ran pers werden als boombladeren door den wind opgenomen. Het geschreeuw van angstige menschen vermengde zich met hel bulderen van den storm en het oorverdoovend lawaai der instortende gebouwen. In hot door den storm geteisterde dis trict van Forest Park. noordoostelijk naar de Mississippi toe, stonden eenige van de mooiste gebouwen der stad en zeven scho len, waarin 6500 kinderen geherbergd wa ren. Van de zakenwijk werd slechts het noordelijk deol getroffen. Oude steenen ge bouwen daar storten in en vele bewoners werden onder de puinen begraven. In de scholen viel slechts één slachtof fer. In de Central High School viel een toren door het dak van het auditorium. Eén leerling werd gedood; 18 scholieren werden gewond. In de Columbia School, die in do laat ste paar jaren verscheidene malen door storm of brand geteisterd is, konden de leerlingen de school verlaten, juist vóór dat het dak boven de klaslokalen op de derde verdieping instortte. De westelijke vleugel van het Mullanphy Hospitaal werd vernield, doch gelukkig was er niemand in de verpleegstersafdee ling op de boven verdieping en 23 vrou wen in de kraamafdeeling op de beneden verdieping waren naar het hoofdgebouw overgebracht voor de vleugel instortte. Onmiddellijk na do catastrophe werden alle politiemannen van St.-Louis opgecom mandeerd om het reddingswerk te verrich ten. Onder voorzitterschap van den burge meester der stad is een hulpcomité van burgers gevormd om de hulp- en onder- steuingsactie te leiden. Uit St.-Louis wordt nog gemeld: Het aantal dooden gaat reeds de 90 te boven. De materieele schade wordt op 50 000.000 doll, geschat. Homlerden gezinnen zijn dakloos en worden uit geïmproviseerde hulpkeukens gespijzigd. Alleen te St.-Louis is het verwoeste gebied 6 vierkante mijlen groot. Onder de ruinen van een schoolgebouw zijn vijf kinderlijken aangetroffen. CYCLOON LANGS DE MEXICAANSCHE KUST. Groote schade in Beneden-Californië. Uit Mexico wordt gemeld, dat een cy cloon het gebied van de Golf van Tehuan- tepoc tot aan benoden-Galifornië geteisterd beeft. Onbevestigdo berichten zeggen, dat er groote schade is aangericht in de om geving van La Plaz in beneden-Californië. Hevige stormen in Engeland. In Schotland zware sne euwval. Een hevige Zuidwester storm heeft Za terdag en Zondag in Engeland gewoed. Op nieuw zijn de Kanaalbooten alle met ver traging binnenegkomen. Een Duitsch vlieg tuig, op weg van Amsterdam naar Croy don met vijf passagiers en een Engelsch vliegtuig op weg van Parijs met zes passa giers waren gedwongen te Lympne, het vliegveld aan de kust, te dalen. Te Chester is een echtpaar door een boom, die door den storm werd ontworteld, getroffen en gedood. In Schotland heeft het hevig ge sneeuwd. Hitte en sneeuw in de Ver. Staten. Sinds den tornado, welke St. Louis teisterde ,is het weer in verschillende dee- len der Ver. Staten geheel in de war. Gis teren was het in New-York de heetste eerste Octoberdag sedert 1881; in de scha duw was de temperatuur 85 gr. Tegelijk echter is in den staat "Wyoming veel sneeuw gevallen. Duiisch tankschip uiteengeslagen. De zeven opvarenden verdronken. Het Duitscho tankschip „Theodor" van ca. tweeduizend ton, is in het Korfsjord nabij Bergen aan den grond geraakt en uiteen geslagen. De uit zeven koppen be staande bemanning kon niet meer gered worden. Veerpont gezonken. Naar gemeld wordt, is op de Nijl tus- echen Omdurman en Karthoum een veer boot gezonken, tengevolge waarvan acht tien Egyptenaren, meerendeels employé's van den Soedan-spoorweg, verdronken. Schietpartij van een waanzinnige. 4 slachtoffers. In de volkrijke wijk Saint-Henri le Mar seille heeft een 53-jarige man, die plotse ling krankzinnig geworden was, schrik en ontsteltenis verspreid. Gewapend met een geweer, schoot hij eerst zijn zwager in de volle horst. De getroffene werd in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis gebracht, waar hij later overleed. Vervolgens ging de krankzinnige weer zijn huis binnen en begon uit het venster op voorbijgangers te schieten. Een hunner werd aan het hoofd en de handen getrof fen. In korten tijd had de waanzinnige vier slachtoffers gemaakt. Na een langdurig beleg mocht de politie er in slagen, den ongelukkige van nabij te naderen. Uit zelfbehoud echter moest een agent den krankzinnige neerschieten. Levine bij den Paus. Hij komt to laat Levine, do bekende milliónnair-Oceaan- VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht. Er zijn Zondag weer harde klappen uit gedeeld. Blauw Wit verpletterde H. V. V. in het Stadion met 61 en Ajax keenie naar Amsterdam terug met een 40 zege. De Spartaan zag haar ongeslagen record gebroken door een kleine nederlaag tegen Stormvogels. Het Dordtscho publiek was getuige van een spannenden kamp tusschen D. F. C. en R. C. H.. welke kamp Lebret c.s. in een kleine overwining konden omzetten. Dit is nu al do derde overwinning van D. F. C. vlieger, die. zooals men wcof, thans in Ro me vertoeft, had den wc-n.sch te kennen ge geven. door Z.II. den Paus in audiëntie ontvangen te worden. Aan dezen wensch kon worden voldaan en Levine werd uifgenoodigd, zich Vrijdag middag half één in het Vaticaan te be vinden. Reeds te elf uur verliet hij zijn apparte menten in het Grand Hotel Excelsior, om zich op weg te begeven. Maar, nauwelijks zijn kamer uit, zag hij zich omgeven door hem bekende en onbekende bewonderaars, die met hem wilden spreken. Dames wensch ten zijn handteekening etc. Do traroen afgaande, hield men hem telkens aan en niet altijd kon hi: de las tige nieuws"'*oriTeil botweg afwijzen. Wijl het pas elf uur was dach hij, ook nog wel tijd over te hebben. Maar toen hij iir de hal kwam, had hij niet minder dan zestig personen de hand gedrukt en in zijn auto mobiel springend bemerkte Levine, dat door al die - '•aatjes de t::d danig verstre ken was. Hij haastte zich naar het Colle gio Americno in de via del? Umulta, van waar eenigo prelaten hem naar het Vati caan zouden vergezellen. De hooge geestelijken, die hem aan Z.H. hadden moeten voorstellen, bevonden zich daar echter niet meer. Ze waren op den vastgcstelden tijd vertrokken, zonder den Amerikaan, wijl deze niet verschenen was Levine, naar het Vaticaan snellend, vond hen ook hier niet meer en moést zeer te leurgesteld den terugtocht aanvaarden, vermoedelijk weinig vriendelijk over zijn vereerders denkend. Gelukkig voor hem is de Paus zoo goed gunstig geweest, hom den volgenden dag een audiëntie toe te staan. De kleinste foto ter wereld gestolen. Honderd ervan gingen op eén speldeknop. Vrijdag is uit de zalen der Royal Pho tographic Society te Londen, waar een ten toonstelling wordt gehouden, het pronk stuk der verzameling gestolen, n.l. een micro-fotografie, ingezonden door prof. Go'dberg uit Dresden. Dit miniatuur-foto'tje is do kleinste kiek ter wereld. Er zouden er meer dan 100 van noodig zijn, om de oppervlakte van oen speldeknop af te dekken. Het plaatje stelde den uitvinder der vroegste fotografie, Niepce, voor. Slechts door een sterke microscoop was het te zien. De in trinsieke waarde van het dingske is gering en voor den dief is het zelfs zonder eeni ge waarde, als hij niet over een sterke microscoop beschikt. De dader van den diefstal zal wel in wetenschappelijk-be- langstellende kringen gezocht moeten wor den; waarschijnlijk is het een weinig scru puleus curiositeitenjager. Aanslag op een trein. Wolff seint ons uit Altena d.d. 3 dezer: Zondag, kort na middernacht, heeft men nabij he't station Piettenberg de locomotief van een personentrein door twee op de rails gelegde balken doen ontsporen. Nie mand werd gewond. Brutale roof in een Bank van Leening. Wolff seint ons uit Berlijn d.d. gisteren: Toen hedenmorgen de kassier van een Wilmersdorfer bank van leening in de banklokalcn op den hoek van de Frie- drich- en Mohrenstrasse nog alleen was, trad een man bet bureau binnen en riep hem toe: „Handen omhoog, of je bent een lijk!" Alvorens de aangevallene van den schrik bekomen was, had de onbekende 4000 mark gepakt, die op tafel lagen en zich uit de voeten gemaakt. Vandalenwerk. In den nacht van Woensdag op Donder dag werd te Bautzen de Friedrich Ebert- eik hij het Eberlmonument zoodanig omge- knakt, dat hij moest worden afgezaagd. Het terstond ingestelde onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Noodlottige twist. Bij een familietwist te Wiesbaden sloeg een zeventienjarige jongen zijn va der met een bijl gedood. De dader werd ge arresteerd. Groote brand. Wolff seint ui^ Pforzheim d.d. gisteren: In Fisingen zijn zes woonhuizen afge brand en vijf schuren. Zes gezinnen met 30 personen zijn dakloos. Do oorzaak is onbekend. Suikerfabriek in asch gelegd. Te Uerdingen (Rijnland) heeft een ern stige brand gewoed in de suikerraffinade rij van Gebr. Schwcngers. In een half uur tijds waren de heide hoofdgebouwen: de havermoutfabriek en do suikerziederij, in vlammen gehuld. Na 2 uur werken slaagde de brandweer erin, het gevaar voor uitbreiding van den brand te bezweren. Beide genoemde ge bouwen echter brandden, tot op de huiten- muren na, af.. Do oorzaak van den brand is onbekend. Do schade is -begrijpelijkerwijze zeer aanzienlijk. Ti3 de eerste groote nelerlaag. Een verrassing was zeker wel de zege van Hilversum op H. B. S. De Haagsche ploeg was volkomen uit vorm. Het was overigens voor Den Haag een zeer slechte dag. V. U. C. verloor met 41 van Excel sior en A. D. 0. ging tegen Feijenoord ten onder. In het Oosten is Go-Ahead liet volgend slachtoffer van A. G. 0. V. V. geweest Vitessè verraste door een éclatante zege op Robur en Heracles gaf legen de Ensche- desche Boys blijken, dat het met schotvaar- digheid soms toch nog wol aardig lukt. In de Afdceling IV heeft Philips 't met baar nieuwe krachten (Van den Broek cx-N. A. C.) on (Van Eerd. ex-WiThelmi- na) niet tegen de afdeolingskampioenen van het vorig seizoen t. w. N. A. C. kun nen bolwerken. Het merkwaardigste resultaat van de verder gespeelde wedstrijden is wel, dat van VeendamVelocitas. Do Groningers hadden in de eersto helft den wind tegen en toen kwam het eersto doelpunt van Veendam. Fel verdedigen maakte doorbra ken voor Velocitas onmogelijk en in een onbewaakt oogenblik zag Veendam zelfs na de wisseling, toen zij den halven storm tegen had, kans een tweede puntje aan het eerste toe te voegen. De uitslagen. AFDEELING L Eerste klasse.. Den Haag: H. B. S.Hilversum 13 R'dam: ExcelsiorV. U. C. 41 Haarlem: E. D. O.—U. V. V. 3—3 Dordrecht: D F. C.R. C. H. 32 R'dam: V. O. C.Ajax 04 AFDEELING II. Eerste klasse. Den Haag A. D. 0.Feijenoord 24 Amsterdam: Blauw WitH. V. V. 61 Hilversum: 't Gooi—Sparta 22 JJmuiiden: StormvogelsSpartaan 21 Zaandam: Z. F. C.H. F. G. 52 Tweede klasse A. Leiden: A. S. C.—D. H. C. 0—5 R'dam St. HoogerFortuna 32 Schiedam: H. D. V. S.Voorwaarts 40 Den Haag: V. I. O. S.—B. M. T. 0—0 Utrecht: HerculesQuick 45 Tweede klasse B. Gorkum: S. V. W.Neptunus 12 Dordrecht: O. D. S.—S. V. V. 3—3 Rotterdam: OvermaasL. S. V. 81 R'dam: XerxesMerwede 22 R'dam: C. V. V.—Unitas 5—2 Derde klasse A. Leiden: L. F. C.—U. V. S. 1—8 Gouda: O. N. A.Alphen 41 Den Haag: ScheveningenR. V. G. 02 Vierde klasse A. Alphen: AlphiaNorvicus 31 Den Haag: D. V. V.—T. O. G. O. 4—1 AFDEELING IH. Eerste klasse. Wageningen: WageningenEnschedé 24 Arnhem: VitesseRob. et Velocitas 61 Apeldoorn: A. G. O. V. V.Go Ahead 31 Enschede: Ensch. BoysHeracles 26 Deventer: DotoZ. A. C. 24 AFDEELING IV. Eerste klasse. Breda: N. A. C.—P. S. V. 4—2 Tilburg: NoadWillem II 10 Haastricht: M. V. V.B. V. V. 62 Eindhoven: EindhovenRoermond 21 Den Bosch: WilhelminaLonga 13 AFDEELING V. Eers té kl asse. Groningen: Be QuickFriesland 20 Groningen: G. V. V.Achilles 42 Mep^el: AlcidesG. V. A. V. 32 Veendam: VeendamVelocitas 20 Leeuwarden: FrisiaLeeuwarden 13 A. S. C.—D. H. C. 0—5. Onwillekeurig riep deze ontmoeting de herinnering wakker aan den promotie- en degradatiewedstrijd, in het eind van het vorige seizoen tusschen deze twee vereeni- gingen te Delft gespeeld. Toen was er wei nig krachtsverschil; nu domineerde bijna onafgebroken één elftal. Toen was er lot het laatste moment toe spanning wie den strijd zou winnen en halden onze stad- genooten tot kort voor het eindsignaal de beste kans, maar moesten zij zich ten slotte door een ongelukkig geval van „hands" met een gelijk spel tevreden stel len; nu was het na het eerste kwartier al beslist wie winnen zou en was het alleen nog maar de vraag, met hoeveel goals D. H. G. de roodzwarten zou verpletteren: met zes, met acht of met tien, en of het A. S C. nog kon gelukken een tegenpunt te maken, 't Is ten slotte bij 50 gebleven, dank zij ettelijke schoten der D. H. C.- voorhoede tegen lat en palen, maar dank zij ook het dient erkend! het stugge verdedigen der roodzwarte achterhoede na de rust, toen de Delftenaars, met den ster ken wind in den rug, bijna niet van het A. S. C.-doel waren weg te slaan. Desillusioncerend was ideze eerste thuis wedstrijd van A. S. G. in hooge mate; menige Leidsche voetballiefhebber zal zichzelf de vraag hebben gesteld: Waar^ moet dat eindigen? En inderdaad moet, erkend, dat de laatste plaats met een elf tal als dit niet tot de onmogelijkheden be hoort, er was bijkans een klasse verschil tusschen het voetbal van D. H. C. en het 'Leidsche. Het is waar: A. S. C. beschikt nog over enkele goede krachten, en de goede wil is er ook nog wel; er werd dezen middag door de meeste spelers hard gewerkt. Maar die enkele goede krachten kunnen niet op drie plaatsen tegelijk spelen, en dat zou men hijwijlen toch wenschen als men ziet, hoe zwak diverse plaatsen bezet zijn. Met name de voorhoede is een linie waar bitter weinig kracht van uitgaat en waarvan de capaciteit omgekeerd evenre dig is aan den goeden wil. De middenlinie is echter evenmin prima, al hebben wij den nieuweling Liotard met genoegen aan 't werk gezien. Maar genoeg, wij zullen afwachten wat de eerstvolgende wedstrijden ons brengen zullen; misschien valt het nog wat mee. Thans in het kort een verloop van den wedstrijd. A. S. C. heeft eerst den hevigen wind in den rug, maar dit beteekent geenszins dat de roodzwarten in de eerste helft het meest in den aanval zijn. Reeds na onge veer vijf minuten komt de Delftsclie mid denvoor Bout, nog steeds een goed schut ter, vrij voor doel en v. d. Meer kan voor de eerste maal visschen. Geen minuut later krijgt de linksbinnen van D. H. G. een goede kans, die ook geaccepteerd wordt, 1-2. De linksbuiten der Delftenaren raakt onklaar en verlaat het veld; er komt ech ter vrij spoedig een invaller. Josson, die weinig steun heeft van den rechtsback v. d. Valk, die als plaatsver vanger van Vreeken meespeelt, redt dan schitterend door den bal voor den voet van Bout weg te halen juist als deze aan stalten maakt om het derde doelpunt te fabriceeren. Enkele oogenblikken later knalt de Delftsche rechtsbuiten den bal hard tegen de zijlat. Het ziet er in deze periode voor A. S. C. slecht uit. D. H. C. is sterk in de meerderheid; de kansen die haar voorhoede zich schept, volgen elkan der snel op. Aan den anderen kant wil het nog niet lukken; Janssen schiet, na goed werk van den rechtervleugel, met een goe den omhaal juist naast. Bout mist kort daarop een fraaie kans. A. S. C. komt nu iets meer in den aanval; toch is het weer D. H. C., dat doelpunt met een goed schot van Bout, 03. Aanvoerder Goslings ziet in dat het zóó niet gaat; v. d. Valk is als achterspeler niet opgewassen tegen de snelle aanval len der groenzwarte voorhoede. Goslings neemt zijn plaats in. Wassenaar gaat spil spelen en v. d. Valk rechtsmidden. Het is inderdaad een verbetering; tot de rust wordt er althans niet meer gedoelpunt, mede dank zij doelman V. d. Meer, die enkele malen manmoedig redt. De aanval van A. S. C. brengt er heel weinig van te recht; Stephanas staat op de linksbuiten plaats herhaaldelijk ongedekt, doch de bal wordt het meest naar Janssen ge plaatst, voor zoover er dan van .(plaat sen" sprake is; vooral bij Brouwer is dit onderdeel buitengewoon slecht verzorgd. Janssen is niet gelukkig als hij een goede kans mist door juist naast te schieten en Wassenaar heeft met een goed schot uit een hoekschop ook al geen succes. Een mooie haTde schuiver van Bliek wordt eveneens gehouden en een hoog schot van links kan de Delftsche doelverdediger nog net over de lat tippen. Eén doelpunt had A. S. C. in deze periode wel verdiend. Tegen aller verwachting in gelukt het D. H. G. na de rust niet, haar score snel op te voeren. Wel wordt hoofdzakelijk hij het Leidsche doel gespeeld, doch door stug verdedigen van Josson, Goslings en Liotard en met in laatste instantie door goed werk van doelman v. d. Meer duurt het wel een half uur, eer de linksbuiten met een ver, hard schot via den paal, hui ten het bereik van v. d. Meer, no. 4 maakt De voorhoede van A. S. G. brengt er nog minder van terecht dan voor de rust; spe ciaal Wassenaar, die met Stephanus van plaats heeft verwisseld, verknoeit veel. In het laatste kwartier krijgen Janssen c. s nog verscheidene kansen doordat de Delft sche middenlinie te ver is opgedrongen Eenmaal juicht de Leidsche aanhang reeds als deze meent dat een schot van Brouwer in het Delftsche net zal belan den, doch keeper Dorjee weet den bal rog juist op de doellijn weg te werken. Een tweetal fraaie kansen aan v. d. Mark ge boden, loopen op niets uit; de eerste maal schiet hij van dichtbij hoog over. den twee- den keer is zijn schot te zacht. Bij D. H. G wil het ook niet recht meer vlotten, maar dit neemt toch niet weg dat er nog één doelpunt aan de score wordt toege voegd. Doelman v. d. Meer Taakt daarbij zoo onklaar, dat hij zijn moedig vervuldr laak aan Brouwer moet overdragen. Kort daarop klinkt het eindsignaal en verlaten de Leidsche toeschouwers mismoedig het terrein. O, dokter Wamsteker, keer terug! O.N.A.—Alphen 4—1. O.N.A. heeft het kunstje vertoond 'om Alphen te kloppen, wat nu juist niet zeggen wil, dat het spel beter was dan aan de overzijde. Het enthousiasme en een weinig geluk, hetwelk de Goudsche ploeg ken merkte, hebben ongetwijfeld niet weinig het hare er toe bijgedragen, om de over winning voor O N. A. in de wacht te sleepen. De Goudsche ploeg beschikt over een vrij goede voorhoede, welke van tijd tot tijd aardig weet te schutteren- In do Alphen- ploeg, die met een gewijzigde opstelling verscheen, was het verband veelal zoek. Daarbij was pech dikwijls oorzaak, dat doelpunten uitbleven. Onder leiding van scheidsrechter van den Broek wordt afgetrapt. O.N.A., dat de wind mede heeft, neemt het spel dadelijk in handen, doch-de verdediging van Alphen weet gevaar te voorkomen. O.N.A. komt weer terug en een vinnig schot wordt door Van Leeuwen corner verwerkt. Deze brengt geen resultaat, do O.N.A- aanvallen blijven zich herhalen en uit een doorbraak ziet de midvoor kans zijn club de leiding te geven. Dan is Alphen aan de beurt, maar de O.N. A.-verdediging beheerscht voor doel de situatie. Daarentegen ziet de Goudsche ploeg weldra kans de score te verhoogen. Even voor rust brengt O.N.A. den stand op 30 in een zuiver buitenspelconditie. Als weer begonnen is, neemt Alphen het spel direct in handen en. reeds binnen en kele minuten komt succes, als uit een cor ner, door den midvoor van Alphen, het le der op fraaie wijze wordt ingekopt- Gerui- men tijd gaat het spel over en-weer. Dan volgt een doorbraak der Gouwenaars en door een misverstand van een der Alphcn- backs ligt het leder voor de vierde maal in de touwen. De laatste 15 minuten is Al phen voortdurend in den aanval, doch deels door pech en mede door weinig ver band in de voorhoede, blijven doelpunten voor Alphen uit en komt het einde voor O. N.A. met een geflalteex-de overwinning. AlphiaNorvicus 31. ging alle zeilen moest bijzetten om doei pimten te voorkomen. Even twee uur laat scheidsrechter Ta Blerk aftrappen. Alphia verkiest met da wind mede te spelen en verplaatst het sp? dadelijk op de helft der gasten- Toch duty het nog geruimen tijd avorens Alphia d leiding neemt- Eerst no 20 minuten word met een schot via de zijlat het net gevonden Als weer wordt afgetrapt gaat het 6pel ovg en weer, doch na 10 minuten brengt Al phia den stand op 20, waarmede word gedraaid. Na rust oefent Alphia, gesteund dop den wind, een aanhoudenden druk uit cc het doel der gasten, doch de Noordwijfc' schte achterhoede verdedigt met krachl haar heiligdom en weet zelfs haar terrein te zuiveren. Na circa 5 minuten verklei^ de gasten met een goed geplaatst schot dei achterstand. Hierdoor aangemoedigd neem Norvicus het spel eenigen tijd in handen, doch door taai verdedigen der Alphia-ach! terhoede blijven doelpunten uit. Intege* deel ziet Alphia kort voor het einde noj maals kans de score te verhoogen, waar door het einde komt met een eenigszins gej flatteerde 31-overwinning voor Alphia R. K- FEDERATIE. R. K. V. V. „Lisse" Graaf Willem I„Lisse" I „Lisse" II—G.D.A. II V.V.L. II—„Lisse" IV iH „Lisse", als baby in de overgangsklasse sloeg de „groote" Haagsche met 42. Met 3 invallers trok „Lisse" naar der Haag, met het voornemen om zoo goej mogelijk uit den strijd te komen, want men vreesde voor een nederlaag. Maar het is heel anders geloopen. Mei speelde een prachtwedstrijd, ieder gaf zie! geheel. A. Buscliman werd het kanon g* noemdhij trapte de ballen tegen storm of er geen zuchtje was. Ook J. Beijï was niet te passeeren. AI maakte hij wi eens een grapje, hij mag er wezen. Voa rust speelde „Lisse" tegen wint, en toe rust inging was de stand 11. Na rust brengt Graaf Willem den stan spoedig op 21. Kort daarop brem Elfring den stand op 22 en direct daarc geeft hij „Lisse" de leiding 23. G. W. werkt dan hard voor den gelijl maker, maar A. Buschman en J. Beijk e in derde instantie de keeper Beelen, geve niet thuis. „Lisse" weet dan nog een goi te maken en zoodoende te winnen ic< 42. Elfring maakte 3 van de 4 goals, mai miste nog een penalty. Hij kon goed ov; weg met Koppers, die voor v. d. Vlugt viel. Het tweede elftal debuteerde goed in i tweede klasse door G.D.A. II met 32 t kloppen, te meer nog daar zij 2 van haa beste spelers moest missen. Er wer gespeeld, dat het een lust was, vooral Bee len bad er dezen middag den gang i: Willen zij naar de 1ste klasse? „Lisse" IV moest onverdiend verlieze van V.V.L. II. Volgenden keer beter, hè DIOG. HAARL. BOND. De uitslagen. Eerste klasse A. Ouderkerk: N.E.A.—Z.P.C. 1- Krommenie: G.V.O.—P.V.C.B. 3-! Eerste klasse B. Haarlem: R.K.V.Z.—Geel Wit AmsterdamIndiaSantpoort 3- Eersie kitsse G. Den Haag: S.D.C.Teylingen 2- Rotterdam: Celer ISpartaan 0- Wassenaar: Blauw ZwartGraaf Floris 4- Tweede klasse A. Castricum: VitesseA.D.O. 4- Tweede klasse B. Amsterdam: D.O.S.S. IIUnity I 3- Amsterdam: St. LouisV.V.Z. II 2- Tweede klasse G. Zand voort: T.Z.B.H.B.C. II 1- Haarlem; VictrixSantpoort II 1- Tweede klasse D. Naaldwijk: WestlandiaR.Ï.A. 1- Lisse: Lisse IIG.D.A. II Tweede klasse E. Rotterdam: Duiven IICeler II 3- Rotterdam: Spartaan IILode wijk I 2- Derde klasse A. Krommenie: G.V.O. IIVitesse II 2- NoordscharwoudeVoorwaarts II A.R.C. II 1- Derde klasse B. Weesp: The VictoryIndia II 4- Amsterda-m: ConstantiusZwaluwen III 1- Amsterdam: AmsteldijkPuimerend 1- Derde klasge O. Amsterdam: Unity IIN.E.A. II 4- Derde klasse D Heemstede: H.B.O. IllAlliance 4 Haarlem: Geel Wit IIAlliance Derde klasse E Oegstgeest: O.V.V.—Teylingen II 1' Vierde klasse B. Amsterdam: WilskrachtlVP.V.C.B. II 8- Vierde klasse C. Purmerend: Purmerend IIN.V.A. II-' Vierde klasse E. Bennebroelc: B.S.M. IIT.Y.B.B. III Overveen: Alliance IIVictrix II Vierde klasse G. Voorschoten: V.V.L. IILisse IV I Vierde klasse H. Den Haag: Graaf Floris IIR.I.A. U Vierde klasse J. Den Haag: V.A.P. IIValkeniers I Vierde klasse K. Rotterdam: Spartaan IIICeler IV I' Apliia beeft in een goeden wedstrijd te gen de Noordwijkers hare derde overwin ning behaald. Do Alphia-ploeg was over het geheel de meerdere, al dient gezegd, dat de thuisclub, voor de overwinning hard heeft moeten zwoegen. Bij de voorhoede der gasten ontbrak veeal het noodige door zettingsvermogen, doch na de rust kwamen de Noordwijkers er wat beter in en geleek het zelfs, dat zij hun achterstand zouden inhalen, doch Alphia, geholpen door den krachtigen wind, wist het spel weldra te verplaatsen, zoodat de Norvicus-verdedi- SPORT EN WEDSTRIJDEN.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6