tWEEPE SLAP ,DE LEIDSCHE COURANT' VRIJDAG 6 OCTOBER p.iiteni. Berichten. ONGELUKKEN. Typhoon boven de Philippijnen. Koviee typhoon heeft het eiland ^loro zoomede zuidelijk Luzon (Phi- nen) geteisterd. Bijzonderheden ont- d'aar de communicaties verbroken OvErsiroomingen in Roemenië. rit Roemenië worden weer nieuwe over- ioniingen gemeld. 13e stad Jassy staat Mteliik onder water, doordien de L(b buiten haar oevers is getreden. tal van andere plaatsen hebben on- de overstroomingen to lijden. Ver- idene personen zijn om het leven ge- 'en. Tot nu toe zijn 15 lijken geborgen, scliado wordt op ettelijke millioenen jaamd. j van een Zuid-Afrikaansch econoom. Uockwam prof.Lehfeldt om het leven? r. R. A. Lehfeldt, professor aan do ttv'atersrandsche Universiteit, een der endste economen van Zuid-Afrika, en Tooral op goud-theoretisch gebied, internationale vermaardheid, ia plot- i» ie Johannesburg gestorven. Niet jn dit sterven, doch de wijze, waarop se geleerde den dood heeft gevonden, >ft groote ontsteltenis gewekt. Professor lifeldt werd n.l. dood in zijn badkamer ronden, de handen achter op den rug een fietsketting samengegonden, ter- do linkerzijde van zijn lichaam geheel rt was. Omtrent de doodsoorzaak tast en nog in het duister, doch men ver- iedt, dat misdrijf in het spel is. Vlieger op stroomleiding. Een slachtoffer der electriciteit. assan in Pommeren wilde een i ooimeisje een aan een koperdraad •stigden vlieger oplaten Haar broe- was haar daarbij behulpzaam. Plotseling daalde de vlieger en kwam draad, waaraan hij bevestigd s, op een hoogspanningsleiding terecht, onder een stroom stond van 15000 t Do jongeman, die het stuk koperdraad dit oogenhlik vasthield, was oumiddel- dood. De kinderverlamming in Duitschland. De spinale kinderverlamming heeft ook district Keulen haar intrede ge en. In totaal werden in de stad en het trict Keulen en verscheidene omliggen- sleden tot nu toe 16 gevallen van kin- Terlamming vastgesteld. 103-jarige geestelijke. h 103-jarige Rev. Christopher Cook rd dezer dagen in een bij zijn pastorie egen boomgaard te Mamhilad, nabij Dlypool, gevonden. De geestelijke was »el geworden en in een sloot gevallen. De toch nog krasse grijsaard overleefde iter dit ongeval en is nu herstellend een hevige koude, die hij daarbij eft opgeloopen. Kampioen-autodief. Driehonderd in drie jaar. De kampioen-autodief van Frankrijk, «ls hij zichzelf noemt, Camille Debau- zooals reeds gemeld, Zondag door •ijseh inspecteur van politie gear- teerd. Debauche, die al verscheidene malen oordeeld is, vertelde de politie, dat hij de drie jaar, dat hij op vrije voeten s geweest, ongeveer 300 auto's had ge len. Hij had blijkbaar groote bekwaam- d en durf bij zijn diefstallen aan den selegd en was trouwens eenige keeren or louter brutaliteit aan de politie ont- nt 'ie maanden geleden stal hij een auto een der hoofdstraten van Parijs. De "ie zette hem na en een verkeerg- emming bracht den vluchteling tot an Doodkalm stapte hij, met zijn jas den arm uit, bleef staan waar hij J®» toen de politie was gearriveerd wide hij haar, dat de dief in een zij- aai was verdwenen en dat hijzelf, als irb'jgangor, even op den wagen had >ast. loedig gevecht aan boord van een schip. toer dagen heeft aan boord van het 'flsche stoomschip .Maniema" te Ant- rpon, van de Gongolijn, een hevige ["Partij plaats gehad. Congoleesch zeeman vermaakte jgramofoon-muziekeen ander er bemanning, de Deen Aagare, kwam Egen op, wijl hij niet kon slapen, de Congolees toch maar door ging Zlja concert, greep de Deen een re- p/f kwetste fton Congolees doodelijk. 11 de andere Gongoleesche leden der nning het gebeurde vernamen out er een heftig gevecht. Zij wierpen ln E'a-ssa op den Deen, die halfdood pn werd. De Antwerpsche politie stollen11 dooien om de orde te 'e beide slachtoffers zijn in ernstigen naar het ziekenhuis overgebracht. 0n"ensche typiste in Richmond Park vermoord. L°ndensche typiste, miss r,i,aCei er' die sedert Zondag uit ertok huis werd vermist, is ver- gevonden. in Richmond Park. Hot ftu 2 geworgd met een zakdoek en er kid;» enen die op een wanhopige i \n 2 WG^en- De varens in de omge- io PJ'at®e*PaPt, terwijl de para- ïlac TT A-^eisje *n 6tu^ea naast fawJL werd gevonden door een wir!r' Detectives van Scotland Wezip en» P?aa^s van den moord lekon ;T00j wcrd weggevoerd, dat het slachtoffer Zondag avond een afspraak had met een jonge man, die beweert, haar niet op de afge sproken plaats te hebben ontmoet. Moordaanslag op een Burgemeester. Op den burgemeeser van Verona werd door middel van een holscho machine een moordaanslag gepleegd. Het betreft een daad van wraak van een man, die reeds sedert vijf jaren den burgemeester anony- me dreigbrieven zendt. Een vijftal personen liepen lichte brand wonden op. Napoleons villa op Elba ingestort. Van San Marino op Elba, wordt ge meld, dat hoezeer men ook op tijdige in terventie vanwege de Italiaansclie regee ring gehoopt had, een deel van Napoleons villa op Elba sinds lang in verval is ineengestort. De Italiaansche bladen spreken de hoop uit, dat de regeering alsnog het overblijvende gedeelte zal hel pen redden. Telefoons in Russische treinen. Naar de „Prawda" meldt, zijn dezer dagen op de spoorlijn MoskouMinsk met goed resultaat proeven genomen inzake draadlooze telefonie voor in beweging zijnde treinen. In twee wagons van een trein word een ontvang- en uilzendinslal- latie aangebracht, terwijl op de daken der wagens antennes waren opgesteld. Op een afstand van ruim 120 K.M. kon het ge sprokene even duidelijk worden verstaan als bij do stedelijke telefoons. Het plan bestaat thans alle treinen, die op lange trajecten rijden van telefoontoestellen to voorzien, die zoowel voor dienstgesprekken als door de passagiers kunnen worden gebruikt. 0E RUHSTREEK UIT NIEUWKOOP EN NOORDEN. ONS VEREENIGINGSLEVEN. Om te beginnen doet het mij veel ge noegen, dat vriend Observator zich op het Wil helm i naf e es t te Noorden (dit toch schijnt hij te bedoelen) zoo kostelijk ge amuseerd heeft, alleen reeds door er naar te zien; doch wat deze tirade nu te maken heeft met hetgeen wij elkaar betwistten is mij niet duidelijk. Zij gaat totaal langs de zaak heen, waar het ten slotte ging over het Verschil tusschen een kermis en volksfeest. Ik heb er echter niets op tegen, dat hij nu maar liever een ander onderwerp kiest, doch ik grijp deze gelegenheid nog gaarne even aan om mijn compliment te maken aan het bestuur van de vereeniging, dat het er zoo met ernst naar gestreefd heeft en er zoo goed in geslaagd is een feest te or- ganiseeren, waarover men een en al lof is geweest en nog is. Observator heeft vervolgens zijn aanval gericht op de door mij gestelde kwestie, waarom wij Katholieken ons op maat schappelijk terrein moeten aansluiten in standsve-reenigingen, in boeren- en tuin ders voreen iging, in de Hanze en in den Volksbond. En als ik dan. constateer, dat bij een ge deelte ernstig gestreefd wordt naar orga nisatie en bij een ander gedeelte niet, dan zeg ik toch niet anders dan de waarheid en als ik vervolgens het pogen van eerste waardeer en toejuich en laatste wijs op een tekort en zonder verwijt te maken hen prikkel om eveneens die richting uit te gaan, dan vind ik Observator nog steeds op mijn weg, want uit allee blijkt, dat hij zich met beide voeten plaatst op het stand punt, dat ten slotte het eenig aanneem bare is, dat wij Katholieken op uitdruk kelijk verlangen van om niet te zeggen op bevel van onze kerkelijke overheid ons moeten vereenigen en wel in uitslui tend Rooinsohe vereenigingen. Mijn geachte opponent staat echter in den breede stil bij de oorzaak, waarom onze menschen er blijkbaar zoo weinig voor gevoelen om dien weg op te gaan, lettend op het droevig resultaat van verschillende ooöporatiën op Katholieken grondslag; hij meent voorts, dat de omzetting van een openbare meening nu eenmaal niet in een oogwenk tot stand te brengen is, doch dat zulks jaren, vaak zelfs menschenleeftijden vordert en dat men zich vooral spitsen moet op de jeugd. Op deze punten wil ik nader ingaan. Het odium van eenzijdigheid, waarmede Observator mij treft vindt hij hierin, dat heb zich organiseeren van den arbeider evenmin voortspruitto uit zuiver plichtsge voel, doch veelmeer uit stoffelijk eigenbe lang. Do werkgevers organiseeren zich niet, omdat de schrik er in gekomen is, omdat de ervaring op het organisatie-ter rein der laatste jaren niet slechts geen voordeel opleverde, doch wel nadeel en al lerlei andere misère; de arbeiders organi seeren zich niet, omdat zij er geen voordeel inzien en voorzoover ze het deden cm voor deel te behalen. Al zoo de partomonnaie, de boterham, zie daar do spil waar alles om draait; de mo tor, die het wiel in beweging brengt. De leden van den Volksbond zouden dus al leen uit winstbejag hun contributie offeren? Ik durf het niet in zijn algemeenheid te ondorsch rij ven. Gelukkig, dat schrijver een zalfje op den wonde smeert, door te zeggen, dat, dank zij do bekwame leiding van den voor zitter ik vermoed, dat hij ook hier Noor den op het oog heeft) een beter en een meer Katholieke geest den boventoon gaat voerendat in deze vereeniging steeds meer gaat leven en voorop komt te staan het verlangen naar geestelijk bezat. Paus Leo XIII zegt bet in zijn Ency cliek „Graves de communi Re" zoo duide lijk, dat de sociale kwestie niet slechts lou ter een economisch vraagstuk is, doch vóór alles een zedelijk en godsdienstig vraag stuk. Dit idee moet dan ook overheerschen in het vereenigingsleven. Nu is het mensche- lijk en ook verklaarbaar, dat de schrik er in gekomen is door de noodlottige onder gang van zooveel instellingen. Men verliest echter maar al te vaak uit het oog, Ie. dat deze coöperatiën in den oorlogstijd of kort daarna tot stand kwamen, toen wij leefden in den tijd van koog-conjunctuur, toen wij meenden, dab alles kon en men veel te veel te lichtvaardig alles bezag en uitvoer de; 2e. dat het R. K. daar absoluut on schuldig aan is, evengoed toch gingen in dien tijd een groot aantal ook niet-Katho- lioke instellingen op de flesch; 3o. dat het de eigen vertrouwensmenschcn zijn ge weest, die men met do leiding belastte en als er schuld is geweest of fouten zijn be gaan, dat men ofwel daartoe zelf heeft medegewerkt ofwel niet voldoende con trole heeft uitgeoefend en men derhalve niet de schuld moet werpen op de vereeni gingen alszoodanig, doch op do menschen die, al dan niet bewust, de zaak in een verkeerde richting stuurden en ten 4e. dat het niet de stands vereenigingen waren, doch do instellingen, uit haar voortgeko men weliswaar, doch geheel van haar los staand, gelijk wij die gekend hebben. Men moet de toestanden ook eens ver gelijken, zooals wij ze hier in onze dorpen kennen, met die in tal van andere plaat sen. Zeg ik te veel, als ik de verhoudingen tusschen de verschillende standen alhier op één lijn stel met oen klassenstrijd, zoo als men die kent en voort bij de socialis ten? Zie nu eens in het Westland, in den bollenstreek en op zooveel andere plaat sen, waar de R. K. werkgevers en werkne mers ieder in hun eigen stand vereenigd zijn, waarvan de besturen in voortdurend contact met elkaar staan, waar men door overleg en samon&preMng do geschillen, die voorkomen, oplost en waar ten slotte do geestelijke adviseur zorgt, dat alles in Roomschen geest en Roomscho liefde mar cheert. En als nu Observator blijkbaar ook die kant uit wil dan vermaant hij, dat zulks maar niet ineens kan. Ik ben het volko men met hem eens. Doch het is nu al ruim 35 jaar geleden, dat Paus Leo XIII zijn voorschrilten hieromtrent aan do Katho lieke wereld gaf en hoever zijn wij nu in onze dorpen? Moeten daar nog eens 35 ja- ron over heen gaan? Kom, kom, dat be hoeft toch niet. Een feit is, dat, ware do oorlog or niet geweest, wij m.i. veel verder zouden geweest zijn dan nu. De menschen moeten daartoe worden opgevoed. Volkomen waar, doch dit kan alleen, als er een begin is; toen de Volks bond zijn eerste schreden richtte, zijn er fouten gemaakt, ongetwijfeld, men moest loeren en ondervinden, doch Observator merkte dit heel goed op, dat men thans steeds meer in het juiste spoor komt. Het is natuurlijk een schitterend idee, om de jeugd met het vereenigingsleven ver trouwd te maken, haar vroegtijdig te Iee- ren, wat op maatschappelijk terrein alzoo te koop is. Met groote belangstelling zio ik dan ook tegemoet hetgeen Observator hieromtrent heeft mee to dcelen. Onze Koningin zcide ceni, dat ons land, zoo klein, toch groot kan zijn in daden. Zoo is het ook in kleine parochiën. Wij moeten veel meer onze gedachten opheffen boven onze dagelijkscho bezigheden, boven onze vooroordcelen, onze bedilzucht en neiging tot jaloezie en afgunst; wij moeten onzen horizon verbroeden, op hooger en frissohcr standpunt gaan staan en de voor name dingen op de eerste plaats zetten. Niet de portemonnaie, niet de boterham moet op den voorgrond staan, dat zijn niet de voorname dingen, welke wij allereerst op het oog moeten hebben, ook niet het eigen ik en de liefde tot zich zelf. Het ver eenigingsleven kan alleen bloeien cn vruchten afwerpen, indien men bezield is met. den geest van den catechismus, welke gericht is op het leven in zooverre en naar die mate, dat het van belang is voor het toekomstig leven. CRITICUS. HAZERSWOUDE. Geboren: Gerardus; zoon van E. de Koning en W. Zonderop "Wilhelmus Johannes, zoon van S. van Wieringen en W. G. Lieverse K. Straver 27 jaar en J. M. v. d. Werf, 28 jaar. UiT DE 0RSBEVK3G GEMEENTERAAD. Commissiebenoemingen. Be- grootingsdebatien. Belastingver laging. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester A. J. Schöl- vinck, afwezig wegens ongesteldheid de heer G. Onderwater De notulen worden na voorlezing onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken: schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring tot aankoop van de voormalige fitterswoning en goed keuring van erfdienstbaarheid ten laste van de haven ten bate van de eigendom men van den heer Kamerlingh Onnes. Schrijven van het Centraal Bureau, hou dende verificatie verslag der Woning- bouwvereeniging „Warmunda". Benoe ming diverse commissies: Tot leden van het stembureau worden benoemd beide wethouders en als plaatsvervangende le den de heeren J. K. Heijl en G. M. van Stijn. Tot leden van de verificatie-com missie do heeren J H. Haverkort en C. M. van Stijn en tot plaatsvervangende leden de heeren G. Onderwater en C. van Schic Tot leden van de commissie voor het grond bedrijf de heeren Albert Oudshoorn. J. H. Haverkort en J. K. Heijl. Tot leden van de commissie der waterleiding de heeren Alb. Oudshoorn. J. H Haverkort en J. K. Heijl. Als lid voor de commissie Van ad vies voor het pompstation wordt benoemd de heer J. H. Haverkort. De aanwezige heeren verklaarden zich bereid hun benoeming te aanvaarden. Door den heer Haverkort wordt opge merkt, dat geen commissie benoemd werd voor werkverschaffing, in welke commis sie in de vorige periode 4 leden zitting hadden. Spreker acht het voortbestaan van bedoelde commissie gewenscht, maar stolt voor in plaats van 4, 3 personen zitting te doen nemen. Aldus besloten. Benoemd worden de heeren Alb. Oudshoorn, J. K. Heijl en G. Onderwater. Alvorens aan de begrooting te beginnen brengt de voorz. de salarisregeling der ge meente-arbeiders ter sprake. B. cn W. zijn van meening, dat den werkman Ghr. Moerkerk, die als voorman toch een groo- tero verantwoording draagt, oen hooger salaris toekomt dan de anderen, waarom B. en W. voorstellen zijn salaris met f 2 per week te verhoogen. Naar aanleiding van dit voorstel vraagt de heer Van Stijn voorlezing van do no tulen der vergadering van December 1926, waarin volgens zijn meening dit voorstel reeds moet zijn besproken. Na voorlezing blijkt dit niet bet geval te zijn. Men her innert zich echter dat toen de verhooging vaag te berde werd gebracht. Met alge- meene stemmen wordt de verhooging goed gekeurd en besloten deze vanaf 1 Jan. 1927 uit te betalen. De heer Haverkort is van meening dat het zandstrooien in den winter op Zonda gen extra betaald moet worden, daar de gemeente-arbeiders dit in hun vrijen tijd doen. De Raad is echter van mecning dat dit onder hunne werkzaamheden begre pen is en acht betaling hiervoor niet noodig. De heer Van Stijn zou gaarne zien dat bij de brug van het Oosteind oen bak met zand werd geplaatst en dat het strooien van zand aan de aldaar wonende J. Groen werd opgedragen, daar dit punt zoo ver van het dorp is verwijderd, dat het strooien aldaar nu gebeurd wanneer do kerkgangers reeds de brug hebben ge passeerd. De voorz. acht het niet goed dergelijk werk door particulieren te laten doen, bo vendien is daar voor een zandbak geen ge schikte plaats to vinden. Do heer Haverkort het woord verkrij gende meent dilmaal van de loffelijke ge woonte. geen algemeene beschouwingen over de begrooting te houden, te moeten afwijken. Spr. heeft uit de stukkon opge merkt, dat naar aanleiding van deze be grooting B. en W. zullen voorstellen het hcffingspercentage met 1 pet. te verlagen. Dit voorstel zal wel niet voor één jaar bedoeld zijn en B. en W. hopen zeker dit voor de toekomst te kunnen bestendigen. Veel is er in de laatste 8 jaren verbeterd en veel is er tot stand gekomen. Maar wij zijn, aldus spreker, nog lang niet waar wij wezen moeten. In de eerste plaats wil spreker wijzen op de noodzakelijkheid, dat hier een veilige zwemplaats komt, bovendien acht hij het gewenscht dat door de gemeente een ter rein beschikbaar wordt gesteld voor het beoefenen van voetbal en andere spelen. Ook de Dorpsstraat moet vernieuwd wor den, waarmede een groote som gemoeid zal zijn Hij vreest dat bij verlaging van het heffingspercenlage hiervoor geen gel den zullen beschikbaar zijn. De heer Ondshoorn antwoordt hierop, dat voor een plaatsje van nog geen 3000 inwoners de uitgaven voor een zwemin richting veel te hoog zijn, wat een sport terrein aangaat kan hij mededeelen, dal B. en W. reeds jaren Jang naar een ge schikt terrein hebben uitgezien, zij toch ook voelen de noodzakelijkheid dat hierin wordt voorzien, maar tot nu toe is het niet mogen gelukken een geschikt stuk land hiervoor te vinden. De kosten van aankoop zouden eventueel uit lccnlng to bestrijden zijn, terwijl het nadoel, dat hieruit voor de gemeente zou ontstaan hoogstens een dui zend gulden zou bedragen, wat door de voorgestelde verlaging van het hcffingsper centage niet in gevaar wordt gebracht. Nog wijst spreker er op, dat in het Poel meer een zeer geschikte zweminrichting is. De heer Haverkort doet het genoegen, dat B en W ook van de noodzakelijkheid van een sportterrein doordrongen zijn cn hoopt dat zij er spoedig in zullen slagen een geschikt terrein te vinden, betreffende de zweminrichting in het Poelmeer merkt hij op, dat hieraan kosten verbonden zijn voor hen die hiervan gebruik willen ma ken, niet alleen voor het bad, maar men moet ook tweemaal de tol betalen, wat vooral voor jongeren een groot bezwaar zal zijn, bovendien is het vrij zeker, dat Oegstgeest hierop aanmerking zal maken, daar het bad nu reeds te klein is. De heer Heijl heeft berekend dat het be lastbaar inkomen in Warmond rond 160.000 bedraagt. Over het vorige belas tingjaar bedroeg de gemeentebelasting te gen 3 pet. berekend rond 49000, de ver laging van 1 pet. zou dus oen verminde ring aan inkomsten voor de gemeente be- teekenen van 16000. Na do behandeling van de begrooting wcnscht hij hierop terug te komen. Door de heeren Haverkort, Van Schie en Van Stijn worden eenige uitgaafposten besproken, terwijl eerstgenoemde gaarne op de post voor verpleging en behandeling van minvermogenden een bedrag uitge trokken zou zien, dit in verband met een voorgekomen abnormaal geval, waarvoor geen steun gegeven kan worden door de daarvoor in aanmerking komendo vereeni gingen. Na een breedvoerige bespreking wordt hiervoor oen bedrag uitgetrokken van 500 terwijl door B. en W. toezegging wordt gedaan naar het besproken geval een onderzoek in te stellen. Hierna wordt do begrooting sluitende in ontvangst en uilgaaf met een bedrag van 131271,43% voorloopig vastgesteld. De voorz. licht het voorstel tot verla ging van het heffingspercentage als volgt toe: Bij het opmaken van do begrooting voor bet dienstaar 1928 heeft zich de vraag voorgedaan, of gezien de financieele toestand der gemeente, belastingsverlaging gewettigd en mogelijk was. Bij een nadere bestudeering door ons College is gebleken, dat deze vraag zon der bezwaar bevestigend kan worden be antwoord, daar (lo financieele gesteldheid der gemeente, bij zuinig beboer, geen re den tot ontevredenheid geeft. In verband hiermede is door ons over wogen in welken vorm deze verlaging zou moeten worden gegoten, en waar bet hier betreft een aangelegenheid ten nauwste het algemeen belang der gemeento ra kende, meenden wij ons ook uitsluitend, door dit belang te moeten laten leiden. Do volgende 2 verlagingen'zijn door ons College naar voren gebraoht: ten eerste: verlaging der 25 opcenten op do hoofdsom der Rfjksinkomstenbelasting tot 20 en te rugbrenging van het heffingspercentage van 3 op 2% pet. Ten tweede: Instandhou ding der 25 opcenten en terugbrenging van het heffingspercentage van 3 op 3 pet. Ons is gebleken, dat zoowol do groote als lage inkomens met 1 pet. verlaging van het heffingspercentage het meest gebaat zijn, zoodat wij deze verlaging het meest gerechtvaardigd ach ton. Ons College vertrouwt dan ook, dal do Raad zijn goedkeuring aan dit voorstel zal hechten, waardoor deze belastingver- ging op 1 Mei a.s. zal kunnen ingaan. Do heer Heijl, op zijne berekening lerug- komonde, vraagt of een vermindering van pl.m. 16000 ontvangsten, geen bezwaar zal opleveren, waarop door den voorzitter wordt- geantwoord, dat het batig saldo dienstjaar 1926 in de begrootingen van vol gende jaren verwerkt zal worden, terwijl bij een ruime begrooting der uitgaven, slechts oen ontvangst aan gemeentebelas ting van 32500 noodig is. liet voorstel wordt daarna x.h.s. alge meen goedgekeurd. Begrooting waterleiding wordt zender discussies aangenomen Bij de rondvraag brengt de heer Van Stijn den treinenloop ter sprake, hij zou gaarne zien, dat vooral in do avonduren eenige treinen werden ingelascht daar in beide richtingen gedurende ruim drie uren geen treinen van "Warmond vertrekken Verder acht hij het gewenscht, dat er niet dagelijks aan straatmuziekanten vergun ning wordt gegeven om muziek te maken. Do voorz. zegt toe de directie der Neder- landsche Spoorwegen to zullen aanschrij ven, terwijl wat het maken van muziek be treft, hiertoe alleen vergunning zal gege ven worden op Donderdag. ZOETERMEER. Geboren: Bartha d. van N. van Rijs en W. E. Verhoef. Arnoldus Francis- cus z. van H. A. van Zoelen en W. E. Buitendijk. ZEGWAART. Geboren: Johanna d van M Bolle- boom en G. Heemskerk Cornel is Pe trus z. van P. J. Soeterbroek en M van Zoelen Christina Cornelia d. van A. C. Arkensteijn en M. A. Rademaker. Ondertrouwd: A. van Waay 23 j. en P. Sonneveld 26 j. Gehuwd: I Jongerius 26 j. en J, A. van den Hoek 23 j. SP083T VOETBAL. DIOG. HAARL. BOND District Leiden. Proefwedstrijd van Junioren. Deze week werden do beide samengestel de elftallen van Junioren gepubliceerd, welke Zondag 9 October a.s. een piccfwo;!- strijd zullen spelen. De wedstrijd zal gcsj>eeld won'en op het O.V.V.-terrcin tc Oegstgeest daartoe welwillend afgestaan door O.V.V. Dn wed strijd vangt te kwart over één aan. Precies op tijd, daar willen do Junioren zeker wel voor zorgen, want O.V.V. I speelt to half drie zelf een competitie-wedstrijd. Wij verzoeken H.ÏI. Secretarissen van vereenigingen, welker Junioren zijn aange wezen om uit te konxeu in één der procf- elftallen, van ccn en ander goede nota tc nemen en te zorgen, dal hun Juior-spclcrs op tijd present zijn. Van den wedstrijd zelve kunnen wij zeg gen dat het een aardig partijtje kan wor den. Do jonge spelers zullen zich geven zooveel zij kunnen, want de verkiezing in het vertegenwoordigend Districts-elftal hangt er voor hen vanaf. Daarom zullen zij, die maar cenigszius kunnen, goed doen om eens oen kijkjo to nemen op het zoo mooi in 't centrum van hot Lcidsch Dis trict gelegen O.V.V.-tcrrcin tc Oegstgeest, Hot werkt tevens ocnigszine bemoedigend on onze jonge generatie. Wie zullen het zijn, die ons District op den R. K. Sportdag te Haarlem zullen ver tegenwoordigen? Dat zal na dezen wed strijd worden vastgesteld! Het A.-elftal speelt in zwarte breek en Oranje-shirt waarvoor vanwege het Dis trict zal gezorgd worden; het B.-cIflal speelt in zwarte broek en wit shirt. Hier voor moeten de B.-spclers zelf zorgen. I)o wedstrijd zal geleid worden door ccn der elftalcommissie-loden van het Lcidscho District. D. HAVERKOUN. Secr.-l'enuingm. SCHAKEN. CapablancaAljechin. Do 9e part ij remise. Do negende partij tusschen Capablanca en Aljechin eindigde na 33 zetten in re mise. Aljechin volgde hetzelfde gToole offen sief, hetwelk hem de 7o partij kostte. Hij ontwikkoldo een aanval tot den 22cn zet, maar daarop zette Capablanca een tegen aanval in waardoor Aljochin's positie bijna hopeloos werd. Het bcsto wat Capablanca kon doen. was romise forceeren en do par tij eindigde na don 33en zet door eeuwig schaak. Do kampioen was tijdens de par tij zeor zcnuwacixtig en verzocht dc deuren te sluiten waardoor do toeschouwers den wedstrijd slechts door de ruiten konden volgen. De competitie der wedstrijden. Data en plaats der wedstrijden. Do districtscommissaris heeft reeds thans de data voor de wedstrijden kunnen vaststellen. Hieronder volgen ze van do groepen 2e klasse A, 2e klasse O cn 3o klasse A. (In deze groepen komen do Lcid scho dub6 en die van do omgeving uit). 2e klasse A.: 20 Oct, Sohev. Schaak*

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9