r telegrafisch weerbericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 Sept. 1927, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. 1 Hoogste barometerst.: 765.7 te Memel, i Laagste barometerst.: 751.te Vardö. Verwachting tot den avond van 15 Sept.: Matige tot krachtige, tijdelijk afnemen de Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND. dat rij rechts van de (roepen had gereden en daardoor de colonne midden op den weg had gedrongen. Venl. ontkende dit maar de ambt. eisch- te desniettemin 4 of 4 dagen. Tegen G. A. N., houthandelaar te L e i - d e n, werd eenzelfde verhaal naar voren gebracht Deze zou op den Haagweg mot zijn auto midden door een colonne zijn teengereden. Drie inmiddels afgezwaaide militairen werden geboord, waarna ook tegen den houthandelaar 4 of 4 dagen werd ge- eischt. Macht der gewoonte. Corpulente dame: Eindelijk hierI Maar ik ben dan ook mijn adem kwijt. Beambte: Kunt u hem beschrijven, mevrouw? De keukenmeid. Onze keukenmeid is zóó gek op al wat militair is, dat zo bij het omkeeren van een biefstuk „linksom" commandeert! LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Gehuwd: W. van Heusden jm. en W. P. 'Raadscn jd. M. Sira jm. en A. Oli vier jd. W. F. J. Hakkaart jm. cn M. Uljee jd. T. Eradus jm. en M. do la Ric jd. J. A. v. Eek jm. cn J. van dor Linden jd. P. T. Mizee jm. en M. Hon.s- beek jd. J. J. Blijleven jm. en E. v. Tongeren jd. H. F. v. d. Oord jm, en W. E. Witteman jd. Ph. A. Ruyvenhoven jm. en A. C. Klerk jd. Th. L. Ovcrmeer jm. en S. v. d. Klauw jd. N. Rijnbendo jm. en G. v. Weeren jd. I. Fasseur jm. en W. v. Leeuwen jd. J. Cuperus jm. en II. D. Alberto jd. J. W. van Hagen jm. en M. A. Barths jd. Geboren: Alida Freda. Wilhelmina d v. J. Fliono en .C. B<y,r'i. Johanua BEURSOVERZICH7". De beurs had lieden een tamelijk geani meerd verloop. Do Jurgonswaarden wer den op verhoogd niveau afgedaan. Van de Rubberwaarden zorgde A'dam Rubber voor eenige afleiding en deze kwamen ho ven 300 pet. De Rubberprijzen waren een kleinigheid opgeloopen cn dit werkte sti- mulecrend. Tabakken waren hij kleine om zetten eenigszins onregelmatig genoteerd Suikerwaarden konden zich lichtelijk ver heffen. II. V. A. kwamen weer meerdere procenten hoven de vorige slotkoersen. De Petroleumafdceling had een rustig verlooj Kon. waren in doorsnee niet veel veran derd. Op de Yankcemarkt ging iets om in Milwankee. Prolongatie 3*»4 pet. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 14.4 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Woensdagmorgen 7.47 uur tot Donderdagmorgen 6.03 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 16, 12 uur 16.5 en 3 uur 16.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 16.5, 12 uur 16.5 en 3 uur 17 gr. C. De vrachtrijder P. C. heeft bij de politie aangifte gedaan van verduistering van een kaas door mej. K. Deze juffrouw had de kaas drie weken geleden gevonden en daarvan aangifte ge daan. Toen de vrachtrijder zich nu bij haar vervoegde om het verloren voorwerp terug te halen, was er nog slechts drie pond over. Daarmee nam de vrachtrijder natuurlijk geen genoegen! Hedenmiddag te 12 uur werd door den commandant van het 6e Reg. Veld-Artille- rie in de Doelenlcazerne aanbesteed: do le vering van hooi, strco en turfstrooisel voor de paarden van genoemd Tegiment over de tijdvakken: a. 1 Nov. 192731 Jan. 1928 er, b. 1 Nov. 1927—31 Oct. 1928. Ingekomen waren 5 biljetten t. w. hooi Huisman en Lonkhuizen Geprtruidcnherg a 62.4- cent per 10 Kg.; h. 63.9 cent per 10 Hg.; Oerlemans Vrijhoeve Cappello a 64.4 cent, b. 65.4 cent: A. P. Taselaar Rotter dam a 60.8 cent, h. 61.8 cent. Turfstrooisel: Titus Arkema Rcltendam a 22.2 cent, h. 22.6 cent: Vc-rkoophureau van Turfstrooisel; A. T„ Schenk, Rotter dam a. 21.8 cent, b. 22.3 cent. Er waren geen inschrijvingen voor stroo De levering is voorloopig gegund aan A P Taselaar en Verkoopbureau voor Turf- strooisel. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeersdelicten C. B., een Sas se nheimsch chaüf feur, die niet was verschenen, werd be ticht dat hij zonder signalen te geven van uit de Kloksteeg het Rapenburg had wil len oprijden, welke manoeuvre een aanrij ding tot gevolg had gehad. Twee getuigen werden gehoord, van wie de een verklaarde geen signalen te hebben gehoord, terwijl de ander getuigde dat verd. bovendien veel te snel had gereden De ambt. eischte f 15 of 10 dagen. H. J. Z. een fabrikant te Hengelo wilde met zijn auto, komende van de Hoo- gewoerd, op de Breestraat de Koreribrug- I steeg inrijden wat hem werd verboden door een agent, die een vrachtauto uit de Korenbrugstecg zag komen. Verdachte verklaarde het sein van den agent niet te hebben gezien, waarop de ambt. na getuigenverhoor toch 10 of I dagen eischte. I R. P. een kantoorbediende uit Hoe: s t e d e, die niet was verschenen was te Katwijk met zijn auto tegen een rijdende bruiloftsstoet opgetornd. Hij was doorge leden ondanks het feit. dat er geen ruimte ■was om te passeeren. Eenige getuigen wer den gehoord, o.a. twee koetsiers van de trouwrïjtuigen, waarna de ambt. 10 of I dagen eischte. De vrcoüjke scharensliep. M. W., een scharesliep zonder vaste "woonplaats, reed op een goeden dag per Ifiets op den Lage Morschwcg. toen hij twee. dames zag naderen tot wie hij zich schijnbaar zoo aangetrokken gevoelde, dat tij allerlei capriolen ging uithalen, zoolang tot hij tenslotte een van haar tegen de ivlakte werkte. Beide dames wei-den nu als getuige ge hoord. waarbij de kantonrechter eerst aan con van haar een verkeerde cga koppelde, 'Welke fout echter spoedig werd hersteld. Beiden verklaarden zooals in 't verbaal Vermeld stond waarna de ambt. daar bo- Jvendien de fiets niet van een rem was Voorzien 2 maal 4 of 2 maal 4 dagen lischte. De militaire cclcnne. G. J. v. d. H., chauffeur te Bosko Ontmoette op het Noordeindsplein een ntaire colonne van d6 veldartillerie en zou au<0 voortgaan dier colonne «ebben belemmerd. Een luitenant der militairen verklaardo, STAATSHOGFD EN TROONOPVOLGER 1874-1927! Politicus schrijft, in de „Oprechte Haar- lemsche Courant": Do tijding, dat op Dinsdag 20 Septem ber a.s. zeer waarschijnlijk H.K.H. prin- Juliana. hare ouders vergezollen zal op den tocht vari het Noordeindo naar de oude Ridderzaal, te 's-Gravenha-ge, wekt de herinnering op aan reeds in vrij ver ver leden liggende dingen. Het was in den jare 1874, toen Koning Willem IIT, in 18-19 aan de Regcering ge komen, zijn zilveren jubileum vierde als Koning der Nederlanden, dat het laatst en ook de naaste erfgenaam der Kroon het Staatshoofd vergezelde op diens so-lem- neelen Prinsjesdag-tocht. Dat was de in 1840 geboren Willem prins van Oranje, de veel te vroeg verscheiden hoogbegaafde zoon van den Koning. Ouderen zullen zich met mij nog levendig vóór den geest kunnen brengen do warme, uitbundige geestdrift, waarmee in 1874 het Koningsjubileum werd gevierd. In Den Haag was toen nog het turfdra- gers-gildo in volle glorie. De „betman" er van bedreigde ieder, terwijl de feesten in vollen gang waren, die geen Oranje kokarde of iets wat daarop geleek op zijn gewaad vertoonde, met een „lik" van een verfkwast-, die eerst met forsche hand in een emmertje met oranje-kleurig vocht was gedoopt Bij de plechtigheid van Prinsjesdag was do Koning steeds omstuwd door dp leden van zijn Huis. Allengs is die kring ldeiner geworden. Met vele ouderen-van-dagen herinner ik mij nog zeer duidelijk, hoe op den aller- laatsten September-tocht door Koning Willem III van Paleis naar Binnenhof ge maakt op Prinsjesdag, de hoogbejaarde prins Frederik der Nederlanden, zijn oom en dus broeder van Willem II, het staatshoofd vergezelde. Met zeer-mociza- men tred. Prins Alexander was toen reeds zeer lij dende. Zijn oudste broeder was te Parijs verscheiden. Daarna is een tijdperk gevolgd, geduren de hetwelk het Hoofd van Staat alleen, slechts door de Hof-dignitarissen verge zeld, den September-tocht had te ma ken. Van 1891 af zag men Koningin Emma, in rouwgewaad van weduwe, in de ^gla zen koets" plaats nemen. Van December 1890 was er dc minder jarige Koningin, voor en namens wie H.M. de Regeering waarnam. Toen den 31en Augustus 1898 H.M. Wil helmina liet negentiende levensjaar bereik te, was zij reeds gedurende ruim acht jaren Hoofd van Staat. Zij aanvaardde toen, nu negen-en-twintig jaar geleden de Re geering. Met onze Kroonprinses is het een ander ge\al. De dochter van onze Koningin en den Prins der Nederlanden is sinds ongeveer vijf maanden in zoover meerderjarig, dat wanneer Nederland door de ramp werd ge troffen van het overlijden der Koningin zij onmiddellijk tot do Regeering zou wor den geroepen. Overigens is er van meerder jarigheid ook in civielrcehtelijken zin, nog geen sprake. Maar prinses Juliana de eerste onderdane der Koningin, is de allernaaste tot -den Troon. Het ligt volkomen in „de lijn der tradi tie", dat H.K.H. a.s. Dinsdag 20 September zal plaats nemen op den derden zetel, wel ke zich bevindt op de „troonvlakte" in de Haagscho Ridderzaal. Na drie-en-vijftig jaren zal zich in Ne derland dus het geval voordoen, dat het Hoofd van Staat en de naaste erfgenaam der Kroon met en naast elkander zullen deelnemen aan de plechtigheid der ope ning van eene zitting der Staten-Gene- raai. Toen Koningin Emma en hare Dochter op P-.insjeadag in de Staten-Generaal ver schenen, had men te doen met dc Vorstin, die het Regentschap waarnam en de min- .derjarige Koningin, in wier naam de Re- gecring werd gevoerd. Thans zal eindelijk wordeai aanschouwd wat 't laatst in den jare 1874j toen in de zaal der Tweede Kamer van de Staten- Generaal gebeurde. ALLERLEI Gok waar. Heeft de aangeklaagde de gewoonte om te drinken als bij alleen is? vroeg de rechter. Ik zou liet u niet kunnen zeggen, ant woordde de getuige. Ik hen nooit hij hem als hij alleen is. Brutaal. Oude heer: Ik ben niet van plan mijn dochter voor heel haar leven aan idioot te binden. Jongeman: Mooi zoo! Laat mij haar dus trouwen; dan is ze van u weg! De dienst opgezegd. Mevrouw (bedeesd): Zou je morgen misschien om zeven uur kunnen opstaan, Marie? Keukenmeid: Kunnen doe ik het zo ker, maar u zoudt er wellicht later spijt van hebben. Om half acht vertrekt er een trein, die een prachtige aansluiting heeft naar mijn plaatsje. OPENING ZITTINGSJAAR STATEN-GENERAAL. De samenstelling van den stoet hij de plechtige opening van het nieuwe zittings jaar der Staten-Generaal a.s. Dinsdag zal weder denzelfden beperkten omvang heb ben als de laatste jaren gebruikelijk was. Bevestigd wordt dat H. K. H. Prinses Juliana aan de plechtigheid zal deelne men. Zij zal in de door acht paarden ge trokken Statiekoets tegenover H. M. de Koningin plaats nemen. De stoet zal den gewonen weg volgen n.l. van het Koninklijk Paleis af door do Heulstraat, door het Lango Voorhout, over den Korten Vijverberg naar de Ridder zaal op het Binnenhof. De onbewaakte overweg. Uti Eist (Gelderland) wordt gemeld: Op den onbewaaklen overweg van de lijn VorkKesteren to Eist is hedenmor gen een met paard hespannen wagen door een losse locomotief gegrepen en over de spoorbaan geslingerd. Het paard werd ge dood, de bestuurder poldermeester Arissen werd gewond, doch niet levensgevaarlijk. De wagen werd totaal versplinterd. Stoomkraan omgekanteld. Hedenmorgen is in voormalig Water graafsmeer nabij den Archimedeswcg een ongeluk gebeurd, dat vrii goed is afgeloo- pen. Een stoomkraan, welke daar gebruikt wordt voor de grondwerken en op rails stond, kanteldo vermoedelijk door wegzak king van den moerassigen bodem. Do ma chinist, die in bet huisje do machine be diende, liep door ontsnappende sloom vrij ernstige brandwonden op. ZWEMMEN. De H. D. Z. in Engeland. Dc H. D. Z. heeft een polo-wedstrijd ge speeld tegen do Nottingham Ladies Swim ming Club. Dc H. D. Z. won met 53. Met de estafette-wedstrijd over 100 yard werd de H. D. Z. eerste in 1 min. 1 sec Mej. Jacoba Kortkoff was eerste in 1 min. 11 4 sec. TELEGRASHIHËaa DE TYPHOON IN JAPAN. Meer dan 1200 docden. De stormen duren voort. De gisteren plaats gehad hebbende ty phoon op het eiland Kyushu heeft het ge- heele eiland vrceselijk geteisterd. De dor pen worden verwoest cn er zijn meer dan 1200 dooden. De verbindingen op dc zee kabels zijn verbroken. Volgens de laatste berichten heeft de typhoon zich in Noor delijke richting voortgeplant en heeft hij hedenmorgen in Yokohama grooto schade aangericht. Ook te Tokio werden uilloo- pers van den storm waargenomen. In het geteisterde gebied woeden hevige stormen nog steeds voort, gepaard gaande met wolkbreuken. Vele laaggelegen gebieden zijn overstroomd. DE SPRINGVLOED AAN DE MEXICAANSCHE KUST. Vele honderden dooden? NEW YORK, 14 Sept. (V. D.). Uit Mexico City wordt gemeld, dat het aan tal dooden langs de kust van Mexico als gevolg van den storm en den springvloed vele honderden bedraagt. Do slorm duurde langer dan twee et malen. De schade bedraagt vele millioenen dol lars. Botsing tusschen trein en tram. NEW YORK, 14 Sept. (V. D.). In de voorstad Weckawken heeft een botsing plaats gehad tusschen een goederentrein en een tram. Twee personen werden ge dood, en 32 gewond, van wie velen ernstig. De tramwagen werd totaal verwoest. Dc overblijfselen van de „Old Glory". NEW YORK, 14 Sept. (V. D.). Volgens laatste berichten van den gezagvoerder van het s.s „Kyle", zijn van de „Old Glory" slechts gevonden eenige stukken van de vleugels, drie benzinetanken en eenige kleine onderdeelen. De benzinetanken bevatten nog benzine. De mogelijkheid, dat de vliegers in de red dingsboot konden gaan is zoo goed als uit gesloten. Gcdsdienstrelleijes te Bombay. LONDEN. 14 Sept. (V.D.) Uit Bombay wordt gemeld, dat gisteren in een ka toenspinnerij ernstige gevechten hebben plaats gehad tusschen Hindoes en Moham medanen. Hierbij zouden 2 Mohammeda nen gedooid en 50 personen gewond zijn. De politie arresteerde 32 personen. De deedvennissen in Rusland. PARIJS, 14 Sept. (V.D.). De „Petit Parision" verneemt uit Engelschen bron uit Leningrad, dat de 9 ter dood veroor deelde z. g. spionnen onmiddellijk na het uitspreken van bet vonnis zijn terechtge steld. Volgens een ander bericht in de „Matin" zou de executie zijn uitgesteld, om de ver- oordeelden in de gelegenheid te stellen in hooger beroeo te. pann hij de Executieve. Personen ie Leiden gevestigd. J. G. B. v. Heek en fam., hoofd-mijn- houw N. O. I., Rijnsb.weg 163. A. P. den Dunnen, verpleegster, Acad. Zieken huis. W. F. Verboom, dienstbode, R. en Scliickade 15. N. Vianen, operateur, O. Rijn 48. M. Tschebultsch, buffet- juffr., Stationsweg 11-13. G. Barengas- ser, dienstbode, Witte Singel 32. Mas Roesbandi, Haarl.straat 18. L. G. Hofmann, Steenstraat 55. J. G. Er- mers. Witte Singel 107. G. J. Hugo, onderwijzeres, Schelpenkado 32b. P. J. Zwanenburgde Bolster, Bronkh.str. 31a. H. G. P. v. Clee, banketbakker, Hce- renstraat 120. W. J. P. Kriek, kinder juf fr., Haarl. weg 3. J. Steenbergen en fam., winkolbed., Langehrug 91a. A. N. Diehen, kleermaker, Hooge Rijndijk 142. W. H. do Vries, Noordeinde 50. R. Kranenburg en fam., hoogleeraar, Zoeter- woudsche weg 5. G. H Buitenhof01- denziel, dienstbode, id. C J. Goudsmit, advocaat, Oegstg.laan 23. L. Wilder - vanck do Blécourt, Rapenburg 117a. W. G. Ninaber en fam.. Merelstraat 19. M. J. Siemons, dienstbode, Oegstg.laan 7. A. Kesseboom, Steenstraat 59. E. E. Crop, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. J. v. d. Woerd, onderwijzer, Heenstr. 5b. Ph. Sender, verver, Groonoordstr. 32. Liong Sie, Heerenstraat 128. M. Delhez, Schelpenkade 47. W. J. Gelob, opzichter, Groenhovenstraat 17. G. D. G. Andró de la Porto, Rijnsb.weg 16. P. v. Stralen, incasseerder, Diefsteeg 19. D. Key, kapper. Kaiserstraat 16. J. G Revers, Apoth.dijk 16. Wed. G. C. Goossensv. d. Goes, Witte Singel 74a. C. G. Epskarap, banketbakker, Noordeinde 23. Wed. M. A. v. d. PoelBremnier, Hcerensingel 37. G. W. Nieuwenhui- zenDeegens, Hoefstraat 6. W. Plan- jer, boekbinder. Schoolstraat 12. A. v. Halem, opperman, v. d. Duynstraat 34. P. J. Geertsma, Noordeinde 25. Wed. SmitsStarink, Heerengracht 98. J. H. v. d. Heide, ambtenaar N. S., Merelstraat 25. G. Th. Plasmeijer, bediende, Haar lemmerstraat 186, G. Kiljan, houwk. op ziebter, Fagelstraat 46 Wed. F. v. d. WeideP. Hofstra, Lombokslraat 3a. H. G. S. Snijder, leeraar gymnasium, Roo- denburgestraat 22. J. M. v. d. Meer, dienstbodo. Steenstraat 18. G. J. Jan maat, Morschweg 14. J. G. Verhoog, mag.-bediende, Groenhazengracht 7b. G. v. Kooij, Oude Singel 2a. F. M. Bierman, dienstbode, Rijnsburgorsingel 23 G. P. Thomson. Wil te Singel 37. H Hillen, Nieuwe Rijn 29a. M. J. v. d. Zwaan, dienstbode, Lammermarkt 27. Wed. H. TeppcD. C. Goctzc, huishoud ster,, Jolian de Wittstraat 17. H. Ehrko Langehrug 7. F. W. A. baron van As- beck, Morschweg 55c. G. Beelaerts van Blokland, Noordeinde 41a. Th. M. Seijeu ten Hoorn, w inkeljuffr., Boisotka- de 7. A. B. Hozee, bibliothecaris, Groen hovenstraat 21. E. van Doevnter geb. Wolfrans, Johan do Wittstraat 17. Perscnen uil Leiden vertrekken. M. Vrolijk, Rijswijk (Z.-H.), Alexander- laan 11 W. J. Sibbes, Leiderdorp. Van der Doesstraat 42 E. Labusch, Gelsen- kirchen. Iluttenstrasso 25 J. Nijenliuis, Oegstgeest, do Kempenaerstraat 103 M. G. Verwijs, Amsterdam, lp Jan Stecnstr. 134 III A. Storm geboren v. Halderen, Don Helder, Ruigweg 48 J. Serdijn, Amsterdam, KI. Wittenh.slraat 18 huis J. M. Simons, Voorschoten, Leirscho Straatweg 58 Chr. D. van Es. Deven ter, Polstraat 38 J. G. W. Goedhart, Zeist, Wilhelminalaan 5 S. E. Krom wijk. Schiedam, Warande 76b J. Steen straOrlmann, Alkmaar, Zaadmarkt hij G J. de Jong L. Zevenborgen, Rotter dam, Dordlsche Straatweg 623b A. Bleijenherg, Meppel, Kratonstraat 64 G. Broekhuizen, Eindhoven, Oranjestraat 16 H. Kasteelen. Alphen aan den Rijn, Emmalaan 59 G. Meijnen, Leiderdorp, Dorpstraat 82 M. A. Pet, Oegstgeest, Wilhelminaparkt 4 W. I. M. Doben, Katwijk, St. Willebrordus College J den Braber, Oudenbosch, Kalcnsoek hij Jansen A. P. Laagland, Leeuwarden, Nieuwe Bnren 94 J. Harmsen, Utrecht, Croeselaan 39 W. II. Eisenmann, Den Haag. Francois Valentijnstraat 89 M. Nagy, Den Haag, Frankonslag 87 A. J. NeuteboomSchmidt. Rotterdam, Maas kade 35 B. J. Leviet, Leeuwarden, Em maplein 11 M. Wittenbols, Hoenshroek Staatsmijn „Emma" Raden Soergoljo- kros, Den Haage Charlotte Bourbonplein 18 E. M. B. A. Grijpink, Amsterdam, Valeriussfraat 2501 G. Verisken, Eind hoven. Henrietteslraat 43 J. P. Ver gouwen, Rotterdam. Bergstingel 129 G. van Dijk, Zutphcn. Rozengracht 10a Slada Staal, Amsterdam. Barlh. DiusstrJ 24 I. West J. Mioch Staal, idem idèm J. Hoekx, Dongen, Huize Overdonk II B. Wiorda Beekman. Nijmegen, Graaf- scho weg 296 W. J. A. Jansse, Anv sterdam. 3e Helmcrslraat 36 J. A Schermer Voels, Oudenhosch, pension Sl Louis B. Veldman, Eindhoven, Strat eind 8 Abr. W. Christiaanse, Zwolle. Terpelkwijkpad 8a A. Hermans, Rotter dam, I^pogstrait 366 J. W. Blote, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 44c S v. d. Klauw, Woubrugge, Hoogmado 272 BURGERLIJKE STAND Maria d. v. A. P. W. Nijbacker en M. A. Verheul. Hendrik Coenraad z v. H. de Nle cn C. van Nood. Anna d. v. H. v. d. Vos en G. H. L. do Vos. Jan v. J Bouwman en D. M. Jasperse. Joha. Elizth. Wilba. Maria d. v. J. P, van Kempen en G. P. Bizot. Armand Pierre Alph's Maria z. v. J. H. J Bik cn A. A. Rijkenherg. Maria Johanua d. v. P. van Borkel en G. Verhoeven. Maria Su sanna d. v. A. F. Goutier on P. Neutebooin Catharina Jocoba d. v. T. J v Vcgten M. J. Hofman. Anlonie Adriaan z. v. P. Holemans en W. F. Bruinsma. Gerardus Johannes z. v. J. E. van Biezen J. S. Kroon. Hendrika Johanna d. M. J. van Rooyen en A. Stuivenberg. Karei z. v. H. J. v. d. Steen en G. v.- d. Klis Pieter z. v. O. Kruijsdijk on A. Poorter. Johs. Marts. Ilendrs. z. v. I.. van Zandwijk en G. do Ilaas. Ilenricus Johannes z. v. B. H. M. Keller on P. Si- monis. Joha. Anta. Elistli. d. v. A. G. H. Speel en J. Brittijn. Corns. Gers. Maria 1. v. G. H. A. v. Hoorn en C J. M. Pegt. Abraham z. v. N. Taverne en P. Bruijn Justine d. v.*D. v. d. Kaay F. E. Stadsmuller. Overleden: J. Homburg jd 2 jaar - J. II. de Sauvage jm 49 jaar G. Janssen ra. 57 jaar E. Th M. v. Kuijk zoon 3 dagen- A. Schoononherg wedr. jaar C. A. I. Pauw zoon 3 maanden S. v. d. Stoel zoon 7 jaar M. Bron- meijerv. Beveren vr. 51 jaar J. Dirk-1 wedr. 82 jaar L. v. d. Kaaij, wedr. 85 jaar M. FrekeGroen wede 82 jaar J. van Duuren man 24 jaar S. Lam- mer8 man 61 jaar M. Kok—Overdijk, touw 83 jaar A. Galis man 63 jaar A. KompeerZuiderwijk vrouw 33 jaar J. KremerJorna vr, 76 jaar LEIDEN. BIOSCOPEN. In de week van 10 tot 15 September: 1 City: goedgekeurd. Casino: goedgekeurd. Triancn: goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: niet afgekeurd voor volwassenen de 59 MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 14 Sept. Vcc. 223 Yeilo Kalveren Ie kwal. 1,101.20. 2e kwal. 0.961.10, 3e kwal. 7696 cent per Kg. levend gewicht; 53 'Nuchtere Kalveren 1219 per stuk; 630 Varkens: Hol' Overz. en Geld. Ie kwal. 8182 cent, 2e kwal. 8081; Vette Varkens 7779 com por Kt. slachlgewickt. WOERDEN. 14 Sept. Kaas. Aangevoerd 621 partijen: le kwal. 19—51, 2c kwal 45—18, met rijksmork f 5258, 2e kwal. f 4751, zware 60 Ha adel matig. ROELOFARF.NDSVEEN. 14 Sent Vei ling. Groenten. Meloenen 230 cent per stuk: Aardbeien 20 cent per doosje: Tomaten 19 cent per pond: Sniibonnen 35 cent. Wacrhoonen I f 1.15. Middolhoo- nen f 1.95. Boonon I 2.70. .Tnncre Boo- nen 5.50, Kasbooivn 4.10 Stek 50 cent Prinoessehoonen 1.20, Jonge Boonon 1.651.85. Extra 50 Jonce zonder draad f 2.25, Dikke c"95 cent. Enkele Stam 1.15. zonder di.'.ad 1.60, Dub- Lele 1.05 alles por .0 Ktr.Augurken: Fijn 29 cent. Fijn Ba: l"rd 3 20. Bas terd 1.001.40. Grof 1.35. Bommen 15 cent. Sippel 6575 cent, alles per 25 kilo i'ER AAR 13 Scntembor. Veiling „Tuin- dersbelanti". Kassnijboonon 0.601.95. idem II 0.250.00, prinsessenboonen 1.252.25, augurken fiin 10.5013.50, fijnhnsterd 4. 4.50, basterd 2.75, grof 2.G0, stek G5 cent per 25 kilo. KOUDEKERK (Rijndijk), 13 Sept. Vei ling. Aanvoer 1000 stuks. Kippeneie ren 89.eendeneieren 67.per 100 stuks. Duiven 1025 et. per stuk. BOSKOOP. 13 Sopt Vo'linn. Bloe men. Rozen per hos van 10 stuks: Onhe- lia 70 cent, Golden Ophelia 46 reut. Mar cel Rover 4865 cent. Hadlev 0 96 1.03, Cl. Pernet f 1.Columbia 65 cent. Butterfly 5088 cent. Mac Keller RO cent Wilhelm Kordes 49 cent, Bouche 57 cent. Rosalnndia 46 cent; Diversen nor bo^: Dahlia's gr. hl, 1216 cent idem kl. hl 710 cent, Monthretia 2 cent. Chrysan themum tros 2630 cent per tak VOORSCHOTEN 13 Rent Vrü" veiling. Kippeneieren R.809 10 ner 100 stuks: Kippen .0601.Konijnen 0 50 2Duiven 15 cent en Hanen 3070 cent Zoete kaa1-- 80 cent en Komi.ine kaas 80 cent per Kg. Wisselnoteeriiigen (Amster- Berliin London New-York Parjjs Bruspol (Bolga) Zurich Milnnn Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Wcenen Praag 12.131"/,.; 2.-I I»''/,,; 0.781/., 84.76 48.13'/., 13.591/2

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7