cv eigenlijk aan de hand was, zaten we m ddcn in een lievigcn storm en regen. Tot aan het vallen van den avond waren wij door dichte wolken omringd. Doch toen brak plotseling de zon weer door en wij zagen een regenboog van een schoonheid, die alle Inschrijvingen te boven ging. Wij hadden het gevoel, alsof wij onder dezen enormen boog doorvlogen. Het was het heerlijkste schouwspel, dat ik ooit heb ge zien. „En toen kwam de nacht.De wind snelheid verminderde aanzienlijk, terwijl op zee een huizenhooge golfslag stond. Opnieuw werden wij doo rdochte regenwol ken omgeven, die in do nachtelijke duister nis een nog vervaarlijker indruk maakten dan overdag. „Het is niet gemakkelijk te beschrijven, wat er tijdens die bange uren in ons om ging. Wij zaten daar zwijgend bij elkaar, tusschen hemel en aarde in ons fragiele vliegtuig, overgeleverd aan de genade der elementen. Voortdurend op onze hoede, voortdurende luisterend naar het loopen van den motor, van wien ons beider lot afhing. Als hij stilstond, waren wij redde loos verloren. Zij zulk een golfslag was iedere kans op redding bij voorbaat ver keken. En onze gedachten gingen uit naar Frankrijks beide luchthelden, Nungesser en Goli, die uittrokken zoo vol vertrou wen op hun „Witten Vogel", doch die thans reeds zoolang sluimeren den eeuwi gen slaap, ergens diep onder ons in hun onmetelijk graf.En aan miss Doran dachten wij en aan de anderen, die ook vertrokken en niet weerkeerden. „Maar langzamerhand werd het weer beter en van tijd tot tijd braken zelfs de sterren door den wolkensluier heen. Wij zagen een groote stoomboot, doch vlogen zóó hoog, dat wij geen bijzonderheden kon den ontdekken. En plotseling begon de zee te lichten in fosforesceerenden gloed, alsof millioenen sterren neervielen in de golven. „Opnieuw draaide de wind, thans naar het Zuidwesten en wederom werd het slecht weer, dat erger werd naar mate wij de Iersche kust naderden. „Op een oogenblik, dat ik een der ben- zineblikken in het groote reservoir uit goot, voelde ik plotseling een schok. „Een ongeluk" flitste het door mijn hoofd en ik keerde mij naar Broek. Maar deze lachte luidkeels. Hij had namelijk onverwachts het toestel een sprong omhoog laten ma ken. ten einde boven een zware wolk uit te komen. „Wij vlogen thans op een hoogte van 3000 meter en het was bitter koud. Broek vreesd, dat de regendroppels, die op de vleugels neervielen, op die hoogte in ijs zouden veranderen en hij daalde weer, maar de wolken, die ons omringden ble ven even dicht. „Het ergst waren de laatste paar uur vóór het aanbreken van den dag.' Nooit dachten we zulk een storm te .kunnen weer staan. En onophoudelijk dacht ik aan mijn vrouw en mijn kinderen, die ik had ach tergelaten, verweg in Detroit. Wat zouden ze op dit oogenblik wel doen? Ongetwij feld hetzelfde als ik, bidden.En voort durend nam de storm in hevigheid toe. Als een slroohalm werd onze machine opge nomen, om het volgende oogenblik met vervaarlijke kracht omlaag te worden ge slingerd Moesten wij ons voorbereiden op het einde? Maar dit allerergste bleef ons gelukkig bespaard. De wind ging langzamerhand liggen en op de stormwolken volgde een dikke mist. Wij wisten niet meer, waar wij ons bevonden Wèl dachten wij dicht bij de Iersche kust te zijn, maar er was geen spoor ran land te ondescheidon. Vijf uur in den ochtend: plotseling ontwaren wij een lichtschijnsel. Maar wij durfden niet ver genoeg te dalen, uit vrees tegen den grond te zullen slaan. Nog drie uren vlogen wij als het ware op den tast door den mist. Toen als door een wonder zagen wij om halfacht een groote haven waar een mailboot lag. Maar welke haven het was, wisten wij niet. Later hoorden wij, dat het Plymouth was geweest. „Eindelijk, eindelijk, trok de mist op en wij bemerkten, dat wij boven een klein dorp vlogen. Tw«*v*»aal wierp ik een stuk carton naar beneden, waarop ik vro®g ons in te lichten daar wij niet wisten bo- van welk land en welke plaats wij vlogen. De tweede maal begreep men, wat wij wil den en met groote letters schreven de menschen in krijt de oorden „Sanford" en „Devonshire" op een veld, waarbij zij te vens de „Union Jack" teekenden. „Van dat oogenblik af was de rest onzer vlucht kinderspel. Wij vlogen .rustig naar bonden en toen naar Croydon. En ik kan u verzekeren dat ik me wat prettig voel de. toen ik eindelijk op den beganen grond van Engeland stond I" COURTNEY NIET GESLAAGD. In Spanje geland. Er was te veel tegenwind. Omtrent de vlucht van Courtney kan worden gemeld, dat het stoomschip „Ad- da om 2.10 een draadloos telegram heeft opgevangen, dat door Courtney aan het stoomschip „British Duchess" werd ver- sonden cn dat als volgt luidt: „Richlen den koers naar Coruna, te veel tegenwiud om Azoren te bereiken". Een nader Exchange-telegram meldt, dat Courtney Zaterdagavond om 7.35 (Amst. tijd) te Coruna aan de Spaansche kust is gedaald. Alles was wel aan boord VLIEGDIENST NEDERLAND— MARSEILLE. Voorloopig geen uitvoering der voornemens Naar wij vernemen, kunnen de voorne mens voor de inrichting van een geregel- den vliegdienst Nederland—Marseille v.v., in aansluiting op de aankomst en het ver trek der mailbooten van en naar Ned.-In- die, voorloopig niet tot uitvoering komen, aangezien door het vertrek der booten uit ■Marseille, te twaalf uur 's middags, het Tdiegtuig in het midden van den nacht uit Nederland zou moeten vertrekken, het geen veel bezwaren medebrengt. BYRD'S ZUIDPOOL-EXPEDITIE. Vertrekt 20 October naar Nieuw-Zeeland. Onder voorbehoud bericht het tijd schrift van het Kon. Ned. Aardrijksk. Ge nootschap het volgende over de Zuid- poc!-plannen van kapitein-ter-zee Byrd, een bericht aan de „New-York Herald" verstrekt door den heer G. M. Byrd, agent van het stoomschip „C. A. Larsen" den Noorschen walyischvaarder, waarop het grootste deel van de expeditie vervoerd zal worden. Dit schip zal den grooten Fokker met drie motoren, het kleinere vliegtuig met één motor en een groot 'deel van de ver der uitrusting naar Stward-eiland bren gen, waar een basis zal worden gevormd. Dan zet het schip zijn reis voort om te trachten de 50.000 vaten traan machtig te worden, die het jaarlijks pleegt te verwer ken. Overste Byrd gaat" met het schip mee en zal dit op 70 gr. Zudierbreedte verlaten voor zijn poolvlucht. Het vliegtuig zal draadloos in verbinding trachten te blij ven met don walvischvaarder, die de be richten naar de bewoonde wereld door zal geven. De expeditie zal bestaan uit ongeveer 50 man, van wie er vijftien de 20e October zullen vertrekken, terwijl de overigen reeds 16 September scheep gaan naar het eiland Steward, aan de Zuidpunt van Nieuw- Zeeland. DE „PRIDE OF DETROIT" TE BENDER ABBAS. Uit Karachi wordt geseind d.d. 3 Sept.: De „Pride of Detroit" is om drie uur n.m. (Indische tijd) te Bender Abbas aangeko men. Zal Levine starten? Na Zaterdag is het te laat. Levine verklaarde, dat 't a.s. Zaterdag de laatste dag zal zijn, waarop hij even tueel voor de vlucht over den oceaan zal starten. Daarna is het te laat, om nog dit jaar de vlucht te wagen. Het laatste bericht van de St. Raphaël Een draadloos station in Z. W. Ierland ontvangt van het s.s. Letitia bericht, dat het s.s. Josiah Macy uit Danzig een vlieg tuig heeft gezien op 31 Augustus om 21 u. 44 Greenwichtijd. Het schip wao toen op 51 gr. 15 min. N.Br. en 29 gr. 46 min. W.L. (d.i. halverwege den Oceaan). Een nieuw bericht van de Josiah Macy zegt, dat het vliegtuig, toen het het schip ontmoette, 80 mijlen per uur vloog op een hoogte van duizend voet. De motor func tioneerde blijkbaar normaal. Het vliegtuig, dat toen nog pl. 1200 mijl moest afleggen, gaf drie lichtseinen om te bewijzen, dat het het stoomschip had opgemerkt. De „Old Glory'' gereed om te starten. De „Old Glory", het vliegtuig van Ber- taud en Hill, is van Roosevelt Field naar Old Orchard in den staat Maine (Ver. Staten) vertrokken. De benzine-reservoirs van het Fokker vliegtuig werden voor dezen vlucht j var voor de helft gevuld, zoodat drie passa- geirs konden worden meegenomen, n.l een vertegenwoordiger van de Hearst bladen, captain Densham van de Bristol- Jupiter Cy,, die de motoren voor het vliegtuig leverde, en een- marconist. De tocht, die 2 3/4 uur duurde, verliep vlot. Het besluit, om de trans-atlantische vlucht van Old Orchard uit te beginnen, werd genomen, omdat de ligging en de oppervlakte van het vliegveld daar den vliegers eventueel in staat zal stellen, op te stijgen zonder rekening te houden met de richting van den wind. Bertaud en Hill zullen zoo spoedig mo gelijk naar Rome vertrekken. Lindbergh kan naar de maan vliegen. Sinds kolonel Charles Lindbergh zijn stoutmoedige vlucht over den Oceaan vol bracht, is uit alle deelen der wereld een allesoverwoldigende stroom brieven en te legrammen over hem uitgegoten. In het begin begon Lindbergh, nog wat onwen nig in zijn jongen roem, ze getrouwelijk eigenhandig te beantwoorden, maar alras bleek hem, dat zijn heele leven niet vol doende zou zijn, om de epistels zelfs maar alle te lezen. Van nog eens tusscheridoor een Oceaan vlucht je maken of van tijd tot tijd met een parachute uit een vliegtuig springen zou al heelemaal niets meer kunnen komen. Want drie en een half millioen brieven en honderduizend telegrammen stortte de bewonderende menschheid over hem uit. Een dezer brieven bevat een offerte van een millioen dollar voor het op de film vereeuwigen van Lindbergh's huwelijksce- remonieel, tegen den tijd, dat hij er wel licht over gaat denken in het huwelijk te treden. Keus genoeg heeft Lindbergh in elk geval, want onder de drie en een half millioen brieven bevinden zich een paar duizend huwelijksaanzoeken, door enthou siaste dames tot den wereldvlieger gericht. Doch voor het geval Lindbergh aan de eenzaamheid der hooge luchten de voor keur mocht geven, staan hom drie offertes ter beschikking, door middel van een „ra ketvliegtuig" een bezoek aan de maan te brengen. De aan Lindbergh ter hand gestelde post wordt als de omvangrijkste be schouwd, die ooit iemand heeft ontvangen. Behalve 5000 gedichten bevatte zij voor een waarde van 10.000 dollar aan postze gels voor antwoord, terwijl 14.000 perso nen geschenken zonden. Legervliegtuig verongelukt. Uit Honoloeloe wordt gemeld: Een leger vliegtuig is tegen een sterkstroomgeleiding opgevlogen en verbrand. Do piloot verloor hierbij het leven. Tegen riskante vliegtochten. Volgens een bericht uit New York ple gen de regeeringen der Vereenigde Staten en van Canada, overleg voor het gezamen lijk uitvaardigen van een verbod tot het ondernemen vah oceaanvluchten, waaraan een zoodanig risico verbonden is, dat reeds van tevoren de uitslag als twijfelachtig moet worden beschouwd. SPORT EN WEDSTRIJDEN. ZWEMMEN. De Eur. kampioenschappen te Bologna. Hollandsche successen. De gedetailleerde uitslagen van Vrijdag waren: 1500 M. Finale: 1. Arne Borg in 19 m. 7 1/5 sec. (wereldrecord ou 20.4 2/5 verbeterd); 2. Parentin (Italië) 21.50; 3. Rademacher (Duitschland) 22.00; A. An- tos (Tsjccho-Slow.) 22.01; 5. Hallassi (Hong.) 22.05. Alle genoemde deelnemers verbeterden met hun tijden de nationale records van hun eigen land. 200 M., finale schoolslag: 1. Radema cher (Duitschland) 2.551/5; zijn grootste concurrent bleef 3 seconden achter. Series 100 M. rugslag dames: le serie 1. inej. Den Turk (Nederland) 1 min. 27 sec.; 2. miss Harding (Eng.) 2e serie: 1. Mej. Braun (Nederland) 1. min. 26 sec.; 2. Frl Rehborn (Duitschl.). Series 200 M. schoolslag dames: le serie: 1. mej. Schrader (Duitschl.) 3 min. 19 2/5 sec.; 2. mej. Baron (Ned.) 3. 19 3/5. 2e serie: 1. mej. Muhe (Duitschland) 3.20 1/5. Finale torenspringen: 1. Luber; 2. Rub- schlager, beidien Duitschland; 3. Can- guillo (Italië). Demifinale waterpolotournooi: Frank rijkZweden 41HongarijeBelgië 4—3. Een Ned. record verbeterd. De uitslagen 100 M. vrije slag luiden, le serie: 1. Miss Cooper (Engelandd) in 1 min. 44.4 sec.; 2. Frl. Erkens (Duitsch land) in 7.17.4; 3 Mej. Braun in 1.18.2. 2e serie: 1. Mej. Vierdag in 1 min. 14.8 sec. (Nieuw record); 2. Frl. Lehmann (Duitschland) in 1.16.6; 3. Miss Laverty (Engeland) in 1.17. 100 M vrije stij! zwemmen voor heeren, eerste serie: 1. Barani (Hongarije) 1.04; tweede serie: 1. Werner (Zweden)- 1.4.8; derde serie: 1. Arne Borg in 1.3.6. De waterpolowedstrijd tusschen Zweden en Oostenrijk werd door Zweden gewon nen met 42. Onze driekleur in top Uit Bologna wordt aan do Ort." ge meld: Gisteren is dan eindelijk ook de Neder- landsche driekleur in top geheschen. Dat was, toen onze landgenoote mej. Marie Braun er in slaagde het Europeeech kam pioenschap over 40 M. vrije slag te verove ren. Zij won de finale in den bijzonderen fraaien tijd van 6 minuten 114/5 sec. en had oen voorsprong van bijna twee secon den op haar gevaarlijkste concurrente, de Engelsche miss Laverty 6 m. 13 3/5). De jeugdige Rotetrdamsche verbeterde tevens het Ned. record, dat op dezen afstand den vorigen dag was gemaakt.. Toch zij ter loops opgemerkt dat deze tijd nog ver ver wijderd is van het wereldrecord, staande op naam van de Amerikaansche miss Ger- trud Edcrlé met 5 min. 53 1/5 sec. In de 4 ipaal 100 Meter estafette voor dames bezette de Nederlandsche ploeg, bestaande uit de dames Klapwijk, den Turk, Braun cn Vierdag, de tweede plaats achter Engeland. Het verschil was echter gering n.l. slechts 3/5 seconde: Engeland 5 min. 11 sec., Holland 5 min. 113/5 sec. De Duitschc damesploeg eindigde op de derde plaats in 5 min. 12 3/5. sec. De finale 400 Meter vrije slag voor hee ren werd in 5 min. 8 3/5 sec. gewonnen door Arne Borg vóór Heinrich (Duitsch land) 5.15 4/5. De finale torenspringen dames was voor Miss Wite (Engeland) met 3G 2/5 p. De uitslag der series 10 Meter rugslag voor heeren waren: Eerste serie: 1. Ivuppers (Duitschl.) in 1 min.. 15 sec.; 2. Bibskey (Hong.) 1.17 Tweede serie: 1. Frölich (Duitschl.) 1.171/5 2. Thicnpondt (België) 1.17 2/5. Bij den eindstrijd van het waterpolo tournooi tusschen Frankrijk en Hongarije, is het zeer ruw toegegaan, hetgeen te be treuren is. De Hongaren bleven met 31 in de meerderheid. De overige uitslagen der polowedstrij den zijn: BelgiëEngeland 52; Duitschland Tsjecho-Slowakije 80; OostenrijkJoego slavië 20. Ook mej. Vierdag en mej Den Turk kampioenen. Nader wordt uit Bologna gemeld: Dit is wel een bijzondere succesdag voor de Nederlandsche dames geworden. Laat op den dag werden nog de finales 100 M. vrije slag en 100 M. rugslag verzwommen en uit beide finales kwam een Holland sche als winnares te voorschijn. Mej. Vierdag kwam in de 100 Meter vrije slag gelijk aan met miss Cooper, beide in 1 min. 15 sec. De Engelsche was echter zoo uitgeput, dat zij zich niet in staat gevoelde om over te zwemmen, waardoor de overwinning aan mej. Vierdag werd toegekend. Derde was Lotte Lehmann (Duitschland) in 1.761/5, terwijl mej. Braun in dit nummer als zesde eindigde. Mej. Den Turk won vervolgens de finale 100 M. rugslag in 1 min. 2-1 3/5 sec., vóór mej. Braun in 1.26 3/5. Dit was dus wel een bijzonder fraai succes voor Holland. De verdere uitslagen waren: 200 M. schoolslag voor dames: 1. Schra der Duitschl.) in 3.20 2/5; 2. Muhe (Duitscb land). Finale schoonspringen dames: 1. Mej. Bornet (Oostenrijk), 2. mej. Soncken (Duitschl.). Mej. Klapwijk bezette de vierde plaats. Finale 100 M. vrije slag heeren: 1. Arne Borg in 1 min. precies; 2. Barany (Honga rije) 1.3 1/5. Finale 100 M. rugslag heeren: 1. Lun- dahl (Zweden) 1 min. 17 2/5 sec.; 2. Brits- key (Hong.) 1.17 3/5. Estafette 4 maal 20 M.: 1. Duitschland min. 4 4/5 sec.; 2. Zweden 9.50 1/5. Het totaal-klasement der dames voor den Europa-beker is. 1. Nederland 70 p.; 2. En geland 64 p.; 3. Duitschland 58 p. Idem voor de heeren: 1. Duitschland; 2. Zweden. ATHLETIEK DE WEDSTRIJDEN VAN DEN L. V. B. Goede sport en mooi weer. Onder begunstiging van buitengewoon fraai weder werden gisteren do jaarlijk- scho wedstrijden van den Leidschen Voet balbond gehouden. Het mooie A. S. G.-terrein was boven dien een uitstekende plaats voor hot hou den der wedstrijden en zoo was hot geen wonder, dat er goede sport te zien werd gegeven. De regeling dor wedstrijden was daar bij uitstekend verzorgd, zoodat het pro gramma vlot van stapel liep. De jury, onder voorzitterschap van den heer Anton Metz en met den heer P. J. Hoogendam als secretaris, waarborgde bo vendien een goede afwerking. De wedstrijden zelf kenmerkten zich vooral daardoor, dat U. V. S. een zoo groot aandeel in do behaalde resultaten heeft gehad. Deze vereeniging met haar goeden athleet Meerburg aan het hoofd vindt haar kracht meer in ide beoefening der athletiek dan van het voetbalspel, doch we gelooven, dat op den duur ook wel meerdere kracht in het spel met den bal zal worden ontwikkeld. In het feit. dat U. V S. met 26 punten beslag wist te leggen op den wisselbeker, zal deze vereeniging ongetwijfeld nieuwe kracht putten. A. S. C. nam met ongeveer een gelijk aantal personen als U. V. S. deel aan de wedstrijden, doch de successen waren hier hoofdzakelijk afhankelijk van Jos- son, Goslings en Bliek. Do andere deelnemende vereenigingen (L. F. C. had slechts 1 deeln. lid) bleven verre achter bij U. V. S. en A. S. C. Wat de persoonlijke resultaten betreft, Meerburg was hier favoriet en won dan ook den persoonlijken prijs, terwijl Josson de tweede plaats bezette. De volledige uitslagen luiden: Speerwerpen: 1. S. Meerburg (U. V S.) 48.13 M.: 2. H. Laman (U. V. S.) 32 M.; 3. J. Wondergem (TJ. V. S.) 31 M. Bliek (A. S. G.) buiten med. 33.88 M. Discuswerpen: 1. S. Meerburg (U. V S.) 30.15 M.; 2. F. Meijer (Ouick Boys) 28.55 M„ 3. M. Kanbier (U. V. S.) 26.19 M. Kogel stooten: 1. D. Stavleu (Quick Boys) 9.11 M.; 2. S. Meerburg (U. V SA 8.94 M.. 3. M. Kanbier (U. V. S 8.37 M. Hoogspringen met aanloop: 1. R. P A. E. Josson (A. S. C.) en S Meerburg (U. V. S.) beiden met 1.57/4 M. (Na loting wint Josson len prijs). 3. J. Goslings (A. S C.) 1.5214 M Hardloopen 100 M.: le serie: 1. A. Eichhorn (Raceel) in 12 sec.; 2. R. P. A E Josson (A. S. G.) 12.2 sec.; 3. J Won dergem (U. V. SA 12.3 sec.; 2e serie: 1. S. Meerburg (U. V. S.) 12 sec.; 2. F. Jutte (A. S. C.) 12 sec.; 3. N. Rielmeijer (Norvicus) 12.8 sec.: 3o serie: 1. G. Annokee (U. V. S.) in 13 sec., 2. L. Boom (U. V. S.) 13.2 sec.; 3. F. Meijer (Quick Boys) 13.4 sec.: 4e serie: 1. J. P. Fontein (A. S. C.) 14.6 sec., 2. A. Bliek (A. S. CA 14.8 sec.; 5e serie: 1 F. Brusche (U. V. S.) in 11.6 sec., 2. D Ouwehand (Quick Boys) 11.8 sec., 3. H. Laman (IT. V S.) in 12.8 sec.; le Dcmi-finalc: 1 F. Brusche in 12 sec.: 2. A. Bliek in 12.3 sec.; 2e Demi-finale: 1. A. Eichhorn in 12.1 sec.: 2. F. Jutte in 12.6 sec.; 3e Demi-finale: 1. S. Meerburg 12.1 sec., 2 J. P. Fontein 12.2 sec. Finale: 1. F. Brusche 11.4 sec., 2. A. Eichhorn 11.6 sec., 3. 8. Meerburg 12 2 sec.. 4 J. P. Fontein 12.4 sec. 800 M. hardloopen: 1. G. Kaay (Lugdunum) in 2 min. 20.6 sec.; 2. F. Jut te (A. S. C.) in 2 min. 21.4 sec 3. G. de Tango (U. V. SA in 2 min. 22.8 sec. Touwtrekken: 1. Quick Boys I, 2 U. V. S. I Doeltrappen: 1. R P. A. E Jos son (A. S. CA 18 p.. 2. A. Bliek (A. S. C.) 14 p.. 3 H. van Doursen (U. V. SA 13 p., 4. A. v. d. Laan (Lugd.) 12 punten. Driesprong: 1. J. Goslings (A. S C.) 11.63 M„ 2. S. Meerburg (U. V. S.) 11.42 M., 3. J. Kooreman (U. V. S.) 11.27 meter. Dribbelen met don bal: 1. R. P A. E. Josson (A. S. C.) in 17 sec., 2. A Bliek (A. S. C.) in 18 sec., 3. J Koore man (U V. S.) in 20 sec. Estafette-loop 4 X 100 M.r 1 U. V. S. I in 48.6 sec., 2. U. V. S. II in 49 8 sec3. A. S. C. I 50,2 sec. De ploegen waren als volgt samenge steld: U. V. S.: Brusche, Laman, Boom, Meer burg. U. V. S. II: Annokee, Wassenborg, do Lange, Wondergem. A. S. C. I: Dellebarre, Bliek, Jutte, Fon tein. 80 M. hardloopen Juniores: le serie: 1. N. Matzo (A. S. CA in 11 sec., 2. S Swanenburg (TT. V. SA in 11.4 sec.; 2e serie: 1. IT. J. Imthorn (Norvicus) in 12.2 sec., 2. J. Buzeman (A. S. G.) in 12.4 sec. Finale: 1. N. Matze in 11 sec., 2. H. J. Imthorn in 11.2 sec. Verspringen Juniores: 1. J. P. Pluimgraaf (Quick Bovs) 4.73 M., 2. N Matze (A. S. C.) 4,42 M. Het aantal door de doolnemenrlo vcreeni- gingen in de diverse nummers behaalde punten is als volgt: U.V.S. A.S.C. Rac. Q.B. Lugd. 3 3 3 4 4 2 1 2 3 3 3 1 5 Speer Kogel Hoogspr. 100 M. 800 M. Driespr. Baldribb. Doeltr. Discus Totaal 26 19 Persoonlijke prijzen: 1. S. Meerburg (U. V. S.) 14 punten, 2. R. P. A. E. Josson (A. S. CA 9 punten. Na afloop der atletiekwedstrijden volg de do prijsuitreiking. De Voorz. van den L. V. B., de heer P. H. Steenhauer bracht dank aan de jury, do medewerkenden, de vereeniging A. 3. C. en de schenkers der prijzen Hij wees erop, dat de deelname aan de athletiek toeneemt en dat er bij de wedv strijden-een gocdo geest heeft geheorscht. Verder bracht spr. in het bijzonder daak aan den heer P. J. Hoogendam, die thans voor do vierde maal als wedstrijd-secreta ris bij do athletiokwodstrijden hooft gefun geerd en deelde mode, dat het bestuur van den L. V. B. had besloten den heer H. als herinnering hieraan oen cadeautje te ge ven. Hierna werden door den heer Anton Metz de prijzen uitgereikt. Tot slot van den goed geslaagden dag volgde een wedstrijd van A. S. G tegen do Rest van Leiden. Bij A. S. C. was v. d. Mark vervangen door C. Jansen, bij de Rest van Leiden speelde Raar op de plaats van Keorewoer on J. Bekkering linkshalf. Over den wedstrijd zullen w-e maar niet veel zoggen, 't was geen der-do klas voetbal. Voor do rust was A. S. C. nog aardig op dreef, maar vrouwe Fortüna was alweer niet op de hand van Rood Zwart. (Waar moet dat heen?) Na de rust raakte A. S. C. uitgespeeld en kwam de Rest in actie. Het verloop is gauw verteld. Door Gos lings werd het 1—0, waarna de linksbin nen der Rest 11 maakte. Door goed sa menspel van Goslings met Bliek werd het door deze 21, doch door een fout in do A. S. C.-verdediging werd het 22. Dan hernam Goslings met eon mooien kopbal de leiding (32), maar daarna was het met A. S. C. gedaan. Spoedig na do her vatting was de stand weer gelijk, toen v. d. Moer na een schot gekeerd te hebben den bal voor de voeten van v. d. Laan stompte (33). Langzaam aan krijgt de Rest eenig overwicht, doch voorloopig blij ven de doelpunten uit. Leo Janssen krijgt bet dan weer eens op z'n heupen en loopt het veld uit na een herhaalde schermutse ling met den linksback der tegenpartij. Tot een kwartier voor het einde' blijft de sland gelijk, doch dan komt v. Well los en hij weet door twee goede schoten den sland op te voeren tot 35, waaraan ten slotto nog het zesde doelpunt wordt toegevoerd, zoodat het resultaat was dat A. S. G. met 63 verloor. We hebben dat vroeger wol eens anders gezien! To half acht was alzoo do wedstrijdmid dag ten einde. Reccrd-wedstrijden te Werve. Zaterdagmiddag zijn do janrlijkscho tweedaagsche recordwedstrijden om den To Werve wisselbeker aangevangen Do eerste dag was uitsluitend gewijd aan do verwerking van de nummers voor nieuwelingen, wat niet wegnam, dat do be langstelling vrij groot was. Do uitslagen vnn den eersten dag lui den: 190 M. hardloopen voor nieuwelingen: le serio 1. J. Both (V. on L.) in 12 sec.; 2. J. do Kok (Te Werve) in 12.2 sec-; 2o se rie: 1 G. Elze (Trekvogels) in 12 san.; 2. P. Lap (V. en L.) in 12.4 sec.; 3o serie: 1. M. Kort (D-F.C.) in 12 sec.; 2. J. Reich® (V. en L.) in 12.4 sec.; 4o serie: 1. J. do Lyster (P.P) in 11.6 sec.; 2. F. v. d- Lin den (Haarlem) in 12 sec.; 5e serie: 1. H. Ikmto (Donar) in 12.2 sec.; 2 T Rateriug (Hellas) in 12-4 sec.; 6e serie: 1. J. Gol'rCi (V o. 1.) in 12.4 sec.; 2. J. v. d. Kolk (Het Noorcitc) in 12.4 sec.; 7o serie: 1 W. Scheffer (Vitesse) in 11.8 sec-: 2. A. do Rijk v. d. Gracht (Trekvogels) in 12.6 sec.; 2 G. B'-xant (Het Noorden) in 12.0 sa.* io halve beslissing: 1. J. Both (V. cn L-) in 11 8 iO sec.; 2 De Lijslc- (P.P.) in 12 sec., 3. E!c«» (Trekvogels) iu 12 sec.); 2o halve beslissing: 1. Scheffer (Vitesse, Arnhem) in 12.2 sec.; 2. G. do Rijk v. d. Graf (V. en L.) in 12.2 sec-; 3. G. de Recht (Trekvogels) in 12.2 sec Beslissing: 1. Both in 11.6 sec.; 2. Schef fer in 11.8 sec.; 3. de Rijk v. d- Gracht in 12 sec.: 4 de Lijster; 5. Elze er 6. do Recht 80 M. hardloopen Juniores, lo serie: 1. D. Westerveld (Haarlem) in 10.8 sec-) 2. A. Faay (Sparta) in 11.2 sec.; 2o serie: 1. D. Prins (V. en L.) in 10 sec.; 2. C. Dorsman (Haarlem) in 10.4 sec.; 3o serie: 1. W. Beerenschot (V- en L.) in 10.8 soc.; 2. P. Grooiman (Zwaluwen) in 11.4 sec.; Beslissing: 1. D. Prins (V. en L.) in 10 sec.; 2- C. Dorsman (Haarlem) in 10 4 sec.3. W. Beerenschot (V. en L. in 10.4 s. 400 M. hardloopen (klasse CA: lo serie: 1. N. Ansems (Trekvogels) in 2 m- 53.2 sec.; 2. J. Nicolay (Het Noor den) in 2 m. 56.8 sec.; 3. H. v. Mens (Do nor): 4. G. Middelkoop (Sparta, Dordt) en 5. E. Gras (Haarlem); 2o serie: 1. J. v. Galen (P-P.) in 2 m 55.4 sec.; 2. P. Leeu wendal (V. en L.) in 2 min. 57.2 sec.; 3. G. IJylstra (V en L.); 4. A. v. d. Stee (P P en 5. P. v. d. Heydon (Vitesse). 3o sorie: 1 R. Reutzer (R-F.A.C.) in 2 m. 54.4 sec.; 2. J. Dresen (Zwal.) in 2 m. 57.4 sec.3. H. Simons (Trekvogels); 4. L- Looy (Feijenoord) on 5. P. Meershoek (Zwaluwen). Beslissing: 1. Reuter (R.F.A.C.) in 2 m. 50.2 sec.; 2. J. v. Galen (P.P-) in 2 min. 51 8 sec.; 3. L. Looy (Feijenoord) in 2 m. 53.8 sec.; 4- P. Meershoek (Zwaluwen); 5. P. Leeuwendal (V. en L.). Do eindspurt was hier zeer scherp. Reuten van R.F.A.C- lag tot in do laatste bocht voorop- Uit do achterste gelederen kwam v. Galen toen mot oen snellen spurt opzetten en bedreigde den leider stork. Dezo zelto een krachligen spurt in on wist zich op de eerste plaa's to handhaven Verspringen met aanloop (nieuwelingen): I. H. Bonte (Donra) 0.14 M..; 2. L. Looy (Feijenoord) 6.10 M.; 3. A- Lichthart (P. P.) 6.08 M.; 4. De Bakker (V. en L.) 5.95 M Hoogspringen met aanloop (nieuwelin gen): 1. J. Kamstra (Zwaluwen) 1-65 M.; 2. J. Colyn (V. en L.) 1.00 M.; 3 VliegenL. hart (Sparla, Delft) 1.60 M.; 4. J- v. Woor- kom (To Wervo) 1.60 M. Speerwerpen (nieuwelingen): 1. W. vau Woorkom (V. cn L.) 46.85 M.; 2. L- Looy (Feijenoord 41.47 M 3. H. Thcssing (V on L.) 40.84 M-; 4. W. ErunalMHM» (Sparta, Delft) 40.14 M.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5