Adverteniiën. Een Flinke longen De stand van hedenmiddag 3 uur Lb aangegeven door den gTOOten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. f 13.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Vrijdagnamiddag 7.12 tmr tot Zaterdagmorgen 6.29 uur. f TELEGRAFISCH weerberïcht volgens waarnemingen verricht in den -rgen van 30 Sept. 1927, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch i Instituut te Do Bilt. fToosste harometerst.: 767.3 te Biarritz, laagste harometerst.: 7.30.- te Thorshaven Verwachting tot den avond van 1 Oct.: Matig0 Westelijke tot Zuidwestelijke v;ind, Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk jr00g weer. Kouder des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND. volledige cyclus Gaspard de la Nuit van Maurice Ravel, en het laatste nieuwe werk: Variaties op een wals (Wiener Blut) van Johann, Strauss, Schafer, manus cript. Wij twijfelen niet of Dirk Sdhafer zal bier op zijn concert wel belangstelling on dervinden. ACflPEMIIE-lllEUWS LEIDEN. Geslaagd zijn voor het: Economisch candidaats examen Inctö- logle de lieer en: H. J. Koerts (Leiden), C G. Henshergen (Rotterdam); Taalkundig candidaats-examen indolo gie de heer: E. G. A. Lapree (Den Haag); Candidaats examen Rechtsgeleerdheid: mejuffrouw D. J. Wesseling (Den Haag) en de lieer W. E. Cramerus (Rotterdam); Arts-examen le gedeelte: mejuffrouw T E. Stoel (Bloemendaal) en de lieer E. v d.•Bussen (Den Haag). Bevorderd tot arts: Mej. A. van Witsen- fburg (Leiden), en de lieer J. Mooy (J. e i d e n). Bevordetd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde op*proefschrift getiteld „Intra- moleculairc omzettingssuelheden *bij aryl- walogeeuaminen" mejuffrouw C. Gh. J iftnlein geboren te Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld: „Het ambacht van Vlaardingen" de heer F. W. 'J Landsman geboren te Rotterdam. KERKNIEUWS MPUCU. Hij was gekomen naar de Missie van verre om verder voorbereid te worden voor bet H. Doopsel. Niemand vvist of. hij va der of moeder of broers en zusters bezat, maar iedereen kende Mpueu. Hij was lang van leden en liet zwarte vel was strak over z'n beenderen getrokken. Zijne oogen etonden dwaas wazig in z'n hoofd en z'n spraak was gebrekkig.. Doopjongens liepen achter hem, want hij was een gek, een slaapzieke, die in hunne oogen een voor werp was om er mede te lachen. Hij nam u:t hunne hutten de kleine eigendommen weg, welke liij zóó gaarne de zijne wilde noemen. Wanneer Mpucu de „Tafa" ont moette, groette hij hem vriendelijk, terwijl een glimlach zijne roode lippen plooide. Mpucij. verdween ook wel eens voor eenige dagen van de Missie, om dan weer terug te keeren met nieuwe broek en jasje, die beiden tot op den draad toe, versleten waren, hem door medelijdende blanken geschonken of gekaapt uit een hut van een even arme neger. Mpucu ver langde met groot verlangen naar het H. Doopsel, betgeen men kon zien aan zijne herhaalde smeekbeden en klachten, indien afwijzend werd geantwoord. „Tafa, zoo placht hij te zeggen, 'k kan bijno gebeden, zal 'k eens beginnen?" en nog voordat Ken het jawoord bad gegeven, begon hij raet het „Tafa ckiso", het Wees gegroet, dC morgen- en avondgebeden, als van een kien dakje, Hij was niet verlegen, Mpucu was niet bang, omdat er zooveel om hem stonden, die hem, de ongelukkige, »it- mchlen, hij verlangde in de dooprij te wor den opgenomen, mocht dat geschieden, dan paf 't andere hem niets. Op zekere dag kwam hij bij mij cn vroeg waarom men hem datgene weigerde, wat men aan' an deren zoo gaarne gaf Wachten, Mpucu, Wacht nog wat, ge zult bet Doopsel ontvan gen, blijft op de Missie. Een lang gerekt »-ht, fafa", en Mpucu wandelde verder. De dag kwam dat Mpucu werd opgeno men in de Doopleerlingenrij. Hij werkte ge- iljk de anderen en woonde de Catcchis- ffitiS'essen bij. Zijn blijheid was groot, aQgstig a's hij was de aanmaningen op te j'o'gon. om zich rustig le houden in de klas cn niets weg te nemen uit do hut ten van de anderen. Na conigen tijd was 't ieder opgovallen, dat hij niet meer zóó ï'üraoerig vvas als voorheen, hij zong niet ^eer zijn blijde lied, stoeide niet meer Biet zijne vrienden, Mpucu was stil go- Worden. De oogen begonnen doffer te staan, on magerder werd hij alle dagen. P een morgen, viel hij in slaap, in de randende hittezon, midden op den weg. 1 hadden hem wegge;! fasen naar z'n ®rmc hut en hem neergelegd op z'n mat, P een paar stokken vastgebonden. De Catechist" kwam_ ons verhalen wat er met Mpucu was geschied en één van ons is gegaan naar Mpucu's 'woning. Daar lag hij languit, met het gezicht naar den muur cn rechts van hem zaten de 2 jon gens die.hem hadden weggedragen. Mpucu ben je daar, antwoord eens, cle fafa is daar. Zeg eens, Mpucu, schuddcschou- derde bij, bcb je pijn? Maar Mpucu zweeg, hoe ook kon liij sproken, daar de -noodlottige slaap hem overmandde? een slaap,waaruit hij niet meer ontwaakte. Dadelijk is hem toen het H. Doopsel geschonken, 'sNachts is Mpucu overleden en bij, de dwaas, de slaapzieke, gaf zijn schoone ziel aan God den Schep per, gekleed met het kleed der Heiligma- kende Genade. Arm geleefd op deze aarde is Mpucu rijk gestorven, biddend nu voor Gcd's troon voor zijne arme zwarte broe ders. D. J. SIMONS, Missionaris, Belgisch Congo. Nederlandse!) Oost-lndië KINDERTOESLAG, OUDERDOMS- EN INVALIDITEITSRENTE. In Europa heeft men op het gebied van Eindertoeslag voor talrijke gezinnen, Ouderdoms- en Invaliditeitsrente veel be reikt. In het eene land wat meer, in het ande re wat minder. Maar in Nederlandsch Indië is op dit gebied nog niets tot stand gekomen. Zelfs op het gebied van Arbeidscontract laat de Wetgeving hier nog liéél wat le wenschen over. Slechts zeer enkele categorieën van menscben vallen daaronder en zelfs dan laat de wet nog alle mogelijke mazen open. Dit alles geldt zoowel de Inheemschen als de Indo-Europeanen en de volbloed- Europeanen. Thans houdt men zich ook eonigszins met het vraagstuk van Kindertoeslag be zig. Maar bij dat al is er meestal slechts van Ambtenaren en Militairen,, soms van en kele andere categorieën van menschen sprake.* Alle andere menschen zijn van de zegeningen van wettelijke bepalingen daaromtrent uitgesloten. Toch zijn er nog zeer veel daarbuiten vallende menschen, die daar minstens evenveel recht op hebben, en die bescher ming lenzeerste behoeven. Ik bedoel do niet georganiseerden, zooals bijvoorbeeld de duizenden intelleclueele arbeiders, kan toorpersoneel, agenten, verkoopers, han delsreizigers, sub-agenten, schrijvers, boek houders,,.etc etc., menschen, die niet van handarbeid leven. Aan hen denkt nooit iemand. Ieder mensch heeft recht op een rustig leven, volgens eigen rang en stand, als be looning voor geleverde arbeid. Het stëlsöl van ..Vraag cn Aanbod" alleen als maat staf behoort niet in «dg moderne' samen leving thuis' en drüisclif trouwens tegen de geheelc Christelijke Leer in. In Indië Ioopen duizenden en duizen den rond, menschen vair ori voeding- met behoorlijke opleiding, met^arenlange on dervinding, maar zonder langdurige vaste betrekking. Soms zijn zy reeds op meerge vorderden leeftijd enalleen jonge krachten kan men gebruiken' Het Gou vernement geeft hierbij het minder loffe lijke voorbeeld. Als men boven een zeke ren leeftijd komt (gewoonlijk 35 jaar), kan men niet meer in Gouvernementsdienst komen. Men is te oud. Daarbij wordt dan eenvoudig over het hoofd gezien, dat die menschen juist meestal wat meer onder vinding hebben opgedaan en beter geschikt, zijn voor hun taak. Ook heeft het Gouvernement de gewoon te om reeds gepensioneerden opnieuw in dienst te nemen, menschen die. dan goed- kooper krachten zijn, die dan buiten hujj pensioen nog extra een tractement genie- len en daardoor dan andere menschen hun rechtmaptig loon onthouden. Reeds gepensioneerden moesten niet. cpnieuw een betrekking mogen aanvaar den zonder verlies, zij het dan ook tijdelijk, van hun pensioen. Gepensioneerden vormen een oneerlijke concurrentie voor anderen. Van denhoven aangehaalde groepen men schen zijn er slechts weinige bevoorrech ten, die ooit voor pensioen in aanmerking komen. Wat den kindertoeslag betreft, hoort men gewoonlijk van ongehuwden of ge-' huwden met één of twee kinderen: „Ja, wie zich de luxe van veel kinderen wil permiteeren, die moet ook zelf maar daar voor zorgen." Een mooi standpunt, waarbij echter uit het oog verloren wordt dat het juist de kinderrijke gezinnen zijn, die de welvaart in het land brengen. Men zie slechts naar bijvoorbeeld Frankrijk, boe daar het heil- looze twee-kinderstelsel liet land ontvolkt en de algemeeno gezondheidstoestand on dermijnt. De grootste mannen zijn gesproten uil zeer kinderrijke gezinnen. Kinderzegen is inderdaad een rijkdom voor een land. Dus zijn het de vaders van kinderrijke gezinnen die het meeste doen voor de wel vaart van een land. En welke belooning krijgen zij daarvoor van datzelfde land? Dat zij met gelijke inkomens zooveel meer menschen en krachten aan het land schenken, waardoor zij. bij gelijke .Arbeids prestatie, niet dezelfde levensvoldoening kunnen genieten, doch dikwijls een kom mervol bestaan lijden. Daaraan dient een einde te. komen. Bij gelijke arbeidsprestatie moeten die vaders geldelijk beloond worden voor den rijkdom, die zij het land schenken. Zij moeien in staat gesteld worden om hunne kinderen minstens dezelfde opvoeding te kunnen verschaffen, die andere, met twee of minder gezegende vaders aan die kin deren, kunnen Igeveij. Daarom moet de Regeering ervoor'zor gen, dat die vaders een behoorlijke, pro gressieve kindertoeslag krijgen, naar rato van het aantal hunner kinderen en naar rato van den stand waarin zij leven (naar kun inkomen). Voor^ Ouderdoms- en Invaliditeitsrente wordt ook in alle beschaafde landen ge zorgd, behalve in Nederlandsch Indië. Ook hier ziet men dat Ambtenaren en Militairen goed verzorgd zijn. Voor bur gers in het particuliere zijn het alleen die menschen die het geluk hebben lange jaren bij groote lichamen in dienst te zijn, die voor pensioneering in aanmerking komen. De'Regeering wil deze taak weer aan het particulier initiatief 'overlaten. Wil er echter iets van terecht komen, dan nioet de Regeering dat aan zich hou den. En dit kan. zonder extra lasten voor de schatkist, gemakkelijk geschieden, terwijl dit integendeel een groote bezuiniging kan zijn, en vele voordeelen kan bicden. Wanneer de Regeering aan ieder werk gever en aan ieder werknemer den plicht oplegt een zeker deel van de uitbe taalde en van de ontvangen aTbeidsloonen in 's Lands kas te storten, progressief naar male van de loonen, en progressief voor ongehuwden en gehuwden zonder kinde ren,daarentegen decressief naarmate van een grooter kindertal, zou meü daarin reeds de gelden kunnen vinden voob allo Kindertoeslag, Ouderdoms- en Invalidi teitsrente. Iedere werkgever moet dan verplicht worden een Ioonboek aan te houden, gecon troleerd door de belastingambtenaren. Iedere werknemer moet dan verplicht worden een loonboekje te bezitten, gecon troleerd door de belastingambtenaren, door het Bureau Bevolkingsregister èn door den'werkgever, waarin alle ontvangen loo nen en andera inkomsten opgeteekend moe ten worden, om als maatstaf te dienen voor kindertoeslag, óuderdoms- en inva- liditeits-renle. Onfeilbaar zou men daardoor de vol gende voordeelen bereiken. Ten eerste: Welvaart brengen in duizen den gezinnen, die nu daarvan verstoken zijn. Bijgevolg veel meer algemeene tevre denheid; betere opvoeding van vele kinde ren. Ten tweede: Een gemakkelijke en veilige basis voor het berekenen van inkomsten belasting, waardoor veel bespaard zou kun nen worden op de tegenwoordige dure Belastinginspectie. Ten derde: Een prachtig middel legen kinderbeperking. Bijgevolg een gezonder samenleving, geen achteruitgang van het geboortecijfer, geen "zoogenaamde moderne huwelijken, geen schrijnende armoede. Ten vierde: Een betrouwbare Burgerlij ken stand. Immers, ieder zou verplicht zijn een loonboekje te bezitten, gewaar merkt door dien ambtenaar, terwijl de loonboeken van werkgevers die van de werknemers volkomen moeten dokken. Ten vijfde: De Staatspensioenen zouden op dezelfde wijze, en dus voclfmihcl om slachtig en goedkooper (wat admir. ra tio betreft) geregeld kunnen worden. Natuurlijk zouden de té betalen cn de Ie ontvapgen percentages naar gelang van dé genoten inkonjstcü, gerégeld njoelén worden. Aangezien de inkomsten van het land hij een dergelijke belasting reeds onmid- 'dëlliilc groólör z'öüifen"Vijii, dm de noodza kelijke uitkeeringen. zou die belasting te vens een aardig bedrag opleveren (er ver lichting van 's Lands algemeene lasten - Volgens dezerzijdsche bescheiden mee ning zou met bovenstaande regeling zoowol voor de Inheemscho bevolking als voor de Indo-Europeanen, de Vreemde Oosterling, en de volbloed Europeanen een groote stap in de goede' richting gedaan worden. LH&TSYE BERECHTEN Nederlandsche Spaarverzekering voor Katholieken. In staat van faillissement verklaard Naar wij vernemen, heeft de Verzeke ringskamer, gebruik makend van de haar bij art. 63 der wet op het levensverzeke ringsbedrijf verleende bevoegdheid, het faillissement aangevraagd van de Neder landsche Spaarverzekering voor Katho lieken (eertijds de Maatschappij van den -lieer Haazevoel). Dit 'faillissement is uit gesproken door de Arrondissementsrecht bank le Amsterdam op den 29sten Septem ber 1927. Tot curator is benoemd mr. J. «T. van der Dries, Keizersgracht 228, Amster dam. MOORD TE MAASTRICHT. Men meldt ons uit Maastricht: Gisteren avond le ongeveer negen uur werd de fa milie Moermans, wonende aan de St. Ser- vatiusbron, opgeschrikt door een luid ge roep om hulp. Buiten gekomen ontwaarden zij den 17-jarigen zoon de-s huizes J. M. Moermans, die wankelend op het huis toe liep. Hij bloedde hevig uit een diepe wonde aan het voorhoofd cn zakte in elkaar. Zon der een woord te hebben kunnen zeggen, was de jongen enkele oogenblikken later overleden. De hem toegebrachte wonde is een steekwonde, met een mes toegebracht waarschijnlijk werden de hersenen getrof fen. Omtrent de oorzaak van deze misdaad en de bedrijvers hiervan tast men volko men in liet duister. De jonger is vermoe delijk door een of meer personen opge wacht. Het parket uit Maastricht was gisteravond reeds aanwezjg om ter plaatse een onderzoek in tc stellen. Hedenochtend is door de recherche op ongeveer 40 Meter afstand van de plek der misdaad ccn dolk mes gevonden. Het lijk is naar Calvariën- berg overgebracht. DE GESCHIEDENIS MET DE f 20.000. De 32-jar:ge beambte der H. T. M. die Dinsdag voor een bedrag, groot twintig duizend gulden, vijftien duizend verloren zou hebben, is beden ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Hij zal in liet Huis van Bewaring wor den ingesloten. Het onderzoek of de man waarheid ge sproken heeft, toen hij verklaarde, dat liij 1 liet groote bedrag verloren had, wordt nog steeds voortgezet. 'Als voor den beambte zeer bezwarende omstandigheid wordt aangemerkt het feit, dat hij naar Leiden is geloopen en daar in een restaurant zich eens tegoed gedaan heeft. Het bleek namelijk, dat hij daar eeu huzareuslaadje, broodjes met vloesch en een glas bier gebruikt heeft. Vervolgens beeft hij zich van sigaren en sigaretten voorzien. Voor deze verteringen wisselde- Lij een der briefjes van 100. Deze houding nu wordt moeilijk in over eenstemming geacht te zijn met 's mans verklaring, dat hij zoo geschrokken was van het verlies, dat hij niet meer op het kantoor der tram durfde verschijnen en in radeloozen angst naar Leiden is ge loopen. Nachtelijke vechtpartij. Hedenochtend bemerkte men, dat in de Scheldestraat, te 's-Gravenhage, bij een lantaarnpaal erh groote plas bloed op do straat lag en vlak er bij een bebloede zak doek. De politie stelde een onderzoek in en toen bleek, dat in den afgeloopen nacht een man uit de Scheldestraat naar het Ziekenhuis ^an den Zuidwal was gebracht en daar ter verpleging opgenomen. De Geneeskundige Dienst had den man niet vervoerd en tot nu toe is men er niet achter kunnen komen, wie den man naar het Ziekenhuis gebracht heeft. De man is de 31-jarige E. P., koopman, wonende aan het Spui. Hij had een gebro ken rechterbeen en een wond aan de rech terhand. Eenige personen uit den omtrek hadden omstreeks haTf twee in de Scheldestraat twee personen zien vechten, maar konden ook geen verdere opheldering geven. Het slachtoffer verkeerde sterk onder drankinvloed. Hij kon zich van het voor gevallene dan ook niets mee herinneren. Het smokkeldrama te Sluis. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de zaak van het smokkeldra ma te Sluis op 1 April jl., hij welke gele genheid een wachtmeester der marechaus see om het leven kwam en veroordeelde P. O. L. uit Turnhout en J. L. M. P. uit Moescroen ieder tot driemaal 50.boe te of driemaal 50 dagen hechtenis. Tegén dezelfde verdachten werd oen vonnis uit gesproken in verband met het frauduleus invoeren van 6 fusten spiritus, geploegd te Sluis op 26 Maart jl. Beiden werden veroordeeld tot tweemaal 50 boete of tweemaal 50 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring van de in beslag genomen 1000 liter spiritus en de auto/ TELEGRAMMEN DE CYCLOONRAMP TE ST. LOUIS. Meer dan 60 dccden. NEW YORK, 30 Sept. (V.D.). De cy cloon,- dfê gisteren over St. Louis heeft gewoed, heeft een buitengewoon groote schade aangericht. De cycloon barstte vroég in den middag los en in korten tijd was op vele plaatsen opn groote verwoesting aangericht. Ver scheidene wijken der stad St. Louis zijn Zwaar, geteisterd Tusscheu verwoeste hui zen liggen overblijfselen 'van voertuigen. Het dorp Rudy word door den cycloon na genoeg totaal verwoest. Onmiddellijk na den ramp werden hulpexpedities naar do geteisterde gebieden gezonden. Tot nu loc is het aantal doodo.ii tot meer dan 60 ge slegen. Het aantal gewonden zou tusschen de 1500 en 2000 bedragen. Kcennecke gevallen. Het vliegtuig beschadigd. BAGDAD, 30 Sept. (V.D.). Bij het ver trek uit Bagdad is Koenuccke met zijn vliegtuig gevallen. Het toestel is ernstig beschadigd De heide vliegers zijn onge deerd. Ernstige muiterij in een gevangenis. PARIJS 30 Sept. (V. D.). In de mari tieme gevangenis te Toulon heeft gisteren een ernstige muiterij plaats gevonden Twaalf arrestanten, veroordeeld wegens communistische opruierij, slaagden er op tot nu toe onbekende wijze in, zich in het bezit te stellen van houweelen en dergelijke werktuigen. Hiermede vernielden zij de plafonds en de tusschenmuren van hun cellen en van do cellen van hun medege vangenen. Hierdoor wisten meer dan 100 gevangenen los tc komen. Onder het zin gen van de internationale en onder liet uiten van kreten legen het leger en de ma rine, trachten zij uit de gevangenis le ko men. De autoriteiten ontboden onmiddel lijk gendarmes en marine-troepen, die erin slaagden de muiters in een zaal ie dringen en tc ontwapenen. Allen werden vervolgens onder sterk geleide naar de gevangenis van Malbousquet gebracht. Gisteravond hebben communistische ar beiders voor deze gevangenis een demon stratie gehouden. Zij eischten do in vrij heidstelling van de muiters. Gendarmes en politieagenten moesten verscheidene charges uitvoeren om de manifestanten uiteen !o drijven. De onrust in Griekenland. SALONIKI, 30 Sept. (V.D.). Do politie heeft opnieuw Bulgaarsche komitadsji's gearresteerd, die een aantal aanslagen voorbereidden. ATHENE 30 Sept. (V. D.). De Griek se hc ambassadeur le Sofia heeft aldaar ge protesteerd tegen liet optreden der komi- ladsji's. ATHENE, 30 Sépl. (V.D.). De politie heeft verscheidene officieren, onder wie een zoon van Pangalos, gearresteerd, negens samenzwering legen den Slaat Hl&RICTOERICHTEN 382 'Kalf- en Melkkoeien j 2^53b5, han del stroef; 430 Varekoeien 160—290, handel stroef; 237 Vette Ossen cn Kooien 200435. schoon aan de liagk 62100 cents, handel matig; 189 Graskalvoren 30110; 17 Vette Kalveren 60—165, schoon aan «do haak 1.051.35; 53 Nucli tere Kalveren 820: 499 Vette Schapen 2843 en 640 "VVeideschapen 2737, handel matig; 215 Magere Varkens 13 40. idem 40 voor Londen 5255 cent per Kg. lovend gewicht, en idem 180 zou ters 60—63 cent per Kg. levend gewicht, handel traag; 734- Biggen 4—9.50; 8 Bokken of Geiten 212. Kaas. Aangevoerd 126 partijen kaas. Besleed werd voor le soort Goudsche kaas 5256, 2o soort 4451, le soort Leirl- sche kaas 5865 en 2e soort 4854. Handel voor Goudsche en Leidscbe kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 83 par tijen, 3476 stuks, 26532 Kg. GOUDA, 29 Sept. Vee. Aangevoerd in totaal 2446 stuks, waarvan 382 slachtvar- kens. Vette van 3032 cent, Lorylensclie van 262S cent. zouters 2830 cent por pond levend gewicht, 568 magere varkens f 3040, 1313 biggen 1016, 7 runde ren 250350, 20 nuchtere kalveren 16 17, 3 graskalveren 5060. 111 scha pen 1622, 42 bokken en geiten 37 per stuk. Handel matig. Boter. Goeboter f 1 051.15. Wcibo- ter 0.951.05 per pond. Handel vlug. UITHOORN, 29 Sept. Kaas. Aange voerd 103 partijen. Prijs Goudsche kaas R M. 5458. 2e soort 4S53. zwaar dere 61, zonder rijksmerk 4752. Handel kalm ZGETERWOUDE, 28 Sept. Veiling. Eieren, Aangeveerd 732 eieren. 'Kip peneieren 9—9.80. kuikeneieren 7. 122 eenden 7,80—8,05, kalkoeneieren 11.70, peren f 0.05', appelen 0 04 per pond, eenden f 0.75, hanen 0.201.25, kippen 0.60f.20, konijnen 0.14 1.65. Wisselnoteeringen (Amsterd Berlijn 59.42 Londen 12.13"/^ New-York2.49'/. Parjja0.78"/^ Brussel (Bctga)34.74'/., Ziiricli4S.10 Milaan 13.61'/.j Madrid 43.60 Oslo65. S2'/., Kopenhagen 6f>.82'/.j Stockholm 67.10 Weenen 35.19 Praag7.3Ö'/o BEURSOVERZICHr. Het publiek voelde zich heden weer het meest aangetrokken door cle Indiislrieclen. Voor Kunstzijde vooral goede belangstel ling eu deze boekten alle een koerswinst. Jurgens wal lager ingezet, doch logden «jaarna oen-vaste houding aan don (lag. Ook Philips liooger genoteerd. Van do Ta bakken kenmerkten Senemba's zich door het behalen van eenkocrsavance. Overige Sumatra-soorten weinig veranderd. Rub bers hier en daar een kleinigheid lager in verband met de kleine reactie tier rnb- berprijzen. Suikers geringe belangstelling H. V. A.'s eerder iets lager. Kon. Olie v«st gestemd. Scheopv. stil. Yankee's bijna ge heel verlaten. Prolongatie 3)4 pel. Ondertrouwd8834b H. BOEKHOUT C. VAN* DEN BOS Voorschoten, Holweg 7 Schiedam, Rolterd.dijk 128 29 September 1927. Toekomstig adres: Voor straat 86, Voorschoten. Inplaats van Kaarten. Ondertrouwd8823 ADRIAAN SCHULTE KUPERJANS MIEN PAARDEKOOPER Huwelijksvoltrekking 19 Oct. Voorhout, 20 Sept. 1927. Receptie: zondag 2 October van 35 uur, Hooldstr. 31. Receptie: Zondag 9 October van 3-5 uur. Boekhorstlaan 11 LEIDEN, 30 Sept. Veemarkt, Aange voerd 1097 runderen, 70 kalveren, 1139 schapen. 435 Magere Varkens, 734- Biggen, I Paard, 1 Veulbn en 8 Bokken of Goiti'n Prijzen per stuk: 39 Slieren 775440; Tot ons groqt leed wezen overleed onze zeergeachteücneesheer- Dïrecteur Dr. J. VAN DER KOLK. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoogc cere blijven, 8855 liet verplegend Per soneel van Endegeest, Vóorgeest en Rhijn- gcest. Oegstgeest, 30 Sept. '27. In groote Pflanufacturenzaak gewE^aagcS ter opleiding. Brieven Bureau van dit Blad No. 8350. Student G. G. vraagt nette Zit- en Slaapkamer or Zit-Siaapk.. in oi even builen Leiden. Brieven met voll. inl. en prijsopgaaf onder no. 8833 Bur. v. d. Blad.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7