0É.WIB£MSl ROMANO IÜEZSU KKKELM 0.38 S. SAO 5.80 0.50 4.75 2.15 4.70 5.50 9.— fl De Missie-Cusfodie van het H. Land. door E. v. KROONENBURG O.F.M. n. Welke missionaire actie wordt daar nu 'door dc Custodie ontwikkeld? Vooraf een woord van on zo grooten Nederlander Dr. Kuiper over Palestina. „Aan missionai- ren invloed in den zin van bekeeringen tot het christendom valt hier niet te den ken. Moskee, familie en gouvernement snij den aan alwie tot den Islam behoort, ei ken pas af om over te gaan". „Zendelingswcrken in Palestina kun nen geen andere be leek en is hebben dan om hel christelijk element te sterken en op te heffen. De vraag zou kunnen rijzen, of de Amerikanen niet het wijst deden door zich eenvoudig uit Palestina terug te trekken. Toch ware dit verkeerd geoordeeld. Het christelijk element moet zich ook in Pales tina tooncn en er Christus' zin voor ont ferming fot openbaring brengen." (Om de oude Wereldzee I. p. 446). Die woorden van een protestant mogen ter overdenking worden aanbcvoleu aan wie het vreemd vindt, dat de Muzelman nen van Palestina in zeven eeuwen nog niet bekeerd zijn. En* toch was do toestand in de dagen, dat Dr. Kuiper Palestina be zocht, voor de Christenen sinds eenige tientallen van jaren gunstiger dan ooit te voren. Sinds Palestina geen deel meer uit maakt van hel Turksche Rijk is de bekee- ringsbelemmering, die het gouvernement e telde, vervallen. Maar de twee andere blij ven beslaan. Dan is er nog een derde, waar van Dante reeds gewaagt, als hij van St. Franciscus meldt, dat hij de Muzelmannen vond „duri a conversione" hard te bekee- xen. In verband met det woorden van Dr. Kuiper kan hier een beslissing van Rome worden aangehaald. Te Rosette in Egypte heeft de Custodie een barer oudste* missie- staties. De plaats is echter achteruitge gaan en de Katholieken zijn naar elders verhuisd. Daar staat dus een kerk zonder parochianen. Door de Custodie werd in Rome gevraagd of het niet wenschelijk zou zijn do twee religieuzen die er vertoefden terug te roepen en de statie op te heffen. Het antwoord was: Maneat in signum fi- dei, zij blijve behouden als toeken des ge- loofs. Ook waar het fanatisme in bedwang wordt gehouden, zooaJs in Egypte, blijft «en bekeering meestal nog heldhaftig. Een jongeman van gegoede familie studeert aan een katholieke inrichting en leert den godsdienst kennen, maar vooral hij komt in aanraking met echt Katholieke jongens. Met Gods genade bemint hij dc waarheid en wordt katholiek. Wat zijn de gevolgen? Hij verliest alles. In het ouderhuis is voor hem geen plaats meer. Van alle be zit en erfdeel is hij uitgesloten, De jonge bekeerling is dus zoo arm als St. Francis cus en heefLook maar alleen meer zijn Vader, die in de hemelen is. Zulke bekee ringen zijn er, niet in massa, maar ze zijn er, en voortdurend. En dan bijna uitslui tend onder jongelui die aan een katholieke school studeeren. Omdat in oen jong hart meer ruimte is voor eeu edelmoedigy be sluit en omdat in die omgeving hun hart rein bleef. Wanneer in Christenlanden me nigeen het geloof door zedeloosheid ver liest, dan moet in een land van bederf daarin een groot beletsel zijn om lot het geloof te komen. Nu een paar cijfers uit het verslag van 't 'vorig jaar. Volwassenen gedoopt in Egypte 106 en 4 (in doodsgevaar), in Pa lestina 13, in Syrië 15. Schismatieken met de Kerk verzoend in Egypte 226 in Pales tina 44, in Syrië 17. Die statistiek is duidelijk ne toch zeer gebrekkig. Dat komt wegens een bepaling door Rome streng geürgeerd, dat een mis sionaris iemand, die' het schisma ycrlaat, niet mag aansporen om tot den Latijji- gchen Ritus over te gaan. De bekeerling moet hij zijn Oosterschen Ritus in de Ka tholieke Kerk worden opgenomen. Enkel wanneer.hij uit eigen aandrang beslist niet anders wil, kan hij lot den Latijuschen Ritus worden toegelaten. Vandaar geeft een statistiek op dit punt weinig uitkomst. Daar is echter iets anders om het mis siewerk van de Custodie te schatten, na melijk de verschillende hiërarchieën van Katholieken* Oosterschen Ritus. Daar is gezaaid en geplant en daar is begoten niet enkel met tranen en zweet maar ook met bloed, eer Gods zegen aan die loten der Katholieke Kerk wasdom gaf. En de man nen, die zaaiden, plantten en leden, wa ren missionarissen van de Custodie. Vier honderd van hen, priesters en leekebroe- ders, gaven hun leven voor Christus in Turksche gevangenissen, op pleinen en stralen,- of vermoord en begraven onder de puincn van hun kerken en kloosters. Waar is een missie met zooveel glorie van Christus' Kruis. Die mannen van liet offer en anderen, tot hetzelfde bereid, bewaarden daar het heilig geloof. Zij sloegen de brug, waar over de oprechte» door Gods genade ge wekt uit hel schisma tot de Katholieke eijheid kwamen. Behalve de bisdommen van Oosterschen Ritus binnen het missiegebied van het H. Land, heeft ook het Patriarchaat van den Libanon veel aan de missionarissen der Custodie (e danken. De Maronieten werden tijdens de Kruistochten reeds met Rome hereenigd. Maar in de moeilijke tij den, die volgden, bleef do vereeniging be waard door missionarissen van de Custo die, die met groote gevaren in den Li banon werkten en predikten, zooals bijv. onze Belgische Minderbroeder P. Grifon die in de 15de eeuw daar 25 jaren lang do steun en leider der Christenen was, zoodat hij den eeretitel verwierf van Apostel der Maronieten en tot Patriarch verheven werd. Die verdiensten heeft ook de tegenwoor dige missie der Franciscanen gemeen met do Custodie van vroeger. Toen vóór een halve eeuw de vervolging van Druzen en Turken legen de Christenen woedde, wer den er samen met hun Oostersche broo ders 8 Latijnsche priesters en religieuzen vermoord on ze waren alle 8 missionaris sen van de Custodie. Zij werden pas zalig verklaard. Tijdens de Armenische gruwelen, een dertig jaar terug werd één Latijnsch mis sionaris met zijn christenen omgebracht en het was weer een Franciscaan van de Custodie. Bij de laatste massa-moorden van Ar meniërs zijn weor vier priesters met hun christenen don dood om Christus inge gaan en ook zij waren missionarissen van de Custodie. Uit onvoorzichtigheid, denkt u? Ja uit pure Serafijnsche onvoorzichtigheid, waar door Franciscus naar het land der Tur ken (oog. Uit pnre onvoorzichtigheid, waardoor zijn zonen nog altijd een plaats verkieselijk vinden, waar te werken valt voor Gods eer. SPORT. PAARDENSPORT. HARDDRAVERIJ VEREENIGING LISSE EN OMSTREKEN. De middagdraverij. Waar de belangstelling bij liet vijf en twintigjarig jubileum der harddraverijver- eeniging „Lisse en Omstreken" reeds hij de och fonddraverij groot was, kon het geen verwondering wekken, dat het des middags zwart was van de mensehen. Voor don aanvang der draverij had een Heine huldiging plaats, in verband met l et feit, dal de pikeurs Kees Bier en Bas Schippers Sr. respectievelijk hun diaman ten en gouden jubileum vierden. Reeds bij de lunch van hot bestuur, waarbij beide jubilarissen aanzaten, waren zij in intiemen kring gehuldigd, voor de tribune. Op het veld werd het nog eens overgedaan in het publiek. De heer G. Langeveld huldigde heide pikeurs, die zoo lange jaren de paarden sport gediend hadden en daarbij velen ten voorbeeld waren geweest, terwijl hij hun een lauwerkrans overhandigde. Nadat beide jubilarissen op geestige wijze de speech van den voorzitter hadden beantwoord, reden zij een eereronde, onder luide'toejuichingen van het publiek. Daarna nam de draverij een aanvang. Do volgende paarden waren ingeschreven: Mary Magowan (310 M.) eig. Th. Smit Alkmaar, her. B. P. (en Hageli; Bretteur (305 M.), eig. en her D. do Vlieger, Nieuw koop: Meteor (305 M.\ eig. Z. Davidson, Hoorn, her. P. Kout; Oblique (290 M.), :-ig. Gebrs. Riethoven, Leiden, her. N. van Leeuwen: Madrigal (320 M.). eig. en ber. O F. Ockhorsl, Den Haag; Marie P. (315 M.), eig. D A. van Stralen, Den Haag, her B. W. Schippers Sr I.ady Chimes (315 ?f.\ eig P. H. van Veen. Vijfhuizen, her. L. Ensing; Maggy Henry (315 M.), tig. J. M Schoon, Medemhlik. her. D Schouten: Maria V '305 M.), eig. en her. N. J. van Leeuwen, Wassenaar; Miss Zei- da Peter (320 M.), eig. S. v. d. Oord, Hoorn, her. J. van Leeuwen; Nevada B (310 M.), eig. en her. L. Ensing, Heem stede. Lieda B (310 M.). eig. J. Spaan, Alk maar, bar. B. P. ten Hagen, Senator Ax band (315 M.\ eig. Z. Davidson, Hoorn, lier. P. Korst; Omega (305 M:), eig. G. v. d Horst, Beverwijk, her. J. van Leeuwen; Nclla Schoon (225 M.), eig. J. M. Schoon, Modemblik", her. J. van Leeuwen: Kapitein dc- Bruanc (300 M.). eig. en her TI. Nieuw- land. Den Haag; Hollandia (305 M eig. M Lexmond Stompwijk, her. Kruithof Jr.; Princes Olga (290 M eig. en her. D. de Vlieger Nieuw Vennep; Norbert G (305 M.) eig. D. A. van Stralen, Den Haag, ber. B W. Schippers Sr. Van de 19 ingeschrevenen kwamen niet uit: Madrigal. Miss Zelda Peter, Omega en Norhert G., wat aan het programma wel schade deed, gezien de twee eerste den langsten afstand moesten loopen. Iïet duurde vrij lang eer er eenige tceke- ning in den strijd kwam. Na de eerste twee riften van alle deelnemers was er slechts één beslissing gevallen. Maria V had nl Maggy Henry tweemaal geslagen, terwijl Frinees Olga met een alleenstaand num mer, zonder strijd in de volgende ronde kwam. Tusschen alle overige «deelnemers moest een kamprit beslissen. Na de eerste ronde waren nu uit den strijd Bretteur, Oblique. Lady Chimes. Maggy Henry. Lie da B, Ilollandia en Nella Schoon, terwijl nog aanbleven Maria Magowan, Meteor, Mario P.. Maria V. Nevada B, Senator Axband, Kapitein de Bruanc en Princes Clga. In de tweede ronde vielen de beslissin gen vlugger, daar Meteor, Maria V, Kapi tein de Bruane en Princes Olga in (wee ritten werden afgereden, zoodat tusschen de vier overblijvende» de beslissing om de vier prijzen moest vallen. Een spannende striy] was hiervan hel gevolg c-n het resultaat was als volgt: hoofdprijs 300 benevens 25 voor don pikeur, gew. door Nevada B.; Premie 150 gow. door Marv Magowan; premie 75 gew. door Senator Axband; premie 50 gew. door Marie P. ZWEMMEN. Nog een mislukte Kanaaipoging. Dc Londensche typiste Mercedes Glcitze, die Dinsdag van Cap Grisnez startte om over het Kanaal te zwemmen.is niet in haar poging geslaagd. Hoewel dc moedige typiste zich slechts acht uren in het water bevond, was zij let op acht mijlen de EngcJsche kust gena derd. Er stond echter zulk een sterke stroom, dat zij moest opgeven. Tot nu toe is er nog geen zv;emmei (ster) geweest, die zóó laat in het jaar een poging gewaagd heeft. LUCHTVAART Het vliegongeluk bij Schleiz. Het rapport van de commissie van onderzoek. In het rapport van do commissie van onderzoek uit het rijksministerie van ver keerswezen naar dc oorzaak van het vlieg ongeluk bij Schleiz, waarhij, zooals men weet, de Duitscho gezant te Washington gedood tverd, wordt o.m. gezegd, dat, toen aan den linkervlougel een defect was ont staan,. een poging is gedaan om to landen. De bestuurder' heeft alles wat in zijn ver mogen lag, gedaan voor de veiligheid der inzittenden. Toen het vliegtuig de aarde naderde, brak echter de linkervleugel geheel af en het vliegtuig stortte loodrecht naar hene den. Vliegtuig neergestort. Wolff seint uit Kopenhagen d.d- 28 Sep tember. De Duitsche vlieger Udet was vandaag met het groote watervliegtuig „Robbe" op gestegen om een vlucht over de Sond te maken. Plotseling weigerde de motor en stortte het toestel van ongeveer 300 M. hoogte naar beneden. Op liet laiftste oogenblilc slaagde Udet er nog in het toestel recht te krijgen. Eén der propellers- werd versplinterd en één van de vleugels afgerukt. Do vlieger zelf bleef ongedeerd. Broek en Schles te San Francicco aangekomen. Broek en Schlee zijn met hun vliegtuig aan boord van do „Korea Maru" te San Francisco aangekomen. Zij zijn voornemens hun reis to voltooien door van San Fran cisco naar Detroit te vliegen. (Zie advertentie) RECHTZAKEN De Culemborgsche moordzaak. Gisterenmorgen werd voor het Gerechts hof te Arnhem oen aanvang gemaakt met de behandeling in hooger beroep van de zaak tegen den 68-jarigen J. V. en den 34- jarigen K. S. verdacht van bet plegen van den bekenden moord te Culemborg op 23 December 1923 waarbij de 74-jarige Tho mas van Wiggen en diens zuster werden vermoord. Uit .do woiling der slachtoffers werd toen een f5000 aan geld gestolen. De rechtbank te Tiel veroordeelde bei den tot 15 jaar gevangenisstraf, het O.M. had „levenslang" geëischt. Onder zeer groote belangstelling werden de beide verdachten, die zwaar geboeid waren, de rechtszaal binnengeleid. lluim 50 getuigen zijn gedagvaard. Op verzoek van de verdedigers Jhr. Mr. v. de Goes van Naters uit Nijmegen en mr. H. H. Roobol uit Arnhem werden de verdach ten van hun boeien ontdaan. Nadat de zeer uitvoerige dagvaarding was voorgelezen, ving het getuigenverhoor aan, waarmede wel eenige dagen gemoeid zuilen zijn. Wo komen hierop nader terug. Dé moord in de Westerstraat te Rotterdam De rechtbank to Amsterdam heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den 48-jarigen P. K., die in den middag va-n 26 Juli j.l. de 62-jarige vrouw J. te Z., met wie hij jaren samenwoonde, doch die hem verlaten had, in een cafétje aan do Wes terstraat met een dolkmes eenige steken heeft toegebracht, waarvan er één, die de hartstreek trof, haar dood veroorzaakte. De rechtbank veroordeelde verd. wegens moord overeenkomstig den eisch van het O. M. tot zes jaren gevangenisstraf. Brandstichter tot zes jaar veroordeeld. De Rechtbank te Maastricht heeft H. B. te Vaals, thans godetineerd, ter zake van het opzettelijk in brand steken van de schuur van doii landbouwer Nicolaye te Vaals, met hot doel cm bij do ontstane verwarring het geld uit de huiskamer te stelen, conform den eisch van het O. M. veroordeeld tot' zes jaren gevangenisstraf. M. H., tegen wien wegens medeplichtig heid vier jaren gevangenisstraf was ge- eischt, werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Voor 13.000 gestclen pest- en plakzegels. Eenige maanden geleden werden door do recherche te Haarlem, drie personen aangehouden, die een groote partij post- en plakzegels onder de waarde te koop hadden aangeboden. De partij werd in beslag ge nomen, daar wel vaststond, dat deze van diefstal afkomstig was. Het nader onder zoek wees uit, dat dc zegels ter waarde van 13.000 gestolen waren uit het re gistratiekantoor te Tilburg. Do drie aan gehoudenen, bleken de helers te zijn. Dezen P. J. v. d. M-, autohandelaar to Den Haag; J. G., koopman, aldaar en M. W. A. W., koopman to Amsterdam, hadden zich voor de rechtbank te Haarlem te verantwoorden Er waren 13 getuigen, gedagvaard. Het eerst werd behandeld de zaak van M. W- A. W., wien evenals aan v. d. M. ten laste was gelegd het vervoer van de plakzegels uil winstbejag, aan J. G. het ten verkoop aanbieden van de zegels voor 8000, althans 7000 aan v. d. M. Het O. M. eischte legen W 6 maanden gevangenisstraf, togen v. d. M. 1 jaar cn 6 maanden, en legen G- 1 jaar gevangenis straf, voor allen met aftrek van preventief Als verdediger voor v. d. M. en J. G. trad op mr. E. G. S. Bourlier, uit Den Haag, die bepleitte, dat het ten laste gelegde niet was bewezen en er tegen opkwam, dat de verdachte uit de eerste zaak was gehoord als getuigo in de tweede zaak. Pleiter vroeg ten slotte vrijspraak met verzoek tot on middellijk ontslag uit de preventieve hech tenis. Dit verzoek werd door do rechtbank afgewezen. De uitspraak werd bepaald op gisteren over 14 dagen- iMGEZQMDEaa KSEBEDEELIM6. Gewone Zaterdag- prijs PULLOVER ZWANEN- WOL alle kl. 100 gr. knotten REFORM SCHORTEN effen en gestr. bont l<5o KINDERJURKEN wol gebreid, leeft. 3 j- UÖ HALFW. JAEGER FLANEL zware kwaliteit O.-^o JAPONSCHORTEN moderne changeant kl. RATINé JONGENS- JEKKERS pr. afwerking 1. 5 j3.70 JONGENS ULSTER WINTERJASSEN 2-rij model m. ceintuur Pr. kwaliteit, 1- 8 j. 6^5 prijs 1.10 1.40 0.95 SCHILDERIJEN Gewone Zaterdag.' prijs prijs m. kindervoorstellingen 0 -15 0.35 INGELIJSTE ETSEN WL groote sorteering 0,4^®°"' SLAAPKAMER SPIEGELS in wit en eiken c.i P.P. KUNSTZIJDEN TAFEL-KLEEDEN groote keuze 140/160. KARPETMATTEN 140/240 diverse dessins en kleuren BEIGE WOLLEN DEKENS zw. kwaliteit 155/210 5.^5 GEWATT- DEKENS pr. vulling effen satinet 6.-'— 2-PERS.GEW.DEKENS gebl. satinet 30 dessins lOioO e.-óo 2.40 Morgen zal in onze Portiek een groote partij Wollen Dames- en Heeren Pullovers, Vesten en Truien tegen zeer lage prijzen worden uitverkocht [DING J_3j Nagelschuiers |J0 ct.| fj] pak Lucifers |25ct|j HET KATHOLIEK LEVEN. DE MONNIKEN DER HEREENIGING. Het werk der Hereeniging heeft door den «dood van den onvergetelijben Kardi naal Mercier en van den bekenden Bene dictijner abt Dom Portef zware verliezen geleden. Maar ook hier geldt het bijbel woord: „hun werken zullen hen volgen". Paus Pius XI heeft in zijn apostolische breve „Equidem verba" door bemiddeling van den abbas-primos der Benedictijner orde aan alle abten en monniken dezer Orde zijn üitdrukkelijken wensch geuit den ouden slam van Monto .Cassino een nieu we loot te zien opschieten, die zich uitslui tend zou wijden aan het apostolaat van de Hereeniging der kerken. De wensch van den H. Vader ging in October 1925 in vervulling. Te Amay-sur- Meuse (België) werd door een groep Be nedictijnen een priory van de monniken der Hereeniging gesticht. Het doel dezer nieuw stichting is: zich geheel te wijden aan het apostolaat van de Hereeniging der kerken en daartoe alle middelen aan te wenden, die een klooster ling ten dienste slaan om door een lang zame en broederlijke actie den terugkeer van de afgescheiden broeders naar de Moederkerk voor te bereiden. Deze actie beslaat zijdelings in de plechtige viering van het liturgische koorgebed, iu de propaganda in het Wes ten en in de hesfudeering der Oostersche kerken en rechtstreeks in de katholieke onderrichting onzer dwalende broeders, door zich in het Oosten te vestigen en daar kloosters te stichten. Dit nieuwe genootschap draagt geen nationaal karakter. Monniken uit allo congregaties worden er opgenomen, ook studenten, die afloop van hun noviciaat te Rome nog een speciale opleiding ont vangen. Volgens de nog in het Oosten bestaande tiaditie zijn in het klooster priester-mon niken (hieronachi) en monniken (mona- chi) zonder onderscheiding als hun pries terwijding. Allo leden der kloosterfamilie nemen in gelijke mate deel aan het liturgi- scho leven en putten zoo in deze volmaakte christelijke broederlijkheid de eenheid van ziel, die voor het welslagen hunner onder neming zoo noodzakelijk is. Het klooster te Amay bezit een Byzan- tijnsche kapel, waarin de H Mis dagelijks naar Oosterschen ritus in Slavische of Grieksche taal opgedragen wordt. Dit draagt er zeer veel toe hij om de monniken het begrip voor en de liefde tot de Ooster sche christenen te vergemakkelijken en ontsluit tevens aan de Roomsch-Katholio- ken uit het Westen de schoonheid van den Oosterschen eeredienst. EEN KERKELIJKE STATISTIEK UIT POLEN. In Polen' zijn er op het oogenhlik 13.225.976 Katholieken van den Latiju schen ritus. Ze bezitten 4526 parochies, tot een parochie behooren in doorsnee ge rekend. 3775 zielen. De Latijnsche pries ters ontvangen volgens" het concordaat maandelijks een bedrag van 606.444 gul den. Bij iedere pastorie behooren 25 H.A. kerkelijke landerijen. Katholieken van den Grieksch-Katho- lieken ritus zijn er 3.612.615. Zij hebben het bestuur over 1849 parochies; tot oen parochie behooren in doorsnee gerekend 1954 zielen. Hun priesters ontvangen vol gens het concordaat een maandelijksch bedrag van 208.038 gulden; iedere pasto rie heeft de beschikking over 34 H.A. kerkelijke landerijen. Prawoslaven (orthodoxen) zijn er circa 4.000.000. Zij hebben 1000—1200 paro chies. Het zielenaantal van iedere pa rochie is ongeveer 3.3004CO0. Volgens officiecle gegevens behoort bij iedere pas torie eeu perceel land ter grootte van 60 H.A. Neemt men. daarbij in aanmerking, dat het meeste grondbezit der Latijnsche pries ters zich in dc westelijke diocesen be vindt, waar er geen grieksch-Katholiekcn en geen orthodoxen zijn, zoo komt men tol het resultaat, dat de Latijnsche pries ters in do Oostelijke gebieden ten oi staan van hun grieksch-Katholieken orthodoxe collega's in aanmerkelijke gunstiger condities verkeeren. (Trekking van gisteren). NIETEN: 70 82 110 155 157 160 1 175 222 228 235 243 284 3 318 327 366 409 414 435 4 560 5t,3 577 613 664 719 7 798 826 850 852 885 927 9 96 0 969 971 1012 1033 1081 11 1118 1198 1201 1227 1242 1264 13 1392 1417 1501 1520 J527 1552 15 1598 1653 1663 1736 1804 1921 2d 2038 2091 2136 2141 2150 222S 22 2269 2276 2313 2353 2420' 2473 24 2494 2518 2537 2554 2568 2705 21 2752 2759 2766 2769 2785 2811 29 2994 3036 3072 3074 3088 3166 31 3203 3212 3229 3273 3308 3333 35 3524 3544 2553 3554 3570 3588 3r 3760 3803 3809 3842 3859 3867 a 4011 4030 4106 4141 4143 4155 41 4183 4198 4219 4249 4271 4287 4 4326 4350 4476 4505 4511 4530 4! 4563 4592 4613 4641 4643 4646 4o 4698 4710 4716 4727 4729 4732 471 4790 4808 4821 4S77 4894 4913 49 5063 5113 5175 5185 5204 5220 53 5330 5345 5386 5395 5421 5430 64 5450 5453 5510 5520 5557 5582 66 5625 5630 5677 5724 5733 5754 57 5?74 57S3 5854 5870 5S90 5929 59i 6000 6014 6029 6065 6086 6100 61 6125 6172 6195 6223 6358 6378 63 6413 6425 6445 6448 6483 6511 ö5l 6645 6710 6764 6864 6925 6930 69 6972 7026 7082 7106 7114 7159 71 7192 7279 7322 7441 7473 7534 75 75-72 7584 7612 7622 7631 7654 7718 7723 7773 7774 7803 7825 t 7886 7902 7942 8008 8013 8030 i 8063 8076 8080 8173 8194 8195 8 8272 8276 8327 8400 8413 8441 81 8460 8476 8479 8519 8546 8600 1 8694 8697 8744 8761 S775 8788 8812 8814 8817 8836 8846 8876 8893 8953 •8909 9019 9034 9062 9088 9116 9145 9156 9265 9270 i 9331 9336 9383 9494 9539 9590 9: 9686 9687 9729 9733 9755 9802 9' 9S55 9873 98S2 9901 9906 10052 10( 10121 10163 10221 10225 10268 10299 10304 10311 10324 10366 10459 10465 10471 10502 10525 10718 10783 10793 10896 10926 10990 10997 11004 11070 11160 11214 11250 11262 11333 11415 11578 11672 11693 11724 11726 11811 11847 11852 11S62 11907 11975 11979 11985 11988 11990 12025 12028 12043 12047 12054 12117 12148 12183 12271 12410 12545 12654 12659 12682 126S4 12722 12728 12738 12742 12772 12934 12938 12974 13025 13041 13161 13228 13272 13285 13298 13432 13463 13487 13529 13566 13611 13642 13651 13678 13711 13836 13861 13862 13925 13939 14006 14092 14110 14212 14222 14251 14316 14318 14331 14344 14435 14468 14470 14482 14516 14546 14564 14661 146S1 14713 14761 14764 14780 14786 14864 14966 15007 15023 15077 15096 15185 15201 15218 15239 15266 15420 15429 15437 15452 15480 15537 15542 15567 15670 15676 15794 15797 15815 15836 15833 15911 15913 15967 16019 16030 16096 16107 16109 16129 16148 16200 16212 16263 16301 16331 16446 16469 16509 16513 16536 1660S 16609 16610 16615 16692 16754 16780 16847 16856 16S57 16995 17008 17034 17073 170S0 17474 17488 17495 17520 17545 17626 17650 17670 17677 17696 17765 17778 17875 17883 17901 17974 17984 18040 18066 18122 1S262 1S289 18383 18412 13440 18521 18534 18556 18564 18592 18607 18659 18705, 18723 18756 18882 18916 18993 19001 19005 19177 19214 19222 19247 19364 19450 19460 19463 19465 19466 19579 195S7 19621 19668 19677 19724 1975S 19762 19765 19786 19898 19930 19934 19985 20011 20i91 20208 20221 20223 20250 20304 20331 20345 20350 20364 20425 20439 20467 20497 20521 20590 20597 20602 20648 20704 20856 20891 20949 5e Klasse 7c Lijst: 522 met 70 676 m.z. 679; 14639 m.z. 14637. 10281 IA 10434 M 10646 Mi 10941 10t 11167 111 11443 11776 11 11910 11! 12000 121 1205S 12 12474 U 126S9 12 12908 12 13081 13 13379 13 13568 13 13815 12 13943 f 14226 11 14371 14538 11 14731 1J 148SS 1' 15122 li 15319 V 15485 1: 15699 1! 15852 1! 16091 16168 1 16407 1 16550 1 16737 1 16920 17318 1 17574 17707 1793S J 18205 1 18496 1 18594 I 1S770 19059 1 19383 I 19496 I 19706 I 19790 1 20167 i 20292 1 1G3S6 1 20530 20816 j m.z. nut

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10