INGEZONDEN MEDEDEELING bericht waarmede men zich moet wenden ,tot oen in dit bericht vermelden adviseur die daarop tijd en plaats voor het afleg den van een rijproef vaststelt. Alleen voor de kringen Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam en Leiden geldt een eenigszins afwijkende regeling. Aanvragers uit die plaatsen zullen een door het Centraal-Bu- reau verzonden oproep ontvangen om op een bepaalden dag en uur met hun mo torrijtuig op een nader aangegeven plaats te verschijnen om voor een van do daar aanwezige adviseurs een vaardigheids- proef af te leggen. 3e. Nadat het Bureau rechtstreeks van den adviseur bericht heeft ontvan gen of de rijvaardigheid van een aanvra ger al of niet voldoende kan worden ge acht, wordt het rijvaardigheidsbewijs, resp. een afwijzend bericht aan den aan vrager gezonden. Indien een bewijsstuk van rijvaardigheid wordt uitgereikt, ontvangt men gemaks halve tevens een formulier, dat men voor de aanvrage van het rijbewijs aan den Commissaris der Koningin in do pro- vincio, waarin men wonachtig is, kan ge bruiken. Bij de aanvraag om een rijbewijs en een rijvaardigheidsbewijs moet worden ver meld of bet dient voor het besturen van een tweewielig motorrijtuig of wel voor het besturen van een motorrijtuig op meer dan twee wielen. Wenscht men beide, dan is een tweetal afzonderlijke aanvragen en zijn twee afzonderlijke stortingen noodig. Opgemerkt wordt, dat een motorrijwiel met zijspan een motorrijwiel op méér dan twee wielen is, zoodat voor een motorrij wiel, dat nu eens mót en dan weer zonder zijspanwagen wordt gebruikt, twee rijbe wijzen noodig zijn. Personen, die den leeftijd van 18 jaar nog niet hebben bereikt, kunnen geen rij bewijs voor het besturen van motorrijtui gen op meer dan tweo wielen verkrijgen. Voor het besturen van motorrijwielen, met welke geen grootere snelheid kan worden bereikt dan 30 K.M. per uur kunnen per sonen van 1618 jarigen leeftijd echter wel een rijbewijs verkrijgen. Voor personen, buiten het land woon achtig gelden andere bepalingen. Het Centraal Bureau tot afgifte van bewijsstukken van rijvaardigheid te 's-Gra ven hage is thans in werking getreden. Personen met een rijbewijs, gedateerd n a 1 Mei 1924 wordt derhalve aanbevo len ten spoedigste een bedrag van 4. onder opgave van de hierboven aangege ven gegevens te zenden aan bet Centraal Bureau voor de afgifte van bewijsstukken van rijvaardigheid te 's-Gravenhage. Personen met rijbewijzen uitgereikt vóór 1 Mei 1924, word taangeraden aan dit Bureau bet aan den Commissaris der Ko ningin te zenden formulier aan te vragen. DE FUNESTE INVLOED DER KEET BAZEN. In de „N. Rofcfc. Crt." schreef de beken de auteur der rubriek „Onder de men- schen" over de bewoners van een land- kolonie in Achterveld, bij Amersfoort. Wij ontleenen daaraan het onderstaan de: „Maar de eerste drie maanden mogen ze hier rustig blijyen. Ze hebben immers in den regel alles geprobeerd, en moeten weer wat zicht er op krijgen. Bovendien hebben de tneesten geen kleeren, geen schoenen, vooral, om ergens te werk te gaan. Verscheidene polderjongens komen er zoo, want het keetleven is een vloek, voor wie daartoe gedoemd zijn. Do keet- baas, immers, is meest voorwerker op de karwei; hij beslist almee over aannemen en ontslag. Maar bovendien levert bij bun voeding, en óókdrank. En wie 't meest van zijn jenever opdrinkt, be handelt hij als de beate werkkracht. „Wie 't meeste zuipen, mogen 't langste blijven", weten de jongens in zijn keet. „En wie niet meedrinkt, ligt er 't eerst uit." Bij do Zuiderzeewerken, bij de ka nalisatie van de Maas in Limburg zijn 't ook weer de keetbazen, die invloed hebben op 't werk, en daardoor op de mcnsclien, die ze uitmergelen. Tegen die verzoeking kunnen de meesten niet op, en zoo wordt bet keetleven vaak een zwijncnboel," Toch vindt men die funeste heerschap pij der keotbazen ook bij de groote Rijks werken. Eenigen tijd geleden, zoo vertelt „De Morgen", is er eens een vraag tot den Minister gericht over het aannemen door die keetbazen van slechts die arbeiders, waarvan deze heerschappen 't meeste voordeel hoopten te trekken en het önaan- genomen weer naar huis zenden van. ge huwde arbeiders. Do betrokken keetbazen hebben toen gauw het roer omgegooid en tegen den rijd, dat de Minister de zaak deed onder zoeken, was er geen vuiltje aan de lucht De funeste heerschappij der keetbazen laat het Rijk practisch toe. Maar b.v. de voorwaarde, dat een Rijks werk moet worden uitgevoerd volgens de loon- en arbeidsbepalingen van het lan delijk collectief contract dót bestaat niet! Het Rijk maakt het zich graag gemak kelijk! Een vorstelijke oift. „Het Zonnehuis" beeft f 200.000 ontvangen. Men bericht aan het „Vad.", dat de Ver- oeniging „Het Zonnehuis" to 's-Graven- Ihage van een echtpaar, dat onbekend wenscht te blijven, door middel van ds. 'James van Delfsbaven, een geldschcnking van 200.000 heeft ontvangen. De Vereeniging het Zonnehuis, dat zich ten doel stelt het oprichten van een tehuis voor de verpleging van ongeneeslijke be hoeftige zieken, is door deze vorstelijke gift opeens dicht tot haar doel genaderd, maar zal met het oog op de groote kosten aan de exploitatie van zulk een inrichting verbonden, met groote voorzichtigheid tol de verwezenlijking van haar plannen over gaan. Peréöheel van Gend en Loos. Op Zondag 11 Sept. wax-en door de Mo derne en R. K. Bonden van handels-, kan toorbedienden en transportarbeiders, ver tegenwoordigers van bet personeel bijeen geroepen te Utrecht, in verband met inge diende voorstellen betreffende pensionnee- ring en de situatie, ontstaan door de op zegging van het contract met deze firma door de Nederlandsche Spoorwegen. De vergadering was buitengewoon druk gevoimd uit de bovengenoemde 4 bonden, bezocht. Uit de toelichting door het Co mité, gegeven, bleek, dat de firma bereid was tot een storting in eens en een jaar- lijksclie bijdrage, waartegenover het per soneel zich bereid verklaard had, even eens een jaarlijksche bijdrage te storten. In verband met de opzegging van het contract, had de firma medegedeeld, dat harerzijds aan de tot standkoming van een pensioenfonds niet langer kon worden medegewerkt. De vergadering sprak daarover niet al leen groot leedwezen, doch ook scherpe af keuring uit, gezien het feit, dat pogingen bij anv Gend en Loos om tot een pensioen te komen, reeds zooveel jaren zijn ge daan. De vergaderign drong er op aan, dat alsnog een pensioenregeling tot stand zou komen. Betreffende de opzegging van het con tract hari de firma. aan het Comité ver klaard, dat harerzijds niets meer bekend was, dan in de dagbladen voorkomt. Een verzoek van het Comité aan de A. T. O. (de autobusonderneming van de Spoorwegen) om een onderhoud over deze zaak, was beantwoord met de mededee- ling, dat daarvoor alsnog geen aanleiding was. De vergadering droeg het Comité op in het algemeen het belang van het perso neel bij het al of niet tot stand komen van een overname van aVn Gend en Loos door de A. T. O. te behartigen, zóó, dat zoo mogelijk alle personeelleden worden over genomen. Mochten onveihoopt niet allen in dienst kunnen blijven, dan zou aan de uitgeslotenen een behoorlijke schadeloos stelling dienen te worden gegeven in den vorm van pensioen, wachtgeld, schade loosstelling of i.l. Zoo noodig zou de hulp van liet aPrlement, den Spoorwegraad of andere lichamen worden ingeroepen. De vergadering, welke onder leiding stond van den heer C. J. A. Smit Jr., keur de met algemeene stemmen het tot nu toe gevoerde beleid van het Comité goed. De audiëntie van den Minister van Waterstaat van a.s. Maandag 19 dezer zal, in plaats van om 2 uur aanvangen des namiddags om 3 uur. De gewone audiëntie van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zal op Maandag 19 September e.k. niet plaats hebben. eis ICwesst Heyermans' „Ghetto". Zondag 18 September a.s. zal het „Am- sterdamsch Tooneel (onder directie van Louis de Vries, Herman Kloppers en Wil lem van Korlaar Jr.) in den Leidschen Schouwburg een opvoering geven van Heyermans' Ghetto. Louis do Vries, die den rol van den blinden Sacliel speelt, be haalde onlangs te Parijs op het Festival International du Theatre, waar hij de Ne derlandsche tooneelspeelkunst vertegen woordigde, met dit stuk een groot succes. RECHTZAKEM HAAGSCHE RECHTBANK. De zaak-Poptie. Op de rol van de burgerlijke Kamer der Haagsche rechtbank kwam gisteren voor de zaak tusschen J. Poptie te L e i d e n, als eischer en de firma Gebrs. G. J. v. d. Oord en den Alg. Bond van Arbeiders in het bakkers enz. bedrijf als gedaagden. De eischer was als gevolg van een bij hem uitgebroken staking genoodzaakt zijn bakkersbedrijf stil te leggen, hetgeen zijn faillissement tengevolge had. In het optreden van de stakersgezellen en hun or ganisatie zag eischer een onrechtmatige daad, waarvoor hij thans algoheele scha devergoeding vraagt. De andere gedaagde zou hebben ge poogd, door het afgeven van gratis proef- brooden de klanten, die Poptie niet kon bedienen, tot zich te trekken. Voor v. d. Oord stelde zich heden als procureur rnr. Beets en voor den Alg. Bond nir. J. Weyl. Daarna w >rd op verzoek van den pro cureur van eischer de zaak 8 dagen aan gehouden. SPORT VOETBAL. DI0G. HAARL. BOND. De competitie-indeeling. Do „Sport 111." publiceert de volgende competitie-indeeling Eerste klasse A. G.V.O. I, De Meer II, N.S.A. I, P.V.C.B. I, R.K.A.V. II, Z.P.C. I, Zwaluwen II. Eerste klasse B. Beverwijk II, Geel Wit I, D.E.M. I, R.K. V.Z. I, Santpoort I, T.Y.B.B. II, India I. Eerste klasse C. Excelsior II, Graaf Floris I, Teylingen I, S.D.C. I, S.J.C. I, Spartaan I. Tweede klasse C. H.B.C. II, T.Z.B. I, O.V.V. I, Santpoort II, Victrix I. DE STOFFEN VOOR OVERGORDIJNEN. Moderne Landhuisstoffen, 70, 62, 60, 54, 49, Dito in 120 c.m. breed met bioemdessin90 Cretonnes 120 c.m. breed, nieuwste dessins l.l7J/2, Pluchette, 130 br., in goud, rood, blauw en bronskleur, 2.10, 1.75, 1.50, Speciale prijs zware Pluchette, 130 c.m. breed, in naturel kleur üsr «-so Vrij Entrée Vrij Entrée 5614 Tweede klasse D. V.A.C. I, Graaf Willem II 3, R.I.A. I, Wilhelmus T, Westlandia I, Lisse II. Derde klasse D. B.S.M. I, D.E.S. I, Geel Wit II, H.B.C. Ill, Alliance I, Lisse III. Derde klasse E. Teylingen II, Leiden II, S.N.A. I, V.V.L. I, S.J.C. II, Ekloh II. Dorde klasse G. L. en Sn. II, Wilhelmus II, A.V.V. II, V.A.P. I, Edoh II. De wedstrijden der hcrliaiingspiichtigen. Gisterenavond te zes uur werd op het Schuttersveld een aanvang gemaakt met de halve competitie der voetbalwedstrij den voor dc herhalingsplichtigen. Er werd gespeeld tusschen manschap pen van het eerste en tweede bataljon van iiet 4e Reg. Infanterie. Laatstgenoemden wisten met 54 te winnen. Het terrein liet, zooals trouwens niet anders te verwachten was, bijna alles te wenschen over, ondanks de goede zorgen van serg. maj. Eeckelaert aan de uitzet ting van het veld besteed. 't Is daarom voor de dienstplichtigen zeker een voldoening te vernemen, dat heden- "en morgenavond op het L. F. C.- terroin aan ,dcn Haagweg gespeeld zal worden. Ullf OE LISSE. De Harmonie heeft geldgebrek. Het is bekend dat de R. K. Harmonie Adolf Kolping" onder haar tegenwoordige leiding flinke vorderingen maakt. Dit blijkt tel kens als zij concerten geeft in de tent. Toch zouden deze vorderingen nog meer en beter tot haar recht komen als de ver schillende instrumenten tip-top in orde waren. Doch zoo als meer voorkomt, do vereeniging is arm, doodarm! Noodig moesten er enkele nieuwe instrumenten worden aangeschaft docher is geen geld. In de Maandagavond gehouden bijeen komst is dan ook besloten, in overleg met de vice-praeses der Jozefsgezellen, de goe gemeente eens rond to gaan met inteeken- lijsten bij allen welke liefde voor de Har monie hebben, om langs dezen weg te trachten een bedrag bij elkaar te krijgen om althans do allernoodzakelijkste instru menten te kunnen aanschaffen. Vele klein tjes maken een groote. Enkele jonge dames zijn zoo welwillend om met deze lijsten rond te gaan. Men vertrouwt dat zij op zeer welwil lende wijze zullen worden ontvangen en dat door de milde bijdragen der parochia nen de financiën der Harmonie zich weldra in bloeienden toestand zullen bevinden. ZOETERMEER-ZEGWAART. Personalia. Aan de kantoorhoudster van het Hulppostkantoor alhier, mej. T. Masselink, is tegen 1 October a.s. wegens huwelijk eervol ontslag verleend. Gemeenteraad. Op Vrijdag 16 dezer is er een gecombineerde vergadering van de raden dezer gemeenten belegd. Aan vang 7.30 uur ten Raadkuize van Zeg- waart. Punten van behandeling: 1. Beslissing omtrent do beschikbaarstelling van een huis voor den heer L. van Eijk, onderwij zer aan de Gem. 0. L. school. 2. Verzoek betreffende het huren en daarna verhu ren van een huis ten behoeve van het hoofd der Gcm. O. L. school. 3. Vrijstel ling onderwijs lichamelijke oefening. BIJM3TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Fietsendieven. Deze gemeente schijnt een gunstig operatieterrein te zijn voor rijwieldieven. Gisteravond vertoefde ze kere R. in een woning in de Goncordia- straat. Zijn rijwiel had hij voor het huis neergezet. Teruggekomen kwam hij tot de ontdekking, dat de fiets verdwenen was. ZOETERWOUDE. Loco-burgemeester. B. en W. heb ben tot plaatsvervangend burgemeester aangewezen don heer M. Th. Kompier en tot tweeden plaatsvervanger den heer H. F Noordman. Brandstoffenieverantie. De leverantie van de brandstoffen is van gemeente wege opgedragen aan do heeren L. van den Akker, L. Vitscher en A. van der Krogt alhier. „HET HUIS OP DE ROTS". Wij lezen in „De Residentiebode"" on derstaand artikel van Pater H. de Greeve S.J. over de Conferenties voor Niet-Katho- lieken, welke Pater Hendrichs o. m. to Rotterdam, Den Haag en te Leiden (aanvangend 21 Sept.) houdt. „Reeds 7 jaar lang heeft Katholiek en niet Katholiek in de herfstmaanden mo gen genieten van de conferenties voor an dersdenkenden. Er is zeker niemand die ontkomen is aan do machtige welspre kendheid van zijn overtuigend woord en waar ik 'de vruchten van zijn arbeid, den indruk van z'n woorden in den vorm van terugkeer en bekeering persoonlijk in vele zielen mocht zien groeien, daar kan ik niet anders dan dit jaar allen die dit ar tikeltje lezen aansporen ook nu weer te gaan luisteren. Eiken dag komen we in aanraking met het wonder van de Katho lieke Kerk; reeds 20 eeuwen lang voltrekt zich dat wonder om ons en naast ons en in ons; in deze stormachtige tijden, waar in letterlijk alles vernietigd en uiteenge- mokerd wordt, handhaaft zich de beton bouw van Jesus' Kerk. We staan er voor te kijken en hebben geen besef hoe diep de fundamenten liggen, hoe het grondplan is ingedeeld; we overzien niet en begrijpen niet de berekening van den koepelbouw. Er is iemand noodig die ons rondleidt door de beuken en de ommegangen, langs de pijlers en stutten, langs de altaren en de crypten, en de diepte der fundamen ten, langs de graven der apostelen iemand die de beteekenis weet van het grootste dogma en het kleinste liturgi sche feitje, die steunt op jaren van diepe en grondige studie, iemand wiens lust 't was zijn lange levensdagen te slijten in schaduw van altaar en heiligdom, om ons dieper te doen weten, blijder te doen be seffen, wat we bezitten, of als we 't niet bezitten, kunnen verwerven. Die enorme betonbouw gaat binnen kort besproken worden door Pater Hen drichs in een reeks conferenties onder den titel van: „Het Huis op de rots". Door toevallige omstandigheden was het mij vergund in den loop van een gesprek den gedachtengang van den geleerden con ferencier te vernemen, en die gedachten- gang. of liever die gedachtenvlucht, is zoo oorspronkelijk, zoo nieuw, zoo alles overtreffend wat wij in dezen tot nog toe presteerden, dat ik allen. Katholiek en i;iet-Katholiek, wel in de ooren zou wil len bazuinen met een loudspeaker, de aanmaning om te gaan luisteren. Ik hoop dat de kerk volslroomen zal, waar hij de schatten van ons Heilig geloof uitstrooien en de schoonheid van het Huis op de rots ontvouwen zal." DE R. K. HQOGE BURGERSCHOOL. Ter gelegenheid; van de officieele. ope ning van de R. K. H.B.S. zal er, zooals gemeld, Maandagmorgen een plechtige H. Mis worden opgedragen, te negen uur in de Kloosterkerk aan den Haagweg, waar bij ouders en leerlingen worden uitgenoo- digd. Daarna heeft in bet gebouw Let schoolgebouw van de voormalige Kweek school-voor Zeevaart de inzegening plaats. 's Middags om 3 uur is de officieele opening, waarhij verschillende autoriteiten zijn uitgenoodigd. HET GOUDEN JUBILEUM DER KON. NED. MIJ. VAN TUINBOUW EN PLANTKUNDE. (Vervolg) De feestelijkheden ter gelegenheid van het gouden jubileum der afdeeling Leiden van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde zijn heden voortgezet met een vriendschappelijke bijeenkomst van leden der Maatschappij. Ongeveer 150 leden uit alle deelen des lands namen er aan deel. De bezoekers werden vanmorgen te half elf ontvangen in de receptiekamer der Stadsgehoorzaal, waar Jhr. v, Tets een welkomstwoord tot hen richtte. Dc voor zitter der Leidsche afd., de heer E. Th. Witte, beantwoordde de toespraak met een dankbetuiging voor de groote belang stelling. Daarna werd de bloemententoonstelling bezichtigd. Te kwart voor twaalf had ten Sladhuize dc officieele ontvangst plaats door het gemeentebestuur. De feestelijkheid had plaats in de Raadszaal en werd behalve door den burgemeester, bijgewoond door de wethouders Goslinga, Splinter en Tepe en den gemeente-secretaris. De burgemeester heette de deelnemers van harte welkom. Uit de frischheid van do tuinen zijt gij aldus spr. 1 geko men in dit gebouw vol stoffige paperassen en daarom apprecieert het gemeentebe stuur het dubbel dat de loden der Maat schappij een bezoek hebben willen bren gen. Deze vriendschappelijke bijeenkomst te Leiden van de leden der Maatschappij is een bewijs dat op prijs gesteld wordt, wat in deze afdeeling wordt verricht. Aan de vruchten kont men do boom. Aan al hetgeen tot stand werd gebracht, weet men wat de Kon. Maatschappij is. Telkenmale als spr. uit den vreemdo naar Holland overkwam, heeft hij er zich over verbaasd met wclko reuzenschreden de tuinbouw in do laatste twintig jaren is vooruitgegaan. Spr. is in tal van landen geweest, waar de natuur veel gunstiger is. Misschien zit juist in het minders weelderige van onze natuur de prikkel tot vooruitgang. Spr. was in Hongarije, in Zuid-Afrika in Per- zië met hun weelderige natuur. Maar zelsf in Perzië, het land beroemd om zijn tuinen, gelooft spr. niet de Nederland sche tuinbouwers veel te leeren hebben. In heel Teheran is misschien maar één tuin, die met- een gewone Leidsche stadstuin vergeleken kan worden. Wanneer Semi- rainis met haar „hangende tuiuen" onze GEMEENTELIJKE AANKQNoit Drankwet. Burgemeester en Wethouders vat den brengen ter openbare kennis, d, dc Koning te Leiden een verzoek ingediend om verlof voor den verkoj) alcoholvrije drank, voor gebruik ter se van verkoop in perceel Beestcalr No. 26. ™G D SCaihoBieke Agend1; LEIDEN. Donderdag. R -K. Bond van Traasp "sl beiders „Sint Bonifacius", I J gebouw, 8uur. Donderdag. R. K. Klubo Esperanlis! t Pancratius Patronaat, 8 ui r Donderdag. Tooneeluitvoering „Ons oi neel", Schouwburg, 8.15 ui Z li; filgemeene Agent LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdiens1- apotheken wordt van Maanda31 Sopt. a.s. tot en m'te t Zonda11 Sept.. waargenomen door do apo van den heer P. du Croix, Rapes Tl telefoon 807. Hollandsche (uinbouwkunst had gi 8 zou zij onmiddellijk een harer sa(,a hebben uitgezonden met do hoodsv Haal mijnheer v. Tets en zijn med kers! De burgemeester besloot met den w v uit te spreken, dat het feest der M Leiden in alle opzichten zou slagen, De voorzitter der Maatschappij, Jv Tets van Goydschalkxoord, dankte de#1 gemeester voor do hartelijke ontvj61 Het verheugt de Maatschappij dat, a's de vorige burgemeester en diens r genónte, ook de heer en mevrouw v; Saude Bakhuizen belang stellen in!(ï tuinbouw en plantkunde. - K Spr. dankte nogmaals voor de enti11 jn de schoone historische zalen var Raadhuis, wat door do leden di, aheen tuinbouwers maar ook Ned ders zijn ten zeerste wordt op pri' steld. Hierna werd koffie rondgediend, na het gezelschap zich in extra- naar „Zomerzorg" begaf, waar het. maal gebruikt werd. Tc 2 uur vertrokken de deelnenu? zeven auto-cars uit de stad om ecm J rit te maken door de villa-parken Wassenaar" en „De Kieviet" naar lie park „Meyendel" en vandaar naar do Paauw Het. gezelschap werd doe - gemeentebestuur van Wassenaar of'f ontvangen. De tocht werd hierna voortgezet het park „Nieuw Rijksdorp". Va ging de reis terug "over Katwijk en K wijk naar Leiden. Prinses Juliana. Gistermiddag zijn zooals gemeld, Vereeniging van Vrouwelijke StudenlU geschreven 110 dames, o.w. Prinsejs liana. Omstreeks halfdrie arriveerde de sese met drie studiegenooten: freu I Brauw, mejuffrouw Roozenboom e t juffrouw Michelin. Tot ongeveer L bleef de Prinses in het clubgebouw. Gisteravond is de Prinses weer' clubgebouw gekomen; zij is voornemia club deze week iederen avond te bez De Commissaris der Koningiii in Holland heeft benoemd tot lid van •zondbeidscommissie- alhier Mr. Wiersma, advocaat en procureur al Een batterij van liet 6e regiment artillerie alhier vertrekt Vrijdag a.s tl der hevel van kapitein A. E. W de naar Nijmegen, om deel te nemen a c oefeningen van de infanterie aldaar, Morgenavond vergadert de R. K. Esperantista in het St. Pancratius naai Wij verwijzen naar een desl i fendo advertentie in ons -nummer heden. Gisteren behaalde het Harmonie schap „Werkman's Wilskracht" oj)d gehouden concours te VlaardingeD Jste prijs B, bestaande uit een gf krans met zilveren harp in 't rniddi Des avonds trok het gezelschap ui komst alhier mot muziek voorop nat repetitielokaal, waar men nog tijd gezellig bijeen bleef. Gistermorgen heeft in de smeder de fabriek der Kon. Ned. Grofsn aan den Zuidsingel een ongeval gehad,, dat nog betrekkelijk gelubk afgeloopen. Tijdens 't smeden van stuk ijzer onder een stoomhamer vlo ring van den smeedtang af en troie 22-jarigen arbeider P. v. d. B. in li laat,, waardoor de man een lichte li schudding en twee wonden boven h opliep. Door een geneesheer van ds H. D. werd de man voorloopig veri en daarna naar zijn woning overget Hedenmiddag te 5 uur zal do weer een oefening houden op het hij de Pieterskerk; morgenmiddag uur in d6 Groenliovenstraat. Do landbouwer G. A. v. B. uit NV Wetering heeft hij de politie aaugil daan, dal gisteravond omstreeks Jij gen zijn rijwiel is ontvreemd uit dc horst tra at. De student E„ alhier woonachljg,f het gisteravond den conduaicar F de tram tusschen Lammebrug «o schuur erg lastig gemaakt. Hol ho«$d sloeg daarbij een ruil in .on aiisW' den conducteur. Teen dc tram te iff half één liicr aankwam heeft de .zich aar. het .politiebureau lata* den, terwijl levens procesverbaal hem werd opgemaakt.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2