EET MEER CHOCOLADE PEEPED ZWITSER De Missie-Custodie van hei H. Land. door E. v. KROONENBURG O.F.M. I. Onder onze vele katholieke missies is er geen eerbiedwaardiger dan die van het H. Land. Daarom moest zo ook eigenlijk het bost bekend zijn. Maar dat is ze zeker niet. Wo mogen gerust zeggen, dat ze weinig bekend is. En dat is jammer. Om de Missie-Guslodio van het H. Land te waardeeren is het van belang te zien, welke plaats het Hoofd der Kerk haar in ruimt. Naast de groote algcmeene missie werken is zij de eenige, die door Rome in de middadiglieid van alle katholieken wordt aanbevolen door de bepaling, dat in alle parochiekerken jaarlijks een collecte voor die missie moet gehouden worden. Die voorliefde van Rome bleek ook duide lijk op de Vaticaanscke missie-tentoonstel ling, waar volgens uitdrukkelijk verlangen van Z. Heiligheid, het eerste paviljoen uit sluitend voor -de Gustodie van het H. Land bestemd .was. Geen ruimer erkenning, geen grooter openbare hulde kon aan de oudste missie worden gebracht, Franciscaansch in haar begin, daar St. Franciscus zelf den groo- ten stoot gaf tot de vestiging van zijn orde in Palestina en Franciscaansch, omdat de zonen van St. Franciscus zeven eeuwen lang onafgebroken daar hun taak vervul den. Evenals de Pausen van eeuwen terug het voortbestaan der Gustodie van het H. Land verzekerden, zoo verleenen haar ook de Pausen van onzen tijd hun steun en gunst. De zorg, de lof en voorliefde van zooveel Pausen toont voldoende, dat haar die eereplaats op goede gronden en om reëele verdiensten toekomt. Op zijn aller minst is daarin ook reden te over voor ka tholieken om voorzichtigheid te betrachten bij het taxeeren in neergaande lijn van de Gustodie en van wat die missie tot stand brengt. Het oordeel van het Vaticaan blijft voor een missie de hoogste kroon. Daartegen heeft de kritiek van menschen, die in een dag of tien Palestina afreisden niets te be- teekenen. Toch is het niet moeilijk te ver klaren, hoe scheeve voorstellingen ingang kunnen vinden. De noodige kennis van de omstandigheden ontbreekt en anderszins heeft men geen kijk op de taak en het werk van de Missie. Dat is dan ook de eenige verontschuldi ging, als katholieke toeristen of pelgrims hun ondervinding van 10 of 15 dagen uit stallen met een air, of niemand het beter kan weten dan zij het beslissen. Zoo gaf ('t is meer dan een jaar geletien) iemand in een katholiek dagblad zijn pelgrimsnootjes ten beste. Waarschijnlijk om het literair gehalte van zijn artikeltje te verhoogen deed hij er eenige geestigheidjes bij op kosten van de Gustodie en haalde daar mee enkel het zakelijk gehalte van zijn stukje omlaag, 't Was op den koop toe geen eigen maar Fransche geest, zooala bleek uit den zwaai. In plaats van een ver gissing was het tweedehandsche vooringe nomenheid. Een half jaar terug ongeveer kregen we een mooi, van leven tintelend reisrelaas van Kees Mekel: het brandende Braambosch. Van de Franciscaaiische mis sie in het H. Land heeft hij niets gezien, dat hem een woordje van waardeering kon ontlokken. Wel heeft hij zoo nu en dan iets opgevangen, dat hij tot ongegronde kritiek verwerkte, 't Is overbodig dat hier in bij zonderheden te bespreken, daar het be hoort tot de serie van denkbeeldige tekort komingen, die sommige Palestijnsche cice roni wenschen te constateeren. Beter wordt dat alles bij elkaar besproken. Wat is de Missie-Gustodie van het H. Land? 't Lijkt een overbodige vraag. De missie in Palestina, zou men zoo zeggen. Maar dat is van twee kanten te weinig. Voor eerst is het een custodie d. w. z. een zelf standige groep van kloosters met een eigen bestuur. Gewoonlijk is een custodie te zwak in ledental om als provincie be schouwd te worden. Dat laatste is tegen woordig bij de custodie niet meer het ge val, maar de oude naam bleef behouden, omdat in het latijnsche woord een voor naam gedeelte van de taak wordt aange duid: het bewaren der H. Plaatsen. Verder behooren tot het missie-gebied behalve Pa lestina ook nog Beneden-Egypte, Cyprus, 2 groote centar van Syrië (Damascus en Aleppo) en een stuk van Armenië. Om in het vervolg meer bepaald bij Palestina te kunnen blijven, hier een enkel woordje over het werk der Gustodie in Armenië. Dat werk werd een halve eeuw geleden ingezet en heeft sindsdien groote offers ge vraagd in geld en ook in bloed. Vijf onzer missionarissen vonden er den marteldood, de laatste hunner nog pas 5 jaar geleden. De bekeeringen waren talrijk en veel was noodig voor scholen en kerken in de ste den en veel ook om tot katholieke centra op het platteland te komen. In drie nieuwe dorpen waren de kaholieken vereenigd en langzaam ging alles vooruit, toen de ver volging van 1895 het werk geheel ver woestte. In de volgende jaren werden die drie dorpen weer opgebouwd, maar 25 jaar later ook weer opnieuw verbrand. De katholieken ook die van de steden moesten zich redden door de vlucht naar andere streken. Ze vonden een toevlucht op het Fransch mandaat-gebied, vooral in en om Aleppo, maar iedereen beseft, wat in dien noodtoestand van duizenden vluchtelin gen, die niets meer bezaten, noodig was en nog noodig is. Voor de andere deelen der missie staan in „Acta Ordinis'' de volgende cijfers aan gegeven voor 1926: Egypte 80.000 kath. in 28 parochies met 78 priesters, Palestina en Cyprus 14.500 kath. in 12 parochies met 20 priesters, Syrië en Armenië 26.000 kath. 15 paro chies met 23 priesters. KERKSS EUW$. HET WONDER VAN DEN H.- JANUARIUS. Emotievolle momenten. Men schrijft aan „De Maasbode": Tweemaal per jaar, den vijfden Mei en den negentienden September, is de gan- echo Napoütaansche bevolking vervuld van een op die dagen steeds wederkeerende gebeurtenis, het wonder van San Gennaro, martelaar en patroon van de stad. Het vloeibaar worden van het in ampul len bewaarde bloed van den H. Januarius volgens de legende door oen Romein- 6che dame met een spons bijeengezameld na zijn marteldood heeft ook ditmaal weder plaats gevonden, in tegenwoordig heid van hooge prelaten en binnen- en bui- tenlandsche geleerden. s Morgens vroeg was de groote kathe draal reeds met geloovigen gevuld. In de kapel van San Gennaro zaten in de voorste rij do oude vrouwen, dio volgens de tradi tie afstammelingen zijn van de familie van San Gennaro. De kapel was letterlijk af gestampt, in de kathedraal stond de massa dicht opeen en buiten wachtten nog hon derden en honderden op de mare van het grootsche gebeuren. Te 8.55 verlieten de geestelijke autoritei ten de sacristie, voorafgegaan door pom piers in groot uniform en vele priesters in rijke gewaden. Een hunner droeg een beurs met de sleutels van het tabernakel, waarin de kostbare relieken rusten, terwijl eenige der priesters de paramenten droegen welke bij de plechtigheid worden gebruikt. Op het hoogaltaar openden zij de deuren van het abernakel, het bosrtbeeld van San Gennaro en het heilig bloed vertoonend. Het borstbeeld ontving een prachtigen my- ter als hoofdbekleeding, terwijl het voorts met een pluviale en een schitterend gouden, met paarlen en briljanten versierd collier omhangen werd. versierd collier omhangen werd. Toen de reliekschrijn met de ampullen werd getoond, steeg er een luid geroep van vreugde op. Mgr. Sanfelioo verkondigde het volk, dat het bloed hard was en liet de zich rond het hoofdaltaar bevindende toe schouwers naderkomen, om zich hiervan te overtuigen. De familie van San Gennaro hief daar op het eerste Credo aan, dat door gansch het volk werd herhaald. Litanieën volgden, afgewisseld door kreten en aanroepingen van San Gennaro, opdat het wonder zou geschieden. Te 9.18 hief Mgr. de litanie van de H. Maagd aan, ziende hoe het bloed geen en kel toeken vertoonde, dat do vloeiing zou geschieden. Te 9.33 uur werd de Litanie van Allo Heiligen gezongen. Het volk begon luide om het wonder to bidden. Do stemmen klonken verward dooroen, do massa deed onrustig, maar barstte in een daverend vreugdo-gejuich uit, toen te 9.4-7 uur, na drio en veertig minuien wachten, het bloed bogon to bruisen en langzaam bijna geheel vloeibaar werd. Boven de juichkreten uit zette hel groote orgel het „Te Deum" in, alle toeschouwers klapten geestdriftig in hun handen, het enthousiasme culmineerde tenslotte in een oorverdoovend gejubel, waarbij de men schen buiten zich blijde aansloten. Van alle kerken begonnen de klokken te luiden, kanonschoten verkondigden dreunend, dat San Gennaro, patroon en beschermer van Napels, wederom het wonder had doen ge schieden. En de duizenden verdrongen zich, om de relikwie te kussen. Hierna werden in do sacristie de kostbare, den heilige gebrachte ge schenken tentoongesteld, waarna te half 11 het bloed en het borstbeeld in processie naar het hoofdaltaar werden teruggevoerd. Te 11 uur droeg kardinaal Ascalesi er een Pontificale Mis op. Gansch Napels was dankbaar voor de vervulling van het wonder en de blijdschap er om bleef den ganschen dag nawerken. Het wordt immer als een gunstig teeken beschouwd. Het volk is er van overtuigd, dat indien het wonder niet plaats vindt, rampen de stad bedreigen. Een groote merkwaardigheid, aan het wonder van San Gennaro verbonden, zijn de verschijnselen, welke zich gelijktijdig voordoen op een met bloed van den heilige bevlekten steen, welke in de kathedraal van Pozzuoli bij Napels wordt bewaard. Het bloed op den steen verandert, tegelijk wanneer het wonder te Napels geschiedt, geheel van kleur, wordt vochtig en ver spreidt zich als een vlek. Hetzelfde ge beurt met een anderen steen, die tot de schatten van de kathedraal van Sevilla be hoort. En indien men in Napels tevergeefs wacht, ziet men ook te Pozzuoli en te Se villa niets gebeuren. Het kostbare bloed is sinds 1497 in het bezit van Napels, waarheen het, nadat het lange jaren elders verborgen was gehou den, in dat jaar werd teruggebracht. S. P. L. EN HET FEEST VAN DE H. TERESIA VAN LISIEUX. Langs dezen weg nemen wij de vrijheid de meer dan honderd-twintig-duizend le den van het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus te herinneren aan de H. Mis, welke op het feest der H. Teresia van Lisoux in alle kerken, waar een "plaat selijke afdeeling van S. P. L. is opgericht, wordt opgedragen om onder do voorbede der Kleine Heilige, welke door Paus Pius XI tot bijzondere beschermster van ons Liefdewerk is uitgeroepen, aan Gods barm hartige zegeningen aan te bevelen „den bloei van S. P. L. en het welzijn van zijn beschermelingen." Met belangelooze geestdrift geven zoo- voel duizenden geregeld hun stoffelijke ga ven en hun geestelijke aalmoezen voor de vorming van den inlandschen clerus in de missies, dat wij niet twijfelen of zij zullen ook gaarne met een bijzondere devotie deze intentie gedenken op dit feest. Daar door immers wordt meer verzekerd dat ons werk door Gods zegen den noodzake lijken wasdom ontvangt. Wij benutten deze gelegenheid tevens om aan onze leden en aan alle vereerders en vereersters van de H. Tereaia mede te deelen dat do Hoogwaardigste Pater Prior Generaal van de Orde der Oongeschoeide GarmeHeten aan allo centrale, nationale diocesane en plaatselijke bestuurders van S. P. L. de volmacht heeft verleend rozen be wijden ter eero der H. Teresia van Ii- sieux. Moge de machtige hemelsche voorspreek sier haar voorbede ook ten goede doen komen aan de duizenden die S. P. L. steu nen. Voprsckotem O. L. V. Verlossing der Slaven 1927. Namens den Nationalen Raad van S. P. L. TH. M. P. BEKKERS, Nationaal Directeur. Generaal kapittel der Cisterciensers. Men schrijft aan de „Msbd.": De alom bekende en beminde Pater Victor, Abt der Gisterciënserabdjj te Echt, heeft op het generaal kapittel der Orde, dat te Giteaux bij Dijon in Frankrijk ge houden is van 1217 September eervol ontslag aangevraagd en gekregen. Reeds een paar jaren was de gezondheid van den eertijds zoo stoeren werker ondermijnd. Altijd heeft Pater Victor naar het oogen- blik gehaakt waarop hij het bestuur kon neerleggen. De nederige eenvoudige man, de vurige religieus, verlangde niets liever dan zich te ontdoen van een waardigheid, die hij slechts met tegenzin had aanvaard. Zijne voortdurende ongesteldheden dreig den nu vooral op zijn leeftijd (65 jaren) onder den zoo zwaren last van het bestuur over een bloeiende abdij en een bloeiend college eerder erger dan minder te wor den. Daarom achtte hij thans eene ont slagaanvrage gerechtvaardigd. Met zicht baren tegenzin en met woorden van den hoogsten lof heeft het kapittel aan de wenschen van den goeden Pater Victor voldaan. Moge hij ong lange jaren tot stichting en opbeuring zijner religieuzen als rustend Abt vertoeven te Lilbosch, waar hij ieders liefde en dankbaarheid geniet. In 1912 werd hij tot eersten Abt van Lilbosch gekozen en gedurende 15 ja ren, waaronder de moeilijke oorlogsjaren beeft hij tot heil der abdij gewerkt. De rust die hij nu gaat genieten is dan ook wel verdiend. Abt Vitatis K'ênsky. Op het Generaal Kapittel te Giteaux heeft de Hoogoerw. heer Dom Vitalis Klinsky, abt van het Trappisten-klooster Kloosterhoeve Borkel en Schaft, de zooge naamde „Achelsche Kluis", op aanvraag zijn ontslag verkregen wegens ziekte. Zijn Hoogeerw. zal voorloopig rust nemen in een zijner onderhoorige huizen. „Msbd." RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Katwijkers. Het waren weder een paar Katwijkers, dio zich gisteren voor don -Haagschen Poli tierechter hadden te verantwoorden we gens wederspannigheid en opruiing, A. v d. 0. en N. v. d. B. Toen de eerste, onder in/vloed van ster ken drank verkeerende, een spiegelruit bad ingeslagen en deswege naar het bu reau van politie werd overgebracht, ver zette hij zich hevig, zooals Katwijkers ge woon zijn te doen. Eén van zijn kornuiten, v. d. B., hitste de omstanders op tegen de politie, door te roepen: „Slaat ze dood!" De laatste was nog nooit veroordeeld en kreeg deswege 30 gulden boete, doch v. d. D., die in het dorp niet gunstig bekend staat, zal 60 gulden hebben te betalen, wil hij niet 1 maand moeten brommen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dierenmishandeling. Gistermiddag stond voor den kanton rechter alhier terecht J. v. T., koopman te Leiden, die inzake dierenmishandeling zijn geweten zeer had besmeurd. Hij stond terecht in twee zaken te samen zeven aanklachten bevattende. Op 23 Aug. had hij met een hondenkar gereden te Noordwijk-Binnen en daarbij een kreupele hond als trekdier gebruikt, later had hij dien hond met een te kort touw aan den wagen gebonden, waardoor het dier in een onmogelijke houding moest loopen. boven dien was de hond onder de maat gebleken en stond op den hondenkar noeh den naam van den eigenaar noch het nummer ver meld. Bij deze vier delicten hadden zich later nog drie overtredingen gevoegd en wel dat hij drie oververmoeide, hongerende en dorstende honden als trekdier had ge bruikt van welke honden er een een open schouderwond had, vervolgens dat een van die honden niet hooger was dan 55 cM. dus onder de maat en vervolgens dat hij niet aan do wettelijke voorschriften .van inschrijving had voldaan. Als getuigen werden gehoord de verba lisanten Wassenaar en Smit te Noordwijk Volgens het verbaal had verd. zich nogal wreed tenopziehte van die dieren uitgela ten. Hij had bijv. gezegd, dat hij na den fruittijd, die heesten wel zou verzuipen. De boete kon hem niet schelen, want hij verdiende geld genoeg. De ambtenaar eischte tegen verd. voor de feilen vermeld in het eerste verbaal 2 maal 6 en 2 maal 4 en voor de andere drie feiten 1 maal 10 en 2 maal 4 of evenzoovele. dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. 0, die chauffeurs. W. J. D., een Haagscke chauffeur, kwam den Rijnsburgerweg afrijden en wilde, toen do seipostwachter de bel deed luiden ter aankondiging dat de boomen zouden worden neergelaten, nog juist on der do vallende boomen doorrijden. Het gevolg was, dat het uiteinde van een der boomen op den kap van den vrachtwagen terecht kwam, waardoor do afsluitboom werd beschadigd. Als getuige werd o.a. geboord de sein- huiswachter Wassenaar, die bet verbaal bevestigde. Do ambt. eisebte 10 of 5 dg- RN6EZONDEH MEDEDEELING. N.V.HÖLLANW CHOCALADE-Fi voeefzaa m Vanstenkend S. v. d. H. te Wassenaar, verscheen pruimend en kauwend op een van Wrigr ley's producten, met een onverschillig air ten tooneele. Hij had op den hoek van Bree- straat en Korenburgsteeg een fietser aan gereden. Twee der getuigen verklaarden pertinent dat de jongen zijn hand bad uitgestoken om de richting aan to geven, die hij wilde gaan, terwijl alle getuigen het er over eens waren, dat verd. veel te snel had gereden. 10 of 5 dagen. J. G- B., deegkunstenaar te Alkoma- d e, reed met een auto in de Korenbrug steeg en wilde een handkar inhalen. Hij week echter niet voldoende uit, met het gevolg, dat hij den handwagen aanreed. Deze zwenkte om en botste tegen een kin derwagen op, die omviel en haar levende inhoud op de straatsteenen deponeerde. Vier getuigen werden gehoord, waarna de ambt. 10 of 5 dg. eischte. Nauwkeurig noteerên gewenscht. N. de W., koopman te Leiden, liep met 'n handkar langs 's heeren wegen om huis aan huis allerlei rommel te koopen, die de bewoners in den regel liever kwijt dan rijk zijn. Zoo kocht hij ook vodden, maar voldeed daarbij niet aan de bepalingen der wet, om naam en adres van alle verkoopers te noteeren. Verd. zeide, dat hij dit niet wist en bovendien hij kocht 50 K.G. vod den, bijvoorbeeld „van die juffrouw daar" zei hij, op een dame wijzend, „en van nog 29 anderen", dan is het toch veel te om slachtig- om al di© namon en. adressen te notoeren. Do ambt. eischte 1. „Nou heb ik dien heelen dga 2 ver diend en nou moet ik er nog 1. van af staan. De Kantonrechter maakte er toen 0.50 van. „Daar zal ik dan maar genoegen mee nemen en de heeren worden bedankt voor 't gezicht". SPORT VOETBAL. DIOG. HAARL. BOND. R.-K. S. V. „Teijlingen". Morgen,, Vrijdagavond te 8 uur, wordt in het K.S.A.-gebouw te Sassenheim, een ledenvergadering gehouden door de R.-K. S. V. „Teijlingen". Daar de agenda, welke zeer belangrijk is, aller opkomst zeer ge wenscht doet zijn, vertrouwt het bestuur, dat geen enkel lid op deze vergadering zal ontbreken. Do secretaris-penningmeester van het District Leiden, de beer D. Haver- korn, zal mede ter vergadering aanwezig zijn. ZEILEN. De Na-Kaag. Voor de onderlinge zeilwedstrijden der Koninklijke Zeil-, Roei- en Motorsport- vereeniging „De Kaag", te houden op Za terdagmiddag 8 October en Zondag 9 Oc tober, zijn de inschrijvingen opengesteld voor de volgende klassen: Handicapklasse D, 12 v. j., klasse A, 12 v. j., klasse B., 12 v. j. klasse Dames, Open Sloepen, Open Scherpe Jachten. Bovendien hebben uitnoodigingswedstrij- den plaats in de: 6 Meter klasse, Regen- Indien zich voor een der bovengenoemde klassen slechts een of twee mededingers aanmelden, zoo gaat de wedstrijd in die klasse niet door, evenzoo indien slechts een jacht aan de start verschijnt. Indien zich voor een niet uitgeschreven klasse (bijv. Vrijbuiters, Spaarnekruisers, 45 M2- klasse, Schelde jollen, 16 M2. klasse enz.) drie of meer mededingers aanmelden, zoo wordt die klasse nog aan het program ma toegevoegd. Indien in zulk een klasse alsdan slechts een of twee mededingers aan de start verschijnen, zoo gaat de wedstrijd in dio klasse niet door. In de klassen Open Sloepen en Open Scherpe Jachten mogen niet mede zeilen jachten, welke behooren tot een klasse in gesteld door de K. V. N. W. V. Do prijzen bestaan uit diploma's der K. V.N.W.V. en medailles, zoomede uit de kunstvoorwerpen, welke de leden der Ver- eeniging daartoe tijdig ter beschikking van het Bestuur stellen. Voor eiken wedstrijd worden punten toe gekend, volgens bet systeem, dat in de Kaagwcek 1927 werd toegepast. Do eerste prijs wordt uitgereikt aan het jacht, dat in de wedstrijden, waaraan het deelnam, in totaal de meeste punten heeft bereikt. Bij gelijk aantal punten beslist de som der zeilde tijden. De eerst vertrekkende klasse zal stai op Zaterdagmiddag 8 October te 3 i op Zondag 9 October te 10 uur. Op Zaterdag en Zondag wordt iedere klasse een wedstrijd gehouden leen de 6 M.-klasse komt des Zond tweemaal uit. Programma's zijn verkrijgbaar aan Jachthaven op Zaterdag 8 October. De inschrijvingen moeten geschie per briefkaart vóór of op Dinsdag tober bij den heer Ir. J. G. Van Hoolwi Middenlaan 58, Haarlem. Geen inleg? ROEIEN Westelijke Roeibond. Naar wij vernemen zullen de j aarlij kf onderlinge wedstrijden van den Westi ken Roeibond te Leiden worden gehou op de baan tusschen de spoorbrug bij Vink en die bij den Haagweg op Zatei middag, 8 October. Zooals bekend zijn bij den Westeli Bond aangesloten Die Leythe (Leiden), Spaarne (Haarlem), De Laak (Den Ha en De Delftsche Sport (Delft). Behalve van laatstgenoemde vereenij hebben alle reeds ingeschreven. GOLF. Wedstrijden te NoGrdwijk. De Noordwijksche Golfclub houdt jaarswedstrijden op Zondag 16 Oct( Des voormiddags zal worden gespeeld den Calorama Challenge Gup, uitgel door mr. J. G. A. Everwijn, een medal over 18 holes, voor heeren (met hand tot en met 30); des middags om een p aangeboden door jhr. E. van Panhuys laatste is een'medalplay over 18 holes dames (met handicap tot en met 30). SCHAKEN. Om het wereldkampioenschap schak Ook de vijfde partij afgebroken. De vijfde partij van de match om wereldkampioenschap schaken te Bui Ayres welke, zooals men weet, w( ongesteldheid van Aljechin, Maai avond was uitgesteld, is gisteravond speeld, doch werd na 41 zetten afg ken in een stelling waarbij beide nog beschikken over vier pionnen i toren. POSTDUIVEN. „Vooruit'' (Hillegom). Van de door deze Postduivenhoui vereeniging gehouden kampioenst gehouden kampioensvlucht vanaf (België) is de uitslag als volgt: Hokkampioen: 1. P. Scholte met 161 G. Weijers met 116 p., 3. L. Kraay 114 p., 4. G. Maaskant 102 p. Duii pioen: 1. W. Vreeken 49 p., 2. G. V 40 p., P. Scholte 34 p., S. Weber 5. G. Weijers 32 p., 6. Gebrs. Hout 32 p., 7. P. Scholte 31 p., G. Maaskai p., 9. Th. Kroon 29 p., 10. L. Kraay LUCHTVAART Elf-stedentocht mei de „Postduif! Een afstand van 900 K.J Uit Soesterberg wordt gemeld: Het vliegtoestel „Postduif" is gi middag om halfzes den elf-steden' die een afstand van ruim 900 KJ draagt, begonnen. Het traject is S b erg-M a as tricht-Den B o SGh -M idde! Den Haag-Haarlem-Amsterdam-Lee: den-Gr oning-Assen-U treek t-Soesterbe Passagiers zijn luitenant Koppen ej echtgenoote, en de heeren Fryns en man Het toestel en de motoren vcrkeei uitstekende conditie. Geireenfigie Bspïclij ONGELUKKEN. Door een auto overreden. Een bejaarde man gedoe -j Gistermiddag is de 84-jarige J stein, wonende aan de Laulscbe P# 's-Hertogenbosch in aanraking g& met een wielrijder. Beiden vielen 0 grond en werden toen overreden doe passeerenden auto. De heer Holste: aan zijn bekomen verwondingen bez' De wielrijder kwam er goed af.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4