geneesten vextfutait SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND De aanvang der competitie. 't Is met een anderen naam, dat het roelbalspel vanaf morgen beoefend wordt, competitie geheeten. doch wo kunnen te genwoordig niet meer zeggen, dat do voetbal weer begint te rollen. Koning voetbal regeert tegenwoordig het gebeele jaar door. Maar vanaf morgen wordt er toch weer anders naar het voetbalspel gezien. Vanaf morgen komt er weer spanning in de wed strijden, omdat het nu weer gaat om de punten, die te behalen zijn. Bij dep aanvang der competitie valt er over de te spelen wedstrijden in den regel weinig te zeggen, in het geheel echter niets te voorspellen. Herinneren we er nog even aan, dat in vier van de vijf afdeelingen nieuwe eerste klassers aan het werk zullen gaan. H. V. V. was do eenige club, die zich in de de- gTadatie-competitio tegen do tweede klasse kampioenen kon staande houden. De nieu we eerste klassers zijn A. D. O. (Den Haag), A. G. O. V. V. (Apeldoorn). L. O. N. G. A. (Tilburg) en Alcides (Meppel). Het programma voor morgen is nog niet geheel volledie, aangezien o. m. nog de finale van den Zilveren Bal en de wed strijden om den Groninger Dagbladbeker moeten gespeeld worden. Maar bovendien is het programma niet volledig, omdat de competitieleider thans 22 inplaats van 18 Zondagen heeft genomen voor de compe- tic. Men heeft daarbij als stelregel gevolgd, dat in plaatsen, waar een plaatselijke ont moeting gespeeld wordt geen andere eerste klas wedstrijd wordt vastgesteld. Het sei zoen wondt daardoor natuurlijk nu nog later beëindigd dan in vorige jaren. Als men nu maar klaar is voor den aanvang der Olympische Spelen! Zullen we in het algemeen heel wat korter met ons overzicht kunnen zijn, nu Leiden de eenige eerste klasser A. S. C. heeft verloren, in het bijzonder kunnen we onze bespreking bekorten, nu er over de sterkte der diverse clubs zoo weinig te zeggen valt. A. S. C. zal dit jaar een zeker wel zoo zware taak hebben als het vorig jaar. Het valt immers niet te ontkennen, dat ook het verblijf in rfe tweede klasse een voortdu rend zich geheel geven van de clubs vergt. We zijn welbenieuwd hoe A. S. G. zich morgen in den eersten wedstrijd tegen V T 0. S. zal houden! De derde klassers zullen dit seizoen hun weg wel weer vinden, maar toch wordt het meer dan tijd, dat de een of an der zich eens wat omhoog werke. Voor een volledig overzicht van hetgeen morgen gespeeld wordt, verwijzen w< naar het Wedstrijdprogramma voor a.s. Zendag. AFDEELING I. Eerste klasse. Den Haag: V. U. G.—V. O. C. Utrecht: U. V. V.Hilversum Haarlem: R. G. H.H. B. S. Dordrecht: D. F. C.E. D. O. AFDEELING-H. Eerste klasse. 'Amsterdam: De SpartaanBlauw Wit Den Haag: H. V. V.Stormvogels Hilversum: 't GooiA. D. O. Tweede klasse A. Vlaardingen: FortunaHercules Rottendam: VoorwaartsD. H. G. Den Haag: V. I. 0. S.A. S. G. Den Haag: QuickSteeds Hooger. Derde klasse A. Hillegom: HillinenU. V. S. Alphen: AlphenL. F. G. Den Haag: R V. G.Lugdunum. Derde klasse G. Schoonhoven: SchoonhovenBodegraven. Rotterdam: U. D. I.U. S. C. Res. 3e klasse A. Leiden: Lugdunum IIR. V. G. II Den Haag: R. V. C. II—V. I. O. S. II. AFDEELING III. 1 Eerste klasse. Apeldoorn: Rob. et Vel.D. O. T. O. Deventer: Go AheadEnschedé Almelo: HeraclesWageningen Zwolle: Z. A. C.Vitesse Enschedé: Ensch. BoysA. G. O. V. V. AFDEELING IV. Eerste klasse. Tilburg: Willem IIWilhelmina. Roermond: RoermomlN. A. G. Tilburg: L. O. N. G. A.—N. O. A. D. Eindhoven: EindhovenM. V. V. AFDEELING V. Eerste klasse. JLeeuwarden: FrieslandFrisia Assen: AchillesLeeuwarden Meppel: AlcidesG. V. V. R. K. FEDERATIE. Nederlaagwedstrijden Lisse. Voor de nederlaagwedstrijden speelt Lisso morgenmiddag te 2 uur een wedstrijd tegen G. D. A. I uit Loosduinen. Deze club sloeg vorige week P. V. O. in Utrecht met S—2. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Het eerste Lustrum der D. H. V. Het eerste lustrum van den D. H. V. B op Zondag 18 September te Lisso te vie ren door athletiek- en voetbalwedstrijden, belooft alleszins te zullen slagen. Niet minder dan 236 insehrijvingen vuur tie. a/thletieknummers zijn reeds ingeko men, benevens 11 estafette-ploegen. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Het 2e elftal zal Zondag a.s. te 4.30 uur een vriendschappelijken wedstrijd spelen legen Edoh III op het Hoornpark te Den Haag voor de Jubileumwedstrijden van Edoh; Edoh in is een niet te onderschat ten tegenstander en de 2de elftallers zul len dan ook hun uiterste best moeten doen om eenig succes te bereiken; wij rekenen in elk geval op een mooien wedstrijd, wat een goede oefening is voor de a.s. Com petitie. Vertrek per fiets te 3.45 uur van het Patronaat. Indien er tegenstanders gevonden wor den, zullen ook het lo en 3e elftal een riendsch. wedstrijd spelen, anders zijn deze elftallen vrij. Oefenwedstrijd vetranen van „Leiden". Morgenmiddag -te 2 uur zullen dc vete ranen van „Leiden" op het terrein aan den Haagschen Straatweg tegen elkaar een oefenwedstrijd spelen, om zich voor te be reiden voor den veteranenstrijd op 13 No vember. Wij hopen, dat alle aangeschreven vete ranen trouw zullen opkomen. Belangstellenden zij 'erop attenlb ge maakt, dat er morgen geen entree geheven wordt. Wie dus de veteranen nog eens op het groene veld wil zien, kan komen 1 GOLF. Noordwijksche Golfweek. Gisteren werd gespeeld om den jhr. S. Snouck Hurgronje-beker, damesmedal- pay met handicap over 18 holes. Do scores zijn: mej. Kasteleyn (handi cap 22) netto 72, mevr. Smalt (13) netto mevr. Patterson (20) netto 87; mevr. Horstman (26) netto 77; mevr. Joamides (15) netto 72; mej. Roosenburg (16) netto mevr. De Bruine Groeneveldt (20) net to 71; mevr. Noorduyn (20) netto 71; mevr. Snouck Hurgronje (18) netto 74; mevr. G. van Tuyl (24) netto 80; mevr. Cremers (30) netto 79; jkvr. Van Tets (14) netto 88. Voor den Palace-Hotel-Wisselbeker sloeg E. Gremers H. baron SweerLs de Landas 5 en 4 in den halven eindstrijd, zoodat de finale ditmaal gaat tusschen de heeren Gremers en Binnendijk. In den wedstrijd öin den Mrs. Gremers Ladies won mevr. De Bruine Groeneveldt (20) in de 3e ornde van mevr. Horstman (20) 3 en 1. De uitslagen van den halven eindstrijd waren: mej. Iard Dharmajiva sl. mevr. Noorduyn 4 en 3; jkvr. De Jonge sl. mevr. De Bruine Groeneveldt 5 en 4. Voorts werd nog gespeeld den halven cindstr d. om den W. F. van Heukelom- beker. Mevrouw Mispelblom Beyer (20) iloeg mevr. Joanides (15) 3 en 2 en mej. Tard Dharmajira (20) sloeg mevr. Man- cak (29) 2 en 1. Heden wordt een foursomes-vlaggen- wedstrijd voor dames en heeren gehouden. Noordwijksche Golfclub. Gisteren heeft de Noordwijksche Golf club in het Palacehotel te Noordwijk aan Zee een algemeene vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer E. Gremers. Medegedeeld werd dat de ne gen nieuwe banen thans zoover gevorderd zijn, dat zij volgend jaar zomer in gebruik kunnen worden genomen. NederlandDuitschland. Voor den landen-wedstrijd Nederland Duitschland, die 18 September op de links van de Haagsche Golfclub zal wordèn ge houden, is de Nederlandsche ploeg volgt samengesteld: jhr. A. Snouck Hur- gronje, captain; J. Delcourt van Krimpen, jhr. A. Calkoen van Limmen, jhr. N. G, J. Snouck Hurgronje., K. van Leyden cd B. Heldring. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvereeniging „Swift". Mogen zal er een 60 K.M. tijdrit wor den gereden, waarna het bestuur zal be kend maken wie er zal mogen deelnemen aan de 60 K.M. tijdrit, uitgeschreven door de Haagsche Rensersclub „Hollan- dia" op Zondag 18 Sept. a.s. Do samenkomst is 9 uur aan de Gijse- laarsbank, vertrek 9.10 uur naar de start plaats. INGEZONDEN MEDEDEELING deze Levine's voornemen dan ook ten zeer ste afkeurt. Het droevig lot van verschillende Oceaan vliegers en vliegsters van den jongsten tijd kan ook den aviateurs blijkbaar niet af schrikken. Volgens een bericht uit Detroit heeft de aviatrice miss Elder een proef vlucht van 1000 mijl gemaakt, alvorens te trachten in de aanstaande week over den Oceaan te De verliezenlijst. De poging van Wilson om van over heidswege, vermetele als men wil: al te vermetele vliegtochten te verbieden, zal wel niet veel uitwerken. Maar dat Wilson zoo'n poging deed, is toch ook zeer ver klaarbaar. Men weet, dat er bij het gewone vliegen boven het land nog veel te veel ongelukken gebeuren als gevolg van de fecten aan het toestel of zijn onderdeelen. Dan zijn den laatsten tijd als oorzaak van vliegtuigrampen nog twee andere zeer op den voorgrond getreden, n.l. het doodval len van parachute-springers uit vliegtui gen, en het omkomen bij botsingen in de lucht. Maar beperken wij ons tot de re cente rampen bij groote vliegtochten. Omgekomen of althans vermist zijn dit jaar reeds negentien menschen. de Fransche militaire vliegers de St. Ro man, die den Zuidelijken Atlantischen Oceaan wilde overvliegen, met Brzailië als bestemming; Do Franschen Nungesser en Coli, van Frankrijk naar dc Vereenigde Staten; de St.-Raphael met Minchin, Hamilton en prinses LöwensteinWertheim; de Sir John Carling, met twee personen, Fully en Medcalf, Canadeezen. de Old Glory met drie menschen aan boord. Bertaud, Hill en Payne (journa list); Verder drie vliegtuigen tusschen San Francisco en Honoloeloe (tezamen zeven dooden, o.w. een vrouw) en ten slotte do Amerikaan Redfern, die uit de Ver. Sta ten was vertrokken naar Brazilië, doch niet is aangekomen. LUCHTVAART DE GROOTE VLIEGTOCHTEN. De onvermijdelijke reactie treedt in. Uit Windsor, in de Canadeesche provin cie Ontario, wordt door Reuter gemeld, dat de commissie, welke den vliegtocht van Windsor (Ontario) naar Windsor (Engeland) heeft voorbereid, aan de vlie gers, die zich op het oogenblik met hun toestel te Harbour Grace (New-Found- land) bevinden, heeft geseind, het vertrek uit te stellen tot de weersomstandigheden gunstiger zullen zijn geworden. Het comité dringt er verder op aan, dat do vliegers den tocht over den Atlanti schen Oceaan niet zullen ondernemen en nu naar bun huis zullen terugkeeren. Echter laat bet comité de beslissing ten deze over aan de vliegers zelf, hoewel het zich unaniem verklaart voor het op geven van het plan. Wilson, een lid van het parlement van Ontario, heeft aan den Canadeeschen eer- ste-minister. Mackenzie King, telegra fisch verzocht, dat de Canadeesche regee ring het vertrek van de Royal Windsor voor een tocht over den Atlantischen Oceaan zal beletten. Levine niet afgeschrikt. In weerwil van do waarschuwende stemmen die in verhand met de mislukte Oceaanvluchten van de laatste dagen op gaan, heeft Levine verklaard, dat hij on middellijk de vlucht naar Amerika zal on derncmen. als het weer het toelaat. Levine wil zijn plan doorzetten, ondanks het feit dat zijn technische raadsman hem heeft gewaarschuwd, dat het te laat is, waarom LEIDEN. AGENDA'S. NED R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Zondag en Maandag Tentoonstelling Corex". Dinsdag 8 uur Best. Bakkersb. Woensdag 7.308 30 Rcchtsk Bureau. Zaterdag zijting Spaarbank van 78 Zitting Voorschotbank' van 78 uur. Zitting Brandstoffen, bestellen van 7.3G —8 8') uur Zitting Retraitefonds van 7.308 30 uur INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VER EE NI GING. Rapenburg 52. Maandag bijeenkomst voor de loden van 8 tot 10.15 uur. Gelegenheid om zich als lid van >do Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen schrijven. R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van d( maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gpzellenhuis Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 6.30 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarlen. Zondagmiddag om half 1 buitengewone vergadering op het Commissarissenburcau van alle Ongehuwde Commissarissen Niemand verzuimeü! Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Om half 9 vergadering van het Pers- en Prijzen-Comité. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Om half 9 Maandvergadering van den Raad van Bestuur. Tevens Kath Radio avond. Woensdag 8.30 uur Repetitie Tooneel- club „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de ledeD van 810.15 uur. Van 8—9 uur in de Be stuurskamer zitting R K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Te 9 uur vergadering Bestuur van de Studie en Debatingclub ,,St. Petrus Ca Disius." Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—1015 uur. Verdere mededeelingen: Hot is voor onze Gezellen in den tegenwoordigen tijd zoo goed zich meer en meer to verdiepen in het godsdienstig leven. Die gelegenheid is in onze vereeniging zoo mooi voor onze Gezellen opengesteld. De Retraite met de Kerstdagen. Als go daar in de kapel in alle stilte neerknielt bij de kribbe, dan zullen zeker onze Gezellen tot andere go- dachten komen en zich afvragen heb ik mij altijd als een goed Kolpingszoon gedragen. En zoo zullen dan onze Gezel len na zich drie dagen gespijzigd te heb ben mot het geestelijk voedsel een voor beeld zijn in en builen dc vereeniging. R. K. LEIDSCHE COMMISSIE VOOR LICH. OPVOEDING. Aanmelding van leden op eiken repetitie avond De oefeningsavonden van de R K Gym nast ï««kver „Jeanne d'Arczijn: Dinsdagavond, 810 uur. Leden (Hee ren) Donderdagavond 67 uur voor Asp-le den afd. A. (Jongens); id. 7.8 uur id. af. B (Jongens); id. 89 uur. id. afd. C. (Jongens). Vrijdagavond, 56 uur Asp.-Leden 'Meisjes): van kwartier over 8 uur tol kwartier over 9 uur Leden (Dames)! ST. ANTONI US-PATRON A AT. (Harlebrug). Zondag half 5 Conferentie, waarna ont spanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen. Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur tooneelrepetitie. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag, 67 uur, bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ST. PETRUS-PATRONAAT. Feitelijke voortzetting Afd. Leerlingen der St.-Joseph-GezellenveTeeniging 1887 —1920. Woensdag 14 September 8.15 vergade ring patronaatscommissie St. Petrus. Zondag 18 Sept. te 8 uur algemeene H. Communie in de St. Lodewijkskerk. R. K. PATRONATENBOND. District Leiden. Secretariaat: Drie Octoberstraat 35a Donderdag van 8—9 uur R.-K. Arbeids beurs, in 't Gezellenhuis, Rapenburg 52, Telefoon 456. Wie goed den toestand in onze R. K. Jeugdorganisatie wil begrijpen, moet dui delijk voor oogen houden, dat het vereeni- gingsverband voor de opvoeding der rij pende jeugd Roomsch Katholiek en orga nisatorisch moet zijn. Elke Patronaatsjon gen behoort dus ook adspirantlid van z'n vakvereeniging te zijn. ST. AGNES-PATRONAAT. Voor de Parochies van O.L.Vr Hemelvaart en van den H. Jozef. Maandag 78.15 uur 2de leerjaar naai les. 7.308.15 1ste leerjaar godsdienst 8.159 ur 2de leerjaar godsdienst. Heden begint de nieuwe cursus kook les. Dinsdag 79 uur 1ste leerjaar naailes. —8.15 uur 3de en 4de leerjaar naailes. 159 uur 3de en 4de leerjaar gods dienst. Woensdag 79 uur 1ste leerjaar naai- 7—9 uur 3de en 4de leerjaar naai les. Donderdag 7.309 uur 2de leerjaar naailes. 7.309 uur 5de afdeeling naai les. Vrijdag 78 uur 1ste en 2de leerjaar gymnastiek. 89 uur 3de, 4de, 5de leer jaar gymnastiek. N B Op alle handwerklessen gelegen heid tot sparen R.-K JONGEVROUWENBOND GROEP B Gcdsdienstcursus geen bijeenkomst. Zangclub Maandag half vijf Mare. Tocnee!c!ub geen bijeenkomst. Turnclub Vrijdag 6 en 7 uur Pieters kerkhof. Ö9T ÖE OSftGEVBEiG ALKEMADE. Geboren: Cornelia Petronella Bar- tholomea, d. van J. Loogman en A. van der Hoorn. Maria Cornelia, d. van J. J. Zoet en B. B. P. Verhaar. Ondertrouwd: D. J. Vastenhout jm. 27 j. en A. M. Struive jd. 24 j. J. G. Casteleyn jm. 42 j. en M. J. Jansen jd. 25 j. P. G. Hoogenboom jm. 31 j. en C. J. Hoogenboom jd. 26 j. Overleden: J. van Nieuwkoop 79 j. W. Warmerdam, echtg. van P. van der Meer 51 j. LISSE. Ernstig auto-ongeluk. Gisteren togen den avond, ha-d het 10- jarig zoontje van den brandstoffenhande- laar L. v. R. de onvoorzichtigheid op de treeplank van de vrachtauto van Hobaho te gaan zitten. De chauffeur Th. L. had dit niet bemerkt. Op een gegeven moment viel of sprong de jongen er af, met het noodlottig gevolg, dat een der wielen hem over het hoofd ging. In hoogst ernstigen toestand werd hij -naar „Huize Pius" ver voerd, waar onmiddellijke geestelijke en geneeskundige hulp aanwezig was. Oogen- blikkelijk werd hem de H. Olie toege diend. Men vreest voor zijn leven. De chauffeur, die in 't geheel geen schuld aan het ongeval heeft, was zeer onder den in druk. NOORDWIJK. Inschrijving. Dinsdag 13 Sept. a.s. des avonds tusschen 8 en 9 uur zal er in een der lokalen van de openbare school te Noordwijk-Binnen gedegenheid bestaan zich als leerling der ambachtsleekenschool te laten inschrijven. Vaccinatiebewijzen moeten medegebracht worden. Personalia. De heeren Th. J. Schou ten en G. van Vliet, die alhier gedurende het badseizoen in tijdelijken politiedienst zijn geweest, zijn met ingang van 10 Sept. benoemd tot agent van politie Nijmegen. Bedorven kaas. Door een inwoner al hier werd bij een persoon, die met kazen langs de huizen vent, li kaas gekocht Toon dc persoon vertrokken was bleek de hoeveelheid kaas bedorven te zijn. Voor de betrokkene een schadepost. Men zij du; op zijn hoede. De politie stelt een onder zoek in. Weggeloopen. Bij de politie alhier meldde zich een minderjarige jongen die 8 dagen geleden uit een opvoedingsgesticht was weggeloopen en gedurende dien tijd zonder eten dag en nacht in de duinen had. vertoefd. Door bemiddeling der politie is hij weder naar het gesticht terugge bracht. Gevonden voorwerpen. 1 hoekje met geel omslag, 1 ketting met parels, 1 arm band„ 1 cape, 2 paar schoentjes, 1 pull over, 2 dameshorloges, 1 poederdoos, 1' zakmes, 1 armbandhorloge, 1 rijwielpomp, 2 tasschen met inhoud, 1 dop van een kinderwagenwiel, 2 vulpenhouders, 1 auto binnenband, 1 werkjas, 1 vierkanten vlie ger, 1 kindercape, 1 badmuts, 1 ring niet sleutels, en 1 zeer groote sierhaarspeld. Inlichtingen aan het Politiebureau te Noordwijk Binnen uitsluitend iederen Za terdag van 12 tot 1 uur. Geboren: Adriaan Johannes z. van Th. v. d. Weijden en A. H. Klijn Leen- dert z. van G. Dubbelaar en A. Vink Maria Alida d. van J. van Steijn en A. v. d. Haas Grietje Paulina d. van J. H. Heijman en P. Koet. Getrouwd: H. J. Gaspers 46 j. en G. A. Kemming 36 j. Overleden: Tkeodorus Adrianus Boot, 35 j., geb. met A. A. M. van Nieu- kerk, te Noordwijkerhout. NIEUWE-WETERING. Aanrijding. Vrijdagmorgen heeft bij de brug over de Ringvaart alhier een ern stige aanrijding plaats gehad. Zekere H. O. van Hoogmade werd, terwijl hij per rijwiel uit de richting Haarlem kwam, door een bloemenauto aangereden en van zijn rijwiel geslingerd. Hij werd bij den heer V. binnengedragen, terwijl spoedig geneeskundige hulp werd ontboden. Dr. van der Bijl van Oude-Wetering, die weldra ter plaatse was, constateerde, dat C. een zeer ernstige inwendige kneuzing had op- geloopen. Later op den dag is de getrof fene naar zijn woning vervoerd. Omtrent de oorzaak van de aanrijding loopen de moeningen nog uiteen. VALKENBURG. Koninginnefeest. De traditie getrouw zal Valkenburg, den dag na de alom be kende paardenmarkt, die altijd op 12 Sept. wordt- gehouden, dus op Dinsdag a.s., haar Koninginnfeest vieren. Er worden ver schillende spelen gehouden. Indien er vol doende animo is, zal des avonds een licbt- stoet gehouden worden. WASSENAAR. Zilveren Priesterjubileum. Do Zeereerw. Father G. Vermin, mis sionaris in Madras, die met verlof in deze gemeente vertoefd, hoopt op 20 September zijn 25-jarig Priesterfeest te vieren. Kon inginnef eesten. Begunstigd door schitterend zomex-weer is Donderdag de tweede dag van het Ko ninginnefeest gevierd. Om tien uur bega ven de menschen zich al weder naar het feestterrein, om getuige te zijn van de wed loop over een afstand van 1500 Meter, waarna het begin- en eindpunt op het feestterrein was gelegen. Ecrstaankomcnde was A. van Leeuwen, 2e. J- Lodevvijk, bei den lid van de R. K. Voetbalvereeniging „Blauw Zwart", 3e. G. Gordijn. Om half elf werden op hetzelfde terrein onder overgroote belangstelling vrije- on ordeoefeningen uitgevoerd door de leden van de R. K. Gymnastiekver. „Blauw Zwart onder leiding van den heer J. van de Weij den. Op concrete wijze werd een groot aan tal nummers gegeven, waarvoor het talrij ke publiek blijkens het herhaalde applaus zeer dankbaar was. Na dit nummer volgde maslklimmen voor personen boven 16 jaar- De paal bleek echter te lang en te dun, om den ring te hereiken, zoodat deze met medewerking van een circus-. 'mat naar beneden moest worden gebi\»i'»r Toen ring het beter en vlotte het nummer goe?i. De middag van «Tezen dag w-->r gewijd aan het rinkstegen met tweewielig rijtuig, motor en fiets. Om half twee stelden de deelnemers zich op bij het Dorpsplein, waarna de versiering van rijtuig en fiets en de costumeering van de motorrijders en -rijdsters werd beoordeeld. Terstond hier na had een ommegang door het dorp plaats en ving het ringsteken aan. Duizenden wa ren hiervan getuige. Omstreeks 5 uur werd Japansch vuur werk ontstoken, dat begrijpelijkerwijze ook zeer in den smaak viel. De belangstelling voor Het kuipjesteken voor mannen boven 40 jaar was wel de grootste, welke men in Wassenaar heeft gehad. De gebeele rug van de bekende Burcht was bezet met menschen in bonte mengeling, die van daaruit een prachtig gezicht hadden op dezen wedstrijd Vaak werd er hartelijk gelachen, want maar al te dikwijls moest een deelnemer zijn pogen met een nat pak bekoopen. Om 7 uur reikte de burgemeester in de muziektent aan do deelnemers der wed strijden de prijzen uit Nadat „Excelsior'* het Wilhelmus had gespeeld, sprak de bur gemeester de menigte toe, haar herinne rend aan het feest, dat gevierd werd eü haar opwekkend om steeds trouw te blij ven aan het Vorstenhuis. Met een toepasselijk voord werden de prijzen daarop overhandigd. Het feestterrein mocht zich inmiddels in hel bezoek van een groote menigte, van hier en elders, saamgestroomd, verheugen en de vermakelijkheden maakten goede za- ken. Om elf uur kondigde een vuurpijl do aanvang van het vuurwerk, dat dank zij de gunstige opstelling, goed kon worden waargenomen- Lang daarna bleef er nog een prettige stemming heerschen zoo op het terrein als in de verschillende café's in het dorp en aan de DeijL en het was reeds enkele uren na middernacht, tóen de rust in het derp was weergekeerd. In de boste stemming is het geheelc feest weder verloopen. De gcmcenterekening. Do rekening de* gemeente voor het dienstjaar 1926 sluit met een batig saldo van 90329.771 vooi den gewonen en van 63186.84 voor d** kapitaaldienst.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4