INGEZONDEN MEDEDEELINO Stoomvaartberichten STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) daar in de bollenstreek weinig behoefte bestaat aan Fransch voor kinderen, die geen verder onderwijs volgen. Do beer Alkemade sluit zich aan bij liet betoog van dr. van Nes. Tevens vraagt hij, of do kinderen, die nu het zevende leerjaar willen volgen, dit ook goed zullen kunnen doen. Spr. meent, dat daaraan in het ver leden wel eens iels heeft ontbroken. Do Voorz. zegt dat er onder de autori teiten veel verschil van meening bestaat of aan Fransch of aan een andere taal op de lagere school de voorkeur dient te wor den gegeven. Hij kan intusschen wel iets voelen voor do argumenten van do heereii Alkemade en Van Nes. en stelt voor uit bet voorstel te lichten de kwestie van de vakken.. Dan kan daarover later nog over leg plaats hebben met het hoofd der school en zoo noodig met den Inspecteur van het 1- O. Het aldus gewijzigde voorstel van B. en W. wordt hierop z. h. st. aangenomen. Thans moet weer gestemd worden over het voorstel-Van Nes om aan den onder wijzer den heer R. van do Puttelaar, als nog een vergoeding uit de gemeentekas te geven voor in het eerste kwartaal van 1921 gegeven lesuren, waarover in do vorige vergadering de stemmen staakten. -Thans wordt dit voorstel aangenomen met 6-2 st. terwijl de heer van Eeden wegens verwant schap met den h r Puttelaar buiten stem ming bleef. Hierop wordt do vergadering gesloten. I KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezor ge meente vergadert op Dinsdag a.s. des v.m. 10.10 uur. Punten van behandeling: 1. Bcëediging Raadsleden. 2. Benoeming van twee wet houders. 3. Mededeeling van ingekomen 6tukken. 4. Benoeming van twee leden in de commissi^ voor de Bedrijven. 5. Alsvo- ren van Fabricage. 6. Alsvoren voor het Grondbedrijf. 7. Alsvoren van vijf leden in de Berghaven-commissie. 8. Alsvoren van zes leden in de Bealsting-commissie. 9. Benoeming van een voorzitter in de commissie van toezicht op het Correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling. 10. Benoeming van drie leden in de Commis sie voor het nazien der gemeente-rekening 1926. 11. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan een onderwijzeres. 12. Voorstel tot aankoop van grond. 13. Voor stel tot wijziging der begrooting 1927. 14. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het is deze week niet erg rooskleurig geweest voor de tuinders, voornamelijk voor die tuinders, die thans 't twijfelachtig geluk hebben groole massa bloemkool te kunnen aanvoeren. Voor het buitenland wordt weinig of onvoldoende gevraagd en het gevolg is dan direct da ling der prijzen. Al sinds eenigo dagen is de prijs van dien aard dat van een niet- loonende gesproken kan worden. Ook met bospeen is het tamelijk slecht gesteld. Boo- nenprijs ook zakkende. Alleen do mooie zandaardappelen bleven gretig koopers vinden. De late bloemkool staat over het algemeen in het gewas slecht. Tuinbouwcursus. Wij zijn zoo vrij tuinders en toekomstige tuinders (boven 15 jaar) to verwijzen naar een advertentie in dit blad waarin mededeeling gedaan wordt dat dezen winter bij voldoende deel- lame een Tuinbouw-wintercursus zal ge geven worden. Inwoners van Katwijk a.d. Rijn, Katwijk a. Zee, Valkenburg enz., kunnen hieraan deelnemen. Dat hieraan geen behoefte bestaat zal wel niemand durven beweren. In don tegenwoordigen tijd heeft men aan de gewone ouderwct- eche practijk niet meer genoeg. In vele plaatsen worden tegenwoordig dergelijke cursussen met succes gegeven. Wacht nu eens niet tot liet weer te laat is doch geef u op, vooral de jongelui. Over enkele jaren komt u anders achter. Nu is de gelegen heid er. Neem die te baat. Volgens een Rijksregeling moet er een voldoend aantal deelnemers zijn, een aantal dat gemakke lijk verre overtroffen kan worden. Als men tenminste maar niet de kat uit den boom kijkt! OEGSTGEEST. Geboren: Johanna, d. van S. van Duivenvoorde en A. D. de Vink. Ondertrouwd: D. J. van Dijk te Veenendaal en M. Jansze te Oegstgeest. Gehuwd: G. J. Tijsen te Warmond en E. Dijkema te Oegstgeest. W. N. Hoo- genduin te Rijnsburg en M. O. do Wit te Oegstgeest. O. O. Tieleman te Rotter dam en A. E. de Jong te Oegstgeest. Overleden: S. M. Meijers 45 j. 'A. Breukel 53 j. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Al kan niet van een vluggen handel gesproken worden, het was einde der week toch aanmerkelijk beter dan enkele dagen daarvoor. Zinnia's gingen voor 0.801.10, Montbretia's niet gevraagd, 0.160.24, Asters wit 0.480.55, idem blauw f 0.350.46, idem rood J 0.360.45, Helianthus 23 39 ct., idem grootbloemig 11.60, Pom poen-Dahlia's 0.400.78., Dahlia's 1.60 2.80, Primubnus 0.150.20, Scabiosa 0.35—0.45, Gladiolussen f 0.35—0.80, Extra 1.10—1.20. SASSENHEIM. Gevestigd: N. v. Egmond van Kat wijk. Ch. v. Koningsbruggen van Voor schoten. M. G. G. v. Berkel van Lei den. H. U. Hoogendijk van Haarlem. L. v. d. Hulst en echtg. van Voorhout. D. v. d. Wialle van Leiden. A. M. Rot teveel van Woerden. C. v. Keulen van Noordwijkerhout. P. v. d. Jong en gezin van Gaasterland. E. J. M. v A. M. A. v. Reizen van Monster W. Diederiks en gezin van Alkemade. Wed. Vaandering geb. de Vries van Kampen. J. A. Heids- ma van Amsterdam. Vortrokken: N. Abbinlc naar Bever wijk. D. Koolman naar Heemstedo. G. M. Warnaar naar Voorschoten. A. M. Meyer naar Hazerswoude. J. Kage- naar naar Rijnsburg. O. M. de Groot naar Voorhout. O.. J. v. d. Eist- naar Oss. L. Oudshoorn en eohtg. naar Bever wijk. P. v. d. Bijl naar Alphen aan den Rijn. J. M. d. Hertog naar Everdiugen. M. Kaptein geb. Prins naar Haar lem. C. J. Elstgcest naar Hillcgom. M. H. Kübn naar Haarlem. J. W. Wce- bers geb. v. d. Broek naar Hillegom. M. W. Zoet naar Alkemade. J. B. v. d. Kraan naar Rijsenburg. W. Kooreman naar Oegstgeest. M. J. v. Zon naar Lei den. Geboren: Petrus Cornelis, z. van F. de Zwart en P. A. M. v. Munster. Jaco bus Cornelis, z. van G. Papendrecht en W. C. v. Klaveren. Anna Johanna Ma ria, d. van J. Wiering en A. C. v. d. Poel. Rachel C'atriena Trijntje, d. van D. v. d. Vis en R. C. Roos. Gehuwd: G. v. d. Meij jm. 45 j. en II. Does jd. 31 j. STOMPWIJK. Moedercursus. Gisteren werd onder leiding van Mevr. Ganzenboom de cursus geopend over moederschapszorg. Hoewel het aantal deelneemsters vrij aanzienlijk is, zijn er toch nog wel meerderen, die deze lessen konden volgen. Het bestuur van het Wit-Gelo Kruis rekent de volgen de week op nog drukker bezoek. WASSENAAR. Geboren: Theresia Marit Johanna, d. van O. Plat en J. C. Konings. Jacobus Johannes, z. van J. Th. Schroder en M. Th. Gottcnbos.Corrie, d. van A. M. Nieuwenburg en C. S. Schouten. Fran- ciscus Gerardus, z. van N. Korenhof en E. M. Uiterdijk. Ondertrouwd: C. van Wissen en A. A. Vis. K. Douwes Dekker en N. J. den Boer. Overleden: H. de Boer, m. van G. J. W. Ouwchand 51 j. E. S. Woodward 66 j. C. Molenwijk vr. van J. van den IJssel 62 j. C. R. E. C. Gelpke, wed. van B. Th. W. van Hasselt 83 j. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Raadsveigadering op Dinsdag 6 September a.s. voorm. half tien. Agenda: 1. Opening. 2. Beëediging nieuwe reedsleden. 3. Benoeming wethouders. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Be noeming commissie Bedrijven. 7. Benoe ming Bouwcommissie. 8. Voorstel tot vast stelling eener verordening op slachlrech- ten. 9. Verhuring of verkoop van het ge meente bouwland. 10. Comptabele rege ling. 11. Aanvulling van de verordening op de doorvaart van de bruggen. DE RBJKSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De raad vergadert a.s. Dinsdagmiddag te 2 uur. Agenda: lo. Beëediging nieuw gekozen Raads leden. 2o. Benoeming van twee wethouders. 3o. Voorstel tot verlenging met drie maanden van de met de Coöp. Boeren leenbank „Alphen en Omstreken" aange gane tijdelijke kasgeldleening. 4o. Voorstel verkoop van een perceel bouwgrond, aan de Zaalbergstraat aan P. H. van Keeken q.q. 5o. Voorstel tot bet verleenen van een crediet van 6000 voor het aanleggen van een straat die de Zaalberstraat zal verbinden met de Torenstraat. 6o. Benoeming van een lid der Schat- fingscommissic. 7. Benoeming leden van de Verschillen de commissiën. 8o. Verdceling van den Raad in afdee- lingen. Motorjacht verbrand. Donderdag avond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het motorjachtje van den heer Withof Keus. De knecht, die aan boord was verwijderde zich ijlings, beducht voor ontploffing van de aanwezige benzine. Het jachtje brandde geheel uit en is gezon ken. Gevestigd: P. Noorlander van Vleuten. Johanna C. Smits echtgen. v. G. C. van Es. van Woerden. W. v. d. Snoek van Hoenkoop. H. H. Practorius van Duitschland. Saartje M. Schellin gerhout van 's-Gravenhage. Vertrokken: Marretje Sclicrpen- zeel naar Zwammerdam. Johanna Piersma naar Waddinxveen, Aaltje de Wit naar Bodegraven, Hendrika G. M. Ligtermoed, naar Haarlem. Geertruida A. Hoogland naar Harmeien. Leent je Hogenes naar Koudekerk. G. Zeilstra en gezin naar Koudekerk. Elisabeth Deen naar Alkmaar. Geertruida H. Ruigrok naar Amsterdam. P. G. Drijver naar Oostburg (Z.). Geertje van Eg- mond echtgen. van P. de Vries naar Lang- sa N.O.I. N. J. P. Tuinenburg naar Boskoop. BOSKOOP. De Kerin^r.rtefeesien. Woensdag 31 Augustus is hier bet Ko- ninginnefeest gevierd, 's Morgens werd bet feest ingezet met klokgelui en koraalmu- ziek op het sportterrein. Om 9.30 uur werden door ongeveer 300 schoolkinderen eenige liederen gezongen op het sportter rein onder leiding van den heer Schoustra Te 9.30 uur was er optocht van pl.m. 1200 schoolkinderen, opgeluisterd door de plaatselijke muziekvereenigingn; de kin deren werden hierna in de schoeln getrac- teerd. 's Middags waren er kinderspelen op het sportterrein van 25 uur, en wel: tonsteken, mastklimraen, ringrijden per fiets, lange pijpenrace, potslaan, zakloo- pen, stoelendans, broodjeshappen, blaas- trappen, vlaggetje steken, balletje loopen, en muiltjeloopen. Hiervoor waren zeer fraaie prijzen beschikbaar gesteld- 's Avonds van 711 uur was er con cert op het sportterrein, alwaar ook van 910.30 een openlucht-bioscoopvoorstel ling werd gegeven, waarna er heel aardig vuurwerk afgestoken werd. Het weer leen de zich uitstekend voor zoo'n feestdag, en we kunnen wel zeggen dat er echt gezel lig feestgevierd is. Gevestigd: P. A. Alphenaar, boom- kweeker, Zuidkado 132 T. Tromp, tim merman, Nieuwstraat 3 D. van der Laan, gasfitter, Achterkade 169 H. Fase boomkw., Reyerskoop 105 V. H. A. v. 't Laar, hoof don derw-, Rozenlaan 37. Vertrokken: J. de Groot, naar Wad dinxveen D. Boere, naar Hazerswoude T. K. Roosjen naar Heemstede. HAZERSWOUDE. Geboren: Theodorus Gornelus z. v. G. J. Vertegaal en A. M. den Biggelaar. Theresia Maria Josephina d. van E. A. H. Driessen en Th. E. van Deuzen. Jan netje d. van II. v. Diggele en W. v. d. Hoogt. Johannes Maria z. van A. Th. de Ruijter en A. W. v. d. Meij. Ondertrouwd: J. de Munck 25 j. en M.M. Smits 22 j. J. Priem 22 j. en M. H. van Gorkum 20 j. J. Voets 25 j. en A. Qualm 24 j. NIEUWKOOP. Hinderwet. Burgemeester en wethou ders dezer gemeente hebben aan G. Ver- duijn vergunning verleend tot het oprich ten van een slachtplaats op het perceel, kadastraal békend sectie A No. 1723. WOERDEN. Lawaai-makers. Woensdagavond na ontruiming der café's maakten eenige jongelui het de politie erg lastig. Waar schuwingen hielpen niet zoodat de po litie zich genoodzaakt zag eenigen van hen, L. K. en C. V., mede naar het bu reau te nemen, waar proces-verbaal we gens beleediging werd opgemaakt. Zekere A. F. die in dronken toestand verkeer de kroeg aandrang om een der agen ten met zijn vuisten te bewerken, wat door dezen met een paar gevoelige klappen met het plat zijner sabel werd beantwoord. Slechts na hevig verzet kon de man wor den gearresteerd. Gevestigd: G. J. M. Beijersbergen van Henegouwen van Den Haag. H. H. Emaus van Gorinchem. Mej. M. Dijk man van Den Haag. A. Bruijnes van Voorburg. Mej M. Bunte van Utrecht. P. A. Hemerijck en gezin van Bloemen- daal. B. H. Nijhout van Weert. J. G. van Breda van Maastricht. P. de Vet van Amersfoort. Mej. J. J. M. Faase van Noord wijk. Mej. G. Bilsltein van Winterswijk. H. van Melsen van Rot terdam. Mej. A. Kompier van Oude water. Mej. A. G. J. Ysebrands van Utrecht. A. W. F. Sweep van Vorden. A. F. J. Uppenkamp van Weert. G. van Eek van Lange Ruige Weide. Mej. A. G. G. van Houweninge van Sobier (Luxembourg). Mej. A. A. Groen van Hannelen. Mej. N. Oskam van Haar lemmermeer. Mej. G. E. Kampes van Em- men. Vertrokken: Mej. C. A. M. van Beek naar Teteringen. Mej. H. M. Th. Peters naar Den Haag. Mej. J. W. C. Bouma naar Warmond. Mej. A. M. Rotteveel naar Sassenheim. Mej. A. G. A. C. Uijttewaal naar Maarsen Mej. M. M. van Rijn naar Heemstede. Mej. J. G. C. van der Hu'st naar Amsterdam. Mej. G. M. Reurings naar Gouda. E. L. van Etten naar Wijchen. Mej. J. V. Verschoor naar Apeldoorn. B. G. de Bruijn naar Lange Ruige Weide. J. A. van der Snoek naar Nieuwe Niedorp. J. Koolenbcrg naar Kamerik. Mej. H. C. Koene naar Gouda. Mej. J. G. Smits naar Alplien aan den Rijn. A. E. Glas naar Helder. L. Hagendom naar Venlo. Mej. C. A. Scheffers naar Roosendaal J. A. van Amerongen naar Bodegraven. Th. Ligtvoet naar Jaars veld. R. van Klinken naar Emmen. Mej. J. W. M. Govaerts naar Roosendaal. Mej. A M. van den Broek naar Ka merik. Wed. G. Brouwer geb. Bouma naar Amsterdam. C. J. van Dijk en echtgen. naar Velsen. R. N. Sonnevelt naar Kamerik. G. van Herwijnen naar Vianen. J. Hoogendoorn naar Amster dam. Geboren. Johan Adrianus z. van G. Threels en J. v. Dijk. Cornelis Adria nus z. van W. Hamelink en D. N. Paans. Antonia d. van A. Rietveld en A. v. Maren. Ondertrouwd: A. A. Varekamp en M. Swaan. Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. Dinsdagmorgen a.s. om 10 uur (nieuwe tijd) vergadert de ge meenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Beëediging raadsleden. 2. Notulen. 3. Verkiezing van twee wethouders. 4. Verkiezing van drie leden der com missie van beheer van het waterleiding bedrijf. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1926, inclusief van het water leidingbedrijf over 1926. 7. Aanbieding van de begrooting van het waterleidingbedrijf voor 1928. 8. Alsvoren van de gemeentebegrooting voor 1928. 9. Voorstel van B. en W. om aan de Krooh een verzoek to richten om vrijstel ling van het geven van onderwijs in licha melijke oefening aan de 0. L. school. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Pluimveevereeniging en Eierenveiling. Door een voorloopig gevormde com missie zijn de vele pluimveehouders van Zoeterwoude, Leiderdorp en Hazerswoude uitgenoodigd tot hijwoning van een verga dering in het café „Ik leer nog" op a.s. Maandag om te komen tot oprichting van een Pluimvee-vereeniging en Eierenveiling Het doel en werking, der vereeniging zal op dien avond worden i-.iteengezet. Men verwacht heel veel belangstelling; reeds hebben groote pluimveehouders hunne medewerking toegezegd. Patronaat. In het Patronaatsgebouw aan den Schenkehveg wordt a.s. Zondag een uitvoering gegeven voor de jongens van het patronaat, terwijl mede daartoe uitgenoodigd zijn de ouders. Personalia. Dg heer R. Hendriksen, adjunct-brandmeester der spuit aan den Hooge Rijndijk, heeft ontslag gevraagd als zoodanig. Werkloosheid. Gedurende de afge- loopen maand werden er 7 personen als werkloos ingeschreven bij het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling. Op bet einde der maand stonden nog 3 personen ingeschreven. 8CERKMIEUWS Eerste H. Pastoor van Ars-kerk in Nederland. Men schrijft uit Deventer d.d. 1 Sept. aan „De Tijd": Zooals reeds bekend, zal de eerste kerk in ons land, toegewijd aan den H. Joannes Baptista. Maria Vianney, Pastoor van Ars, te Deventer worden gebouwd. Door Mgr. den Aartsbisschop van Utrecht werd tot eersten pastoor dezer nieuwe parochie aangewezen de weleerw. heer W. M. A. van Rijn, thans reeds ïte Deventer ge vestigd. Het. terrein is zeer gunstig gelegen aan den Rielerweg, in het centrum van een volkrijke buitenwijk. Zeer nette, reeds ge deeltelijk betrokken arbeiderswoningen der Katholieke Woningstichting „St. Jo seph" omgeven het ruime terrein met haar frissche roode daken en zullen straks met het kerkgebouw een mooi geheel vormen. Een niet gering bezwaar vormt echter de omstandigheid, dat de bodem, die bij na overal in Oeventer en omgeving vast en zonder „werking" is, daar ter plaatse het maken van een paal- of beton-fundee- ring tot een noodzakelijk vereischte maakt. En zoo kon men hier niet met den gebruikelijken „eersten steen" beginnen, maar zal een dure en duurzame onder bouw van palen het gebouw moeten schra gen. De werkzaamheden zijn reeds in vol len gang. De betonpalen worden ter plaat se gegoten. Over de palen heen komt een constructie in gewapend beton, waarop te- zij nertijd gemetseld wordt. Een en ander maakt, dat de bouw dezer eerste Pastoor van Ars-kerk in Nederland noodgedrongen nogal duur wordt. Pastoor van Rijn zal dan ook blij zijn, als hem van hier en daar nog eens een gift wordt toegezonden. Als bezuiniging wordt de kerk voorloo pig zonder den reeds geprojecteerd en to ren gebouwd en ook de reeds in teekening gebrachte pastorie blijft voorloopig ach terwege, waarom de Pastoor een zeer be scheiden woning in de onmiddellijke na bijheid der te bouwen kerk gehuurd heeft. FINANCIEN EN DECONONIIE. BUITENLAND. De Leipziger Messe. Druk bezoek. De V. D. medewerker te Leipzig meldt d.d. 31 Augustus: Het voornaamste ken merk van de herfstbeurs, die deze week in Leipzig gehouden wordt, is dc betrek kelijk groote belangstelling uit het buiten land. Het vreemdelingenbezoek is ongeveer 30 pet- meer dan een jaar geleden en er zijn vrij veel Franschen, in verhand met het tusschen Frankrijk en Duitschland tot stand gekomen kandelsverdag. He* aantal bezoekers uit Polen is verdubbeld Dat uit Nederland is eveneens toegenomen, hoewel in mindere mate en al deze verschijnselen doen goede exportbestellingen verwachten. Het binnenland zelf is naar verhouding minder talrijk vertegenwoordigd, waarvan ook de Nederlandscho exposanten den invloed ondervinden Weliswaar is in Duitschland een verbetering van den eco-. nomischen toestand ingetreden maar toch leggen koopers een zekere gereserveerdheid aan den dag, hetgeen een beletsel vormt voor een levendigen handel. Alles bijeenge nomen is het bezoek 20 pet. meer dan tij dens de herfstbeurs van 1926, naar voor- z'chlige schatting Als grootste groepen van exposanten, zijn te vermelden do afdeelingen: grafische vakken, papier en kantoorartikelen met 1050 deelnemers, huishoudelijke voorwer pen en keukenbenoodigdheden met 950, textielwaren met 880, speelgoederen met 750, glas, porselein en aardewerk met 710, kramerijen en galanterieën met 550, meu belen met 350, kunst en kunstnijverheid met 350, emballage- en reclame-artikelen met 330 deelnemers. Op de Technische Messe zijn, in inbegrip van de groep voor het bouwbedrijf, 1220 exposanten. Daartoe in staat gesteld door het nieu we handelsverdrag met Turkije, waarin een aanmerkelijke verlaging van de rech ten op tapijten bepaald is, heeft de Ooster. sche tapijtindustrie ditmaal op de Leipzi ger Messe haar intrede gedaan. Rusland is, na een onderbreking van 13 jaren, we der met echt jachtleder ter markt. Argen tinië exposeert monsters "van olie, napkta, gerst, tarwe, mais en andere granen, als ook van diverse houtsoorten. Uit Roeme nië zijn tabak en sigaretten, peulvruchten, gedroogde pruimen, tapijten, borduurwerk en andere voortbrengselen tentoongesteld- Het verloop van do herfstbeurs is in do verschilende vakken tot nu toe reglematig. In sommige gebouwen, zooals dat voor kan toorartikelen is veel bezoek en ook in het groote Ring-Messhaus, om dit nog bij wijze van voorbeeld te noemen, gaat het in de afdeelingen voor speelgoed, sport- en re clame-artikelen vrij levendig toe. Een tegenstelling biedt de in hetzelfde gebouw gehuisveste en werkelijk interes sante meubelgroep, waarbij echter aange- teekend dient te worden, dat slechts vak lieden, van een speciaal bewijs voorzien toegang hebben. Doch er zijn nog andere plaatsen, waar het zonder eenige beperkende bepalingen toch kalm toegaat, zooals in do verkoop huizen voor glas, porselein, aardewerk en verlichtingsartikelen. Daarentegen moet de handel in de tex- tielgroep weer medegevallen zijn, terwijl hetzelfde geldt voor voeding- en genotmid delen. Elders is er weer een stiller verloop, zooals b.v. in car tonnages en andere ver pakkingsartikelen. 31 Aug. van Belawan. SALAWATI (thuisr.) 1 Sept. to Suez. KON. NED. STB. MIJ. ADONIS 2 Sept. v. Algiers te Arast. ERATO 2 Sept. v. Amsterdam naar Stettin. MINERVA 2 Sept. v. Amst. n. Genua. STELLA 2 Sopt. v. Amst. n. Guatemala. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTFIN 31 Aug. v. Port Natal to Delagoabaai. HOLLAND—AMERIKA LIJN. GAASTERUIJK 2 Sept v. Rott. naai San Francisco. NARENTA v. Vancouver n. Rotterd. 2 Sept 4 u. 30 n.m. v Londen. ROTTERDAM 2 Sopt v. Rott. te New- York. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK 2 Sept. v. Hamburg te Antwerpen. ROTTERD. LLOYD. INDRAPOERA 2 Sept. v. Batavia to Rotterdam. MERAUKE (thuisr.) 31 Aug. te Bela-- wan. SLAMAT (uitr.) vertr. 2 Sept. 12.10 u. 'smidd. van Marseille. ROTT.—ZUID-AMERIKA LIJN. ATHENA 2 Sept. v. B.-Ayres te Rott. STOOMV.-MIJ. „OCEAAN". CYCLOPS v. Japan n. Rott. 2 Sept. to Suez. EURYMEDON v. Batavia n. Amster dam, 30 Aug. v. Padang. PROMETHEUS v. Batavia naar Am sterdam 1 Sept. te Suez. SlfflRKTBERICHTEti LISSE 1 Sept. Hyacinthenveiling. Er blijft geregeld veel belangstelling, goede kooplust, voor sommige soorten minder belangstelling. De volgende prijzen werden besteed per 100: E.B. Mario 19 op f34, 17— 18 f 32, 1518 22.50, E.G. Yellow Hammer 18—19 34.— en 35.—, 17—18 36.—, 14—15 15.1214 8.25.E'w. Albertine 18 op 23.50, 16 21.50, Ew. Mad. v. d. Hoop 12—16 14.—, Johan de Wit 18 op 20.50, 12—14 7.75, E.N. Roi des Beiges 1619 24.50, 12 16 13.Ew. Queen of the White 19 op 33.—, E.P. Mauve Queen 18—19 32—34.—, 1718 29.50, E.B. King of the Blue 20 op 34.—, 17—19 28.—, 16 23.50, E.B. Mareoni 19 op 27.50, 1719 28.—, 16^—18 21.50, 151/217 17.—, Gertrude 17—19 18.50, 15— 17 16.50, 1216 8.25, E.B1. Bismarck 1820 33—35.—, 17 26.—, 15—16 18.—, E.G. Yel low Hammer 17 36.16 28.E.B. Gen. do Wet 19 op 23.—, 18 op 19.50, E.G. Prins Hendrik 16 30.—, King of the Yellow 18 37—39.—, 17 34.-36.—, 16 32.—, E.B. Adm. Courbet 19 op 30.—, 17 16.—, Ew. Mad. Kruger 18.19.50, Grand Maitre 17—19 32.—, 15—17 16.50, 14 13—10.—, 12 4.—, Ew. l'ln- nocence 19 op 31.—, 18—19 28.50, 1617 20.50, 1516 17.D.B. La Perouse 18 op 29.—, E.B. Regulis 18 op 30.—, 17 27.—, Lady Derby 17—18 16.50, 15—17 14.—, La Victorie 18 35.-37.—, 16—18 17.50, 13—15 11.50,12—13 9.75, 10—12 4.10, Garribaldi 17—18 29.—, 14—16 9.75, 12—14 9.75, 10— 12 3.75, E.B. Nimrod 16—17 17.50, 15—16 16.50, E.P. Lord Balfour 17 26.—, 16 17.50, E.B. Johan 16 17.Fiirst Bismarck 17 18 32.Queen of the Blue 1920 47. 18—19 47.—, 17—18 38.—, 16—17 26.—, 15— 16 15.Ew. La Grandesse 19 op 29.17 19 29.50, 16—17 17.—, 15—16 14.50, Enchan tress 17—18 30.—, Hofg. Kuhnert 17—18 19.50, Schotel 14—17 15.50, 13—14 13.50, 11 —13 4.90, Perle Brillant 15—16 17.50, 14—15 15.1314 12.50, Bosea Max 19 op 31.34 E.B. Giganthea 15—18 15.—, 13—15 9.25, Sophia Cambell 17.50, Moreno 1820 25.50, 17—18 17.—, Buff Beauty 16—17 18.50, E.G. City of Haarlem 1719 30.E.B. Bis marck 19 op 50.—, 18—19 41.—, 17—18 32.—, 1416 14.50, La Grandeur 19 op 25.50, Con quest vuil wit 19 op 17.50, Ew. La Neige 14—19 14.50, D.G. Sunflower 16—17 16.50, D.G. Gen. Antink 17—18 17.50, 13 10.50, E.B. Gertrude 19 op 32.—, 18—19 27.50, 17 —18 23.—, 16—17 17, Card. Wiseman 1&— 14 8.50, Johan de Wit 18 op 20.50, 1214 7.75. Catalogus groot 627 nummers. STOMPWIJK, Veiling. Eieren. Deze week werden ter veiling aangevoerd 4984 eieren. De prijzen der kippeneieren varieerden van 7.90 tot f 8.55, terwijl de eendeneieren verkocht werden voor 7.50 per 100 stuks, met R.M. 47. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Sept. Veiling. Bloemen. Eigenheimers per kist van 25 Kg. 1.202.30, Idem Drielingen id. 25 Kg. 0.80—1.20, Bloemkool I per 100 9.4013.70, Peen per 100 bos 4.40 6.20, Aanvoer: 520 maal 25 Kg. groote aardappelen, 80 maal 25 Kg. Drielingen, 5600 bos Peen. 22800 Bloemkool. ALKMAAR, 2 Sept. Kaas. Aanvoer 144 stapels, wegendo 172.000 Kg., fabrioks- kaas kleine met R.M. f 4650, commis sie met R.M. 46, boerenkaas kioino met R.M. 44, zon/Ier R.M. 43, commissie

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12