EXTRA i FRBNSCHE BAZAR piano. Verkooping Groole fltakveili Waarom moeten wij ons Haar verliezen. TIJDELIJKE AANBIEDING f DE BLANC Nette Leerlinge 25 ARTIKELEN VOOR INKOOPSPRIJS ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN BNBOEDEL TE KOOP Gedenk het Liefdewerk C. VALENTIJN, Plaatsing erker vóór de rooilijn door A. Maas De gevraagde afwijking wordt on der bepaalde voorwaarden goedgekeurd Wijziging reglement Burgerlijk Armbe- gtuur. Goedgekeurd. Pensionneering H. Duwel (gemeente werkman). De heer Loerakker kan zicb be grijpen. dat B. en W. dit voortsel doen, 1 doch hoopt, dat geen precedent gescha pen wordt. Spr. is niet tegen het voorstel, maar men heeft te doen met iemand, die op gevorderden leeftijd aan de gemeente komt, er eenige jaren in lossen dienst is en dan een pensioentje krijgt, waarop hij denkt recht te hebben. Dit is in zekeren iin een onbillijkheid tegenover hen, die voor hun pensioen betalen. De heer Klaver zal niet direct tegen stemmen, maar een precedent stelden we reeds, we moeten een anderen weg uit. We meoten niet iemand aanstellen, die de gedachte kan opvatten: ze pensionnee- ren me wel. De voorz.: We hebben meer aldus gepen sioneerden, Noteboom, Otten. De heer Loerakker: En er komt er gauw weer eenr het systeem deugt niet. De voorzitter: Als de Raad het zoo wil, zullen we er rekening mee houden bij R. W. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen en 300 pensioen toege staan. Vaststelling verordening op de vrijwil lige brandweer te Hillegom. De heer Kla ver vraagt, waarom een andere regeling is getroffen. In de dertig jaar, dat spr hie is, is de bestaande brandweer in het a'gemeen actief geweest. Maar de tijden veranderen, men wil modern'seeren, het- jeen een groot woord i9 en waarmee Hil- egom hqel graag meegaat. Spr. vreest, dat het een heel duur zaakje zal worden, al zijn deze kosten niet zoo groot. De voorz zegt, dat het reglement is ge maakt in overleg met de brandweer. De heer Klaver: Er is in dat corps nog- il eens gehaspel. Spr. memoreert den brand in de Hoogewerfstraat. Spr wenschte, dat hij daar wat had mogen zeo-gen. De brandmeesters waren toen uitl De heer Meskers wil boete heffen bij verzuim De voorz.: Het is een vrijwil1ige brand- weer; we moeten dus veronderstellen, dat hun diensten zullen presteeren. Spr. vindt het niet goed, er over te spreken. Wetb. Balvers: Op een vraag van den heer Klaver werd nog niet geantwoord. Bij zeer ernstige branden is de vraag gesteld: is één spuit vo1 doende? Er werd ontken nend geantwoord. Daarom is in overleg met B. en W. gelegenheid gemaakt voor een tweede. De heer Loerakker: de heer K'aver ver wacht in de toekomst een duurder exploi tatie; wat is daarover de meening van B. en W.; we beginnen bescheiden en later: vprhooging, verhooging! Is de zaak voor e'kaar gezet in overleg, dan ook de grati ficaties en dan zal het niet duurder zijp in de toekomst. Weth. Balvers: Ik wil den ouden toe stand nog wel eens kört uiteenzetten. Vroeger hadden we zaal huur, koffie, thee, enz. Dat was moeilijk te verantwoorden. Thans is dat uit. Thans staan de spuiten bij Koek en bij Sistermans, hetgeen huur kost. Dat kan niet zoo blijven; er moet dus een brandspuithuis komen en in voor bereiding is het, dat in de naaste toe komst de brandweer onmiddellijk gerequi- reerd kan worden. Komt dat, dan zal het natuurlijk geld kosten De verordening wordt ten slotte vast gesteld. Verzoek plaatsing hek vóór de rooilijn door J. Walraven, Leidschestraat. De af wijking wordt onder voorwaarde, toege- gestaan Verzoek vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs, afd. Hillegom. om gelden ex. art. 72 e. v. der Lageronderwijswet '20. De gevraagde gelden worden toegestaan. Punt 14. Het bouwen van een abattoir. De heer Klaver kan begrijpen, dat B. en W. gedacht hebben, aan dö uitvoering van het besluit. Spr. acht echter het punt: „Bouwen ahbattoir" niet gelukkig geko zen; spr. had liever ge-lezen „slacht plaats". Spr. zal oenigszins moeten klap pen uit de geheime vergadering. De neu zen waren gete]d en met de minderheid is geen rekening gehouden. Een abattoir is hier nog niet noodig. B en W. hebben niet voldoende voeling gehouden met de slagers. Vorig jaar hebben we een onaan genaamheid van de slagers ondervonden, maar de organisaties, waarin ze hooren hadden geraadpleegd kunnen worden. Spr. heeft andere plaatsen bezocht en hem is geb'eken, dat er schromelijk overdreven is met wat er gevraagd is. Op een andere plaats is één lokaal goedgekeurd, door denzelfden heer, die het nu verlangt. Het is niet in orde bij de slagers, omdat er een abattoir in de lucht hing. Mij zijn de kleinste slachtplaatsen onder de kleinen getoond en ook daar mocht thuis geslacht worden. Zou er nu geen gelegenheid ge maakt kunnen worden, voor de 7 men- schen, die geen gelegenheid hebben thuis, om een slachtp'aats te maken? Voor de slachtplaats, zooa's spr. zich die denkt zou 10.000 a 12 000 gevraagd worden, dit abattoir wordt becijferd op f 15.000. De heer Jansen: B. en W. hebben hun plicht gedaan. Het Kon. Besluit was be kend. Zij hebben later buiten B. en W om gewerkt: zij hadden met hun bezwaren moeten komen, de slagers. Het voordeel voor de 7, die de heer Klaver bedoelt, kan niet opwegen tegen bet nadee'. Een slacht plaats voor 7 is een prutsmaatregel; een abattoir is wenschelijk en reeds in prin cipe aangenómen De heer Loerakker zegt dat de belangen der s'agers door een hunner voormannen bepleit is^ In alle opzichten hebben B. en W den juisten weg bewandeld. Wij heb ben dezen toestand niet gewild, doch er moet ben daad gesteld worden. Bij het door den heer Klaver voorgeteld moe ten we ons afvragen: heeft de gemeente er voordeel bij? Nu wordt ook niet voor nie mendal geslacht. Zullen die 7 naar de slachtplaats komen, of bij een collega gaan? In het laatste geval komen wij voor de bout te staan. De heer Meskers zegt, dat de schuld wordt gegeven aan de slagers, die de boel niet in orde gemaakt hebben, maar spr. kon zich daarmee niet vereenigen. In Lisse is nooit een abattoir voorgespiegeld en de zaken waren er in orde. Hier werd in 1925 geschreven, dat het in 1927 in orde moest zijn en in 1926 werd gedreigd met een abattoir Met zulk een bedrag voor een abattoir gaat spr. niet mee. Weth. Balvers: We willen er het abat toir niet zonder meer doorjagen. Door dit collego is nooit gedreigd met een abattoir. In 1926 is een enquete ingesteld en stuk voor stuk is er gewezen, op hetgeen er ge beuren moest. In de eerste vergadering 'met de slagers was men unaniem voor een abattoir. In de 2de vergadering verklaarde men zich bijmonde van den heer v. Eeden uit Noordwijk tegen het instituut. Daar na ontvingen we 7 a 8 brieven, wier af zenders ziph voor een abattoir verklaar den. Wat de heer Klaver verlangt, zou wellicht geen 10 a 12 maar waarschijn lijk 25 000 kosten, terwijl het een hoo- ger slachttarief voor de slagers, die er ge bruik van moeten maken, zou vragen. Bij geen abattoir zou het dus gemakkelijker kunnen gebeuren, dat de vleeschprijzen hooger werden dan bij stichting. De beer Meskers wil nog even terugko men op hetgeen de weth heeft gezegd Spr. meent, dat er schuld bij de overheid is. Men moet geen geld in het water gooien en dat doet men, als men betegeld b.v. en niet meer mag s'achten dit geldt voor iedere zaak. Spr. zal voorstemmen, mar wil in over weging geven, met de slagers bij den bouw overleg te plegen, misschien kan het goekooper dan 50.000. Later zullen ook de slagers dankbaar zijn, dat het abattoir gekomen is. Het voorstel van B. en W. wordt nu in stemming gebracht en aangenomen met 93 stemmen. Tegen stemden de heeren v. d. Schoot, Klaver en Meskers. Aanbieding gemeentebegrooting en be- drijfsbegrootingen, dienst 1928. I nde com missi van onderzoek worden benoemd de heeren Jansen, v Houten en Vermeer. Veordening rege'ende de samenstelling en de werkkring der commissie voor de openbare werken De verordening wordt vastgesteld. Inzake corruptie in de gasindustrie. De heer Loerakker kan met het voorstel van B. en W., om het schrijven voor kennis geving aan te nemen, wel accoord gaan, ook zonder de motiveering. Er is voor ons geen aanleid'ng tot een onderzoek Nu er over deze zaken overal gesproken wordt wil spr. vastleggen, dat de eigenlijke schuldigen worden 'getroffen, want dat zijn de leveranc'ers, die met een handvol zilverlingen trachten de gasdirecteuren te verleiden. Die verleiding is ^root. Men zegt immers: anderen doen bét óók en om niet te zwichten voor een geldswaar dig briefje is een daad van moed .Spr. wil hier naar voren brengen, dat hij zich het recht voorbehoud als de gemeente be stellingen doet, met alle geoorloofde mid delen de leverende firma's te controlee ren, om aan het zwendelbedrijf een eind te maken. De voorz. is het hiermede eens. De heer Paase: Er is nog een „maar" aan. Als ik penningmeester ben van een organisatie en ik word gecontroleerd, dan ga ik vrij uit, als de zaak in orde is. On ze gaedirecteur is een oprecht, hoog staand mensch. Bij controle zal hij dus zeker vrij uitgaan. Maar in het inwendige zien we niet. Spr. zou een commissie wen- schen. De voorz.: Het zou een bewijs zijn van groot wantrouwen. De heer Vermeer: de zaak is 2 a 3 maal in de Gascommissie besproken in het bijzijn van den directeur. Van het veronderstelde is zelfs geen symptoom aanwezig, daarom zou het een daad zijn, waartoe we zedelijk niet het recht bebben. Dit adres aannemend zou het een degrada tie zijn van den Raad en van de Gascom missie. Spr. kan het voorstel Paase on mogelijk steunen. De voorz.: Hier is geen kwestie. De heer Vooren: Er bestaat geen enkele reden voor. B en W. dragen de volledige verantwoordelijkheid van hun praeadvies. Anders zou het college de gascommissie gevraagd hebben. De heer Selhorst: De heer Paayens is lid van de vereeniging van Gasdirecteu ren, het ware wenschelijk, dat hij daar voor bedankte. Jan publiek oefent thans critiek en na Tapport der commissie was dat over. De heer v. d. Schoot: Als ik wel heb, heeft de justitie boeken hier en daar in bes'ag gpnomen; laten we dat afwachten en de zaken niet voorui^oopen. De heer Loerakker: Bij openbare anbe- stedingen blijf ik volhouden: gebeurt er iets, dan zulk een leverancier do straat op gestuurd. De heer Fijma: Ondanks dat tringen de gasbuizen naar den grootsten bandiet De voorz.: Wilson was uitgenodigd, dat had niet -moeten gebeuren en dat zal niet meer ~ebeuren. Het voorstel wordt nu in stemming ge bracht en aangenomen met 102. Tegen d heeren Paase en Selhorst. Het adres wordt dus voor kennisgeving aangenomen. Na een korte rondvraag sluiting der ver gadering. OEGSTGEEST. Auto met koeien te water. Gister avond omstreeks 10.15 uur kwam uit de richting Haarlem een auto met 7 kooien, d»e behoorden aan den heer Buitelaar te Voorburg en bestuurd werd door J. H. Uit de tegenovergestelde richting kwam ook een auto met verblindend licht. De chauffeur van de eerste auto reed in do sloot, op de Rijnsbnrgerstraatweg. Twee koeien werden gedood; de andere wér den met een andere auto verder vervoerd. De koeien waren eigendom van den heer Fr. v. Vliet te Stolwijkersluis. De firma v. d. Ameelo heeft de auto uit het water gehaald. De vooras was be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadn den niet plaats. De twee doode koeien werden naar het abattoir vervoerd. LEIMUIDEN. Het Bilderdamsche feest. Ter gelegen heid van bet 25-jarig bestaan der Bildor- dammerbrug op 17 Nov. is het feestpro gramma vaatgesteld als volgt: 9 uur Re veille en wekken van den brugwachter, 10 uur kinderspelen zooals turfrapen voor meisjes, naar het station voor jongens. Te 11 uur bindernierijden voor heeren per rij wiel, 1 uur topwklixmnen (heeren), vlag- planten (dames). Ob 2 uur ringrijden por rijwiel (heeren), om geldprijzen; ringrijdon der rijwiel (dames) om luxe prijzen; 3 uur ball etje-lo open (dames), broodje-happen (heeren). Het is voor de bewoners van Bilderdam te hopen, dat het weder gunstig mag we zen, daar in dit vergevorderde jaergetijdo niet veel te verwachten is. Ook bij do in gebruik neming van de brug 25 jaren gele den was het niet gunstig, want hot was dien dag zoo verbazend koud, dat men niet anders da-n gonoodzaakt naar buiten kwam. TER AAR. Gementeraad. De Raad dezer ge meente vergaderd Maandagmorgen aa. des voormiddags half elf uur. Geboren: Cornelia Adriana, d. van L. Egberts en A. Burgmeijer. Antonius Petrus, z. van C. D. Bos en C. v. d. Jagt. HILLEGOM. Opzet? Gisteravond bevond zich de heer Joh. Bekkers te ongeveer 6 uur aan de Leidschestraat, loopende naast zijn rij wiel en met een mand in de andere hand. De heer B. liep ter hoogte van de firma L. Stassen Jr. in het zand, dus van den weg en kwam van de richting Lisse. Van de tegengestelde richting kwam een luxe auto, dio recht op den heer B met flinke vaart inreed. B. werd natuurlijk aangere den en zelfs op zij geschoven, waarvan de politie do sporen kon opnemen. De ge troffene is als door een wonder door de mand, die vooruitgehouden werd. niet doodelijk getroffen: alleen het linkerbren zwol op en werd blauw. Het nummer is nog niet bekend, maar de politie stelt oeu onderzoek in. De vraag is gewettigd: heeft men ie doen met iemand die niet toerekenbaar is of die onder den invloed van sterkon drank verkeerde? Het is te hopen, dat dit onderzoek een gunstig resultaat oplevert, want hier is oen menschenleven opzette lijk en ernstig in gevaar gebracht. Do woeste auto-rijder verdween, zonder zich iet£ van do zaak aan te trekken. Bij de bereiding van haarmiddelen wordt in den regel het standpunt ingenomen, dat l/iaruitval niet natuurlijk is en bij on derzoek van die middelen blijkt meestal dat ze sterk prikkelende stoffen bevatten, die de laatste krachten uit de baarvor mende organen putten, zonder deze ook maar in het minst de noodige voeding te iunnen geven. Er treedt dan een groote terugslag in en de haarwortel raakt ten- élotte geheel uitgeput Het was dan ook verheugend, dat ge leerden als Prof. Zuntz, Prof. Frienden- thal. dr. Weidner, zich met het haaigroei- probleem gingen bezighouden. Prof. Zuntz was de eerste, die tot de conclusie kwam, dat het haar eevoed moet worden met de stoffen, waaruit het is samengesteld. Deze stoffen moesten volgens hem door het bloed tot de. baarvormende organen worden ge bracht; l Prof. Friedenthal en Dr. Weidner ech ter waren van oordeel dat de haavvor- mende stoffen direct op de plaats moesten worden gebracht waar ze noodzakelijk wa ren en wel in zoodanigen vorm, dat ze tot het haarzakje, waarin de wortel zit, door dringen en wat van meer belang is door den haarwortel worden opgenomen en verwerkt. Na jarenlange proefnemingen is dr Weidner erin geslaagd gezuiverd men- schenhaar dus de directe bestanddeelen van het haar zoo op te lossen, dat de verkregen oplossing aan al deze eischen voldeed. Ziedaar de vinding van de wetenschap, die op een naar het thans schijnt eenvoudige manier dit probleem heeft op gelost en de menschheid pon middol ann do hand heeft geda&ii, dat de eeuwenoude kiacht over haaruitval en kaalhoofdigheid igt die gevallen ka li beperken, waar de haarwortels door dé' inwerking van een ziekte of door zenuwen zijn gedood. Deze vinding js thans in alle landen ge patenteerd, en wordt onder den naam van Silvikrin allen lijders aan haaruitval te gen zeer billijken prijs ter beschikking ge steld. Wanneer U over Uw haargroei niet te vreden is. dun haar heeft, of aan haar uitval en roosvorming lijdt (het eerste tee- ken dat Uw baarvormende organen niet in orde zijn) aarzel dan niet en stel U op do hoogte van het éenige middel, dat U genezing kan brengen Do beroemde Dermatoloog, Professor Poland, zegt in het Oostenrijksche ge neeskundige tijdschrift, dat wanneer Silvi krin niet baat geen ander middel meer ehrut b WÓ f wo-d^ Deze sterk vergroote afbeeldingen van pjenschenhnar laten duidelijk zien, hoe bij een haar-euvel het haar voortdurend dun ner wordt. Voordat de haarwortelen af sterven, neemt de dikte en de lovensduur der haren voortdurend af. Op het laatst zijn de haren zoo dun dat het begin van kaalhoofdigheid^ duidelijk waarneembaar is. Haaruitval is, in tegenstelling met het geen algemeen wordt beweerd, een zeer na tuurlijk verschijnsel, zooals aan de weten- rchan al Inn" b°fcerrl was. Elk fnnr b«- reikt maar ee.n zekere lengte en valt dan uit, maar er moet een'niéuw haar voor ir de plaatst komen. Hierover en over de vinding zelf vindt U in het populair geschréven hoek „Do Haargroei, zijn Behoud en Herstel" uit voerige verklaringen. Op uw verzoek zen den wij dit boek en een monster ven Silvikrin Ier kennismaking toe. Schrijf er direct om en gebruik daarvoor bon. 1,<V45 Laboratorium Silvikrin, Schickade 204, R'dnm. Ilf verzoek om toezending vnn hot boek en monster. Tor gedoclteljjko ver- goeding Uwer kosten en porti sluit ik Cfl 40 cents poetzegols bij. Kaam Plaats (Als brief verzenden.) L. Crt. 18 Knip dezen bon direct uit. Uitstel ia Twee Gulden Cadeau 4 flesschen prima Wijnen voor slechts f 2.- Witte Port, Roods Port, Samos, Bordeaux. Waarde wan ruim wier Gulden. 11303 Boerenjongens, p.Liter t 0.80 I Berenburger Kruidenwijn 1.25 Boerenmeisjes 1.— I Tokayer t 1.25 Advocaat 1.79 I met een ï/2fl. Tokayer cadeau VAN ENGEL's Groothandel in Wijnen Haarlemmerstraat 24 LEIDEN Telefoon 1743 MAARSMANSSTEEG 25 Ter opleiding in het vak kan een 11288 geplaatst worden. Voor directe indiensttreding ge daagd, een Halfwas-Monteur ilsmede een 11216 JONGEN, jtr opleiding in het Radio en Electro Techn. Bedrijf, zich aan I' melden hedenavond tusschen l en 9 uur. Electro en Radio Techn. Bureau. C.L.M. v.CLEEF Hterenstraat 120. Leiden. Een prima Duilsche Kruissnarige Piano Hjgebotlen voor slechts onder volle garantie. E BAtNING, Oude Singel16. Noordwijkerhout Openbare Vrijwillige Notaris A. B. TER HAAR te Noordwijk zal op Woens dagen 23 cn 30 November a.s. 's mórgens 11 uur in het Café „HET WAPEN VAN NOORDWIJKERHOUT" in het openbaar veilen en ver- koopen: Een WOONHUIS met schuur, broeikas, erf en tuin land aan den Schippcrsloot- weg F 105b te Noordwijker hout, kadaster sectie E no 1763. groot 8 aren 35 cen tiaren. De broeikas is verhuurd tot 30 April 1928 voor f 2,50 per week, terwijl de schuur is ver huurd tot ultimo Februari 1928, waarvan de huur voor uit is betaald. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 16 Ja nuari 1928. 11259 Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. Voorstraat 153. Kolenvulemmers Diepe en platte borden, groote maat Blauw zwiebel Boterhambordje. Blauw Dntbljtservies, porcelein... Eetservies, blauw, 24 deelig 5 deelig Waschstel Pracbt Déjeuner 3 deelig blauw Klokstel Chocoladekaii, porselein I liter Tonmelkkan Porselein Koffiepot (goudlijn) Italiaausche Boodschaplasch Glim Suhoensmeer Glim Poets (vloeibaar) Glim Linoleumwas iapanscbe Wandmat GO ut. Thermosfiesschcn 49 cl" 8 ct. Gloeikousjes, bang of staande.. 19 et. 12'"'ct. Theebladen, geschilderd 93 cl. 1.8G Emaille Emmer 09 ct. S.95 Bloempot, décor met goud 39 cl. 1.98 Emaille Waterketel 89 ct. 29 ct. Mozart-, Beethoven-buste 58 cl. 2.98 Oranje Bloemvaas 19 ct. 78 ct. Rundlederen ftcielasch 248 29 ct. 6 sysl. Gillelte-masjes IB ct. 49 ct. Prima Boterbamuiesje 14 ct. 15-28 ct. Eiken Courantenhanger 39 ct. 10 ct. Eiken Pijpsnrek 39 ct. 10 kt. Pracht koper Wandbord 49 ct. 25 ct. IB deelig Theeservies 139 29 ct. IC deelig Theeservies, décor 2.93 HAARLEMMERSTRAAT 48 Wegens vertrek Indié, van jongelui le klas uibij sa lon: best.: 2 ronde chesterfields, 4 zware eiken stoelen, geheel veerend, bekleed velours d'Utrecht, zware eiken tafel, en massief eiken dressoir alles 150.gekost 450.zeer chique salonhanglamp f 20.gekost 68, prachtig pendulestel 40.gekost 9 smyrna salon kleed flinke maat 55.gekost 185,—, hoogc eiken pracht salonspiegel J 20.prachtige zware eiker, llioe- vitrine met servies f 25.Salo'ngramophoon, hoogo eiken kast. dubbele veering, met coucertwcergcver 45, gekost 225,salonschemerlamp compleet niet chique kap 30,--. 2 prachtige schilderstukken in gouden lijst 25.velvet tafelkleed 9.50, 3-deelig damast bedstel, met schuine peluw en kussen f 35.Q. Anne chester field salon best.: 1 groote bergère, 1 ronde chesterfield 4 Q, A. zware eiken stoelen, geheel veerend bekleed in- geschoren velours plus tafeltje 145.gekost 350. bijpassend 0. A. dressoir 60.2-pers. eiken slaapka- mer-ameubl. 165,2 clubfauteuils. 4 massief eiken stoelen velours bckl. 80Verder loopors, gordijnen en tapijten alles 6 maanden gebruikt. Te zien Zatordag 38, Zondag 127. Maand en Dinsdag 119 uur 669 Laan van Meerdcrvoort 609 Haag. Eindpunt lijn 3 en 12. Hoerenhuis te koop 11257 Voorradig Bakfietsen, ïn alle modellen merk: GEBR. v.d.LEUJ. Gebr. JOSEMANS. Nieuwe Beestenmarkt 30-32. Adres: ZITA-VEREEPIIGING Galgewater 5a, Leiden 11174 Telef. No. 1639 aan den Groenendijk, Hazerswoude, bij het Café van den heer D. G. v. d. VOORT, op Donderdag 17 November, des 's morgens 10 uur. Deurwaarder: 11268 GEERTSMA. Voorschoten. Abonnementen en advertentiën worden aangonomen door tfattenlaan T."Or

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5