HIJST DE OMQEWMS,, Z0ETERMEER-2EGWAART. GEMEENTERAAD. Ambtswoning hoofd der open bare school. X)e raden der gemeente Zoetermeer en I Zcwaart kwamen op Vrijdag 16 Septem ber 1.1. des namiddags 7.30 uur ten raad- I huue te Zegwaart in gecombineerde ver gadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden, behalve de beer P. J. Smits. Voorzitter F. S. G. Bos, burgemeester, secretaris G. P. Blaauw hof. Na opening der vergadering met voorle zing van bet voorgeschreven gebed, wor den gelezen en onveranderd vastgesteld de notulen der vorige vergadering. Daarna wordt medegedeeld een verzoek van den onderwijzer L. van Eijk om hem aan een huis te helpen. De Voorz deelt mede, dat de heer Van Eijk reeds een huis gehuurd heeft. B. en W stellen voor dat verzoekschrift voor kennisgeving aan te nemen. Met algem. stemmen wordt conform dat voorstel be sloten. Wordt thans ter tafel gebracht een adres van hel hoofd der gemeenschappelijke Openbare Lagere School, met het verzoek om te besluiten tot het huren van het huls van den heer J. G. van der Spek te Zeg- waart, het pand aan den Molenweg en dit pand hem ter bewoning aan te bieden te gen een huurprijs van 400 per jaar. Te vens verzoekt adressant om bij eventueele afwijzende beschikking hem ontheffing te verleenen van de verplichting om in de gemeente te moeten wonen. De voorz. deelt mede, dat de heer Van der Spek voornoemd, bereid is het bedoelde huis aan de gemeente te verhuren tegen een huurprijs van 520 per jaar. B. en W. stellen voor geen medewerking te verleenen om te voorzien in de behoefte aan een woning voor het hoofd der school. Ingevolg de instructie moeten B. en W- eventueele een beslissing nemen omtrent het verzoek om buiten te mogen wonen. De heer Van Duyvenbode bevreemdt het niet, dat B. en W. voorstellen niet op dat adres in te gaan. Ook spr. zou zulks geen bevredigende oplossing vinden. Spr. wil gaarne na de stemming over dit voorstel nader de kwestie bespreken. De heer Facee Schaeffer informeert of het voorstel van B. en W. zoo verstrekkend bedoeld is vermeld. Er zou eventueel een oplossing kunnen worden gevonden, welke de gemeenten geen geld kost. Waar de zorg van het openbaar onderwijs berust bij de gemeenten en geen buitensporige uitgaven gevraagd worden, zou het spreker spijten, j als met het voorstel die algemeene strek' I king is bedoeld. Ook vroeger had men reed een ambtswoning. De voorz. antwoordt, wat vroeger be- I stond, bestaat thans niet meer. Vroeger had de gemeente voor een woning te zor gen, de tractementen zijn echter verhoogd en is de Regeering blijkbaar van meening geweest, dat de hoofden van scholen een behoorlijke huur kunnen betalen. B. en W. hebben gezegd, als wij niet verplicht z n, I dan werken wij niet mee. Ook is gesproken I over het feit, dat eventueel een vereeniging zou kunnen verzoeken om een stuk grond van de speelplaats af te staan voor het 1 bouwen eener woning. B. en W. verklaar den zich ook daartegen op grond van het feit dat de wet de gemeente niet verplicht om in de behoefte aan een woning voor het hoofd der school te voorzien. Bedoe ling is van B. en W. te zeggen: voorstan ders openbaar onderwijs hoort goed,, dat B. en W. geen medewerking verleent. De heer Facee Schaeffer kan zich vol strekt niet vereenigen met dat standpunt De zorg voor den goeden gang en de bloei van het onderwijs is opgedragen aan de gemeentebesturen. De gemeente heeft te zorgen om de bloei van dat onderwijs als was het haar eigen onderwijs. Spr. wijst er op, dat er niets onredelijks gevraagd wordt, hij maakt verder een vergelijking met een vader, die een eigen en een stief kind heeft en waarvan men toch moet ver wachten, dat het stiefkind niet bij dat an dere ten achter gesteld wordt, doch dat naar plicht en geweten gehandeld moet worden en men zich niet achter de wet moet verschuilen. Ook de heer Van Duyvenbode bepleit de zaak tot verleenen van de noodige mede werking en vertrouwt, dat de Burgemees ter, al zat hij ook tusschen nog 4 rechtsche wethouders, niet zou aarzelen om de be langen van het openbaar onderwijs te be geleiden. Spr. vestigt er de aandacht op, dat indertijd bij den heer Baylé de indruk Is gewekt, dat wel in de woning zal wor den voorzien. Do voorz. herhaalt, dat B. en W. den heer Baylé geen toezegging gedaan heb ben. Spr. antwoordt ieder dat men vol doende weet dat hij voorstander is van het openbaar onderwijs, doch men niet uit het oog verhezen moet het feit, dat hij hier zit als Burgemeester der gemeenten. De heer Groeneveld bevestigt de bewe ring dat den heer Baylé geen toezegging gedaan is terwijl hij andermaal uitdrukke lijk verklaart dat door hem vóór de benoe ming reeds geregeld is, dat hij niet tot den bouw eener woning zou medewerken. De heer Van Duyvenbode doet een be roep op de medewerking van de nieuwe raadsleden. Do heer Facee Schaeffer herhaalt nog weder uitvoerig, dat de conclusie van B. mi W. veel te ver gaat; terwijl de heer van Duyvenbode zegt, dat indertijd niet- officieel verklaard is, dat de door den heer Baylé gestelde voorwaarden niet wor den aanvaard. De heer Van Slraalen voelt veel voor een oplossing mils het niet met gemeentelijke Bitgaven gepaard gaat. De heer Van Dorp zegt, dat de wet de gemeenten niet verplicht en dat de voor standers van het openbaar' onderwijs, ge- hjk hij het bijzonder onderwijs, zooveel christelijke plicht en liefde moeten hebben, om in de ambtswoning te voorzien. De heer *ecee Schaeffer bestrijdt die meening. "r.6 heer Lamens vraagt nog een paar ^lichtingen, welke door den Voorz. wor den verstrekt. Ten slotte wordt na nog enkele bespre kingen met algemeene stemmen besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. De Voorz. zou thans gaarne het gevoe len van de Raden vernemen, omtrent de beslissing van B. en W. Ook thans volg den weder uitvoerige discussies, welke hoofdzakelijk neerkomen op een herha ling van het gesprokene. De heer Scheer zegt, dat de zaak twee maal in den ouden Raad is behandeld en thans weer ter tafel is gebracht en vraagt of het de bedoeling is te weten, hoe de nieuwe Raad er over denkt. Spr. zou er nu maar voor zijn, eindelijk tot de conclusie te komen, hetzij voor of tegen. Intusschen houdt de Voorz. een bespre king met de Wethouders en deelt als re sultaat aan de vergadering mede, dat de meerderheid van het College er wel iets voor voelt om een eventueele oplossing welke door voorstanders van het open baar onderwijs aan de hand zal worden gedaan, in overweging te nemen. Besloten werd vrijstelling onderwijs lichamelijke oefening te verzoeken Hierna sluiting. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opende de vergadering met ge bed, waarna de notulen werden gelezen, die onveranderd goedgekeurd werden. Hierna werd de begrooting van inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1928 den raad aangeboden. De begrooting sluit met een bedrag van f 94267.09. Als leden voor de commissie van onder zoek werden gekozen de heeren P. L. van der Hulst, J. H. van der Voet en A. Eigen- brood. Tot deskundige voor de waterleiding- plannen werd aangewezen, den beer A. Driessen van Amsterdam. De rondvraag leverde niets op, waarna werd overgegaan tot comité-generaal ter behandeling van belastingreclames. ALKEMADE. Geboren: Franciscus Johannes z. v. Petrus Cornelis Buschman en Christina Maria van Amsterdam. Gornelis Jo- sepbus Gijsbertus z van Hubertus Bouw meester en Johanna Klerks. Ondertrouwd: Hendricus van Klink jm. oud 24 jaar en Maria van Veen 21 j. Getrouwd: Adrianus Theodorus Zaad jm. 31 j.en Elizabeth van Diemen jd: 23 j. Gornelis Jacobus Hoogenboom jm. 22 j. met Hermina Johanna Peper- qamp 19 j. "Overleden: Gornelis Adrianus Igna tius Pouw 3 weken. Theodora Johanna van der Zwet, 20 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Auto in de s'oot. De heer J. H. de W. alhier kwam van de richting Noord- wijk niet. zijn auto en geraakte aan den Noordwijkerweg in de sloot. De auto kon er later uit gebaald worden en was erg beschadigd. De heer de W. kwam er met den schrik af. Alleen dus materieele schade. HSLLEGQM. R. K. Bibliotheek. Begin October wordt weder aan oud en jong gelegenheid gegeven, zich ter verpoozing en leering te voorzien van goede lectuur. Meer en meer wordt er gebruik gemaakt van onze Bibli otheek. Werden in het voorlaatste jaar 3500 stuks uitgeleend, vorig jaar klom dit aantal tot 4950. De prijs per boekdeel is zoo laag gesteld, dat geen andere boe- kenrij daar tegenaan kan. Maar boven dien is het een geruststellend feit voor de ouders, wier kinderen graag lezen, dat deze niets in banden zullen krijgen, wat kwetsend is, wat wij niet graag van de andere leesgelegenheden bier ter plaatse zouden durven zeggen. Ondertrouwd: E. v. Dijk en M. E. van Dijk. B. Selhorst en M. J. van der Hulst. H. Rikkers en J. P. van der Haven. Getrouwd: G. H. G. Zaat en A. M. Stassen. Geboren: d. vai M. van Winkel en Barerman. z. van E. E. van Berkel en Heldt. Overleden: J. Golijn m. 58 j. A. Jansen m. 4-8 j. LISSE. Geboren: Petronella Maria Theresia d. van L. J. Persoön en G. W. van Haas teren. Johannes Bernardus z. van G. Meskers en J. van der Slot. Cornelia Emma d. van M. v. d. Putten en C. Elfe- ring. Kees z. van Z. J. de Jong en G. M. de Mooij. Overleden: Nicolaas Gornelis v. Rooyen 10 jaar. Ondertrouwd: J. Molenaar en A. J. Vermeer. Gehuwd: M. J. H. van Steijn en G. G. M. v. Eijw. G. Trommel en M. v. Groen. NOORDWIJK. Gisteravond half elf is de 60-jarige schip per Haasnoot die door een motorrijder werd overreden en een ernstige hersen schudding bekwam in liet ziekenhuis te VlaardinTen overleden. G e v e s t i g d: P. M. de Groot van Overveen. M. H. P. Geilsman en vrouw van Voorburg. E. Kempe van Leiden. A. Th. de Vries Robbé van Leiden. M. E. Koopman van Den Bosch. J. M. Lemckers van Den Bosch. E. J. G. de Glercq geb. v. Dam van Amsterdam. Vertrokken: A. Mötzel naar Osten- burg (DL). Joh. Hulsebosch naar Noordwijkerhout. Fr. Britsch naar Am sterdam. J. M. G. Voet naar Bloemen daal. L. R. M. Gerrits naar Woens- dreclit. J. E. v. Gasteren naar Amster dam. Dj. Wijnja naar Workum. Mevr. wed. prof. G. Kalff geb. Momma naar Bussum. Adr. Verzijl naar Den Haag. F. G. Versteegc naar Zen deren. A. Hornacher naar Lobenhaussen. (Dl.) H. de Goeij naar Waddinxveen. J. van Schooten en fam. naar Noordwijker hout. P. ORjslagers en fam. naar Vught W. Kruisinga naar Amsterdam. J. W. de Haas naar Maastree. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Johanna Gatharina Chris tina d. van A. van Eeden en G. G. A. Rooijers. Maria Wilhelm in a d. van P. den Elzen en G. Koster. Elisabeth Lou- rentia Cornelia Maria d. van G. A. Ver- degaaf en E. G. van Reisen. Gerarda Emma Petronella d. van L. Bon en M. Veerman. Adrianus Jacobus z. van J. J. Weijers en M. A. van der Voet. Fredericus Josephus z. van A. van den Burg. Overleden: Theodorus Adrianus Boot 35 j. echtg. van Alida A. M. Nie- kerk. Hugo van Egmond 49 j. te Alpben aan den Rijn. Adolf Andreas Joseph Schulte 64 j. to Amsterdam. Gehuwd: Mattheus Johannes Spren- gers 23 j. en Theodora Maria v. d. Berg. Gevestigd: Th. J. v. d. VoetOlsen van Bloemendaal. P. J. Duivenvoorden van Voorhout. A. Schouten van HiJle- gom. S. Vlasveld en vrouw van Noord- wijk. P. van Scbaik van Voorhout. r P. J. de Jong van Indië. G. v. d. Ploeg van Heemstede. M. G. Schrijnemakers van Amsterdam. J. de Blaauw en gez. van Haarlemmermeer. Van Kesteren en gezin van Noordwijk J. J. Franken van Eindhoven. G. Slootbeek van Lei den. G. Geers van Velsen. P. J. Brouwer van Bloemendaal. P. G. de Ridder van Noordwijk. M. Bkema van Amsterdam. P. de Rijkvink en gezin van Hillegom. J. G. v. d. Voort van Stomwijk. J. v. d. Raad van Bloemen daal. A. M. Scheude van Oegstgeest. M. M. v. d. Zon van Haarlemmermeer. L. Fallenbeek en Bitter uit het buiten land. M. A. Rutnze van Den Haag. H. A. van Kesteren van Haarlem. H. Alkemade van Nootdorp. B. J. Wessels en gezin van Haarlemmermeer. Kors v. d. Berg en gezin van Voorhout. A. Wijsman van Lisse. J. H. Hoogstraten van Bennebroek. H. Brand van Noord wijk. A. Lieshout van Rotterdam. R. Haarsma van Boisward. A. H. de Hey van Haarlemmermeer. H. A. Gal- jee van Amsterdam. J. B. Veenswijk v. Alkemade. A. H. van Berkesteyn van Amsterdam. F. van Leeuwen van Voor burg. H. J. Lombert van Den Haag. H. J. Brand van Amsterdam. W. M. Teunissen van Amsterdam. H. J. Th. de Wildt van Wijk aan Zee. W. J. Be nard van Wijk bij Duurstede. A. H. van Berkesteijn van Amsterdam. H. A. Homan van Wassenaar. T. J. H. van Linden van Amsterdam. P. C. J. Bek- ker van Amsterdam. M. J. Hanssen v. Kerkrade. Th. Jansen van Nijmegen. L. van Iersel van België. G. E. G. Smith van Amsterdam. M. Piek van Beesd. H, R. Assies van Bloemendaal. A. J. Arts van Hoensbroek. A. A. J. Schulte van Amsterdam. Vertrokken: W. Westerink naar Lisse. J. Bruines naar Koudekerk. J. P. Koomen naar Den Haag. E. A. M ter Mast naar Amsterdam. A. M. A. de Groot en M. A de Groot naar Hillegom. E. Walraven naar Hillegom. G. van Keulen naar Sassenkeim. J. Augusti- nus naar Den Haagè H. H. M. Mooy- man naar Den Haag. W. A. Vrolijk n. Noordwijk. R. Tb. Nynmoller naar Ouwcrkerk. P. Schavenmaker naar Hil legom. J. H. Elsaker naar Amsterdam. G M van Dissel naar Zwitserland. Jan G. L. Feith. W. G. R Witkamp, Sijtje Romijn, B. P. de Moet, W. S. Streef kerk, A. A. A. Kauffeld, N. H. de Graaf al len naar Apeldoorn J. J. Buschman naar Anna Paulowna. A v. d. Burg n. Haarlem. G. A. M. Romijn naar Amersfoort. A P. M. M. Wijnekus n. Terheyden. A. A. Foks naar Den Haag. J. G. H. Bos naar Amsterdam. G. Smit naar Zandvoort. H. Boog naar Den Haag. J. Postma naar Soest. N. J. Ruiter naar Ouddor^. OEGSTGEEST Aanrijding. Op den Leidschenweg had een aanriid'ng plaats tusschen een luxe-auto en een vrachfev'- der gemeente Oegstgeest. De vrachtauto kwam uit een der zijlanen aanrijden en bemerkte de luxe-auto te laat. De personenauto werd ernstig beschadigd. ROELOFARENDSVEEN. Voetbal. Zondag speelde D. O. S. II haar nederlaagwedstrijd tegen S. D. O. I uit Langeraar, waarbij D. O. S. oen kleine 21 nederlaag te slikken had. Met de rust was de stand 10 voor S. D. 0. De D O.S.,reserve's speelden dien mid dag een zeer goeden wedstrijd, waaruit blijkt dat als er goed volgehouden wordt, het succes verzekerd is. De leiding was bij den heer v. Zanten in goede handen. Tevens deelt het bestuur van D. O. S. mede, dat er a.s. Vrijdagavond te 7.30 o.t. verplichte vergadering is in café 't Noor den, waarbij tevens de veteranen van D. O.S. dringend verzocht worden. RIJPWETERING. Hondsdoelheid. Bij den burgemeester is aangifte geschied van een geval van vermoedelijke hondsdolheid van de hon den van den veldwachter J. en den heer J. v. D. SASSENHEIM. Geboren: Cecilia Johanna Adriana d van P. W. Noordermeer en E. Th. van Velzen. Johanna Barbara d. van W. Krom en H. J. Murk. Tonia d. van E. de Boer en A. Dekker. Overleden: Cornelia Guldemond 60 j. echtg. van G. v. d. Wiel. Eduard Pe trus van Hoekelen 83 j. wedn. van A. G. Leenheer. Ondertrouwd: Willem Gornelis v. d. Reyden jm. 23 j. en Elisabeth Stoute jd. 25 j. Sybrand Cornelis Bulk jm. 33 j. en Catharina Star j.d. 30 j. Gehuwd: Petrus Gerardus Warmer dam 27 j. en Maria Hillegonda v. d. Kamp 24 jaar. STOMPWiJK. Geboren: Hendrikus Gcertrudis Ma ria z van J. J. Borst en A. In 't Veen Johannes Petrus z. van A. P. v. d. Sande en A. M. v. Winden Adrianus Wille- brordus z. van A. Voelenturf en G. G. Hendriks Petrus Adrianus z. van M. J. Waayer en J. M. de Jong Nicolaas Wouterus z. van P. Wensveen en M. Th. E. v. d. Helm Barbara Maria Theresia d. van I. Rijper en G. H. Schouten. Gehuwd: Antonius Smits en Antonia Johanna Aloysia Huisman. TER-AAR. Geboren: Jannigje, dochter van G. van Vliet en Joh. den Bruijn Pieter, zoon van G. van Spronzen en J. Pijper Gerardus, zoon van G. v. d. Hoorn en J. Nieuwenhuijzen. Overleden: te Leiden M. G. Aker boom 4 dagen L. Voorthuijzen 56 jaar echtgenoote van G. Biemunt. VEUR. Gehuwd: Adam v. Beekum en Maria Aartje Weggeman Johannes Petrus Koomen en Elisabeth Cornelia Tetteroo Gornelis Johannes Coomans en Johanna Lucia Meijer. VOORHOUT. Geboren: Wilhelmina Jacoba There sia d. van J. Hermans en J. van Schooten Gornelis Johannes z. van P. A. van Reisen en E. A. Gulenaire. Alida The resia d. van P. de Ridder en M. van der Slot. Dominicus Gornelis z. van P. Berkhout en G. Diemel. Cornelia Wil helmina dochter van N. van Kesteren en P. A. v. Rijn. Overleden: Marinus Gornelis van Velzen 4 weken z: van G. van Velzen en G. M. Romijn. Ondertrouwd: MarceLis Johannes van Steijn 26 j. te Lisse en Maria Clara de Roode, 23 j. te Voorhout. Gehuwd: Johannes van Wouw 55 j. te Katwijk met Geertruida Romijn 59 j. te Voorhout wed. van M. Voordouw. Gor nelis van Kempen, oud 24 j. met Gathari na Maria de Groot 25 j, beiden te Voor hout. Gevestigd: R. K. Neumuller uit Amsterdam. G. Pouw uit Wervershoof G. J. Beelen uit Medemblik. A. Vor- stenbosch uit Udenhout. N. J. Winnibst uit Medemblik. J. H. M. Merks uit Am sterdam. D. Leijs uit Bergen op Zoom. A. L. J. van Dijk uit Hillegom. W. G. Tweehuizen uit Heemstede. P. A. M. Knipscheer uit Amsterdam. N. Th. J.. Greitemann uit Warmond. J. M. van Rijzen uit Veghel A. J. Berge van Henegouwen uit Leiden; H. J. Groot uit Melicb Herkenbosch; J. G. Ouddeken uit Amsterdam. E. H. M. van Becliho- ven uit Veghel. E. N. E. M. Zeegers uit Bloemendaal. W. J. M. van den Elsen uit Amersfoort. Th. G. van der Prijt uit Heemstede. J. P. van Berkel uit Was senaar. H. H. A. de Graaf uit Amster dam. Vertrokken: J. M. van der Hulst naar Udenhout. A. N. Dieben naar Lei den. P. H. J. Heijtveldt naar Den Haag P. G. de Lange naar Amsterdam. M. J. J. van Gorp naar Vegehl. A. D. G. Berkesteun naar Nieuwkoop. T. van den Berge naar Koudekerk. J. van Vlaanderen naar Edam. J. G. Dikotter naar Berkel. ©E RIJNSTREEK WADDINXVEEN. Het kolentekort. Wij hebben onlangs melding gemaakt van een geheimzinnige steenkolenkwestie, in deze gemeente, waarbij 31 ton kolen op onverklaarbare wijze zijn verdwenen. Ongeveer 250 leden van de coöperatieve vereeniging ,,Ons Belang" werden hierdoor benadeeld. Een groot deel van de afgele verde zakken hielden n.l. inplaats van 50 40 K.G. kolen in. Deze kwestie is thans voor zoover de financieele zijde en de boekhouding betreft, opgehelderd Gebleken is n.l. dat de secretaris-pen ningmeester bij do overboeking van de af geleverde hoeveelheden kolen het totaal van een bladzijde niet heeft getranspor teerd. Zoo kwam uit, dat niet 6929 maar 7276 zakken brandstof of 516 zakken meer uit het schip waren gelost en ook ver kocht waren. Het geld voor dezo zakken is ontvangen. Het feit, dat 250 leden van de vereeni ging te weinig kolen hebben ontvangen blijft cchteT bestaan. Overwogen wordt dezen gedupeerden een schadeloosstelling toe te kennen. De voorzitter der vereeniging heeft in middels voor zijn functie bedankt. Gebleken is verder dat een der lossers kolen heeft verkocht die niet verantwoord zijn. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt wegens verduistering. Een nader onderzoek wordt nog ingesteld. ZEVENHOVEN. Ziekenzorg. In de gehouden vergade ring van de vereeniging Ziekenzorg „Voor zorg" geheeten, bleek er in kas aanwtzig te zijn de som van f573.11. De heer B. S. Wielinga, hoofd der O. L. school, naan ont slag als penningmeester. De voorz. dankte hem, en richtte eenige waardeerende woor den tot den scheidende over zijn lofwaar dig werk. In plaats van den heer Wielin ga werd tot penningm. gekozen de heer G. J. de Bruijn. Z0ETERW0UDE (Hcoge Rijndijk). Eieren vei ling Gisterenavond werd vanwege de Pluhnvee-vereeniging „Ik leer nog" do eerste ierenveiling gehouden in het café van de Wed. Pijnaclcer. In het veilingslokaal, alsmede tusschen de stands van de te veilen eieren, waren eenige versieringen aangebracht. To acht uur opende de voorzitter, de heer Fl. den Hertog, de eerste veiling met een woord van 'welkom aan allen en in 't bij zonder aan het bestuur van de Voorsclio- tensche eierenveiling, welke heeren op de zen eersten avond de noorlige inlichtingen zouden geven. Medegedeeld werd, dat door den heer C. de Jeu uit Leiden als attractie bij dezo lste veiling 5 zakjes pluimveevoeder be schikbaar waren gesteld en wel voor dege nen, die de schoonste partij eieren, die het grootste aantal, die het ldcinste aantal, die do grootste eieren en die de ldcinste eieren ter veiling hadden gebracht. Deze prijzen werden toegekend aan: 1. Fl. den Hertog, 2. P. do Groot van Hazerswoude, 3. H. Turk, 4 en 5 inoj. de Wed. Pijnaekcr. Door het bestuur werden ook nog 3 prij*- zen beschikbaar gesteld een voor de lste kooper van eieren, een voor de lste kooper van pluimvee, en een voor degene die het grootste aantal eieren kocht. Doze werden toegekend als lste kooper eieren aan den heer Veldhuizen, als 1ste kooper plumvco aan den heer Jurgdns van Ledon, en als kooper van het grootste aantal eeren aan den heer O. v. Diemen. Op dezo eerste veiling worden goede prijizen gemaakt. Dc eerste koop weid af gemijnd op f 10.terwijl de overige prij zen varieerde van f 8.50 tot f 10. Ook voor pluimvee was veel animo, eenden, hanen en konijnen ging vlet weg. Wanneer wij ons niet vergissen dan is de levensvatbaar heid van deze veiling verzekerd. KERKNIEUWS Benoemingen. Z. D. H. do Aartsbisschop van Utrecht heeft op diens verzoek om gezondheidsre denen eervol ontslag verleend aan den Hoogeerw. heer Kan. P. J. C. van Haa- gen als deken van het dekenaat Groenlo en als zoodanig benoemd den zeereerw. heer B. M. Brom, pastoor te Groenlo. LAMP- EN TUINBOUW Nederlandsch slachtvee naar Zwitserland. In verband met de openstelling der Zwitsersche grenzen voor Nederlandsch slachtvee, deelt Hr. Ms. gezant te Bern mede, dat de Zwitsersche importeurs van slachtvee hun aanvragen tot invoer moe ten richten tot de betrokken kantonnale autoriteit, die de aanvragen doorgeeft aan het Eidgenossische Veterinair-Amt„ dat invoervergunning verleent binnen de gren zen van het invoercontingent, hetwelk 20 wagons per week bedraagt. RECHTZAKEN Mishandeling. Voor de arrondissements-rechtbank to Utrecht heeft heden de 24-jarige fabrieks arbeider uit Amersfoort H. v. d. B. terecht gestaan". Hem waren. 3 misdrijven van mishandeling ten laste gelegd, waarvan 2 met zwaar lichamelijk letsel. Zonder eeni- go aanleiding haid hij te Amersfoort een 3-tal militairen met een mes gestoken. Twee der soldaten zijn nog niet van de hek omen verwondingen genezen. De offi cier van Justitie eischte 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. De Vries drong aan op een voorwaar delijke veroordeeling. Uitspraak over 14 idagon. juRCEBLUKËStl^ LEIDEN. Ondertrouwd: J. Boterenhrood jm. 40 j. en M. J. Schophuizen jd. 24 j. D. G. v. Peijpe jm. 27 j. en Z. Kraal jd. 28 j. P. Wilschut wedr. 47 j. cn M. Verkerk jd. 42 j. A. Blonk jm. 21 j. on J. Kan bier jd. 22 j. H G Bouwman jm. 33 j. bn M J. G. Copier jd. 34 j. N. A. Aal- bersberg jm. 27 j en F. Kanbier jd. 23 j. J. Filippo jm. 29 j. cn M. J. Karei jd. 22 j. A. v. d. Bos jm. 26 j. en M Siora jd. 24 j. KON H0LL. LLOYD. GELRIA (uitr,) vorbr. 19/9 v. Lissabon. ZEELANDIA (uitr.) verbr. 19/9 v. ltio Janeiro. KON. NED. STOOMB.-MIJ. DEUCALION verbr. 17/9 v. Patras n, Amsterdam. ARIADNE arr. 20/9 v. Am&b. bo Kopen hagen. IRENE arr. 20/9 v. Stettin te Arnst. IRIS arr. 20/9 v. Stettin to Amst. KON PAKETVAART.-MIJ. TASMAN vertr. 20/9 v. Melbourne n. Sin gapore. HOLLAND—AFRIKA LIJN. GIEKERK (thuisr.) arr. 19/9 te Genua. KINDERDIJK, Picifickust n. Rotterdam arr. 19/9 to Los Angeles. NIJKERK (thuisr.) arr. 20/9 te Ro-tt GRIJPSKERK arr. 18/9 v. Algoabaai to East-Louden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Rotterdam n/d. Pacific- kust, arr. 18/9 to San Francisco. GROOTENDIJK arr. 18/9 v. Rotterdam te Seattle. GAASTERDIJJK v, Rotterd. m dc N. Pacific, vertr. 19/9 v. Ohristobal. LOCH KATRINE vertr. 18/9 v. Los An geles n. Robt. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN. ANDIJK (uitr.) arr. 16/9 to Bombay. BOVENKERK certr. 20/9 v. Calcutta n. Rotterdam. MEERKERK arr. 19/9 v. Hamburg to Antwerpen. KOUDEKERK (thuisr.) vertr. 20/9 v. Kurrachce. SOHIEKERK (thuisr.) vortr. 19/9 v. Co lombo. H0LLAND-00ST-AZÜI LIJN. MADOE'RA (uitr.) vertr. 18/9 v. Manila. ULDEKERK (uitr.) arr. 20/9 te Port Said. ROTTERD. LLOYD. GAROET (uitr.) vertr. 19/9 v. Port Said, SAMARINDA (thuisr.) vertr. 18/9 v. Co lombo. SLAMAT (uitr.) arr. 20/9 te Sabang. JAGATRA arr. 19/9 v. Roth, te Batavia. PATRIA (thuisr.) vertr. 19/9 v. Sabang. ROTI.—ZUSD-AMEftlKA LIJN ALDABI (thuisr.) vertr. 19/9 v. Las Pal- mas. WAALDIJK (uitr.) arr. 19/9 te Sn tos. STOOM VAART MIJ. NEDERLAND. ANTILOCHUS, v. Japan n. Rotterd, arr. 19/9 te Singapore.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5