INGEZONDEN NIEOEOEELING LEIDSCHE WOLLEN DEKENS ïelo nieuwigheden gezonden, dié door de xois slechts weinig geiedcii bobben. In de beide andere zalen, zijn groepen dahlia's van O. S. Woyers, te Hillegom, yaarbij de schitterende „Captain Lind bergh", van Jb. Berghuis, te Wijk aan Duin, en van oud-leerlingen der tuinbouw- cursussen te Haarlem. Enkele belangrijke soorten zond C. do Wit, to Dordrecht, en een goede groep is ook die van C. Kroon, to Baarn. Verder treft men hier bloemschik werk en meubelen en nijverheids-artikelen, waarbij de dahlia als versiering is ge bruikt.. Gistermiddag is dezo tentoonstelling in tegenwoordigheid van het gemeentebe stuur en andere genpodigden geopend. De heer E. Th. Witte, voorzitter van de Dahliavcrceniging, sprak eenige woorden ter inleiding. Hij noemde deze tentoon stelling nog belangrijker dan die van 5 jaar geleden en zei, dat als men hier de Amcrikaansehe en Duitsche inzendingen beschouwt, men geen oogenblik zal twijfe len in zijn uitspraak, dat het Ne-derland- sclio product nog altijd aan den spits staat. Dat men in Duit ach land bang is voor de Nedcrlandschc. kweekers blijkt wel hieruit, dat de Duitsche grens voor do Nc- derlandsclie dahlia gesloten is. Spr. uitte nog zijn dank aan de koninklijke familie voor haar belangstelling in deze keuring. Do heer J. L. Brouwer, voorzitter van de afdeeling van de Kon. Ncd. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, gewaagde van het onvermoeide voortgaan der kweekers in het winnen van nieuwe variëteiten. Do burgemeester, do heer C. Maar schalk, sprak vervolgens dc openingsrede uit, waarin hij met groote waardeering sprak van de mooie inzendingen en van dc bctcekenis van. den arbeid der kweekers. De tentoonstelling blijft drie dagen go- opend. „Hbld." De volgende bekroningen zijn uitgereikt: Decoratieve groep afgesn. Dahlia: C. Vianen, Rijnsburg, gouden med.,. C. Via- ncn, idem Med. Z. K. H. Prins Hendrik; N.V. Handelskweekorij Euchautrets v.h. H. Carlee, Heemslede, gouden medaille II. M. do Koningin; J. G. Ballego, Leiden, verg. zilv. mod.; H. Hornsveld, Baarn, idem; B. A. v. d. Schoot, Hillegom, idem; K. v. Bourgondiën, Hillegom,. idem, ge meente Haarlem; Ludwig en Co., Hillegom verg. zilv. med.; D. Bruidegom, Baarn, gouden med.; D. Bruidegom, idem, med. II. M Koningin-Moeder; All). Bos Hzn., Overveen, zilv. med.; Fa. P. Majoor, Baarn, kl. gouden med.; Otto Maun, Leip zig, br. mc-d.; Fa. W. Topsvoort. Aals meer, kl. gouden med.; C. S. Weijers, llillegom, gouden med., C. S. Weijers, idem, med. Bloembollencultuur; Gebr. v. Egmond, Voorschoten, br. med.; Vereen, v. Oud-leerlingen der Tuinbouw-cursusscn ',e Haarlem, kl. gouden med.; idem med Kamer v. Koophandel to Haarlem; idem Eereprijs gekweekte Planten: H. Plant, Heemstede, verg. zilv. med.; H. Berghuis# "Wijk en Duin, zilv. med.; Coöp. Tuinb- Yereen. „Eigen Tuin" Haarlem, zilv. mod.; idem Eereprijs gekweekte planten; G. de Wit, Dordrecht, br. med.; C. Kroon, Baarn, verg. zilv. med.; G. O. F. Bidder Huize v. Kaflendijkc, Brammen, zilv. med. Groep Bindwerk: Henny Müllers, Bloe- mendaab zilv. med. Wisselbeker N.V. Tuinbouwinrichting „Euchantresse" v.h. II. Carlèe, Heem slede met Dec.-Dahlia „Hera'\ kleur Mauve-lila met rose weerschijn, goed ge vormde groote bloem. SPORT VOETBAL. BIOC. HAARL. BOND. Wedstrijden V. V. L. Zondag a s. speelt V.V.L. II een me daille-wedstrijd tegen blauw Zwart III op het terrein van Blauw Zwart te Wasse naar te één uur. Het le elftal speelt voor de Blauw Zwart-serie tegen S. D. C. II te twee uur, vertrek voor het 2c elftal te kwart over 12, voor het le elftal te kwart over één. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Op uitnoodiging van do Nederlandsch- Duilsche Vereeniging zal het ook te Leiden welbekende Dresdener Kreuzchor binnen kort voor de vierde keer een concertreis door Nederland ondernemen. De opbrengst dezer concerten zal worden besteed ten bate van de noodlijdende Nederlandsche en Builenlandscho kinderen. Het koor hoopt op Vrijdagavond 30 September in de Pieterskerk alhier op te treden onder leiding van zijn vermaarden dirigent pro fessor Otlo Richter. Voor ontvangst en huisvesting van hot Kreuzchor is een da mescomité opgericht. Wie een of meer der 80 jeugdige zangers gedurende twee nach ten gastvrijheid wil verleenen gelieve zich op te geven bij een der ondergeteekenden, liefst voor 17 September. Mevr. BriëtHitze, Rapenburg 36, tel. 211 Mevr. DondersBerkeljon, Warmonder- weg 49. Mevr. KrantzPijnacker Hordijk, Julianalaan 25, Tel. 2555. Mej. J Böbl, Groenhovenstr. 16, tel. 723. STAOS&eEUWS OPROEP. Onder de mooiste, nuttigste en noodza kelijke liefdewerken behoort ongetwijfeld dat van het uitzenden van zieke of zwakke kinderen naar vacantie-huizen. Men moet gezien hebben, wat dit vaak beteekcnl voor 'n kind, om dat bijzonder te waardeeren! Velo ouders zijn echter niet in staal om de kosten daarvan to dragen. Welnu, om deze te helpen is hot B. K. Huisvestings comité, dat zijn bemiddeling wil schenken aan menschen van alle standen voor liet uitzenden van kinderen: zij, die het zelf 1 kunnen bekostigen, doen het ook; als „bij gepast" moet worden of als het geheel moet bekostigd worden, doet het B. K. Huisvestingscomité dit, indien bet geld in kas heeft. Om nu geld te verkrijgen, is er vol gende week Zondag een hloempjesdag. Maar voor de bloempjes dag zijn er ver koopsters en verkoopers noodig. En er hebben er zich nog zoo weinig ge presenteerd? Jonge dames boven de 14 jaar c n o o k oudere dames, meldt U alsnog aan bij mej. Swart, Hoogewoerd 80: ook jon gens of jongeheeren kunnen zich verdien stelijk maken. Bedenkt dat 'ns: Voor iedere dertig gul den, welke meer wordt opgehaald, kan oen kind een maand naar builen; voor iedei'C dertig gulden minder moet een kind wor den afgewezen. Als ge dit bedenkt, dringt IJw hart IT om vanavond nog U even persoonlijk of schrif telijk op te geven: Hoogewoerd 86. PASTOOR CROMBAG. Naar wij vernemen, is do ziektetoestand van den Zeereerw. Pastoor Crombag nog ongeveer hetzelfde. De herhalingsplichtigen in de R. K. Miltaircn-Vereeniging. Gisterenavond had in de R. K. Mil.-Ycr- eeniging alhier de eerste der aangekondig de feestavonden plaats. De Tooneelvereeniging der St. Joseph's- Gezellen-Vereeniging, onder de bekwame leiding van den heer Bayer, handhaafde komen militairen een vroolijkcn avond be komen miltairen een vroolijkcn avond be zorgd. Een tweetal blijspelen hield er den geheelen avond de pret wel in. Sergeant Alofs had het muzikale gedeel te voor zijn rekening genomen, terwijl de heer Thoolen voor een keurige grima-ge zorgde. Tevens maakt het bestuur van deze ge legenheid gebruik om diegenen, die het in staat hebben gesteld dezen avond, aan de militairen aan te bieden hartelijk dank te zeggen. Het bestuur houdt zich vcor volgende avonden in de milddadigheid van Roomsch Leiden aanbevolen. Dirigent F. E. A. Koeberg. In December a.s. zal liet 25 jaar geleden zijn, dat de. heer F. E. A. Koeberg be noemd werd tot dirigent van het Leidsche Studenten-muziekgezelschap „Sempre Crescendo''. Dit jubileum zal zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Stakingsnaweeën. Men zal zich waarschijnlijk nog herin neren, dat er heel wat te doen is geweest in het laatst van het vorige en begin van dit jaar over een staking bij den bakker J. Poptie, waarbij strooibiljetten, inge zonden stukken, en manifesten elkaar bijna even hinderlijk volgden als de stakende gezellen en hun aanhang heb de werkwil ligen deden. Daar volgens de mcening van den cura tor van den inmiddels gcfailleerden bak ker, Mr. H. W. J. Averbeck, advocaat, al hier, de ondergang van de bakkerszaak het onmiddellijk gevolg van het optreden van de organisatie der stakers is geweest, heeft deze tegen die organisatie, den Alg. Nede-rl. Bond van Arbeiders in het Bak kers-, Chocolade- en Suikerbewerkingbc- drijf, gevestigd te Amsterdam, een actie ingesteld tot algehcele vergoeding tier schade veroorzaakt door hun onrechtmati ge daad. Terzelfder tijd is door Mr. Averbeck ge dagvaard de firma Gebrs. G. en J. v. d. Oord, alhier, die oneerlijke concurrentie zou hebben gepleegd door van de moeilijke positie van hun collega gebruik te maken om zoo hun clientèle te vergrooten. De melkprijs. Do melkprijs is heden met 1 cent ver hoogd en gebracht op 14 cent. De weleerw. father J. Buys, missionaris in Sarawak (Britsch Noord Borneo) zal morgen in de kerk van O. L. Vrouw He melvaart onder alle heilige Missen een predicatic houden, gevolgd door een col lecte ten bate van zijn missie. De liefdadigheids-uitvoering van a.s. Donderdag gaat niet uit van den R. K. Vrouwenbond, maar wordt gegeven door de onderafd. van den R. K. Vrouwenbond. „Ons Tooneel". Waar een tweede Katholieke verpleeg ster in dc arme Drentsche Venen zoo drin gend noodig is, mogen wij voor deze uit voering veel belangstelling verwachten. Naar aanleiding van het verslag over de lezing van den heer F. v. d. Meijden over de Esperantobeweging, verzocht genoem de heer ons te willen mededoelen, dat hij niet bedoeld heeft te zeggen, dat er geen godsdienststrijd onder de Esperantisten zou bestaan. Hij wilde alleen doen uitko men, dat de samenwerking van de Neu trale Esperanto-vereeniging, do H. E. A. en de R. K. Esperantovereenigingen vol komen neutraal is, alleen tot bevordering van bet Esperanto. Door de firma W., sigarenfabrikante al hier, is aangifte gedaan van diefstal uit haar fabriek van 375 sigaren. BIOSCOOP. Trianon. Ben Hur! De faam van dit machtig filmwerk is overal verspreid. Een wonder van filmkunst: tafrcelen van indrukwek kende regie met duizenden figuranten; ta frcelen van zoo ba-rbaarscho ellende en foltering, dat het hart dreigt stil te staan; tafreeleu uit het leven van Christus en hoe Hij weldoende rondging. Ben Hur is een mengeling van heidenscho barbaarsch- heid en bes cha vuig. Stampvol was gisteravond het Trianon- theater. Toen de kleurige lampen zacht van de eenvoudigste tot in de meest moderne dessins en kleur stellingen. Onze collectie omvat alle maten tot en met 200 X 250 c.M. BEZOEKT ONZE DEKEN-AFDEELING 2e Etage. Vrij Entrée - Vrij Entrée 13350 doofden na de vertooning van een lach-film was iedereen in spanning van de dingen, die komen zouden. Daar zag men op het witte doek de som bere Jaffa-poort to Jeruzalem en een on telbare menigte wriemelde dooreen. Ge heel Jeruzalem was in beroering voor de volkstelling, door den Romeinschen keizer uitgeschreven en Maria en Jozef waren onder de menigte. De stal van Bethlehem, dc aanbidding der herders en koningen verschijnen op het doek, maar overigens leidt Christus ook op de film tot eenigen tijd voor zijn dood een verborgen leven. Maar de verwachting van den Messias ligt in dit gehecle dra matische werk, zooals in dien tijd werkelijk geheel Judea, geheel de wereld den Verlos ser verhoopte. De tragische geschiedenis van de vorstelijke Joodsche familie Hur, haar ver nedering en haar opgang met den dood van Christus worden in de film meesterlijk uitgebeeld met een volkomen inleven in do gebruiken van den tijd. Imposant zijn gebeurtenissen weergege ven als de intocht van Gratus, den land voogd, in het vijandige Jeruzalem. Wreed, gruwelijk wreed is dc behandeling der ga lei-slaven. Geweldig en bewonderenswaardig van den teclmischen kant bezien is de zee slag met de roovers, maar het beroemdste en spannendste gedeelte van de geheele film zijn de wagenrennen tusschcn Ben- Hur en Massala. Het is behalve een film van roerende en grootsche tafreelen, een aaneenschakeling van gruwel-daden en zeer op sensatie bere kende uitbeeldingen.Met deze overdre ven uitbeeldingen wordt gespeculeerd op sensatie-zucht, op lagero instincten van de massa, van onbeschaafde toeschou wers. En dan gaat men er nog het geluid van slaan bij maken (dat moest nu maar worden nagelaten!)! Voor jeugdige perso nen wordt op de phantasie daardoor veel te sterk ingewerkt, wat slechte gevolgen kan hebben; ook voor teer-gevoelige natu ren van ouderen, in het algemeen voor be schaafde lieden, is de vertooning van deze wreedheden verre van 'n genot. Ook om enkele „liefdes"-tafreelen is de vertooning alleen voor volwassenen goedgekeurd. UIT DE OMGEVING AARLANDERVEEN. Pro Rege. De verkoop van vlaggetjes ten bate van Pro Rege en den Ned. Mil. Bond heeft f 19.471/2 opgebracht. ROELOFARENDSVEEN. Bolten-ciiefstal. Ten nadeele van den heer J. Rietbroek is vanaf liet tuinland ongeveer 1 H.L. bloembollen, King Alfred, ontvreemd. Van de daders was geen spoor te ontdekken. De politie stelt een onder zoek in. VOORHOUT. De Koninginnefcesten. Donderdag werd het Volksfeest in deze gemeente voortgezet» Begonnen werd met keuring der versierde rijtuigen. De' eerste prijs werd toegekend aan Th. Ruigrok van der Werve, de tweede aan L. v. Werkho ven en de derde aan G. Langeveld. Het ringrijden met tilbury voor dc dames werd gewonnen door mej. J. Warm er daan, le pr.; mej. Q. Langeveld 2e pr. en mej. M. v. Rip 3e pr.voor heeren door M. War merdam, R. Root en J. v. d. Blom. Bij het vogelschieten behaalde J. Borst le pr.; A. Eggen, 2e pr.; L. v. Werkhoven, 3e pr.; A. Eggen, 4e pr.; G. Slobbe 6e pr. en J. P. de Groot, 7e pr. Voor het versieren van dc fietsen be haalden A. Does een eerste prijs, C. Tet- teroo een tweede en A. Hccrings een der- do prijs. Het ringrijden op de fiets voor dames werd gewonnen door respectieve lijk M. v. Steijn, M. v. d. Berg en M. v. Dijk.en voor heeren door P. Heemskerk, H. Schulte en H. Jansze. Het tobbetje-steken werd gewonnen docr J. de Groot, M. Bakker en P. Hoogervorst. Het tonknuppelen door J. Koppe, P. Nouwland, L. Borst en K. Ouwehand. Broodje-happen door M. v. d. Pias, P. Heemskerk en P. v. d. Werf. Klompje-slaan door J. v. d. Voort, Th. Uljee en W. Floor. Tot besluit werd er een stoelendans voor vrouwen gehouden, welk spel de al- geheele belangstelling trok en waaraan nog een aardige attractie verbonden was, doordat twee clowns dit spel kwamen op luisteren. De eerste prijs werd behaald door mej. v. d. Berg; de tweede door mej. C. Tetteroo; de derde door mej. J. Lans en do Aderde door mej. C. Boerc. Voorts bleef men nog tot zeer laat in den avond volop aan het zweven, schorn melen enz. enz. Voorhout mag wederom teruzien op een goed geslaagd feest. De Oranjevereeniging en vooral de commissie leden, komt een woord van lof toe, aange zien alles in de beste orde is verloopen. ZOETERMEER—ZEGWAART. De Koninginnefcesten. Onder de auspiciën van de Oranjever eeniging alhier, begunstig door prachtig nazonierweder, hebben onze gemeenten Woensdagavond en Donderdag 1.1. gezellig Koninginnefeest gevierd. Woensdagavond te 7 uur werden de etalages te kijk ge steld dor winkeliers, die mededingen aan den etalagewedstrijd. Door de diverse ne ringdoenden was er veel werk van gemaakt Een commissie uit het publiek beoordeel de de etalages. Na gehouden besprekin gen met liet bestuur der Oranjevereeni ging worden de volgende prijzen toege kend: Afd. groote ramen: len pr. P. Jon- gerius; 2en pr. J. van Aalst; 3en pr. E. Verboom; 4en pr. J. Akkerman; 5e pr. E. W. Ooms; Cen pèr. M. J. Knijnenhurg. Afd. kleine ramen: len pr. A. J. M. van Well; 2cn pr. M. J. W. Pieterse; 3en pr. Wed. G. Bcimers; 4e pr. C. Havenaar. Aan dezen wedstrijd was nog verhonden een fouten-wedstrijd. Een en ander bracht heel wat volk op de been. Om 8 uur werd door de harmonievereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier een muzikale rond wandeling met fakkelopocht door de dor pen gehouden. Door de vroolijke muziek en do opgewekte stemming van liet pu bliek bleef geen vrouw bij het spinnewiel. Om half twaalf joeg een flinke regen bui de late feestgangers naar huis. Donderdag was echter de feestdag. Om 9 uur 's morgens werd met de kinderen onder muzikale begeleiding, een wande ling gemaakt door de gemeenten. Op een •daartoe speoiaal ingericht terrein wer den de kinderen onthaald en werden ver schillende wedstrijden gehouden, tot groot vermaak van klein en groot. Om half twee 's middags werd door 23 deelnemers aan de nationale ringrijderij per aangespannen tweewielig rijtuig, met muziek voorop, naar het feestterrein ge marcheerd. De prijzen, bestaande in geld, werden door de volgende personen be haald: len prijs I. Heemskerk en dame; 2en pr. J. de Groot cn dame; 3e pr. N. Dijkshoorn en dame; 4en prijs G. Grun- deke en dame. Voor de mooiste versiering waren ook prijzen uitgeloofd en toege kend aan: 1 enprijs J. Oskam, 2en pr. J. Hoogendam, 3en pr. J. Verheul. Ondcrlusschen had ook de nationale ringslekerij per open auto plaats. De uit slag daarvan is: len prijs gebrs. van den Burg; 2en pr. P. in 't Veen en dame, 3en prijs A. Spruit en dame; 4en pr. A. Smit en dame. Tijdens de ringrijderij en ringstekerij werden de volksspelen gehouden. 1. Hard- loopen met hindernissen voor jongens. Uitslag: Gerrit den Hertog, len prijs. Dit is al de derde maal dat Gerrit in eenzelf- den wedstrijd en ter gelegenheid van het zelfde feest den len prijs behaalde. 2en. 3en en 4en prijs werden resp. toegekend aan M. Muilwijk, M. Akkerman en M. Erdtman. 2a. Blaaslrappon voor jongens. Uitslag: Ion pr. P. v. Vliet; 2en pr. G. den Hertog; 3en pr. J. Molenaar; 4c pr. H. Groenheijde. 2b. Blaastrappen voor Meis jes. Uitslag: len prijs M. Krijgsman; 2en prijs K Vleggert; Sen -riis. Jo Lammens. 3. Hardrijden met kinderwagens voor da mes Dit nummer had oen uitbundig suc ces. Uitslag: len pr. T. Buitendijk, 2en pr. A. Molenaar; 3en pr. K. Vleggert. Ter opluistering werd door de gymnas tiekvereniging „Pro Patria" alhier een furndemonstratie gegeven. Om 4 uur werd de nationale molorwed- slrijd met hindernissen gehouden, waarin 31 deelnemers uitkwamen. Als altijd is dit nummer een bijzondere attractie. De wed strijd had het volgende resultaat: len prijs J. van Bergen Henegauw, Zeg- waart; 2en pr. A. H Wiegel, Nootdorp; 3en pr. B. J. van Nielen, Moercapelle; 4en 'pr. B. Beukers, Leidscliendam; Sen pr. A. Smit, Zcgwaart. De gemaakte tijden zijn resp. 1.27 m., 1.36 m., 1.40 m en 1.45 m. Des avonds 8 uur werd op het feestter rein, door onze harmonie, een concert ge geven. Tevens werden door do bioscoop aardige films vertoond. Verschillende ge legenheden en vermakelijkheden op het feestterrein hadden gretig aftrek van de duizendkoppige menigte. Een schitterend vuurwerk besloot de feestelijkheden, waar na te omstreeks half twaalf de menigte zich verspreidde en hare woningen we der opzochten. Een wanklank wercl op het feestterrein niet gehoord. Getoond is, dat Zoefermeer 'en Zegwaart gezellig kan feestvieren. DE RIJMSTBEEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Fiets gestolen. Bij een bewoner in wijk Steekt werd den afgeloopen naclit door verbreking van een slot uit een schuur een rijwiel ontvreemd. „Eerbied in Godshuis". Zondag 11 Sept. Vroegmis 8, 9, 1, Hoogmis 23, Ves pers 4. HAZERSWOUDE. Geboren: Lamberta Johanna d. van J. G. Windhorst en M. Straus Gijsbert z. van B. den Braver en D. Wille. Ondertrouwd: A. van Veen 23 j en A. van Elswijk 21 j. Getrouwd: J. Bavensberg 28 j. en M. van Klaveren 28 j. KOUDEKERK. Concert. Donderdagavond gaf de muzickvereeniging „Kunst na Arbeid" al hier haar eerste zomerconcert in de nieu we muziektent, staande in den boomgaard van den lieer G. Dorrepaal naast de O. L. school. Onder lei-ding van den directeur, den heer J. van der Kaay le Leiden# wer den verschillende nummers keurig uitge voerd. De muziektent was electrisch ver licht vanuit de O. L. school, hetgeen ge makkelijk was aan te brengen. Jammer, dat er zoo weinig en zoo laat door de mu ziek vereeniging publicatie voor dit con cert was gegeven, want aanvankelijk was de belangstelling niet groot. Later In den avond groeide dit echter gestadig en zoo GEMEENTELIJKE AANKONDIGINfi Docrvaartwijdte Oude Vest. B- en W. van Leiden brengen ter keu-i nis van belanghebbenden, dat de maximuni doorvaartwijdto van de nauwste brug ovet de Oude Vost, thans bedraagt 6.10 M A. VAN DE SANDE BAKHUIYZEN Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 September. Hinderwet. B en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. N. Doeven en G. G. Groenewegen oe vergunning tot het oprichten van een on dergrondsche bewaarplaats voor 6000 li. ter benzine met bovengrondsche aft apin. richting in en op de Heerenstraat vóór perceel Heerenstraat Heerenslraat no- 11 kadastraal bekend gemeenie Leiden, Sectie M. No. 4369. b. de Continental Petroleum Company om vergunning tot het oprichten van een ondergrondscho bewaarplaats voor 200(1 liter benzine met aftapinrichting in on den Morschweg vóór het perceel Morsch- weg no. 9c, kadastraal bekend gemoontt Leiden, Sectio No. 710. c. de N.V. Clos en Leembruggen cm gunning tot het uitbreiden van de fabriet van wollen garens in het perceel 3e Bin nen vestgracht nos. 3 en 4, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie B. no. 2929. Geven kennis aan het publiek, dat ge- noemdo verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gcli zijn. alsmde dat op Zaterdag, den Sisten Sep tember e k. des voormiddags te half elf u. op het Raadhuis, gelegnheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dezo verzoeken in te brengen. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen vergunning verleend aan: a. ,J. van Leeuwen en recht verkrijgenden tot het oprichten van een on- dergrondsche bewaarplaats voor 6000 lil benzine met bovengrondsche aftap inrich ting vóór het perceel Heerenstraat Nos 35; b. J. Jansen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een inrichting vooi liet bewerken van vleesch in hel perceel Morschsiraat 110. 44. LEIDEN. Dinsdag. Misssieclub „Sancta Maria" Pastorie Heerensingel. 8.15 uur. Donderdag. B -K. Bond van Transportar beiders „Sint Bonifacius", Bouds- gebouw, 8uur. Donderdag. Tooneeluitvoering „Ons Too neel", Schouwburg, 8.15 uur. £yfg©5¥8eS8SC5 £l§g©62Eda LEIDEN. Van Zaterdagavond 8 uur tol Maande morgen 8 uur nemen de volgende huisart sen den dienst waar. Dr. Boonacker, Hoogewoerd 138. Dr. Janssens, Rapenburg 49. Dr Kist, Remhrandtstraal 21, Tel. 1202 Dr Muijsert, Breestraat. De geneeskundige 's Zondagsdienst Oegstgeest wordt waargenomen doo: Dr. Timmermans. Wilhelminapark Tel De avond-, nacht- en Zondagdiensl apotheken wordt van Maandag 5 Sep tember tot en met Zondag 11 Sep tember waargenpmen door do apotheek van den heer C. B. Duystcr, Nieuw Rijn 18., telefoon 523. alles met elkaar is dit eerste concert loet prachtig geslaagd. Ondertrouwd: Dirk Verbaan wedt, 59 j., te Strijen, en Risje van Wens- veen jd. 52 j. DE NIJVERHEIDS RAAD OVER DE NIEUWE DRANKWET. Onberekenbaar nadeel. De Nijverheidsraad heeft den minist van Arbeid op diens verzoek een schrifte lijk advies doen toekomen over het voor ontwerp-drankwet- (Het nadien ingediend? wetsontwerp wijkt slechts in enkele opzich ten van het voorontwerp af). De Nijverheidsraad komt in zijn advies tot de conclusie, dat het onlwcrp-Drank- wet aan groote iduslrieelo belangen onbe rekenbaar nadeel zal toebrengen. Een zo'- in het bedrijfsleven ingrijpend ontwerp als dit, hadnaay 'sRaads meening dan ooe alleen mogen worden voorgesteld, als d« noodzakelijkheid daartoe onweerleghaai was aangetoond. De loon der gebeurtenis sen in de laatste jaren heeft bij den Baai niet den indruk gevestigd, dat ten aanzie: van het gebruik v-an alcoholhoudende dran ken van cen toeneming van misstanden kar worden gesproken. Integendeel, zal ieder beoordeelaar die deze aangelegenheid een algemeen maatschappelijk oii.vamiln" schouwt, moeten erkennen, dn: di- locslfcfl' den op drankgebied belang vV\ zi>-< %«jvbe- terd en dat de daaruit courisumitend) misstanden steeds minder voorkomen. Ooi zonder een al te scherpe wetgeving z* naar 's Baads overtuiging, het drankge bruik geregeld blijven dalen, zonder da' allerlei kwade praktijken, die uit een slreu- ge wetgeving voortvloeien, als clandestie ne drankhandel, smokkelarij enz., zie' zullen voordoen. J Zooals do Baad in zijn rapport hcihaa-' delijk heeft uiteengezet, verwacht hij oj verschillende gronden, dat het wetsoni' werp niet tot liet beoogde doel, bestrijdt van drankmisbruik, zal leiden. Het teem van het wetsontwerp zal wens de geldende Drankwet in bcpe'»' mate reeds doet er toe leiden, dat air

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2