TWEEDE BLAD ,DE LEIDSCHE COURANT' DONDERDAG 8 SEPTEMBER STADSNIEUWS. f UIT DE LEIDSCHE VROEDSCHAP. De benoeming van commissies Een protest der S. D. A. P. De benoeming van wethouders De verdseling der werkzaamheden in het College van B. en W. De eerste zitting van den gemeente raad, gewijd aan benoemingen, was. zoo- als altijd, nog al taai. Toen de Raad onge- veer 2/3 der stemmingen achter den rug had, stelde de voorzitter voor. om voor het 1/3 in-eens te stemmen bij wijze van proef. En deze proef is schitterend ge slaagd, waarom wij mogen vertrouwen, dat 'n volgenden teer over al de benoemin gen in-eens zal worden gestemd. Gewoonlijk bieden bij een samenstelling en samenwerking als in den Leidscben Gemeenteraad de stemmingen geen ver rassing; te voren is eigenlijk alles al be slist. Beslist; maar niet door de meerder heid alleen, doch door do meerderheid, 'die zich daarbij beeft laten leiden door de wenschen der minderheden. Zoo heeft ook deze keer de rechterzijde al de wen schen van de S. D. A. P. ingewilligd, be halve deze ééne: het zitting nemen van een lid der fractie in de commissies van Fabricage en van Grondbedrijf. En daartegen is door den leider der S. D A. P., mr. v. Eek, gisteren heftig ge protesteerd zéér heftig! En toch is het nu zoo heel vreemd, dat de S. D. A. P.. die practisch niet wil zit ting nemen in "het college van B. en W., idaarin geen verantwoordelijkheid wil mee dragen, dat zij ook geen zitting heeft in een commissie, die als wij hot goed zien meer dan eenige andere commis sie als 't ware een deel der verantwoorde lijkheid van B. en W. overneemt, door de uitvoering van zoo vele besluiten, welke aan haar is toevertrouwd, en doordat zij zelf zoo veel besluiten moet nemen. Voegt hierbij nog, dat de Raad in deze commissie slechts twee leden kan aanwij zen. En is het nu zoo verwonderlijk, dat de rechterzijde voor één van deze twee niet een sociaal-democraat koos? Wie daarin iets zoekt van onbillijkheid of van onrecht en aan 't protcsteeren slaat, zooals de heer v. Eek Dinsdag deed, wekt dc-n schijn, dat hij protesteeren wil! Met dit al, zouden wij de rechterzijde hoezeer wij ons ook hare houding in deze kunnen indenken niet willen adviseeren (als wij ons 'ns zulk 'n voorname positieve mogen indenken), om met alle geweld de commissies van Fabricage en van het Grondbedrijf rechts te houden. Laat men bij de eerstvolgende gelegenheid deze kwestie nog 'ns onder de oogen zien. Maar de rechterzijde gaat. natuurlijk, in geen geval op den loop voor dreigementen als net zich terugtrekken dee S. D. A. P. uit alle Raadscommissies! Wij zoudep, in zekeren zin, dat dreigement wel 'ns in practijk gebracht willen zien! Na de installatie der 33 leden, waar van, zooals men weet, de rechterzijde er 19 telt (7 R. K., 7 Chr. H., 5 A. R.), kwam het eerst aan de orde de be.Veming der wethouders. Deze was reeds in de pers gepubliceerd. Wij sluiten ons gaarne aan bij den voorzitter waar deze tot wethouder Meij- nen een hartelijk woord van afscheid .richtte de heer Meijnen heeft vier jaren lang met voorbeeldig plichtsbesef en ge wetensvolle toewijding en met bewonde renswaardige kennis van zaken zijn taak vervuld 1 De heer Splinter (Chr. H.), dien de Chr. Bist. fractie in de plaats van den heer Meijnen heeft aangewezen, is geen onbe kende voor den Raad. De heer Goslinga, de candidaat der Anti-rev., is vroeger reeds Raadslid en Wethouder geweest in Schiedam; als voorzitter van den Raad van Arbeid zal hij aan de Kroon verlof moeten vragen voor het aannemen van deze benoeming. De heer Tepe is tien jaar geleden al 'ns korten tijd Raadslid ge weest. Wij hadden verwacht, dat hij. Di recteur van het Centraal Bureau der K. S A., de Sociale Zaken voor zijn rekening zou hebben gekregen. Doch dit blijkt niet zoo te zijn. Hij is belast met Onderwijs en niet hij Sociale Zaken zijn ingedeeld, doch niet hij sociale zaken zijn ingedeeld, doch er o.i. toch wel hij hooren evenals dc Geneeskundige Dienst en de Bank van l.eening, welke er ook niet onder worden gerekend. De heer Tepe heeft een arbeids terrein, waarop heel veel en heel nuttig kan wonden gearbeid, doch dat het voor deel heeft afgebakend ts zijn. Dit laatste in legenslelling met dat, waarop de heer Goslinga zich zal hebben te bewegen; deze heeft de taak van den heer Sanders over genomen en zal dus heusch geen uur vrijen tijd hebben, die hij niet vruchtbaar aan zijn zoo veel-omvattende wethouderlij- ke taak zal kunnen besteden, als hij dat wil. Een hijzonder werk voor den heer Tepe zal zijn de samenstelling van een i«ieuw Werklieden-reglement, waarop al zoolang wordt gewacht. Wij vermoeden, dat daarom tusschen de heer Reimerin- ger en Tepe zijn geruild: Personeelszaken en Geneeskundige Dienst. De heer Reime- ringer (V. B.) lijkt ons nu juist niet de aangewezen man, om met veel kennis van zaken en veel animo een Werklieden-regle ment te gaan herzien; dat zal inderdaad heter aan den heer Tepe zijn toevertrouwd. UIT DE ONlGEVaftG HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Verkiezing van wethouders en be noeming van commissies. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag. Na beëediging der leden neeft de verkiezing der wethouders plaats De aftredende heeren worden herkozen en bedan' voor het gestelde vertrouwen. Tot leden der Gascommissie worden her kozen de heeren: Vooren, Vermeer en Fij- ma; in de vacature Klaver wordt met alg. stemmen benoemd de heer v. d. Schoot. Tot loden der C/ommissie van Advies voor het Pompstation worden herkozen de heeren De Vreugd, Vooren en Klaver met 121 stemmen. Als plaatsvervangers wor den herkozen de heeren: Fijma, Vermeer en Jansen. Als President wordt herkozen de heer De Vreugd, als vice-president de heer Klaver. Benoeming gemachtigden voor de verga dering van aandeelhoudsters der N.V. Electriciteitsbedrijf H. L. S. Bjj acclama tie wordt besloten B. en W. hiervoor te herbenoemen. Benoeming 5 Commissarissen der N.V. Electriciteitsbedrijf H. L. S. Herkozen worden de heeren De Vreugd, Klaver. Ver meer en Selhorst. In de vacature-Hoog moed wordt gekozen de heer Paase. Instelling eener commissie voor straf verordeningen en benoeming 3 leden daar voor. Tot leden worden benoemd de heer Loeraker, Paase en Meskers. Tot leden der commissie Ambtenaren Reglement 1920 worden herkozen de hee ren Vooren en Jansen, als plaatsvervan gers de heeren Fijma en Van Houten. Tot leden der permanente Commissie Werklieden Reglement 1920, worden geko zen de heeren v. Houten en Paase. Tot leden der Commissie voor de gemeen telijke Zweminrichting worden herbe noemd de heeren Vooren, Jansen, Klaver en Fijma. Waarborging rente en aflossing van een .geldleen ing, aan te gaan door de N.V. Electriciteitsbedrijf H. L. S. met de N.V. Levensverzekerings Maatschappij Utrecht. Dit betreft aflossing leening a 7 pet., nieu we a 4.75 pet. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM. De Hanze. De R.-K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" hield eon leden vergadering in het Patronaat. De voorz. installeerde met hartelijke en toepasselijke woorden den nieuwen gest. adv., kapelaan Nijman, waarna de heer Chr. Jansen den catheder besteeg en op een schitterende en interessante wijze uiteenzet de voor ontwerpen Winkelsluitingswet en Werktij denbesluit voor Winkelpersoneel. Vol aan dacht werd do spreker door allen ge volgd. terwijl hem op het einde een harte lijk applaus werd gebracht. De voorz. dankle den heer Jansen voor zijn keurige en duidelijke uiteenzetting; hij vindt het daarom zoo jammer, dat zoo wei nigen ter vergadering zijn gekomen, waar een zoo belangrijk punt te behandelen was. Verschillende vragen worden den spre ker gesteld, welke vragen alle op duidelijke wijze en naar genoegen worden beant woord. Bespreking feestviering 4e lustrum van de Hanze; dit punt wordt door den hoer Jansen duidelijk en nader toegelicht, waarna de voorz. opmerkt niet veel meer aan deze woorden behoeven toe te voe gen. Alleen spoort hij allen aan om 14 September op te trekken naar Haarlem en hij hoopt dan ook, dat velen zich hij het bestuur zullen opgeven. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Benoeming van Weihouders. De Legesverordening. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond te 7 uur. Tegenwoordig allo leden Voorzitter de Burgemeester. Do Voorz. opent de vergadering met ge bed. De raadsleden leggen in handen van den burgemeester de vereischte eeden af, waarna de Voorz. een toespraak houdt. Daarna wordt overgegaan tot verkiezing der wethouders. Wethouder Oosldam wordt herkozen met 9 van de 11 stemmen. Eén stem is uitge bracht in blanco en 1 stem op den heer W. Th- Langeveld. Wethouder Warmerd-am wordt herkozen met 9 van de 11 stemmen. Eén stem is uit gebracht in blanco en 1 op den heer Jac. Geerlings. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot eene nieuwe klinker bestrating en rioleering van de nieuwe Duinstraat en tot het aanbrengen van een nieuw trottoir aan de Westzijde. Het be drag der kosten is door den gemeente opzichter geraamd op f 6670. Ingekomen is een adres van do wed. P. v. d. Bosch om ontslag als schoonmaak ster. van het Raadhuis. B- en W. advisee ren om het ontslag eervol te verleenen en tevens een gratificatie te geven van 50. Een oproep zal geschieden voor eene nieu we schoonmaakster op een bezoldiging van 200 per jaar. Dienovereenkomstig wordt hij acclamatie besloten. Een adres der Nationale Landstormcom missie om een subsidie van 25 wordt voor kennisgeving aangenomen. Tegen de nieuwe algemeene regeling van jaarwedden van burgemeesters, secreta rissen en ontvangers bestaan hij den Raad geen bezwaren. j Medegedeeld wordt de goedkeuring door Ge<L Staten van het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening van 100,000 en tot opheffing der O. L. School. Ged. Staten schrijven dat £e Minister van Dinnenlandsche Zaken bezwaar heeft om een wijziging der leges verordening goed te keuren krachtens dewelke voor een ont heffing van B- en W. van het verbod om honden te laten losloopen 10 leges moet worden betaald. De minister is van oor deel, dat, als men zekere belasting wil hef fen op het laten losloopen, deze dient ge regeld te worden in de verordening tot heffing van een hondenbelasting. De Voorz. merkt op, dat de weg, dien de Minister aangeeft, niet is te bewande len. Want de grootste overlast wordt on dervonden door de honden van hen, op wie de hondenbelasting niet is te verhalen. B. en W. geven intusschen in overweging de wijzigingsverordening in te trekken, ter wijl zij de toezegging doen, dat geen enkele vergunning tot het laten losloopen van hon den zal worden verleend. Een verzoek van het Bestuur der Sint Josephschool om nieuwe banken tot een be drag van 5840, wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Ingekomen is verder een adres van R. v< 't Riet te Hazerswoude, waarbij hij in be roep komt tegen het besluit van B. en W. die hem, krachtens de Bouwverordening, hebben verboden varkens te houden.. De Voorz. merkt op, dat in de vorige raads zitting de algemeene Politiverordening is gewijzidg, krachtens dewelke in de kom der gemeente geen varkens mogen worden gehouden, tenzij met toestemming van B. en W. B. en W. hebben thans anar aan leiding der alg. Politieverordening de noo- dige maatregelen getroffen en beroep daar. van op den Raad bestaat niet. B. en W- stellen daarom voor om het adres voor kennisgeving aan te nemen. Dienovereenkomstig wordt bij acclamatie besloten. Naar aanleiding van ingekomen verzoek schriften van de Oranjevereeniging te Noordwijkerhout en van de Feestcommis sie in de Zilk om een subsidie in de te houden kinderfeesten, wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. beslo ten om aan de Oranjevereeniging 350 en aan de Feestcommissie in de Zilk 100 subsidie te verleenen. Do gemeenterekening over 1926 on de rekening van het grondbedrijf over 1926 worden aan den Raad aangeboden en in handen gesteld eener commissie. De verordening op het haven- en kade- geld wordt aangevuld met een bepaling, krachtens dewelke voortaan ook van de losplaats langs de Leidsche Vaart kade- geld zal zijn verschuldigd. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten om het raadsbesluit van 23 Februari j.L waarin aan J. H- Elfers te Aerdenhout en G. H. Groot te Heemstede grond werd verkocht langs den Heerenduinweg, in te trekken, aangezien door deze heeren de gesteldo voorwaarden niet zijn nagekomen Na de rondvraag volgde hierna sluiting der vergadering. Geboren: Josephus z. van A. van den Burg en J. van Wieringen Johannes Wilhelmus z. van G. A. van Paridon en Th. Zwetsloot Jacobus Petrus z. van H. S. Warmerdam en Th. G. Blommesteijn Johannes Petrus z. van P. v. d. Klugt en W. v. d. Eist Jacobus Philippus z. van G. v. d. Berg en W. Wijmans. Getrouwd: M. J. Sprengers 23 j. en Theodora M. v- d. Berg 30 j. Wilhelmus Th. van den Berg 28 j. en Geertruida v. d. Ploeg 20 j. Overleden: Petrus Gerardus van Haaster 34 j. eek tg. van H. G. v. d. Lans Wilhelmina Maria Koudijs 18 j. d- van A. Koudijs en P. Buijs Johanna Geer- lings 2 j. Gornelis Voorend 58 j. te Schiedam*. NCORDWIJK. Feestviering Kerksf raatbewoners. De Kerkstraat heeft voor eenige jaren be sloten om het Koninginnefeest jaarlijks op luisterrijke wijze te herdenken door het versieren van de straat (hetgeen ook dit jaar weder is gebeurd) en zoo mogelijk het houden van een jaarlijkscke feestelijke bijeenkomst. Wie indertijd de gedachte heeft gehad, dat deze plannen van lieverlede zou den vervagen, heeft het mis gehad. Dit bleek weder ten duidelijkste uit de feeste lijk versierde zaal van café „Flora", geheel gevuld met Kerkstraatbewoners, die, oud en jong, bioederiijk aan een langen discü waren gezeten. Nadat de Voorzitter, de lieer Waasdorp, allen had welkom gehee- ten, werden de notulen vastgesteld en bracht de penningmeester verslag uit van den stand der kas, waarna allen aanwezi gen een tractatie werd aangeboden. De piano-muziek van den lieer Bemelman en een goed strijkje braei ten er spoedig een uitstekende stemming in en toen „Kees" eenmaal op de planken kwam, was het plei- zier voor den geheelen avond verzekerd. De geestige voordrachten van dezen Kerk straat-komiek vonden allen bijval. Bij het einde dezer goed geslaagde hij- eenkomst sprak do Voorz. der Oranje Vcr- eeniging zijn waaideering uit voor de eens gezindheid der Kerkstraat-bewoners. Gevestigd: Wed. L. Schmitz geb. Koree van Leiden M. J. de Krijger, kleermaker, van Den Haag M. J. Roe- rade van Wassenaar W. F. Haas, kunst schilder van Loosduinen M. A. Laoije van Den Haag. Vertrokken: S. van Gelder en fam. fotograaf, naar Den Haag R. G. de Groot, naar Echt K. G. E. A. Meisz en familie. Dir. eener N. V., naar Amster dam - Th, Hekker en familie, kunstschil der, naar Haarlem F. H. Jureit, dienst bode, naar Amsterdam J. A. Jager, kappersbediende, naar Breda F. F. Anema en fam. naar Padang Ned. O. I. In Den Haag is overleden, bijna 72 jaar oud, de heer mr. H. A. van Rees, oud-vico-presiclent van de Rechtbank al daar. Mr. van Rees was ridder in de Onle van den Ned. Leeuw. Te Dordrecht is in den leeftijd van 56 jaren overleden notaris J. Bax. Te Brummen is in den leeftijd van 52 jaren overleden notaris B. Maatjes. De overledene, die nog slechts enkele maan den als zoodanig aldaar zijn ambt uit- oefendo was voor dien notaris te 't Zandt NOOTDORP. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag des voonn. te 10 uur. De Voorz. de burgemeester opende de vergadering met gebed, waarna de beëediging der nieuw gekozen raadsleden plaats had. Aan de orde was de benoeming wethoudora. Gekozen werden de heeren L. de Vreede en A. A. Tetteroo. Ingekomen was een verzoek afschrijving belasting en nog eenige ingekomen stukken, welke door den Raad werden behandeld. Hierna deelde de Voorz. mede dat de heer A* van der Marei, zijn ontslag heeft gevraagd als opperbandmeester; in diens plaats zal komen de reserve brandmeester H. van Venroov, en als reserve J. van Til burg, wat door don Raad werd goedgekeurd Do Voorz. stel., voor een gratificatie toe te kennen aan de dienstdoende Rijkspolitie bij de Oranjefeesten alhier. De Raad ging hiermede accoord. Na rondvraag volgde sluiting. OEGSTGEEST. Personalia. Voor uilzending naar Ncd.-Indië is bestemd de heer ij. W. F. Einthoven, ing 2e klasse bij de P. T. T. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmorgen te tien uur. De voorz. opent de vergadering. De nieuw benoemde leden leggen in handen van den voorz. de vereischte eeden af. Overgegaan wordt lot de benoeming van nieuwe wethouders. Uit de gehouden schriftelijke stemming blijkt, dat 6 stemmen zijn uitgebracht op den heer S. J. W. Weststeijn en 1 stem op den heer van der Zwan, zoodat de heer Weststeijn herkozen is. Bij de schriftelijke stemming in de va^- cature van den heer S. J. Visser, blijkt dat vier stemmen zijn uitgebracht op den heer S. J. Visser, twee stemmen op den ^heer Compeer en een slem op den heer Disseldorp. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij wordt ingezonden een uittreksel uit het Kon. Besluit 30 Juli 1927, betref fende vaststelling van het heffingsfactor van de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 19271928. Het heffingsfactor is vastgesteld op 2. Aangezien niets meer aan de orde is wil de voorz. nog mededeelen, dat hij zoo juist bij het oplezen van de notulen heeft vernomen, dat do algemeene regeling voor de jaarwedden van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers in de provincie Zuid-Holland, in handen gesteld van den Raad om advies in die vergadering is aan gehouden. Spr. vraagt thans of de heeren het ■vraagstuk bestudeerd hebben en thans de raad een beslissing kan nemen. De heer Compeer stelt voor gunstig advies te ge ven. Do Raad besluit z.h.st. Thans wordt overgegaan tot de rondvraag. Do heer Compeer wijst op oen gevaarlijke plek in do Joost Stollenbrug. De voorzitter zegt het reeds gezien te hebben en last gegeven te hebben eene nieuwe bading te leggen. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Opgepast. In de afgeloopen week is in den sigarenwinkel van D. op handige wijze de lade gelicht. Dc insluiper zag kans, toen de jufrouw kwam, haar door wartaal van de wijs te brengen, zoodat zij den win kel weer uitliep. De zonderlinge bezoeker ging heen, maar even later bemerkte men, dat uit de lade een bedrag van ongeveer 14 was verdwenen. De politie werd hier van in kennis gesteld, doch de vogel was verdwenen. TER-AAR. GEfflEENTEItMD. Verkiezing van Wethouders. Dinsdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig alle leden. Voor zitter Burgemeester Jhr. do Muralt. Na opening met gebod heeft beëediging plaats van de nieuwgekozen Raadsleden, waar op de Voorz. een toespraak hield. De woorden van den Voorz. werden door verschillende sprekers beantwoord. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van do Gow. Landslormcomm. Z.- Holland West om subsidie tot een bedrag van 50.Van don heer G. Rodenburg was een schrijven ingekomen om een sub sidie om zijn doofstom zoontje te laten on derrichten; 130 kan door den vader worden bijgedragen; 340 hiervoor bc- noodigid ontbreken nog. Een bijgaand schrijven van de Gcr. Diaconie verzocht om een subsidie van 200.terwijl door dc- diaconie met de familie nog 140 zal worden bijeengebracht. De Voorz. zegt, dat B. on W. adviseeren 150 toe te staan, jaarlijks aan te vragen. Het voor stel van B. en W. werd met 92 slem- men aangenomen. Voorgelezen werd een schrijven van Ged. over de regeling der jaarwedden dgr hoogere gemcent9amhtcnaren. Omtrent het gemeenteverslag 1926 maakte de heer Kroon de opmerking, dat de watervoorziening in slechten toestand verkeert. Ook de wegen, al of niet in on derhoud bij do gemeente, acht spr. in minder goeden staaat. Do heer Kammo- raat meent dat er veel gemeenten zijn waar de drinkwatervoorziening slechter is. Een ander geval vindt de heer Hoogervorst dat liet water soms wordt verontreinigd door honden of katten of andere dieren te ver drinken en in 't water tc werpen. De Voor- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 9 Sept Hilversum 1050 M. 12.Politieber. 12.352.Lunchmuziek door het Tri an non trio (piano, viool, cello). 5.306.Accordoon-muziek door die heeren Eddie Willard and Partner. 6.6.30 Lezing door architect J. M. de Gassares, over: Stedebouw. 9-307.Pianoconcert door Jan Nie- land. 6457.V.P.R.O.-uitzendjing. 7.45 Politieber. 8.10 Duilsch concert. Het versterkte ANRO-orkest o.l.v. Nico Troep, Lotti Mus- konsSleurs, sopraan. Egb. Veen, piano-; soli. Werken van Duitsche componisten. 10.15 Persber. 10.3012.Dansmuziek vanuit de Gen traal Diele te Scheveningen door „Los Gincos Carambas". D a v e n t r y 1600 M. en Londen 361 M. 12.20 Daventry-kwartct on A. T yd oman, viool. 12.50 Orgelconcert. 1.2012.20 Orkestconcert. 3.20 Tschaikovsky-frio en solisten. 4.20 George: Glimpses of Sicily. 3.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 Orkeslconcert. 7.20 Filmpraatje. 7.35 De suites van Ilandel. 7.45 A. Patterson: Training Young England. 8.05 Parlour games. 8.20 Orkestconcert en 1-acters. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Lezing: Next week's broadcast music. 9.50 Nieuwsber. 9.5511.20 Het Budapest trio en E. Gruickshank, contra alt. „R a d i o-P a r i s'' 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.5010.50 Concert. Orkest, vocale en instrument, solisten. Langenberg 469 M., Munster 2 4 2 M., en Dortmund 2 8 3. M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.30 Duitsche avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 3.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Duitsche avond. Symphouie-orkest en A Braun, declamatie. 10.(>0 In de Bergen. Orkest Kermbach. Hamburg 395 M. 4.35 Gedichten van Gocthc. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Dansmuziek. 8.20 „Dor Machinonslürmer", drama in 5 acten van E. Toiler. Daarna dansmuziek Brussel 509 M. 3.20 Klassiek concert in het Kurhaus. 8.35 Orgelconcert. 9.05 Gramofoonmuzick. 9.25 Orkeslconcert. 9.25 Orkeslconcert. 10.0510.20 Vlaamscho literatuur. zittcr is het hiermede eens, doch zeld zaam komt het voor dat hiervoor verbaal wordt opgemaakt. Spreker gelooft dat spoedig een rapport, in verband met do watervoorziening, zal inkomen. Tot wethouders worden gekozen do hee ren v. d. Hoorn en Hartveld, heide aftre dend. Met toespraken van don voorzitter en de beide wethouders wordt de verga dering besloten. K on inginnef eesten. Maandagmiddag zijn do Wilhclmina- feestcn begonnen. Do voorzitter der Wil- helminavereeniging, do heer P. Kroon, sprak in de Raadzaal het openingswoord en herdacht het 30-jarig jubileum van burgemeester jhr. de Muralt, dio gedu rende al die jaren als hoofd der gemeente, als plaatsvervanger van nare Majesteit do Koningin het bestuur met cot vervulde. Onder vroolijke muziek werd vervolgens de weg naar het feestterrein genomen, waar de kinderen werden verrast door do alom bekende poppenkast van A. A. van Ilomert uit Amsterdam, dio door zijn bij zonder leuke moppen, do kinderen onhc-' daarlijk deed lachen. Do kinderen geno ten overigens nog van de vele vermake lijkheden, op het terrein aanwezig. Even als den len dag werd ook de Dinsdag met bijzonder weer begunstigd. Fier wap perde het Hollandsche dundoek van uit do huizen. Om 10 uur had onder do inzot van de muziek de officieoio opening plaats. ITet program werd met do volksspelen be gonnen. Voor hardloopen voor hoeren bo ven 25 jaar verwierf den len prijs Do Vries, 2en pr. J. G. Jansen, dames boven 25 jaar len pr. Mej. Kroon, 2en pr. Mej. Snijders, voor meisjes heneden 25 jaar len pr. Cor Verboom, 2 enpr. Mej Boogaard, 3cn pr. A. Verdouw. Jongens beneden 25 jaar len pr. J. Zwcrs, 2en pr. Jhr. do Muralt, 3en pr. Joh. Snijders. Voor do costuumwedstrijd verwierf den len prijs de groep dc 4 jaargetijden, 2cn pr. feestartikelen, 3en pr. Land rugroep. Deze wedstrijd was bijzonder mooi, cn had veel bekijks. Aan het ringsteken met paard onder den man waren zeven deel nemers. len pr. L. Voorthuizen, 2en pr. G. Voorthuizen, 3en pr. T. van Vliet, 4en pr. G. Boekensleijn. Voor liindcrniswedstrijd voor meisjes len pr. A. Droogh, 2en pr A. Verdouw, 3 enpr. Trien Verboom, voor bocgsprielloopen voor jongens len pr. J. de I/eeuw, 2en pr. Janus Droogh, 3en pr. S. Visser. Voor ringsteken met paard cn rijtuig len pr. W. Hasael en Gorric Rijns- burger Kroon, 2en pr. G. Zekveld en J.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3