TWEEDE MOEDER. tWEEPE BLAD ,DE LEIDSCHE COURANT' DONDERDAG 6 OCTOSEK 8IKHEMLA8ID, vernietiging der huur- verordeningen. Op welke gronden dit geschied is. dat ae regeering telegrafisch aan de okken gemeente mededeeling had. ge- ,n de vernietiging der huurverorde- 'jjecft zij thans bericht, op welke L dit is geschied, de koninklijke besluiten wordt dien- £i3ade pjn. het volgende overwogen: f verordening treedt in hetgeen van wr rijksbelang is, en de verordening us ia strijd met artikel 150 der gemeen- ^jer de tegenwoordige omstandigheden 5i' de vraag naar eenig soort van dngen het aanbod overtreft, is boven- vermeerdering van het aanbod door ijouw van nieuwe woningen mogelijk het oenigo middel, waardoor in een kelijke behoefte kan worden voorzien- ierdoor kan stijging van de huren bo- hefc gewone peil, dat door de tegen- ird|ge bouwkosten geboden, wordt, wor- voorkomen. M beperking van de vrijheid om voor deel der woningen een huurprijs over komen, kan wel de vraag naar die dngen doen toenemen, maar niet het bod daarvan doen vermeerderen; zij dus slechts de strekking hebben een iomstig tekort van die woningen to be- jelemmering van den verhuurder in de öïng van de huur kan huuropzegging gevolge hebben zooals de ervaring ge ld heeft, voordat de maatregelen van huurcommissiewet waren aangevuld de huuropzeggingswet. )e verdreven hnurder zou dan een duur- e woaiag moeten betrekken of wel tot nonwoning zijn toevlucht moeten nemen. Jerhalve wordt overwogen, dat de be lingen der verordening do belangen van volkshuisvesting niet bevorderen, maar aden en derhalve niet alleen in strijd I de wet zijn, maar ook in strijd met algemeen belang. léon daudet in nederland. b heer Léon Daudet heeft in hotel der es te Den Haag oen aantal journalisten rangen om eenige mededeelingen te verband met zijn komst in Neder- b 1 beer Daudet, die vergezeld was van secretaris, den heer Joseph Delest, ver- side dat hij hier niet was gekomen om tieke voordrachten te houden, omdat Nederland en België niet wild© be ien in kwesties van zuiver Franschen kan tusschen de volken intellectueel, enschappelijk en artistiek verkeer iben, maar er kan geen politieke leenschap tusschen bestaan. 8 methoden van de Action Fr an ise, waarvan hij do leider was, waren. j!ss\\feld hier te lande weinig bekend, Jegeheele beweging droeg een zuiver jsch karakter. Wij zijn anti-democra- k verklaarde spreker, maar dit moet niet verkeerd begrijpen. Wanneer men Holland van „democratisch" spreekt, bedoelt men daarmee „sociaal", s Action Fran raise wil in Frankrijk het koningschap van de middeleeuwen hdlen, doch een stelsel invoeren, dat best aanpast bij den modernen fij vertegenwoordigen de meest voor- trevende personen van Frankrijk, fij zijn thans op het oogenblik aan den eid, om het Fransche volk te her- eppen in een vredclievenden, doch niet lilistischen geest. ij beschikken over het geheele actieve vau de Fransche middenklasse. Wo volstrekt niet aristocratisch, doch ge ven, dat er in elk volk een deel is, dat de élite behoort, en een deel, dat is in- hpen. ta dit deel uit den slaap op te wekken, hen we een dagblad, een Revue en een ld met 180.000 leden, volgens een type, het fascisme ontleend. In Parijs 'be kten wij over 30.000 gewapende man- Er zijn op het oogenblik in Frank- 3 groepen van mensehen, de eerste ril den vrede, de andere wil de re- FEUBLLETON. iaar het Fransch, v. H. GREVILLE j Karei tot hot leven terug keer- iwamen ook zijn grillen en ondeugden I aa deze werden nog geprikkeld door •«st©. Eensdeels was het gelukkig dat loofheid nog wel een groote week zou zooals de dokter voorspelde en do II zouden niet veel eerder opengaan, 1 Odilia rustig haar verzorging voort zetten zonder gevaar te loopen her- te worden. ra- w<*d ^arel verteerd door on- [e jeukingeu en instinctmatig bracht e handen aan het gelaat. Het behoud trekken hing nu af van het min eerdere geduld en de tegenwoordig- van geest van hen die den knaap bc- 'en eji beletten moesten dat hij de openkrabde. Hier vooral toonde Odi- aar zridzame eigenschappen. Mevrouw 'beende eerst in staat te zijn tot die £zaaoiheid, oogcnschijnlijk zoo eenvou- ,,er\ gemakkelijk; men had immers do hand te weerhouden welke on- chtig opgeheven word. Doch binnen uur was zij vermoeid door do aan- ad acht en het honderdmaal ;l |6U van do schuldige hand. 6 knecht, die haar verving, had Qlet het noodige gezag; Karei die was hom slechts te gehoorzamen ii ^6r ziin fantazie dat goedkeurde, 'e beschermende hand met stille ^ant hij herkende aan de grove Spr. rekent zich tot do eerste groep, en gelooft, dat deze het op den duur zal winnen. Dit alles waren echter geen zaken, om daarover openbare lezingen hier te houden. Spr. wil alleen letterkundige lezingen houden. Vorder zal spreker een voordracht hou den over het nut van het onderwijs in do Klassieken, Grieksch en Latijn, en einde lijk over de rol van den letterkundige en den geneesheer in onzen tijd, in verband waarmede spr. wil betoogen, dat alle revo luties zijn veroorzaakt door letterkundigen of geneesheeren. Hij noemde zich goed katholiek (maar weigert intusschen, zich aan den Paus te onderwerpen) r. k. Universiteit. 'Ambtsaanvaarding van dr. Carlo Tagliavini. Do lector in het Italioansch, Spaansch en Roemeensch aan de R. K. Universiteit te Nijmegen, dr. Carlo Tagliavini, aan vaardde Dinsnadnamiddag in de aula mi nor van de R. K. Universiteit zijn ambt met een rede over San Francisco nella Di- vina Commedia do Dante. Centrale Filmkeuring. Mr. B. L A. A. Ter Veer secretaris der Commissie. Naar gemeld wordt, is eerlang de benoe ming te verwa-chten van den heer B. I. A. A. ter Veer, advocaat en procureur te Utrecht, tot secretaris van de Centrale Commissie voor de keuring van Films, be doeld in art. 15 van de Bioscoopwet. Mr. ter Veer, die als waarnemend grif fier bij het Kantongerecht te Utrecht fun geerde», was in de laatste dagen van Sep tember jL juist benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Hulst. KERKNIEUWS SL-Joseph-Missiecongregatie van Mill Hill. Het nieuwe studiejaar der St.-Joseph- Congregatie van Mill Hill vangt in het stu diehuis te Tilburg aan met 178 studenten, in het Missiehuis te Hoorn met 50 studen ten en in het Missiehuis te Roosendaal (Philosophic) met 63 studenten. Het totaal aantal studenten van deze congregatie be draagt dus in Nederland alleen bijna 300. Pater van Eysen O.F.M. Pater G. J. A van Eysden O.F.M., ka pelaan van de Rosaliakerk te Rotterdam, die voor eenige dagen in het St-Francis- cus-Gasthuis werd opgenomen, heeft Maandag eene nieroperatie ondergaan. Gis teren was de toestand van Z.eerw. over het algemeen bevredigend. Pater Desforges. f De Parijsche correspondent van de „Msbd." schrijft: De Sociëteit van Jesus heeft te Parijs opnieuw een zwaar verlies geleden. Kort na den plotselingen dood van pater de Grandmaison, is thans ook pater Desfor ges, die niet minder bekend was, overle den. Ditmaal is het een auto-ongeluk, dat het verlies veroorzaakte. Pater Desforges was Vrijdag, terwijl hij op het trottoir van de rustige rue de Ba- hylone wandelde, door een auto, waarvan het stuur defect raakte en die dientenge volge op het trottoir vloog, ernstig ge wond. Overgebracht naar het dichtstbij zijnd ziekenhuis, overleed de pater den volgenden dag. Pater Desforges was in 1864 te Parijs geboren en na zijn studiën in het collége van Vaugirard naar Engeland vertrokken, waar hij iD /885 te Sloguh in de orde was opgenomen. De pater keerde later naar het college van Vaugirard terug om er de humaniora te onderwijzen, doch zag zijn bloeiend professoraat te Parijs afgebroken door de sluiting van het college en de verdwij ning der paters door de Combes-wetge- ving. Weldra vertrok pater Desforges naar Montreal, om in 1905 naar bet college van Maïnefle te worden gezonden, dat door de verjaagde Jesuieten uit Parijs in Bel gië was geopend. Na den oorlog keerde hij naar Parijs terug. huid, de hand van den huisknecht. Don avond van den eersten dag verklaar de mevrouw Brice, nog gevoeliger gewor den door haar verzwakten lichaamstoe stand, dat de taak onhoudbaar was en dat vóór het herstel van den patiënt alle be woners van 't kastéél ziek zouden zijn. Dan is er slechts één middel mevrouw, antwoordde de doktor. Indien uw kleinzoon niet wil, of niet kan, want dat instinct is doof voor iedere redeneering, dan meet u zijn handen vastbinden. Mevrouw Brice, heersohzuchtig en prompt,wilde dat die raad onmiddellijk op gevolgd zou worden. Odilia echter verkreeg dat men eerst een poging zou wagen om Karei te overtuigen van de noodzakelijk heid van een heldhaftig geduld. Als je niet luisteren wil, zoo dreigde de grootmoeder, zal ik je handen laten vastbinden, versta je dat? Het gelaat van den jongen vertrok zich in oen ongelooflijke uitdrukking van ver nederden trots. Ik zal er niet meer aankomen groot moeder, zei hij, maar bind mij niet vast. Van af dat oogenblik deed hij heldhaf tige pogingen om aan de verleiding te weerstaan, en dikwijls slaagde hij daarin: verscheidene malen echter was zijn wil niet sterk genoeg door den half wakenden toestand waarin hij zich bevond en dan ging weer zijn hand naar het hoofd, tot grooten schrik van mevrouw Brice die tot eiken prijs de schoonheid van haar dier baren kleinzoon wilde bewaren. Odilia vroeg nu met deze bewaking be last te worden en vooral tijdens de uren, waarop de koorts oen zekere onbewustheid veroorzaakte; zji kweet zich met zooveel Broeder Marcus, t Op „Huize Padua" te Boekei is vrij plot seling overleden do Eerw. Broeder Mar cus (in de wereld Martimis Wijdevens uit Uden). Broeder Marcus werd geboren in 1866 en heeft drie vierde van zijn leven in het klooster doorgebracht. Hij was 9 jaar eerste raadslid en algemeen secretaris van de Broeders Penitenten van de drie verple- gingsoorden Boekei, Udenhout en Apel doorn. Broeder Marcus was de rechter hand van den Vader Overste en heeft veel gearbeid voor den lijdenden evenmensch. STADSNIEUWS DE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Het 40-jarig bestaan. De feestelijke herdenking. Er zullen er weinigen onder onze lezers zijn, wien het niet bekend is, dat de Leid- sche afdeeling der St. Joseph's Gezellen staat aan den vooravond van de luisterrij ke viering van haar veertigjarig bestaan. De ijverige vice-praeses, de weleerw. heer Kernpermaü, heeft in de afgeloopen dagen eenige malen in ons blad zijn stem doen hooren om de Leidsche Gezellen voor te bereiden op en aan te sporen tot deelna me aan de herdenking, die schitterend be looft te worden. Dat bewijst de feestgids, die wij gisteren ontvingen en waaruit wo al hetgeen gebeuren gaat even willen op diepen. Zooals reeds gemeld, begint het feest met een kerkelijke herdenking ter voorbe reiding. Gisteravond te 8.15 uur had in de St. lodewijkskerk de opening plaats van het Tri-duum, waarvan leider is de zeereerw. Pater P. G. Biesta, O.P., oud- praeses van Amsterdam II. Evenals hedenmorgen zal ook Vrijdag en Zaterdag des morgen te kwart voor zes in de Lodewijkskerk een H. Mis worden on gedragen, waaronder conferentie». Donder dag en Vrijdagavond is er te 8.15 uur con ferentie en H. Sacramentszegen. Zaterdagavond om pl.m. 8 uur zal op de bovenzaal van het Gezellenhuis de begroe ting plaats hebben van de afgevaardigden van de diverse zustervereenigingen. Zondagmorgen te 6.30 uur zal in de St lodewijkskerk een plechtig gezongen H. Mis worden opgedragen, waaronder alge- meene H. Communie. Daarna volgt te 8 uur in het Gezellen- huis een feestelijk ontbijt, waar de vice- praeses een toespraak zal houden, aan vier leden het zilveren insigne der Vereeniging zal worden uitgereikt en 27 nieuwe leden zullen geïnstalleerd worden. Om half elf wordt in de St. Petruskerk de Plechtige Hoogmis opgedragen tot in tentie van dankbaarheid en 'ter eere van St Joseph. De Raad van Bestuur houdt 's middags te 3 uur receptie in de presidentskamer van het Gezellenhuis. terwijl, in de groote zaal alsdan een plechtige feestvergadering voor >de leden der vereeniging en genoodig- den plaats heeft. Daar zal de Centraal- praeses der St. Jos. Gez. Ver. in Neder land, de weleerw. heer Rector W. L. van Adrichem een rede houden, terwijl mu ziek en zang elkander zullen afwisselen. Na een plechtig Lof te half zeven in de St. Lodewijkökerk met een feestpredikatie van den zeereerw. Pater P. C. Biesta O.P volgt te 8 uur een feestelijke en gezellige bijeenkomst voor leden en genoodigden in de zaal der Vereeniging. Daar zal de weleerw heer Th. van Outersterp, oud-vice-praeses der Vereeni ging, oen gedachtenisrede houden over den „Gelukzaligen Adolf Kolping", zijn „werkzame liefde" in Duitschland, in Ne derland. in 't hijzonder in Leiden. Ook hier zullen muziek en zang den avond ver der vullen. Voor de diverse feestelijkheden zijn een zestal comitó's gevormd, bij wie het goed verloop gewaarborgd is. Dat is echter nog niet alles. In October zullen op vier avonden feestuitvoeringen van Gezellen-Tooneelclubs worden gegeven voor leden en donateurs. Deze uitvoeringen vinden plaats op de Donderdagen 13 en 27 en op de Zondagen 16 en 23 October. Het hiervoor gevormde waardeerings- comité bestaat uit den weleerw. heer J. W TT Schmidt Vinnimn te Vogelenzang en —ajuuM—aMBEaa zorg van die taak dat de zieke niet eens gestoord werd in zijn slaap, wanneer zij zijn hand voorzichtig afleidde. Na eenige dagen bemerkte Odilia dat hot gevoel terug kwam in die ziel welke ais dood geweest was. Karei bedankte soms met een kort woord voor de diensten die men hom bewees en 't gebeurde zelfs dat er een glimlach verscheen op de zieke lippen. Meer daal eens voelde Odilia, wan neer zij hem met de hand aanraakte om hem voor iets te waarschuwen, dat Karei eenige moeite deed om haar vingers te weerhouden; dat was zooveel als een stille dankbetuiging, bijna een liefkoozing. Hij kan mij niet zien noch hooren, dacht zij, en hij zal mij voor zijn groot moeder houden. Op haar beurt drukte zij de zwakke, vermagerde hand. Op zekeren morgen na Piot afgelost te hebben, die den nacht in Kareis kamer had doorgebracht, begon zij hier en daar wat orde te brengen in de kasten, op den schoorsteen enz. Het ruime vertrek waarin zij een zoo vreeselijken nacht had. door gebracht, had thans niets akeligs meer voor haar; sinds den gelukkigen ommekeer der ziekte en met het vreugdevolle licht der zon was de verschrikking geweken. Na die werkzaamheden zette zij zieh bij heb raam neder; haar vroegere bedrijvig heid had plaats gemaakt voor een zekere lusteloosheid, die zij toeschreef aan Kaar uiterste vermoeidheid en, in plaats van te handwerken of te lezen, zooals ze vroeger steeds gedaan had om haar tijd te be nutten, gaf zij zich over aan een mijme ring waarvan de melancholic niet zonder bekoorlijkheid was. Richard zou terugkomen, dat had hij UIT DE RADIO WERELD. Programma's voor Vrijdag 7 October. Hilversum, 7060 M. 12.Politieber. 12.352.Limchmuzick door het trio D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse piano. 3.153.45 Lezing door Mevr. J. Rie- mensReurslag, over: Het moderne kind. 6.7.Concert door het fanfare-orkest 7.45 Politieber. 7.Mededeelingen van den V.P.R.O. 7.05 V. P. R. O.-cursus. 8.10 Les vanwege hot onderwijsfonds voor de binnenvaart. Inleiding door den heer Nuy. Lezing door den heer T. P. Keyzer, over: De vaarwaters tusschen Dordtsche Kil en Rood© Vaart. 8.40 Concert door het ANRO-orkest o.l.v. Nico Treep. Oud-HoUandsche boerendan sen en drinkliederen. 9.„De krijgsman als minstreel", een volstrekt niet historische schets door W. Vogt. Frank v. Bunschoten, onderaanvoer der van Schaffelaars ruiters. Nicolaas Korf, kwartiermaker bij Sohaffelaars ruiters. Lambert Raven, herbergier van de „Vier boekweitkorrels". Maria Raven, zijn dochter, schenkster in de herberg. Perrol (met do Roode Hand), aanvoerder der Hoeksche benden. Jan van Schaffelaar, ruileraanvoerder in dienst van Bisschop David van Bourgondië. De Minstreel, rei zend tokkelaar die Perrols benden volgt. Officieren van Perrols leger. Ruiters van Van Schaffelaar. We schrijven het jaar 1482. De ruiters zijn hun aanvoerde Jan v. Schaffelaar kwijt geraakt, nadat deze ge heel alleen Perrol uitgedaagd heeft tot een tweegevecht welke uitdaging Perrol heeft aangenomen. Ietwat desperaat en vol gal genhumor hebben zij dwalend door de vel den van Gooi- en Eemland in don avond de herberg van Lambert Raven bereikt. Zij zadelen hier af. Frank treedt, als het stuk begint, juist de herberg binnen. Nico laas Korf zit er reeds. 10.Voortzetting van het concert. Po pulaire muziek. 10.3012.Dansmuziek. Nieuwe gra- mofoonplaten. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwartet en solisten (ali, piano, viool). 12.50 Orgelconcert. 1-202.20 Golomho-orkest. 3.20 Lezing: Empire history and geo graphy. 3.45 Gonoert. 3.50 Lezing: How reading and writing began. 4.05 Concert. 4.10 Orkesfconcert. 5.05 Gonoert. 5.20 Lezing: A garden chat. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. '7.05 Orkestconcert. 7.20 Lezing: Seen on the screen. 7 35 Pianosonates van Haydn. 7.45 Lezing: The art of the cinema. 8.05 Lezing: Next week's broadcast- music. 8.20 B.B.BG. nationaal concert (om 9.20 onderbroken door nieuwsber.) 10.4011.20 Lezing: An impromptu dance. 11.2ft12.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek door oen jazz band 8.5010.50 Concert. Orkost en koor van de opera. Langonberg, 469 M Dortmund. 283 M en Munster, 242 M. 12.301.50 Orkestconcert. 3.203.50 Kinderuurtjo. 3.504.20 Kinderuurtje. 4.205.20 Orkestconcert. 7.35 Kuban Kozakken-koor en orkost. 9-5011.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. 2.206.40 Lezingen en lessen. 7.20 Symphonicconcert. 9.50-T-11.50 Vroolijke avond. Orkest. Hamburg, 395 M. 3.35 Mozart-ouverture's. Orkest. 5.20 Concert. 6.20 Concert. 6.50 „Fidelio", opera in 2 acten van Beethoven. 8 20 „Verloren SpiR", tooneelstuk in 3 acten van Hinrichsen. 9.50 Causerie. Tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 m. 5.206.20 Trioconcert. 8.35 Orgelconcert. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.25 Kwartet van Haydn. 9.50 Vlaamsche literatuur. 10.10 Kwartet tot 10.35. de heeren p. G. Hocks en H. w. Spendel, eere-leden der Vereeniging. Door de feestvierende vereeniging zul len ter herinnering en als bewijs van waardeering fraai uitgevoerde diploma's worden uitgereikt, terwijl voor vereeni- gingsprijzen verschillende Kolpingsprijzen zijn beschikbaar gesteld. Het programma hiervoor luidt als volgt: Eerste avond: Gezellen Tooneelclubs Gouda I en Den Haag I, deze feestavond is alleen toegankelijk voor de afd. jongge zellen. Tweede avond: Gezellen Tooneelclubs Alkmaar en Rotterdam V; toegankelijk voor de afd. ongehuwde gezellen Derde avond: Gezellen Tooneelclubs Gouda I en Amsterdam I; toegankelijk voor afd. gehuwden. Vierde avond, bekroningsavond: de eigen tooneelclub „Adolf Kolping". Op dezen avond zal het waardeerings- comitó uitspraak doen. Tol dit feest wor den uitgenoodigd de zes Gezellen Tooneel clubs die het feest hebben opgeluisterd alsmede de donateurs(tricen) der Vereeni ging en de leden der afd. Patroons. Verder wordt, zooals reeds eerder ge meld. op Zaterdag 29 en Zondag 30 Octo ber in de feestzaal van hot Gezellenhuis een tentoonstelling gehouden van Room- sche Jeugdlectuur. Deze tentoonstelling, georganiseerd door de hoofden der R. K. Jongens- en Meisjes scholen te Leiden, heeft ten doel, om voor al de ouders te doen weten, wat op het gebied van Roomsche Jeugdlectuur in den laatsten tijd is verschenen. Tot slot der feestelijkheden zal in No vember een nationale tooneelwedslrijd worden gehouden, uitgeschreven door de Tooneelclub „Adolf Kolping" voor niet Gezellen Tooneelclubs. De Rand vin Ttecfnur is hiervoor be llaar laten weten: hij zou zijn moeder en zoon in welstand aantreffen, do kapitein Odilia had het schip goed bestuurd, tijdens do afwezigheid van den admiraal. Maar nu was zij zwak en zou rust noodig heb ben; het kind zou aan de zorgen van haar schoonmoeder en Piot worden toever trouwd, die ergens anders do volkomen ge nezing zouden zoekenZij Odilia, had d© steun en genegenheid van haar man noodig! De laatste wogen haddon haar eindeloos geschenen en nu den sterken arm en juisten blik van. Richard haar ont brak, werd het haar zoo oenzaam en bang om 't hart. Sinds haar aankomst op het kasteel, juist twéé weken geleden, had zij iedereen getroost, doch niemand was haar komen opbeuren; steeds had zij gegeven, nooit iets ontvangenWas hot dus verwon derlijk dat zij zich vermoeid gevoelde! Maar de toekomst zou alles vergoeden! Weldra zou zij haar va6to plaats hebben tusschen haar man en diens zoonOok haar zoon geworden. Karei moest wel vernemen dat zij hem vooral verpleegd had en was het dan nog wel mogelijk dat hij zijn hart voor haar gesloten zou houden? Terwijl zo over al die dingen nadacht draaide zij haar hoofd cum en koek naar hot bed. Plotseling bleef zij onbeweeglijk van schrik zitten: Karei, wiens hoofd door zijn arm ondersteund word keek haar met groote oogen aan. Zijn blik was ernstiger, mannelijker ge worden en er glansde een zacht licht in. Mama, klonk het opeens uit zijn mond. Odilia stond bevreesd op, want zij vrees de dat hij weder ijlde. noemd tot cerc-comité, terwijl een uitge breid uitvoerend comité is gekozon. Als vereenigingsprijzen zijn hiervoor uil- geloofd vier verguld zilveren medailles, nl. door den hoogeerw. heer Deken p i.. Dessens, burgemeester van do Sando Bak- huijzen, de R. K. Studenten Vereeniging „Sanctus Auguslinus" en de diro.etio van „De Leidsche Courant". Bovendien zijn een twaalftal extra prij zen beschikbaar gesteld Deelnemende vereenigingen zijn: „St. Bonifacius" (Krommenie), „Amicitia" (Sassonhcim), „Joost van don Vomtel" (Leiden), „St. Lucas" (OegstgeosO. ..St. Bonifacius" (Loosduinen), „Alberdingk Ihym" (Schiedam) en ..Adolf Kolping" (Leiden). Deze tooneelavonden worden gehouden op de Zondagen 6, 13, en 20 November en Woensdag 9 November. Op den Jualslen avond speelt Adolf Kolping zelf, waarna de jury don uilslag zal bekend maken. MUZIEK. De Leidsche Kunstkring voor Allen. Het seizoen 1927'28 wordt weer in dit blad ingeluid met de advertentie, waarbij het corsto concert wordt bekend gemaakt. Het Bestuur is wederom geslaagd mot een seizoen-programma van groote verschei denheid en artistieke waarde, waarin ver schillende primeurs voor Leiden worden aangekondigd en den kunstliefhebbers we derom schoono avonden te wachten staan. Een overzicht van het programma zal dit zeker bevestigen. 12 October: Quintette Instumental de Paris 25 November: Concertgebouw Sextet mot Mevrouw Noorderwier 2 December: G. Hekkincr. Violoncel. Mama, herhaalde Karei en strekte zijn arme uit, ik weet het.... dat u mij verzorgd hebt. Ik heb u hooren praten; men dacht dat ik doof was, maar ik ver stond vooral do laatste twee dagon alles; en ook voelde ik wel aan uw handen dat u grootmoeder niet waart. Zij naderde don knaap, tot heel dicht bij en hij hield haar hand vast. Lieve mama, zei hij verder, terwijl hij zijn nog gozwollon oogen naar haar ophief, u hebt me hot leven gered; dat heb ik Piet gisteren aan grootmoeder hooren zeggen, toen u niet hier waart! Hier zweeg hij een wijle. Dan scholen er tranen in zijn oogen en hij hernam mot stikkendo Btom: En ik ben zoo ondeugend tegenover u geweestl Hoe hebt u zooveel voor mij kun- n n doen, voor mij die uw liefde niet waar dig v/aso vergiffenis, vergiffenis! Hij verborg zijn gelaat in het kussen; Odilia voelde haar hart opzwellen van de innigste vreugde. M'n beste jongen, zei ze, ik heb altijd van je gebouden, en nu ben ik zoo geluk- kis! i Mevrouw Bricc die een uur later bin nen kwam vond haar samen in gesprek en Kareis hand hield nog steeds do hand van zijn nieuwe moodor omvat. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5