I8GEZ0ÏCEB SEöEOEELIfiS ..ROMANO SPORT LUCHTVAART ÜCflDEBSSE-WiEUtflfS INGEZONDEN MEDEDEELING CHINA BATTEN U8T OE OëfiGEVBNG INGEZONDEN MEDEDEELING SCinsier'esi PUISOL H. Hart. Dc geestelijkheid der stad was vertegenwoordigd door den Hoogeerw. De- ken Sanders. Verder verschillende burge meesters der omliggende gemeenten, afge vaardigden van dc Kamers van Koophan del en Fabrieken, van de Unie van R. K. Studentenvereenigingen, Dr. Th. Verhoe ven, directeur van het Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, Prof. Vol- mer uit Rotterdam en tal van andere be langstellenden. Bij de opening werd het woord gevoerd door Baron van Wijnbergen Mgr. van dc Wetering die dc Hoogesehool opende, den ree lor-magni ficus Dr. Goossens, dc Com missaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant en namens de rectoren raagnjfiei door den rcctor-magnificus van Delft. Tilburg en de Hoogesehool. Dc burgemeester van Tilburg Mr. Dr. Vonck de Both, bood als geschenk van de gemeente een fraai bewerkte ambtsketen voor den rector-magnificus aan. Om half zes bood het Gemeentebestuur aan een aantal genoodigden een diner ten Raad- huize aan. •De voorloopige inrichting. De Hoogesehool begint alleen met heb eerste studiejaar. De colleges worden voor- loopig gegeven in de gebouwen van de R. K. Leergangen aan den Bcsschen weg. waar voldoende ruimte is verkregen door het overbrengen van het Muziekconservo- torium dier instellingen naar een ander gebouw. PASSEEREN DER NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Dr. Kortenhorst stelt vragen aan de Regeering. Naar wij vernemen heeft liet Txveede Kamerlid, dr. Korleuhorst thans vragen gesteld aan den minister van Waterstaat over het passeeren der Nederlandsche in dustrie bij een aanbesteding der Nederl. Spoorwegen voor de levering van rails bouten. Overigens koestert deze afgevaar- digdo het voornemen, om, zoo noodig, het denkbeeld ter sprake te brengen, of niet van regeer in gswegc zoodanige instructies gegeven dienen te worden aan de door de ministers van Waterstaat en Financiën benoemde leden van den raad van com- m:ssarissen der spoorwegen, dat in de toe komst herhalingen van bovenbedoelden aard bij aanbestedingen voorkomen kun nen worden. Naar men weet, vormen de door de Regeering aangewezen leden v. d. raad van commissarissen de meerderheid in dit college. De gouverneur van Curasao. De „Resb." ivist tc melden, dat het in do bedoeling van inr. Branljes zou liggen om binnen niet al te langen tijd zijn ont slag aan te vragen. Hij zou over enkele weken wel naar de kolonie terugkeeren, maar alleen voor afdoening van enkele loopende zaken. Mevrouw Brantjes zou dan ook niet meer naar de West teruggaan, maar hier te lande achterblijven In departementale kringen, waar wij ons om informatie dienaangaande wend den, is echter van een voorgenomen ont slagaanvrage van den gouverneur niets bekend. Dat mevr. Brantjes hier te lande ach terblijft behoeft, zoo zeido men ons, aller minst verwondering lo baren, daar zij moeilijk tegen liet klimaat in do West kan en daar dientcngevolgen langen tijd is ziek geweest. „Msbd." Prof. Ir. Vermaes. t Donderdag is te Delft overleden, 59 ja ren oud, prof. ir S. J. Vermaes, hooglce- raar aan de Teclin. Hoogesehool. sle nieuwe 8-cts. sigaar Firma A. II. J. IVIJTKNBURCI Leiden VOETBAL. DIOC HAARL. BOND. R.-K. S.V. „Teij ingen". Na twee uitwedstrijden van het 1ste en 2de elftal is de derde Zondag aangewe zen om thuis te blijven. Niet echter om thuis te spelen, daar „Sporthof" nog niet .te bespelen is. Den 23sten October zal de eerste thuiswedstrijd plaats hebben. Op „Sporthof" is men druk bezig om het overschot van de Sassenlieimsclie Oranje feesten te verwijderen en wanneer liet w;\rtje zoo blijft medewerken, kan het nog aardig tol zijn recht komen. Het 3de elftal van Teijlingcn zal a s. Zi udag zijn lsten competitiewedstrijd spe llen te Voorschoten tegen V. V. 1., II. Wan neer het 3de elftal de competitie inzet zoo- a s liet le en 2e elftal, dan zijn wij best over hen tevreden. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur, voitrek per fiets van K.S A. om 1 uur. Al- Jen zorgen op tijd aanwezig te zijn. Was het bestuur van de R.-K. S. V. ,.Tt ij ingen zes weken geleden bezig do na teursgelden te verzamelen, liet moest ii.eens ophouden omdat door de drukte met de verpakking van bloembollen men 's avonds niemand thuis kon treffen. Echter zal deze en volgende weck de rest der donateurs niet een bezoek vereerd den. Het bestuur vertrouwt, dat liet 3a t het innen der gelden moge gaan als 6 .woken geleden. Wil men de R.-K. S. V. j,Teijlingen" tot groei en bloei zien ge bracht, dan moeien allen steunen door do- 3ialeur te worden Dan zal men van do Joden der R -K. S.V „Teijlingen" nog vele Zondagmiddagen kunnen genieten. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Denis speelt weer mee. Naar wij vernemen zal Harry Denis Zondag a.s. weer voor zijn vereeniging H. B. S. uitkomen in den wedstrijd tegen U. V. V. In de plaats van Mannus van Thiel, die niet meer zal spelen, komt Schoorcl uit. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerislvereeniging „Swift". Daar cr morgen eenige leden deelnemen aan de populaire wedstrijden op de Rijs- wijksche wielerbaan, zu'len de overige le den, welke nog geen prijs hebben gewon nen, een wedstrijd rijden over 20 K.M De samenkomst is 9.45 uur aan do Gijselaars- banlc, vertrek 9.50 uur. SCHAKEN. Capablanca—Aljechin. De tiende part ij remise. De tiende partij is remise geworden na 20 zetten, die in een uur waren afgedaan. Bij den aanvang was al te zien, dat de partij remise zou worden. Aljechin had wit en opende met d2d4. De wedstrijd en de titel wordt gewon nen door hem, die lfet eerste zes punten verkrijgt. De stand is thans: Capablanca 2 Aljechin 1, remise 7. BILJARTEN. Jaarvergadering Leidsche Biljartbond. Donderdagavond had onder vrij groote belangstelling de jaarvergadering plaats van den Leidschen Biljartbond. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de deelname wederom grootcr was ge worden door het toetreden van 4 nieuwe vereenigingen. Het spelpeil was ongeveer gelijk gebleven. Op deze vergadering traden wederom 3 vereenigiugen toe als lid, n.L T.O.G. p.a. Bouman, Lage Rijndijk, De Bijenkorf, p.a. v. d. Kwast, Steenstraat en Concordia, p.a. Hoppenbrouwer, Manden- makersteeg, terwijl waarschijnlijk 't Groe ne Laken, Alphen, na een 1-jarig bestaan is opgeheven. Besloten werd dit jaar met 5-tallen te spelen (1 uit- en 1 thuiswedstrijd) en het aantal caramboles te verhoogen, n-1. le kl. 200 car. cadre, 2e kl. 150 car. libre, 3o kl. 125 car. libre en 4e kl. 100 car. libre. Dc indeeling geschiedt volgens het gemiddelde van 3 spelers hij elkander. Het gemiddelde van alle spelers moet voor 15 Oct. a. s. bij den secretaris bekend zijn, zoodat op 1 Nov. de competities een aanvang kunnen nemen- Hierna werden de diverse prijzen door den voorzitter uitgereikt en werd het be stuur in zijn geheel hij acclamatie herkozen Nadat nog door enkele afgevaardigden het woord was gevoerd om de competitie wat vlugger te beëindigen, werd deze geani meerde vergadering met een woord van dank tot do aanwezigen, door den voorzit ter gesloten. DE POSTVLUCHT NAAR INDIë. Luit. Koppen over zijn tocht. Heden wellicht naar Bangkok? Omtrent de aankomst van Luitenant Koppen op het vliegveld bij Dumdum, seinde Reuter nog het volgende: Luitenant Koppen verklaarde in een onderhoud, dat hij geen last meer had gehad met zijn machine. Hij was niet naar Akyab doorgevlogen, daar hij vreesde, dat de duisternis spoedig zou invallen. Heden zal hij, gelijk gemeld, naar Akyab ver trekken. Luit. Koppen gaat niet naar Rangoon, daar er, in verband met de arces, geen landingsterrein beschikbaar is. Indien het weer boven de Golf van Bengalen gun stig is, hoopte hij Bangkok te bereiken. De omstandigheden voor het vliegen, al dus Luitenant Koppen, zijn in sommige gedeelten van Britsch-Indië veel gunstiger dan in Europa. Men heeft hier minder last van bumping. LEIDEN. Geslaagd is voor het docto raai examen geneeskunde de heer A. Ber- kel (Schiedam). Voor het examen van Apotheker-assis tent alhier, waren opgeroepen 4 Candida- ten. Geslaagd is mejuffrouw J. A. Schaap (Rotterdam). In- en Uitvoerverboden en beperkingen. Een adres van de Kamer van Koophandel voor Rijnland. Aan den Minister van Arbeid, Handel en Nverheid te 's-Gravenhago is door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland volgend adres verzonden. Ingevolge Uw missive van 5 Augustus j.l. inzake Internationale Conferentie te Genève, betreffende afschaffing van in- en uitvoerverboden en -beperkingen, ver oorlooft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zich, Uwe Excel lence te berichten, dat zij met groote in- genofenheid kennis heeft genomen van deze internationale poging om het han delsverkeer tusschen de verschillende vol keren te bevorderen. Hoezeer het ook teleurstelling moge wekken, dat onmiddellijk na de Economi sche Conferentie van Genève enkele landen verhooging hunner reeds niet lage tarie ven hebben voorgesteld, toch meent de Kamer, dat de propagandistische waarde van de voorgestelde conventie niet mag worden onderschat. Alleen toch wanneer de volkeren er zich van bewust worden, dat een vrij interna tionaal handelsverkeer niet alleen in in ternationalen zin een algemeen belang is, maar ook op den duur het eigen land ten goede zal komen, zullen conventies als deze niet alleen gesloten, maar ook met terdaad loyaal gehandhaafd worden. Prima Slaapkamermat, 140x180 69 ct. Prachtige Blokmat, zw. kwaliteit, 140 x 180 l.57'/2 Modern Geblokte Mat. dubbel gevl. 140x180 2.30 Zware Damastnaadmat, 180x230 3.30 Vrij Entrée. Vrij Entrée. HAARLEMMERSTRAAT 130-134 Ba™ Vooral dit laatste acht onze Kamer een punt van zeer groote beteekenis, gezien do ervaring met de internationale arbeids- conventies. Het verdient daarom naar do meening onzer Kamer overweging de conventie slechts zooveel te doen omvatten als reeds thans practisch te handhaven zal zijn. Daargelaten de vraag, in hoeverre de onlwerp-conventie aan dezen eischen be antwoordt, meent de Kamer er op le moeten wijzen, dat do waarde van de conventie zeer zal worden verlioosd. als er meerdere waarborgen worden getrof fen om ontduiking der bepalingen tegen te gaan. In het bijzonder is de Kamer van oor deel, dat art. 5 al te soepel is geredigeerd en zou zij het op prijs stellen, indien do buitengewone en abnormale omstandig heden (circonstances exlraordinaires ct anormales) beperkt zouden worden. Wel licht verdient het overweging om een nadere omschrijving van de eerste alinea van art. 5 te geven in den geest, zooals dit in art. 4 is geschied. Zeer zou de Kamer het op prijs stellen, indien op een of andere wijze zou kunnen worden voorkomen, dat oen land door het eischen van een zeer hoog invoerrecht aan de bepalingen der conventie zou trachten te ontkomen. Alleen reeds de uitdrukkelijke bepaling, dat ook dc vraag, of een bepaald invoerrecht als prohibitief moet worden beschouwd, aan arbitrage zal mogen worden onderworpen, zal naar de meening der Kamer een stap in de goede richting zijn. Ten aanzien van andere ontduikingen, zoo b.v. het stellen van overdreven eischen op sanitair gebied, gejdt naar dc meening der Kamer eenzelfde redeneering. Do Kamer acht voorts het oogenblik niet gekomen om op verplichte arbitrage aan te dringen. De .regeling dor vrijwil lige arbitrage, zooals deze in dc ontwerp- convenlie is vastgelegd, acht de Kamer reeds een zeer belangrijken vooruitgang. Ook echter indien de desiderata der Kamer niet kunnen worden ingewilligd, zal de Kamer het toejuichen, dat deze po ging tot internationale samenwerking wordt gewaagd. Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde. In de Vrijdagavond gehouden maande- lijksche vergadering van de Maatschappij de>r Ned. Letterkunde heeft mevrouw M. C. van Zeggelen uit Haarlean een voordracht gehouden over: Uit het oude Indie. De voordracht van spreekster was ge kleed in den vorm van een novelle, getrok ken uit het volgende historische feit: In 1606 werd een der Boegineesche vorsten uit het landschap Gowa (Z.-Cele- bcs) door een Menangka.bausch handelaar, tevens Mekka-ganger, bekeerd tot den Is lam. Do vorstin weigerde echter tot dezen godsdienst toe te treden, ontvluchtte haar huis, maar na vele wederwaardigheden den handelaar ontmoetende, liet zij zich ook bekeeren en nam op den heuvel Bola Radja den Islam aan. De toestanden in Z.-Celebes waren, toen spr. daar vertoefde in den tijd na de Boni expeditie (1906) ongeveer dezelfden als ecuwen geleden. Zeden en gebruiken, door haar waargenomen, heeft zij dus met een gorust hart in „S. Madinra's vlucht" kun nen brengen. Wat de historie aangaat heeft zij geput uit do Christomatie van Dr. Mat- thes cn bij A. Ligtvoot in het tijdschrift van het Bataviaasch Genootschap. St. Franciscus Liefdewerk. In deze dagen wordt voor de jongens van bet St. Franciscus Liefdewerk een drie- daagscke oefening gegeven- Woensdagavond is deze begonnen om morgen beëindigd tc worden. Deze beëindiging geschiedt op plechtige wijze. Van des morgens 7 uur bij het be gin der H. Mis blijft het Allerheiligste den geheelen dag ter aanbidding uitgesteld. De dag wordt besloten met 'n plechtig Lof, w'aaronder Te Deum. Zooals altijd, is dien dag de kapel voor het publiek toegankelijk (ingang Nieuwstraat). On g o t w ij f e 1 d zullen velen hiervan gebruik willen ma ken. Veer enze gelcó-fsgenooten in Rusland. Morgen wordt er onder alle H.H. Missen in de Mon Père Kerk gepreekt door den weleerw. zeergel. heer dr. Th. Strotmann, Na de predicalie. is cr een collecte voor het zeer sympathieke doel: dc belangen onzer hulpbehoevende geloofsgenooton in Rusland. Waar veel wordt gevraagd en gegeven, mag en moet ook voor dit doel worden gevraagd en gegeven! Leidsche Radio-Tenfccnstelling. Aangemoedigd door 't succes van verle den jaar heeft het Bestuur der Leidsche Radioverceniging, afd. der Ned. Ver. voor Radio Tel., besloten ook dit jaar weer een tentoonstelling te organiseeren, tegen einde October of begin November, in de beide za len van Oud-Hortuszicht, Witte Singel. Op deze tentoonstelling zal den bezoekers en amateurs meer naar voren worden gebracht het selectief maken van do ontvangtoestel len. Het zooveel besproken 4-spoelen sche ma (de verbeterde Koomans-ontvanger) zal, op verschillende wijze gemonteerd le zien zijn. Schema's en werkteekeningen zul len gratis worden aangeboden- De laatste nieuwtjes op radiogebied b.v. ultra-kor tc- golf-toeslellen, wisselstroomtoestellen zul len worden gedemonstreerd. De schakel- en experimenteertafel wordt gedemonstreerd door de Technische Commissie, terwijl hel Inlichting- en Adviesbureau op radiogebied word vèrzorgd door den heer Wirix. Eenige handelaren zullen dc nieuwighe den in handelstoestellen en -onderdeelen in hun stands onderbrengen. Men lezo do nadere aankondigingen en advertenties in dit blad. Nieuwe huiszoeking bij de Indonesiërs. In do afgeloopen week is door de justitie en politie opnieuw een huiszoeking ver richt in het thans ontruimde perceel Was- straat 1. Lokaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand September 1927. Tel.nr-: 2402, naam: J. C. van den Bos, fa. J. G. Hooge- veen, in wijn en gedistilleerd, adres: Korte Mare 2; 2472, M. Brugmans, huisschilder, Beestenmarkt 50; 2452, H. Cohen, War- monderweg 23; 2424 W. v. Dijk, Morsch- weg 66G; 2386, Goedkoope winkelmag. van huishoudelijke en luxe artikelen, aarde werk en speelgoederen, Botermarkt 10; 2403, P. Jasperse, Heerengracht 58; 2438, M- C. Jonker Westerveld, Rijnsburgerweg 169; 2389, Prof. Mr. R. Kranenburg, Zoe- terwoudsche weg 5; 2433, fa. W. v. d. Wijn gaard en Zn, Oranjegracht 71; 2381, J. v. Zijp, muziekhandel en radio engros en de tail, Nassaulaan 9, Oegstgeest. Gistermiddag ontstond een begin van brand in een auto van de onderenming Stadsverkeer, staande in de garage „Max" in de Pelikaanstraat. Het vuur werd door voorbijgangers gehluscht. Door den landbouwer B. uit Ter Aar is bij de politie aangifte gedaan, dat op de gisteren gehouden veemarkt ten zijnen na- deele twee graskalveren zijn ontvreemd. De heer J L. Deumens is benoemd bij de belasting-accountantsdienst in Ned. Oost-Inciiö. Het accountantskantoor van den heer D. alhier heeft deze, zooals blijkt uit een advertentie in dit nummer, overgedragen aan de lieeren J. C. M. Wesseling en P. W. G. Adriaans. BIOSCOOP. Trianon. De „Goldrush!" Het nieuwste filmwerk van Charley Chaplin, door hem geënsce neerd, geregisseerd en gespeeld. De „Gold- rush", die een triomftocht maakte door Amerika en Europa. Het heet een tragi-comedie, maar is meer comisch dan tragisch. Charley de eenzame begeeft zich, evenals de eindelooze rijen goudzoekers, naar Alaska, op het gerucht dat daar goud in den bo dem zit. De eenzame dwaalt rond in de eindelooze sneeuwvlakten en komt ten slotte terecht in een blokhut, waar hij ken nis maakt met „Groote Jim'', die een claim heeft ontdekt. In die hut woont echter een man, die wegens moord wordt gezocht en na vergeefsche pogingen, die door den sneeuwstorm worden verijdeld, om do twee mannen uit zijn hut te zeilen, wijst het lot hem aan om in dien storm proviand te gaan zoeken, want allen lijden hevigen honger. Hij overmandt dan een proviandslee van do politie maar keert niet terug. Door Groote Jim, die hem later ontmoet, met een klap op het hoofd huiten gevecht to stellen, wordt deze versuft en is de plaats van zijn goudclaim vergelen. Na veel wederwaardigheden o.a. in de herberg eoner nederzetting, ontmoet Charley dan Groote Jim. Samen gaan zij naar do hut terug, die door den storm wordt opgenomen en met haar inhoud_op den rand van een afgrond wordt neergezet. Juist op die plaats vindt Jim dan zijn vorgeten goudmijn en rijk keeren beiden naar Europa terug, terwijl Charley op de boot nog even trouwt met Georgina, het meisje uit de herberg. Een simpel gegeven. Maar door Char ley Chaplin tot iets bijzonders gemaakt. Charley in z'n origineele kleedij en met z'n groote platte voeten dwalend in eindelooze sneeuwvlakten, de honger, dio Jim Charley voor een groote kip doet aanzien, het „diner" met de meisjes uit do herberg, de scenes in de herberg en tenslotlo vooral, de onmogelijke escapa des in do hut, wankelend boven don af grond, al deze dingen maken deze film to een kunstwerk, dat alleen aan een film-genie als Charley zijn bestaan kon danken. Het is geestig en origineel. Voor de pauze een varieerend aanvul lingsprogramma, met een journaal, do zeer interessante drie-Octoberfihn, een comisch e twee-acter, een modcrevue cn een reisverhaal van landen en zeeën. Op het tooneel geeft Alexander Coret een paar keurige vioolsolo's. NOORDWIJK. Duindccrn-dieven. Sedert geruimen tijd worden onze mooie duinen geplunderd door diverse kooplieden, die aldaar duin doorns komen plukken, welke zij in de grootere plaatsen te koop aanbieden. Het is de politie thans gelukt twee Leidsche kooplieden aan te houden, die een groote partij duindoorns vervoerden. De duin doorns werden in beslag genomen en legen de overtreders wegens diefstal proces-ver baal opgemaakt. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei- den brengen ter openbare kennis, dat J. G. Kluit, te Leiden, een verzoek lieeft in gediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het per ceel Breestraat 110. Algenieene Agenda LEIOEN. Zondag. „Reclame" door het A'damscho Tooneel. Schouwburg 8 uur (goed» gekeurd). Maandag. „De tante uit Indië", door hel Vereenigd Haagsch Tooneel Schouwburg. 8 uur. (Volwasse nen). Van Zaterdagavond 8 uur (ot Maandag, morgen 8 uur nemen de volgende huisari. son den dienst waar. Dr. Muijsert, Breestraat. Dr. Niemer, Stationsweg. Dr. Schreuder, Plantsoen. Dr. Starck, Witte Singel 29. De geneeskundige 's Zondagsdienst ie Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, WilheJminapark Tel. 390 De avond- nacht- en ZondagJienst der apotheken wordt van Dinsdag 4 Oct. a.s. tot en met Zondag 9 Oct. waarge nomen door de apotheken van do H.H.: G. H Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76. telefoon vallen en bezceren zich vaak, terwijl do kleineren dikwijle last hebben van roodc of ge. (smette liuid. Dit verzacht en geneest men mrj Doos 30, Tube 80 ct. OEGSTGEEST. Ziekenhuisverpleging. Wanneer can vereeniging van 800 leden ccn algemeeno vergadering uitschrijft, dan mag men toch met reden verwachten dat deze door min stens l/lO gedeelte der leden wordt be kocht. Deze verwachtingen werden giste renavond echter beschaamd, toen het fonds voor Ziekenhuisverpleging een vergadering hield. Toen waren daarbij, buiten het be stuur. 8 leden, zegge acht leden, present. Do secr., de heer J. v. d. Post, opende op gebruikelijke wijze do bijeenkomst en deelde mede, dat de heer J. tan Noord zijn benoeming tot voorzitter niet lean aan vaarden. De redenen, die de heer v. Noord daarvoor opgaf waren 'alleszins te recht vaardigen. Door het bestuur waren cnkelo personen gepolsd of zij zich een eventueele benoe ming zouden laten welgevallen cn alzco werd door heb bestuur de heer Avcrdick naar voren gebracht. De stemming bleef geheel vrij. Door dc vergadering werd daarna de heer Averdick met bijnr alge- st. tot bestuurslid en voorzitter benoemd. De heer Dcfferhof besprak een wensche- lijkc bestuursuitbreiding met twee leden, waarbij de heer W. den Boer zich aan sloot. De heer J. v. d. Post zag daarvan de noodzakelijkheid niet in. Ook voerde daar over nog het woord de heer H. C. Juffer mans. Omreden bestuursuitbreiding geen agendapunt uitmaakte kon daarover niet worden beslist. Tot lid der Kascommissie werd benoemd do heer A. v. d. Hukt Jr. Bij de rondvraag besprak de penningm. uitbreiding ledental. Om .de noodzakelijk heid daarvan aan-te toonen liet spr. eeni ge cijfers liooren van dc reeds gedane uit gaven, waarover de vergadering zich ver baasde. Wanneer de uitgaven blijven aan houden zooals de laatste maanden, staat men ongetwijfeld op 31 December voor een tekort op den gewonen dienst. Geboren: Sophia Oa,tharina Jolian- no, d. van J. C. F. de Ridder en S. M. Koe- kebacker. Ondertrouwd: J. A. B. Wiercx Amsterdam en C. M. van Grieken Oegstgeest. G. H. Splinter te Ixriden en H. M. Spaargaren te Oegstgeest. Gehuwd: N. W. Warnsteeker en L, Weijnen beiden te Oegstgeest. A. den Heijer en A. A. A. Spilker beiden te Oegst geest. Overleden: M. A. van GriëthuijseB 36 j. J. F. Wol torbeek 82 j. VOORHOUT. Muziektent. De R.-K. Muziek vereeni ging is er in geslaagd om grond te ver krijgen lot het plaatsen van een muziek tent. Deze tent zal n.l. verrijzen op den grond van den heer v. d. Hulst, tegenover het Gemeentehuis alhier. WGUBRUGGE. Geboren: Hendrikus Johannes- z van J. Bax en J. M. Opdam Leonardo Hendrikus z. van J. Hoogenboom en A M. Borst. Gehuwd: W. Muller jm. 27 j. en 1' Meirik jd. 25 j. KATWIJK. In de sloot gereden. De heer H. G. Pzn. te Noordwijk kwam gisteravond met zijn auto vanaf de richting Wasse naar en reed bij den Molenweg, door de mist misleid, tegen een paal. Hij raaklo het stuur kwijt en de auto kwam in de sloot terecht. De heer de G. had zich nog al erg bezeerd en werd door voorbijgan gers naar dr. Hueting gebracht, die lie® verbond, waarna hij naar Noordwijk kon worden vervoerd. De auto zal lieden met een hijschtocsl*1 worden opgehaald.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2