INGEZONDEN MEDEDEELING f „Bloemensproke". t Dea avonds had de opvoering van „Bloe- paensproko'' plaats. In de Stadsgehoorzaal .was geen stoel onbezet. Ondnr de aanwe zigen merkten wij op de burgemeester en pjn cchtgenoote, de wethouders Tepe en Goslinga en het hoofdbestuur der Kon. Maatschappij. Het sprookjesspel „Bloemensproke" werd reeds eenmaal in Leiden opgevoerd, tijdens de lustrumfeesten in 1915. De uit voering had plaats in het Plantsoen, en toen konden slechts twee aclen gespeeld worden. Het is geschreven door den heer F. E. A. Koeberg, directeur van „Sempre Crescendo" op tekst van Lily Green. Do componist zelve zat gisteravond aan de vleugel en vertolkte de geheele orkest partij. Hij wist den ganschen avond de aandacht gespannen te houden, zelfs bij de, onder deze omstandigheden, wat te omvangrijke tusschenspelcn. Do heer Koe berg deed zich kennen als een uitstekend pianist, die de volle schoonheid van zijn zangerige compositio heeft belicht. Het tooncel was een waar sprookje. In het getemperde rose licht van het morgen rood verhieven zich de grillige vormen van palmen en dracaena's. Het bergachtig landschap was bevolkt met de kleurige figuurtjes der bloemen: de zwart-roode papavers en de rozeknopjes, de violen en de korenbloemen. Op een rots was,, temid den van haar bloemenvolk, Flora gezeten als een goedhartige Loreley. Met een wel luidende slem en schoon gebaar sprak zij de bloempjes toe, vermaande hen en be slechtte de twist, die gerezen was tusscben haar kinderen, tusscben de nacht- en de dag-bloemen. De bloemen een zeventigtal had den haar rol prachtig ingestudeerd. Mooi was het ballet, door leerlingen van Brun- hilde uitgevoerd de dans der vlinders en de dans van de bijtjes in haar bruin, goudgestreepte pels. De regie was uitste kend verzorgd, wat anders bij kinder-too- neelen wel eens te wenschen overlaat. Do strijd der bloemen wordt op ver standige, moederlijke manier door Flora beslecht. Eerst geeft zij de dagbloemen haar zin, maar de zonnestralen verdrogen de blaadjes en beschadigen de vlinders. Dan komt de Nacht tot groot jolijt van de Silenen, de Nachtschoonen en aanhangers, maar met de duisternis verschijnt boven in de rotsen, gehuld in grauwe sluiers,, de figuur van de Regen (iemand mompel de: die heb ik vandaag al meer gezien). Zoodat dat vrede wordt geteekend omdat de zonnebloemen den nacht, de silenen den dag niet kunnen ontberen. Do dans der rose nymphjes in do don kerte van de nacht was een feeëriek loo- neeltje. Het spel en gebaar vooral van de allerkleinste bloemen (er waren twee peu ters van vier jaar aan Flora's troon) was kostelijk. Voor de pauze sprak de heer Witte een woord van hulde tot de medewerken den. Allereerst tot den heer Koeberg, wien hij een lauwerkrans aanbood, en tot den heer Hagernan die na het spoorweg ongeluk dat hem bij de Vink is overko men, beschouwd wordt als een medisch wonder die spr. dankte voor de regie en wien hij eveneens een lauwerkrans aanbood. Aan mevrouw Hagernan, die be halve een goede ziekenverpleegster ook een goede „Flora'' was, bood spr. een bloemenmand aan, evenals aan mevr. Dioben-Koningcn, dib bet moeilijke en ondankbare work had van de opleiding der bloemen. Door een langdurig applaus betuigden de toeschouwers hun dankbaarheid over het gebodene. Aan het slot der voorstel ling moest vier, vijf maal „belicht" wor den. Hedenavond zal een tweede opvoe ring van „Bloemensproke'' worden gege ven, die, naar men ons zeide, reeds voor een goed deel was uitverkocht. Voor de toeschouwers zal voor do voor stelling en tijdens de pauze gelegenheid zijn gratis de bloemententoonstelling te bezichtigen. HET ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Sneller tempo van den afbouw. Een wetsontwerp is ingediend tot ver hooging van hoofdstuk Va (Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen) der Staatsbe groting 1927. In de toelichting wordt op- r^nerkt, dat het alsnog wenschelijk is ge leken, den afbouw van het nieuwe Aca demisch Ziekenhuis te Leiden in een cenigszins sneller tempo te doen geschie den. Te dien einde zal in het jaar 1927 nog een bedrag \an 250.000 méér ver bouwd worden. Als gevolg daarvan zal bet levens noodig zijn voor dat jaar bet voor de inrichting aangevraagde bedrag met 10.000 te verhoogen. PRINSES JULIANA. Gisteren beeft baron Baud* de kamer heer van de Prinses, een afvaardiging van de Leidscho journalisten in villa Hoogcate lo Katwijk aan Zee uitgenoodigd, om dezen te verzoeken, om zoo weinig mogelijk over de vorstelijke studente te schrijven, omdat hel de wensch van de Prinses is, to Leiden Haar studiejaren als een gewoon meisjes studente door te brengen. Tot do Kalwijk- sche bevolking, zoo vertelde de heer Baud was reeds een proclamatie in denzelfden geest gericht. Hij had reden om aan te ne men, dat de Kalwijksche bevolking zich daaraan strikt zou houden en bij hoopte, dat dc Leidscbe burgerij dezen wensch der Prinses zou eerbiedigen. Gistermiddag zagen wij, toevallig, de Prinses heel ongedwongen een wandeling maken door Lcidens straten met een vier tal andere jongedames. Op de Breestraal bleven zij even slaan kijken naar het inschrijven der „groenen", bij den heer Vilders over liet sociëteitsge bouw. De studenten merkten de Prinses niet op misschien hadden zij zich anders wel ietwat gegeneerd voor dc geesteloozo kinderachtige kwajongensstreken van en kele hunner. Do Prinses heeft haar eerste Wandeling, meenen we, ongehinderd kun nen maken; zonder last van „belangstel ling' te hebben. Moge 't zoo blijven, en Ju liana van Oranje Nassau van Mecklenburg bejegend worden als een studente. Ambtsaanvaarding prof. mr. R. Kranenburg. Prof. mr. R. Kranenburg, hoogleeraar in het staatsrecht aan do gemeentelijke universiteit to Amsterdam, benoemd als zoodanig tot opvolger van prof. mr. H. Krabbe aan de universiteit alhier, zal zijn ambt aanvaarden met het houden van een inaugureele rede op Woensdag 5 October, des middags te 2 uur in het groot auditorium van het universiteits gebouw. R. K. Militairenvereeniging. Gisterenavond had in het gebouw der R. K. Militairenvereeniging alhier weder om een groolo uitvoering plaats voor de militairen, die voor do herhalingsoefenin gen onder do wapenen zijn. Ditmaal trad het duo Mank en Van Oyen voor het voetlicht, die mot hun komisch repertoire en met de eminente muzikale begeleiding van den pianist sergeant Alofs, veel Bucces oogstten. Dank zij bijdragen van mildo gevers, kan morgenavond om acht uur een groote bios coopuitvoering in het gebouw der R. K. Militairenvereeniging op de Mare plaats vinden. Het bestuur hoopt ook voor volgende avonden op den steun van Roomsch Lei den te mogen rekenen. Eventueele bijdragen zullen door den Directeur, den ZcorEerw. Pater P. C. Friggc, in dank aanvaard worden. Het Leidsch Studentencorps. Bij het Leidsch Studentencorps hebben zich lieden 105 nicuwo leden laten in schrijven, hetzelfde aantal als verleden jaar. Geen hoopvol verschijnsel onzer be schaving, dat zoovelo ouders hun zoons nog prijsgeven aan de ontgroening- Cursus elementair Latijn. Ook voor den cursus 19271928 zal weer een cursus worden gegeven in ele mentair latijn onder leiding van lector G. do Boer. De lessen zullen worden gegeven in het gebouw Kloksleeg. Do cursus is uitsluitend toegankelijk voor studenten, die voor bet volledige onderwijs zijn in geschreven. Oefening brandweer. Gistermiddag na 5 uur werd door de brandweer een oefening gehouden bij de Pieterskerk. Het zien van zooveel brandweerlieden met volledig materiaal, onder leiding van commandant en onder-commandant, op per- en brandmeesters, was voor velen aanleiding te vragen, of er inderdaad brand was in de Pieterskerk. Gelukkig was zulks niet het geval. Er werd slechts geoefend. Daarbij was o.m. aanwezig de commissie van fabricage met wethouder Splinter aan het hoofd. Verschillende oefeningen werden uitge voerd, met en zonder brandladder, met .Rapenburgwatcr en duipwater. (Foei, wat een verschil van kleur!) Ondanks het weer nu niet bepaald erg aanlokkelijk was werd er niettemin on verdroten gearbeid en de voorgeschreven oefeningen naar belmoren uitgevoerd. Uit het Haagweg-kwartier zijn twee adressen tot den Raad gericht. In het eene vraagt de onderteekenaar, de heer G. Barten, tot de oprichting van een openbare lagere school in dat stadsgedeelte te willen besluiten. In het andere is door den heer L. Prevo, mede namens een groot aantal ouders buiten de voormalige Wittepoort, tot den raad het verzoek gericht, om spoedig tot de inrichting van een openbare bewaarschool over te gaan. De enorme belangstelling, die deze weck is gebleken te bestaan voor do vertooning van de film Ben Hur, is voor de directie \an het Trianontheator aanleiding ge weest, deze film een weck te prolon- geeren. MUZIEK. Leidsch Politie-Muziekcorps. Vier nummers, in het eerste deel van den avond, waarop een eerste prijs en in den eere-wedstrijd een derde prijs werd be haald op het concours to De Meern, is geen kleinigheid en al dadelijk heeft het publick gelegenheid kennis te maken met wat door het corps kan worden gepraes- teerd. Niet, dat men in Leiden al niet ge noegzaam op de hoogte is welk een pittig werk het corps levert, doch het heeft zijn goede zijde, het publiek ook te doen profi teered van wat met meer dan gewonen ijver is voorbereid en in een eerlijken strijd tot bekroning heeft geleid, 't Is dan ook geen wonder, dat in dit viertal num mers op de meest volkoraene wijze de goedo spelkwaliteiten tot recht kwamen. Als wij zoo dit spelen beluisteren, dan baart het geen verwondering dat de be kroningen werden verkregen. Volmondig moeten wij erkennen, dat ze volop verdiend zijn. Wat ons van het geheele programma zoo bijzonder opviel, was do groote ver scheidenheid waarmede het was bijeenge lezen. Variabel en in goeden stijl gehou den, waren er nummers, die door hun mooie perspectieven de intentiën van den componist ten volle weergaven. De melo dische- en begeleidingsfiguren klonken mooi en van groote gelijkheid. Maat en kleur waren welverzorgd en over het ge heele programma lag het cachet van vruchtbare studie en vooral krachtige lei ding. Dit laatste vooral is niet anders te ver wachten van den zoo knappen Directeur M. Bolderdijk, die waar wij hem ook als leider zien optreden, steeds vruchtbare resultaten weet te bereiken en wij willen bet in hem vooral prijzen, dat hij in zijn leiding steeds weet te leggen, dat groot vertrouwen bij zijn mannen, dal een der voornaamste factoren is om met lust en ijver de muziek te beoefenen en goede re sultaten te bereiken. Men is bij de Politie op den goeden weg en het is alleen noo dig te blijven volhouden en te trachleD steeds vooruit te komen, waarvoor zeker nog wel ruimte is en wat het repertoire Opnieuw verlaagde prijzen. 84 90 100 120 cM. br. 39 40 45 52 130 136 150 cM. br. 57 58 71 Grootste sorteering in KATOEN, LINNEN, KEPER en MADAPOLAM enz. Vrij Entrée Vrij Entrée ten goede zal komen. Tot zoover over het muzikale. Wat de regeling van den avond betreft, dio was voor het corps niet aangenaam. Bedoeld was in den tuin van Zomerzorg het concert te geven, doch Pluvius had het anders beschikt en hij joeg de uitvoe renden naar de zaal. En dat was nu een strop! Er moest geblazen worden in af wisseling met het café-concert en dat was zeer tijdroovend en zeer onpractisch. De weinige bezoekers hebben zich aange past aan deze situatie, doch de spelers waren ontstemd en met reden. We zullen hopen, dat een volgend concert onder gunstiger omstandigheden zal plaats vin den; dat verdient het corps ten volle. Sp. VOOH HUIS Em HOF. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. 2e helft Sept. Het aardappel rooien gaat voort, liefst bij droog weer. Men late ze, zoo mogelijk, eerst wat opdrogen op 't land, opdat ze niet not worden opgeborgen. Voor dc be waring is het 't beste, ze dun uit te leg gen op stroo of planken; de bewaarplaats moet koel en donker zijn. Soorten, die zich het best leenen voor bewaring, zijn b.v.: Bravo's, Zeeuwsche blauwen, Industrie en Rood© - Star. Wie ze heeft geteeld in 't groot en voor den handel, moet ze vóór dc aflevering reinigen; zo kunnen worden ge sorteerd over een rooster of met oen sor- teermachine. Aanzienlijke partijen, welke worden overwinterd in vorst vrije schuren of kelders, dienen eenige keeren omge schept te wordendit gaat rotting en het vormen van scheuten tegen. Nog lang niet overal, waar aardappelen worden ver bouwd vcor den handel, is do verkoop be hoorlijk georganiseerd. Hier b'gt nog een veld braak voor landbouwvereenigingen. Producent en consument (wij denken hier voornamelijk aan de stadsbewoners) moe ten tot elkaar komen; dit kan in het voor deel zijn van beiden. In 't midden dezer maand kan men aan vangen met het oogsten der uien; dit is, wanneer het loof gestreken ligt. Zilver uien worden eerder gerooid, deze worden losgeschoffeld en afgesneden; men legt ze te drogen op een kleed in de zon (als deze schijnen wil!), waarna zo worden ver kocht. De gewone uien rooit men met de hand, of gebruikt daartoe een schrepeltje; het loof laat men er aan zitten en met Jen bol naar den zonkant legt men ze in dun ne strooken te drogen; tegelijk heeft de sorteering plaats in kleine (kriel) en groo te. Na een dag of acht kunnen ze droog zijn, men heeft ze in den tusschentijd al eens omgelegd. Na droging zijn ze direct verhandelbaar; het verkoopen heeft plaats in zakken van 100 pond netto. Worden ze niet of niet dadelijk verkocht., dan gaan ze na droging naar do bewaarplaatsen; hier over iets een volgende maal. Ook het oogsten van stamboonon heeft nog geregeld plaats. Van de stamboonen, die men nog laat, in Juni, heeft gelegd, kan men nog lang in den nazomer voor de keuken profi- teeren; ze zijn evenwel niet goed voor pootboonen in 't volgend voorjaar. De boo- nen diénen voornamelijk voor menschelijk voedsel, maar gekookt zijn ze ook een goed krachtvoer voor dieren, b.v. voor paaiden in den winter, als bijvoer bij haver. Wel is het stroo wat hard, maar het is toch een goed voeder. Het was en is nog voor vele paarden een druk seizoen. Bij al de verzorging ver- zuime men ook niet om de ijzers te doen verleggen en vernieuwen, direct als het noodig is. Doet men dit niet tijdig, wat men nog al te vaak ziet, dan worden hoeven, die oorspronkelijk goed zijn, door dit verzuim bedorven. Onze zorg moet zich zoowel over de kleine als over de groote dieren uitstrekken, dus geven wij ook acht op on ze hoenders, dio gaan ruien; ze moeten dan wat meer eiwit-houdend voer hebben, om spoedig en onverzwakt door de rui te ko men. Van onze hoenders gesproken, hebt u al eens een proef genomen met voe ren bij kunstlicht? Daar zijn er, die over do genomen proef tevrêe zijn. Nu de avon den al weer vroeg beginnen te vallen en onze hoenders dus vroeger op stok gaan, wordt aangeraden om het pluimvee door kunstlicht te wekken en daardoor tot eten tc nopen; dit meer eten verhoogt dan, zegt men, het eierenleggcn in den herfst en winter, als de eieren het duurst zijn. Het moet voldoende zijn om het licht een half uur aan te laten. Daar zijn er ook, die den wekker laten afloopen anderhalf uur na het donker worden, dus om 4, 5 of 6 uur, naar dat het buiten donker is geworden. Bij het afloopen van den wekker gaat het kunstlicht aan en blijft aan tot het dag licht komt- Lastig is het, als do hokken niet vlak bij huis zijn, maar daarin kan worden voorzien. Pe winterandijvie kan nu zeker wel worden opgebonden: men neemt do struik bij elkaar en windt er een bies je of touwtje om. Doe het bij droog weer, anders gaat de struik van binnen rotten. Het opbinden is gewenscht om het hart geel te doen worden; elke week doet men wat, tenzij men een groot deel der strui ken ineens, dus tegelijk, wil opsnijden voor den inmaak. Na het opbinden is het groeien gedaan, dus neme men eerst do groote "en late de kleinere nog wat door groeien. Voor de huisvrouw:Geef aan de bloe men en planten, die ge verzorgt, geen mest, als ze ziek zijn; ze zouden da*n erger in- plaats van beter worden. Geef ook nooit aan planten, die buiten in een pot staan, vloeibaren mest, indien de aarde droog is, dit zou zeer nadeelig werken; eerst moet dan de aarde flink gegoten worden. SASSENHEIM. De Koninginnefeesien. Een Koninginnefeest zonder parapluies is hier de laatste jaren niet meer gevierd. Het weer was gisteren weer zoo slecht, dat het niet erger kon. De regen gutste hij slooten uit de lucht, zoodat de officieele opening moest worden uitgesteld tot 's middags 2 uur, toen de lucht wat op klaarde. Maar het bleef niet lang droog. De kinderoptocht zou echter doorgaan, nadat men eerst geruimen tijd had ge wacht voor er een gat in de lucht kwam. De leerlingen van alle scholen namen er aan deel. De optocht werd begeleid door de Harmonie „Crescendo" en onder vroo- lijk gezang trokken de met oranje en bloemen gesierde „hope Sassenheims" naar het huis van den burgemeester, waar de stoet keerde. Het plan was, zooals het program aan gaf, om naar het landgoed Teriede te gaan en dan via Kerklaan naar het aan de Rusthoflaan gelegen feestterrein, waar de verschillende kinderspelen zouden ge houden worden, en tevens de officieele opening van d feesten zou plaats hebben. Helaas viel dit plan,( door een plotselin ge hevige regenbui) in duigen. Men was genoodzaakt voor de kinderen in de ver schillende scholen een goed heenkomen te zoeken. Door de goede zorgen van het bestuur der Oranjevereeniging werden de diverse tractaties naar de scholen ver voerd. Het gejubel dat vanuit alle scholen was te hooren, bewees wel dat dit in de smaak viel en dat de regen de feeststem ming van de jeugd niet had verminderd, maar het feest tusscben dc muren even vroolijk werd gevierd als anders op het feestterrein het geval zou geweest zijn. Toen tegen twee uur het weer was op gehelderd had op het terrein de officieele opening plaats een werd begonnen met ringrijden met paard en tilbury. Ver schillende tilbury's waren mooi versierd. De uitslag luidt:' Voor versiering J. Warmerdam een rookstel en mej. M. Warmerdam een flesch eau de cologne. Voor het ringrijden: len pr. G. v. d. Kroft en mej. M. Warmerdam. 2en pr. H. Los en mej. P. Sigaar. 3en pr. P. v. d. Hulst en M v. d. Geest. 4en pr. P. den Hollander en Gh. Warmerdam. 5en pr. H. den Hollander en mej. M. Hoogervorst. In tusscben werd ook begonnen met het vogelschieten, dat eveneens veel belang stelling trok. Van vogel A werd de le prijs gewonnen door G. Verschoor, 2en pr. N. Luchtigheid, 3en pr. G. Gouverneur, 4en pr. J. Philippo, 5en pr. R. H. Beer- horst en 6en pr. A. Verschoor. Voor vogel B: len pr. J. W. de Gruiter, 2en pr. A. J. G. v. Breda, 3en pr. K. W. v. Breda, 4en pr. A. J. G. v. Breda, 5en pr M. v. Zonneveld Hzn., 6en pr. P. Kruik. Nog even hield de lucht zich droog en werd voor meisjes van 1215 jaar stoe lendans gehouden, maar hij het slot van dit spel waren alle deelneemsters druip nat door de regen. Hetzelfde lot trof de deelnemers aan het „loopen naar den trein" voor jongens van 1215 jaar. De uitslagen dezer spelen zijn: Stoelendans len pr. S. Staring, 2en pr G. Hoek, 3en pr. B. v. d. Burg, 4en pr. A. Tukker, 5en pr. A. v. d. Eist, Gen pr. A. Hulsbosch, 7en pr. G. Vos, 8en pr. N. de Groot, 9en pr. J. G. Berman, lOen pr. A. PJagmeyer, llcn pr. S. Wattel. Naar den trein: len pr. G. Rotteveel, 2en pr. P. v. d. Kraan, 3en pr. Jac. v. Resteren, 4en pr. G. Hoek, 5en pr. Chr. Korpershoek, Gen pr. D. Dannijs, 7en pr. J. Hoogeveen, 8en- pr. Ph. v. Resteren, 9en pr. W. v. Nobelen, lOen pr. G. v. d. Geest, lien pr. H. v. Veelen, 12en pr. G. v. d. Vlugt. Do prijzen kunnen Vrijdagavond wor den afgehaald. De dag werd aangevuld met muziek in de tent, doch de vele regen noodzaakte ieder huiswaarts te keeren. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer is dezer dagen niet groot. Voor een gedeelte het gevolg van het slechte weer. De prijzen zijn redelijk. Helianthus 0.20—0.40, Grootbloemige 1.151.30, Scahiosa 0.600.70, Anjers per bos 0.110.13 Liliput (asters) 0.150.18, Pompoen- Dahlia's 0.60—0.80, Dahlia's 1.10— 3.Afrikanen 24. Asters blauw 0.28—0.32, Idem wit 0.47—0.55, Idem rood 0.350.43, Montbfretia's 0.110.18,. Gladiolussen 0.501.15, Margrieten 0.130.16, Zinnia's 1.10— 1.20, Grysanthen per hos 0.100.14. TER AAR. Vellingvereeniping „Tuindcrsbelang". GEMEENTELIJKE AANKONOIGIHfi Schouw van wegen enz. Burgemeester en Wethouders van Lcj. den, gelet op artikel 17 der Verordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15) laatstelijk gewijzigd bij Verordening van den 6en Februari 1913 (Gemeenteblad No, 4) op wegen, lanen, straten enz., en wate ringen en slooten. Brengen ter kennis van belanghcbben. den, dat tc beginnen met Dinsdag 4 Oc- tober e.k. zullen worden geschouwd alle wogen, lanen, paden, straten, kaden, plei. nen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen o| daartoe behoorende bruggen cn andere kunstwerken, voor zoover die bijzondei eigendom zijn, en, zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor hei publiek verkeer openstaan en allo wate ringen en slooten, en de riolen ter vervan- ging daarvan gemaalct, benevens dc daar toe behoedende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, vooi zoover die bijzender eigendom zijn. A. VAN DE SANDE BAKHUIZEN, Burgemeester, VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 15 September 1927. Katholieke ftgenCa LEIDEN. Donderdag. R.-K, Bond van Transportar beiders „Sint Bonifacius", Bonds- gebouw, 8uur. Donderdag. R K. Kluho Esperantisla, St Pancratius Patronaat, 8 uur. Donderdag. Tooneeluitvoering ,.Ons Too- neel". Schouwburg, 8.15 uur. filgeeneente Egenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei apotheken wordt van Maandag U Sept- a.s. tot en met Zondag Sept. waargenomen door dc apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg, telefoon 807. Onder voorzitterschap van den heer Joh Rekelhof vergaderde Woensdagavond di R. K. Veilingvereeniging „Tuindersbe lang" in het café van .den heer G. D. Ver hoef. In verband met punt 3 der agenda: bespreking aardbeienteelt ouder glas, e: de mogelijkheid, tot aanschaffing van glai met steun der vereeniging, vroeg de voor- .zitter aller medewerking. De Voorz. hesprak de geteelde con trac! pTonkhoonen, welke door bemiddeling van ,.St. Phocas" werden gecontracteerd. Be sloten werd deze geteelde hoonen bij ge- noemde vereeniging te leveren. Overigens, •zeide de voorz. zijn de gewone pronkboo- nen dezer vereeniging vrijgelaten, doch dc leden dio van den gezamelijken verkoaj wenschen gebruik te maken kunnen dooi bemiddeling van den bode de geteelde hoe veelheid ten verkoop aan het bestuur op geven. Daarna, volgde de behandeling van punl 3 der agenda: bespreking aardheienleelt De directeur, de heer Post, Jsiddo de. lie spreking in en opperde het bezwaar, hoe aan de middelen le komen, en waarom no.! geen officie2I bestuursvoorstel is tot stand gekomen. Op de eerste plaats zal noodij zijn crediet door bemiddeling dor vereeni ging, tot 25 ramen per 100 roede, met be- taling over 3 jaar. Als de voorwaarden goed zijn vonden enkele leden dit geen bezwaar. Anderen vonden de aflossing binnen 3 jaar een be zwaar. Algemeen is men van oordeel, in aanmerking genomen, de min of mee: slechte uitkomsten van het koude grond bedrijf. dat de weg voor de glascultuui voor de leden openligt. Door den heer C Uijttewaal wordt naar de mogelijkheid ge vraagd van Rijkssteun. Anderen meenen, dat steun mogelijk is van de Provincie. Een contract moet worden samengesteld Het voorschot op glas verstrekt, moet vol gens concept eerst worden afbetaald al voTens nieuwe voorschotten zullen worrki verstrekt. Algemeen was men van oordec dat uitbreiding der glascultuur noodzake lijk is. Als bestuurslid noemde de hes: Hydra ook de schaduwzijde, zooals veilig heid der vereeniging. Waarom nader werd voorgesteld uitsluitend de kosten over be langhebbenden te verhalen. Besprokeo werd de verzekering tegen rrindsckack, wat nader zal wonden geïnformeerd. F' heer L. P. Uyttewaal zou er voor zijn, dal de leden, allen gezamelijk, zullen deelne men. De heer J. Egberts vond het ined? voor do veiligheid der vereeniging beter, de voorschotten niet door bemiddeling van de vereeniging te verstrekken. Een ander voorstel van den heer L. Hoogervorsl wenscht voorschot te verstrekken, onder borgstelling van het bestuur, terwijl d; Directeur over liet inhouden van de henoo- digde voorschotten beschikt (alles onder beheer van het bestuur) afgescheiden van de vp-reeniging. De aflossing zal bedrage» 70 cent per raam. Dit voorstel werd mei alg. st. gesteund. Nader deelde de voorzitter mede, dal het bestuur hiermede accoord gaaf- Zij die van de gelegenheid tot aardbeien* ieelt wenschen gebruik te maken, kunne» zich opgeven bij het bestuur: terwijl de instructies nader zullen worden geregeld. De heer A. Slof bespreekt het lidmaat* schap van den L. T. B. De voorz. zegt. dal op de laatste vergadering werd besloten, geheel aan te sluiten. Waf de contributie van den L. T. B. betreft, merkt de voori van den L. T. B. op, dat deze voor vele tuinders te hoog is. hoewel pogingen wer den aangewend deze te verlagen. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Geboren: Jan z. van A. van Kuyk et C. Bouwmeester Johannes Hendriks z. van R. Rijsdijk en A. M. G. van Hagen Gehuwd: P. van Beek en C. J- va» der Meer.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2