INGEZONDEN MEDEDEELING Handwerkvoorbeelden. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een jongen gedood. Maandagmiddag werd op een onbe- waakten overweg te Friezenveen een met paard bespannen wagen door een juist passeerenden trein gegrepen. Be twee in zittenden werden uit den wagen geslin gerd. Een 5-jarig zoontje van den arbeider Lucas, alhier, werd op slag gedood, ter wijl de bestuurder bewusteloos bleef lig gen. Zijn toestand is niet ernstig. Beiden werden per trein medegenomen naar Yroomshoop. Paard en wagen werden hoegenaamd niet beschadigd. Motorongeval. De heer J. Slorts te Buinermond is met zijn motorrijwiel bij het uitwijken tegen een boom gereden. De duo-rijder, de heer H Smit, werd daarbij zwaar en de heer Slorts licht gewond. De motor werd zeer gehavend. De heer Smit heeft een hersen schudding bekomen. Onvoorzichtig motorrijder. Terwijl een motorrijder uit Maastricht, te Leende (N.-Br.) jl. Zondagmiddag ben zine bijvulde, stak hij een sigaret aan, waardoor de benzine vlam vatte. De man wierp de slang der aftapinrichting weg juist in de richting waar zich eenige kin deren bevonden, wier kleertjes in brand geraakten. Omstanders snelden toe en doofden de vlammen. Twee kinderen be liepen brandwonden, terwijl de moeder van een der kinderen en een der omstan ders eveneens vrij ernstige brandwonden kregen. Onder de tram. Op den Boezemsingel te Rotterdam liep gisterenmiddag de 55-jarige P A. de R uit de Mauritsstraat tegen een motorwa gen van lijn 10 op. De man verdween on der de tram en werd. er zwaar verminkt onder uitgehaald. De dood was onmi 1 lel- lijk ingetreden. Kind uit den trein gevallen. Maandagmorgen is uit den sneltrein, welke van Cuyk te ongeveer 9 uur vertrekt tusschen Mook en Nijmegen, het vijfjarig zoontje van den heer Lichteveld te Cuyk door het openspringen van het portier uit den trein gevallen. Zwaar aan het hoofd gewond werd het jongetje opgenomen en naar het zieken huis te Nijmegen overgebracht. Eer. droevig ongeval. Een tien-jarig meisje van den arbeider G. R. aan den Amsteldijk Zuid te Nieu- wer-Amstel, begaf zich, met een schaal naar de sloot achter de woning om deze schoon te maken. Eenige oogenblikken daarna werd zij opgehaald uit het water. Toegepaste kunstmatige ademhaling, zoo wel door burgers als door spoedig ter plaatse zijnd geneesheer mochten niet meer baten. De kleine is vermoedelijk voorover geslagen en gestikt. Uit een schommel gevallen. Op de kermis te Reusel is de 20-jarige H. v. d. Borne uit een luchtschommel ge vallen en levensgevaarlijk gewond Genees kundige en geestelijke hulp werd hem verleend. Onder een vallende rioolbuis. De 31-jarige werkman G. A. uit. Paters- wolde, in dienst van den aannemer E., is bij het neerlaten van een rioolbuis in.de Groote Kruisstraat te Groningen, door het uitschieten van de lier onder de vallende buis geraakt. Hij werd naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd, waar gecon stateerd werd, dat de man ernstig letsel aan een rugwervel had gekregen. De töe- xtand van de-n man is hoogst ernstig. Overzetpontje gezonken. Onder Overschie nabij de Kandelaar is gisterenavond omstreeks 5 uur ide pont die dient voor het overzetten van voertuigen en voetgangers waarschijnlijk door een golfslag welke werd veroorzaakt door een voorbijvarende motorboot gezonken toen de heer F. Bijl uit Kethel met zijn auto werd- overgezet. De heer B.. die niet in den auto zat, en cle veerman geraakten te water. Zij wisten zich zelf te redden. De auto wenl met ver eende krachten op den wal gebracht. De pont is later gelicht. De treïn-dief. Ook van vele rijwieldiefstallen verdacht. De Zaterdagavond 'te Roosendaal op het station gearresteerde treindief de L., wo nende aan de Bleekerslaan te Den Haag, is na herhaaldelijk verhoor door de ma réchaussees te Roosendaal tot bekentenis gekomen ook van verschillende rijwiel diefstallen, welke te Rotterdam, Amster dam en Den Haag werden gepleegd. Hij is naar het Huis van Bewaring te Breda overgebracht. Nog wat op zijn kerfstok. Te Nispen aan de grens is door do politie iemand aangbhouden, afkomstig uit Etten, doch sedert lang reeds wonen de te Breda, die nog heel wat op z'n kerf stok had. Op zijn onvoldaan strafregister komen nog voor: 8 maanden gevangenis straf wegens poging tot bedriegelijke ver korting van rechten van schuldeischcrs, 3 maanden hechtenis of 100 gulden boete wegens overtreding van de Warenwet en J 100 boete of 100 dagen hechtenis wegens overtreding der Vleeschkeuringswet. Inbraak met diefstal. In de gebouwen van de N. V. Zuid-Ne- derlandsche Zeemlederfabriek te Ooster- nout, is ingebroken. Er worden een 30-tal pakken zeemleder gemist, waarvan de baarde op meer dan 1000 geschat wordt De bliksem ingeslagen. Te Ansen (gem. Ruinen) is gistermiddag de bliksem geslagen in de woning van den landbouwer J. Kelly. De bewoners, die aan tafel zaten, werden tegen den grond geslagen, doch zij kwamen met den schrik vrij. Het huis stond onmiddellijk in brand en is tot den grond toe afge brand. Brandstichting? Te Assen is gisteren in arrest gesteld C. H. K., slager te Borger, die verdacht wordt, in den nacht van 10 en 11 Sep tember in zijn woning aldaar brand te hebben gesticht. Brand. Gisternacht woedde een hevige brand in het woonhuis van den heer Willy Bus- scher in ijzerwaren aan den Apcldoorn- schen weg te Arnhem Mevrouw Busscher ontwaakte omstreeks drie uur door geraas op den zolder en zag bij het openen van do slaankamerdeur de zoldertrap in brand De beer Busscher haalde terstond de beide kinderen van twee en vijfjaar uit bun bedjes. De dienstbode die in een aan grenzend vertrek sliep, wist zich ook te redden. Nauwelijks beneden, ging het elec- trisch licht uit. De familie werd in nacht gewaad in een nabijzijnd pension onder gebracht. De bekapping is totaal vernield, de zolderverdieping en de kamers van de eerste etage aan de straatzijde zijn uitge brand. De brand ontstond, doordat de dienstbode de kinderwasch op den zolder op een gascomfoor had gezet en vergeten had dit uit te doen. De drooggekookte wasch vloog ten slotte in brand en de vlammen deelden zich aan het dak mede. Schade aan huis en inboedel wordt door verzekering gedekt. Brand aan boord van de Vondel. Gisterenmiddag is aan boord van het stoomschip Vondel van de Stoomvaart Mij. Nederland, liggende in Dok Til van de Amsterdamsche Drootrdok Mij., vermoe delijk ten gevolge van broeiing van kapok brand uitgebroken. Een partij hout aan boord van het schip vatte vuur en aan vankelijk liet de brand zich ernstig aan zien. Met eigen materieel tastte personeel van de Amsterdamsche Droogdok Mij. het vuur aan waarbij het spoedig hulp kreeg van de drijvende stoomspuit van de. Am sterdamsche brandweer, die inmiddells was gealarmeerd Weldra was men bet vuur meester. De schade beperkt zich tot de partij hout en wat kapok. De toestand van inspecteur Paul Naar wij vernemen, blijft de verbetering in den toestand van inspecteur Paul te 's-Gravenhage, die zooals men zich zal herinneren, bij de achtervolging van op Leeterdaad betrapte inbrekers door revol verkogels ernstig werd verwond, aanhou den. De operatieve verwijdering der kogels uit de longen had een zeer gunstig verloop, zoodat de volkomen genezing van den zie ke nog een kwestie van tijd is. Dreigbriefschrijver. In het Huis van Bewaring te Leeuwar den is opgesloten een ijzerwerker uit Amsterdam, die aan ds. Van Dorssen ie St. Johannesga een dreigbrief schreef en zich aan diefstal van kleeren teD nadeele van dezen predikant schuldig maakte. Misdaad? Zondagnacht is, naar gemeld is, bij Wijhe een auto verbrand, waarbij de heer H. J. de Groot, scheepsbevrachter te Zwolle, in de vlammen is omgekomen. Aanvankelijk werd aan niets anders dan aan een ongeluk gedacht, doch naar aan leiding van verschillende omstandigheden zijn thans A. ten K., die den auto be stuurde, en de vrouw van den verbrande, de eenige getuigen van het ongeluk ge vankelijk naar Wijhe overgebracht. Het vermoeden bestaat, zoo meldt men aan de „N. R. Grt.", dat het in brand raken van den auto geen'ongeluk is geweest. Ruzie bij het knikkeren. Gisterenmiddag waren twee jongens van ongeveer 13 jaar in de Kalfjeslaan te Nieuwer-Amstel aan het knikkeren. Een hunner verloor aanhoudend, en kon ver moedelijk niet tegen zijn verlies, zoodat hij ten slotte zijn kameraad uitmaakte voor 'valschen speler en dief. Deze ontstak zóó in woede, dat hij zijn klomp nam en zijn mdtgezel daarmede zoo'n klap in het ge zicht gaf, dat het bloed hem uit den neus spoot. Later bleek, dat het neusbeen was gebroken. De vader van den getroffene, bij zijn thuiskomst hét verhaal vernemende, werd op zijn beurt woedend, en trok gewapend met een stok naar de woning van den jeugdigen vechtersbaas, waar hij schelden de en vloekende een paar ruiten insloeg. Incident in het circus Amar. Het circus Amar geeft deze week weer voorstellingen te Rotterdam. Bij het eerste nummer na de pauze van gisterenavond is het tot een incident ach ter de schermen gekomen, waarbij, naar van verschillende zijden wend medege deeld, een tijger het leven heeft gelaten Vijf of zes groote tijgers hadden naar be lmoren hun kunsten vertoond, waarhij was gebleken dat één ervan zorgvuldig van de andere weTd afgehouden, zoadat men den indruk kreeg dat deze het met zijn mak kers niet goed kon vinden. Toen nu het nummer was afgeloopen en het hek naaT de stallen werd geopend, vlogen alle tijgers tegelijk de arena uit naar achter, tot merkbaren schrik van alle insiders, die zich om het snelst in de stallen terugtrok ken. Het was blijkbaar niet de bedoeling ge weest, dat César, de eenzelvige tijger, te gelijk met de andere, met welke hij achter zou kunnen gaan bakeleien. verdween. Men hoorde verwarde geluiden en .er knal den schoten. Even later hoonden wij, dat César was doodgeschoten, een meedeeling. die ons later van nog twee kanten werd bevestigd. Een meneer met een smoking UW NIEUWSTE Wij ontvingen zoo juist de laatst uitgekomen nummers der serie j „BESTWAY" voor gebreide wollen Babykleertjes i I en gebreide Heerenkleeding. I Prijs 30 cent. VerkoopHandwerk bibliotheek afd. in onze lichthal. Vrij Entrée - Vrij Entrée j 5G13 naar het scheen de regisseur, tot wien wij ons na afloop ook nog om inlichtingen wendden, verkondigde echter niet zonder brutaliteit, dat er niets gebeurd was en er slechts met los kruit was geschoten. Het kan zijn, dat wij ons hebben vergist, doch wij gelooven voorloopig dat deze heer praatjes verkocht. „N. R. Grt." Teeken des iijds. Gebeurd in een plaatsje tusschen Hoe ven en Gastel, zegt „De Tijd": „Onmiddellijk na afloop der eerste Raadsvergadering, waarin alle nieuwbe noemde raadsleden plechtig in hun Zon- dagsche kleeren waren verschenen, kwam na zich verkleed te hebben, dus in zijn werkmanspakje, een dier raadsleden zich aanmelden alswerkloos". Diphtherie. Men schrijft uit Bcilen aan de „N. R Crt.": De gereformeerde school alhier is wegens het heerschen van diphtherie ge sloten totdat de resultaten bekend zijn van een bacteriologisch keelonderzoek, dat on der leiding Van het centraal laboratorium te Utrecht zal plaats hebben op Woensdag a.s. en dat ten doel heeft, de bacillendra gers onder de leerlingen op te sporen om hen van school te kunnen weren. BuitenS. Berichten ONGELUKKEN. JAPAN OPNIEUW GETEISTERD. Een typhoon richt groote verwoestingen aan. Vermoedelijk vele dooden. Weer is Japan door een ernstige ramp getroffen: De omgeving van Nagasaki is door een tyhpoon, die met een vloedgolf gepaard ging. geteisterd en vooral de nabij genoemde stad gelegen plaatsjes Ko- jima en Nakamoera hebben zwaar geleden De vloedgolf, welke de meeste schade aanrichtte, werd voorafgegaan door een zwaar geroffel, als van een onderzeesche aardbeving. Een watermuur van drie me ter hoogte stortte zich vervolgens in d.e straten van genoemde stadjes en in de aan grenzende velden. Bootjes werden op het land en in de rijstvelden geslingerd en het wrakhout der ingestorte huizen werd door het water mijlen ver meegevoerd. Te Kojima en Nakamoera zijn duizend huizen vernield en te Nakajima vijfhon derd. De typhoon begon om tien uur des mor gens en duurde met onverminderde kracht voort tot halftwaalf. Door de sterk ge zworen rivieren is het platteland onder water gezet en vele boerderijen zijn van de buitenwereld afgesloten. Aan den oogst is zeer groote schade toegebracht. Het district Foekoeoka heeft eveneens van den typhoon te lijden gehad. In de stad Omóera staan vijfduizend huizen on der water en vijftienduizend bewoners zijn tijdelijk dakloos. Zij worden ondergebracht in scholen, tempels en andere openbare ge bouwen De burgemeester van Kojima heeft draadloos om hu]p verzocht. Duizenden bewoners zijn dakloos en hij beschikt niet over de noodige middelen, om de gewonden afdoende te verzorgen. De gouverneur van Koemamoto heeft een aantal hulpbri gades gezonden. Nagasaki heeft eveneens schade gele den dioor een stormwind, welke echter niet de kracht van een typhoon bereikte. Een groote schoorsteen is ingestort en een aantal arbeiders werd gewond. In de ha ven zijn ettelijke booten gezonken. De tramdienst moest gestaakt worden In de stad Koemamoto is minder scha de aangericht dan in de andere plaatsen. Een groot aantal visschersbooten moet op zee door den storm overvallen zijn en gevreesd wordt, dat vele visschers om het leven zijn gekomen. De getallen van degenen, die gedood zouden zijn, klinken vooralsnog wat fan tastisch. Men spreekt vSn duizend doo den. De „Pride of Detroit" heeft in verband met den typhoon de reis niet kunnen voortzetten. Twee kruisers en vier torpe dojagers worden voortdurend in de Ghi- neesche wateren opgehouden. Ook een v oedgolf in Mexico. Vertraagde telegrammen uit Nogales melden, dat verleden week Woensdag door een hevigen storm, gepaard gaande met een vloedgolf, zeer groote schade is aange richt aan de oostkust van Mexico, de golf van Tehuantepec, Guyamas en Sonora. Een groot aantal personen is omgekomen, honderden personen zijn gewond en dui zenden dakloos. Het centrum van den storm lag te Sa- Tïna Cruz iu den staat Oaxaca. De helft van de stad werd door de vloedgolf over stroomd. Buitenhuis afgebrand. Twee dooden. In het mijndorp Mow Cop is Zondag ochtend een houten buitenhuis afgebrand, waarin een gezin met drie kinderen en een grootmoeder verbleven. De kinderen konden door den vader ge red worden, maar, ondanks zijn tot drie maal toe herhaalde heldhaftige pogingen, slaagde hij er niet in zijn vrouw en de grootmoeder te redden. Zelf werd bij half bewusteloos door buren gered. Hij had ernstige brandwon den aan gelaat en hals. Ontploffing. Wolff seint d.d. gisteren uit Dudenho- fen in de Palts: Hedenmorgen moest een in het raad huis staande brandkast met geweld ge opend worden, daar de sleutel verdwenen was. Daarbij ontstond een hevige ontplof fing, waarbij een monteur zoo zwaar ge wond werd, dat hij na aankomst in het ziekenhuis overleed. Voorts werden nog verscheidene andere personen gewond. IJslandsch koerier door de aarde verzwolgen. In bet vulcaangebied van IJsland is een koerier met vier paarden bij een aard schok verzwolgen door een zich plotse ling openende spleet in den grond. De cholera-epidemie bij Basra. In de omgeving van Basra zijn in den jongsten tijd 150 personen aan cholera overleden. Doktoren zijn uit Bender Ab bas per vliegtuig aangekomen, om de lij ders bij te staan. Siraatplaveisel in brand. Een eigenaardig verkeersongeval was de oorzaak, dat gistermiddag een gedeelte van het plaveisel van de Queen Victoria- straat te Lond^ in brand geraakte. Een vrachta$ j reed tegen een sleepers wagen op en botste daarna tegen een stil- staanden auto. Van dezen laatsten wagen werd een benzinereservoir op de tree- plak in elkaar gedrukt en de benzine liep over de straat net op het oogenblik, dat een voorbijganger een brandende sigaret of lucifer wegwierp. Dadelijk stond de geheele benzinepias in volle vlam. De stilstaande auto geraakte mede in brand en verbrandde aan één zijde, vóórdat het vuur gedoofd kon wor den. Het verkeer stond eenigen tijd stil. RECHTZ AKEU De diefstal in de R. K. Kerk op het Begijnhof ie Amsterdam. De vacantiekamer der rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in do zaak van de twee mannen, resp. 27 en 21 jaar oud, die terecht hadden gestaan we gens resp. diefstal met braak in het por taal van de kerk op het Begijnhof te Ara- sterdam en medeplichtigheid daaraan. De rechtbank veroordeelde den oudsten verdachte tot een jaar en den jongsten lot negen maanden gevangenisstraf Het 0. M. had resp. een jaar en zes maanden en een jaar en drie maanden ge vangenisstraf geëischt. FAgLlLISSEi^EWïEfó Uitgesproken: P. J. Wuis, landbouwer, laatst hier te lande gewoond hebbende te Zegwaar t, cur. mr. O. B. W. de Kat. SPORT HET DISTRICT LEIDEN VAN DEN D. H. V. B. Het 1e Lustrum. Van den Sportdag, welke 18 September a.s. op het terrein der R. K. S. V. „Lisse" aan de Esschenlaan te Lisse wordt ge houden, ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het Distriot Leiden, laten wij hier het programma volgen, hetwelk als volgt is samengesteld: Des morgens wordt in alle plaatsen waar R. K. Sportvereenigingen gevestigd zijp, ressorteerende onder het District Leiden van den D. H. V. B., een H. Mis opgedragen ter intentie, waarna alle R. K. sporters ter H. Tafel zullen nade ren. Van 121 uur worden allen, die zulks wenschen, in de gelegenheid gesteld hel Districtsbestuur te complimenteeren in het gebouw van den R. K. Volksbond to Lisse. Te 1 uur precies aanvang der Athle- tickwedslrijden. Met het oog op de groote deelname verzoeken wij alle deelnemers beleefd uiterlijk 12.30 op het terrein aan wezig te zijn, om de startnummers in ontvangst te nemen bij de wedstrijdcom missie. Voor deze nummers zal een waar borgsom van 10 cent verschuldigd zijn welke bij inlevering van het slarlnummer wordt gerestitueerd. Zijn de wedstrijden, welke tot pl.m. 3 uur op het groote ter rein worden gehouden, nog niet geheel afgewerkt, dan worden zij op het zij-ter rein afgewerkt. Te 3 uur zal de voetbalwedstrijd tus schen de vertegenwoordigende elftallen van de Districten Leiden en Haarlem een aanvang nemen... Tijdens de rust demon stratie van athletieknummers door een keurploeg van den D. H. A. K. uit Haar lem. Te half zeven zal de prijsuitreiking plaats vindén in het gebouw van don R. K. Volksbond te Lisse, waar men dan nog in de gelegenheid wordt gesteld de gebeurtenissen van den dag te bespreken. Verder kunnen vvij nog mededeelen dat dcor de leden van de hierna te noemen vcrcenigingen aan de atletiekwedstrijden zal worden deelgenomen: Patrionaaïsvereeniging te Oegstgeesèi R. K. S. V. „Lisse' te Lisse; O. V. V. te Oegstgeest; H. A. G. te Hillegom; R. EL S. V. „Teijlingen" te Sassonbeim; R. K. S. V. „Wilskracht" te Alphen aan detf Rijn; R. K. S. V. „Leiden" te LeidenJ R. K. S. V. „Jeanne d'Arc" te Leiden en' V. V. L. te Voorschoteü. Door het bedanken van den heer N. v» d. Vlugt (Lisse), wegens dienstaangele-? genheden, voor zijn plaats in het Leid- eche Districts-Elftal, zal do beer P. Nob ei van „Teijlingen'' Zondag a.s. de rechts- buitenplaats innemen. De respectievelijke wedstrijden welke van één tot half zes duren zullen met mu ziek opgeluisterd worden door de R. K. Muziekvereeniging Adolf Kolping'' uit Lisse. D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. V VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND De acfie der doelverdedigers. Eenigen tijd geleden is melding ge maakt van de actie der doelverdedigers Born (D.F.G.), v. d. Bergen (Excelsior), Dekker (Feijenoord), v. d. Woerd (U. D.), Voskuijl (Xerxes), om een wijziging in do spelregels te verkrijgen, waardoor do doelman in het vervolg meer beschermd wordt tegen den aanvallenden voorwaarts. Den doelverdedigers is adhaesie ge vraagd en een groot aantal steunt deze actie. Van de 64 meest bekende spelers noemt het R. Nbl.: De Boer, Ajax; Thijs- sen, Stormvogels; Hilbrink, Heracles, v. Haaren, M.V.V.; De Wit„ Enschede; Wi- bier, Ensched. Boys; v. d. Aa, Willem II; Hannessen, Quick (N.); v. Duyvenbode, V.V.A.; v. d. Ziel, Zwolsche Boys; Wam- steker, A.S.G.; Kuyper, Z.F.G.; Melis, Longa; Bekker, V.U.G.; Braams, Kam pong; Erdtsieck, Alc. Victrix, enz. In hun brief aan het N.V.B.-bestuur zeggen de doelverdedigers: Sinds eenigen tijd hebben enhcie doel verdedigers het initiatief genomen tot een actie, waarmede zij zich willen richten tegen de gevaren, waaraan doelverdedi gers (speciaal den laatsten tijd) bloot staan, onder het huidige spelreglement, dat toestaat den doelverdediger in het be zit van den bal in elke houding aan te vallen. Ter verduidelijking van hun stre ven sluiten ondergeteekenden een exem plaar van een open brief, waarmede zij hun actie hebben ingeleid, hierbij in De voetbalsport is in de laatste jaren ontegenzeggelijk verruwd, en menig voet baller heeft hiervan de zeer bedenkelijke gevolgen aan den lijve ondervonden. De sport, die ondergeteekenden zoo dierbaar is, willen zij voor wat zij meenen ontaarding is, behoeden; zij doen daarom een ernstig beroep op het bestuur van den N.V.B.,, hen in dit streven to steunen. Zoolang men de voetbalsport beschouwt als ontspanning, zoolang men uit liefde voor deze sport belangeloos daaraan zijn krachten en tijd geeft, zoolang behoort ook alles vermeden te worden wal niet strookt met deze opvatting Ondergeteekenden hebben echter het recht zoolang zij uitsluitend om ideëele redenen de sport beoefenen, te verlangen, dat de mogelijkheid van lichamelijk letsel tot het kleinst mogelijke minimum dient to worden beperkt. Zooals 't cr thans uit ziet, is het percentage van letsel mogelijk heid verre van bevredigend. Welke maatregelen ondergeteekenden tegen dezen ongewenschten toestand zich voorstellen, is in den open brief aan de doelverdedigers uiteengezet. Zij. zijn echter ten volle bewust van de groote moeilijkheden, die een wijziging van de spelregels met zich brengt. Moge lijk kan ook door de vele andere midde len, welke de N.V.B. ten dienste staan, reeds veel worden bereikt. Ondergeteekenden spreken den wensch uit, dat de N.V.B met hun rechtvaardige verlangens ernstig rekening zal houden en dat zij de aanleiding zullen zijn tot het overwegen van afdoende maatregelen om aan den bestaanden hoogst onbevredigen- den toestand, die in dit opzicht heerscht, een einde te maken. Moge hier niet ge wacht worden met het dempen van den put tof het verdrinken van het kalf. ZWEMMEN. De H. D. Z. in Engeland. De leden van de Hollands,die Dames Zwemclub, die een tour door Engeland maakten, wonnen Maandag den polo- wedstrijd tegen het Midland Team van de Leicester S. G. met 15. Bij de estafette werd de H. D. Z. tweede in 1 min. 41 2/5 sec. Mej. J. Korthof zwom 100 yards in 1 min en 10 sec. WATERPOLO. Om het kampioenschap van Nederland. Het IJ—Dolfijn 3—3. Gisteravond heoft in het Badhuis Obelt te Amsterdam de wat-erpolo-wedstrijd Het IJDolfijn plaats gehad, welke ging om het kampioenschap van Nederland. Om ongeveer half zeven liet scheids rechter van Tazeling, die voortreffelijk leidde, don wedstrijd aanvangen. De ze ventallen werden als volgt opgesteld Het TJK. Struys, J. Reyndere, K. Kohier, W. Bohlander, J. Kohier, G. Bohlander, J. v. Silfhout. Dolfijn: Rijke, G. Muller, F. Kuy per, K. Pronk, J. Stender. P. v. d. Velde, W. Schroder. Direct na aanvang wcei het IJ den bal te bemachtigen, na mooi doorspelen krijgt Jao. Kohier den bal goed voor en schiet op doel, doch de Dolfijn-keeper is op zijn hoede en werkt den bal keurig weg. Jac. Kohier moet echter het water verlaten, daar hij binnen de 2 Metcrlijn had es- schoten. Spoedig weet Ko Kohier met een hard schot het IJ de leiding te bezorgen. Dit is echter niet van langen duur, daar de Dolfijnman Schroder met een handig schot gelijkmaakt. J. Kohier mag nu weer mees-pelen. Het spel verdeelt zich nu ovec beide helften. Hot, IJ blijkt het meest in het offensief te zijn, doch heeft met pech te kampen. De rust komt dan met onver- anderden stand (11). De spelers maken

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5