t Advertentiën. I TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Sept. 1927 medegedeeld door het Kon. Ned Meleorologisch Instituut te Do Bilt Hoogste barometerstand: 708.9 te Biarritz. Laagste baromcterst.: 7:53-6 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 9 Sept.: Zwakke tot matige Zuidelijke-Westelftke tot Zuidelijke wind. Toenemende bewol king. Waarschijnlijk cenige regen. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND, De fitacd van hedenmiddag 3 unr 1/J aangegeven door den grooten wijzer Het dunne-lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e a Van Donderdagnamiddag 8.06 uur tot Vrijdagmorgen 5.50 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl"7 uur 19, 12 uur 19 en 3 uur 20 gr. G Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21. 12 uur 21 en 3 uur 21 gr. G. hier tegenop. Bij B. en W heeft steeds voorop gezeten de bekwaamheid van een te benoemen functionaris. (Wordt vervolgd). HAZERSWOUDE (H.-R.). Ongeluk. Den heer v. P., boekhouder, woonachtig to Leiderdorp, is gisteren een ongeval overkomen. Op de aardewerkfa briek „Holland is hij in een schuit géval- leln, waardoor bij z'n been gebroken heeft. Per auto van de fa. Dieben uit Leiden is van P naar liet St.-Elisabeths-gesticht vervoerd NIEUWVEEN Schuitje gekanteld. Een tweetal tuin ders, die bun schuitje opgeladen met augurken en boonen naar de veiling brach ten, waren op de poel zoo ongelukkig, dat hun bootje omkantelde. Heb waren goede zwemmers, zoodat het ongeval met verlies van hun vrachtje afliep. STADSNIEUWS DE HANZE. Onder praesidium van den heer Th. Ber gers hield de R. K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" gisteravond een matig bezochte ledenvergadering in den Turk. In zijn openingswoord memoreert de voorz. het 25-jarig huwelijksfeest van den secretaris, den heer G. v. Deene en wenscht hem ook hier namens de Hanze van harte geluk, zijn beste wenschen voor het echtpaar v. Deene en zijn gezin uit sprekend. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing met een enkele opmerking vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Leidsche Wankelweek- Oominissie cm een bijdrage voor de te ma ken onkosten. Aangezien er geen medailles voor deze winkelweek gegeven worden zul len dit de eenige kosten zijn. Het bestuur van de afd. stelde voor een bedrag van ten hoogste f25.beschikbaar te stellen. De heer Schrijvers vindt zulks onnoodig, omdat door de te verwachten groote deel name toch veel geld zol binnenkomen. De secr. leest hierna een schrijven voor, waarbij aan de Commissie reeds toezeg ging gedaan is van een subsidie groot f 25. De heer B. v. Noort verdedigt de hou ding van het bestuur en zegt, dat, aange zien de drie middenstandsverecnigingen de Winkelweek-Commissie uit haar leden hebben benoemd, zij ook dienen te zorgen, dat de commissie de eerste uitgaven kan bestrijden. De voorz. voegt hieraan nog toe, dat men voor dergelijke zaken meer vertrouw en in het bestuur moet stellen. Hierna heeft de benoeming plaats van een afgevaardigde en plv. afgev. voor den Centralen Raad, waarvoor worden aange wezen de heeren Colla en Simonis. Aan de orde was vervolgens de bespre king van de agenda voor den Centralen Raad. Door het bestuurslid den heer Brugman, was naar aanleiding van de rekening over 1926 en de begrooting 1928 een uitvoerig rapport met verschillende bemerkingen ten aanzien van verschillende pun-ten samen gesteld. Het bestuur kon zich met het eene punt wel, met bet andere niet of niet geheel ver- eer.igen. De vergadering discussieerde geruimen tijd over een en ander zonder resultaat, totdat de heer B. van Noort voorstelde het rapport in portefeuille te houden, het H. B. te verzoeken de afd. Leiden voor het komend jaar met het nazien van rekening cn finantieel beheer te belasten en den af gevaardigde ter vergadering vrij mandaat te geven, indien een of ander punt uit het rapport e.v. ter tafel zal worden gebracht door andere afdeelingen. De begrooting 1928 werd door de ver gadering goedgekeurd, doch de heer Brug man stemde tegen. De voorstellen der afdeelingen gaven geen aanleiding tot besprekingen. Deelnemers aan de vergadering van den Centralen Raad moeten zich zoo spoedig mogelijk opgeven bij den heer G. v. Deene. Nadat de heer Geijer bij de rondvraag nog eens de propaganda-commissie had Ier sprake gebracht werd de vergadering ge sloten. Instituut veer Tropische Geneeskunde. Cr »r vfcrcwtsrsehap van prof. dr. A. W. Nieuwenhuis uit Leiden heeft gisicr- ftvrmd de Vereenlging „Instituut voor Tro pische Geneeskunde Rotterdam—Leiden" :e Rotterdam hoar jaarvergadering gehou den. Is deze vergadering heeft prof. dr. P. C. Hu uit Leiden het jaarverslag uitgebracht. Hierin wordt gezegd, dat het vereenigings- jaar 1926/1' -7 zeer gunstig was en tevens bijzonder belangrijk, omdat in dien tijd 1 ideaal der verseniging, te Rotterdam een eigen ziekeninrichting te bezitten, dank zij de voortvarendheid en den orga nisatorische talenten van den leider der poliklinieken te Rotterdam, dr. C. van Langerthans hoogleeraar aan de Medi sche Hoogeschool te Weltevreden, sneller bereikt werd dan een der bestuursleden had. durven hopen. Wat het aantal patiënten betreft, die in de poliklinieken zijn behandeld, vermeld het verslag, dat in de afdeelingen voor in terne tropische ziekten en voor tropische huid- en geslachtsziekten in het tijdvak Nov. 1925—Mei 1926 werden verpleegd resp. 97 en 240 patiënten. Over 1926 was het aantal nieuw ingeschreven patiënten 4G7 (-J5R vreemdelingen en 954 van wie 657 vreemdelingen. Jn de eerste helft van 1927 werden reeds dezelfde getalleu bereikt als in het geheele jaar 1926. Het aantal con sulten becl^ieg resp. 1405 en 4022. Geregeld konden de patiënten naar de ziekenzaal van het Instituut, tc Leiden opgezonden worden. Omtïsn4 het Instituut te Leiden ver meldt. het verslag dat in de bestemming der gebouwen gedurende bet verslagjaar geen verandering is gekomen. De kliniek had met vvte moeilijkheden te kampen. Het aantal bedden was dikwijls te klein en voorts maakten de patiënten 6oms be zwaar naar Leiden te gaan. Gedurende den cursus 1926—1927 werden opgenomen 31 patiënten met tezamen 1100 v:-r: locgdagéu. Deze patiënten waren allen lijdende aan tropische ziekten o.a. mala ria, smoebeiulysenirie fil ariaais enz. Het aantal nieuwe poliklinische patiën ten aan geslachtsziekten lijdende, welke polikliniek onder directe leiding stond van dr. Timmers, bedroeg 87, bet aantal con sulten 469 (v. j. resp. 60 en 352). Het museum werd zeer verrijkt, o.a. door de aan het laboratorium van prof. Flu toegewezen parasitologisehe collectie van het laboratorium van wijlen prof. De Jong Prof. Escher te Bazel. Op liet congres der Schweizerischc Ge- sellschaft für Naturforschung te Bazel sprak prof. dr. B. G. Escher, directeur van het Geologisch Museum alhier over zijn proeven met betrekking tob het gedrag van steenzout onder gebergte vormenden druk. De proeven, genomen in liet Museum hier ter stede met boogjes van paraffine van verschillende kleur, leverden resul'aten op, van groot belang voor een inzicht in de vorming van de z.g. „zoutzuren". De lezing, gehouden in de mineralogische sectie van genoemd congres, werd met zeer veel belangstelling gevolgd, meldt de „Tel." Armenraad. Bij Kon. bcsl. is, met ingang van 16 Sep tember 1927, aan jhr. mr. P. W. C. van der Goes, tc Oegstgeest, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als secretaris van den Armenraad hier ter stede. Voogdijraad. Bij Kon. bcsl. is benoemd tot lid, tevens voorzitter van den Voogdijraad hier ter stede mr.-E. J. M. H. Bolsius, advocaat en procureur alhier. Ver. van Onderwijzers en Onderwijzeressen in de inspectie Leiden. De Verceniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen in de inspectie Leiden houdt baar Algemeene Vergadering op Donderdag 22 Sept., des voormiddags le 10 uren in de Stadsgehoorzaal. De agenda vermeldt o.in.: verkiezing van 5 bestuurs leden wegens aftreding van de heeren J. M. Mazurcl, H. v Lienden, G. 'J. Wan- sink, C. P. Paardekooper en wegens ver trek van den heer K. v. Laar. Voorgedragen worden respectievelijk: I. 1. A. v. d. Hoogt, Leiden. 2. J. A. Zuid- hof, Leiden. II 1 J. H. Dommerholt, Lei den. 2. J C v. d Valk. Leiden. III. 1. A. H A Burcksen, Warmond. 2. Tb. Brou wer, Zoeterwoude. IV. 1. H de Boer, Wou- brugge. 2. J. Raadsveld, Katwijk aan den Rijn. V. 1 A. J. v. Gilst, Sassenheim. 2 W. A. v. d. Wal, Hillegom. Verder een lezing door dr. P. H. Ritler over „Het Kind in de Literatuur". In de middagvergadering wordt een le zing gehouden door dr. W. G. N. v. d. Sleen over liet onderwerp: „Kijkjes in de Natuur" met licblbeeldeu. „St. Peter Kanis". Dinsdagavond sprak voor de R. K. Ver- eeniging voor Jonge Middenstanders „St. Peter Kanis" de voorzitter der Rotterdam- sche Zustervereeniging, de heer van Doo- ren over het ..Sorialisme". Aan deze bijeenkomst was de vorm ge geven van een debata-vond en nadat de voorzitter, de heer H. de Graaf, de aanwe zigen en vooral den spreker bad verwel komd, en eenige mededeelingcn had ge daan, ving de heer van Dooren om circa 9 uur zijn betoog aan. Om een flink debat uit te lokken stelde spr. zich op het standpunt van een socia list en nadat hij de stichting en ontwikke ling van hot sorialisme had nagegaan, daarbij de levensgeschiedenis gevend der twee stichters Marx en Engels ontwik kelde spr. uitvoerig de theorieën en leuzen van het Socialisme. Ook de oorsprong en opkomst van het Socialisme in Nederland werd door spr. behandeld. Van het daarop volgende debat werd door meer dan de helft der aanwezigen een zeer druk gebruik gemaakt, waarbij de heer van Dooren alle debaltanten van antwoord diende. Na deze langdurige woordenwisseling dankte do voorz. de heer van Dooren, voor dezen door zijn toedoen zoo welgeslaagden avond en sloot, vervolgens de bijeenkomst op de gebruikelijk wijze. Herhalingsoefeningen. Vandaag zijn 504 manschappen en 90 onderofficieren van het 4e Reg. Infanterie, de lichtingen 1922 en 1924, voor herha lingsoefeningen hier ter stede onder de wapenen gekomen. Deze oefeningen duren 17 dagen. Groote marschen staan niet op het programma. De oefeningen zullen voornamelijk bestaan in het schieten op de banen te Katwijk. Er zijn ook opgekomen 80 manschappen aan het Ge Reg. Veldartillerie. Ontploffing in een bakkerij. Hedenmorgen om half negen heeft een kleino explosie plaats gehad in de bakke rij van den heer C. J. Thijssen, Hooge Rijndijk 194. Toen de 16-jarige W. H. in de bakkerij arbeid verrichtte sprong plotseling een buis in den heetwateroven. Book en vlam men sloegen door de openstaande oven deur en de jongen liep enkele gelukkig niet ernstige brandwonden op. De brandweer rukte spoedig op liet alarm uit, doch de motorspuit behoefde geen dienst te doen. Het meisje nietdan maar te water. Gisieravond werd de politie gealar meerd. omdat iemand aan het Utrechtsche Jaagpad in den Rijn was gesprongen Het bleek bij onderzoek, dat de 18-jari- ge D. J. K. tevergeefs had getracht het meisje naar zijn zin te krijgen. Haar ouders weigerdeu toestemming. Om wat vrees aan te jagen sprong het verbolgen jongraenseh te waterGoed zwemmer als hij is, herinnerde hij waar schijnlijk plotseling, dat men het onder water erg benauwd lean krijgen en dus ge bruikte hij zijn armen en boenen maar om in de nabijheid van een. schuit te komen. Daaraan hield de schrikaanjagende held zich vast totdat hij uit het water gehaald werd. Of hij daarna zijn zin heeft gehad, wist men ons niet tc vertellen. Veertig-jarig bestaan. Raadsveld's winkels bestaan 40 jaar en hebben in dien tijd een naam vc orven. Ter gelegenheid hiervan geeft du firma aan haar clicntèlen cadeau's, waaronder één heel schitterende. Men zie de adver tentie in dti nummer. Op verzoek van den belanghebbende is ingetrokken -'e benoeming van dr. II. W. Talen, alhier, tot leeraar aan de Middel bare Koloniale Landbouwschool te Deven ter voor het tijdvak van 1 September 1927 tot 1 September 1928. Bij beschikking van den Minister van Justitie is benoemd tot onbezoldigd deur waarder bij de arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage, ter standplaats Leiden: J. H. Oosterwijk, oud-procureursklerk tc 's-Gravenhage. De 29-jarige kappersbediende L. v. K„ aangehouden in verband met de inbraak ten huize van den heer v. d. R. aan de Jan v. Houtkade, is naar den Haag overge bracht en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Het geld is nog steeds niet gevonden. Tusschen mej. L. K. en zekeren 0„ met wien ze samen leeft in de Vliegenthartshot' schijnt het geen pais en vree te zijn. Zij deed althans bij de politie aangifte, dat. zij door O. met een vork aan liet. hoofd ver wond was. O. verklaarde dat de jnffvouw in de vork geloopen was, toen zij op hem toeliep. Vannacht zijn door een agent van poli tie drie minderjarige, hier ter stede wo nende jongens zwervend op straat aange troffen. Zij zijn aan hun ouders overgege ven. Door mevr. S. aan den Apothekersdijk is bij do politie aangifte gedaan van dief stal van een paar zilveren medailles en een bedrag van f 17.—. Door de M„ wonend aan den Apothekers- dijk, is aangifte gedaan, dat door zijn schoonzoon S. een glasruit van zijn woning is vernield. LAATSTE BEH1CHTEM Door een auto gedood. Uit Leeuwarden wordt ons gemeld: Gis termiddag omstreeks 5 uur geraakte het 6-jarig jongetje van den heer Sinnema op den Groninger Straatweg spelenderwijze onder een sproeiauto van de gemeentelijke reiniging. De wielen gingen hem over het hoofd, zoodat de dood onmiddellijk intrad. TELEGRAMMEN WEER EEN SLACHTOFFER? Ook de Sir John Carling zoek. LONDEN. 8 Sept (V D.). Van de „Sir John Carling',' die gisteren is opge stegen voor den Oceaanvlucht, wordt niets meer vernomen. „De Pride of Detroit". Naar Bangkok. LONDEN, 8 Sept. (V. D.). Heden is de „Pride of Detroit" met de Amcrikaan- fiche vliegers Broek en Schlec van Ran goon vertrokken naar Bangkok. Wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn. zal onmiddellijk worden doorgevlogen naar Hanoe in Indo-China. VEERBOOT OMGESLAGEN. 200 personen verdronken. LONDEN, 8 Sept. (V. D.). Naar uit Tokio gemeld wordt, is in een stadje nabij Seoel in Korea een veerboot op do rivier omgeslagen. Bijna allo opvarenden, meer dan 200 personen, zouden verdronken zijn. De Volkenbondsvergadering. Jhr Beelaerts trekt zijn resolutie niet in GENEVE. 8 Sept. (V. D.). De Nedcr- landsche minister van Buitenlandsche Za ken Jhr. Beelaerls van Blokland verklaar de boden aan vertegenwoordigers der pers, dat hij niet voornemens is zijn bij do Vol- kenbondsvergadering aanhangig gemaakte resolutie in te trekken De Nederland- sche delegatie zal in elk geval een «tem ming over haar resolutie verlangen. De Poolsche voorstellen. GENEVE, 8 Sept. (V. D.). De Pool sche delegatie schijnt, na met haar juridi sche deskundigen overleg gepleegd to heb ben, do gisteren ontworpen resolutie ,niet voor aanneming vatbaar te achten. De Poolsche delegatie heeft nieuwe instruc ties aan haar regeering gevraagd, welke zeker niet vóór Vrijdag a s. te Genèvo verwacht kunnen worden De veranderingen, welke de juridische commissie in de resolutie van Polen heeft doen aanbrengen, beteekenen naar het in zicht van de Poolsch gedelegerden een volkomen omwerking van hun oorspronke lijk voorstel, waartegen zij ernstige be denkingen hebben Weer een Fransch-ltaliaansch grens incident. PARIJS, 8 Sept. (V D.) Naar uit Nice gemeld wordt, heeft zich aan de Fransch-Itnliaansche grens weer een in cident voorgedaan. Een Fransch groot grondbezitter word n.l. zonder eenige op gaaf van redenen door Italiaanschc mili- ctairen weggevoerd van zijn op ongeveer 8 K.M. van de Franseho grens op Ila- liaansch gebied liggend landhuis. Mccrd in een sneltrein. Een prettige medereiziger. PARIJS, 8 September. (V.Ü.). In den afgeloope.il nacht heeft een reiziger in den sneltrein ParijsAmiens in een vlaag van waanzin met een groot mes een van zijn medereizigers dusdanig verwond, dat hij spoedig aan do bekomen verwondingen overleed. De andere reizigers, die in de coupé zaten, trokken aan de noodrem en probeerden don aanvaller te grijpen. Deze verdedigde zich echter mot zijn mos en drie andere reizigers werden nog min of meer ernstig gewond. Toen de trein stilstond, sprong do moor denaar eruit en verdween in do duisternis. De vermoorde schijnt een bank-omployé tc zijn. Valscha passen-organisatie. BERLIJN, 8 Sept (V. D.) In Hava na heeft de politie een geheime organisa- tio ontdekt, die personen valsche passen verstrekte. Do passen waren hoofdzakelijk voor de Ver. Staten bestemd. RECTIFICATIE. In hef hoofdartikel is in de vijfde alinea door het inschuiven van een verkeerde regel een zin onleesbaar geworden. Men leze: De verschillende psychologische labora- tioria, beroepskanloren enz. zijn bezig aan •die oplossing. De resultaten zijn bevredi gend. maar liet ideaal is nog lang niet bereikt. MARKTBERICHTEN GOUDA, 8 Sept. Kaas. Aanvoer 263 par tijen. le kwal. 4852, 2e kwal. 43 47. met rijksmerk lo kwal. 5054, 2de kwal. 4448. zware 57. Handel vlug. Beter. Aangevoerd 571 pond Handel vlug. Goeboter 7.9510.95, Wei boter 8.95—9.95. Eieren. Kippeneieren 78.5 en Een deneieren G7 cent per stuk. Handel vlug Vee. Aangevoerd: 2420 stuks, zijnde 9 vette rundcrene 9 vette graskalveren, 557 magere varkens, 237 vette varkens, 31 bokken of geiten, 1433 biggen, 19 schapen of lammeren, 15 nuchtere kalveren. Prij zen: Koeien 250350, Kalveren 50 75, Magere Varkens 3042, Vette Var kens 3233 cent per pond, Bokken of Gei ten 36. Biggen 10—16, Schapen of lammeren 2025, Nuchtere Kalveren 1018. Londensche f 2426, Zouters 3132. Handel in Vette Varkens, Lon densche, zouters en nuchteré kalveren vlug, overige soorten matig. ROELGFARENDSVEEN, 7 Sept. Vei ling. Groenten. Meloenen 139 cent per stuk, Aardbeien 412 cent per doosje, Tomaten 311 cent per pond, Snijboonen SO cent. Afwijkende 15 cent. Laagboonen no 1 1.25. Middelboonen 1.55, Snij boonen no. 2 05. Idem Jong 2.70. Kas- snijboonen 3 15, Prinsenboonen 1. r.o. 2 GO cent, Idem Jonge 1.601.65, Idem zonder draad 1.101.15, Idem no. 2 50 cent, Idem Jonge f 1.60, Dubbele Stam 70 cent. Fijn f 2.007.50. Basterd 2.30. No. 2 1.30, Grof 1.55, Bommen 40 cent. Stippel 3540 cent per 25 Kg. ALPHEN a. d. RIJN, 7 Sept. Veiling. C r o e n t e n. Per 100 Kg.: Spinazie f 6 80 8.10. Heerenboonen 1019, Snijboo nen 1119, Postelein 68, Zuring 6.506 80. Augurken Fijn f 5053, Basterd 3340. Juüeperen 810, Di am an tp eren 55.90, Klapperperen 1313, Heerenperen f 5.Uien 2 LEIDEN. BIOSCOPEN. In de week van 2 tot cn met 8 Sept.: Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. 2.50; Per 100 bos: Rabarber 22.30, Peen 6.10—G.30, Kroten 1.90—2 Andiivic 11.20: Per 100 stuks: Krop sla 1.201.40, Komkommers 33 30 Bloemkool I f 8.40—14.10 Bloemkool II 1 55.70, Roodekool 7.908.10, Meloe nen 1030. ALP HEN. 8 Sopt. Kcas. Aanvoer: 42 wagens. Met Rijksmerk le soort 4955, 2e soort f 42—48. Handel vlug. TER AAR, 7 Sept. Veiling ..St. Phocas" Princesseboonen zonder draad" 1.20 1 85. Snijboonen 0.75—2.60. Augurken: Fijn 1213.10, Fijn RaJord 3.80 3 90. Basterd 2.85—3.00. Grof 1.70— 185, Komkommers 30—45 cent. Stippel 4045 rent. alles per 25 Kg. VOORSCHOTEN, 7 Sopt Veiling V.P.V. Kippeneieren 79, en Eendeneieren 0.208.60 per 100 stuks; Duiven 1224 cent, Kippen 2275 cent, Hanen 10- 85 cent en Konijnen f 1.25 per stuk. BOSKOOP. 7 September. Veiling. Bloemen. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 33 cent. Golden Ophelia 2339 cent, Marcel Royer 35 cent. Had ley 77 80 cent, Cl. Pornet 57.86 cent. Columbia 5577 cent. Butterflv 5260 cent, Mac Keiler 5075 cent, Bouchc 27 cent. Di versen ner bos- Dahlia's gr. bl. 518 ct., idem kl. bl. 35 cent. Gladiolen 5 cent. Anjers 613 cent. asparagus 19 cent, Montbretia 2 cent, Zinnia 5 cent. Chrysan themum tros 24 cent per tak 445e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 8 Sept. 4e Klasse 4c Lijst. Hooge prijzen: 14569 100. Prilzeu van 65: 137 236 259 557 7S4 791 1287 1397 1858 2776 2795 3249 3298 3369 3594 3638 3705 3866 3947 4323 4343 4567 4606 5310 5716 5732 5829 5869 5925 5969 5988 6297 6497 6505 6634 6686 6761 6769 7278 7432 7700 75J7 8056 8119 8658 8924 9605 9631 9S99 10049 10131 10636 11134 11169 11171 11307 11489 11539 11744 12032 12099 12314 12478 12671 13066 13170 13754 13887 14162 14264 14392 14407 14492 15162 15215 16207 16237 16344 16972 17039 17979 17557 17752 17810 17977 18025 18055 18548 18635 18722 18799 18986 19180 19685 19809 19986 20143 20298 20S57 Wisselnoteeringen (Amsterdam i Oerlijn59.361/2 Londen12.131/j# Now-York 2.49!,/|0 Parijs9.78'/,, Brussel (Belga)34.74 ZQrich 48.1 'J'/j Milaan13.56 Madrid 42.10 Oslo65.85 KopenhagenG6.80 Stockholm67.0*272 Wcenen35.20 Praag7.397, BEURS0VERZICHT. De stemming op de beurs was er van daag niet op verbeterd. De Suikers waren aan aanbod onderhevig. II V A.'s verlo ren meerdere pets. en ook de minder cou rante soorten wérden lager genoteerd. Op de Thee-afd. hadden dn verkoopers even eens de overhand, zoodat de koersen mec- rendcels beneden die van gisteren kwa men Kon Olie vast en opnieuw hooger. Scheopv. weinig veranderd, maar toch aan den zwakken kant. Ned. Industricelen trok ken tamelijk goede belangstelling Jurgens op peil. Kunstzijde-aandeolon kwamen bo ven de vorige middenkoersen en bewogen zich voornamelijk omstreeks de nabeurs- prijzen van gisteren. Tabakkon beperkte markt. Rubbers weinig veranderd. Prolongatie 3% pet. lieden overleed tot onze diepe droelhcid, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden voorzien van de 11.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig ge liefde Zoon cn Broeder, THE0D0RUS ADPdANUS BOOT, in den ouderdom van ruim 35 jaren. 'S452 Uit aller naam: A. BOOT cn Familie. Noordwijk, 7 Sept. 1927. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik inijn h&rtelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming on dervonden, bij het overlijden van mijn innig geliefde Zuster CATHARINA KERKVLIET geb. VERDEGAAL. P. VERDEGAAL 8432 en familie. Noordwijkcrhout, 8 Sopt. 1927

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7