TtfEEDE BLAD „DE LEID3CHE COURANT" DINSDAG 4 OCTOBER Cesnengde Berichten. ONGELUKKEN. aUT0 IN HET WATER GEREDEN. drie der inzittenden VERDRONKEN. Onbekendheid met den weg de oorzaak? ia den nacht van Vrijdag op Zaterdag ustreeks twee unr is een auto afkomstig C"i Amsterdam, op de Baanhrugsche Zuwe 1" Vinkeveen te water geraakt In den auto ilea vijf personen, die een bezoek aan do Lniis aldaar hadden gebracht. Drie van hea waren uit Amsterdam en twee nit Vin- LCveen afkomstig. Twee der Amsterdam- mors, zoomede een Vinkevener zijn ver dronken. De chauffeur en een Vinke- veonscb meisje wisten zich te redden. Het ongeluk is hoogstwaarschijnlijk te wijten flla do onbekendheid met den weg. Do auto is door de politie in beslag genomen. In den auto waren gezeten de heer v. d. ■Zijden uit Amsterdam met zijn vrouw, en zjju broer, chauffeur bij de garage te Am sterdam, zoomede de heer J. van Eyk uit Vinkeveen en een dame, wier naam nog onbekend is. De lieer v. d. Zijden, zijn rrouw en de heer Van Eyk zijn verdron ken. „De Tel." meldt nader: Nadat de auto ongeveer een honderd M. 'de Baambrugsche Zuwe opgereden was, geraakte hij plotseling in den kant en sloeg om in de naastgelegen zeer diepe floot. Twee wielrijders die op eenigen af stand het ongeluk zagen gebeuren, schoten onmiddellijk toe en wisten met groote moeite den chauffeur zoomede het meisje T3n den heer van Eijk te redden. Inmiddels zakte de auto steeds verder overzij en kwam daardoor ten slotte ge heel onderstboven te liggen, waardoor het reddingswerk zeer bemoeilijkt werd. Na «nigen lijd gelukte het echter ook de drie andero inzittenden, het echtpaar Van der Zijden en den heer J. van Eijk, te bevrij den. Het bleek echter, dat bij dezen de le vensgeesten reeds geweken waren. Dit maakte den bestuurder zoodanig van streek, dat hij als waanzinnig heen en weer liep; ten einde erger te voorkomen lieeft men hem tensoltte weggeleid. Omtrent de oorzaak van het ongeval kan nog niets met zekerheid worden gezegd; misschien kan men uit het verhoor van den chauffeur iets opmaken. Naar wordt medegedeeld hebben de in zittenden zich op de kermis uiterst behoor lijk gedragen, zoodat invloed van sterken- drank als uitgesloten mag worden be- tchouwd. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat de auto op den ter plaatse nauwelijks twee JI. breeden weg is geslipt en daardoor in den kant is terechtgekomen. Sporen wij zen er op, dat de chauffeer alles in het werk heeft gestold om den wagen weer op den wég te krijgen, hetgeen echter 'niet heeft kunnen baten, daar een berm niet aanwezig is;- de sloot ligt onmiddellijk msC hot verharde gedeelte van den weg. Het echtpaar Van der Zijden, sinds 1926 gèuwcl, laat een kind van nauwelijks ze ven weken achter. De auto is door de politie in beslag ge nomen. Een en ander heeft te Vinkeveen grooten indruk gemaakt. UITSLAANDE BRAND. Een dienstbode omgeltomen. Iu den vroegen Zondagmorgen, bet liep legen vijven, ontdekte een nachtwaker dal uit de zolderverdieping van het perceel Emroastraat 1, hoek Willemparkweg te 'Amsterdam rook kwam. Hij schelde aan en na eenigen tijd ver scheen een ongeveer 50-jarige Duitsche dienstbode. Hij maakte haar op den rook opmerkzaam en sprak het vermoeden uit, dat zij de familie moest wekken en hel huis verlaten. Ze keerde terug om zich te kleeden. Intusschen was de rook onrustbarend toegenomen en was de brandweer gewaar schuwd. De dienstbode noch een bewoner lieten zich zien Toen de brandweer na oukele minuten arriveerde stond de ge hele zolderverdieping in brand. Een paar wandwachts drongen het bovenhuis bin- nen» maar konden helaas de dienstbode niet meer redden. Zij vonden haar dood °P haar kamertje. Toen de brandweer nog in volle actie Ws kwam de bewoonster van het boven huis, mevr. Schram thuis- Zij vertelde, dat zij tegen middernacht Jas uitgegaan en met de Duitsche dienst- )ode mej. Schafer alleen het vrije boven huis bewoonde. Dit bovenhuis bestond uit bovenverdieping en een zolderverdie- Op deze laatste waren de slaapver- jo&ken. De zolderverdieping brandde uit. "°o de brand ontstaan is, is onbekend. Het benedenhuis, waar een wijnhandel Wa$ gevestigd, is leeg. Overreden en gedood. Zaterdagavond is op den Brederoweg te wnlpoort een arbeider van het Provin- 1 Ziekenhuis te Santpoort door een töCQfauto overreden. Hij bekwam een '^oaschudding en schedelbreuk en werd .au het ziekenhuis „Sint Johannes de te Haarlem overgebracht, waar hij er aan de gevolgen der bekomen ver- ndingen overleed. Hij was gehuwd en lJd twaalf kinderen. 7,7 ?-0 9°stburg is in den Veerpolder udamiddag Mej. L. Vermeire, echtge- .7 Zondagmiddag even voor half 3 heeft toil n van ^en °Priï van 0011 wagen ge- HaaM waai0p ZÜ me* Haar en zijn vader iaa 1 reden. De wagen reed over B e.n' werd dood opgenomen. De ffe "Vl*as n°2 slechts 28 jaar en 7 j van. 2 jeugdige kinderen. odagmiddag even voor half drie heeft oor if *^nl7erPsc^en Straatweg, juist tore.. 1 café*„De Raayberg", een ernstig js ai niet doodelijkon afloop plaats ge- Jüui °P moment He autobus, welke U-supporters naar den Raayberg 1 bracht, arriveerde, sprong de 1'7-jarige koopman uit de bus op de tramrails, zon der er op te letten, dat van de tegenover gestelde richting juist de tram passeerde. Hij kwam onder de tram terecht met het noodlottig gevolg, dat een van zijn been en werd afgereden en hem de borstkas werd ingedrukt. Na in het café „de Raayberg" te zijn verbonden, werd hij naar het Algemeen Burgergasthuis vervoerd, alwaar hij enke le uren later aan de bekomen verwondin gen overleed. Zaterdagavond is op de Brielsche laan te Rotterdam, ter hoogte van de meel fabriek, Th. N. L., door een motorwagen van lijn 2 overreden. L. kreeg een schedel breuk, hij werd per auto van den G. G. D. naa het ziekenhuis aan den Coolsingel ver_ voerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Naar ooggetuigen hebben verklaard, heeft de man waarschijnlijk op de rails ge legen en hoewel de bestuurder onmiddellijk remde, is het hem niet mogelijk geweest den wagen op tijd tot stilstand te brengen. Overreden. Op den Rotterdarnschen weg waren Za terdagavond werklieden der Gemeentebe drijven te Delft bezig met herstellingen aan een electrischen kabel. Daartoe was een tentje opgeslagen. Om half negen kwam uit de richting Rotterdam een auto, die midden op de werklieden inreed. Enkele van hen werden omvergeworpen en de auto reed over hen heen. De bestuurder van'de auto reed snel door, doch op ongeveer 1 K.M. afstand van den plaats van het ongeval sprong zijn achterband. Toen gelukte het den automo- bi'ist aan te houden, terwijl intusschen de politie gewaarschuwd was. Drie arbei ders moesten per auto naar het gasthuis worden vervoerd. De bestuurder van den auto, de heer R. uit Den Haag verklaarde aan de politie, dat hij het tentje te laat had opgemerkt. De auto is voorloopig door de politie in be slaggenomen. Door een windmotcr vermorzeld. De vijftienjarige J. Toering te Nieuwe- schoot, die zich te dicht bij een windmotor had gewaagd, werd daardoor gegrepen en vermorzeld. Van een steiger gevallen. De 20-jarige metselaar J. Kruishof te Rotterdam is van een steiger van een in aanbouw zijnd huis gevallen van een hoog te-van 11 M. De dood trad onmiddellijk in. Auto tegen een huis gereden. Vrijdagnacht is een vrachtauto van den Rotterdarnschen weg door het defect ra ken van het sIuut bij hetTafrijden van de Zwethbrug in volle vaart tegen het Zweth- hotel gereden. De waranda van het hotel werd zwaar beschadigd, evenals een ijze ren hek, terwijl een groot aantal ruiten door den schok in scherven viel. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. EEN LIEFDEZUSTER TE ROERMOND VERMOORD. IS DE DADER KRANKZINNIG? Verslagenheid in het gesticht. Te Roermond heeft zich op de binnen plaats van het Louisa-Huis gisterochtend een tragische gebeurtenis afgespeeld. Tegen half 7 kwam de eenvaarde zus ter Fernandus met een presenteerblad waarop eenige levensmiddelen voor een der zieken, langs de mannenafdeeling over de binnenplaats. Plotseling werd zij door een der ver pleegden dezer afdeeling Straus ge naamd, van achteren aangevallen en werd haar met een mes een circa 10 c.M. diepe snede onder den* kin in den hals toege bracht, tengevo'ge waarvan de zuster on-N middellijk overleed. Bij den aanval riep S. uit: „Ziezoo, nu heb ik je!" Na het volvoeren van zijn daad, spoedde hij zich naar het politiebu reau en deelde daar mede, dat hij de zus ter zijner afdeeling met een mes den hals had afgesneden. De politie en het inmiddels gewaar schuwde parket stelden direct een onder zoek in, waaruit bleek, dat de mededee- ling van S. waarheid bevatte. S. die twee jaar geleden tot een jaaT gevangenisstraf is veroordeeld, is gear resteerd. Het mes, waarmede de daad be gaan is, werd tot nu toe nog niet gevon den. Do verslagenheid, door dit drama in de stad teweeggebracht, is zeer groot.'Den hee len morgen stond voor de gesloten poort van het Louisa-huis een groote menigte nieuwsgierigen. Nader vernemen wij, dat S., die 52 jaar oud is, verklaard heeft, dat hij in de mee ning verkeerde, dat do Zuster hem reeds tweemaal had willen vergeven. Deze uitla ting wijst wel op de mogelijkheid, dat hij niet geheel toerekenbaar is. Een deskun dig onderzoek zal dat echter nog nader moeten uitwijzen. Het lijk der Eerw. Zuster is door de jus titie in beslag genomen. Dr. Hulst uit Leiden zal do sectie ver richten. De vermoorde Zuster Ferdinandus (in de wereld mej. E Kroes, was sinds 1898 in het Lousia-huis. Zij was 52 jaar oud en uit Franeker geboortig. In het Louisa-huis is nog een zuster van haar werkzaam. Zooals begrijpelijk heerscht er allerwe gen groote droefheid. Vooral de oude mannen van het Louisa-huis zijn diep onder den indruk van dezen vreeselijken moord. MOORDAANSLAG OP ZIJN VADER. Uit Gorinchem wordt aan de „Tel:" ge meld: In het naburig Hoog-Blokland heeft de 22-jarige K. getracht zijn vader te ver moorden. Eerst heeft hij gepoogd hem met een touw to worgen en daarna is hij hem met een bijl te lijf gegaan. De vader wist echter te ontkomen. De zoon werd gearresteerd. Stroopersdrama's. Een lijk gevonden. Zondagmorgen is op de heide Zorgen- eind onder Baarle-Nassau het lijk gevon den van zekeren V. Het lichaam was door een geweerkogel getroffen. Een lichtbak lag naast hem, zoodat het vermoeden bestaat, dat hij bij het stroopen is verrast. Een on derzoek wordt ingesteld. De marechaussée heeft wel gepatrouilleerd, maar verklaarde geen enkel schot gelost te hebben. Het lijk is naar het gemeentehuis te Baarle-Nas sau overgebracht, waar de sectie wordt verricht. Het parket is ter plaatse. Uit Tilburg wordt nog gemeld: Eenige zoons van meerendeels gegoede Belgische hoeren zijn Zaterdagavond op Neder- lanisch gebied gan stroopen^ wat sommi gen hunner wel meer deden, Tegen 10 uur zijn zij op de z.g. „Boerenheide" aan gekomen en met behulp van een tweetal meegenomen lichtbakken op jacht gegaan. Tegen 12 uur zijn de slroopers in aanra king gekomen met surveilleerende maré chaussees, waarbij van heide zijden scho ten zijn gevallen. Later is gebleken, dat de 22-jarige Belgische boerenzoon G. V.. wo nende te Sondereygen, gemeente Baarle- Hertog in de heide is overleden, ten ge volge van een schotwond. In de onmiddel lijke nabijheid van het lijk lagen twee go- schoten hazen en een lantaarn. Zondagmorgen heeft een broeder van het slachtoffer bij de Belgische gendarmerie te Merxplas aangifte gedaan van de ver missing van zjjn broeder. Deze heeft zich daarop telefonisch in verbinding gesteld met de Hollandschc marechaussee, die den veldwachter te Baarle-Nassau waar schuwde. Men toog op onderzoek uit en vond na lang zoeken achter een hoschje in de heide het liik van hot slachtoffer. He den zijn de Officier van Justitie to Brela, mr. baron Speyart van Woerden, de rech- ter-commissaTis mr. Hoebroeck en de ka pitein der marechaussée ihr. Laman Trip ter plaatse gearriveerd tot het instellen van een nader onderzoek. Ongeveer 200 Meter van de plaats waar het lijk is gevonden werden sporen aange troffen. welke erop wijzen, dat de ongeluk kige daar gevallen is. Naar de „Tel." nader verneemt moet de broeder van het slachtoffer nog verteld hebben, dat, toen zij door de machéchaus- see werden ontdekt en van heide zijden schoten waren gevallen, zijn broeder heeft uitgeroepen: „Ik geloof, dat ze mij goed geraakt hebben." Hii heeft daarop zijn broer ondersteund en zoo hebben bei den nog eenige passen geloopen. De ge wonde bleek echter uitgeput te zijn. waar op de ander hem op den rug heeft geno men. Nadat hij zijn broer echter een eind gedragen had, vroeg deze hem liever al leen verder te gaan en hem te laten lig gen, zeggende: „Laat mij maar liggen, het geeft niets meer." Hii heeft ziin broeder toen achter een hoschje neergelegd, waar deze gestorven is De familie van het, slechtoffer staat gunstig bekend. Een stroopor gewond. In het jachtveld te Annen waren giste rennacht een rijksveldwachter en twee jachtopzieners op surveillance. Ze ontdek ten een tweetal stroopers die met licht bakken aan liet jagen waren en wilden deze aanhouden. Zij verzetten zich echter hevig en tijdcus het verzet ging het schot van een der geweren af en trof een der slroopers in liet hoofd, die daardoor ern stig verwond is geworden. De moord te Maastricht- Twee verdachten gearresteerd Gistermiddag zijn do vermoedelijke da ders van den moord op den 16-jarigen Moermans, geploegd Vrijdagavond j.l. door de politie te Maastricht gearresteerd en in gesloten. Het zijn de 24-jarigo ongehuwde G. D. en de 28-jarige gehuwde K., beiden wonen de te Maastricht. D. heeft bekend. K. zwijgt echter. D- schijnt in brooddronkendheid gehandeld te hebben. In verband met deze aanhouding kun nen wij thans mcdedeelen, dat G. D., die, gelijk gemeld, zijn kameraad F. G. als den dader aanwees, de volgende verklaring heeft afgelegd: Ik had den geheelen dag met mijn maat naar werk gezocht, doch kon geen vinden. Wij hadden verscheidene biertjes gedronken en waren nogal aangeschoten Des avands kwamen wij op den Ganner- weg. Ik zag toen plotseling, dat mijn maat iemand aangreep en hem een slag toe bracht, hetgeen ik echter niet kon verhin deren. Ik hem niet geweten, dat hij hem met een mes gestoken heeft. Wij sloegen toen do jongen gevallen was, op do vlucht en zijn daarna nog in verschillende café's geweest. Ik heb in het geheel niet geweten, dat de aangevallene gestorven is. evenmin als ik wist, dat hij heden hegraven zou worden. G. houdt echter vol onschuldig te zijn Wel geeft hij toen den dag van den aanslag met zijn kameraad op den Gannerweg te zijn geweest. Uit de verklaringen van D. is echter komen vast te staan, dat als motief van de daad alleen dronkenschap moet worden opgegeven. Zij zouden ieder ander op die plaats, en dat uur hebben neerge slagen. De politie heeft Zaterdagmiddag met D. de plek van de misdaad bezocht, waarbij D alles nauwkeurig heeft aangeduid en omschreven, waarmede de waarheid van diens getuigenis, wel is komen vast te staan. Men hoopt alsnog door nauwgezet verhooren ook G. tot een bekentenis te kunnen bewegen. De moordaanslag ie Oude Niedcrp. Men meldt uit Oude Niedorp aan de „Msbd." :Men herinnert zich, dat in den nacht van 23 c-n 24 September onder deze gemeente een moordaanslag is gepleegd op zekeren P. J.. waarvan diens vrouw werd verdacht. Bij een, onder leiding van den burgemeester, door do politie nader inge steld onderzoek zijn aanwijzingen ontdekt, die het vermoeden bevestigen, dat ver dachte zich aan het misdrijf heeft sehul- dig gemaakt. Het scheermes is door de politie gevonden. De vrouw is naar Alk maar overgebracht en in het huis van be waring ingesloten. Door den rcchter-commissaris, den waarnemend griffier en den burgemeester is nu een nader onderzoek ter plaatse van het misdrijf ingesteld en verschillende per sonen zijn aan een nader verhoor onder worpen. De verdachte blijft ontkennen. Zelfmoord in de gevangenis. De Haagscho rechtbank had de vorige week het 26-jarig meisje Gath. K. uit Den Haag veroordeeld tot 8 maanden gevange nisstraf wegens abortus. Toen de verdediger van het meisje, mr. Kasse Zegel, zich Zaterdag aan het Huis van Bewaring vervoegde, om met zijn cliën te het instellen van hooger beroep te be spreken, werd hem echter medegedeeld, dat de veroordeelde zich aan de uitvoering van de haar opgelegde straf had onttrok ken, door zich van het leven te berooven. IN DEN TREIN BEROOFD? In den trein, die Zaterdagavond 8 uur 2 te Dordrecht van Lago Zwaluwe aan kwam, werd in een derdo klas-coupé een reiziger bewusteloos gevonden. Ilij werd uit den trein in do goederenbowaarplaats gedragen, waarna do geneeskundige dienst werd gewaarschuwd. Na ongeveer een half uur is de man tot bewustzijn gekomen, en spoedig miste hij een portemounaie met 35 uit zijn achterbroekzak. Hij heeft toen aan de politie het volgendo verhaal ge daan: Hij zeide te heeten H. de H., 20 jaar oud te zijn en colporteur, wonende te Am sterdam en van Antwerpen te zijn geko men om naar huis te gaan. Hij was 's mid dags om 5 uur te Antwerpen ingestapt in een derdo klas-coupé, waarin even later drie hem onbekende personen stapten, naar hij vermoedde twee Duitschers en één Belg. De H. raakte met hen in gesprek en vóór Esschen nood hem één der Duitsch sprekende personen uit een flosch, waarop een aluminium bekertje geschroefd zat, iets te drinken, van welk aanbod de H. gebruik maakte. To Esschen zijn de Duitschers uit gestapt en de H. beeft hen niet moer terug gezien. Den Belg ontmoette hij echter weer na de douane te zijn gepasseerd Deze stapte met de H. in dezelfde coupé en bij het over stappen te Lago Zwaluwo volgde ook de Belg hem in een compartiment, waarin nog twee andere reizigers zaten, die blijkbaar met den Belg niets uitstaande hadden. De H., die zich vóór Lage-Zwaluwe in den trein al niet 'ckker gevoelde, werd na dit slation zóó ongesteld, dat hij zich niet meer herinneren kon, wat met hem gebeurd is. en Lioo hij te Dordt uit den trein is go- komen. Wel staat hem voor den geest, dat de Belg hein toen hij in de coupé in elkaar zakte, heeft vastgehouden en hem heeft gë_ zegd: Ik zal je portemonnaio maar in je zak steken. Do H. zégt echter, zijn portc- monnaie niet uit den zak lo hebben gehaald en hij vermoedt, dat de Belg de portemonJ naie heeft ontvreemd en dat hij een andere, leege portemonnaie, die in zijn zak gevon den was, daarin heeft gestopt. Be H. ver moedt, dat één der vermelde personen hem vóór Esschen opzettelijk iets heeft laten drinken, om hem ongesteld of bewusteloos te maken, teneindo hem te berooven. Van de Duitsch sprekende personen gaf hij het volende signalement: Do eersto ongeveer 34 jaar oud, kaalhoofdig, donker haar, geen knevel, litteeken op de linkerwang, gekleed met blauw colbert costuum, licht grijze regenjas en grijze jockeypet. De an der pl.m. 37 jaar oud, donker haar en wenkbrauwen, geen knevel, gekleed met bruinachtig costuum, zwarte overjas en bruinachtige jockeypet. Do Belg ongeveer 26 jaar oud, blond van uiterlijk, kort kne veltje, hol gezicht, gekleed met zwarte jas en gestreepte broek, zwarte lage schoenen en zwarto hoed. De politie stelt een onderzoek in, ten ein de nader te kunnen beoordoelen, in hoe verre hier inderdaad van een treinberoo- ving sprake kan zijn. De vermissing van 15.000- De aangehouden beambte der H. T. M. op vrijo voeten gesteld. De 32-jarige beambte G. der H. T. M. te 's-Gravenhagc, die Dinsdag van een bedrag groot twintig duizend gulden, vijftien dui zend gulden verloren zou hebben, is Za terdag, na 's morgens voor den Officier van Justitie te zijn voorgeleid, weder op vrije voelen gesteld. Ontslagen wegens ongoschikt- h e i d. Naar wij vernemen is de beambte door do Directie der H. T. M. ontslagen op grond van ongeschiktheid. Tekorf bij het Politiemuziekkorps te 's-Gravenhage- In verhand met een arrestatie van de agenten van politie W. en B. te 's-Graven hage kan nog het volgende worden mede gedeeld: W. was 2o penningmeester van het Haagsche politicmuziekcorps Onderling Kunstgenot. De bedragen, die hij ontving en bestemd waren voor de viering van het a.s. zilveren feest, dio over eenigen tijd zou plaats hebben, noteerde hij in een kwitan tieboekje. De souches daarvan leverde hij bij het bestuur in. Toen het eindelijk op afrekenen aankwam, had W. allerlei voor wendsels om het tijdstip daarvoor zoo lang mogelijk uit te stellen. Toen ten slotte eenig geld werd afgedragen, bleek or een tamelijk groot tekort te zijn. Bijvoorbeeld werd er voor een bedrag van 300 gulden 200 gulden verantwoord. Het juiste bedrag, dat op deze manier verduisterd is, bedraagt 720 gulden. Do verdachte heeft voor do politie een volledige bekentenis afgelegd- Hetverduis- terde geld had hij te eigen hale aangewend Gisterochtend is W. ter beschikking ge steld van de justitie en is in het huis van bewaring opgesloten. De agent B., die zich nog in politiebewa- ring bevond, is daaruit ontslagen. Waardevolle papieren en een paarlen- collier van 10.000 gestolen. Zaterdagavond is in de villa van den heer S. aan don Scheveningschen weg in gebroken. Men heeft zich aan do achterzijde van het huis toegang verschaft door een rolluik op te schuiven. Op deze wijze kon men in de keuken komen. Uit een der vertrekken heeft men een cassette met waardevolle pa- pioren medegenomen, terwijl ook con paar. len-collier, waarvan do waarde op 10.000 geschat wordt, gestolen is. Uit een ander vertrek is nog ruim 80 aan contan ten medegenomen. De dievon hadden nog enkele zilveren voorwerpen klaar gezet om mee te nemen, maar vermoedelijk zijn zf- in dit voornmen niet geslaagd. Van do dv, ders is tot op heden geen spoor. Inbreker gepakt. Toen Zaterdagnacht te tweo uur, een zoon van do familie H., wonende aan de Nachtegaalstraat te Enschede, thuis kwam, bemerkte hij, dat aan do achterzijde van het huis een man bezig was, mot behulp van een ladder, naar binnen te klimmen Toen do inbreker H. ontwaarde, sloeg hij op de vlucht, doch de jongeman groep hem beet. Een worsteling ontstond, waarbij de man met een mes dreigde. Op het lawaai kwam des vader van II. met een anderen zoon naar buiten en nu wist men den on- gewenschten bezoeker te overmeesteren en aan de politie over te leveren. Hij bleek te zijn de 24-jarige voerman V. uit Glaner- hrug. met wiens arrestatie men een goede vangst beeft gedaan, daar bij nader onder zoek bleek, dat hij ook de dader was van de inbraak bij een raadslid te Enschedé Een voormalig sief afgebrand. Gisternacht is te Aalst bij Eindhoven het voormalig slot, thans boerderij, in ge bruik bij en bewoond door den heer J. ten Velde, totaal afgebrand. Do aangerichte schade wordt slechts gedeeltelijk door ver zekering gedokt. De oorzaak van don brand moet te wijten zijn aan het omvallen van een lamp, welke in den stal hii het voeren van het vee werd gebruikt Wegens ge brek aan materiaal viel aan blusschen niet te donken- Een nabij gelegen boerderij bleef, dank zij de gunstige windrichting en het natte weer, gespaard Brandstichting? Vrijdagnacht is do kapitale boerderij van Van de Gorput te Rijen een prooi der vlammen geworden. Do bewoners konden met moeite uit de vlammen gered worden. Eenige varkens werden gered, maar do koeien kwamen in het vuur om. Do vermoedelijke brandstichter Is. zoo meldt het DgbL van N.Br., een landloopcr uit Tilburg, die in do hoeve gewerkt heeft, maar met ruzio is weggegaan. Hij js gis ternacht onder hevig verzet gearresteerd. Gevaarlijk individu. In de afgeloopen weck zijn twee ver schillende dames in één der lanen nabij Wijk aan Duin door een voorbijgaanden wielrijder met een scherp voorwerp in den rug gestoken, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen De politie stelt een onderzoek in naar den onbekend gebleven steker, aan wiens wiens geestvermogens men eenigszins twij felt. Muiterij aan boord van een Zv/esdsch stoomschip. Aan boord van het aan do papierfabriek to Velsen liggende Zwcedsch stoomschip „Argo" sloeg een drietal opvarenden aan het muiten- bjad-at zij in hel kombuis alles kort en klein geslagen hadden verlieten zij het stoomschip doch werden al heel spoe dig door Ier hulp geroepen politie gegre pen. Inmiddels was het stoomschip reeds van IJmuidcn naar Rotterdam vertrokken, zoodat do muitende matrozen op transport naar Rotterdam werden gesteld. Vier IJslanders over boord gesprongen. Men meldt ujt Hoek van Holland aan de Msbd.: Van hot uitgaande Deensche s.s. Fectety sprongen in den Waterweg vier IJslandscho werkende passagiers over boord toen hun bleek dat hot schip, in- pkats van naar Anlworpen, zooals zij hoopten, naar een Engolscho haven zou gaan. Drie van hen werden door do sleepboot Waterweg van L. Smit opgepikt en naar Maassluis gebracht. De vierde wist zwem mend den wal te bereiken, waar een spoor, wegarbeider hem vond, die don man naar de gemeente-secretarie overbracht. Buiienl. Berichten ONGELUKKEN. DE WERVELSTORM TE ST.-LOUIS. EEN ZEE VAN ELLENDE. Wat ooggetuigen zagen. Over den wervelstorm-catastrofe en haar gevolgen te St.-Louis wordt nog het vol gende gemeld: Een wind, die een snelheid van bijna 150 K.M. per uur bereikte, brak los en ging vergezeld van een hevigen stortregen. De boulevards nabij Forest Park werden in oorden van verschrikking herschapen Ooggetuigen verklaren, dat er een zwarte trechtervormige wolk boven het Park zachtbaar werd. Ook zij hadden geen lijd om beschutting te zoeken voor do brokstukken van daken en muren die over al in het rond vlogen in do plotseling donker geworden stralen. Boomen en telefoonpalen lagen in een ommezien op den grond. Tramwagons wer den uit de rails gelicht, auto's door win kelruiten heen geslingerd, voorgevels van heele huizenblokken weggerukt en voet-*

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5