]p Een cnge.'uk in een circus. Eet circus Amar vertoonde ook hier ter iptcde als een onderdeel van het program- 'ma een dans op het koord, gespannen bo- lven een open kooi met wilde dieren. Te Nantes staat op het oogenblik ook ceu circus Amar, en daar vertoont een dierentemmer van 13 jaar, Amar Jr. ge- i'-hceten, een troep leeuwen en leeuwinnen, waarboven een gezelschap acrobaten wedkt. Zondag is het mis gegaan. Een van de acrobaten, een 18-jarige jongen, deed een misstap en viel tusschen de wilde beesten Een van de leeuwen wierp zich dadelijk op hem. De lemmer Amar Sr. sprong onmiddellijk in de kooi om do an dere leeuwen, die op het gezicht van het bloed wild geworden waren en zich ook op de prooi wilden storten, in bedwang te houden, Raoul, een andere temmer aan persoonlijken moed ontbreekt het dien menschen niet pakte intusschen den woedenden leeuw aan en wist hem zijn prooi te ontrukken. De acrobaat, wiens dijen geheel opengereten waren, is dade lijk naar het ziekenhuis overgebracht. Men acht zijn wonden hoogst ernstig. Drie vingers afgeklemd. Sarraut, de Fransche minister van bin- menlandsche zaken, heeft een ongeluk ge had, doordat hem, door het dichtslaan van «Ben portier, drie vingers van de rechter band werden afgeklemd. Hij begaf zich naar een ziekenhuis, waar de hand met x-stralen belicht en verbonden werd. Paddestoelen-vergiftiging. In het ziekenhuis te Wriezen zijn vier leden van een gezin, ten gevolge van ver giftiging door paddestoelen, welke zij zelf gezocht hadden, overleden. Twee andere leden zijn nog zwaar ziek en men betwij felt, of zij er bovenop zullen komen. Antenne-toren ingestort. Gisternacht is een van de anlennc-to- rens te Geltow, waar vijf torens in aan bouw zijn voor draadlooze fotografie, ver moedelijk tengevolge van den hevigen storm, ingestort. De aardbevingen in Rusland. In Turkestan 30.000 boerderijen verwoest. Uit Samarkand wordt gemeld, dat in het gebied van Namangan in Russiseli Turkestan de aardschokken voortduren. Tot dusver zijn in het geteisterde gebied in totaal 30.000 boerderijen verwoest. Wat de aardbeving in de Krim betreft, zijn alleen te Sebastopol 1200 huizen ver woest. Het aantal slachtoffers overtreft waarschijnlijk de van officieele zijde ge noemde cijfers. De regeering te Moskou heeft een psychiatrische expeditie naar de Krim uitgerust, daar talrijke personen aan ernstige zenuwstoringen lijden. Pest in den Oranje Vrijstaat. Reeds zes do oden. In het dorpje Rouxville in den Oranje Vrijstaat is in hevige mate de pest uitge broken. Reeds zijn zes personen, rneeren- deels kaffers, overleden. Herhaaldelijk hadden de Zuid-Afrikaansehe halden reeds de aandacht gevestigd op het vin den van met pest besmette ratten, die, over verschillende plaatsen verspreid, een ontzettend gevaar opleveren. Dit gevaar is dus niet denkbeeldig geweest. Rouxville is thans officieel besmet verklaard en geheel van de buitenwereld afgesneden. Noodlottige droogte in Australië. Meer dan 7.000.000 schapen gestorven. Vetweiders schatten, dat meer dan ze ven millioen schapen gestorven zijn ten gevolge van de langdurige droogte in Queensland. Vele boeren zijn geruïneerd'. Een vorstenzoon in het klooster. De zoon van den vorst van Tkurn en Taxis, Max Emanuel, heeft in de Bene dictijner-abdij Neresheim de kloosterge lofte afgelegd. Te dezer gelegenheid heeft de vorst het klooster de kerk en de lande rijen, welke tot dusverre door de klooster lingen gepacht werden, plechtig aan de Benedictijnen in rechtgeldig eigendom geschonken. De wetenschappelijke missie in Thibet terecht? Uit Simla, wordt gemeld: Volgens be- trouwenswaardige berichten zijn drie Europeanen aangekomen te Nagtsjoeka, na een tocht van tien dagen in het Noorden van de Hassu (Thibet). Er is reden om te gelooven, dat deze drie personen de we tenschappelijke missie vormen, welke vol gens dezer dagen gelanceerde geruchten door Ghineesche bandieten vermoord zou zijn. Bedoeld is de missie, aan het hoofd waarvan do Amerikaansclie missionaris Rlymire staat, en waarvan de Duitschc ge leerde dr. Filcher deel uitmaakt, welke via Ladokk naar Brilsch gebied op weg was. Straatroof te Chicago. Uit Chicago wordt gemeld: Zes met jachtgeweren gewapende mannen hebben een aanval op kasloopers gedaan en be roofden dezen van 95.000 dollar. Een misdadig automobilist. Een handelaar uit Peypin in het de partement Bouches du Rhone reed met zijn vrachtauto hij St. Zacharie (Var) toen gewone auto hem wiikle passeeren. Urn de een of andere reden duurde het een oogenblik voor de vrachtauto kon uithalen. scheen den bestuurder van de andere Juto buiten zichzelf gebracht to heb- on, dat hij in het voorbijrijden verschei dene revolverschoten op de vrachtauto oste Deze troffen een bediende van den andelaar, die ernstig aan de rechter schouder verwond werd. De politie tracht oen dollen automobilist op te sporen. -x- RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Arbeidsdciicten per dozijn. De zifting van gisteren opende met een dozijn zaken, waarin gezondigd was tegen de beleefdheid en tegen den raad van ar beid, zooals de verbalen en de directeur van den Raad van Arbeid, de heer Gos- inga, vertelden. Beknopt samengevat wa ren bet de volgende zaken. G. Z., bakkersknecht te Ter Aar geen inlichtingen verschaft f 10 of 10 d. M. V., koopman Leiden feit idem 10 of 5 d. H. V., Ter Aar, feit idem, straf idem. W. H., timmerman L'eiden, feit id., straf dito. A. S., Leiden, feit dito, straf idem. L. Z., zakken stopper, Leimuiden, feit dito, straf dito. Rijvaardigheidsbewijs? J. G. van T., te Sasenk eim, direc teur van het centraal-buseau tot afgifte van rijvaardigheidsbewijzen had met zijn auto" op het rijwielpad gereden en een fiets aangereden. Hij had dit feit toegegeven maar tevens een aannemelijke verklaring van het feit gegeven. Verd staat als een uiterst voor zichtig rijder bekend. Daar een getuige a décharge niet was verschenen werd de zaak opnieuw nu tot 19 Oct. uitgesteld. Hij was maar passagier. A. C. v. R., handelsagent Den Haag, die verbaliseerd was. wegens le snel varen in de Warmonder Leede, maar gezegd had dat hij do boot niet had bestuurd, werd nu, nadat veldwachter Steekers was ge hoord, vrijgesproken. Dc rattenvanger van Hame'n. J. V. te Woubrugge vervoerde in een auto een tweetal koebeesten, toen een andere auto hem achterop reed, loeterend om te mogen passeeren, maar geen ge hoor kreeg. Nog een auto sloot zich bij bet tweetal aan en nog een, zoodat het geval gelijken ging op bet sprookje van den rat tenvanger van Hameln. Verd. verklaarde dat bij de signalen niet had gehoord, omdat hij in een dichte „carbine" zat, er veel wind was en de koeien stonden te trappelen. Get. Lampe verklaarde: „Wij maar blaoze en maar blaoze en ten slotte hebbe we met z'n drieën in koor zilte toeteren, maar lauw kans". Dat had zoo 5 a 6 K.M. geduurd. De "ambt. eisckte legen dezen modernen rattenvanger 5 of 5 d. Hij betaalde de schade. Ten slotte was 't een jong smidje uit IJ m u i d e n een beetje, twee beetjes hardhoorend, die met zeer verbaasde blik ken de rechterlijke indrukken in zich op nam. Hij was te Noordwijkerhout hij het inhalen van een rijwiel niet voldoende naar links uitgeweken en bad daardoor den fietser aangereden. Verd. begon aanstonds: „Ik ken U onder eede verklaren". „Pardon, pardon, U staat niet onder eede". „Ja en toch verklaar ik onder eede". „Nee, nee, dat gaat niet". dat er niets van dat verhaal deugt." Verd. had een getuige a décharge en vroeg: „Als ik die dagvaard, moet ik dat dan betalen?" De schade bedroog f 15. De kantonrech ter beloofde dat hij hij betaling der schade door verd. geen straf zou opleggen. Hetgeen geschiedde. VOETBAL. Spoor- en Tramvvegcompetifie. Aan de jaarlijksche „Spoor- en Tram wegcompetitie" nemen dit seizoen deel ploegen van: A. G. T. (Amsterdam), II. T. M. (Den Haag), N. Z. H. (Leiden), T. E. C. (Dutlerdam) en Tramvogels (Haarlem). SCHAKEN. Om het wereldkampioenschap. R. B. D. seint uit Buenos Aires d.d. 20 Sept.: De twede parlij tusschen Aljechin en Gapablanca eindigde na 19 zetten in remise. Aljechin, die wit had, opende met d2d4. Er werd snel gespeeld. POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Hillegom). Kampioens vlucht vanaf Libramonl (Bcligö), afstand 270 K.M. De -eerste duif bereikte haar hok 3 36.05 uur, de laatste 7.40.17. De uitslag was als volgt: 1. M. Koek, 2. Jos. v. Etten, 3. M. Koek, 4 Gebr. Zwaneveld, 5. P. Seijsener, 6. W. Beijershergcn, 7. M. Koek, 8. Idem, 9. P. v. d. Reep, 10. Idem, 11. Gebr. Zwane veld, 12. M. Koek, 13. S. Warmerdam, 11. M. Koek, 15. Idem. De zilveren medaille werd gevronuen door den heer M. Koek. „De Zwaluw'' zal deelnemen aan het Nationale concours vanaf Harwich (En geland) afstand 260 K.M., hetgeen op Zondag 2 October a.s. wordt gehouden Voor dezen wedstrijd zijn een tweetal schitterende eereprijzen beschikbaar ge steld. „Vooruit" (Hillegom). Laatste wedvlucht van dit seizoen (van waar onbekend?), le P. Scholten, aan komst 3-36-43 utu- n.m., 2e en 20e W. Vree- ken, 3e én 13e C. P. Weijers, 4e J. Bekkers, 5e, 9e en 15e L. Kraay, 6e S. Wcber, 7e, 12e, 18e en 19e P. Scholten, 8e C. Janssen Jr., 10e J. do Wereld, 11e en 17e G. Maaskant, 14e H. van Kesteren, 16e A. van Riek. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop). Wedvlucht vanaf Mous (BBelgië). Aan komst le duif 3-23-1 uur; le prijs S. A. Akerboom, 2e pr. A. v. Houten, 3e pr. G. Voorsluis, 4e pr. H. v. Zanten, 5e pr. P. Pielersen, Ge pr. P. Voorsluis, 7e pr. J. Voorsluis. Aankomst laatste duif 6-20-58 u. LANGS LIEFELIJKE WEGEN. MAAR.... ONGESCHIKT VqOR MODERN VERKEER Een ernstige grief tegen het Nederland- scho wegennet is, dat verschillende hoofd- erbindingen voor het moderne verkeer ten ocnenmaJo ongeschikt zijn. Wogen over hoogc, smalle dijkjes, langs opclaande waterkeeringen, door dichtge bouwde dorpen, zijn niet alleen hinderlijk voor een vlot verkeer, ze vormen ook een permanent gevaar. Men zie er de steeds langer wordende'lijst van verkeersongeval len maar op na. Een tocht dezer dagen door den voorzit- ter en den secretaris van. het P. C. W. ge maakt langs wegen in het hart van Ne derland gaf ruimschoots gelegenheid op- neuw to constateeren, hoeveel er nog ont breekt aan verschillende hoofdverkeers wegen, die niet alleen in een dichtbevolkt gebied de reehtstreeksche verbinding moe ten vormen tusschen belangrijke steden, ernaar die bovendien de aangewezen wegen zijn voor het internationaal verkeer van Rotterdam en Den Haag maar Duitscli- land. De tocht ging van Utrecht over Harme ien, Woerden, Bodegraven, Gouda, Haas trecht, Oudewater, Montfoort cn Ouden rijn naar Utrecht terug. Het gedeelte van Utrecht tot Bodegraven maakt doel uit van den Rijksstraatweg, die Den Haag en Leiden met Utrecht en de wegen naar het Oosten verbinden; de weg GoudaUtrecht is de kortste verbinding van Rotterdam naar het Oosten. Het stuk daarvan tus schen Gouda en Oudewa-ter heeft in den laat6t>en tijd onder den bijnaam van „het autokerkhof" treurige vermaaixlheid ge kregen. Een tocht door een bloeiend, welvarend land, langs stille wateren en liefelijke ri viertjes, waar elk der tallooze bochten een nieuw schilderachtig verschiet opent op verre horizonten, met grazige weiden en in het groen verscholen boerderijen, een tocht door nauwe, bochtige straatjes van uitgestrekte dorpen en pittoreske stadjes en over kronkelende dijken met prachtige vergezichten zoover het oog reikt. Een heerlijke weg om er langzaam wan delend, of kalm fietsend te genieten van het onvergelijkelijk schoon van ons Iïol- landsch landschap om dien nu zorgzaam ge spaard te willen zien voor een rustig en savoureerend tourisme, dat dit schoon weet te waardeeren. Een weg, dien men het best te voet zou willen gaan of in een knus tentwagentje met een goedig, niet schrikachtig paard ervoor, maar geen weg voor het modem verkeer, dat ook, waar het de voortdurend in aantal toenemende bedrijfsauto's geldt, andcro eischcn stelt en dat zelfs bij een ingetogen en i ;tig ge bruik van deze verbindingen met ongeluk ken bedreigd wordt op die smalle ver- kcersbanen en hooge kronkeldijken. De beruchte dijk van Gouda tot Mont foort, waar in do laatste jaren al bijna 300 auto's verongelukt zijn, is bepaald le vensgevaarlijk, maar ook de Rijksweg van Utrecht naar Bodegraven en verder is voor den weggebruiker vol perikelen en verrassingen en laat in menig opzicht to wensehen over. Al dadelijk na het verlaten van Utrecht cn den spoortunnel door, komt de eerste hindernis: de brug over het Merwedcka- naal, die tien tegen één juist voor een lan gen sleep opengedraaid is als men cr voor komt. Voorbij deze brug kronkelt do smalle klinkerweg, die consciëntieus de talrijke bochten van don Leidschen Rijn volgt, door een mooi en typisch Holldndsch landschap. Een benauwd fietspaadje sluipt angstig langs den weg en de fietsers kun nen er het lijf bergen, als op den drukken weg de auto's elkaar rakelings passeeren, tenminste als het paadje niet plotseling verdwenen is, om een eind verder aan den anderen kant ineens weer mee te loopen. Een rijwielpad buiten de boomenrij zou op dit eerste gedeelte bij Oudenrijn mogelijk zijn en zou den rijweg belangrijk kunnen ontlasten. Bij Veldhuizen de eerste vermanend op geheven vinger, een bord met opschrift: „Voorzichtig! Zachte Berm!", om eraan te herinneren, dat uitwijken buiten het smalle rijvlak gevaarlijk kan zijn In Harmeien wringt zich het verkeer door een nauwe straat met een haakschc bocht en dan gaat het weer verder over den smallcn weg en over nog smallere bruggetjes. Op verschillende punten, o.a. voorbij de brug over den Rijn, zijn verbree- dingsmogelijkheden, ook verderop, waar do bermen ter weerszijden met betonran- den versterkt zijn en waar een flinke ver breeding mogelijk zou wezen. Ten behoeve va-n het rijwielpad, dat langs dezen druk ken v/eg waarlijk geen luxe is, zouden eenige berms-looten gedempt mccten wor den. Voorbij Woerden, waarvan de ingang door een zeer scherpe bocht gevormd wordt, is, onder Rietveld een lastige hin dernis. De groote verkeersweg loopt hier tusschen steenbakkerijen door, die er, juist in een bocht, hun opslagplaatsen van steen hebben, vlak langs den weg, zoodat twee auto's elkaar maar net kunnen pas seeren. Het Rijkswegcnplan noemt dezen weg onder die welke op G M. breedte zullen worden gebracht, met een rijwielpad van l)i «\2 Meter. Hoe eerder dat gebeurt hoe beter; het traject is thans bepaald onvol doende. Te Bodegraven links den Rijksweg af cn het hobbelige klinkerwegje naar Gouda op, langs de plassen bij Sluipwijk. Een parti culiere weg, die naar verhouding tot het hooge tolgeld van 60 cent, dat daar van een auto geheven wordt is onderhouden, maar waar niettemin een druk gebruik van gemaakt wordt door ben, die van Gouda komende, liever langs deze schamele ver binding met een omweg naar Utrecht rij den, dan zich te wagen op do allergevaar- lijksten Haastrechtschen dijk;. Gouda door, tot waar aan het eind van den Fluweelen singel een wegwijzer, met een daarop geplakte lugubere teekening van een grijnzenden doodskop aankondigt, dat nu de verschrikking begint: „hetauto kerkhof", of de „rutschbaan des doods", met welke onvriendelijke, maar veelzeg gende benamingen deze verkeersweg in do vergadering der Prov. Staten is betiteld. Een heel hooge en heel smalle dijk, die een 3-tal bochten telt op oen afstand van 10 K.M. en waar na de tallooze ongelukken die hier gebeurd zijn, thans tusschen Gou da en Oudewater 35 bordên zijn geplaatst met het opschrift: „Gevaarlijk! Zeer voor zichtig rijden!" Het aantal auto's dat hier verongelukt is nadert de 300; een garagehouder te Haastrecht heeft zich een speciale kraan wagen aangeschaft, om de autowrakken weer op don dijk te halen; op één plek zijn er dit jaar al acht van do steile helling ge stort en voor een boerderij daar in de buurt staat een bord met opschrift dat er een vorbandkist van het Groene Krui3 be schikbaar is. Nadat op één dag kort na elkaar twee ongelukken gebomd waren, eerst met een nieuwe auto op weg van Rot terdam naar Keulen en daarna met een vrachtauto, zijn op aandrang van het lid dor Prov. Staten K. R. van Staal, die zich mei een telegram tot den Commissaris der Koningin wendde die waarschuwingsbor den geplaatst. Ook is een begin gemaakt met het voorloopig herstel cn met beveili gingsmaatregelen. Hier en daar zijn hekjes gezet, die echter veel te zwak zijn om eenige beveiliging te kunnen geven en dc afgebrokkelde zijkanten zijn wat bijge werkt en met graszoden dicht gedekt, wat echter den weg noch gevaarlijker maakt, die nu breeder lijkt dan hij ie, maar ieder die zich bij bet uitwijken op dat bedriege- lijke stuk waagt, van den hoogen dijk laat tuimelen Want dat is juist het gevaarlijke van dezen herhaaldelijk voor het leggen van telegraafkabels en waterleiding opge broken en verzwakten weg, dat de bermen den last van een auto niet kunnen dragen en dat er openingen tusschen den dijk en de heg er langs met gras zijn volgegooid, waardoor men de verraderlijke kuilen niet kan zien. Herhaaldelijk heeft het gemeentebestuur van Haastrecht bij bet Bestuur van Kriin- penerwaard, dat den weg in beheer heeft cn bij God Staten aangedrongen op verbe tering. In de zitting van de Prov. Staten heeft do Commissaris der Koningin ver betering toegezegd; leden van dc Staten, dc Dijkgraaf van Krim pene rw aard, do burgemeester van Gouda cn andere auto riteiten hebben een onderzoek in loco in gesteld en verschillende plannen zijn aan dc band gedaan om het gevaar van dezen verkeersweg te verminderen. Het is een lastig probleem. Dc boeren, die f 10.per bunder polderlaslen bobben te betalen, om dezen weg te onderhouden, voelen cr niets voor om een ouden water koerenden dijk tot een moderne autobaan te maken. Ook Krimponcrwaard beroept er zich op, dat de weg destijds als water- keering is aangelegd en meent, dat waan neer de dijk als hoofdverkeorsweg dienst moet doen, de Provincie daarvoor heeft te zorgen. Van anderen kant is er op gewezen, dat de dijk als waterkeering geen dienst meer doet en dat daarom gerust een flink stuk kon worden afgegraven. Daardoor zou ook vcrbrceding mogelijk zijn en bovendien zou door het wegruimen van heggen het uitzicht in de bochten verbeterd kunnen worden. Als noodmaatregel werden nu de zijkan ten wat opgelapt en zijn de hekjes cn de waarschuwingsborden geplaatst, wat haast met een rijverbod gelijk staat maar wel allerminst een oplossing is. Evenmin zou een bevredigende oplossing zijn den weg eenvoudig voor het autover keer te sluiten. Een 25 jaar geleden is dat bij besluit van Ged. Staten van 21 Jan. 1902 gebeurd. In 1914 werd in sommige ge vallen een speciale vergunning voor het rijden met motorrijtuigen gegeven en in de jaren na den oorlog is de dijk voor het al gemeen verkeer opengesteld en heeft hij zijn slechte reputatie gekregen. De Prov. Waterstaat is nu, in overleg met dc Krimpenerwaard, begonnen den weg tusschen Haastrecht en Oudewater tot 4J4 meter te verbreeden en de heggen die het uitzicht belemmeren te verwijderen. Deze voorloopige verbeteringen, dio bedoeld zijn als tijdelijke voorzieningen, om aan den onhoudbaren toestand van den dijkweg te gemoet te komen, zal men dankbaar aan vaarden, maar zullen van dozen weg met zijn tallooze kronkelingen toch geen ver keersader kunnen maken bestemd voor doorgaand snelverkeer uit onze eerste handelsstad naar het Oosten. Het meest afdoende zou zijn een geheel nieuwen weg aan te leggen, ten noorden van den dijk, een soortgelijken weg, als nu op het Rijkswegen-plan voorkomt van Rotterdam over Gorincliem en Tiel naar Eist, ten noorden van dc dichtbebouwde dijkwegen langs Merwede en Waal. Maar voordat het zoover komt zal cr nog heel wat water door den Hollandschon IJ3cl stioomen, te meer omdat het Rijk op bet Rijkswcgenplan een nieuwen weg ontwor pen beeft van Rotterdam over Bodegraven naar Harmeien, die aansluit aan den tot 6 meter le verbreeden Rijksweg Leiden Utrecht cn deze nieuwe verbinding zal in do toekomst het verkeer van Rotterdam naar het Oosten wel tot zich trekken. Voorbij Oudewater, waar door het af snijden van een bocht een verbetering is verkregen, is de weg nog barbaarsch slecht en, behalve smal en kronkelend, ook nog zoo vol z.g. „kippennesten", dat een autobestuurder behendig moet lavee- ren, cm dc vervaarlijke kuilen en gaten te ontwijken. Na Montfoort mot zijn nauwe straatjes is even een kort, glad stukje, bij een land huis met den toepasselijken naam „Our pleasure" maar dan begint het hobbelen opnieuw over .liet smalle landwegje, tot waar bij Oudenrijn dc Rijksstraatweg weer bereikt wordt. Tot het laatst toe vergezellen ons de boixlen met opschriften, die varieeren van „Gevaarlijk! Zachte berm! tot „Voorzich tig! Zachte berm!" Er is, zooals men ziet' een gradueel verschil in deze vaderlijke vermaningen, die intusschen de meest af doende kritiek zijn op de verkeersweg RotterdamU treek t. De totaal-indruk van dezen tocht is:! Voor den natuurliefhebber, dio cr zijn hals aan wagen wil, een interessante rit, langs schilderachtige wegen, maar die onge schikt zijn voor modern verkeer. Spoedige voorziening is hier dringendi noodig, anders gebeuren er nog moer on gelukken. LUCHTVAART NUNGESSER EN C0LI. Een flesch gevonden aan het strand nabij Kijkduin. Aan het strand nabij Kijkduin heeft nxevr. A. W. IJzerman, echtgenoot© van het. Tweedo Kamerlid, Dinsdagochtend half' twaalf oen flesch gevonden, wclko een briefje bevatte, vermeldende, in blauwe inkt „Nous (volgt een onleesbaar woord, waarvan de uitgang is „ons") Pliaro do Ca lais sommes amerris dans La Manche. Nungesser et Coli a bord do l'Oiscau blanc." (Wij zien? den vuurtoren van Ca lais. Zijn in bet Kanaal terecht gekomen. Nungesser en Colli, aan boord van do „Oiseau blanc.") Een datum was niét te-onderscheiden. Flesch en briefje zijn door mevrouw IJ. gedeponeerd aan het hoofdbureau van po litie te 's-Gravenhage, terwijl van een en i ander een foto is genomen, waarvan eenj exemplaar wordt ge-zonden naar Parijs. Vliegtuig neergestort. Wolff seint uit Warschau d.d. gisteren: Bij Thorn is gisteren een Poolsch leger vliegtuig van een hoogte van 40 meter neergestort. Het werd volkomen verbrij zeld. Do bestuurder was onmiddellijk dood. Vliegtuig tegen een elcctrische draad. Volgens een bericht uit Madrid is bij Barcelona een militair vliegtuig togen een electrische geleiding gevlogen cn ncergc- stort. De piloot werd gedood cn do moea- nicien zwaar gewond. Het vliegtuig word" geheel vernield. Nog steeds Oceaanvluchtliefhcbfoers. Naar verluidt, zal een Junkers vlieg tuig van het type G. 24, dat thans nog in Zwe den is, van het eiland Nordcrney uit do vlucht over den Atlantischen Oceaan be proeven. Dc- route gaat over de Azoren, waar men een tusschcnlanding zal doen. Op do Azoren bevinden zich reeds sinds cenigcn tijd vertegenwoordigers der Jun- kcrswcrkc. Do vlucht wordt niet door de Junlccrs- werke gefinancierd; dc/.o onderneming stelt uitsluitend het toestel en den piloot beschikbaar. Indien dc tocht slaagt, zal hot toestel den prijs van 100.000 mark verworven, die de „Lufthansa" heeft uitgeloofd voor de eerste vlucht van Duitsehland naar do Vcrocnigdc Staten met behulp van een watervliegtuig. Na veertien dagen zoeken Uit St. John's (New Foundland) wordt gemeld: liet s.s. „Kyle" is gisteren in do Conception-baai aangekomen, nadat heb gedurende veertien dagen naar dc over blijfselen vaji het vliegtuig „Old Glory" heeft gezocht Het schip nad dcelen van do vleugels aan boord die, naar bekend, in den Atlantische Oceaan zijn gevonden. Van do vliegers, Bcrtaud en Hill en den journalist Payne, heeft men geen spoor kunnen ontdekken, Bert Acosta en het duur-vliegrocord. Uit New York wordt gemeld: Bert Acosta zal binnen twee weken het duur- vliegrecord, <lat thans op naam staat van Duilechland, trachten to verbeteren met. een nieuw Fokkertocstcl, waarin hij GO uur in de lucht hoopt te kunnen Hi»- - JMARKTBERICHTEH_ KOUDEKERK, 20 Sepl Veiling. Aan- voer 883 stuks. Kippeneieren 8.309. en Eendeneieren 6.607.per 100 stuks; Jonge Hanen 2550 cent cn Dui ven 1525 cent per slulc. STOMPWIJK, 20 Sept. Veiling. Eieren., Aangevoerd 3424 stuk. Kippeneieren 9.25 9.90 en Eendeneieren 7.307.45 per- 100 stuks. LISSE, 21 Sopf. Plantgoed veiling. Kooplust best. Onderstaande prijzen gelden per II. L. Aanvoer 80 mud. Enk. CamperneUa top f 6.EN Em press f 14.50, Waller T. Ware f 5—10, EvT La Reine f 9.50, Gele Crocus f 2.EvT Prins van Oostenrijk f 7470, Due do Berlin f 72.50. Grand Due f 131.Coul. Cardinal f 116113, Mon Trcsor f 198 155. Verm. Brillaut f 45. Flamingo f 47, Rose Grisdelin f 22, Cram Brillant f 32 28, Hobbcma f 50.—, Arlus f 10.—. Witto Due Max f 32.Fred. Moore f 48. Prosperity f 92.50, La Reine Max f 43. Gele Prins f 72 Brilliant Star f_142.—. Opber d'Or f 70.Calipso f 5055, Joost» van den Vondel f 35.La Belle Alliance f 36.Herm. Schlegel f 55.Queen J' Alexandra f 55.DvT Theeroos f 6775 Courr. d'Or f 84—100, Murillo f 37.50— 29, Schoonoord f 65,Lucretia f 55. Rex Ru bron m f 32.—, Salvator Rosa f 80, Doulc de neige f 74.Mr. v. f\. Hooffj f 93.50, Elect ra f 290—, DwT Rartigon, f 3—8.50, Pr. Elisabeth f 8—12—17, Le Notre f 12.—. Will. Copland f 8.—. Mad. Krelage f 9.Conteudiro f 10.Vict, j d'Oliviera f 20.—, EN Kmeperor f 22.—», Ornatus f 20.Golden Spur f 18.50, Barri- Seaguell f 14.Victoria f 16.Bijgoed:1 Glad. Nanus Peach Blossom f 20.Iris. British Queen f 12.—, Koningin Wilhel- mina f 32.Captain of the Blue f 12. Mont Onis f 10.—. Blanche Superbe f 11, v. Everdinpen f 56.—, Cr. Adeline Patty I 105.Scilla Nutans Blauw f 12.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9