HEBT eu i£(j VAN DUE BEEPEN NOC HIST 6IPR0EFD w- 12 Januari: Vocaal Kwartet M. Peltcn- fcn Sopraan: S. Lugcr, Alt; L. van Tul- d> Tenor: J. Dekker, Bas. 1") Februari: Hollandsch Strijkkwartet. 2 April: Myra Hessc, Piano. Bovendien zal in November optreden de In -he Prins Jodjana, die met gama- lang-l sgeleiding zijn beste en meest he re dansen zal ten beste geven. Ook zal begin 1028 Het Schouwlooneel een voorstelling geven van VondeTs Joseph in Dothan. Deze extra uitvoeringen zullen üon Leden worden geboden buiten het eeizocn-programma, logen sterk geredu ceerde prijzen Het blijft zoodanig door gaan met aanvragen om als lid te worden ingeschreven, en waaraan niet kan worden voldaan, dat het bestuur genoopt zal zijn do aanneming te beëindigen. Geiesenoda SSsricfafcegi ONGELUKKEN. AUTO DOOR DE GOOISCHE TRAM GEGREPEN. MEEGESLEURD EN TE PLETTER GEREDEN. Een licht gewonde. De Gooische Stoomtram heeft gister- mdidag om ongeveer 12 uur wederom een ongeval veroorzaakt, dat buitengemeen ernstig© gevolgen had kunnen hebben. Toen de heer A. J. v. G. uit Haarlem met een gezelschap een bezoek bracht aan de kweekerij van de firma Van Rossum, wel ke aan den Huizerstraatweg te Naarden ie gelegen, wilde hij, om een ander deelle der kweekerij te bezichtigen, met zijn auto den ingang van het bedrijf op rijden. Nadat de inzittenden uitgestapt waren en de heer v. G. eerst gekeken had of het badnvak van de tram vrij was, stuurde hij zijn auto naar den ingang van de kweekerij. Plotseling werd hij door een in volle vaart zijnden motorwagen van de Gooische Stoomtram die uit de richting Huizen kwam, van achteren gegrepen, met het gevolg, dat de auto 27 M. werd meege sleurd De heer v. G. kwam er met eenige verwondingen door glasscherven af, ter wijl de auto te pletter werd gereden. De politie beeft tegen den bestuurder van den motorwagen S., uit Hilversum, die be weert wèl signalen te hebben gegeven, procesverbaal opgemaakt. Een nader on derzoek naar de verklaringen van ver schillende ooggetuigen, zal uitmaken in hoeverre de Gooische Stoomtram weer schuld draagt aan dit ongeval. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. WAGEN DOOR DEN TREIN AANGEREDEN. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermorgen omstreeks 10 uur is op den onbewaakten overweg bij Zijdewind de sneltrein HelderAlkmaar in botsing gekomen met een wagen beladen met melkbussen. De wagen werd totaal ver nield De voerman werd er wel afgeslin- gerd, maar is er overigens goed afgeko men. Persoonlijke ongelukken kwamen dus niet voor. Het uizicht op dezen over weg schijnt zeer slecht te zijn. Ernstig ongeluk. Een 9-jarig zoontje van de familie Br. te Roosendaal plaagde het 15-jarig knecht je zijns vaders met het gooien van kastan jes. Toen een der kastanjes het knechtje op hel hoofd raakte werd deze driftig en ÖTeigde met een hamer te gooien, welke bij in de hand hand. Meteen maakte hij een beweging als zou hij den hamer wer kelijk gooien, met het noodlottig gevolg, dat de hamer van den steel vloog en den kleinen B. aan het achterhoofd trof. Met hersenschudding moest de kleine opgeno men worden in het ziekenhuis, waar hem de H.H. Sacramenten der Stervenden moesten worden toegeliend. Zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. Auto tegen een wagen gebotst. Dinsdagavond is een luxe auto uit De Bilt op den rijksstraatweg tusschen Voort huizen en Terschuur in volle vaart op een met steenen beladen wagen gereden. De eigenaar van den auto, een hakker uit de Bilt, is zeer ernstig verwond per zieken auto naar de Rijkskliniek te Utrecht ver voerd. Botsing tusschen tram en auto. Gisteravond omstreeks 6 uur stond een vrachtauto van de firma W. Krauss te Rotterdam, geladen met kachels, op den Rijksstraatweg te Ridderkerk langs de trambaan. Van de richting Rotterdam na derde de stoomtram. De auto stond te dicht bij do rails en een aanrijding was onvermijdelijk daar de tram ter plaatse bovendien juist een bocht neemt, welke den machinist het uitzicht ontneemt. De auto werd bijna geheel versplinterd en de kachels werden vernield. Een der wagens van de tram werd eveneens beschadigd. Botsing tusschen auto en kar. Dinsdagmiddag ongeveer half vier reed de auto van de zuivelfabriek Wilhelmina te Veenondaal, op den Cuneraweg in de richting Rhenen, toen plotseling uit een zijweg, links van den weg, paard en wa gen van den landbouwer Van Laar, met vaart den weg op draaide. Een botsing was onvermijdelijk. De auto werd van voren gebed ver nield. De chauffeur echter kwam wonder boven wonder, daar hij juist aan den kant van do aanrijding zat, met den schrik vrij. Zijn medepassagier bekwam enkele ontvellingen aan het gelaat. ^Tet paard was er het ergste aan toe. Het arme dier had een der pooten gebro ken, zoodat hot naar de slachtbank moest worden vervoerd, om to worden afge maakt. De landbouwer, dio op den wagen zat, werd er af geslingerd en bekwam eenige lichte kneuzingen aan hoofd en handen. Van een auto gevallen. Te Lonneker is een 10-jarigo jongen, die achter op ren auto geklommen was, on der het rijden daarvan afgevallen, zonder dat de chauffeur het bemerkte. Later vond de bestuurder van een andere auto den knaap bewusteloos en met ernstige hoofd wonden op den weg liggen. Hij bracht don jongen naar het R. K. ziekenhuis in En schedé, waai1 men den toestand van den jongen ernstig acht. Do 14-jarige W. B. uit Biezelinge (Z.), die op kisten in een vrachtauto zat, is bij het oprijden van den oprit bij de Schorebrug van do auto gevallen. De jon gen werd in ernstigen. toestand naar zijn woning vervoerd. Noodlottig ongeval. Te Boxtel viel de opzichter V. J. van Erp van het werk aan den watermolen aldaar van den steiger in den Dommel, met het noodlottig gevolg, dat hij enkele uren nadien overleed. Doodelijk mijnongeluk. De 53-jarige mijnwerker Albert W. uit Ghévromont verongelukte Dinsdagavond in de schacht Beorenbosch der Dominialo mijn te Kerkrade. W. geraakte met het hoofd bekneld tusschen een lift en was onmiddellijk dood. DE MOORDAANSLAG TE ROERMOND. Het slachtoffer der Christelijke liefde. Omtrent den gruwelijken moord op de eerw. zuster van Liefde, Ferdinandus, in het Louisahuis te Roermond, werd door verschillende bladen bericht, dat aan de droeve gebeurtenis een woordenwisseling tusschen deze zuster en haar moordenaar was voorafgegaan. Dit is geheel bezijden de waarheid, al dus de „Tijd". Integendeel, de zuster was S., die op een bank zat. vriendelijk groe tend gepasseerd. Op hetzelfde oogenblik sprong de man op om haar de doodelijke wonde toe te brengen. Woordenwisselin gen vielen trouwens tusschen deze voor beeldige kloosterzusters en de oude man nen, die zij sinds vele jaren liefdevol ver pleegden, nooit voor. In plaats van in de kloosterkapel, zoo als gewoonlijk bij het overlijden eener Zus ter, hoeft de plechtige lijkdienst op ver zoek van den hoogeerw. heer Plebaan-de ken, hedenmorgen in de kathedrale kerk plaats gehad. Zooals reeds werd gemeld, is ook een zuster van de overledene, in hetzelfde ge sticht als liefdezuster werkzaam; te Fra- ueker woont de meer dan 90-jarige moeder van het slachtoffer harer naastenliefde. Dinsdagnamiddag werd S. onder een grooten toeloop van nieuwsgierigen ge boeid van het politiebureau naar de ge vangenis overgebracht ter beschikking van den rechter van instructie, Dr. Hulst uit Leiden verrichtte Dinsdag de sectie op het lijk. Het mes. waarmede de daad werd ge pleegd, en dat te oordeelen naar de vree- selijke wonde, die is toegebracht, wel zeer scherp moet zijn geweest, is nog steeds niet gevonden. Vermoedelijk heeft de dader het ergens weggeworpen of in den grond ge stopt. S. verklaart niet te weten waar hij liet liet. De man is ©ogenschijnlijk zeer onverschillig. Hij was trouwens altijd in zich zelf gekeerd. Het mes gevonden. In verband met den moord op de liefde zuster in het R. K. Ziekenhuis te Roer mond, vernemen wij. dat het mes, waar mede de doodelijke steek vermoedelijk is toegebracht, gisterenmiddag in een der tuintjes nabij het Munsterplein is gevon den. Het mes, dat nog geopend was en waaraan bloedsporen kleefden, was bij het lemmet zoodanig met touw omwonden, dat het tijdens het toebrengen van een steek onmogelijk dicht kon slaan. Deze omstan digheid zou er op wijzen, dat de dader me! zijn moordplannen reeds eer..gen tijd heeft ronidgeloopen en men hier dus van moord met voorbedachten rade zou moeten spre ken. Verdacht van roofmoord. De Gentraio Recherche te Amsterdam heeft een Duitscher aangehouden, wiens uitlevering door de justitie in Duitscliland gevraagd werd. De verdachte, die thans 51 jaar oud is, zou in Maart van het jaar 1919 te Wecnen, in de nabijheid van Han nover, een roofmoord hebben gepleegd op een Duitschen handelsreiziger. Het ver zoek tot inhechtenisneming loopt dan ook al sinds geruimen tijd. De aangehoudene is vroeger, vóór de moord plaats had, eenigen tijd in Amster dam geweest. Zijn beroep was reiziger en sindsdien heeft hij onder verschillende namen geleefd. Thans is bij kellner ge worden. Zijn arrestatie had op straat' plaats. Hij erkent, de persoon te zijn op wien het signalement slaat, doch zegt, dat bij niets van den moord afweet. Gister avond is hij ter beschikking van den offi cier van Justitie gesteld en van het hoofd bureau overgebracht naar het Huis van Bewaring. Binnen twintig dagen moeten de stukken, op het misdrijf betrekking hebbende, in liet bezit van de justitie zijn, die alsdan zal beslissen, of er termen aan wezig zijn den verdachte in bewaring te houden. Een arrestant, die krankzinnig bleek te zijn. Dinsdagmiddag hield een beambte van de belastingen te Amsterdam op de Eilan den een 21-jarige wielrijder aan, die niet in het bezit was van een rijwielbelasting- merk De jonge man weigerde zijn naam op te geven. Het gebeurt meer, dat er veel menseken zijn, die bezwaar hebben den belastingambtenaar in te lickten, doch' dit liever ten overstaan van de politie doen. Zoodoende werd de jongeling medegeno men naar het bureau Kattenburg, doch ook hier weigerde bij inlichtingen omtrent zijn persoon te verschaffen. Daarom werd hij in arrest gestold. De arrestant trad zeer ruw en grof op. Gistermorgen was de j politie er in geslaagd zijn identiteit vast te stellen. De zustor van den recalcitrant werd ontboden en met deze werd hij ge confronteerd. Doch toen bleek ook, dat de man krankzinnig was en dat men reeds eenigen tijd doende was hem in een ge slicht geplaatst to krijgen. De arrestant is toen weer losgelaten. Vendalen aan hei werk. Een dezer nachten hebben vandalen hot waarschijnlijk uit het begin der 17e eeuw dateerendo Hagelkruis te Aarle- Rixtel uit den grond gerukt en op eenigen afstand van de oorspronkelijke plaats onder den grond verstopt. De gemeente raad van Aarle-Rixtel had juist dezer dagen besloten het eeuwenoude kruis tot historisch monument te verheffen en een bedrag ter restauratie daarvoor uitge trokken. De provinciale monuments© jui- missie in Noord-Brabant, die er prijs op stelt dit kruis te behouden, zal haar me dewerking verleenen, Rijks- en gemeente politie stellen intusschen een uitgebreid onder naar de vandalen. „De Tijd". Brandstichting. In verband met het afbranden van een tweetal woningen Zondagnacht te Voorst is een der bewoners, zekere S., door de politie in voorloopig© bewaring gesteld, terwijl als verdacht van brandsichting ge arresteerd is zekere W. de R., kostganger bij S. Deze werd naar Zutphen overge bracht. Uit het ingesteld onderzoek was het vermoeden van brandstiching ontstaan. De eigenaar van de woningen had eendgen tijd geleden een anoniem schrijven ont vangen, op brandstichting doelende, ter wijl kort daarna sporen zijn gevonden, welke wezen op brandstichting, doch waaraan men toen weinig waardè hechtte. Gebrek aan moed? Te Amemuiden kwam een paartje, dat in ondertrouw was, ter elfder ure mede- deelen nog niet in het huwelijksbootje te zullen stappen. Het bijzondere is dat ook in 1925 dezelfde personen reeds onder trouw deden, maar ook toen van trouwen afzagen. De kermissen in Maas en Waal. Door de burgemeesters der verschillen de Maas en Waalsche gemeenten, is een bijeenkomst gehouden, om in de naaste toekomst het besluit te kunnen troffen de kermissen in heel Maas en Waal in een en dezelfde week te doen plaats hebben. Deze maatregel wordt voorgesteld met het oog op spaarzaamheid en huiselijkheid Thans trekken vele Maas- en Walers van de eene dorpskermis naar de andere. Kinderverlamming. Te Someren (N.-Br.) is kinderverlam ming geconstateerd. INGEZONDEN B&EDEDEELING. Bustenl. Berichten ONGELUKKEN. DEENSCH STOOMSCHIP VERGAAN. 22 slachtoffers. In Deenscko scheepvaartkringen vreest men, dat het Deensche stoomschip „Her- mod", metende 2500 ton, dat Vrijdag met een lading ijzer van Helsingfors in Zwe den naar Cardiff is vertrokken, tijdens een storm op de Noordzee met zijn bemanning van 2,2 koppen is gezonken. Maandag hoor de men noodsignalen van het schip en sindsdien is niets meer vernomen. Daar entegen zijn de reddingssloepen en wrak stukken aan de Westkust van Jutland aan gespoeld. Er bestaat daarom alle reden om aan te nemen, dat het schip met man en muis is vergaan. Bootongeluk. Twee dooden. Twee pagaaibooten, welke van Trave- münde bij een zware zee vertrokken wa ren, zijn voor het eiland Poel omgeslagen. De inzittenden van de eene boot. een on derwijzer en zijn vrouw wisten zich in de buurt van een loodsstation te redden. De inzittenden van de andere boot, eveneens een onderwijzersechtpar uit Travemünde, verdronken. Ongeluk in een menagerie. Drie kinderen door ontbran dend kruit zwaar gewond. In een menagerie, die op het oogenblik te Toulon vertooningen geeft, liet Maandag een temmer zijn wilde dieren „werken" Om een tijgerin op de been te brengen, die ir, een hoek van haar kooi weggedoken zat, schoot de man een met los kruit geladen revolver af. Een vlam uit het ontbrande kruit sloeg daarbij door een spleet van een houten schot waartegen de kooi was opgesteld en trof drie daarachter zittende kinderen in de oogen. Alle drie beliepen zeer ernstige brandwonden. Men vTeest voor het behoud van hun gezichtsvermo gen. Tegen den temmer is een vervolging ingesteld wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Engelsche sneltrein ontspoord. Nog goed afgeloopen. De sneltrein, die Dinsdagavond om 7 uur 50 min. uit Aberdeen naar Londen vertrok, is ternauwernood aan een ramp ontsnapt. Op 3 K.M. ten Noorden van Sto nehaven liep de tweede locomotief uit de rails, sleepte den slaapwagen, het restau ratie-rijtuig en twee personenrijtuigen mede en botste tegen de leuning van het spoorweg-viaduct. Toen de trein tot stilstand was gebracht hing bet restauratierijtuig bijna buiten het viaduct. Niemand werd echter gekwetst. Twee scheikundigen door phosgeengas vergiftigd. In een fabriek te Offenbach. Uit Hanau wordt gemeld, dat in de fa briek der kleurstoffentrust te Offenbach twee scheikundigen door phosgeengas ver giftigd zijn. Een hunner, de 28-jarige dr. Gebhard is inmiddels overleden, terwijl de tweede, een zekere dr. Weber, fc levensge vaar verkeert. Omtrent het gebeurde wordt de volgen- DOET HET PAN l de lezing verspreid: Een arbeider had op dracht ontvangen, een bom. die phosgeen- gas bevatte, te openen. Toen hij daarmede bezig was, bemerkte hij, dat het gedeelte der bom, dat het gas bevatte, niet geheel dicht was. zoodat er gas uitstroomde. Hij gaf onmiddellijk signalen, waarop de ar beiders het vertrek verlieten. Op de eerste verdieping werkten de bei de scheikundigen. Toen zij de signalen hoorden, gingen zij aan het geopende ven ster staan. Arbeiders in de benedenverdie ping, die van gasmaskers voorzien waren, wierpen de bom op de binnenplaats, ten gevolge waarvan de aan het open raam staande scheikundigen het vergiftige gas inademden. Mijnbrand. Twee mijnwerkers door rook gestikt. Wolff seint uit Bauzen d.d. gisteren: In de bruinkoolontginning Olba 'in Klein- Saubernitz zijn 2 mijnwerkers bij een mijnbrand door verstikking om het leven gekomen. De eersfe vrouwelijke burgemeester. 1 iverpool de bevoorrechte stad Miss Margaret Beavan, sedert 1921 lid van den gemeenteraad van Liverpool is tot „Lord Mayor" van die stad gekozen. Zij is de eerste vrouwelijke burgemeester in Engeland. Miss Beavan is bekend onder den popu- lairen naam van „Moedertje van Liver pool". Zij is vijftig jaar en heeft den groot sten tijd van haar leven besteed met de zorg voor de kreupele kinderen van Li verpool, voor wie zij meer dan een half millioen pond sterling in de laatste 27 jaar heeft bijeengebracht. In het begin van haar loopbaan stichtte zij in een kleine achterkamer de „Child Welfare Association" en sedert dien zijn meer dan 100.000 kinderen, geholpen. Meer dan 30120 kinderen zijn in rustoor den en speciale ziekenhuizen verpleegd en 20280 stichtingen hebben voor de kreupe len gezorgd. Miss Beavan heeft vacanties georgani seerd voor vermoeide moeders en haar organisatiegeest is velen anderen kinder- ïnstellingen. waaronder het Liverpoolsche openluchtziekenhuis voor kinderen te Leasowe in Cheshire, ten goede gekomen. Zij was de eerste vrouw in den Liverpool- schen gemeenteraad. Bestijging van den Kilimandzjaro gefilmd. Doch onder ontzaglijke moeilijkheden. De eerste verfilming der bestijging van den Kilimandzjaro, Afrika's hoogsten berg, is thans door een Duitsche filmon derneming" geschied, onder leiding van den bekenden Zuid-Afrikaanschen natuurvor- scher Andrew Pienaar. De film wordt op het oogenblik in Zuid-Afrika gedraaid en heeft een ontzaglijk succes. Zij geeft het geheele verloop der expeditie van uit Mo zambique, doordringend in het binnenland en het tropisch oerwoud. Kudden olifan ten. gnoes, nijlpaarden, buffels en leeu wen schieten voorbij. Sommigen naderen op slechts enkele meters afstand het opna me-apparaat, doch worden bijtijds door be geleidende jagers neergeschoten. De film operateur was tegen dit zenuwachtige werk niet bestand, legde het bijltje er bij neer en de heer Pienaar moest daarom zelf de opnamen onder groot levensgevaar draaien. Dan begint dc bestijging van den 5700 M hoogen Kilimandzjaro. De beelden, die de film hier voor het oog toovert. moeten tot het mooiste behooren, wat de film tot dus ver heeft geleverd. Eerst door het oerwoud dat den voet van den berg omzoomt, hoo- ger dan door het lage struikgewas, waar het wemelt van olifanten. De lucht wordt dunner. Men ziet de haast onoverkomelij ke moeilijkheden, waarmede de expeditie heeft te kampen. Al het leven verdwijnt, de sneeuwgrens wordt bereikt. Bergziekte grijpt den een na den ander aan. Een voor een vallen ze af. Slechts vijf man zetten door, met open monden, snakkend naar adem, drie dagen en nachten achtereen, door verblindende sneeuwstormen, sjou wend met proviand en het onafscheidelijke filmtoestel. Eindelijk is do top bereikt, doch dichte wolken bedekken hem. Maar ziet even klaart dc lucht, een serie schitteren- de opnamen wordt nog gemaakt, tot een plots invallende verwoede sneeuwstorm hen omlaag drijft. Het doel is bereikt. Het is te hopen, dat deze film binnenkort ook Europa zal worden vertoond. Hef hoogste gebouw van Europa. In Stockholm. Te Stockholm zal een gebouw van v» tig verdiepingen worden gebouwd na: Amerikaanschen stijl. Het zal het hoogs? gebouw van Europa worden. Bomaanslag in een klcoster. Dezer dagen werden te Biesme (Belgi des avonds plotseling twee luide ontplo! fingen gehoond, waardoor de geheele geving werd opgeschrikt. Bij onderzij bleek, dat in het nabij gelegen klooster tweetal bommen was ontploft, terwijl Zusters zich op de bovenverdieping vonden. De gang, waar de ontploffie plaats greep, «was bezaaid met bomsche ven en brokken steen. Niemand werd troffen. De doodelijk verschrikte Zuste; werden voor den nacht in een nabij-gé gen kasteel ondergebracht. Men heeft een onderzoek ingesteld en k parket te Doornik op de hoogte gesteld. Sneeuw in het Rouzen«ebwgte. Wolff seint uit Hirschberg: In het Re 2engebergte heeft het de laatste 24 ure van tijd tot tijd gesneeuwd Het sneeu? dek begint op ongeveer 1000 meter hoogi en bedraagt ongeveer 2 c.M Een Sacco- en Vanzefti-film. Dinsdagavond is te Weencn voor eerste maal de Sacco- en Yanzetti-fita vertoornd. De film gaf geen aanleiding ietoogingen. Het applaus was weinig en thousiast. Nederlandsoh Oost-lndië Complot van gevangenen te Glodok. Pogingen om een oproer beginnen. Aneta seint uit Batavia: In de ge vans nis van Glodok, benedenstad, is een uits breid complot onder de gevangenen o dekt. Men heeft schriftelijke bewijzen handen, dat de gevangenen van p an i ren gezamenlijk los te breken en een nie oproer te ontketenen Een zilveren Boeddhabeeld gevonden. Elf eeuwen oud Aneta seint uit Semarang: In de des Ngemplak Semondan in het Semarac; sche is een massief zalvreen beeld geve den, dat minstens elf eeuwen oud is 1 hoogte bedraagt 28 c M. en het weegt 8 K.G. Het stelt Bodhisattwa Mandjoi voor of den verkondiger van de hoog; Boeddhistische wijsheid. Een fragme van een inscriptie in Nagarischrift gft een gedeelte van de Boeddhistische a loofsbelijdenis te lezen RECHTZAKEN ir PC KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Arbeidstf Gisteren was het weer eens een zit® gevuld met arbeidswetovertredingen. als S. S., te Amsterdam, die aan Raad van Arbeid op een vriendelijk daan verzoek geen inlichtingen had strekt en waarvoor de ambtenaar nu 1 of 5 dg. eischte. Onheusche behandeld Een veertienjarig jongmcnsch te he! den was in dienst bij de firma v. d. Ste rnaar daar het jongmcnsch volgens mj* ders meening nogal onheusch werd handeld had zij haar zoontje thuis gebf den. De jongen had een andere betreks* gezocht maar kon daar niet in dienst W den, omdat men hem zijn arbeidskan' die bij de firma v. d. Steen berustte n* wilde verstrekken. J. S. hoofd van bet bedrijf en i? gedagvaard betoogde nu dat de diens trekking niet was opgezegd, maar de sa* tonrechter zette hem uiteen dat de dien- betrekking ook op andere manieren R eindigen. De ambt. eischte 4 of 4 da:--- Ook te lang gearbeu fe, W. v. d. Z. bouwondernemer te Oeg® geest bad bij den bouw van bel Ziekenhuis 8 arbeiders te lang laten ken. ra.- Verd. vertelde dat dit volgens hot van de directie ging. Nu werd or met ploegen gewerkt.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6