S. G. J. DE GRO DE LEDERHBLI KOF DE TROONREDE. INGEZONDEN MEDEDEELING 42 Verecnieile- vergadering van de beide Kamers cn Dinsdag 20 September 1927 tot opening van de gewone zitting der Staten Generaal. De heer J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, dio het voorzitterschap bekleedt, opent, nadat de leden der Staten Generaal zich in de Ridderzaal op het Binnenhof veroenigd hebben, des middags te half één uur de verg. en doet door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Ko ninklijk besluit van 10 September 1927 no. 2, houdende zijn benoeming lot voor zitter van de Eerste Kamer gedurende de zitting welke heden zal aanvangen. De voorzitter beuocmt een commissie, dio Hare Majesteit in het gebouw zal ontvangen en uitleiden. De commissie bestaat uit de Eerste Kamerleden Van Wassenaer van Catwijck, Briët, Van Embden, Fransen en Koster, en de Tweede Kamerleden Mar- chant, Snoeck Henkcmans, Staalman, Dec kers, Boon, mej. Frida Katz, Droogleever Fortuyn. Vos, Bijleveld en Kortonhorst. De Ministers, hoofden van Ministerieele Departementen, en de leden van den Raad van State vereenigen zich te één uur des namiddags in de Ridderzaal. Hare Majesteit de Koningin, vergezelt van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklen burg, en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, kort daarna in de Rid derzaal aangekomen, wordt door de com missie in de vergadering binnengeleid, neemt plaats op den troon en houdt, ter wijl ter rechtzijde van Hare Majesteit Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden en ter linkerzijde Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses' Juliana der Nederlanden plaatsnamen, de volgende rede: Leden van de Slaten-Generaal! De plechtigheid van dit oogenhlik heeft voor Mij eene meer dan gewone beteeke- nis. Mijn beminde Dochter aan Mijne zijde te zien bij het openen \an Uwe vergade ring vervult Mijn hart met dankbaarheid jegens God, die Haar leven gespaard en Haar jeugd in zoo vele opzichten gezegend heeft. Met erkentelijkheid gedenk Ik de wijze waarop ons volk heeft meegelefd bij Haar intrede in het openbare leven. De algemeene toestand van het land geeft in menig opzicht reden tot voldoe ning. Dank zij voortschrijdende verbetering in de wijze van bedrijfsuitoefening en ont ginning, neemt het voortbrengingsvermo- gen van land- en tuinbouw toe. Weinig loonende prijzen, bemoeilijking van deu afzet in den vreemde en mingunstige weersgesteldheid leiden nochtans voor sommige takken van het bedrijf tot niet zeer bevredigende uitkomsten. Door handel en nijverheid worden, on danks verschillende moedgevende ver schijnselen, nog steeds groote moeilijkhe den ondervonden, niet het minst door de kunstmatige belemmeringen die. aan het internationaal ruilverkeer worden in den weg gelegd. Do finaneiëele toestand blijft zorg- eischend. in de voornaamste plaats omdat do zware lasten, op de bevolking gelegd, de herleving der welvaart en de verrui ming der werkgelegenheid vertragen. Met deelneming gedenk Ik de slachtof fers van de ramp, die eenïge maanden geleden opnieuw het oostelijk deel van ons land teisterde. De spoedige en milde hulp, die ook nu van vele zijden verleend werd, was Mij een oorzaak van vreugde. Onze betrekkingen tot de andere Mo gendheden bleven van den meest vriend- schappelijken aard. Ik vertrouw, dat liet mogelijk zal zijn met den buurstaat België in een geest van onderlinge samenwerking een regeling te vinden in een voor beide landen aannc- melijken zin van de vraagstukken, die door de verwerping van het verdrag van 3 April 1925 aan de orde zijn gebleven. Het samenstel dier vraagstukken is thans nog het voorwerp van een nader onder zoek hier te lande. In de organen van den Volkenbond, in welks Raad ons land geroepen werd zit ting te nemen, dragen de Nederlandsche vertegenwoordigers naar hun vermogen bij tot de ontwikkeling van de organisatie der volkerengemeenschap. Van de resultaten der door den Vol kenbond bijeengeroepen Economische Con ferentie heb Ik met voldoening kennis ge nomen; het verheugt Mij vast le stellen, dat de aldaar aangegeven richtlijnen der economische politiek overeenkomen met die welke door Nederiand worden gevolgd. Naast de reeds aanhangige wetsont werpen zuilen eenige andere aan Uw oor dcel worden onderworpen. Daartoe behooren ontwerpen lot wijzi ging van het strafstelsel,. o.m. beoogende nadere voorzieningen betreffende de voor waardelijke veroordeeling, invoering van de jeugdgevangenis en krachtiger bestrij ding van de beroeps- en gewoonte-misda digheid; een ontwerp strekkende tot wijzi ging der bepalingen omtrent de ouderlijke macht en de voogdij; en een ontwerp hou dende bepalingen betreffende den rechts toestand der ambtenaren. Een voorstel om de uitoefening van het kiesrecht te vergemakkelijken voor hen, wier beroep hen noopt ten tijde van de stemming buitenslands te vertoeven, zal U-spoedig bereiken. Aanhangig zullen worden gemaakt eene technische herziening van de Armenwet, en eene wijziging van de Gemeentewet be oogende de samenwerking van naburige gemeenten te bevorderen. Een ontwerp tot vervroeging van den datum, waarop het zevende leerplichtjaar in werking zal treden, zal spoedig wor den ingediend. Een wetsontwerp lot verlaging der in komstenbelasting zal U worden aangebo den, evenals een technische wijziging van de vermogensbelasting en één der verde- digingsbclaslingen, in hoofdzaak bedoelen de aan ongegronde verschilpunten tus- schen de bepalingen van die beide heffin gen een einde te maken. In aansluiting aan de in het achterlig gende jaar tot stand gekomen Comptabili teitswet zal eerlang het ontwerp van een Bedrijvenwet bij U worden ingediend. De voorbereiding van de herziening der financieele verhouding tusschen bet Rijk en de gemeenten, waaromtrent Mij kort geleden het rapport der betreffende Staats commissie beeft bereikt, is door de Re geering ter band genomen. Eene aanvulling van de wetgeving wordt voorbereid ten einde onder alle omstan digheden de mogelijkheid van het afslui ten van handelsverdragen te behouden eu hierdoor het vrije ruilverkeer te bevorde- Binnenkort zal aan Uw oordeel worden onderworpen het ontwerp een er Wegen- wet. De indiening van een ontwerp-Electri- citeitswet kan worden tegemoet gezien. Voorstellen tot herziening van de Vei ligheidswet en de Invaliditeitswet zijn in voorbereiding. De ten vorigen jare reeds aangekondigde herziening van de Ziekte wet, welke aan de invoering van deze wet moet voorafgaan, zal Uwe vergadering spoedig bereiken. Op Java en op de Westkust van Suma tra zijn betreurenswaardige onlusten voor gevallen, welke dank zij het doortastend optreden van bestuur, politie en leger spoedig werden bedwongen. Aan het eigen Indische volksleven zijn deze onlusten vreemd. Maatregelen zijn genomen om ook in de toekomst de bevolking tegen aanslagen op haar welvaart en veiligheid te bescher men. Daarnaast wordt, zooveel de geldelijke omstandigheden toelaten, de cultureele en welvaartspolitiek in Nederlandsch-Indië met kracht voortgezet. Met belangstelling wordt uitgezien naar de vruchten, welke de kortgeleden voor Suriname aanvaarde maatregelen ten bate van dat overzeesche gebiedsdeel zul len afwerpen. Do economische toestand van Curacao blijft gunstig. Mei. den wensch dat Gods milde zegen op Uwen arbeid moge rusten,, verklaar Ik de gewone zitting der Staten-Generaal ge opend. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden Hertog van Mecklen burg en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana en voorafgegaan door de commissie, verlaat de vergaderzaal. De voorzitter sluit, nadat de commissie in de zaal is teruggekeerd, de vereenigde vergadering. r.og den 3en prijs te winnen. Aanvanke lijk stond Swift voor den 2en prijs, maar door oen kleine fout van D. Wurzer werd zijn tijd niet meegeteld, maar kwam daar voor de tijd van den vijfden aankomende in aanmerking. De lijden der Swiftren- ners over deze 60 K M. gemaakt zijn: J. WnrzeT 1 u. 56 min. 27 sec., J. L .Groe- newegen 1 u. 57 min. 22 sec., D. Wurzer 2 u. 14 min. 37 sec., W. Sewerijncn 2 u. 2 min. 27 sec.. K. Maree 2 n. 23 min. 24 sec. De gezamenlijke tijd der 4 renners, die geacht zijn geworden dezen wedstrijd volgens het reglement te hebben gereden, is 8 u. 39 min. 40 sec. De le vereenigiDgsprijs werd gewonnen door den Kampioen Scheveningen, 2e pr. Hollandia Don Haag, 3e pr. Swift Leiden, 4e pr. Excelsior Den Haag. J. Wurzer wist tevens beslag te leggen op do 7e persoonlijke pr., J. LGroene- wegen de 8c pr.. W. Sewerijnen de 10e pr. STADSNIEUWS. DE OPENING DER R.-K. H. B. S. Nadat de Zeereerw. Pater drs. J. H. Keysers mededeeling had gedaan van den gelukwensch van Z. D. H. Mgr. Gallier, verkreeg de Hoogeerw. Pater Regalatus Hazebroek het woord. Met zeer veel genoegen had zijn hoog eerw. de uitnoodiging aangenomen om bij deze plechtige opening tegenwoordig te zijn. Het deed spr. ook een groot genoe gen, dat hij de Hoogmis moebt opdragen, om Gods zegen over dit nieuw begonnen werk af le smeeken. Zijn bijzondere gelukwenscben richt spr. tot al degenen, die in de afgeloopen weken zoo hard voor de H. B. S. gewerkt en zooveel bereikt hebben. Spr. hoopt, dat het resultaat daarvan een voortzetting moge wezen van het schitterend begin. Een bijzonder woord van dank riclit Zijn Hoogeerw. lot den deken en de gees telijkheid der stad, omdat tot de Paters Franciscanen bet verzoek werd gericht de leiding der II. G. S. op zich te nemen. Spr. roemt dan het voortreffelijke vpntbereidingswerk van de Zeereerw. Pa de FLANEL voor Uw WiNTEBQNDEBGOEPEREN Witte Flanel... 49, 3?, 26 I 21 j Fransche keper Flanel, bijzondere prijs 40 Zeer zware ivoor Flanel keper gevyeven 55, 45, 40 Jaegerrianel 52, Witte wollen Flanel I.—, 82,64,54 Jaeger wollen Flanel 1.05, 89,75 Vrij Entrée - Vrij Entrée ters de Goede en Rombouts, maar daar naast ook de buitengewone medewerking der heeren pastoors en zijn hoogeerw. hoopt, dat ook in de toekomst op dezelfde wijze zal worden samengewerkt tot heil van de Katholieke jeugd. Spr. geeft ten slotte de verzekering, dat de Ned. Pro vincie der paters Franciscanen haar be lofte zoo goed mogelijk zal inlossen. Hierna verkreeg de heer J. P. Mulder, vice-voorzitler van het bestuur der Chr. H. B. S., het woord. Door verhindering van onzen voorzit ter Ds. Broekstra, die anders gaarne hier tegenwoordig had willen zijn, zij het mij, aldus spr., vergund als vioe-voorzitter van het Bestuur van de christelijke hoogere burgerschool aan de Kagerstraat alhier, een kort woordt te mogen spreken. En dan wil ik in de eerste plaats beginnen M. de V. u namens ons Bestuur hartelijk dank te zeggen voor de uitnoodiging ons gezonden, ter bijwoning van de plechtige opening uwer school. Ik kan me voorstellen M. de V. dat het beden niet alleen voor u en uw bestuur een blijde dag is, maar voor al degenen die met u op hetzelfde standpunt staan en dezelfde geloofsovertuiging zijn toege daan. Spr. wees op de vele moeiten, die de overplaatsing van tic H. B. S. van Kat wijk naar Leiden met zich moet hebben gebracht. En vervolgde dan: Doch do voorstanders van een dergelijke school ge troosten zich gaarne die moeiten daar voor. Als men zich dan daarbij gedragen weet door hem die uit datzelfde beginsel leven en deze steun bieden, betzij finan cieel of moreel, en men dan, gedreven door dat beginsel, den zegen inroept van Hem,' aan Wiens zegen alles gelegen is, zal men kunnen slagen. Maar, zoo vervolgde spr., al is dan nu de school geopend, ze blijft een voorwerp van aanhoudende zorg van het Bestuur. Want al mag men dankbaar aanvaar den de gelden door de overheid ons toe gewezen, toereikend zijn ze niet en blijft men bij voortduring den steun behoeven van ben, die voor de opvoeding van hun kinderen het confessioneele onderwijs ver langen.. Ik zou niet durven beweren dat de fi- nantieele gelijkstelling er is. Doch wat vroeger niet was op het terrein van het bijzonder onderwijs is gekomen en wat nog ontbreekt zal ook nog wel komen. Het ideaal van Groen van Prinslerer is nog niet verwezenlijkt- Het Bestuur van onze Chr. H. B. S. te Leiden wil gaarne zijn hartelijke geluk wenscben voegen bij de vele, die u heden van zoo vele zijden zijn geboden. Zij uw streven gelijk het onze n.l. om de school aan de hoogste eischen te doen beantwoor den,, om te zorgen dat het onderwijs steeds op hoog peil staat èn Dlijft opdat uitein delijk de leerlingen, die straks aan de maatschappij worden afgeleverd, zóó toe gerust mogen zijn, dat ze kunnen wed ijveren in kennis met de beste leerlingen van welke school dan ook. Zelf leerling geweest zijnde van de Ge meentelijke H. B. S. alhier, was het mij steeds aangenaam te kunnen constateeren de goede verhouding tusschen de Gemeen telijke H. B. S. met Dr. Schalkwijk als directeur en onze H. B. S. met Dr. van Arkel aan het hoofd. Ik hoop M. de V. dat deze goede ver houding blijft bestendigd, nu gij als jong ste, en dritte im Bundê uw intrede doet. En dat is zeer goed mogelijk bij waar deering van elkanders beginsel. Dan kwam de Zeereerw. directeur, pa ter drs. Balduinus de Goede naar voren, die hartelijk dank bracht aan degenen, die hem met zooveel hartelijkheid hebben bijgestaan in zijn zwaar werk. In de eerste plaats dankt spr. pastoor Beukers voor den raad, hem gegeven, en het beschikbaar stellen van den tijd, die bij voor de H. B. S. beeft over gehad. Zoo dikwijls men bij pastoor Beukers aanklop te voor de H. B. S. vond men een gewil lig gehoor. In het bijzonder dankt spr. pas foor Beukers voor den gegeven raad,, waaruit .steeds wijsheid sprak en tact. Spr. hoopt, dat de H. B. S. zich steeds in dezelfde belangstelling mag blijven verheugen. Dan dankt spr. Pastoor Leusen, die gezorgd heeft, dat de school niet was een leeg gebouw, maar een school, waarin reeds eenige gezelligheid heerscht. Zich tot de ouders richtend zegt spr. met zekeren schroom de leiding op zich genomen le hebben. De ouders venvachten natuurlijk nu heel veel van de opleiding en daarom voelt spr. den plicht het on derwijs op zoo hoog mogelijk peil te bren gen. Spr. hoopt, dat de traditie der school, die haar eerste klas naar hier heeft overgebracht, ook hier gehandhaafd blijft. -i De ouders vragen echter meer dan on derwijs alleen; zij vragen opvoeding, ont wikkeling voor hun kinderen. Gaarne wil len de leeraren hierin helpen maar zij ontveinzen zich de moeilijkheden niet in deze moeilijke jaren aan de opvoeding ver bonden. Spr. hoopt daarom op steun bij hun arbeid, opdat door samenwerking veel worde bereikt. Tot de jongens zegt spr. steeds te wil len worden beschouwd als een vaderlijke vriend, die met hart en ziel streeft naar hun welzijn. Mogelijk zal hij hun wel eens zware eischen stellen, doch hij hoopt, dat zij dan overtuigd zullen zijn, dat zulks noodzakelijk is. Spr. uit ten slotte den wensch, dat zij een voorbeeld zullen zijn voor degenen, die ua hen zullen komen en dat zij zich met vollen ijver aan het werk zullen zet ten. Tot de leeraren zegt spr., dat hij de be lofte, aan de ouders gedaan, onmogelijk kan inlossen zonder de verzekering van hun samenwerking. Spr. zegt te vertrou wen dat hetgeen verwacht wordt, ook wer kelijk zal worden gepresteerd en dat de leeraren in den leerling niet alleen mogen zien een middel om in bun behoeften te voorzien, maar iemand met een onsterfe lijke ziel, over wiens toekomst thans zal beslist worden. Namens hetgemeentebestuur sprak vervolgens mr. A. F. C. M. Tepe, wethou der van Onderwijs. On ze eeuw is terecht vaak genoemd de eeuw der techniek. Ik ben echter van meening, dat zij, die in deze verbazingwekkende technische ont wikkeling slechts zien of althans van baai- in hoofdzaak vreezen eene bedenkelijke versterking en overheersehing van het ma terialisme, ten koste van de geestelijke ontwikkeling van het menschdom een al te zwarten kijk hebben op hetgeen er in onze samenleving leeft en groeit. In dit verband en bij deze gelegenheid meen ik er aan te mogen berinneren, dat onze eeuw eveneens, en stellig met even veel recht, genoemd wordt de eeuw van bet kind. Met evenveel reclit: want wanneer wij, voor zoover dat mogelijk is, een parallel trekken tusschen het tempo, waarin en de intensiteit, waarmede de techniek en de zorg voor de educatie onzer jeugd zich ontwikkeld hebben, dan meen ik te mogen constateeren, dat beiden vrijwel gelijken tred hebben gehouden. En het staat daarbij m.ï. cnomstootelijk vast, dat die zorg voor de jeugd, in haar geheel genomen, niet uitsluitend, ja zelfs niet in hoofdzaak gericht is op de lichame lijke ontwikkeling onzer toekomstige staatsburgers, noch enkel ten doel heeft hen bekwaam te maken voor en sterk in den hen wachtenden economischen „struggle for life", doch veeleer geleidelijk meer en meer de tendenz vertoont om den voorrang toe te kennen aan den geestelij ken bloei en wasdom onzer jeugd. Derhalve mag men de alleiwege aan. den dag tredende groote belangstelling terzake van opvoeding en onderwijs ©nzer jeugd beschouwen als een allergelukkigst ver schijnsel, waardoor bet gevaar voor ver- materialiseermg, dat in -de overrompelen de snelheid der technische ontwikkeling ongetwijfeld schuilt geheel of grootendeels geneutraliseerd wordt. E'en der uitingen nu van dit gelukkig verschijnsel is ongetwijfeld het feit, dat de Nederl. Wetgever de mogelijkheid in het leven geroepen heeft tot het verstrek ken van onderwijs aan de kinderen van alle Nederlandsche staatsburgers met eer biediging van en overeenkomstig bun gods dienstige overtuiging. Onder de vele inrichtingen, die de be vordering onzer volksontwikkeling be oogen, gaat ook de uwe thans eene plaats innemen; in het belang van dc geheele sa menleving, maar zeer in bet bijzender ook in het belang van de gemeente, die gij tot uwe residentie gekozen hebt. In het belang onzer gemeente: immers, het lijdt geen twijfel, dat de onderwijs-in- richtingen, waarop eene gemeente bogen kan, mede, en wel in niet onaanzienlijke mate bijdragen tot verbooging der aan trekkingskracht, welke die gemeente op de burgerij uitoefent. Een der eerste vragen toch, die met kin deren gezagenden burgera zich bij de be paling hunner keuze van woonplaats ple gen te stellen is deze en ook dit mag een zeer "gelukkig verschijnsel genoemd worden hoe staat het in de onderschei den gemeenten met de gelegenheid om aan mijne kinderen het voor hen passende on derwijs te doen verstrekken? Ik meen te mogen zeggen, dat de vesti ging alhier van uwe, voorloopig nog op bescheiden leest geschoeide H.B.S, haast de grootsche en voortreffelijke gemeente lijke en de bloeiende Christelijke inrich ting van dien naam, voor Leiden een be langrijke aanwinst beteekent. Maar, moge de stad Leiden winnen door uwe komst, niet minder zal uwe inrichting gebaat zijn door hare vestiging binnen de muren van het oude Lugdimum Batavo- ruxru Uwe leeraren immers, van wie eenigen reeds dank aan eene Alma Mater verschul digd zijn, vinden hier dc gelegenheid om zich dagelijks te laven aan de bron van wetenschap, welke Nederland's oudste, maar geenszins aftandsche Alma Mater aan alle weetgierigen ter beschikking stelt: zij zullen in de bijkans ontelbare musea en laboratoria, die onze stad stempelen tot een Eldorado voor vorschende geesten, meer leermateriaal aantreffen, dan zij in staat zullen zijn te verwerken. Aldus zal hun hier de gelegenheid ge boden zijn liun theoretische en practische kennis steeds te vermeerderen en te ver diepen en hunne leerlingen daarvan de kostelijke vruchten te do-en plukken. Ik besluit dit korte woord mot U, hoog geacht Bestuur en U, Mijnheer den Direc teur en Hecren Leeraren, uit naam van het Gemeentebestuur van Leiden een hartelijk welko-m tce te roepen en met den wensch uit te spreken, dat uwe nieuwe inrichting veel moge bijdragen tob verhooging van den bloei onzer gemeente en dat het .U S-Xa^olSeke Agent LEIDEN. Dinsdag. Vergadering „St. Peter K Zomerzorg, 8.30 uur. Woensdag. 1ste van de zes confe, van pater F. Hendricbs S.J v. d. H. Petrus, 8.15 uur. Woensdag. Dioc. Ver. van R. K. Êji derwijzers, in „In den Ver Turk". 6 uur. Donderdag. R. K. Balc.._ Bondsgcbouw, 8 uur. ALPHEN AAN DEN R |j Zondag 4.30 uur, oude school R.-K.] portarbeiders, jaarvergader; LEIDEN Do avond-, nacht- on Zondagdie, apotheken wordt van Maandag 19 met Zondag 25 Sept. a.s. waara, door de apotheek van den lieer M wijt, Vischmarkt 8, tel. 552, JWZ8HH VEKKft Noordeinde II - Leiden Telef, itóSEUWE VigSQiglQi Zeer licht en goedkoop. In diverse maten en kleuren voorr ZIE DE ETALAGE! moge beschoren zijn om in on: uw ideaal, dat isdoor dienen vu« meensehap God te dienen, te verwej ken. Voor de ouders voerde ten slolli heer J. J. M. Meyers het woord, die te voor het mooie werk voor bun kit verricht. Spr. zegde den Zeereerw. directe® mens de ouders der leerlingen toe me! in overleg te zullen treden over een send geschenk, ter herinnering aan denkwaardig feit. Hierna werden eenige verversch rondgediend en het gebouw bczicliti; EEN MUUR INGESTORT Drie gewenden, twee vrij ernstij Gistermiddag omstreeks half zes het sloopen van een perc-eel on ut- van Ververstraat en Oude Heerengi toebeboorend aan de firma Glos 0111 bruggen, een muur van het perecol stort. Twee werklieden do 38-jarige II. S., alhier woonachtig, de 31-jarige per Tb. B. uit Hoogmade en do zes jongens J. Scb. en A. B. werden öiv neerstortende steen en kalkmnssa. ven. Onmiddellijk togen omwonenden voorbijgangers aan bet werk om hi der het puin vandaan te halen., in betrekkelijk korten tijd geschiedde H. v. d. S. cn de 6-jarige J. Sch. den vrij ernstig verwond per auto bet Acad. Ziekenhuis vervoerd. De per Th. B. kon na verbonden te zijn woning worden vervoerd. De inval bij de Indonesische studen De postcensu.ur opgeheve Naar wij vernemen is de censuur sedert den inval bij de Indoneeiscit denten op de htm per post toegezi brieven enz. vanwege de Justitie werd gepast,sedert eenige dagen opgeheven I I ld vei Prof. Kluijver 35 jaar hoogleeras Woensdag 28 dezer zal het 35 jaar den zijn, dat prof. dr. J. C. Kluijver Leidsche Universiteit het hoogleei ambt in de hoogere stelkunde, de difi 'J tiaal- en, integraalrekening, de theori functiën en de waarscbijnlijkheidsreh aanvaardde. Door den beer K. Sytsma met het omvallen van de schutting den Zaterdagnamiddag in de Janvc steeg en het neerstorten van een inuu; een in slooping zijnd pand aan de Heerengracht, hoek Ververstraat gist) middag, aan B. en W. verzóoht daiv nadere inlichtingen in de eerat volg raadsvergadering aan den Raad te strekken en met name te willen mei len, of er vooraf voorzorgsmaatre. door de Bouwpolitie waren genomen ja, of deze al of niet behoorlijk zijn leefd. De gevraagde loudspeaker. Onlangs schreef pa-ter C. H. de Gi S.J. in „De Residentiebode" een aa: ring om te gaan bijwonen de eonferet ai die pater Hendriks geeft (o.m. te 's venhage en te Leiden) onder den „Het Huis op de rots". Hij schreef citeerden 't al eens o.m. Door toevallige omstandigheden 't mij vergund in den loop van oei sprek den geda-chtengang van den den conferencier te vernemen, ei gedachtengang, ol liever die ge clad vlucht, is zoo oorspronkelijk, zoo zoo alles overtreffend wat wij in tot nog toe presteerden, dat ik katholiek en niet-katholiek, wel- ooren zou willen bazuinen met een speaker dc aanmaning om te ga&n teren. j Wij meenen hiermede voor 'n deel het verlangen van pater De Greeve te ben voldaan: Zijn woorden klinket) door de loudspeaker van dë courant tot de Katholieken van Leiden en c ving! gt) a IP

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2