HAROL INGEZONDEN HDEEUNG INGEZONDEN MEDEÓEEUNcl MIJNHARDT's de streek van Stanislau een peil van vier meter boven normaal. Daar er in liet overstroomde gebied ge brek aan levensmiddelen heerschi, zijn do prijzen van brood, vlccsch en andere le vensbehoeften reeds met 100 pet. gestegen. Talrijke toeristen, die met vacantie in de lager gelegen gedeelten der Karpatkon vertoefden, konden noch vertrekken, noch zich van levensmiddelen voorzien. De schade aan de raffinaderijen en an dere petroleuminstallaties in het Borislaf- dislrict wordt op twee milliocn gulden ge schat: Volgens de laatste berichten is de wa terstand hier iets gedaald, zoodat het ge vaar voor een uitbreiding van de ramp is afgenomen. Het spoorwegverkeer is nog niet hervat. Op het traject Dembin-Skulen is de spoordijk over een afstand van 500 M. weggespoeld. Ook op andere plaatsen werden de dijken over honderden meters yernield. De bewoners van Sokolow zitten thans reeds drie dagen zonder levensmiddelen en men is er nog steeds niet in geslaagd hen uit hun isolement te verlossen. De red dingsploegen moeten hen van de daken van huizen en kerken en uit boomen weg halen, waar zij thans reeds dagen ver toefden. In de San en de Dnjestr stijgt het wa ter nog steeds, evenals in den "Weichsel, doch men hoopt door het versterken van de dijken* waaraan thans met alle krach ten wordt gewerkt, een nieuwe ramp te voorkomen. ELF ARBEIDERS DOOR STEEN BLOKKEN GEDOOD. Ongeluk in een bazaltgroeve bij Landsburg. Het „Kasseier Tageblatt" meldt, dat gistermiddag in een bazaltgroeve nabij Landsburg een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. Door het te vroegtijdig ont ploffen van een dynamietpatroon werden vele arbeiders door rondvliegende steen blokken getroffen. Tot dusver zijn elf dooden geborgen. Nadere bijzonderheden omtrent het ongeluk ontbreken nog. Ontploffing in een vuurwerkfabriek. Reeds elf lijken geborgen. Door een ontploffing is de vuurwerkfa briek to Villa Humberte in de provincie Buenos-Aires vernield. Tot dusver zijn elf lijken geborgen. Verscheidene employé's worden nog vermist. Auto in een ravijn gestort. Twee dooden, elf gewonden. Uit Barcelona wordt gemeld: Een vracht auto, die bedevaartgangers naar het kloos ter lo Montserrat vervoerde, is in een ra vijn gestort. Twee personen werden ge dood en elf gewond. Het moordende verkeer- 475 dooden in het eerste halfjaar van 192 7. De Metropolitan police heeft de cijfers gepubliceerd van Londens verkeersonge vallen waaruit blijkt, dat gedurende April, Mei en Juni dagelijks gemiddeld drie per sonen werden gedood en 323 gewond. Het gevaar in Londens straten neemt schrikbarend toe. Terwijl gedurende het eerste kwartaal 214 personen zijn gedood en 21.342 gewond, waren deze cijfers voor het tweede kwartaal respectievelijk 261 en 20.725. De dood van de 475 slachtoffers werd in 115 gevallen veroorzaakt door zorgeloos oversteken. In 75 procent der gevallen waren de voetgangers do oorzaak van het ongeluk. Verleden jaar bedroeg het aantal dooden gedurende dezelfde periode 441 en voor het geheele jaar 1003 met 46036 ge wonden. Dit jaar is het laatste cijfer bijna' bereikt, zoodat 1927 voor Londen wel een treurig record-jaar zal beteekenen, zonder dat men weet op welke wijze het verkeers- monster te temmen. Hef drama van hef pefroleumschip op den Rijn. Omtrent het in de lucht vliegen van een met petroleum geladen schip in de Rijn haven Lauterburg worden nog do volgen de bijzonderheden gemeld: Met twee doffe slagen die 20 K.M. in den omtrek werden gehoord, vlogen schip en lading brandend in de lucht. Drie leden der bemanning baanden zich een weg door den gebarsten scheepswand en be reikten zwemmend den oever; op dat oogenblik had de op het water drijvende petroleum nog geen vlam gevat. De drie overige leden dor bemanning moeten even wel verdronken zijn. Do dronken matroos, die door zijn onvoorzichtigheid bij het af strijken van lucifers de ramp veroorzaakt heeft (hij was namelijk op een verkeerd schip geklauterd en zocht met behulp van lucifers naar den weg) moet eveneens om het leven zijn gekomen. De zuster van den kapitein en haar zes jarig dochtertje, die door het met bran dende petroleum bedekte water moesten zwemmen, bevinden zich buiten levensge vaar. De vrouw werd door toedoen van haar broer, den kapitein van het schip, gered. Van den oever af zag men, hoe deze, die zelf in lichtelaaie stond, haar een reddingsboei toewierp. Dientengevolge slaagde zij er in, zichzelf en haar kind boven water te houden. De kapitein echter had zulke zware brandwonden opgeloopen, dat hij een hem toegestoken stang niet langer kon vasthouden en naar gemeld verdronk. Een droom die uitkwam? In do Londenscho Evening Standard le zen we het volgend bericht, dat we voor rekening van genoemd blad moeten laten: Toen -do 17-jarige Alice Salt vandaag (1 September) op haar werk kwam in do REUKLOOS HAARWATER bevordert de zindelijkheid van Uw haar. De kwaliteit is zeker goed, wanneer U vraagt naar Verkrijgb. bij Drogisten in flacons 30 en 45 ct. Voor Engros: Fa. F. VAN DORP, Leiden 13158 fabriek van do Cascelloid Company, fabri kanten van celluloid speelgoed te Leicester zeide zij tegen haar gezellinnen dat zij 's nachts gedroomd had dat de fabriek af gebrand en zij zelve gestikt was. 's Morgens brak brand uit op de tweede verdieping van de fabriek en zij kwam in de vlammen om. Andere arbeidsters konden zich in vei ligheid brengen. Men dacht dat alle gered waren, maar toen appèl word gehouden, antwoordde het meisje Salt niet. Het was toen te laat om haar te redden, want de vlammen laaiden boven het dak. Juffrouw Salt, een knap en aardig meis je had ook met haar ouders aan het ont bijt over haar droom gesproken. Door den strcom gedood. Uit Tiinblin (Penn.) wordt gemeld: Zes lijnwerkers bij do telefoon zijn geëlectrocu- teerd, doordat zij lijnen aanraakten, waar op een spanning van 33.000 volts stond, Zij waren op slag gedood. Een jongen geëlecfrocufeerd. Te Newport, in Monmouth, is een vijf tienjarige jongen, een zekere Ronald Wil liams, geëlectrocuteerd in zijn slaapkamer gevonden. Hij was bezig met net herstel len van zijn draadlooze apparaat. Geble ken is dat hij een stuk draad in zijn mond had genomen en daarna een draad van een electrische tafellamp had vastgegrepen, die niet behoorlijk was geisoleerd. De stroom was door hem heengegaan via zijn mond naar het draadlooze toestel. Hel eenige uitwendige teelten dat hij vertoonde, waren een paar verbrande lippen. Hun vriend vermoord. Om aan de verzekering te kom en Te New-York werd eenigen tijd geleden groot opzien gebaard door den moord op den jeugdigen Benjamin Goldstein. Onder verdenking dezen moord te heb ben gepleegd, arresteerde de politie twee vrienden van Goldstein, namelijk den 18- jarigen Harry Greenberg en den 20-jari- gen Irving Rubinzahl. Beiden hebben thans bekend, do daad te hebben gepleegd, en wel naar zij verklaren op aanstichting van een zekeren Joseph Lefkowitz, die op Goldstein's leven een verzekering van 20.000 pond sterling had gesloten. Als belooning heeft Greenberg van Lef kowitz wat nieuwe kleeren gekregen. Ru binzahl ontving een bedrag van 64 pond sterling, hoewel Lefkowitz hem 100 pond en een nieuwen auto had beloofd. Nederlandsch Oost-lndië DE G. G. EN DE DOODSTRAF. Een Aneta-lelegram van 1 September uit Batavia meldt dat de Gouverneur-Generaal vier vonnissen, waarbij Bantamsche com munisten ter dood werden veroordeeld, heeft bekrachtigd- Op zichzelf zou dit feit geen bijzondere vermelding verdienen: Nederlandscli-Indië is een gebied, waar de doodstraf nog geldt, en wanneer een vonnis eenmaal door een rechtbank is uitgesproken, heeft in aller laatste instantie de G. G. het recht van gratie, d.w.z. hij bekrachtigt een vonnis of wijzigt de doodstraf in levenslange gevan genisstraf. Onder den vorigen Gouverneur-Generaal Mr. D. Fock, is nooit een doodvonnis vol trokken, en men mocht- dus aannemen dat het hier een principieele opvatting gold. Maar bij den tegenwoordigen Gouverneur- Generaal, Jhr. A.'C. D- de Graeff, is do zaak anders gesteld. Onder zijn bewind vielen de communistische relletjes (No vember 1926 te Batavia en in Bantam, Ja nuari 1927 ter Sumatra's Westkust), onder zijn bewind werden de aanstokers en de bedrijvers van die troebelen berecht. Tot nu toe werden door verschillende Landra den ongeveer een tiental doodvonnissen geveld, en die doodvonnissen werden tot 1 September door den Gouverneur-Ge neraal in levenslange gevangenisstraf ver anderd. Tegenover al die „begenadigden" vond men in Indië twee meeningen: de eerste was, dat ook do tegenwoordige G. G. een principieele tegenstander was van do dood straf; de tweede meening luidde dat de heer De Graeff uit ethische overwegingen geen deelnemers aan do communistische relle tjes ter dood wilde zien brengen. Do twee de meening won nog terrein, toen enkele maanden geleden het doodvonnis van een roofmoordenaar te Padan door den G.-G. bekrachtigd en door den heul van Batavia, Bapa Tere, voltrokken werd. Steeds feller werden in verschillende bladen do aanvallen op den G-G., dien men slapheid en gebrek aan overtuiging verweet. En nu meldt plotseling een telegram, dat ook inzake do communistische relletjes, „een exempel zal worden gesteld", dat vier communistische raddraaiers tegelijk door een beslissing van den G.-G. tot de zwaarsto straf zijn veroordeeld. De vorige wijzigingen van doodstraffen in levenslang waren dus geen uitingeji van een principe, noch hadden zij iets met meer of minder ethische opvattingen van den Gouverneur-Generaal to maken; men mag thans aannemen, dat dezo onverwachte beslissing het resultaat is van zeer ampele overwegingen van den Landvoogd. SPORT voetbal R. K. FEDERATIE. De competitleindeeling. De „Sport 111." publiceert de volgende competitie-indeeling Eersteklasse A. Valkenburg, V.V.H., Concordia, Olyru- pia, Armada, Kimbria, Caesar, R. K. Ö.N. S., Wilhelmina. Eerste klasse B. Mulo, R. K. T.V.V., Union, Hees, Gen nep, Venlo, Noviomagum, Kolping. Overgang ski asse B. Wilskracht, De Meer, R.K.A.V., E.M.M., Limvio, V.V.Z., U.V.C., Fortitudo. Overgangsklasse O. Graaf Willem, G.D.A., D.H.L., L i s s e, Excelsior, H.B.C., Beverwijk, H.M.S. Tweedeklasse H. Duiven, Leiden, D.O.N.K., Graaf Wil lem 2, V.E.P. R. K. S. V. „Leiden". De R. K. S. V. „Leiden" opent morgen het voetbalseizoen met twee vriendschap pelijke wedstrijden op het „Leiden"-ter- Het programma luidt: 12.30 uur „Leiden" IIS.J.S. II. 2.30 uur ,Leiden" IS.J.O. I. Wij hopen van harte, dat reeds op dezen eersten wedstrijddag moge blijken, dat do belangstelling voor de R. K. Sportbeweging in de Sleutelstad stijgende is. DIOC. HAARL. BOND. R. K. V.V.L. Zondag a-.s. speelt V.V.L. I en II voor de S.N.A.-serie te Stompwijk. Het 2e elftal om 2 uur, tegen A.V.V. II en V.V.L. I om drie uur tegen S.N.A. I. Vertrek voor het 2e elftal te 1 uur, voor het le elftal te 2 uur vanaf de Molenlaan. Het 3e elftal van V.V.L. speelt op eigen terrein een vriend- schappelijken wedstrijd tegen S.N.A. III te twee uur. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Het le elftal is Zondag vrij. Het 2e elf tal trekt naar Stompwijk om daar voor de Seriewedstrijden van S.N.A. het 2e elftal van V.V.L. te bekampen om den len en 2en prijs. Wij gelooven wel, dat A.V.V. een kansje heeft om den len prijs to winnen; er dient dan echter flink aangepakt te worden, daar V.V.L. een niet te onder schatten tegenstander is. Wij vertrouwen dus, dat de 2e elftallers goed zullen sa menspelen en in een fairen wedstrijd zul len trachten den len prijs te behalen. Vertrek per fiets te 1.15 u. van het Pa tronaat. Het 3e elftal speelt te 1 uur thuis een vriendsch. wedstrijd tegen S.D.C. 4. Wij rekenen er op, dat allen hun best zullen doen een zoo goed mogelijken wedstrijd te spelen, hetgeen een goede oefening moet zijn voor de a.s. competitie. KORFBAL. Seriewedstrijden L. K. C. „Fluks". Morgen worden do jaarlijksche serie- wedstrijden gehouden van de Leidsche Korfbal Club „Fluks" om den „Van Zim- ■meron beker". Uitgenoodigd zijn H.S.V., H.K.V. en Fluks. Het programma luidt: 13.30—14.30 H.S.V.—H.K.V. 14.50—15.50 H.S.V.—Fluks. 16.10—17.10 Fluks—H.K.V. LAWNTENNIS. DuitschlandNederland. Gisteren is to Düsseldorf de landcnwed- strijd DuitschlandNederland begonnen. De Nederlandsche Tennisploeg is door het ontbreken van mej. Kea Bouman en de heeren Timmer en Diemer Kool zwaar ge handicapt. Het resultaat van den eersten dag is, dat Duitschland alle acht gespeel de partijen won, zoodat de stand thans 80 voor de gastheeren is. ATHLETIEK De wedstrijden van den L. V. B. Morgenmiddag te halftwee houdt de Leidsche Voetbalbond op het A-S.G.-terrein aan de De Kempenaerstraat zijn jaarlijk sche athletiekewsdtrijden voor voetballers, waarvoor de belangstelling groeiende blijkt to zijn. Het aantal deelnemers be draagt 64, verdeeld als volgt: Quick Boys 10, Lugdunum 13, U.V.S. 17, A.S.G. 15, Norvicus 6, L.F.G. 1 en Raceel 2. Gelijk indertijd op do jaarvergadering van den L. V- B. is medegedeeld, is erdoor iemand, die onbekend wenscht te blijven, een wisselbeker uitgeloofd, welke voor een jaar eigendom wordt van de vereeniging, die de meeste punten behaalt in de per- soonlijko wedstrijden. De puntentelling heeft aldus plaats: Voor do eerste plaats 3 punten, voor de tweede plaats 2 punten en voor de derde plaats 1 punt. Estafette loop, touwtrekken en junioresnummers vallen buiten dezo telling. Door eenzelfde puntentelling zal beslist worden, welken deelnemer do persoonlijke prijs, een luxe voorwerp, uitgeloofd door den heer Ch. A. van Spall, ten deel zal vallen. Voor de verschillende nummers is als volgt ingeschreven: speerwerpen, 6 deeln.; discuswerpen, 6 deeln.; kogelstooteu, 5 deeln.; hoogspringen met aanloop, 13 deel nemers, 100 M. hardloopen, 20 deeln.; 800 M- hardloopen, 14 deeln.; touwtrekken, 4 deeln. ploegen; doeltrappen, 17 deeln.; driesprong, 10 deeln.; dribbelen met den hal, 11 deeln.; estafette 4 m. 100 M., 5 deeln. ploegen; 80 M. hardloopen juniores, 6 deeln.; vèrspringen juniores, 6 deeln. Het programma voor de wedstrijden luidt als volgt: 1.30 u.: series 100 M- hard loopen; 1.50 u.: series 80 M. hardloopen (uniores); 1.45 u.: kogelslooten; 2 u.: drie sprong; 2 u.: doeltrappen; 2.25 u.: 800 M. hardloopen, 2-35 u.: baldribbelen; 2.50 u.: demi-finale 100 M. hardloopen; 2.50 u.: vèrspringen (jniores); 3.10 u.: hoogsprin gen; 3.40 u.: speerwerpen; 4 u. finale 100 M. hardloopen; 4.10: finale 80 M. hard loopen (juniores); 4.15 u-: discuswerpen; 4.30 u.: 4 m. 400 M. estafette; 4.40 u.: touwtrekken; 5 u.: prijsuitreiking. Daarna speelt A.S.G. een voetbalwed strijd tegen de „Rest van Leiden". ZWEMMEN. De Aspiranten-wedstrijden der L.Z.C. Gisternamiddag te kwart over zes wer den in de Gemeentelijke Zweminrichting aan den Hooge Rijndijk de aangekondigde adspirantenwedslrijden der Leidsche Zwem- club gehouden. 't Mag ongetwijfeld een goed idee ge noemd worden de adspiranten eens in on- derlingen kamp naast elkaar te zien strij den. Daar valt voor hen zelf wat uit to leeren en men krijgt daardoor een over zicht van wat er in de jonge zwemwereld huist. Wo zullen niet elk der nummers 't was een heel aardig en goed gevuld program ma aan 'n bespreking onderwerpen. Wo willen volstaan met te zeggen, dat er heel goed door sommigen gewerkt is en dat zij in de geleverde prestaties ongetwijfeld een aanleiding zullen vinden om zich ook in den vervolge geducht te oefenen. Dg uitslagen luiden: 25 M. vrije slag voor meisjes van 11 13 jaar, 7 deeln-: le pr. B. v. Halderen in 28 3/5 sec., 2e pr. A. Verhaar in 28 4/5 sec., 3o pr. A. Platteel in 29 3/5 sec. 25 M. vrije slag voor jongens van 11 13 jaar, 2 deeln.: le pr. N. Ouwerkerk in 19 sec., 2e J. Stijnman in 19 1/5 sec- 25 M. rug voor meisjes van 1416 jaar, 6 deeln.: le pr. Cisca van Noort in 241/5 sec., 2e pr. R. v. Gelder in 26 sec., 3e pr. Truus Duyvetten in 27 3/5 sec. 25 M. rug voor jongens van 1416 jaar, 3 deeln-: le pr. G. de Reede in 20 sec., 2e N. Matze in 22 2/5 sec. Hierna werden eenige zwemslagen gede monstreerd door de Gebrs. Smink en wel een crawlslag en rugcrawl volgens de me thode van den heer Martin Meigen, trainer van den Ned. Zwemhond. Deze methode heeft ten doel de schouderspieren meer dan tot dusver gebruikelijk was te laten wer ken om de snelheid zoo hoog mogelijk op te voeren. Vervolgens werd een estafette-wedstrijd gehouden door de adspiranten van de L. Z. C. en de Zijl over 5 m. 25 M. Voor do L. Z. C- kwamen uit H. v. d. Reyden, Sj. Hiemstra, N. Matze, Truus Duyvetten en Cl. de Reede, voor de Zijl: A. v. Egmond, J. Hakkaart, J. v. d. Mark, 1. Planjo en F. v- d. Horst. De L. Z. C.-ploeg won in 1 min 4-7 sec. en legde alzoo beslag op de zilveren me daille van den N. B. L. O., afd. Leiden. Do tijd van de Zijl was 1 min. 54 sec- Do verdere uitsiagen luiden: Verwerpen polobal voor heeren: le pr. J. P. Buys 201/4 M., 2e pr. J. Goekoop 18 1/2 M., 3ep r G- Hofsteenge 18 M. Verwerpen polohal voor dames: le pr. R. de Bink 8 1/4 M-, 2o pr. A. v. Noort 8 Meter. 40 M. snelzwemmen met polobal voor jongens: le pr. H. v. d. Reyden in 32 3/5 sec., 2e pr. N. Matze, in 34 4/5 sec., 3e pr. P. v- d. Meer, in 35 2/5 sec. 40 M. snelzwemmen met polobal voor meisjes: lo pr. C. v. Noort in 42 sec., 2e R. v. Gelder in 4-7 sec. Hoogspringen met aanloop: le pr. H. v. d. Reyden 1-10 M., 2e pr. A. Hansen en P. v. d. Meer, beiden met 1 M. Van de meisjes sprong Ciska v. Noort het hoogst. Tot slot werd een polowedstrijd ge speeld tusschen L. Z. C. V en de Zijl III. Voor de rust scoorde de L. Z- C. éénmaal, daarna tweemaal, waartegénover de Zijl geen enkel punt kon stellen. De L. Z. C. won derhalve met 30. Na afloop der wedstrijden reikte de voorzitter der zwemclub, de heer J. W. IJdo Ezn., de prijzen uit. De Eur. zwemkampioenschappen. Mej. B r a u n wint een 400 M. v r ij e slag serie. Gisteren werden de wedstrijden te Bo logna voortgezet met de nummers voor de dames. In het nummer 400 M. vrije slag dames, werden <le series gewonnen door Miss La- verty (Engeland) in 6 min. 21 sec. en Mej. Braun (Holland) in 6 min. 16.8 sec. (Nieuw Ned. record). Mej. Klapwijk werd vierde. Door de heeren werden in de series 400 M. vrije slag de volgende resultaten be reikt: le Serie: 1. Arne Borg (Zweden) in 5 min. 2 3/5 sec.; 2. Herbert (Duitschl.) 2e Serie: 1. AntosPanos (Tsjecho Slowakije) in 5 min. 22 4/5 sec.; 2. Perges (Duitsch land). 3e Serie: 1. Baccigalupo (Italië), 2. Van de Plancque (Frankrijk). 4e Serie: 1. Andrassi (Hongarije in 5 min. 37 4.5 sec.; 2. Coutch (Tsjecho Slowakije). WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swfft." Morgen zal er een clubtocht gehouden worden naar den Haag, ter gelegenheid van den wedstrijd: De ronde van den Haag, waaraan ook wordt deelgenomen door de Swiftleden N. Kop en J. Wurzer. De samenkomst is 7.45 u. aan de Gijse- laarsbank, vertrek 8 uur. Gisteravond had op dc vergadering de prijsuitreiking plaats van de in Augustus verreden wedstrijden. De prijzen der re- cordrit vielen ten deel aan J. Wurzer en W. Graafmans. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten. 60 ct Zenuw-Tabletten 75ct Staal-Tabletten90 ct Maag-Tabletten. 75 ct 13216 Bij Apoth. en Drogisten LUCHTVAART GEEN NIEUWS VAN DE „ST. RAPHAEL". Is er nog hoop? Een aanwijzing dat zij v e r d w a a ld z ij n. Nog steeds wacht men tevergeefs op be richten omtrent de „St. Raphael", het vliegtuig van Hamilton en Minchin. De ongerustheid is thans ten top gestegen en men twijfelt ernstig aan het behoud der moedige piloten. De eenige hoop is nog slechts, dat zij door een kleine stoomboot zonder draadlooze installatie of door een visschersboot zijn opgepikt; ook is het niet uitgesloten, dat zij gedwongen waren, in een niet of schaarsch bevolkt gedeelte van Canada te dalen. Ofschoon er zich volgens de scheep vaartautoriteiten thans vijf a zevenhon derd schepen op het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan bevinden, heeft tot. dusver geen hunner gemeld de „St. Raphael" gezien te hebben. In den zomer plegen de schepen de z.g. Zuidelijke route te volgen, welke ongeveer 50 K.M. breed is. Deze route ligt iets Zuidelijker dan die, welke de „St.-Rapliael" heeft genomen. De stoomschepen „Cedric", „Lancas trian", „Bclgenland", „Homerick", „Mont Royal", „Montcalm" en twee Noorsche schepen zijn draadloos in contact ge weest met het Brilsche ministerie van Luchtvaart en hebben gemeld, dat zij niets van het vliegtuig hebben waargenomen. Luchtvaart-experts beginnen eveneens de hoop op te geven Uit New-York wordi gemeld, dat vol gens een draadloos bericht het licht van een vliegtuig gezien zou zijn door het Ne derlandsche stoomschip „Blijdendijk" op 31 Augustus j.l. Wanneer dit licht echter dat van de „St. Raphael" mocht zijn, zou dit beteekenen, dat de piloten verdwaald waren Volgens bet telegram bewoog zich bet licht in Oostelijke richting. Ook laat 'in den avond waren noch op het ministerie van Luchtvaart noch op Croydon berichten over de vliegers ont vangen. Men gaat hier wanhopen en het schijnt, dat ook dit spel van moed en doorzettingsvermogen verloren is. De tra gedie van Nungesser en Coli schijnt zich herhaald te hebben. In de afgeloopen 24 uur is het weer bo ven den Oceaan veel slechter georden. On geveer boven het midden van den Oceaan en in het Noordelijke gedeelte de „St. Raphael" zou de Noordelijke route volgen heeft zich een centrum van zeer slecht weer ontwikkeld. Dit bcteekent, dat over ten minste duizend K.M van de waar schijnlijke route en krachtige wind heeft go waaid, gepaard gaande met bewo'king en regen. In open ruwe zee zuu de opvouwbare boot van het vliegtuig bezwaarlijk te wa ter gelalen kunnen worden en hel drijvend houden zou met groole moeilijkheden ge paard gaan. In het Westelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan en ter hoogte van de kust van New Foundland is het weer een weinig verbeterd door het op trekken van den mist, zoodat, indien do „St. Raphael" over den Oceaan is geko men, de kans om gered te worden veel grooter is. dan indien de machine in het midden van den Oceaan is gedaald. Hoe dichter de machine nabij New- Foundland is gekomen, des te grooter is ook de kans dat de inzittenden opgepikt kunnen worden door visschershooten, waarvan de meesten niet over een draad looze installatie beschikken. Er kunnen 'dus nog verscheidene dagen voorbij gaan voordat het bericht over een eventueele redding Engeland kan bereiken. Men zal zich herinneren, dat toen de Engclschman Hawker en zijn metgezel in 1919 door een stoomschip zonder draadlooze in den At lantischen Oceaan werden opgepikt, het een week duurde eer het bericht van hun redding hekend werd. DE AND~r.I CC :.\.".MVLUC 1TEN. Levine heeft thans het voornemen te kennen gegeven, morgen zijn vliegtocht naar Amerika aan te vangen, wanneer al thans het weer gunstig is. Ook kapitein Courtney schijul op het punt te staan, zijn poging te wagen. Hij begaf zich heden met een watervliegtuig van Southampton naar Plymouth, waar hij zijn benzine-reservoirs zal vullen. Hij houdt zich gereed om naar New-York te starten. Met betrekking tot de vliegtochten van Canada naar Engeland wordt nog gemeld, dat de „Royal Windsor", die, zooals ge meld, een noodlanding moest maken, daar toe gedwongen was door het slechte weer, en niet, zooals aanvankelijk werd bericht, wegens het in brand vliegen ran de ma chine. Het ongunstige weer is tevens oorzaak- geweest, dat de „Sir John Carling", het vliegtuig, dat den Londen (Ontario)Lon den (Engeland) tocht wilde beproeven, do hervatting van den tocht tot morgen heeft uitgesteld. DE „PF1~C CF DETROIT" 7- 7 7 1. De vliegers Broek en Schlee zijn rnet da „Pride of Detroit" 24 uur te Stamboel op gehouden, omdat zij aan de Turksche autoriteiten geen verlof hadden gevraagd over de militaire zone te vliegen. Gister morgen vijf uur zijn zij evenwel vertrok ken, Een later bericht uil Bagdad meldt, dat zij aldaar geland zijn.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4