ding Ier sprake te brongen. Het schijnt, dat Mr. Patijn in een bepaalden, kring, waar Lij ambtshalve genoodigd was, maar vertrekken moest omdat er raadsvergade ring was, zich over de taak, die hem wachtte, als over een voor hem hoogst on aangename heeft uitgelaten. Is dit inder daad het geval geweest, dan zou de Eaad niet ten onrechte van oordeel kunnen zijn, dat een dergelijke uitlatin van den Bur gemeester over den Baad als weinig ge past is aan te merken. Wij behoeven den nieuwen Raad op dit punt allerminst een bepaalde gedragslijn voor te schrijven. Echter lijkt er ons toclx veel voor te plei ten, da.t een poging gedaan wordt om, eer een onherstelbaar conflict ontstaat, den Burgemeester tot het inzicht te brengen, dat een volharden in zijn voor den Baad krenkende houding niet strekken kan tot behoud van een goede samenwerking in het belang onzer gemeente. Die samenwerking zal in de eerstvolgen de jaren hard noodig zijn. Zij loopt echter groot gevaar bij behoud van een Burgemeester, wiens tegenover den Raad steeds onwelwillender wordende houding, algemeen als hoogst onsympa thiek is veroordeeld." Is een kellner in loondienst? Niet als hij alleen fooien ontvangt. Volgens de Invaliditeitswet moeten ont vangsten van derden, b.v. fooien, welke van invloed zijn op de voorwaarden der arbeidsovereenkomst, voor do berekening van loon worden medegerekend. Op grond van deze bepaling meende de Raad van Arbeid te Groningen, dat een kellner, die in dienst van dén eigenaar pran een hotel café-restaurant aldaar geregeld werkzaam was, uitsluitend tegen fooien, die hij van de bezoekers ontving, in loondienst ver plicht was, voor hem rentezegels te plak ken. De hotelier weigerde evenwel aan de hem opgelegde verplichting te voldoen, omdat, naar zijn meening de kellner voor eigen rekening en risico werkte. Tegen de hierop gevolgde navordering van den Baad van Arbeid ging hij dan ook in beroep bij den Raad van Beroep te Groningen. Ook deze Baad kon zich met de beslis sing van den Baad van Arbeid niet ver eenigen. Wèl achtte de Raad hier de voor dienstbetrekking noodzakelijke verhouding van ondergeschiktheid tusschen den hotelier en den kellner aanwezig doch naar 's Baads oordeel, kon niet van loon dienst worden gesproken, omdat de kell ner voor zijn werkzaamheden geen loon, in welken vorm ook, van zijn werkgever ge- nlbot, terwijl de fooien in dezen niet als loon kunnen worden beschouwd, omdat in de bovenbedoelde wetsbepaling staat, dat de ontvangsten van derden voor de vast stelling van loon worden medegerekend, zoodat voor de toepassing van deze bepa ling moet worden uitgegaan van loon, door den werkgever betaald, hetgeen in dezen niet het geval was. De Raad van Beroep besliste dan ook, dat voor den kellner geen premie ingevol ge de Invaliditeitswet verschuldigd is en de gedane navordering ten onrechte heeft plaats gehad. Dezer dagen heeft de Centrale Raad van Beroep, te Utrecht, zich met de uitspraak van den Baad van Beroep volkomen ver- eenigd, en deze met overneming der gron den, in haar geheel bevestigd. De Amst. Wethouders-vacatures. Ernstige aanrijding. De chauffeur reed door. Maandagavond werd de politie te Heer len telefonisch gewaarschuwd, dat iemand op den Schaesbergerweg door een auto was overreden. De auto was, naar de „Liml). Koerier" meldt, doorgereden, ter wijl de getroffene op den weg was blijven liggen. De politie zorgde, dat de man naar het hospitaal werd overgebracht. Hij was bui ten kennis, en daar bij geen papieren bij zich had, was het niet mogelijk zijn iden titeit vast te stellen. Gisterenmorgen was het slachtoffer nog steeds buiten kennis. Hij heeft een hersen schudding met schedelbreuk, zoodat zijn toestand als zeer ernstig beschouwd moet worden. Op de plaats van het ongeval vond men een chapeau van een autowiel. Deze werd in beslag genomen en dit onderdeel leidde nog denzelfden nacht tot de opsporing van de auto P 3731 en aanhouding van den bestuurder, een koopman te Sckaesberg. Deze werd in arrest gesteld, terwijl de auto in_ beslag werd genomen. Kind door een auto overreden. Te Ter Apel is het 4-jarig dochtertje van den expediteur Beerta, toeu het de straat over wilde steken en achter een wagen uitkwam, door den uit de tegenovergestel de richting komende auto van den tandarts K. uit Stadskanaal overreden. Het meisje werd in deerniswekkenden toestand op genomen en overleed zeer spoedig. Verdronken. Te Enkhuizen is het 2/^-jarig zoontje Laurentius van den heer J. Stavenuiter in de Vestinggracht gevallen en verdronken. Noodlottige val. De arbeider P. de Jong te Wijnaldum is bij het afladen van erwten van een hoogte van 7 meter gevallen. Hij kwam op net hoofd terecht en werd dood opgeno men. Zich dood geloopen. De 16-jarige H. van Schin op Geul en werkzaam bij den heer D. te Terwinselen, begaf zich Dinsdagmorgen naar zijn werk. Daar hij vreesde den trein te missen, zette hij het op een loopen, doch zeeg, op het perron gekomen, dood neer, meldt het „L. D." Vergiftiging. Na het eten van garnalen, die bij een venter waren gekocht, hebben zich bij eenige personen te IJmuiden vergiftigings verschijnselen voorgedaan. In een gezin waren alle personen ziek, man, vrouw, de schoonouders van den man en de dienst bode. Het is voor allen goed afgeloopen. Trap van een hit. Een 12-jarig zoontje van den kermis reiziger P. Mulder werd op de kermis te Norg door een hit omver geloopen. waar bij het dier den jongen op het hoofd trapte. Hij werd bewusteloos in zorgwekkendén toestand naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. De tramramp bij Laren. „The Ocean" de verzekeringsmaatschap pij, waarbij de Gooische Stoomtram tegen het risico van wettelijke aansprakelijkheid ic verzekerd, zal elk bedrag vergoeden, waartoe de G. S. verplicht zal blijken te zijn uit te keeren aan de slachtoffers of hun nagelaten betrekkingen. BIBiHEHLflHD BESCHAVING! Onder bovenstaand opschrift schrijft P 0. in het „D. v. N.-Br.": Een aardig ding, die beschaving! Daar ondervindt men treffende staaltjes van. Ook in Breda. Vooral 's zomers in Breda. Want dan komt menige beschaafde uit beschaafde streken genieten van het schoone in Breda's omgeving. Ook menige onderwijzer en onderwijze res. de heeren en dames, die de bescha ving bijbrengen komt dan met de leer lingen eens.... naar het Zuiden. Daar valt wat te zien!.... Zoo gebeurde 't laatst, dat een Pater op bloote voeten, op het station een treffende ontmoeting had, typeerend voor de be schaving. Een station biedt de beste mogelijkhe den om het beschavingspeil op te nemen. Daar toont de mensch zich nog in zijn eigen staat buiten het perron worden ze weer heer en dames. Een groote troep kinderen zag die Zuidelijke verschijning. En ze keken.Natuurlijk, wat anders! Wie is niet blij te kunnen bijdragen tot de kennis der vaderlandsche inwoners? Doch ze hadden geen beschaving genoeg om al leen te kijken. Ze begonnen te jouwen; iets wat Paters in het Noorden heel veel ondervinden. En de geleiders dier bescha ving zwegen. Totdat de Pater vroeg aan een dame-geleidster dier beschaving: „Is u misschien met een tuchtschool op stap?" De dame zweeg. Enwe zouden heel graag de verkla ring gehoord hebben, later, op de vraag: wat was dat voor een man? Vreemd, dat in ons vrije en verdraag zame land het idee alleen, dat ge een priester, en zeker, dat ge een pater bent, de natuurstaat door de beschaving bij velen heen breekt. Zelfs bij volwassenen. Bij het lezen dezer fraaie historie viel ons, aldus de „Res.", een andere geschie denis te binnen, n.l. die van een beroemd Benedictijner geleerde, die een protes- tantschen vriend, professor te Berlijn op zocht. Deze ging hem aan het station ver welkomen, maar herkende hem nauwelijks omdat de monnik „in nolitiek" was. „Maar amice,- waarom heb je toch je prachtig habvt niet aan", vroeg de professor. „Neen VTieüd, dat gaat niet", was het antwoord, „het habijt dragen we alleen in beschaaf de streken Dit is reeds minstens een kwart eeuw 'geleden! Helaas, hoeveel onbeschaafde streken >lt ons vaderland thans nog. RAAD EN BURGEMEESTER. Het ging over de schreef. Zal de Raad zwijgen? Onder deze kopjes schreef de „N. Haag- eche Crt.", anti-rev. orgaan der Besiden- tie, Maandag het volgende artikel over het optreden van burgemeester Patijn tegen over den Baad. „Men zal zich herinneren op hoe erbar melijke wijze de Burgemeester voor 14 da gen afscheid nam van den ouden Baad. Zijn houding zal wel een unicum in den lande zijn. Wat maar gelukkig is ook. Het past toch den eersten magistraat in 'n ge meente allerminst om zijn minachting voor het college, dat de stedelijke regeei-ing uitmaakt, te demonstreeren op een wijze als Mr. Patijn meende zich te mogen ver oorloven. En dat te minder, waar in casu hoogst verdienstelijke stadsbestuurders na een langjarig raadslidmaatschap' heengin gen. Het gaat dan waarlijk ver over de schreef om een afscheidswoord te' begin nen met de woorden: Men heeft er mijn aandacht op gevestigd, dat enkele heeren en dames heden voor het laatst de raads vergaderingen hebben bijgewoond Hierdoor heeft de Burgemeester voor zoover het nog noodig was nog eens duidelijk uitgesproken welk een hoogst onaangename taak voor hem het verplichte contact met den Raad onzer gemeente, die toch over het algemeen een zeer volgzame ma.g genoemd worden, is. De Burgemeester heeft het in tusschen bij dezegrove bejegening niet gelaten. Hij is thans met vacantie afwezig. Daardaar zal de installatie van den nieu wen Raad morgen niet kunnen geschieden door den wettelijken leider der Raadsver gaderingen. Het oudste lid in jaren in casu de heer De Meester zal nu krachtens de wet daarmede belast zijn. Het maakt sterk den indruk alsof ook deze situatie niet geheel zonder opzet door den Burgemeester in het leven is ge roepen. We vermoeden dat op weinig plaatsen do nieuwe Raad onder gelijke omstandigheden zijn taak zal aanvaarden. Het komt ons voor ook al weer een tekort in wellevendheid te zijn tegenover de nieuw-optredende stadsbestuurders. Heel het gebeurde maakt een hoogst on- sympatkieken indruk. De vraag komt op en niet zonder re- don of een gemeenteraad zich een der gelijke bejegening maar moet laten welge vallen. We achten het niet in het belang der gemeente, dat de gezonden leider der raadsvergaderingen, zijn ongelimiteerde hautaine minachting toont voor het colle ge, da-t de stadsregeering vormt op een wijze, waaraan wat duidelijkheid en bruut heid betreft, vrijwel niets ontbreekt.. Zelfrespect zal oi. den Raad nopen deze aangelegenheid ernstig onder de oogen te zien. Indien zulks al niet eerder geschiedt, zal stellig bij de behandeling der begroo- ting gelegenheid gevonden worden, om aan dit punt de onmisbare aandaclit te schenken. Niet onmogelijk schijnt het ons zelfs, dat een vorm gevonden wordt om 's Raads oordeel over de verhouding van 'Burgemeester en Raad uit te spreken en ter kennis der Regeering te brengen. Men schijnt trouwens toch reeds voor- Bemens geweest te zijn, los van het ge beurde in de Raadszitting van voor 14 da gen, de door den Burgemeester herhaalde lijk tegenover den Raad aangenomen hou N o g eens stemmen op twee s. d. eneeny. d. Gistermiddag vergaderden de vertegen woordigers van de raadsfracties der R.-K., V.-B., C.-H., A.-R., neutrale middenstands partij en de heer Solkesz, zulks ter zake van de wethoudersverkiezing op Vrijdag a.s., welke noodig is wegens- het bedanken van de heeren Wibaut, De Miranda en Abrahams. Wijl, naar het algemeen gevoe len der fracties, in het belang van Am sterdam en in verband met de samensitel- ling van den Raad, het ooilege van B. en WL behoort te bestaan uit twee vertegen woordigers der S.D.A.P., een der R.-K., een der V.-B., een der protestantsch-chris- telijke groepen en een V.-D., werd beslo ten in de drie vacatures te a-temmen op twee leden der raadsfractie van de S.D.A. P. en een lid der raadsfractie van de V.-D. Liefdesgaven voor Hongarije. Het Hong, R. K. Kindercomité, geves tigd te Amsterdam, deelt U medé, dat het reeds verschillende aanvragen ontvangen heeft tot het verzenden van Liefdesgaven voor Hongarije, welke het Comité gaarne in ontvangst neemt en voor doorzending daarvan zal zorgdragen. Zij, die pakketten willen verzenden moe ten deze franco doen toekómen aan A. J. M. Primus, te Duivendrecht, vóór of op Dinsdag 20 September a.s. Na dien datum worden geen pakketten meer in ontvangst genomen. Onbestemde pakketten worden gratis naar Boedapest doorgezonden. Voor pak ketten op naam moet een Meine vergoe ding betaald worden, waar van het bedrag U direct na ontvangst van het pakket zal worden opgegeven. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een locomotief aangereden. Op den onbewaakten overweg over den rijksweg te Onna, tusschen S teenwij k en Nijeveen, werd Dinsdagavond door een losse locomotief, komende uit de richting Meppel, een auto, bestuurd door een heer uit Amsterdam, aangereden en in een langs den weg loopenden greppel gewor pen. De bestuurder bleef zoo goed als on gedeerd; de auto was aan de achterzijde belangrijk beschadigd. Het uitzicht is daar zeer slecht en wordt door struikgewas, enkele arbeiders woningen en het baanwachtershuisje ten zeerste belemmerd. „Tel.*' Een oude inbraak. Op 25 April jl. is, zooals men weet, in Centraal Beheer aan de Zeestraat te Den Haag ingebroken. Een bedrag van onge veer vijf duizend gulden werd uit een brandkast gestolen. De politie slaagde er spoedig in een der daders, een zekeren IJ. te arresteeren; deze werd door de Haagsche rechtbank tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. Thans is de politie er in geslaagd nog twee personen, do gebroeders v. d. M., aan te houden als verdacht van heling. Men vermoedt, dat IJ. benevens de thans aangehoudene ook betrokken zijn bij de in April jl. gepleegde inbraak in de wassche- rij van den heer H. aan de Haringkade aldaar. Berouw na drie jaar. Terwijl de vrouw van den landbouwer R. te Dinxperlo op 1 Augustus 1924 de R K. kerk te Breedenbroek bezocht, werd haar het belastingplaatje van haar rijwiel gestolen. De dader bleef onbekend. Vrij dag vond de vrouw op de melkbus, die voor haar woning stond, een brief, waar in vier gulden was geborgen, bestemd als vergoeding voor het vermiste plaatje en een gulden als vergoeding voor den ver- oorzakten last. Dc afzender is onbekend gebleven. Griezelige vondsten. Onder Vlaardingen is in dc rivier een rechterarm gevonden en uit de Leuveha- ven is door de rivierpolitie opgehaald een deel van een onderlijf en een rechterbeen, die waarschijnlijk afkomstig zijn van het lijk van den verdronken man S., dat dooi de schroef van een boot is meegenomen. Een oor afgebeten. Een caféhouder op den Burgwal te Haarlem weigerde te tappen aan twee broers, die zijn café bezochten. Het gevolg hiervan was, dat er een vechtpartij ont stond waarbij een van de broers den café- bonder een stuk van het linkeroor afbeet De man werd naar het politiebureau overgebracht. Het bewijs van gced gedrag. Er is over de manier, waarop met het afgeven van bewijzen van goed zedelijk ge drag hier en daar wordt omgesprongen al eens meer wat te doen geweest, aldus de „Msb.". Het is bekend, dat op zulk een bewijs eventueele' veroordeelingen worden aangeteekend. Doch nu kreeg it-mand op zijn bewijs de aanteekening, dat hij eens van een aanklacht van dief stal was vrijgesproken. Men zou daarbij misschien van te veel ijver bij den betrok ken ambtenaar kunnen spreken. De ver zoeker had evenwel het bewijs noodig voor eeno betrekking, waarvoor een beëediging werd vereischt, en nu weigerde do Kan tonrechter op grond van die aanteekening de beëediging en het gevolg was dat do verzoeker de betrekking niet kreeg. Hulde aan de post. Het volgende kan als tegenhanger die nen van de berichtjes, die vaak worden gelezen over brieven, die pas maanden en zelfs jaren later aan bun adres worden be zorgd, zoo schrijft een lezeres aan het „Vad." En zij vervolgt: Mijn zoon ontving dezer dagen een brief uit Tsjecho-Slowakije met het volgende, waarlijk- zeer onvolledige adres: Herrn M. W. L., Akerendamlaan 15, Holland! Ik weet natuurlijk niet, aan welk postkantoor deze brief bet eerst in Holland aankwam, maar dit postkantoor zette bij het adres: „zie bij Winkel'' (een klean plaatsje in Noord-Holland), een m.i. groot blijk van kennis met geschiedkundige namen! De post in Winkel haalde dit door en zette: „zie bij Beverwijk", waar de brief ook wer kelijk aan zijn bestemming kwam en N.B. met slechts zeer weinig vertraging! Is dit geen sterk staaltje van de be kwaamheid en accuratesse onzer Poste rijen? Hulde aan onze Nederlandsche post beambten 1 Buiienl. Berichten ONGELUKKEN. 50.000 DAKLOOZEN IN BESSARABIë. Geweldige overstroomingen. Uit Boekarest wordt gemeld: Onweders en overstroomingen hebben in Zuid-Bessa- rabië een ware catastrofe veroorzaakt. Alle telegraaf- en telefoonlijnen zijn vernield. Het spoorwegverkeer zal de eer ste dagen niet hervat kunnen wonden. Kischineff en Tigana zijn van de bui tenwereld afgesneden. De stadjes Romanowka en Soroka zijn volkomen weggevaagd, evenals de kerk en 'n dertital huizen in Hotin. Vijftig duizend menschen zijn dakloos. Bijzonderheden over het aantal slacht offers zijn in verband met de stopzetting van alle verkeer niet te verkrijgen. Nog meer slachtoffers van den orkaan. 41 personen bij Sable Island verdronken. Uit Halifax (Nieuw-Schotland) wordt gemeld: Tijdens den orkaan van 24 Augus tus nabij Sable Island zijn. zooals eerst thans bekend wordt, nog twee visschers- schepen gezonken, waarbij 41 menschen- levens verloren zijn gegaan. Aardbeving in Japan. Uit Tokio wordt gemeld, dat gister een hevige aardbeving een groot deel van cen traal Japan heeft geteisterd. De aardbeving duurde verscheidene mi nuten. Omtrent het aantal personen, die omge komen of gewond zijn zijn nog geen op gaven bekend. Ernstige botsip- tusschen tram en autobus Te Gharlottenburg (Berlijn) heeft een ernstige botsing tusschen een autobus en ec; tram plaats gevonden. Ten gevolge van den schok werden verscheidene pas sagiers, die op de imperiaal van de auto bus zaten, op straat geslingerd, waar zij met ernstige beenbreuken en inwendige kwetsuren bleve^ ligge. C passagiers binnen in de bus en in de trjam liepen ver wondingen op. In totaal zijn elf personen gewond. Auto tegen een huis. Uit Annaberg (Saksen) wordt gemeld: Gistei!.-;dda" reed een auto met razende snelheid tegen een huismuur en overreed daarbij tien personen. Een arbeider en een kind waren op slag dood, terwijl ze ven andere personen min of meer ernstig werden gekwetst. De vaart van Nederlancbthe schepen op de Chineesche kust. Door de politieke situatie bemoeilijkt. Aneta seint uit Baba**»-.' Volgens hier ingekomen berichten wordt de vaart van de Hollandsche schepen op de Chineesche kust ten zeerste bemoeilijkt door de poli tieke situatie. In Augustus werden alle schepen door de Chineezen aangehouden Aan boord van een van de schepen van de Java-China-Japanlijn werd een Chi neesche donkeyman wegens het plegen van tijdelijk verzet gestraft. Bij aankomst van het schip te Amoy beklaagde deze Chinees zich bij den Zeeliedenbond aldaar. Hierop kwam een afgevaardigde van den Bond aan boord en noodzaakte den Nedorland- schen gezagvoerder tot het betalen van een boete van 300 dollar onder bedreiging van de werkzaamheden te laten stopzetten en de bemanning te dwingen tot wegloo- pen. Hevig vuurgevecht met een woesteling. Vijf politiebeambten gewond, l'n het dorp Nieder-Mölleritz nabij Cas- sel schoot in den afgeloopen nacht een zekere Klaus toen men hem wilde arres teeren, een marechaussee neer en ver schanste zich daarop in zijn huis. Ten slotte moest de gewapende macht met een pantserwagen en handgranaten tegen den krankzinnig geworden man optreden, die daarbij den dood vond. Bij het vuurge vecht werden echter ook vijf politiebe ambten zwaar gewond. Klaus, die als een beeslmensch bekend stond, had zijn grootmoeder met de kolf van een karabijn mishandeld en het ge- heele meubilair op straat gesmeten. Toen een marechaussee hem daarop wilde ar- resteeeren, werd hij door het op de eer- j ste verdieping wonend gezin gewaar- l schuwd voorzichtig te zijn, daar Klaus zich in het bezit van vuurwapens bevond en tot alles in saat was. De ma roc ha us* sée ging daarop versterking halen on kwam weldra met twee kamaredanc terug?' Samen naderden zij voorzichtig de deur, toon plotseling uit een der venstors een schot werd gelost, dat den. eersten ma-: rechaussce neervelde. De beide andere marechaussees waar schuwden daarop <Te recherche te Cassol/ en na verloop van een uur kwamen van* daar per auto politiebeambten opdagen. In tusschen had dc woesteling zich in liuia gebarricadeerd; hij schoot van daaruit op de politiebeambten, die in allerijl dek king moesten zoeken. Nadat men Klaus ongeveer een uur had belegerd, liet men den pantserwagen der Gasselsche recherche aanrukken, welks bezetting de woning van j' mol een machinegeweer ging bestoken. Ook wierp men rookbom men door de vensters naar binnen. Klaus bleef intusschen onophoudelijk op zijn be-' lagers vuren, van wie hij er vijf zoo ern stig wondde, dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Toen men er eindelijk in slaagde net huis binnen te dringen, vond men Klaus dood in zijn kelder liggen, door ettelijke kogels getroffen Amokmakend zakenman. Terwijl in een der kantoren' in de 44e straat te New-York een conferentie werd gehouden tusschen vijf zakenlieden stond plotseling een van hen op, trok zijn revol ver en begon in het wilde op de aanwezi* gen te schieten. Twee heeren klommen uit het raam, doch terwijl de een op straat viel, werd de andere nog juist door een kogel doodelijk getroffen. Een derde vlucht te naar de deur en word zoodanig getrof fen, dat hij bijna onmiddellijk stierf, ter wijl de vierde in het kantoor neerzeeg, eveneens doodelijk getroffen. De moorde naar wist te ontsnappen. Bedrijfsleider te Bombay door arbeidsters gesteenigd. De arbeidsters van een katoenspinnerij te Bombay hebben gisteren een bedrijfs leider, die een strengere discipline in do fabrieken wilde invoeren, waardoor een aantal arbtidsters ontslagen zou worden, uit wraak gesteenigd. De man is in het ziekenhuis overleden. De politie stelt een onderzoek in. Rebellie in een opvoedingsgesticht. Zondag ontstond onder de verpleegden van het opvoedingsgesticht BerlijnNeu- mark een vechtpartij. Toen een der opzie ners aan het gevecht een eind wilde ma ken, werd hij door do verpleegden met een ijzeren staaf tegen den grond geslagen en zwaar gewond. In den nacht van Zondag op Maandag namen 15 verpleegden met fietsen der be wakers de vlucht. Des morgens drongen andere verpleegden hot kantoor en het magazijn der inrichting binnen, waar zij papieren, voorraden, enz. vernielden. Bobbed hair. Uit Piaoenza komt een recent staaltje van do alles beheerschendo macht van den man. Een advocaat daar ter plaatse, wiens vrouw het haar had laten „bobben", in weerwil van het verbod van haar echt genoot, liet zijn eigen kapper roepen en gaf hem de opdracht het haar van zijn vrouw totaal af to knippen, zoodat zij er als een misdadigster uit zag, De vrouw, die voor de operatie een werkelijk aardig voorkomen had, viel flauw toen zij be merkte, hoe zij er na do behandeling uit zag. In Piaconza hcerscht nu groote opge wondenheid tegen hot gedrag van den man. Deze verklaarde, dat zijn cchtgenoo- to maar een pruik moest dragen, totdat het haar weer is aangegroeid. SPOBT VOETBAL. DI0C. HAARL. VOETBALBOND. Het 1e Lustrum van het District Leiden van d«*n D. H. V. B. K* dc ^Sport Illustratie" van 30 Aug. VI. t door den schrijver van „Uit Lei den m Omg«wing" aan do deelnemende voieenigingen &An de Atletiekwedstrij den, op 18 September a.s. te houden op het terrein der R. K. S. V. „Lisse" aan do Esschenlaan te Lisse, het volgende voor stel gedaan: „De deelnemende vereenigingen worden verzocht, vaandels, vlaggen en clubvlag- gen (met stok) mede te nemen Zondag 18 September a.s. naar Lisse. Dezo kunnen dan om het speelveld geplaatst worden, waardoor het geheel een feestelijk aan zien krijgt, en aan de aankleeding van het terrein zonder kosten ten goede wordt gekomen." Het zeer sympathieke voorstel van be doelden schrijver wordt gaarne door ons Districtsbestuur overgenomen, en den deelnemenden vereenigingen voorgelegd. Wij doen dus het verzoek aan vereeni- gingsbestuurders om allen met het ge vraagde te Lisse te verschijnen, opdat ver werkelijkt worde wat is voorgesteld: een feestelijke aankleeding van hot terrein zonder dat daar kosten mede gepaaTd gaan. Wij vertrouwen dat allen aan dit verzoek gevolg zullen geven. Waar liet voor zichzelf spreekt, dat allo R K. Sporters uit het Leidscho District op Zondag 18 September a.s. to Lisse zul len samen komen, achten wij het geens zins overbodig met klem er op aan to dringen géén serie-wedstrijden of vriend schappelijke wedstrijden te spelen of te doen spelen. Hot 'Districtsbestuur vertrouwt, dat do vereenigingen hiervan goede nota zullen nemen, opdat do viering van hot eerste Lustrum van het Leidscho District door allen kan worden bijgewoond! De gelegen heid voor alle R. K. Sporters staat dan open om getuige te zijn van de Atletiek wedstrijden, henevens van den Districls- wwlstrijd LeidenHaarlem. Niemand ontbreke dus op hel appèl! D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5