. Weyers en A. van der Meer- Gehuwd: P. Duivenvoorde en J. W. Meskers J. P. Peters en I. Beijk J S. P. de Vetten en M. de Wit. Overleden: Wilhelmina van Sch echtgenoote van G. van der Voort 64 jaar. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. 1 geel metalen broche, bruin heerenvest, witte hand schoen,' ajuminimum rozenkrans, dolk mes, colberjasje, fluweelen muls, roode per'soneei wordt 'aangevallen. Men a-cht I t ceintuur, autoped, grijze regenjas, twee portemónnaie's met inhoud^ heerenhoed, oorknopje, rijwielbelastingmerk '27. lichtingen over hovenstaane voorwerpen worden verstrekt door het politiebureau te Noordwijk-Binnen uilsluitend iédéreii Zaterdag van 121 uur. Geboren: Barbara d. van M. van,Hal en A. S. Meeuwenoord Maria Johanna d. van J. G. Hassing en M. v. d. Berg Jacob z. van L. van Beelen en J. Plug .Johannes Petrus z. van J. C. Duivenvoor den en M. v. d. Poel Adriana Cornelia d. van C. van Beclen en J. G. Voder (geb te Haarlem). Ondertrouwd: Antonie Josephus Nieland 40 j., te Rotterdaro^n Hendrika Johanna van der Wiel 25 j. Getrouwd: P. van den Berg 24 j. en P. Hermans 20 j. Overleden: Johannes Plug 87 j., wedr. van N. Verloop. hun salaris groot genoeg om die consump tie zelf to betajeh. Dc voorz. brengt een woord van hulde aan zijn secretarie-personeel. Er wordt aak uren na gestelden tijden gewerkt. Wordt, de werklust niet verhoogd- door deze kleine waardeering. Wethouder Nederland zegt, dat hij uit oogpunt van bezuiniging gesproken heeft. Nu hij evenwel zulks hoort van den bur gemeester, wil hij aan deze post niets ver anderen. Ook de andere tegenstanders zijn nu van gedachte veranderd, zoodat de post ongewijzigd wordt göedgekeurd. Hoofdstuk II wordt ongewijzigd goed gekeurd. Ook wordt hoofdstuk II 'na be komen inlichtingen op enkele punten, on veranderd goedgekeurd. Hierna wordt vergadering geschorst tot Vrijdag 2 Deeember'a.s. des namiddags 2 uur. ALKEMADE. Geboren: Nicolaas Godefridus, G. J. Rietbroek en O. Poeltuin. Maria Cornelia, d. van P. J. van Es en V. Schol- te. Theresia Maria, d. van P. Koek en P. van Hameren. Quirina Petronella, d. van R. de Jeu en M. A. andvliet. Geor- geus Joseph, z. van G. F. Koot en J. M. Borst. Goliuwd: J. Seiqp jm. 31 j. en G. J. Schafer jd. 23 j. J. E. Spierenburg jm. 24 j. en J. O. Huigsloot jd. 34 j. L. N. van Kins jm. 25 j. en A. M. Weingarts jd. 24 j. Th. J. Lubbe jm. 24 j. en N. A. M. Straathof jd. 24 j. J. G. Broesterhnizen jin. 26 j. en M. J. Wesselman jd. 29 j. Overleden: M. Zaal, echtgeh. van J. van der Hoorn 58 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. De postduivententoonsielling. Op de nationale tentoonstelling van postduiven, georganiseerd door de P. V. „De Gevleu gelde Vrienden''. Bekroningen toegekend door do keuringscommissie aan inzenders van postduiven op de nat. tentoonstelling van postduiven heden geopend- te Alphen a. d. Rijn. Er waren 30 klassen, de eerste prijzen in de klasse I tot XXX werden be haald door: H. Ie Nobel, J Tuit, Maas sluis; W. E. Calis, Mdassliiis; J. van Dam, Bodegraven; J. van Capel, Alphen a. d. Rijn; P. Huleman, Gouda; A. Klootwijk, Hoek v. Holland; W. E. Galis, Maassluis; J. v. d, IJssel, Alphen a. d. Rijn; W. E. Calis, Maassluis; J. W. Wolters;. Ph. v. Waardhuizen; J. v. Dam, Bodegraven; F. v. Staalduinen, Alplien a. d. Rijn; A. Ku- lik, Gouda; G. Ververs, Alphen a. d. Rijn; J. van Dam, Bodegraven; G. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; A. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn; J. de Hcijer, Hoek v. Holland; K. R. W. Kuipers, Alphen a. cl. Rijn; B. J. Slimmers, Leiden; Gebrs. Mens, .Alphen a. d. Rijn; G. Nijhof, Alphen a. d. Rijn; G. Stapper, Alphen a. d. Rijn; W. E. Galis, Maassluis; F. v. Staalduinen, Bodegraven; F. v. Staalduinen, Bodegraven; B. J. Slim mers, Leiden; F. v. Staalduinen, Bode graven. Gevonden voorwerpen. Een bruine da- mestasch, een alpacca beursje, een da-mes- taschje met inhoud, een portemonnaie met inhoud, een hond (kleur geel), een Engel- sche sleutel, een belastingplaatje (rijwiel 1927), een zwarte danies-portcmonnaie, een damestaschje met inhoud, een dames-por- tcmormaie met inhoud, een dameshalsket ting, een portemonnaie met inhoud. Geboren: Cornelis z. van P. C. van Oosthoorn en L. de Best Willem Fieter van D. Zwaan en M. Hoogencloorn Adrianus z. van A. van der Meer en de Rooij Gorneiia d. van H. van Eg mond en K. M. Duysent. Gehuwd: H. J. H. Smit en Th. Kuif L. Reumerman en H. Langejans P. van Wilgen en W. Blom W. J. v. d. Snoek en J. van Staalduinen. Overleden: J. Boesveld jd. 7 innd. F. C. Bergman wed. van D. van Duin, 77. j. Levenl. aangeg. z. van H. Bosse- meijer en J. D. Kooij W. C. van Ons; len echtg.'van G. Luijben, 4-1 j. H Brasker wedr. van J. Hooiboer, 76 j Gevestigd: Helena J. de Zeeuw, echtgenoote van J. Lepelaar, De Ruijter- straat 10, van Gouda. Wilhelmina J. M. Omtzigt, Pr. Hendrikstr. 69, van Leiden. F. Meere, Raadhuisstr. 44, van Heerde. Johanan C. Vos wijk, v. Mandersloostr. 60. van Waddinxveen. Catkarina A. Verka de, echtgenoote van J. Noordermeer, Nieu- f esloot 14, -van Boskoop. C. van den Boom, Burg. Bloemstr. 5, van Sassenheim. Maria Wilschut weel. van C. Mulder, Ridderbuurt 45, van Woerden. G. D. van Leeuwen, Mauritsstraat 25, .van Koude kerk. •Adriana van Haaster, eehtgen. van van Leeuwen, Mauritsstraat 25, van Leimuiden. Meintje Wagenaaj, Hecla- straat 46, van 's-Gravenhage. J. P. van Veen en gezin, Tuinstraat 15, van Hazers- woude. Christina M. Kooijman, Pr. Hendrikstraat 75, van Noordwijk. Ja- coba J. Penders, Bruggestraat 16, van 's-Gravenhage. Vertrokken: Teuntje J. Versluis wed. J. M. van der Heiden, naar Lange- rak. A. Scherpértisse, naar dé Lier. Alida M. Streng naar Haarlem, Maria- Stichting. Klasina van Schaik naar Zoe- terwoude. A. L. G. van der Sluis en gezin naar Voorburg, Loslaan 109. C. Wiggers en gezin naar Waddinxveen. Grietje van Asselt naar Weesp. J. M. Hendriksen en gezin naar Leiden, Hoo-, gewoerd 37. Maria Dreef naar Leiden, Geregracht 3. Cornelia M. W. van Tol naar Reeuwijk. J. van der Helm naar Groningen. B. de Kwant naar Amster dam, Sluisstraat 481. J. J. M. van Vliet en gezin naar 's-Gravenhagé, Rijswijks'che- weg 656. BOSKOOP. Geboren: Johanna Melta Theresia d. van J. v. Lint en II. J. Steenbergen Antonius z. van J. Streng en W. Koole. Ondertrouwd: G. Stigter en M. van Hoogteijlingen. door den Ohr. bond. gecorrespondeerd zal 1 worden. Vervolgens werd nog besloten om aan den pannenfabrikant Jac. O. een schrijven te richten om den loonstandaard zoo onge. veer in evenredigheid te brengen met 't vorig jaar, daar toch de toestand in 4e paonenindustrie thans niet slecht is te noemen. Na nog eenige besprekingen van onder. I geschikt belang werd de vergadering door I den heer van der Werf op do gebruikelijke I wijze gesloten. Wij willen hier nog aan toevoegen, dat de a.s. besprekingen succes moge hebben en dat ook de blinden ziende worden wat betreft he£ organisatieleven. Alleen door allen aan te sluiten zal een kracht daar- van 'uitgaan welke gevoeld zal worden door hoog en laag. Daardoor alleen al zal geluid voortgebracht worden, waar- wordt geluisterd tot heil van uwen bond en tot. heil van u zelf. NIEUWKOOP. De autobusdienst. De Kroon heefi ongegrond verk'aard bet beroep, ingesteld door de directie der Ned. Spoorwegen te gen de beschikking van Ged. Stalen van Zuid-Holland, waarbij aan- P. Langhout te Ter-Aar vergunning is verleend tot het in werking houden van een autobusdiensl tusschen Noorden-Nieuwkoop en Leiden.- ZOETERWOUDE (H. R.). Cursusavond. De voor hedenavond aangekondigde cursus van Kapelan Ver- steegen in het Pafrnnaatscrebouw zal we gens omstandigheden niet hedenavond maar volgende week Dinsdagavond wor den gehouden. St. Barbara-vereeniging. Gisteren avond -hield de St. Barbara-vereeniging di jaarvergadering in het Patronaatsgebouw, onder voorzitterschap van den heer H. d. Poel. Het jaarverslag van den secr. den heer G. Verhoogd, werd onder goedgekeurd. Het jaarverslag van dei penningm., den heer H. J. van Mil, gaf aar inkomsten f340.70, aan uitgaven f 231.18 a-lzoo een batig saldo van f 109.511/:saldo in ka-s op 1 Dec. 1926 f 383.83, zoodat kas is op 1 December 1927 f 493.34 Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Th. Vlasveld en G. Verhoogt. Dooi het bestuur werd medegedeeld, dat in vervolg bij eventueel overlijden de laatst betaalde kwitantie moet worden overge-' legd aan het bestuur. Op voorstel van het bestuur werd besloten op den 4den Zon dag van ieder maand een H. Mis aan God te laten opdragen voor de overledene le den der Vereeniging. Pastoor Meijer juich te dit besluit' ten volle toe, maar men zou óok tevreden moeten zijn, wanneer bet niet altijd in do Parochiekerk kon geschieden. Nadat nog verschillende zaken bij de rondvraag waren besproken, werd deze vergadering mét een aansporing van de voorz., om al]e a.s. Zondag,, het feest van de H, Barbara, deel ie nemen aan de H. Communie voor- de overledene leden, op de gebruikelijke wijze gesloten. SPORT STOMPWIJK. Geboren: Petronella Gerardina Ma ria, d. van J. G. Haket en M. E. O. v. d. Helm. Overleden: W. v. d. Zijden 87 j., wedr. van M. Kouwenhoven. VEUR. Geboren: Wouter, z. van H. de Ruij- ter en M. A. den Haan. Adriana, d. van W. G. Schinkels hoek en M. Huisman. Gehuwd: P. Boudowijns en J. J. M. Muller. WASSENAAR. Goh aren: Librig d. van L. Bouma en B. Theil Jdcobus Bastianus z. van B. KOUDEKERK. De loonen in de pannenindustrie. Door de R. K. en Chr. Steenfabrieksarbeiders bond, werd Donderdagavond een gecombi neerde vergadering gehouden in café Lie- verse alhier. De vergadering, welke góed was bezocht, werd geopend, door den heer van der Werf, secretaris van „St. Stepha nas" terwijl ook de geestelijk adviseur der vereeniging aanwezig was. Na de opening kwam allereerst ter spra ke de gevoerde actie bij de steenfabriek van den heer van B., \fit welke bespreking bleek, dat door den lieer v. B. eenige tege moetkoming was toegezegd. Daar de meeste arbeiders, naar we kregen te hoo- ren, geen hooger loon thans in de winter- campagne kan halen dan 12 a 13 gulden per week, is deze actie alleszins te~reelit- vaardigen, want zeer terecht -werd uit den •boezem der vergadering opgemerkt, dat een dergelijk loon ontoereikend is voor het. onderhouden van een gezin. Door de hee ren van der Werf en Oosterbosch zal dan ook getracht worden om tot een bevredi- A Voorham en J. M. Gersebrands Jam gonde oplossing te komen. Ook kwam nog Wolter z. van M. Niemeijer en A. H. van een ontslagkwestie ter sprake, waarover VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Teylingen IGraaf Floris (4—1). Het is nu drie maanden geleden, dat er op Sporlhof door Teylingen I een wedstrijd werd gespeeld. Over de omstandigheden, welke de oorzaak waren van deze langdu rige rustperiode, is al heel veel stof opge jaagd. We zullen daarover echter zwijgen, alleen kunnen we de Teylingermannen verzekeren, dat het nu met Sporthoff m orde komt. Als zij van hun kant nu maar toonen, dat de club hun" werkelijk lief is, dan gaat Teylingen zeker een goede toe komst tegemoet. Het terrein zal grondig worden opgeknapt, en zooals bekend, heeft de gemeente daarvoor een flinke post be schikbaar gesteld. Ondanks men zich gis teren maar heeft beholpen met het veld, is er door de talrijke aanwezigen genoten van een mooien wedstrijd, waarin Teylin gen verdiend heeft gewonnen. De veranderde opstelling, waarin wij T. ditmaal voor het eerst hebben zien spelen, is o.i. zeer goed door de elftal comm. ge zien. De aanvallen, zoowel als het verdedi gingswerk, kwamen daardoor tot z'n recht Over alle linies waren zij hun tegenstan ders de baas, en vooral Nobel, mocht zich beroemen de sterkste speler van 't veld te zijn. Over den wedstrijd 't volgende. Onder leiding van den heer -P. v. d. Lans stellen heide ploegen., zich op; Van windvoordeel is geen sprake, en ook de zon deed geen voor deel aan de';tosswinst. T." trapt af en di rect neruöh de Hagenaars het offensief, doch vinden in Homan in consorten een geweldig struikelblok. Het duurt echter niet lang of de T.-achterhoede wordt door een snelle ren van de linksbinnen verrast, die ales passeert en een juweeltje van 'n doel punt maakt (01). Teylingen gaat nu. ook eens tot den aan val over,-doch deze strandt op buitenspel. De gebrs. Caspers en Haver beginnen el kaar nu beter te hegrijpen. Als deze ten mooien aanval ondernemen scoort Jaap in buitenspelgebied. 20 minuten is gespeel^ als.de gelijkmaker ter wereld komt na goen werk van Homan kan Haver voor z'n clul gelijk maken (11). Er komt nu spanning in, en ook de Hagenaars ondernemen vlugge aanvallen. Nobel verricht nu z'n werk schitterend zoowel verdediging als aanvallend,en steeds plaatst hij het leder netjes naast een tegenstander, waardoor de voorhoede veel kansen werden geboden- Dezen weten daarvan te profiteren on nemen, door toedoen van Haver, die oer beste partij heeft gegeven, met een mooi schot de leiding (2—1). T. wordt nu ster ker wat het spel eenzijdig doet worden en het duurt niet lang of wederom heeft Jaap het genoegen no. 3 in het net te deponee- ren, daarmee de halfrick verrichten'1 (31). Spoedig is het nu rusten en aU weer is- gedraaid, blijkt dat G. F. nog gee® kamp geeft. Herhaalde malen naderen ZV gevaarlijk de F. voste, waarhij Zandbergen con coecle indruk maakt Ook dc beid

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10