SPORT UIT DE OMGEVING SYAOSSSSEiJ^S INCEZONDEN ÜEDEOEELIKG Compleet f 255 3 pan een universiteit hier te lande. De maatschappij heeft voor dit doel zelf jOOO uitgetrokken. Verder wordt voorgesteld het subsidie van Rijkswege aan het Conservatorium te Amsterdam, nu de gemeente Amsterdam haar subsidie met f 400 heeft verhoogd, te vorhoogen met 2000 en «derhalve te brengen op 11.000. Uitgetrokken is voor subsidies aan Ned. Volkszangbond 2000, Muziekbibliotheek 's-Gravenhage 800, Toonkunstenaars 2000, unificatie muziek-examens 2000, uitgave muzikale composities 1500, mu- ziekbeurzen 8500 en onkosten muziek- commissie 1000 en voor de Ned. Bach- Vereeniging 500. De opening der Staten-Gcneraal. Hoe de loden er uit zagen. De „Nieuwe Rott. Crt." heeft een over zicht gemaakt van de kleedij der leden, die gisteren de opening van de Staten-Ge- neraal bijwoonden. Misschien dat het in teresseeren kan; wij laten het hier vol gen: Tot degenen, die gisteren de opening van de zitting der Staten-Generaal heb ben bijgewoond, behooren de Eerste Ka merleden v. d..Bergh, de Vos van Steen- tvijk, in het ambtscosfuum van kamerheer in b.d., v. d. Hoeven, de Muralt, Heerkens- Thijssen, Smcenge, de Vries, de Savornin Lobman, v. Embdon, de Veer, do Gijsolaar, in het amb(sco8tuum van burgemeester, Fransen, Briët, Anema, Golijn, in ambts- posluum met do witte ministersbroek, S'in- genberg. v. Lanschot, v. Wassenaer van Catwijck, Dobbelman. v. Nagell van Amp- sen, Blomjous, de Jong, Verkouteren, in het ambtscostuum van lid der Provinciale Staten van Noord-Holland, Koster, Haff- mans. Rink. in ambtscostuum met de wit te ministerbroek, de Vlugt, Steger, Molt- maker, in jacquet, Westerdijk en Polak in jacquet. Van do Tweede Kamerleden waren aan wezig de heeren Ruys de Beerenbrouck, in ambtscostuum met witte broek, Staalman, Weitkamp, in gekleede jas. Knottenbelt, Boon, Droogleever Fortuyn, De Wilde, Van 'Gijn, in ambtscostuum met witte broek, v. Boetzolaer van Dubbeldam, Tilanus in de uniform van kapitein der vesting-artille rie, v. Rijckevorsel, Prof. Visscher, in de i'oga van hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht, Deckers, Braaf, Bakker, in ge kleede jas, mej. Katz, Snoeck Henkemans, Kortenhorst, Zijlstra, Van Aalten, in rok, Boissevain, dr. de Visser, in ambtscos- met witte broek. Kersten in jacquet, Win- termans, Krijger, Amenl, Bierema, Heems kerk, in ambtscostuum met witte broek, v. Schaik, Vos, Engels, in rok, mej. Meyer, mej. Westerman, J. B van Dijk, Duymaer van Twist, in gen eraals-uniform, v. Wijn- borgen, Aalberse, in ambtscostuum met witte broek, v. d. Heuvel in rok, Ketelaar in rok, mevr. BakkerNort, Rutten, in rok, v. d. Bilt in rok. Oud, Ebels en Bul ten allen in rok, Arts, Schaper in rok met zwarten das, als derde voorzitter der Tweede Kamer, Zandt in rok, Langman in gekleede jas Schouten in rok, J J. G. van Dijk in ambtscostuum met witte broek, Lingbcek in gekleede jas, Jotkes in rok. Loerakker in jacquet. Kuiper in rob. H. G. Hermans in rok, KampschÖer, v. Voorst tot Voorst, v. Record, Smeenk in rok, No- lens in hot ambtsgewaad van huisprelaat van den Paus, Albarda, Vliegen, Kleere- koper, v. Braambeek, mevr. de Vries Brums, v d. Sluis, Cramer, IJzerman, v. d. Waerdcn. Gerhard, Hiemstra, v. d. Tempel, v. d. Bergh, ter Laan, Duys, v. d. Heide. Do leden achter wier naa mniets anders is vermeld, droegen ambtsocstuum, uitee- zonder do sociaal-democraten, die, op den heer Schaper na .in jacquet waren. Koninklijke Besluiten. Notariaat. Bij Kon bcsl. zijn benoemd tot notaris binnen het arrondissement: Assen, ter standplaats de gemeente Enmen: H. Ag- terbos, a ndidaat-notaris te Groningen; Zwolle, ter standplaats de gemeente Put ten: H. W. Neervoort, notaris te 's Gra venpolder; Roermond, ter standplaats de gemeente Thorn: J. M. H. A. Clocquet, candidaat-notaris te Roermond. De Aetherbode. „Het Volk" weet te melden, dat de ex ploitatie van de „Aetherbode" met ingang van 1 October a.s. zal worden stopgezet. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Leiden—R. K. V. Z. A.s. Zondag speelt de R. K. Sportver eniging Leiden op haar terrein aan den Haagschen Straatweg een oefenwedstrijd tegen R. K. V. Z. uit Haarlem. Als scheids rechter zal waarschijnlijk fungceren de beer P. v. d. Lans. DIOG. HAARL. BOND. Competitie-indeeling. In de eerste klasse G is als nog inge deeld Geler I, in dc derde klasse E, O V. V. I. Verder zijn ingedeeld: Vierd'? klasse G: Leiden III, Tcijlingen III, S. N. A. IX, V. V. L. II, Lisse IV. Vierde klasse H: A. V. V. II, R. I. A. II, L. en Snel III, Gr. Floris V 2, Blauw Zwart II «ÏNIETEN. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Detachement Leiden. Op Zaterdag 24 September a.s. des na middags om 4 uur aanvangend, zullen op de militaire schietbanen to Katwijk, de matste der schietoefeningen, tevens wed strijden, gehouden worden door dc leden der Afdcelingen, welke tot het Detache ment Leiden der B. V. L. behooren. Dc uitslagen der wedstrijden, waarvoor verscheidene medailles, kunstvoorwerpen en ook oen zilveren wissel-krans als prij zen zijn ï>eschikbaar gesteld, zullen in dit Jilad worden bekend gemaakt WASSENAAR. ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PATER VERMIX. Dinsdag vierde de zeerecrw. lieer G. B J. Vermin, missionaris van Mill Hill, al hier zijn 25-jarig priesterfeest. Des morgens omstreeks half negen werd do jubilaris aan de woning zijner familie, waar hij lijdelijk verblijft, afgehaald dooi den zeereerw. beer Pastoor en Kapelaan Van Leipzig en voorafgegaan door een stoet van 100 bruidjes naar de kerk van St. Willibrord geleid. Aan den ingang der kerk werd zijneerw. door dc geestelijkheid ingehaald, terwijl ender het voortschrijden naar het alta-ar een welkomstlied wend gezongen. Te 9 uur ving de plechtige hoogmis aan. De jubilaris werd hierbij geassisteerd door don zeereerw. heer C. J. Tholenaar als presbyter assistens, Pastoor Meysing van de Goede Herder als diaken. Kapelaan v I.eipsig als sub-diaken en Kapelaan de Bot als ceremoniarius. In het priesterkoor hadden eenige seminarievrienden van den jubilaris plaats genomen. De kerk was met vele belangstellenden gevuld, waaronder eenige ingezetenen van Noordwijkerhout. Door het zangkoor werd onder leiding van den heer J. G. Beuk gezongen de 4- slemmige Missa Fesliva van Ph. Loots, ter wijl na de H. Mis de priestercantate van Pater Haagh werd uitgevoerd, waarin dc solopartijen werden vervuld door de hoe ren Th. H. Vogels, tenor, A. "W. van der Kleij. tenor en A. van der Ham, bariton. De feestrede werd uitgesproken door Pastoor van Leeuwen uit Hillegom, die erop wees, hoe de jubilaris 25 jaren lang het zaad had uitgestrooid in hot missie- veld en gehoor had gegeven aan het godde lijk gebod: Gaat en onderwijst alle volken. Aan het slot vroeg spreker aan de geloo- vigen te willen bidden voor den jubilaris. Na de Hoogmis werd de jubilaris met zijn familie naar het Patronaatsgebouw geleid, waar bet feest in intiemer familie kring werd gevierd. Op de receptie, welke in den middag werd gehouden, verschenen zeer vele be langstellenden, die den jubilaris in aller lei vorm geschenken aanboden. Door de eerwaarde Zusters was gezorgd voor een bijzondere attractie, door schoolkinderen in missiekleeren en bisschopsgewaad hun wenscben te laten aanbieden namens bis schop en zijn parochianen. De dag werd besloten met een plechtig T of om 7 ure. hetwelk door een groote schare werd bijgewoond. Onder het T.of betrad de Jubilaris den preekstoel. Zijn eerw. wees erop, dat hij, 25 jaar geleden iri Wassenaar op 20 September een eerste plechtige H. Mis had opgedragen onder den toenmaligcn pastoor Bruijstens, die als Pastoor van Noordwijkerhout hem liet H. Doopsel had toegediend, terwijl hij thans door den zeereerw. heer Pastoor daartoe in staat gesteld, bij zijn 25-jarig feest wederom een plechtige n. Mis mocht opdragen. Vervolgens bracht zijneerw. dank aan God voor de genade, hem ge schonken. om veel voor het zielenheil te kunnen arbeiden, dank aan de geestelijk heid voor de ontvangst en de organisatie van dit feest, dank ook aan de parochianen van Wassenaar voor de steun hem steeds geschonken. Vervolgens wees zijneerw. op het scheidingsuur, dat weldra weer voor hem zou aanbreken en vroeg hij ter voort zetting van zijn taak aller gebed en stof felijke hulp. Met een Gregoriaansch Te Deum werd do plechtigheid besloten. NOORDWIJK. Onbestelbare brieven. Lijst van onbe stelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvan gen in de le helft der maand September. Brieven binnenland: Rudolf Lobber Noordwijk aan Zee, Roelston Noordwijk aan Zee; Reve Tricher Noordwijk aan Zee; J. Versluis Zeist. Brieven buitenland: Box 27 Soerabaja; W. C. White Pittsburgh. Briefkaarten binnenland: Ida Been Loos duinen; II. Welles Eindhoven. Briefkaarten buitenland: R Blickman München: Louis Deleroix Knoeke; Detlmar Schuls; K Dietz Essen Ruhr; P. Franck Hamburcr: Gleichman Oslo (2 stuks"); W. Jonak Wien: A. Lulzensath Hamburg; Sury Swinemünde; J. P. Uri Trier. VOORSCHOTEN. Schietwedstrijd. Door de Burger wacht is deelgenomen aan do schietwed strijden voor burgerwachten in Zuid- Holland. Voor deze frewestelijke wedstrij den, gehouden op Waalsdorp te 's-Gra venhage, waren ongeveer 700 deelnemers Prijzen werden behaalt door onze plaats- genooten als volgt: Personeele wedstrijd, klasse B.: 6e pr. Jac. van der Lubbe, 8e pr. G. J. Yporlaan, 10e pr, R. van Mulli- gen. Personeele wedstrijd, klasse C.: 19e pr. G. Ver rips. Vaste baan 5e pr. G. J Yperlaan, 33e 7>r. Jac. v-an der Lubbe. Geboren: Gornelis, z. v. W. Vreeburg B. M. J. G. de Hosoon. Annie Eli sabeth, d. v. D. «de Boer en J. M. Bruns- veld. Johanna d. v. C. van Wissen en C. van der Valk. Ondertrouwd: H. Hoogendoorn en L. van Staalduinen. L. H. Doeswijk en M. de Dobbe. Gehuwd; A. Plan je cn P. J. van Leeuwen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Mr. J. Klein, kantonrechter alhier, heeft met ingang van 1 October a.s. we gens gezondheidsredenen eervol ontslag gevraagd. Mi*. Klein is op 26 Maart 1910 b Kantonrechter benoemd. Op zijn verzoek is aan Dir. A. J. Fokker wegens vertrek uit de stad eervol ontslag verleend als kantonrecbter-plaatsvervan- ger in het Kanton Leiden. Seëispsseerd MASSIEF EIKEN HUISKAMER AMEUBLEMENT MET PEAU DE PÊCHE GESTOFFEERD, bestaande uit: Dressoir 2 Fauteuils Tafel 4 Stoelen 2 Voetbankjes 1 Rookfauteuil Vrij Entrée Vrij Enirée 5683 Volksbondsnieuws. R. K. Bouwvakarbeidersbond „S t. J o z c f". Het bestuur van bovengenoemden bond verzoekt de leden dringend, ter vergade ring te komen op a.s. Donderdagavond, 8 uur, in het Bondsgebouw, te«r bespreking van de viering van bet tweede lustrum van do afdeeling. St.-Joseph-Geze! en Vereeniging. Studie- en Debatinclub „St. Petrus Ganisiu s". In een bijzondere bijeenkomst der Stu die en Debatingclub werd afscheid geno men van het lid Ant. Padberg. De Wc'cerw. Vice-Praeses, kap. Kem perman, opende de bijeenkomst met ge bruikelijk gebed. Aanwezig waren 't volledig bestuur en verschillende leden. Nadat do notulen waren voorgelezen, nam de weleerw. Vice- Praeses 't woord, om het doel dezer bij eenkomst uiteen le zetten, erop wijzend dat het lid Padberg het vaderland ging ver laten om behulpzaam te zijn in het moei lijke missieleven. Spr. zeide, dat dit 'n eer was voor de vereeniging. Hij hoopte, dat al was Padberg ver weg in 't missie land hij toch denken zou aan de vereen, waar hij in den geest van Adolf Kolping zoo ijverig als lid gewerkt had. Spr. wenschte hem geluk met dit mooie besluit en hij hoopte, dat 't hem in zijn verder le ven goed zou gaan, ondanks de groote of fers die hij zou moeten brengen. Na deze hartelijke toespraak bood de penningmeester den jiocr Ant. Padberg 'n stoffelijk blijk van waardeering aan, hem tevens nog eenige hartelijke woorden toe voegend. Daarna dankte de heer Padberg den Vi ce-Praeses voor zijn hartelijke en bemoe digende woorden en het bestuur en loden voor het fraaie missale, dat hij als blij vende herinnering aan de jaren, in de vereeniging doorgebracht, zou bewaren. Na een korte toespraak van den heer Steph Menken sprak de Vice-Praeses het slotwoord waarna de vergadering met ge bruikelijk gebed werd ges'oten. Daarna bleven bestuur en leden nog 'n tijd gezellig bijeen. Conferenties van pater Hendrichs. Wij herinneren er nogmaals aan, dat vanavond (te 8.15 uur) de 1ste der 6 con ferenties van den Zeereerw. Pater Hen drichs S.J. wordt gegeven. Kaarten voor deze hoogst leerzame con ferenties zijn ook hedenavond verkrijg baar aan de St.-Petruskerk. Lezing met lichtbeelden over een reis door Karpatisch Rusland. De vergadering van den „Vriendenkring ter eere van bet Allerheiligste Sacra- ment'' de volgende week Donderdag (te 8.30 in de St. Josephgezellenver.)- zal zeer aantrekkelijk zijn door een lezing mot lichtbeelden van den weleerw. zeergel. heer dr. J. Strolmann, over een reis door Karpatisch Rusland. R. K. Vereen, voor Jonge Middenstanders „St. Peter Kanis". In Café „Zomerzorg" hield bovenge noemde Vereeniging gisteravond haar we- keliikscho bijeenkomst waarop de heer F. Schneiders zou spreken over de viering van den Moederdag en de beteekenis daarvan voor het leven van jonge menschcn. Eerst om negen ><uur werd, wegens ont stentenis van den voorzitter, die bericht van verhindering had gezonden, de bijeen komst geopend door den heer Driessen, die de aanwezigen, vooral den geestel. advi seur en den spreker welkom heette, waar na hij aanstonds het woord aan den heer Schneiders verleende. Spr begon met dringend de aandacht te vragen voor dit teere onderwerp, omdat bij een bespreking over de viering van een Moederdag het niet anders kan of ook de grpote beteekenis der moederliefde moest daarbij worden uiteengezet. «Spr. gaf dan in zijn inleiding een histo rische beschouwing over den .Moederdag, zooals di© wordt gevierd in Amerika en Duitschland en hier te lande door bet Le ger des Heils. Spr. laakte daarbij de cri- tiek, die de invoering van den Moederdag hier te lande heeft ondervonden, welke cri- tiek een ideëele zaak als deze van le vo ren tot mislukking doomde cn vooral laak te spr. de propaganda die voor de invoering van den Moederdag van de bloemisten was uitgegaan. Vervolgens behandelde spr. den grooten en goeden invloed die or van zulk een viering kan uilgaan voor jonge menschen, wie, al leen in de wereld en cp eigen bcenen staande, de gedachte aan Moeder zou ster ken en afhouden van vele gevaren. Spr. las daarbij eenige verzen voor van den Vlaam- tsbaeti. dichter 'Aug. Van Cauwelaert", over de jonge soldaten, die in den oorlog ge wond ter neer lagen cn in hun nood slechts aan Moeder dachten. De rede werd door allen aandachtig aan hoord en de voorzitter bracht den spre ker den hartelijken dank van alle aanwe zigen over. De geestel. adviseur onderstreepte nog eens in het kort do passage uit de rede, waarin do heer «Schneiders gesproken had over de idealen waardoor het geheele le ven moest worden gedragen om gelukkig te kunnen zijn. Daarna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Tentoonstelling van planten. In het Leidsche Volkshuis aan den Apo- thekersdijk is gisteravond een tentoonstel ling geopend van gekweekte planten, die door do Leidsche Tuiniers- en Bloemisten- vereeniging „Door Eendraeht Verbonden" in het voorjaar aan leden en particulie ren, waaronder ook enkele scholen, ter ver zorging zijn toevertrouwd. Ook leerlingen van het Leidsche Volkshuis hebben een in zending geleverd, maar daarnaast is ook e>n tentoonstelling gearrangeerd van wer ken door de leerlingen der diverse cursus sen van het Leidscho Volkshuis vervaar digd. De plantententoonstelling is zeer inte ressant, alleen reeds daarom omdat men hier een goed begrip krijgt van wat deze of gene uit hetzelfde kleine voorjaars- plantjo weet te halen. Er zijn er natuur lijk bij, die op zeer primitievo wijze hun planten moeten verzorgen, er zijn zelf vensterkweekers bij. Maar uit het ten toongestelde blijkt met hoewel zorg er ge werkt is om uit het plantje te halen wat er te halen is. Dé" burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, die bij de groote tentoonstel ling van vorige week, den Hollandschen kweekersgeest in zoo hooge mate roemde, wilde ook hier van zijn belangstelling doen blijken. Geruimen tijd vertoefde hij gister avond op de tentoonstelling en hij uitte zijn groote waardeering en bewondering voor hetgeen hier werd bereikt. Ook het werk der leerlingen van het Volkshuis had zijn aandacht. Het deed goed le zien hoe de burgervader met be langstelling kennis nam van het vele ten toongestelde, als het zaagwerk der kleinere jongens, het rietvlechten en raffiawerk, daarnaast het werk der meisjes, als pop- penwerk, handwork, weefwerk, kantklos- werk, verstelwerk enz. Ook de inzonding planten van de leerlingen is heel goed te Tenslotte willen we nog wijzen op het tee- konwerk, waarin iedere cursist geheel naar eigen idee heeft mogen werken, hetgeen hier en daar heel aardige resultaten ten gevolge had. Het weefwerk is naast het kantkloswerk wel het voornaamste deel der tentoonstel ling. Twee weefstoelen zijn opgesteld met begonnen werk, dat ieders bewondering afdwong. 't Was een lust te zien, hoe de kinderen met hun ouders zich verdrongeu langs het vele tentoongestelde, ieder cm zijn eigen werk te laten zien. Zoo'n expositie draagt er veel toe bij, om de ijverige cursisten aan te sporen nog meer hun best te doen. De beide tentoonstellingen vormen één geheel en het geheel wordt opgeluisterd door bloemen en planten van de heeren J. Krie&t Jzrr., J. Glasbergen, J. Heemskerk en G. Lubbe Th.zn. Wij laten hieronder volgen de uitslagen van de prijzen, zooals die door de jury, dc heeren E. Th. Witte, J. Ivriest Jzn. en J. J. Jonker, zijn vastgesteld. Particuliere Tuinkweekers 18 deelnemers 8 inzenders: le pr. A. Lepelaar, 2e J. H. «Stammers, 3e J. J. Hoogweg, 4e J. J. Kui- venhoven. Tuinkweekers vaklieden: 8 deelnemers, 6 inzenders: M. Galjaard en A. v. d. Plas beiden een 1ste prijs, 2e pr. A. J. Lager- berg. Vensterk weekers, behoorende tot de groep vaklieden2 deelnemers, inzenders 2: 2e pr. mej. C. Streef land. Vensterkweekers particulieren, 21 deel nemers, 11 inzenders: le pr. C. Smit, 2e L. wanenbuxg, 3e G. A. Brandt, 4e mej. v. Vliet. School Schuttersveld, hoofd de heer Zee- lenberg: eervolle vermelding. U.L.O. school Noordeindes hoofd de heer Cathier, 56 leerlingen ingezonden: lc pr. Piet v. Wjk, 2e Are Kopper, 3e en 4e Robbi Munting, 5e A. B. J. den Haan en N. A. C. den Haan, Ge Greta Uitenboogaard. Belastingophaaldisnst. Do vijfde afdracht hoeft plaats gehad. Thans is afgedragen f 8273.58. Het leden tal is gestegen tot bo\en de 1700 en neemt nog steeds toe. Het bestuur heeft gemeend, mede om nog meer het vertrouwen te winnen een ledenvergadering te moeten uitschrijven, waar zal worden opgericht een vereeniging „de Belasting-ophaaldienst'', waar statu ten zullen Avorden vastgesteld en zoo mo gelijk besloten op de statuten de Kon goedkeuring te vragen. De vergadering is bepaald op Woensdag 3 Sept. in het Nutsgebouw. Voor het examen vrije- en ordeoefenin gen der gymnastiek is te Amsterdam ge slaagd de heer D. W. Vodegel, alhier. De Minister A'an Onderwijs deelt mede, dat hel Indisch comité voor Wetenschap pelijk Onderzoek te Weltevreden een verzameling van bijna 500 ethnographica, afkomstig van de pygmoïdc bevolking van Nieuw-Guinea, aan het rijk ten ge schenke heeft aangeboden, ter plaatsing in het Rijks Ethnographisch Museum alhier. De ïGseuve 2c luitenants jhr. L. J. Just dc la Paissières en E. Engberts, van het 6e regiment veldartillerie alhier, wonien 24 dezer in het genot van groot verlof ge steld. Na een rustperiode van ongeveer, 1 jaar alhier opgericht de „Leidsche Vereeni- HaSfteoSiefce gerit! LEIDEN. Woensdag. 1ste van de zes coiifg* van pater F. Hendrichs S..J v. d. H. Petrus, 8.15 uur. Woensdag. Dioc. Ver. van R. K. Bij» derwijzers, in „Iu den Ver/ Turk", 6 uur. Donderdag. R. K. Bakkersgezelloji Bondsgebouw, 8 uur. ALPHEN AAN DEN Rljfl" Zondag 4.30 uur, oude school R.-K. portarbeiders, jaar ver gaderii h ABgemeene Asjeni LEIOEN. Do avond-, nacht- en Zondagdiensi apotheken wordt van Maandag 19 met Zondag 25 Sept. a.s. waargen r door de apotheek van den heer M wijt, Vischmarkt 8. tel. 552. fen. ging tot bevordering van de kennis Grafische Vakken". Ook het Leidsch bestuur heeft do noodzakelijkheid ingi te moeten medewerken aan de cpricl van een dergelijke Vereeniging. Om de noodzakelijkheid aan te to: van goede vakopleiding en tevens omjft nis te maken met het doel der Vereenig worden allo Grafische arbeiders, uiig-x dxgd tot de openbare vergadering as. I g] derdag te 8 uur, in „het Nut van lie-: <j< gemeen" (.Stcenschuur), waar als sprt is zullen optreden de heeren J Schepen 6C Den Haag cn J. Schipper, secretaris Cc p Leerl.-Commissie. Ook de Leerlingen hun ouders of voogden, wordt de ai zigheid dringend aanbevolen. (Toegaa geheel kosteloos). Het bestuur der afd. Leiden van Ned. R. K. Grafisohen Bond vertrouwt, de leden door hun aanwezigheid blijk len geven, het Averk der Vereeniging van het bestuur op hoogen prijs te stel Wegens den voortdurenden toeloop belangstellenden is de film „Ben Hut het Trianon-Theater opnieuw voor Aveek geprolongeerd. Gisteravond is, de chauffeur T. v. dienst van de fa. B. alhier op den R burgerweg met zijn auto legen een vit 8, heuvel gereden. Avaardoor een electri lantaarnpaal afknapte. De chauffeur in het gelaat geAvond en de auto 21 beschadigd. Na door dr. Varenkamp honden te zijn is v. L. per auto naar woning vervoerd. Hedenmiddag om 5 uur Averd «>CUa een oefening voor de brandweer gchoi ditmaal op «de Kalvermarkt E Gisternamiddag is het 5-jarig juu* F. T. in de Prinsestraat in de oucloi woning uit het 3* M. hooge slaapka raam gevallen. Het jongentje kAvam de steenen binnenplaats terecht, doehl Avonder boven wonder geen letsel men. Gistermiddag omstreeks half zes is 32-jarige P. V. nabij de Blauwpoorts! aangereden door zekeren H. H. S. Ei genoemde kwam te A-allen juist toen een auto passeerde. Een der wielen hem over een been, Avaardoor dit ert 8 gekneusd Averd. De man werd in het 8 Ziekenhuis verbonden. De volledige uitslag van de aanbestel van het leggen van een stamriool in Maresingel vanaf het hoofdrioolgen tot nabij de Waldeck Pyrmontsti luidt als volgt: C. Verwater, Made (N.-B.) 71.111; Seventer, Vught 70.070; W. A. nes, Utrecht f 66.666; J. A. en C. Kros, Utrecht J 63.890; W. A. Veris gen, Gouda f 62.700; G. en F. Vau Bi Oudenrijn 62.400; J. C. en J. G. Kfi ten, Utrecht 61.800; Corn, de Vi Purmerend 59.980; A. Koper, Zandv 57.400; Fa. Gebr. A. en J. den Ou Alphen a. d .Rijn cn Oegstgeest 57i Fa. A. Verhagen, Made (N.-B.) 55. lei Fa. J. van Riet, Leiden 55J99; G Kiebert, Sassenheim 55.600; N.V. W f hoven's Aan. Mij.., Utrecht 54.450: Aann. Mij. Zanen en Verstoep, Go 54.550; N. Cortmulder, Uitlu 51.500; J. Warnaar, Leiden 51J R. Massaar, Th. de Winter en C. J. g Weeren, Leiden 50.850; B. Smallega Haarlem 50.630; Fa. Marcelis Heemskerk, Leiden 50.000; E. van ling, Wouhrugge 49.500; II. Bakx H. Steenkist, Haarlem 49.288; Gt Hensema, Haren (Gr.) J 48.517; E Weers, Haarlem 47.695; D. E; H.M.zn., Delft f 47.575; M. S. v. d. V( Aarlanderveen 45.630; J. S. V. Sl venburg, 's-Gravenhage 38.000; T de Geus, Loosduincn 35.400; N.V, Aann. van Bouw- en Grondwerken W. Visser en Zn., Wassenaar 34.15^ MUZIEK. INVITATIE-CONCERT LEIDSCH MUZIEKKORPS in „Musis Sacrum". Aan de uitnoodiging van tie Vcrcenif tot instandhouding van het Leidsel)' ziekkorps hadden maar weinigen gd' r< gegeven. Een handje vol menschen Ata; gekomen om tc luisteren naar hot cor dat het Leidsch Muziekkorps onder ki' A'an kapelmeester Geyp zou geven, 't werkte gelukkig mee. Een vrij zachte t( peratuur en geen regen begunstigde df aA'ond. De kapelmeester, die sinds met vaste hand bewind voert (het L#® Stedelijk Muziekcorps is het oudste moniegezelschap le dezer stede(, haa een gevarieerd programma gezorgd, een frissche opgewekte marsch „LucM Emergo" van de hand van Johan G< werd de avond ingeleid. Rhytbmisri1 speeld ban 't niet anders of een niafl voor harmonie-orkest geschreven, s.aat Daar vallen arrangementen van om® res bij af, al werd ook hierbij de aaut

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2