INGEZONDEN MEDEDEELING en korter, do Gemeentebelangen op zeer to loven wijze behartigd. Of dit wel gehoel juist is, kan in-lerdaad tuin redelijken twijfel worden onderwor pen. En wij denken dan aan een al te veel dienen va-n partij- of te wel persoonsbe langen, die de discussiën of te nemen be sluiten beïnvloeden, 't Is naar het inzicht van velen een groote fout, dat de Ge- meentehuishouding wordt beheerecht door de politiek, die aanleiding is, dat men de Idingen niet meer zoo onbevooroordeeld ziet en vaak in blinde zucht naar gelijk- hebborij, het doel voorbijstreeft. Daar mag een glimp van waarheid in schuilen, ook ■waar is, dat, hoe men de dingen ook be ziet, ongewild en als uit zich zelve de poli tiek een voornam© factor is bij do beha# deling van de dingen, die den Baad wor den voorgelegd ter behandeling. Omdat de principen welke men huldigt het fricht- enoc. bepalen van te nemen beslissingen. En men behoeft niet eens een verpolitiekt menseh te zijn om dat aan te voelen. Nu kan men daar afwijzend tegenover staan, tot oordeelen en besluiten geroepen, heeft men een anderen maatstaf aan te leggen dan de buitenstaander. Zoo heeft de oude Baad erover gedacht en zoo zal de nieuwe er eveneens over den ken en ook handelen. De tijden zijn nu eenmaal voorbij, dat men in een gemoede lijk samenzijn van enkele uren, dikwijls de meest belangrijke dingen sanctioneerde of verwierp. De politieke inzichten zijn ster ker ontwikkeld, hebben zich meer en meer verscherpt, zijn krachtig tegenover elkaar komen te staan, en beheerschen dan ook den ganschen omvang van het openbaar leven. De oude Baad heeft daar menig staaltje van gegeven en zij die heengaan hebben zioh niet onbetuigd gelaten bet politieke wapen te banteeren, waar dit werd geëischt. Of men zoodoende steeds nuttig werk en productieve resultaten heeft bereikt, wie zal bet voldoende kun nen beoordeelen. We willen liever het af scheidswoord van den voorzitter onder strepen, dat elk scheidend raadslid, naar zijn inzichten, zoo goed mogelijk het alge meen belang heeft gediend. In deze woorden ligt een even groote mate van waarheid als van twijfel. Wij zullen dan ook berusten en de verschillen de inzichten niet verder gaan toetsen. Al leen constateeren dat in het verleden het heden Egt en dat de wijze van doen in den nieuwen Baad zioh in sterkere mate als in het verleden zal toespitsen. Eerstens omdat in den Baad zijn getre den strijdbare mannen, die hun principen vrij zullen uitdragen en van geen transi- geeren zullen willen weten, waar het geldt de beleving en doorvoering van het be ginsel. In krachtigen strijdlust zullen zij op den bres staan voor wat recht en goed is; zij zullen niet toelaten dat de schei dingslijn wordt vervaagd en een toenade ring naar anderer beginsel verboden offers vraagt. Zeker, er ie ook nog onder de xechtsche fractiën wat scheidt, doch on overbrugbare kloven kan imen niet van spreken. Er dient te worden gestreefd naar de meest mogeHjke eenheid en een krachtig samenwerken waar het geldt de verdediging van de christeEjke beginselen, die den grondslag moeten vormen voor ©en krachtig, naar rechts georienteerd bestuur van de Gemeente. Dit zal de eerste en voornaamste taak zijn van rechts. Dan zal men krachtig steunen de wethouders die geroepen zijn aan de dingen leiding te ge ven niet alleen, doch er zorg voor hebben te dragen, dat zij, naast een algcheele toe wijding aan him zoo verantwoordelijke taak, niets onbenut laten om den christe- lijken geest te belichamen in datgene wat van uit hun kamer komt tot openbare be handeling of als besturenden arbeid. Zoo zal rechts sterk staan; zoo kan de nieuwe Baad goeds stichten en voldoen aan de bedoelingen waarmede zij door de kiezers zijn afgevaardigd. Eenheid vooral zij het parool en steeds sta den leden voor oogen, dat wat innerlijk verdeeld is ten ondergang gedoemd is. Wel kan men niet eischen dat er geen verschil van meening is, doch men trachtte steeds een zoodani ge overeenstemming te kweeken, dat scha delijke afwijkingen uitbEjven. Alleen in principieel© zaken is de eenheid een ge biedende eisch; overigens behoude elk Ed een zoodanige vrijheid van handelen, idie toch ook weer niet alle persoonlijk in zicht doodt. Want tegenover de beginselen van rechts •taan de groepen van links, die er steeds op uit zullen zijn poEtieke munt te slaan uit elk naar buiten bEjkend meeningsver- echil en het zoet geüuit van den politie- ken vogelaar kan noodlottig worden. Zoo stonden vroeger de zaken en zoo staan ze ook nu, doch in meer scherper Ejnen afgeteekend. Wij willen den nieuwen Baad tegemoet treden met de meest moge- Ejke welwillendheid, met de beste ver pachtingen, want de vierjarige periode, thans ingetreden, zal rijk zijn aan opposi tie; veel wijsheid en zelfbeheersching vra gen en vooral heb gevaar met zich bren gen, dat een zoo groote meerderheid steeds biedt: de zelfoverschatting, die zoo ge makkelijk leidt tot verslapping in het juist vervullen van zijn pEcht naar eer en geweten. Moge ons besluit een wenseh zijn: dat onze goede stad in deze vier ja ren een wijs bestuur vinde en de burgerij ©en knap stel Vroede Vaderen. Couleur de rose zal het echter niet zijn. Als wij be luisteren den toon waarmede de S.D.A.P. de vierjarig© periode heeft ingeleid, dan staat den nieuwen Baad heel wat te wach ten. Zal het obstructie zijn, of wel een vooropgezet negeeren en bestrijden van maatregelen en voorstellen, welke, vooral langs den weg van Fabricage ter behande ling zullen worden voorgesteld? We zullen het moeten afwachten. Doch dit staat on onis tootedijk vast, de nieuwe periode zal handen vol werk geven aan het CoUege .van B. en W. en heel wat zelfbeheersching en sterke saamhoorigheid bij de groepen van rechts. Zaak is dat elke burger, die het goed meent met het wel en wee van jdjn stad, goede nota neemt van wat den Baad te wachten staat. Wandelaar. HerhaüngsEchtingen 4e Reg. Infanterie. V oetbalwodstrijden. Onderstaande voetbalwedstrijden "wor den gehouden op het Schuttersveld. Er wordt een halve competitie gespeeld. (Bij gelijk aantal punten beslist. het doel- gemiddelde; is het doelgemiddelde ook ge lijk, dan beslist het lot). Dinsdag 13 September I4 B. I.II 4 B. I. Woensdag 14 September II4 R. I.III —4 B. I. Donderdag 15 September 14 B. LIII 4 B. I. Scheidsrechter J. v. Benten. Do wedstrijden vangen aan te 6 uur nam. precies, en duren 2 X 40 minuten. Leider elftal I4 R. I. diensbpl. Serg. Blik. Leider elftal II4 B. I. Serg. Maj. Luppes. Leider elftal III4 R. I. Sergt. Kaldeker- ken. Do prijzen bestaan uit: le prijs 11 zilve ren draagmedaiEes, 2e pr. 11 bronzen me dailles, 3e pr. 11 doozen cigaretten. De prijsuitdeeling heeft plaats op Don derdagavond te 8 uur nam. in l'Union, Steenstraat. Ambachtsschool. Vakavondschool voor volwassenen. BEjkens de advertentie in dit blad be staat op 26, 27 en 28 September a.s. we der gelegenheid zich te laten inschrijven voor de Vakavondschool voor Volwasse nen, verbonden aan de Amba chtsschooi alhier. Het doel van dezen cursus is, die genen welke in de verschillende vakken werkzaam zijn, gedurende enkele avonden per week meer kennis bij te brengen. In hoofdzaak wordt les gegeven in vakteeke- nen, welke lessen ten doel hebben de vak lieden een teekening beter te leeren lezen en begrijpen. Bovendien worden#oor en kele vakken praktische lessen gegeven, waarbij de deelnemers him praktische vaardigheid kunnen verrijken. Wij raden een ieder, die bij het bovenstaande belang hebben, aan, op genoemde avonden zich bij den Directeur der school te vervoegen, die gaarne bereid is aUe inlichtingen te verstrekken. Muziek- en voordrachtavond voor herhalingsplichtigen. Het Algemeen Comité voor Ontspanning van Herhalingsplichtigen bij bet 4e Eeg. Inf. September 1927 organiseerde een grooten avond van muziek en voordrach ten. te geven in de Stadsgehoorzaal op Maandag 12 September a.s. te half 8 pre cies. Medewerking zullen verleenen de mu ziek van het Leidsch Muziekcorps, dir. de heer 3 oh. C. Geyp, met een welgekozen zestal orkestnummers, en N.Y. Sanders' Gemengd Koor „De Ster" onder de uitne mende leiding van den heer W. J. Mizee. Wie zich herinnert den goeden indruk, welke dit koor maakte op alle hoorders bij de enkele gelegenheden waarop het zich liet hooren, en ook hoe een uitvoering op een der bekende Haagsche zangavon den van Arnold Spoel voor Sanders' Koor één groot succes was, weet bij voorbaat dat iets goeds is to verwachten van de uit voering der zes zangnummers. Het Comité slaagde er te elfder ure nog in de medewerking te verkrijgen van den heer en mevrouw van Riemsdijk uit Weer de, die onder meer met hun Veluwsche liedjes zullen komen. De heer Aug. L. Rei- meringer, voorzitter van het Alg. Comité, zal den avond met een korte rede openen. Door een bijzonderen samenloop van omstandigheden kan alleen aan militairen van het garnizoen toegang worden ver leend, aangezien de zaal te klein zou wezen voor den anders stellig grooten toeloop van publiek, doordat een vrij belangrijk deel der zaalruimte woirdt ingenomen, evenals van het podium, door bloemen en plantengroepen, aangebracht vanwege de Afd. Leiden en O. der Kon. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde ten be hoeve der den volgenden dag te openen Jubileum-tentoonstelling. Men moest elkander van beide zijden tegemoet ko men, zouden niet beide plannen mislukken. Uit erkentelijkheid voor deze tegemoetko ming verleent de Mij. van Tuinbouw- en Plantenkunde aan herhalingsplichtige mi- Etairen toegang tot de tentoonstelling voor den halven entreeprijs. Het Alg. Co mité mag dus de militairen van het 4<s Reg. Intf. en van het 6e Reg. Yeldart. op as. Maandag 12 Sept. ontvangen in een prachtig versierde zaal. Voorts organiseerde het Alg. Comité een serie-wedstrijd voetbal tusschen de 3 ba taljons van 4 R. I., waarvan de eindkamp plaats heeft op 15 September, des avonds half 6 op het Schuttersveld; muziek uit Leiderdorp zal zich hierbij doen hooren. Do prijsuitdeeling heeft dienzelfden Don derdagavond plaats in de concertzaal Union aan de Steenstraat, waar verder voor de militairen een tooneelvoorstelling wordt gegeven. Tot de overige ontspanningsavonden binnen of buiten de kazerne, ook die welke van andere organisaties uitgaan, werkte het alg. comité rechtsstreeks of zijdelings mede. Wij twijfelen niet, gezien de voorko mende medewerking van alle autoriteiten en de veelzijdigheid der onderscheiden programma's, of de tijd van hun herha lingsoefeningen zal, ondanks de niet te miskennen bezwaren daaraan verbonden, voor de betrokkenen zeer veraangenaamd worden. Onbestelbare post. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terngontvongen in de 2de helft van de maand Augustus. Brieven Binnenland: Baart, alhier Koos Brunnings, Rijnsburg Bureau v. d Blad, Amsterdam Bureau Haagsche Courant, Den Haag Clievers toffee en Caramelfabr., Rotterdam Commissaris, Den Haag Mej. van Egmond, Den Haag Mej. E. Frank, Amsterdam Mej. F. Hasselbach, Apeldoorn Mej. C. Kersen, Oud-Beijerland A. Kornegoor, Den Helder Mevr P. M. van Opper. Den Haag Moj. T. Poot, Amsterdam H. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten. 60ct Zenuw-Tabletten 75ct Staal-Tabletten90 ct Maag-Tabletten. 75 ct 13324 Bij Apoth. en Drogisten la Rivière, Heelum Sun Maid Baisin Growers, Amsterdam Uitgevers Mij. C. Misset, Doelinchem K. A. Visser, Schiedam Agent L. D. Visser, Oegst- geest. Briefkaarten Binnenland: FamiEe G. Ates, Leiden A. J. de Beer, Den Helder Mevr. Braakenburg, Amsterdam Mej C. Buitenbeek, Ommen Madelle Guije, Den Haag Mej. H. Hoefnagels, Rotter dam Mej. M. Koppen, Den Haag Mevr. J. Meijer. Amsterdam L. H. Ma thot, Amsterdam Greta Rooderkerk, Leiden Paul Verdegaat, alhier Ja cob Vonk schipper. Leiden H. G. Wee- ling, Den Haag W. van Weeren, Voor schoten.. Brieven buitenland: Miss Llewellijn, Bie- vitz Mej. Joh. Roose, Lausanne Ma dam Suringar, Locarno Jozef Wids- witsch, Wien. Briefkaarten Buitenland: Onleesbaar, Zuid-Duitschland L. D. Audretsch, Sol- da Mad.elle Bruining, Villard Groot v. d. Hagt. Diekirch C. Hagmeijer, Ba tavia H. van Heiten, Genua Kühl- mann, Spieleroog Mej. C. Koning, Bonn Sophie Kozerska, Varsovie Lohmann, Luzern Mevr. Nijbakker, Me- rok B. Ramb, Dresden Marie Serveu Essen. Drie briefkaarten zonder adres. Programma van het concert in het Kooipark op Dinsdag 13 Sept. 's avonds 8 uur: 1. „l'Eté", marsch. C. Sierag; 2. Ou verture „Phédre", Massenet; 3. Eva Wals, Léhar; 4. Fantaisie ,,Les Cloche de Corne- ville", Planquette; 5. „Valencia" Padilla; 6. Potpourri populaire, Renaud; 7. ,,Pro Iibertate et Patria", marsch Joh. C. Geijp. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's Gezellen, Ra penburg 52, Tel. 456 Aanmelding: Don derdag 89 uur: Aanbieding: 1 Metselaar (halfwas) 1 Behanger- en Stoffeerder (halfwas); 1 Monteur voor autovak (halfwas), 1 Fiet senmakersleerling; 1 Kantoorbediende (leerling); 1 Fotograaf (halfwas). UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Koninginnefeesten.' Zoo zijn de feestdagen, georganiseerd door de Wilhelminavereen. Hoogmade, al weer voorbij. Liet het zich eerst aanzien, dat het dit jaar wel eens niet zou wezen, wat wij hier gewoon waren, de feesten hebben veler venvachting overtroffen, en* al waren er nu niet zooveel attracties als andere jaren, wat er was, was goed en de zweefmolen van v. d. Kroft, die er slag van heeft, de menschen tot zich te trekken, evenals de koekkraam van Hoogenboom met zijn rik ketik en koekblok, zullen heusch geen re den tot klagen hebben. Het zeldzaam mooie weer heeft geen oogenblik ons verlaten. Reeds Vrijdagavond was het feest begonnen met het oude be kende Kolfspel, waarbij de le prijs werd gewonnen door Corn. Hillebrand, 2e pr. W. v. d. Lubbe, 3e pr. Jan v. d. Star Wzn. Zaterdagavond had er groote schietwed strijd plaats van de Plaatselijke Burger wacht en Vrijw. Bijz. Landstorm. Burger wacht le klas: le pr. A. v. d. Pouw Kraan 2e pr. J. J. Kaptein; 2e klas: lo pr. Jac. v. d. Star Wzn., 2e pr. Alb. G. Lieverse; 3e klas: le pr. Joh. W. Zwetsloot, 2e pr. P. Zoetemelk. Vrijw. Landstorm, le klas: le pr. N. Straathof, 2e pr. H. E. J. Bank; 2e klas: le pr. S. J. v. d. Salm Nzn., 2e pr. Corn, v. d. Ploeg Azn. Dinsdagmorgen om 9 uur werd begon nen met een optocht van de schoolkinde ren voorafgegaan door de Harmoniever de Heerlijkheid Hoogmade, door het dorp, waarna in de scholen de tractalie plaats bad en de prijzen werden uitgedeeld, waarna nog een vrije tocht in de Zweef molen. Om 12 uur werd begonnen met het hier zoo gewilde Tonknuppelen, waarbij de le prijs werd gewonnen door M. v. d. Voorn Azn., 2e pr. Job. W. Zwetsloot, 3e pr. P "Winters, 4e pr. J. P. Blom. Vervolgens slofloopen voor de leden, wat haxd ging: le pr. Th. Straathof, 2e pr. W. v. d. Kroft. Ringsteken per rijwiel voor dames-leden le pr. Ap. Baak Pd., 2e pr. Marie v. d. Klouw. Prijsbiljarten op de brug: le pr. Jan v. d. Star Wzn., 2e pr. M. Boerman* 3e pr. Sj. v. Tol Sjz., 4e pr. G. Kraan en de troostprijs L. J. Borst. Woensdagmorgen 9.30 uur was het keuen van versierde rijtuigen, waarvan dit jaar-maar door enkelen werk was ge maakt. le pr. C. v. Sehagen en Mej. v. d. Salm, 2e pr. H. Mooren en Mej. Borst, 3e pr. Alb. Lieverse en M. Bakker. Vervolgens het keuren van versierde damesrijwielen. Dit ging niet zoo gemak kelijk. Hier was door velen werk van ge maakt en de commissie moest hier naar fouten gaan zoeken o-m een uitspraak te krijgen: le pr. Mej. Corn. Lieverse Cd., 2e pr. E. Pouw, 2e pr. Hendr. Pouw, 3e pr. L. Witteman, 4e pr. Hertha Klein, 5e pr. Corn. Witteman. Vervolgens werd door allen, voorafge gaan door het muziekgezelschap van Duuren uit Leiden en de Commissie met den Burgemeester op de auto van Ruigrok een optocht door het dorp gemaakt. Daarna iverd begonnen met Ringrijdeu mot paard en rijtuig, waaraan 52 paren deelnamen. Uitslag: le pr. dames M. Wol vers-Borst* 2e pr. M. v. d. Wilk, 3e pr. Corn. v. Leeuwen Gd.; le pr. heeren: Corn. Borst Azn., 2e pr. Th. Zwetsloot, 3e pr. J. Straathof. Slofloopen voor meisjes van 12 tot 16 jaar: le pr. Corn. Borst, 2© pr. Hertha Klein. Balletjes-dragen idem: le pr. Corn. Borst, 2e pr. Rika Pouw. Turfrapen voor schooljongens: le pr. Corn. Baak G.Jzn., 2e pr. Jaap Elstgeest, 3e pr. N. Kraan. Turfrapen voor jongens van 12 tot 16 jaar: le pr. Corn. Volwater, 2e pr. Jaap v. Goozen Pz. Slofloopen voor jongens van 12 tot 16 jaar: le pr. Klaas v. Wieringen, 2e pr. Jaap v. Goozen Pz. Op zoek naar een man yoor dames van 16 tot 92 jaar: le pr. Mina v. Goozen Gd., 2e pr. Linda Oosldam. Om 7 uur had de prijsuitdeeling plaats; verder werd den geheelen avond in vroo- Ejke stemming doorgebracht. Vrijw. Bijz. Landstorm. Deze week hield de afd. Hoogmade van de Vrijw. Bijz Landstorm haar schietwedstrijd onder de leiding van sergeant E. de Goede van Alphen a. d. Rijn* die zijn mannen zoo goed weet bij elkander te houden. Uitslag van den grooten wedstrijd is: le pr. H. E. J. Bank, 2e pr. H. Hoo- genboom, 3e pr. Jac. N. v. d. Salm Wzn., 4e pr. A. Hoogwey, 5e pr. E. de Goede, 6e pr. P. Borst Lzn., 7e pr. H. v. Leeuwen. Uitslag grooten wedstrijd: le pr. H. E. J. Bank, 2e pr. H. Hoogeboom. Onder een toepasselijk woord en dank zegging werden de prijzen in ontvangst genomen. Onder een vrachtauto. Gistermorgen, terwijl onze plaatsgenoot H. Opdam naar zijn werk reed te Haarlemmermeer, had hij het ongeluk om onder een passeerende vrachtauto te raken. Nadat een aldaar ontboden geneesheer te zijn verbonden, werd hij per auto naar zijn ouderlijke woning gebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er komt een kleine ver andering ten goede in den handel voor wat betreft de bloemkool* het hoofdproduct van heden. De vroege bloemkool raakt op en de late komt pas in zeer kleine hoe veelheden, zoodat de verminderde aan voer veel bijdraagt in de verhooging van den prijs. Ook het koude weer werkt er gunstig op. De prijzen gaan iedere veiling naar boven zoodat zelfs gisteren weer tot 18.50 werd betaald voor 1ste soort. Bos- peen blijft stationair in prijs, wel iets te laag om van ioonend te kunnen spreken. De gele en roode kool gaat thans ook lot de geregeld aangevoerde producten be- hooren. De prijs is redelijk. Boonen zijn niet mooi, ook de prijs is niet best te noemen. Alle nagewassen, hetzij koolsoor ten, uien, enz. staan over het algemeen ver beneden het middelmatige zoodat dit najaar hooge prijzen worden verwacht. Beste zandaardappelen zijn ook hoog in prijs. Kleiaardappelen daarentegen niet. KATWIJK AAN ZEE. Historisch. Het gebeurde te Katwijk aan Zee, aan den Noord-Boulevard, in de nabijheid der villas waar H. K. H. Prin ses Juliana komt wonen. Daar werden Donderdag door de werklieden voorberei dende werkzaamheden verricht voor de inkomst van H. K. Hoogheid. Hiervoor was de weg voor het gewone verkeer af gesloten. Tijdens dat werk kwam een auto aangereden, waarin, behalve de chauffeur drie dames. Een der werklieden: „Ho, je mag hier niet deur, daemes. Waer mot jelui naer toe?" De chauffeur: „Naar het einde der Noord-Boulevard". De werkman: „Da gaet niet. As jelui daer naer toe motten, mot je een arre (andere) kant heen. De weg is hier ofesloten voor Zaeterdag as Juliaentje komt''. De inzittenden in de auto hadden veel schik, en de chauffeur nam den aangege ven weg. Het was Prinses Juliana met drie vriendinnen., die even een snoep reisje naar „Het Waerle" en „Hoogcate" maakten. DE KWAKEL. Retraite-fonds. Woensdag vergaderde des avonds 8 uur in het café van J. Leen- ders alhier het Retraitefonds „St. Igna tius de Loyola''. Aanwezig 16 leden en de weleerw. heer Adviseur S. Ligthart. De heer Mar. Kleur opende de vergade ring met een korte inleiding. Daarna wer den de notulen onveranderd goedgekeurd. Vervolgens hield de adviseur een causerie over „Christus". Hij teekende Christus' karakter in zijn groote tegenstellingen, als eert voorbeeld voor de retraitanten. Zijn goedheid, rechtvaardigheid* zijn vreugde en smart, schilderde de eerw. spreker. Leerzame lessen waren hieruit te trekken. Zijneerw. besloot zijn causerie met een aansporing om allen aan een retraite deel te nemen. Vervolgens werd besproken, wanneer ter Retraite zou gegaan worden. Besloten werd in de eerste helft van Januari in Noordwijkerhout, als deze omstreeks dien tijd bezet was, anders Bergen. De rondvraag leverde geen stof tot spre ken. Alleen spoorde de eerw. adviseur de ouders aan, hun zoons die volgend jaar onder de wapenen moeten komen, eerst naar een retraite te zenden. Hierna werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. LISSE. Aanvaring. Gistermorgen te onge veer 5 uur is het motorschip „De Koop handel IV", zoo men zegt, doordat de stuurman slapende aan het stuurrad zat, met volle kracht op de draaibrug over de Ringvaart bij Lisse gevaren. De brug werd zoodanig verwrongen dat deze niet meer geopend kon worden* zoo dat de scheepvaart geheel stilgelegd moest worden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Nu het weer even kouder is gaat als vanzelf de handel ook vlugger met iets oploopende prijzen. Eer ste kwaliteit Dahlia's komen niet veel. Wat werkelijk best is gaat van 'j 2.5U tot 2.80, afwijkende van 1.50 tol 1.90, Pompon-Dahlia's varieeren van 0.50 tot 0.70, Gladiolussen extra 1.101.25, andere f 0.400.70, Helianthus 0.45— 0.60, Grootbloemige f 11.50, Asters blauw 0.300.35, idem rood 0.40 0.45, idem wit 0.480.55, Scabiosa 0.450.55, Montbretia's J 0.090.14, Zinnia's 1.101.30. DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Behandeling der begrooting. De wegen. Aan de orde is de vaststelling van de gemeenfebegrooting voor 1928. Deze wordt behandeld aan de hand van het rapport der commissie van onderzoek. Gevraagd wordt of rekening gehouden is met de kos ten van het schilderen van het Raadhuis. De voorz. beantwoordt deze vraag beves tigend. Het voorstel om den post Straatverlich ting f 200.lager te ramen, kunnen B. en W. niet overnemen; er is rekening gehou den met herstellingen van de lantaarns, hetgeen zeer noodig is. De post wordt daarna gehandhaafd. Het voorstel van een der leden om de wedde van den gemeentegeneesheer met f 200.te verminderen, kunnen B. en W. niet steunen. De voorz. zegt, dat het sala ris na aftrek van de bijdrage voor de garage thans f 130.bedraagt. Verder geniet de gemeente-geneesheer vrije wo ning. Spr. is met den voorsteller van mee ning dat de te praesteeren arbeid hiermede zeer goed betaald is, doch men vergete niet, dat do Baad nu door het recht om een geneesheer te benoemen, invloed liceft op de keuze. Wil men dit recht laten val len en bijv. de woning van den arts ver- hoogen, dan is spr. voor salarisverlaging. Verder moet worden opgemerkt dat de geneesheer de patiënten van het Armen huis op zeer billijke wijze verzorgt. De heer v. Egmond merkt op, dat deze kosten gerestitueerd worden door de be treffende gemeentebesturen of armbestu ren. De post wordt onveranderd vastge steld. Het salaris van den correspondent der arbeidsbemiddeling wordt met het oog op de geringe werkzaamheden daaraan ver bonden, van f 150.gebracht op f 100. Ten opzichte van het bedrag ad f 1250. uitgetrokken voor oninbare posten, vraagt dé commissie, waarom zulk een hoog be drag moet worden geraamd. De voorz. ant woordt dat de Rijksadministratie daarvan geen opgave doet. Spr. zal zich daarover tot den Inspecteur wenden. De voorzitter wil thans voldoen aan zijn toezegging om een overzicht te geven van de kosten der wegen. In 1926 is uitgegeven f 4776.07 J2, terwijl voor 1928 is geraamd f 1500.Daarbij komt evenwel nog pl.m. f 2200.voor ren te en aflossing van de leening aangegaan voor de bestrating van den Lagen Rijn dijk. De opbrengst van de straatbelasting is geraamd op f 1450.Bij vergelijking met het jaar 1926 kon dus minder geraamd pl.m. f 2300. Verder wijst spr. er op, dat het. nadeelig slot van 1926 in 1928 moet worden inge haald; de belastingposten hebben slechts een geringe verhooging ondergaan. B. en W. 6tellen nog voor den post ver haal van verplegingskosten van krankzin nigen te verhoogen met f250. Do begrooting wordt daarna vastge steld: gewone dienst, in ontv. en uitgaaf f 38.094.75, de kapitaaldienst f 775.10 in ont vangst en f 71.78 in uitgaaf en het batig slot op f 703.32. De voorz. leest daarna eenige cijfers voor ten opzichte van de vergoeding over 1923 en 1924 uit te keeren aan de Ned. Herv. School. De heer v. Egmond meent, dat het eindcijfer niet klopt met dat hem verstrekt is door het schoolbestuur. De voorz. meent, dat dit hier moeilijk kan worden nagegaan en stelt voor dit punt aan te houden. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag informeert de heer Lie verse naar het tijdstip, waarop de bestra ting gereed moet zijn. De voorz. zegt, dat dit tijdstip 30 September a.s. is. De heer de Jong vraagt of de hoornen van de begraafplaats door andere vervan gen zullen worden. De voorz. zegt, dat hij reeds in die richting werkzaam is. Daarna wordt de vergadering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd Mej. -Chr. S. de Graaf, Voorschoten Mej. T. Kelderman echtge- noote van G. de Jeur, van 's-Gravenhage Mej. A. H. Budding, van Villeskop P. van Muijen. van Voorburg Mej. Adr. Broker echtgen. van J. H. van der Born, van Boskoop L. W. van der Sluis, van Wamel Kinderen Pronk van Gouderak Mej. M. Markx, van Zwammerdam Mej. G. Veenhof, echtgenoote van W. Oomen, van Driebergen Mej. Adr. Knikman echtgenoote van A. Schouten, van Bodegraven Mej. Joh. Zwaanen heek wed. van H. Stapper, van Boskoop Mej. E. P. van Kersbergen echtgenoote van J. J. Moerings, van Boskoop M. Zonderop en gezin, van Koudekerk Q. Wortman, van Uithoorn P. van Wens- veen en gezin van Barneveld Mej. K. C. Westerbrink van Valburg. Vertrokken: Mej. J. Oosterwijk naar Reeuwijk H. Kampschülte naar Duitschland Mej. C. H. Oostdam naar Zwammerdam Mej. W. Muller naar Hazerswoude A. Dille naar Monster G. M. van Ommeren, naar Bergscherihoek N. J. Bunnik naar 's-Gravenhage -f Mej. Ant. M. Jacobs naar Dalfsen Mej. M de Jong naar Zeist Kinderen Ent hoven naar Geffen (N.-Br.) Mej. M. G. Withof Keus naar Bloemendaal R- J Verdonk naar Nijmegen J. Dekker raar 's-Gravenhage C. Brak naar Wor merveer Kinderen De Bruijn naar Amersfoort J. Ranke, naar Beverwijk.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12