INGEZONDEN MEDEDEELING HEEREN REGENJASSEN 9.75 dat It ij ijverig bezig is om van de uitge breide opnamen een meer compact geheel te maken, waardoor het filmwerk zeker aan aantrekkelijkheid zal winnen. Wc behoeven geen propagandistische aanbeveling neer te schrijven, omdat we ioder overtuigd weten doordrongen te zijn van het moeizaam missiewerk. Waar father van Graven met zijn film zal worden uit genood igcl kan hij zich van zeer veel be langstelling verzekerd houden. Aan het einde der voorstolling bracht de Zcerccrw. heer Pastoor II. J. Pb. Tho- mann father van Graven dank en hij wer.schte hem zeer veel succes. Een toeschouwer geeft ons nog de vol gende beschrijving van de Negerfilm van Mill Hill: Wanneer men do pater hoort spreken over de missie in Midden-Afrika met een warm te als een patriot voor zijn geboorteland, dan begrijpen wij in welke goede handen geweest is do opname van de Negerfilm, zoodat daarom alleen al de verwachtingen hooggespannen konden zijn. Maar als de rolprent begint te draaien, dan worden die verwachtingen nog verre overtroffen. Do techniek is volkomen in orde en hierom moet hulde gebracht worden aan den ope rateur wiens portret en naam gelukkig op de film voorkomt om hem aan do vergetel heid te ontrukken. Maar het werk van Father van Graven, n.l. de keuze en samen stelling der prachtige tafereelen, is zoo origineel cn daarbij zoo schitterend, dat alleen een kennismaking met den missio naris dit eenigszins begrijpen laat. Wat men to zien krijgt van don reis naar de missie, van het leven der negers voor hun bckeering, is zoo juist gekozen, dat men in 't tweede gedeelte een juist besef krijgt van de kracht die er van de missioneering uitgaat. Het mooie karakter der negers, dat. zoo duidelijk en zoo echt natuurlijk uitkomt in t eerste gedeelte, wordt in 't tweede gedeelte als omgezet in Chnsten- menschen, prachtig uitgebeeld in overwel digend schoone tafereelen; zooals het werk dor miseonarissen, der broeders en der zus ters, met als bekroning het kweeken van inlandsche priesters cn zusters, zoodat tenslotte het werk der buitcnlandsche blanke missionarissen overbodig wordt en dezen kunnen zeggen: Laat nu Heer Uw dienaar in vrede gaan. Het missiewerk is dan geen missie-werk meer maar gewoon parochie-werk, uitgevoerd door eigen in landsche krachten. Dit alles wordt ver toond op een wijze, die wij tot nu toe als als een der beste, zoo niet dc beste, moe ten boschouwen. Father van Graven zal daarom op zijn tournéc allen der vele parochie's die hij langs zal gaan, beslist boeien zooals bij ons geboeid heeft. Nog moet met groote verdienste vermeld worden het extractum van do film, dat vertoond wordt als kinderfilm. De verschil lende cn herhaalde uitroepen van spontane kindergcvoelens gedurendo do uitvoering hier, liot duidelijk zien, dat dit stukje film echt voor dc kinderen was. Wij behoeven Father van Graven geen succes to wenschen, want daarvan kan hij beslist verzekerd zijn. NOORDWIJK. De Leidsche Vaart. Het Bureau van dc Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijnland te Leiden deelt mede, dat het naar aanleiding van bij de Kamer in- gekmen klachten ter zake den toestand van do Leidsche Trekvaart en daarnaast gelegen weg, besloten heeft, Woensdag 12 October a.s. des avonds te 8 uur zitting te houden in Hotel Royal allner. Belanghebbenden bij deze vaart en^ weg worden uitgenoodigd deze zitting bij te wonen ten einde deel te kunnen nemen aan do event, besprekingen van plannen, welke de bestaande moeilijkheden zouden kunnen tegemoet komen. SASSENHEIM. Geboren: Jacobus, zoon van J. Dreef cn J. G. Pieters Jan Hermanus, zoon van A. van Zonneveld en J. Th. Bes naar Gerritje. dochter van C. Smit en J Herreur Marinus Jan, zoon van J. van Nieuwkoop ne A. Heemskerk Hen- drika, dochter van A. Hoogervorst en J. C v. d. Berg Renicr Johannes, zoon \an J. Haver en E. Beugelsdijk Johan nes Gijsbcrtus, zoon van P. M. van Tol en A J. van Tol Johanna Margaretha Maria, dochter van G. Borst en M. M. van Nobelen. Overleden: Jacobus Hermanus zoon vaii J. van Egmond en M. Kolf 22 maan den Alida Pijpers 48 jaar echtg. van J Meijer. Ondertrouwd Hartinus Herreur, jm 21 jaar en Maria Cornelia Steen voorden jd. 19 jaar Nicolaas Stoute jm 24 jaar en Trijntje Krosschel jd 23 jaar Hendrik l.eouardus v. d. Horst 35 jaar wednvan Maria Margaretha Hogervorst en Geertruida Haver jd. 33 jaar. Getrouwd: Sybrand Cornell's Bulk 33 jaar en Catharina Star 35 jaar Wil lem Gornelis v. d. Reij'Ien 23 jaar en Eli sabeth Stoute 25 jaar WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Dc dokterswoning aan het plein. Er komt geen plantsoen. Aanbieding gemeentebegrooting. Woensdagmorgen heeft do Raad dezer gemeente vergaderd onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig is met kennisgeving de heer L. A. F. Prins. De Voorz. doet mededeeling van eenige brieven, waarbij raadsbesluiten goedge- Keurd worden teruggezonden. Vervolgens brengt hij ter kennis, den uitslag der ge houden aanbestedingen: a. van vernieu wing dak boven de garage op de Paauw; li do verbouwing van die garage; c. het maken van een rijwielbewaarplaats bij bet politiebureau. Goedgevonden wordt, 'dat de laagste inschrijvers het werk zyllen uitvoeren, te weten voor a. F. W. v. Dril len te 's-Gravenhage, voor 1667.50; Voor b en c. aan W. Dansen Sr. te 's-Gra- Vcnhage, voor 795 en 495. Ingekomen is een adres van bewoners der van Heeckerenstraat en van Wasse- naerstraat, waarbij met liet oog op den aanstaanden winter wordt verzocht in de straten verlichting te willen aanbrengen. B. cn W. stellen voor dit adres in hun handen te stellen om advies. Do heer v. Leeuwen wijst er op, dat die onverlichte toestand al ruim tweo jaren duurt. Hij meent, dat niet langer kan worden gewacht, en zou onmiddellijk wil len beslissen. Do Voorz. verzet zich hiertegen. Hij wü afwachten of er meerdere voorstellen ko men en dezo tegelijkertijd behandelen. Hij zegt, dat adressanten absoluut geen rech ten kunnen doen gelden. Met 7 tegen 5 stemmen wordt het voorstel van B. en W. „Wassenaar Vooruit'', waarin er op wordt gewezen, dat aan de Klein Persijnlaan in strijd met do Bouwverordening een huis met boven- cn benedenwoning is gebouwd. De Voorz. zegt, dat dit huis is gebouwd onder do bepalingen der oude verorde ning, toen zulks nog niet verboden was, zoodat bet adres voor kennisgeving kan worden aangenomen. Aldus wordt beslo ten. Op een adres van bet bestuur der Bur gerwacht om 50 beschikbaar to willen stellen voor aankoop van prijzen voor te houden schietwedstrijden wordt gunstig beschikt. De heer Content wil geacht wor den te hebben tegengestemd. Vervolgens is aan de orde een adres van den NedL Fed. Bond van personeel in Openbaren dienst, waarin wordt gevraagd met het oog op den laatsten tijd opgetre den gevallen van onregelmatigheid bij ge meentebedrijven een commissie van on derzoek to willen instellen en te willen stopzetten het subsidie aan de Ver. van Gasfabrikanten. De Voorz. zegt, dat een commissie als in het adres bedoeld, hier reeds werkzaam is en dat subsidie aan de aangehaalde vereeniging nimmer is verleend. Hij stelt dus voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Ontheffing van bepalingen der Bouw verordening wordt verleend aan P. J. v. Ommeren voor den bouw van een groen- tekas, aan G. F. Hack, voor een garage, aan Jhr. Hora Siccama, voor een var kensstal. Van een geldleening, groot f 145.000, aangegaan voor de overname der Electr. Mij. „Wassenaar" worden uitgeloot de obligatiën Nos. 238, 287, 139, 158, 103 en 142. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de begrooting van uitgaven gewonen dienst 1927 te verlioogen met f 2006.34*, de begrooting van ontvangsten Kapitaal- dienst met 30166.37* en van uitgaven met 30567.64* en tot vermindering van de begrooting van inkomsten Kapitaal- dienst met 24907.58. Aangeboden wordt de begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1928. Voor den gewonen dienst luidende in ontvangst en uitgaaf 839331.90* en voor den kapitaaldienst in ontvang met 82183.85 en in uitgaaf met 55207.98. Eveneens wordt aangeboden de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur slui tende in ontvangst en uitgaaf met een be drag van 4697.40*. Deze begrootingen zullen bij do leder worden rondgezonden. De Tokening van het Burgerlijk Armbe stuur over het dienstjaar 1926 wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 3807.60. Het bedrag der vergoeding ingevolge het bepaalde in art. 101 der L. O.-wet over het jaar 1925 aan de schoolbesturen too te kennen, wordt daarop vastgesteld be dragende voor de R. K. Jongensscnool 4743.85*, voor de R. K. Meisjesschool 4780.4-1, de Chr. school Heerenweg 3658.50, die aan den Zijdeweg 1707.30 de school in de Kieviet f 1528.44 en de R. K. school in Oud-Wassenaar 368.55. In de commissie ter uitvoering van de steunregeling worden benoemd in de va- catnre Gussekloo de heer D. v. Barneveld, in de vacature A. Versteeg de beer H. G Provo Kluit, in de vacature J. G. Vogels do heer J. C. Vogels. Alle heeren laten zich eene benoeming welgevallen. Do Voorz. deelt daarop mede, dat het in de bedoeling ligt de paarden van den reinigingsdienst over te brengen naar de stal op de Paauw. In verband hiermede is het noodig, dat een der voerlieden bo ven het stalgebouw komt te wonen. Door B. en W. is daarvoor aangewezen de voerman P. H. Bollen; zij stellen voor hem do woning boven de stal te verhuren voor 4.00 per week. Na eenige discus sie wordt hiertoe besloten. Vervolgens wordt besloten diverse per ceeltjes teelland langs den Katwijkschen weg onderhands te verhuren aan de te genwoordige huurders voor den tijd van uiterlijk 10 jaar onder verschillende voor waarden, waarvan de voornaamste is, dat beide partijen met 5 maanden kunnen op- Eveneens wordt besloten aan P. Th. C, v. d. Zalm voor den tijd van uiterlijk 2 jaren onderhands te verhuren een perceel weiland, groot ongeveer 1 H.A. tegen een huurprijs van 120 per jaar cn het recht te verleenen tot het weiden van vee op eenige perccelen weiland voor 255 per jaar. Bovendien wordt besloten aan W. Vogels, W. G. v. d. Hulst en H. Hilgeman het recht to verleenen cm een paard te weiden op gemeentegrond voor 25, 25 en 15 per jaar. Eveneens worden B. en W. gemachtigd om het terrein bestemd voor de rioleering aan den tegenwoordigen huurder voor on- bepaalden tijd te verhuren op de oude voorwaarden. Besloten wordt lot het aanbrengen vaa eenige partieele wijzigingen in het uit breidingsplan. De heer Content vraagt of hel in de be doeling ligt achter „Persijn'' een gemeen telijk sportterrein in te richten. De Voorz. zegt, dat hij het ontwerpen van hel plan eenige plaatsen voor sportterreinen, par ken, enz. zijn aangewezen. Het ter plaatse stichten van een sportterrein ligt nog geenszins in de bedoeling. De heer Content vraagt dan of B. en W. het nog niet noodig achten een terein daar voor aan te wijzen. Hij leest den laatsten ENORME SORTEERING In: GABARDINE - WATERPROOF WHIPCORD fl. 35.-, 27.50, 19.75, 14.— Onberispelijke pasvorm. 1ste klas afwerking ZIET ONZE ETALAGE!!! VRIJ ENTREE VRIJ ENTREE HAARLEMMERSTRAAT -=l130136I (>656 de jeugd verricht. Als er sport- en speel tijd herhaaldelijk van baldadigheden, door terreinen bestonden, zou dat niet meer voorkomen. De voorz. zegt, dat B. en W. meermalen aandacht aan het onderwerp hebben geschonken. Hij is er echter, ge zien de ervaring elders, niet zoo gerust op, dat do baldadigheid dan zal afnemen. Hij zegt, toe, dat B. en W. diligent zullen blijven Tenslotte komt weder ter tafel het voor stel van B. en W. tot afbraak van de dok terswoning aan het Plein, teneindo ter plaatse een verkeersverbetering te schep pen. De voorz. licht het voorstel nog eens uitvoerig toe. B. en "W. willen het huis af breken, de rooilijn vaststellen op 8 M. en den vrijkomenden grond verkoopen. De heer Provo Kluit voorziet weinig ver betering, als op den vrijkomenden grond weder zal worden gebouwd. Dan verrijst er een winkel en dat is geen verbetering. De heer Wouters zegt, dat het niet noo dig is, dat daar een winkelhuis verrijst. Hij zegt, dat het alleen gaat om een verbe tering, niet om een grooten verkeersweg te maken. Bovendien zouden B. en W. zich omtrent de bebouwing kunnen doen voor lichten door een deskundige. De heer Content is,.ondanks de meester lijke verdediging van het voorstel niet overtuigd Hij zou liever zien, dat ter plaatse een plantsoen verrees. Do voorz. zegt, dat plantsoen weinig groeit en wijst op het plantsoen in de Langstraat. Hij vindt bebouwing beter en zou de verlichting willen vragen aan prof. Evers. De heer Drop voelt niet veel voor het aanbrengen van een plantsoen. Daardoor wordt het typische van het plain niet be waard. Er is al genoeg gedaan, wanneer de weg 8 Meter breed wordt en maatre gelen worden genomen om het verkeer in één richting te leiden. Omtrent dit laatste is do toelichting van B. enW niet voldoen de geweest. De voorz. zegt, dat zulks ver band houdt met de algemeene verkeersre geling in het dorp. Hij wil een proef nemen door borden to plaatsen. Na eenige dis cussie, waarbij de heer Rooijakkers nog voorstelf, dat de gemeente den bouw zelf zaJ ter hand nemen, maar daarbij de be strijding van den voorz. ondervindt, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. AALSMEER. Veel liefhebbers. Voor ,de vacante betrekking van directeur van de gemeen tewerken te Aalsmeer (jaarsalaris f 3500 r.ebben zich niet minder dan 125 sollici tanten aangemeld. HAARLEMMERMEER. Geboren: Cornelia d. v. J. Brouwer en H. M. van Rijn. Hendrik z. v. J Vaandering en L. den Dekker. Jan Jacobus z. v. J. J. van der Leden en J. G. Smit. Neeltje d. v. Th. H. van Noordt en M Rinkel Geertruida Maria d. v S. J. Verdcgaal en A. M. do Heij. Klaas z. v. G. J. Hillenaar en A. Stout Ondertrouwd: Johannes Adrianus Akerboom 27 j. en Maria Voortman 27 j Klaas Mantel 28 j. en Marijtje Kin kel 23 j. Arie Kerkhof 24 j. en Aagje Meinster 22 j. Hermanus van Braak 23 j. en Geertruida Zonneveld 33 j. Klaas Versteeg 29 j. en Pietertje Spijker 23 j. Gornelis Tadema 27 j. en Mijndertje Post- ma 23 j- Arie Jacob Gornelis Bies heuvel 25 j. en Antonia Hendrika do Graaf 21 j. Anton Groenenherg 21 j. en Adriaantje Jannetje Visser 25 j. Getrouwd: Johan Harry van der Ende, 22 j. en Cornelia Mensink 19 j. Gerrit Pieter Meijer 29 j. en Cornelia Am- perso 21 j. Basliaan van Kooten 21 j. Cornelia Ouwerkerk 20 j. Anton Adriaan van der Mast 21 j. en Gijsbertha Pieternclla van Doorn 19 j. Overleden: Jacob Hoenson 79 j. geh. m. M. v. d. Heijden. WARMOND. Geboren: Petrus Cornelis, z. van B. G. van Stijn en J. A. v. d. Linden. Her manus Johannes, z. van H. van Hulst en C. M. Koppers. Jacaba Joanna, d. van A. P. v. d. Geest en M. van Leeuwen. Johannes Petrus, z. van P. H. Kerkvliet en Chr. H. den Elzen. Overleden: Th. A. Welsink, echtg. van E. van Kampen 48 j. Gevestigd: H. G. Schneiders van Katwijk. P. J. C. Hotsen van Haarlem. G. v. d. Horst van 's-Gravenhago. C. Tli. v. HockeJen en gez. van Brummen. O. L. Hofland en gezin van 's-Gravenhage. A. van Wijk van Wamsveld. E. Ha. Leussink van Zaandam. Wa. Kooistra van Winsnm. J. A. Abbo van Heemste de. J. A. M. van Adrichem, J. Th. J. van der Beek, Joh. v. d. Boogaard, L. A. Bra bander, W. Burgliouwt, N. Buurman, G. A. W. Corsten, "NV. J. de Kleermaker, H. A. Diderich, A. A. W. Diepenbrock, G. F. J. Dirksmeier, J. F. Fransze, J. A. M. v. d. Gaag, J. C. Groot, Th. J. Hilhorst, A. Hol- lenberg, F. C. J. Holthuizen, J. Jansen, Th. J. Klaassen, C. M. Klaver, Jos. Klijn, O. A. M. Kroon, J. L. J. M. Laingemeijer, J. K. I. van Lent, A. A. H. M. Overhans, E. A. M. Paap, L. A. M. Pennoek, G. P. Regeer, A. H. M. Ruke, N. Ph. J. van Ruij- ven, L. C. Schinkel, H. J. A. Schouten, CJ. Chr. v. d. Sman, Jac. Sijm, L. A. van Teij- lingen, B. Verbcem, L. van Vugt, C. A. Watervis, J. A. Weesendonck, C. H. Wil- lemse, N. J. «A. v. d. Zalm, J. H. W. Zwijen- berg, J. S. W. Groenen, allen van Heem stede. A. F. M. Paardekooper van 's-Gravenhage. A. P. N. Vermunt van 's-Gravenhage. E. Dijkema van Oegst- geest. Wed. L. Amersfoort van Apel doorn. Vertrokken: Ma. aj. Pa. Aa. Ruijg- rok naar 's-Gravenhage. Jas. Staade- gaard naar Middelharnis. K. J. M. Roo- zen naar Amersfoort. J. v. d. Nouland naar Oegstgeest. Joh. W. M. van Leeu wen naar 's-Gravenhage. M. O. Schaart naar Sa6senhcim. G. A. Braun naar Nij megen. J. P. Onderwater naar Sassen- heim. J. A. E. Elstgeest naar Haarlem. A. Weber naar Alkemade. J. L. Bou- man naar Uitgeest. G. van Wijk naar Amsterdam. C. L. Hage naar 's-Graven- •hage. Joh. Walbeek en gezin naar Lei den. F. C. Schermer en gezin naar Oegstgeeat. J. P. van Nieuwkoop naar Hilligersberg. Ma. Sa. Sikking naar 's-Gravenhage. N. L. J. Mathot naar Utrecht. WOUBRUGGE. Jubileum. Den lOen dezer zal de heer P. Blom alhier den dag herdenken, dat hij voor 45 jaar in dienst trad bij de firma Boot alhier. Als knaap van 15 jaren trad hij op den werf, om het echeepstim- meren te leeren en doorleefden met zijn patroons, nu reeds den derden generatie, lief en leed, en ging ook van den houten tot den ijzeren scheepsbouw over. Dezo dag zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Gevestigd: C. Versteegt van Hille- gom. F. R. Korsman van Hillegersberg. W. A. de Goeij van Gouda. M. J. Jansen van Wervershoef (N.-H.). J. G. de Raadt van Leimuiden. Vertrokken: T. Gerdes naar Alphon aan den Rijn. J. G. Schijf id. A. den Ouden naar Vlaardingen. A. van Griethuijzen naar Reeuwijk. R. Schmidt naar Rijswijk (N.-B.) F. de Boer naar Capelle aan den IJsel. ZILK. Volksfeesten. Dinsdagmorgen zijn onder begunstiging van prachtig Herfstweder do jaarlijksche school- en volksfeesten te Zilk begonnen Des morgens te 7 uur had een plechtige gezongen H. Mis plaats in de parochie kerk, waaronder generale H. Communie voor alle schoolkinderen. Om 9 uur werd bij de school een optocht georganiseerd, wederom van alle kinderen en voorafge gaan door een muziekkorps, ging men van af de school naar de pastorie, waar de kinderen hulde brachten aan Pastoor Haf- Icenscheidt, de mede-organisator van het Zilkerfeest. Na deze huldiging ging men langs Zilkerweg tot den heer Beelen en vervolgens naar het Feestterrein. Hier zag het er echt vroolijk en feestelijk uit: vele wimpels en vlaggen toonden dat er feest was, terwijl bovendien een groot aantal kermisvermakelijkheden waren op gesteld. Onder het uitdeelen van verschillende versnaperingen werden op het terrein de kinderspelen gehouden, eveneens opgeluis terd door muziek en onder belangstelling van talrijke ouders en familieleden. Na deze prijsuitreiking gingen alle kin deren welvoldaan huiswaarts na echter eerst nog genoten te hebben van draaimo len of zweefmolen, waarvoor zij ook vrij- ritten-kaartjes ontvingen. Gedurende den geheelen avond heerschte op het terrein een gezellige drukte en tot laat in den avond bleef men prettig en gepast feest vieren. De tweede dag. Ook nu was het weer keurig en reeds vroeg in den morgen liet het zich aanzien, dat de meer volwassen Zilkers echt feest zouden gaan vieren. Om 8.30 uur had reeds de opstelling plaats van talrijke Zil kers nabij de parochieschool en vooraf ge gaan door de muziek ging men even als den vorigen dag langs groote Zilkerweg naar het feestterrein. Om ruim 9 uur werd met de spelen begonnen, waarvan wij ach tereenvolgens de uitslagen me-dedeelen. Stoelendans voor meisjes van 13 tot 15 jaar. Aantal deelneemsters 32. Ie prijs Agatha van Haaster. 2e pr. Jo Hoeks, 3c pr. Emma van Berkel, 4e pr. Lena van Haaster, 5e pr. Q. Onderwater. Zakloopen voor jongens van 13 tot 15 jaar. Aantal deelnemers 15, le pr. Jac. van der Linden, 2o pr. Nico de Groot. 3e pr. Piet van der Linden, 4e pi'. Antoon Pompe, 5e pr. Jac de Groot. Tonnetje steken voor jongens en mannen hoven de 16 jaar. Aantal deelne mers 12. le pr G. Koomen, 2e pr. Cor van der Linden, 3e pr. E. Ruigrok. Ringsteken op de fiets voor dames boven de 16 jaar. Aantal deelneemsters 50. le pr. Rika Rus man, 2e pr. Ghristien Meskers, 3e pr. Ma rie Maijland. 4e pr. Anna Meskers, 5e pr Anna van der Linden, 6e pr. Marie van den Berg. Ringsteken op de fiets voor Hee ren boven de 16 jaar. Aantal deelnemers 31. le pr. E. Hulsebosch, 2e pr. Simon van Haaster, 3e pr. Jac. Koster, 4e pr. Gerrit Hoeks, 5e pr. Jan Ruigrok. 6e pr. Jac. Ne- derstigt. Voor versiering van fietsen ver wierven Gor. Warmerdam le, Ali Mes kers 2e, Jeanne Meskers 3e en Agio de Groot de 4e prijs. Ringrijden met paard en tilbury. Aantal deelnemers 2S. le pr. Jac. van Altena en Mej. Dora Okkerse, 2e pr. M. Maijland en Mej. Romijn, 3e pr. K. Meskers en Mej. G. Warmerdam, 4o pr. Theo van der Wiel en Mej. Nulkers, 5e pr. Nie. Heemskerk en Mej. van Haasier, Gc pr. Jac. Smit en Mej. Lammers Voor dc mooiste versiering kregen Karei Mes kers le pr., J. van der Linden 2e pr., II. Gerritse 3e pr. en Dirk Kaptein 4e pr. Al GEMEENTELIJKE AANKONDIGT Verlenging afsluiting scheepvaart Slaaghsloot. Burgemeester cn Wethouders van Lt; den brengen ter algemeene kennis dat Slaaghsloot, ongeveer ter hoogte vj. de brug in den spoorweg, die naar de Ga. fabriek leidt, alsnog tot 15 Octobers voor de scheepvaart plaatselijk zal i afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZfr Burgeraeev. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, G October 1927. Katholieke Agenda LEIDEN Donderdag. Geestelijke oefeningen voor leden der St. Joseph's Gez. ïv St. Lodewjjkskerk, Steenselis 19, 8.15 uur. Vrijdag. Geestelijke oefeningen voor leden der St. Joseph's Gez. \f St. Lodewijkskerk, Steensch 19, 8.15 uur. Algemeene Agenda LEIDEN. Zondag. „Reclame" door het A'dani Tooneel. Schouwburg 8 nur /go gekeurd). Maandag. „De tante uit ïndië", door i Vereenigd Haagsch Toot* Schouwburg, 8 uur. (Vohrai nen). Dc avond- nacht- en Zondagdienot j apotheken wordt van Dinsdag 40 a.s. tot en met Zondag 9 Oct. wa* nomen door de apotheken van de HU H Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon en D. J. van Driesum, Mare 76 tele' 406. deze spelen werden opgeluisterd met ziek en genoten een groote belangstel! Geheel den dag heerschte er le Zilk i vroolijke stemming, terwijl allen zich vei vermaakten met de verschillende ven kelijkheden welke op het terrein aamr< waren. In den avond werd het bezoek i omliggende plaatsen nog grooter dooi aankondiging van een prachtvuurweri welk in het programma werd aangev en hetgeen in de practijk uitstekend hi wezenlijkt geworden. Het was schiUea hetgeen voldoende bleek uit de luide s ties welkes na verschillende stukken gingen. Tot laat in den avond bleef i ook nu weer bijeen en de feeslviera lieten duidelijk uitkomen hoezeer zij jaarlijksche school- en volksfeest op p stellen. De feestcommissie met aan hoofd Pastoor Hafkenscheidt raag tr den zijn. Het feest is in alle opzici schitterend geslaagd. STA DSNfi EU WS CONFERENTIES VAN PATEfl HENDRICHS. Het is een groot voordeel voor een. nalist, dat hij ambtswege bij allerlei beurlijklieden wordt geroepen, die hij ders niet zou hebben meegemaakt, de keerzijde der medaille is. dat hij slt genoodzaakt is te pennen en o-n to lit waar andere menschen luisteren, wa&r deren zich geheel en zonder afleiding l nen overgeven aan den indruk, (he woord van een spreker op hen maait, nu is het mij gisteravond bij de confa tie van pater Hendrichs overkomen, ikvergat aanteekeningen te Oti iets wat mij niet licht gebeurt. Ik verschillende Katholieke en niet-Katli ke toehoorders na afloop dezer renties gesproken en allen waren eva onder den indruk. Pater Hendrichs sprak ditmaal orer persoon van den Christus, over „de ter, die trouw was a-ls de zoon in zijnfo De predikant haalde in 't begin zijnd' ferentie de woorden van Paul us aan:' aan dan, als gij hedcr zijn stem hooft, dan uw hart niet verharden. Achtereenvolgens behandelde sof- verschillende opvattingen, die ruca van Christus' leven kan maken. Ctó als een legende, of als een auto-sugg«t een half-lcrankzinnige of als een red bedrieger en tenslotte de twee vattingen óf als een menseh (zij bet zeer verheven mensch) óf als God. Christus zelf getuigde, gelijk het l gelie op tal van plaatsen vermeldt, (bi God was maar zijn eigen getuigenis zelfbedrog kunnen zijn. De aposteleij getuigden het, zooalsl lus, die van Hem zegt „in wien de V&3 der Godheid belichamelijk woont". De profetieën, duizend jaren voor komst van den Messias uitgegeven, gen het. Spr. haalde reeksen teksten aan uit Nieuwe Testament en de ProfeUi, stralend bewezen, dat volgens de opvsü der ouden en volgens dc opvatting tijdgenooten Christus als God vrerl sehouwd. Men kan niet in ieder woord Hij gesproken heeft Zijn Goddelijk waarnemen da-t is fanatisme 1 Zijn geheele leven legt getuigenis Hij één is met den Vader en den H- G Hij liep op aarde rond als een vefdr Koningskind op de heide, dat aan Ttf gangers sprookjesachtige verhalen oj» over de schoonheid van het paleis zij®1 ders. Hij vertelde een goddelijk sprw „Ik en de Vader zijn één." Hij zep staan te hebben vóór alle dingen en ff te hebben in dc schoot van God. .Jf de Weg, de Waarheid en het Leven A mensch heeft zoo ooit gesproken. Zoo goddelijk Zijn leer, zoo ook Zijn leven. In Zijn karakter bj plooitje, geen schijntje van gemoeuf verstoring en aan degenen, die He"1 en nacht bespiedden en ondervroeg'1 beloerden vroeg HijWie uwer zal Hf

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2