ling van deli minister aan, zoodra -een al gemeene herzien :ng van de salarisregeling in overweging zai worden genomen. Het dragen van uniform. Voorts word besloten, aan de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg betreffende het rapport van de klecding- commifisie mede te doelen, dat de Bijzon dere Commissie het niet wenschelijk acht, voor de ambtenaren bij de administratie der directe belastingen enz. en der regi stratie enz. hel dragen van uniformklee- ding voor te schrijven. Alen achtte de dienstpet voldoende-. Wordt toch tot in voering van uniform overgegaan, dan acht de commissie het niet wenschelijk, het dragen van uniform voor te schrijven aan de ambtenaren, die dienst doen op de vaar tuigen van de ambulante recherche. Ten slotte besloot de commissie er op te wij zen, dat voor het dragen van uniform kor ting op de bezoldiging mag worden toe gepast. Ned. R. K. Bond van Schilderspatroons „St. Lucas". Na .een korte pauze werd gistermiddag te 3 uur de bondsvergadering voortgezet. Do notulen der voorjaarsvergadering en het jaarverslag van den Bondssccretaris werden goedgekeurd. Ingediend was een voorstel van den heer J. Brouwer om het aantal hoofdbestuurs leden van 0 op 7 te brengen. Het hoofd bestuur prac-advisecrdo afwijzend. Het voorstel werd verworpen. Do aftredende bestuursleden, C. J. No tenboom de Bruyn, J. A. Slee en W. Schun- sclaar, werden met algemeene stemme» herkozen. De heer Akkermans bracht verslag uit over het orgaan, waarin o.m. aangedrongen wrd op meer toezending van berichten en verslagen door plaatselijke afdeelingen, en meegedeeld werd, dat weder prijsvragen zullen worden uitgeschreven. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de leden meer aan deze prijsvragen zullen deelnemen. Besloten werd de prijsvraag voor een nieuw hoofd voor het orgaan alleen voor do leden open te stellen en de andere prijs vragen ook voor niet-leden. Besloten werd dc vertegenwoordiging in don gemengden bedrijfsraad met twee ge- asrmeerde loden uit te breiden. Als zoo danig werden aangewezen de heeren Wes- seling en Besters. Op voorstel van den Frieschen Schilders- patroonsbond werd besloten met de ande re landelijke patroonsbonden een overeen komst aan te gaan om geen leden van elkander over te nemen, waarvan bekend is, dat zij nog organisatieschuld bij hun vorigen bond hebben. Ook werd besloten een overeenkomst aan te gaan met den Frieschen Bond, waardoor de 'eden der landelijke organi saties door den Bond als georganiseerd worden erkend en mede mogen inschrijven, mits zich houdende aan de reglementair vastgelegde bepalingen der V. B. in Fries land. Uit de financiecle verslagen bleek, dat do patroonsziekteverzekering een winst heeft gemaakt van f 1260, de patroons-on gevallenverzekering sloot met een batig saldo van f 588, do gezellen-ziekteverzeke ring heeft een reserve van f 16.331 en een winst van f 5404. Do financieel© verslagen benevens die van den Bond werden in orde bevonden en goedgekeurd. De bondsvergadering werd hierna ver daagd tot Vrijdagmorgen 10 uur. De President van Liberia. Do Koningin heeft gisteravond in het Kon. Paleis aan het Noordeinde te Den Haag officieel ontvangen den president der Republiek Liberia, den heer King. Do president die vergezeld werd door zijn cchtgenoote, zijn dochter, zijn zoon en den adjudant kolonel Davis, vertrok uit het Hotel des Incles in door het Hof ter beschikking gestelde auto'8 naar het pa lcis. Do beide adjudanten droegen thans niet de khaki-uniform, doch schitterende mili taire tenues. De president was in rok. Na de audiëntie gaf de Koningin ter eero van den president een gastmaal in de kleine eetzaal. Dc tafel was versierd met gele rozen en paarsche elimatis. Met do Koningin en den Prins namen, met inbegrip van president King, aan den maaltijd deel mevr. King, hun dochter, Captain King, hun zoon, die tevens een van 's presidenten adjudanten is, benevens kolonel Davis, eveneens adjudant; voorts minister Beelaerts van Blokland en ver schillende leden der hofhouding. Dc Koningin heeft presïtTent King het grootkruis der orde van Oranje Nassau verleend. Do adjudant, kolonel Davis, kreeg het officierskruis dezer orde en de adjudant captain King het ridderkruis der zelfde orde. De Koningin droeg aan het diner de gou den keten van de Liberiaansche Orde van de Ster en de Prins het grootkruis dier orde, welke hoogo onderscheidingen do President van Liberia gisteravond aan Kóningin en Prins verleende. Do heer J. Vicweg, consul-generaal van Liberia voor Nederland, die President King op zijn bezoek aan ons land bege leidt, is bevorderd tot Officier in dc Orde van Oranjo-Nassau. UIY DE OKS6EWIBIG L1SSE. Kinderfeest. Daartoe door de milde bijdragen van vele ingezetenen in staat gesteld, was het gisteren voor allo kinde ren der R. K. Jongens- en Meisjesschool een ware feestdag. Het weer leende, zich daartoe uitstekend, zoodat de verschillende spelen op het terrein der Harddraverij konden gehouden worden. Des morgens te 9 uur werden er wedstrijden gehouden voor dc kinderen der drie laagste klassen en des namiddags te 2 uur voor die der diie volgende klassen, alles onder leiding van dames-onderwijzeressen en heeren on derwijzers. Dc spelen bestonden uit Blok- jesrapen, Koekhappen en Ballenrapen en voor de jongens uit Zakloopen, Hardloo- pen met hindernissen en Blokjesrapen. Des namiddags voor do meisjes uit Ringste ken op dc fiets, Zakloopen, Stoelendans en Koekkappen. Voor dc jongens Hardloopcn met hindernissen, Blaa st rappen, Zakloo pen enz. Een en ander was zoo geregeld, dat allen een prijs of prijsje hadden. Bo vendien kregen allen eenige versnaperin genen last not least een paar rondritten in de draaimolen. Onnoodig tc zeggen, dat de kinderen, ruim 1100, volop hebben geno ten. De Post. Ten gerieve van de be woners van de Kanaalstraat is in de Smalle Weg een brievenbus geplaatst De lichtingen, welke op werkdagen 3 maal per dag plaats hebben, sluiten aan op de voornaamste binnen- en builenlandsche postverzendingen. Verkeersongeval. Hedenmorgen tc# half elf had op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Galhrijnelaan een botsing plaats tusschen een motor en een vracht auto, welke goed afliep. Toen zekere J. M. met zijn vrachtauto de Galhrijnelaan wilde inrijden, terwijl achter de vrachtauto twee motorrijders naderden, die juist links wilden passeeren, reed de eerste, motor H 12036, doordat de vrachtauto-bestuur der geen verkeersrichting aangaf, de auto in de flank. De motor sloeg om en werd niet ernstig beschadigd. De vrachtauto bleef juist voor do sloot staan. OEGSTGEEST. Auto tegen een boom. Gister avond omstreeks 10 uur is een auto be stuurd door G. J. v. d. P. uit Den Haag nabij het gesticht Endegeest op den Rijks straatweg to Oegstgeest in volle vaart te gen een boom gereden. De inzittende van den auto een ongeveer 45-jarige beambte van een bankierskantoor to Den Haag, de heer J v. d. K., kwam door den schok door de voorruit van den auto te vallen, waardoor hij ernstig in het gelaat werd verwond. Door dr. Jelgersma van do stich ting Endegeest is hij verbonden. De auto is zwaar beschadigd. Verkooping. Alhier werd in café Schreuder in het openbaar verkocht een huis met-2 perccelen weiland van J. Ha- bermehl. Eigenaar werd dc heer P. G. Verkerk te Ter Aar voor dc som van 16930. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen blijven de laatste dagen zeer goed, wat wel voorna melijk zijn oorzaak vindt in den beperkten aanvoer door liet slochto weer. Dahlia's gaan van 1.703.30, Pompon-Dahlia's 0.500.85, Clirysanthen in meerdere variëteiten van 0.15J0.34, Asters rood 0.350.4G, idem blauw 0.300.42, idem wit 0.450.60. Uit dc kassen bren- ben deze iels meer op. Juweeltjes 0.90 >1.10, Montbrclia's 0.200.30, Scabiosa 0.50—0.60. Alle kweekers zijn druk be zig met het palnten van tulpen voor de broeikassen. De te planten hoeveelheid zal aanmerkelijk grooter zijn dan vorige jaren Vooral van Darwinnen wordt buitenge woon veel opgeplant. VOORHOUT. De mooiste tuin. Gisteren werd door het bestuur der Bouw vereeniging „Herman Bocrhaave" do jaarlijksche keuring gehou den van de voor- en achtertuintjes der wo ningen dier vereeniging, waarbij vooral in het oog werd gehouden de verzorging in den afgcloopen zomer. De eerste prijs werd toegekend aan den heer W. Van Hoeven; de 2de pr. aan J. A. Uljee; de 3de pr. aan A. P. v. d. Berg; dc 4de pr. aan A. B. v. Wouw; de 5de pr. aan J. B. v. Bouw. ZOETERMEER. Schouw. Door het bestuur van den Driemanspolder onder dc gemeenten Zoe- termeer en Stompwijk zal op Woensdag 5 October een toch ten schouw worden ge houden. Geboren: Adriana d. v. Jac. Ver- fcoeff en E. van Wamelen. PetroneUa d. v. A. Dekker en M. do Kooler. Johanna Glazina d. v. A. W. van der Slam en G. G. Adegecst. Overleden: J. J. Goert te Alkemado- 68 j. wedn. van M. Nedervcld. ZEGWAART. Geboren: Nijs z. v. N. Keppel en C. Jongenotter. Maria, d v. J, Kalisvaart en B. de Lange. - Abraham z. v. J. L. Jansen en M. P, Vis. Gehuwd: J. Simts 27 j. en S. C. Schoten 27 j. J. Sonneveld 58 j. en C. A. van Dorp 4A j. ZOETERMEER—ZEGWAART. Paardenmarkt. De najaarspaarden markt zal dit jaar op 19 October a.s. ge houden worden. STAOSÜiEUttfS I1EZ0» MEDEQEELiNG Bezoekt onze BABY-AFDEELING Rustig koopen uit groote sor.eering CONCURREERENDE PRIJZEN. VRIJ ENTREE - VRIJ ENTREE HAARLEMMERS' 130134 LEIMUIDEN. Dc Baüonwedstrijd. Dc uitslag van den i |i I Sept. j.l. gehouden ballonnenwed strijd is ;.ls volgt: 1. A. v. Haastcr, ballon gevonden op Terschelling; 2. M. v. Leeu wen, ballon gevonden op den zeedijk bij Helder; 3. L'oba Sehrama, ballon gevonden op het eiland Wieringen. De commissie meende thans lang genoeg gewacht te hebben met de vaststelling en ging uit van de veronderstelling, dat geen andere gevonden ballons meer zouden bin nenkomen. WEER EEN ELECTRICITEITSSTGRING Stad en omgeving in het duister. Gisteravond is wederom oen storing ont staan op de electrische Centraio alhier, waardoor Leiden en 31 omliggende ge meenten van 11.20 uur tot 11.30 uur iu bet donker hebben gezeten. l)c oorzaak was, het uitvallen van een olie-schakelaar, waardoor een der turbo- generatoreii werd uitgeschakeld. Doordat de andere turbo-generator bleef werken, ondervond het tramvérkeer ditmaal geen hinder. Nadat er een nieuwe turbo-gene rator was ingeschakeld was de storing op geheven. 't Blijkt, dat de nieuwe machine, die ook de oorzaak was van de vorige stagna tie, nog niet goed in orde is. Zoolang de fout nog niet met absolute zekerheid is gevonden en hersteld, zullen er 2 of 3 turbo-generatoren in bedrijf worden gesteld, om bij weigering van de nieuwe machine, onmiddellijk dienst te kunnen doen, en alzoo do kans op nog één zoo onaangename verrassing als nu in kor ten tijd ons 's avond heeft overvallen, tot een minimum te beperken. Conferenties van Pater Hendrichs. In de St.-Petruskerk heeft Pater Hen drichs S.J. gisteravond zijn reeks van conferenties over den Katholieken Gods dienst voortgezet voor een even groot en aandachtig gehoor als de vorige maal. Pater Hendrichs behandelde thans de Openbaring van God. Daartegenover wordt een verschil endo houding aangenomen, sommigen zijn onverschillig, andere ver heffen er zich trotsch en verwaten tegen, zij vinden het ondu'dbaar, dat hun groot verstand moet staan onder de majesteit van dien God. Een derde groep staat er eerlijk en onbevangen tegenover. „De majesteit Gods vervult het huls" dat was de tekst van deze conferentie. De openbaring is de verlichting door God aan den ménsch gegeven. Hij verlicht zijn huis, zooals èen architect in een huis de lichttoevoer 'aanbrengt, in harmonie met Zijn Goddelijke wijsheid zelve, maar te vens in een troostrijke harmonie met ons eigen verstand. Drie vragen stelde de spreker: 1. Kan God zich openbaren? 2. Wat drijft Heni daartoe? 3. En als God zich heeft geopen baard, zouden wij hem dan kunnen nare kenen? De twee eerste vragen behoeven feitelijk geen antwoord. God kan zich open baren, omdat Hij almachtig is en Hij deed het „quoniam bonus", omdat Hij goed is. De derde vraag is het groote struikelblok voor velen. De oneindige God zal ons za ken onthullen, die voor- ons beperkt ver stand onnaspeurlijk zijn. Er is een orde, die wij zien en een hoogere orde die God ziet. Men zal ook niet kunnen zeggen: dit of dat is beneden Gods waardigheid. Laat het aan God zelf over Zijn waardig heid op to bouwen. God beeft zich niet ge openbaard op een wijze, zooa's de mensch in zijn waan Hem die wil voorzetten. Uit goedheid heeft Hij ons geschapen en wil zich aan ons kenbaar maken zoo als een vader aan zijn kind. Een kind is ook overtuigd, dat zijn vader meer weet dan hij: „Mijn vader is zóó knap!" En uw Vader in den hemel is zoo bijzonder knap. Stel u voor. dat een kind zich van vaders knie laat afglijden en zegt: „Ik weet net zooveel als UI" Zoo redeneeren ook dege nen, die zeggen: „Wij zullen het wel eens uitmaken. God in den hemel, of Gij wer kelijk driccen in Personen zijn kunt! Men zegt tegen het verwaten knaapje: Maar kind, is dat een houding tegenover 'je vader. Maar moet ik dan alles zoo maar aan nemen, pater! Neen, zei spr., gij hebt het recht en ieder mensch, die op volwassen leeftijd komt, heeft zelfs den plicht de grondslagen van het geloof na te gaan. Maar wij moeten niet aan Gotls almacht tornen. Met redo cn versland moeten wij kunnen vaststellen, dat God zich heeft ge openbaard, en wel bepaald zich heeft ge openbaard in het Christendom. liet „gelooven, omdat ik geloof" of „ik ken de openbaring, omdat ik het zoo .voel" noemde spr. een redeloos fanatisme. God verlangt dat niet van ons. De Ratio nalisten de denkers-school van de vo rige eeuw zijn razend geworden over die houding. Mijn redelijke natuur mag de groudslai van het geloof onderzoeken hel is zelfs onze eerlijke natuur, die niet wil aanne men wat niet bewezen is. De historische waarde van het Chris tendom bewees spr. mot (al van aanhalin gen en soms zeer geestig inzicht in de op vatting. der eerste cbrisleneeuwen. En God heeft met feiten aangetoond, dat het Chris tendom Zijn openharing is. Hij heeft er Zijn handleekening onder gezet en wie geeft zoo'n bcwijstuk in handen van een bedrieger? door het wonder. Over het wonder en over de moglijkheid er van weidde spr. niet veel uit, daar aan de be zoekers een boekje was ter hand gesteld over dit onderworp, uitgegeven door de Apologetische Vereeniging „Petrus Cani- sius". In groote stilte werd deze tweede con ferentie van pater Hendrichs aangehoord. Tal van andersdenkenden woonden de uit eenzetting bik Het zangkoor der St.-Pe- trus-paroch ie verleende weer haar. gewaar deerde medewerking. Katholieke fógerctia LEIDEN. Donderdag. Lezing met lichtbeelden. „Vriendenkring ter ecre van het Allerheiligste Sacrament''. Zaal St. Joseph-GczelIen-verceniging, 8.30 uur. Vrijdag. R. K. Bond van Handels-, Kan toor-en Winkelbedienden, Ilolel Rijnland, 8.30 uur. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 September tot en met Zondag 2 October waargenomen door de apothe ken van de H.H.: G. F. R e ij s t, Steen- straat 35 telefoon 136 en A. J. Don k, Doezastraat 31 telefoon 1313. Maandag 3 October neemt waar de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. GEMEENTELIJKE AAWK0ND16 Deskundigen Artsexamen. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn, te rekenen van 21 September 1927, voor den duur van één jaar aangewezen als deskundigen bij het afnemen van het artsexamen aan de Rijksuniversiteit te Leiden: G. A. F. ten Bosch oud-apotheker aan het Academisch Ziekenhuis to Leiden; dr. J. Bruining, arts, te Leiden; dr. E. A. D. E. Carp, arts, te Oegstgeest; dr. C. J. van Houewninge Graftdijk, arts, te Lei den; dr. J. Munk, arts, te Leiden; dr. H. P. A. Smit, arts, te 's-Gravenhage. Voor de Missie van father Buis. N. N. 10, wed. N. 1.50 ter bekeering .Tan een huisgezin, N. N. 2.50, N N ƒ2.50, N. N. ƒ2.50. De missionaris vertrekt op 6 October Wie nog iets wil bijdragen voor zijn Mis sie, doe het s.v.p. spoedig! De R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. De afd. Leiden van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van Assisië", heeft de volgende circulaire aan de leden gericht: In de circulaire, die U voor eenige da gen terug vanwege ons hoofdbestuur is toegezonden, werd reeds uw bijzondere andacht gevestigd op het belang van do eerstvolgende ledenvergadering onzer af- deeling. Bedoelde vergadering wordt gehouden op Vrijdag. 30 September, in Hotel Rijn land, Steenstraat, aanvang half negen precies, en wij nocdigen u door deze be leefd doch dringend tot bijwoning daar- an uit. Wij beamen ten volle, hetgeen in bedoel de circulaire onder Uw aandacht werd ge bracht, en dringen er met klem bij U op aan, om vooral ditmaal eens te toonen, dat U werkelijk nog eenig gevoel voor inv eaniaatlo bozit. De behandeling van punt 3 van de. hier onder vermelde agenda, vereischt Uw bij zondere aandacht. Wanneer U er-de meer genoemde circulaire van het Hoofdbestuur io.£f eens grondig op naleest en. U dit in erband brengt met punt 3 der agenda, dan moet bet U toch wel duidelijk zijn, dat er iets ernstigs in de lucht hangt. En dit is inderdaad liet geval. Met allen ernst drukken wij het elk on- :er medeleden op het hart: „Zorg vooral op deze vergadering aanwezig te zijn, want Uw onverhoopte afwezigheid kan. in verband met te nemen beslissingen tot on- gewenschte gevolgen leiden." Nadere explicaties op de vergadering Wij hopen er met het bovenstaande in geslaagd te zijn, U er van te doordringen, dat Uw bezoek op de komende ledenverga dering, zeer, zeer noodzakelijk is. En wij twijfelen er niet aan, of U maakt thans het vaste besluit: „Op die vergadering zal ik aanwezig zijn, dat heb ik nog wel voor den bond over." De agenda bevat: 1. Opening en notu len. 2. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 3. Bespreking van den stand van za ken in de afd. Leiden. 4. Behandeling Be schrijvingsbrief voor de a.s. Bondsverga dering.-b. Rondvraag en sluiting. Een nieuwe „Buurtvereeniging". Op initiatief van het bestuur van de wo ningbouwer. „Ons Belang" alhier, had Dinsdagavond in het kantoor van de ver eeniging, door haar welwillend afgestaan, een bespreking plaats om tot de oprioh- ting van een Buurtvereeniging Ooster kwartier te geraken'. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, zet te aan de 20 aanwezigen in 't kort het doel van een dergelijke vereeniging uiteen: het organiseeren van zomer-uitgaansdagen, van een St. Nicolaasfeest en het in 't leven roepen van een speel- en sportterrein. Hij deed uitkomen, dat, al was de oproep tot deze bijeenkomst van het bestuur van de woningbouwver. uitgegaan, de Buurtver. zien ook verder dan haar woningcomplexen zal uitstrekken, zooals reeds uit de aan wezigheid van niet-bewoners bleek. Hierna gaf hij het woord aan den Loer West, voorzitter van de Woningbouwver. „Ons Doel", die op een aangename wijze uiteenzette, wat andere Gemeenten reeds in dit opzicht hebben gedaan of bezitten; hoe groot het aantal speeltuin creenigin- gen en speelplaatsen in Amsterdam is. Hij toonde aan, wat door samenwerking daar is verkregen, waarvan de vele clubgebou wen een sprekende getuigenis zijn. Na beëindiging van de causerie gaven zich al de aanwezigen als lid der nieuwe vereeniging op. Een voorloopig best jur, uit Oeleden bestaande, werd gekozen. Tevens werd besloten de „Buurt" (vau Kaarl.- vaart tot Lusthoflaan ongeveer) met een circulaire te bewerken. Als Dag. Bestuur (eveneens voorloopig) wcrdcu gekezon: de heeren P. J. Pont, voorz.. Amaliasir. 15, H. Smittenaar, Willemstr. 16 en J. Hansen. I Amaliastr. 11. Gemeente-Sccrelarie. Burgemeester en Wethouders den brengen ter algemeene kenni* bureaux der Geineenle-Secrr larie den Gemeente-Ontvanger op Ma; October a.s., den geneden dag zu gesloten cn dat bet bureau van q geriijken Stand op dien dag slechlj geopend van des voormiddags 9 to A. VAN DE SANDE BAKHl Burgen^ VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1927. Stedelijk Museum „De Lakenh Burgemeester en Wethouders v den brengen ter algemeene kennis, Stedelijk Museum ,,De Lakenh Maandag 3 October a s. den gelie* zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHl Burgen» VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1927. Schccrsteenen. Burgemeester en Wethouders den herinneren de ingezetenen aai verplichting om stookplaatsen set nen of andere rookleidingen, waai bruik gemaakt wordt, tenminste t 'sjaars te doen reinigeni. Niet-nakoming dezer verplichtii ingevolge art. 38 der verordening koming van brand, gestraft met t boete van ten hoogste tien gulden. A. VAN DE SANDE BAKH Burgen VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1927. REGELING VAN HET VERK OP 3 OCTOBER A.S. Burgemeester en Wethouders vai Oeverwegende dat het, met liet o feestelijk]]eden op 3 October a.s., kelijk is bijzondere maatregelen schrijven ten opzichte van het ri Gelet op de Verordening op hè HEBBEN BESLOTEN: den toeyany tot de binnenstad v paarden, door paarden getrokken gen en Motorrijtuigen op mécr dan op 3 October a.s. van des vóórrn uur tot des nachts 1 uur AF TE S Deze afsluiting zal geschieden aanbrengen van afsluitboomen op gende plaatsen: lo. den Moiscliweg hij de san van Lagen en Hoogön Mcrschwcg; 2o. den Rijnsburgcrweg liuek derweg; 3o. den Naariemrnerv/feg bij i monderbrug en Trekvaart; 4o. cle Verversbrug zijde Oude gracht; 5o. de Groote Havenbrug zijde 6o. den Hoogen Rijndijk hij dei Sportterrein; 7o. den Zoeferwcudschen Sin Heerenstraat; 8o. de Koepoortsbrug zijnde straat; 9o. de Wdtepoortsbrug zijde Nci terwijl de tunnel aan den Mare Paterstraatje, de Roomburyerweg Kanaalwég en de Vreewijkbrug zijde van den Witten Singel do zullen worden afgesloten. TE VOLGEN ROUTE builen het gedeelte der Gemeente: lo. Van den Morschweg langs l Straatweg te Oegstgeest, Ilaagw Singel, lleerenstraat, Zoeter Weg, Kanaalweg, Hooge Rijndijk 2o. Van den Rijnsburgerweg iai monderweg naar Haarlemmerwc singel, Heerensiugel, Lage Riji langs Rhijngeesler Straatweg en Straatweg te Oegstgeest, zie verdc 3u. Van den Haarlemmerweg, i sub. 2o., 4o. van den Hooge Rijndijk l naalweg, Zocterwoudsche Weg, straat, Witte Singel en Haagweg; 5o. Van den Haagweg, zie sub. Zij brengen mede ter kennis va hebbenden: lo. dat in de nabijheid van el ting een gelegenheid beslaat tot van motorrijtuigen, welke gelegen borden zal worden aangeduid; 2o. dat rij- en voertuigen en m gen mogen worden geplaatst in d ten van den Maresingel, den Hec den Witte Singel en de Heerenst 3o. dat het steeds geoorloofd met rij- en voertuigen en motorri stad door de afsluitboomen te re 4o. dat zij, die binnen de afslt hun rij- en voertuigen en motc weiLscken te worden toegelaten, moeten zijn van een vergunning door den Commissaris van Polili Bij het daartoe strekkend ver worden opgegeven de reden, wat wenscht te worden toegelaten, al plaats, waar het vervoermiddel i gestald. Het is ten STRENGSTE VE met een Rij- of Voertuig of Auti de binnenstad op den openbare plaats in te nemen. A. VAN DE SANDE BAK Burgc VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1927. De Burgemeester van Keiden Gezien de artikelen 22 en 3Ü-' dening op het Rijden; BEPAALT: dat, ter gelegenheid van de festen, op 3 October a.s., des a 7 uur tot des nachts 1 uur het paarden, met paarden bespanoi gen en motorijtuigen op méér da VERBODEN is op den Siatio Steenstraat, de Prinsessekad«, Rapenburg en den Riinsburgsrs De Burgemeester v<X A. VAN DE SAN'DE DAK Leiden, 29 September 1927.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2