EEftiGEZOgliSEij MEDEDEELING. et al ago slechts houten modellen van vul penhouders werd gestolen, had do firma den voorzorgsmaatregel genomen in do etalage slechts houden modellen van vul penhouders neer to leggen. Een 20-tal van deze modellen werd door do dieven, die blijkbaar niet bemerkten, dat zij beetgenomen werden, meegenomen. Een oplichtersbende te Heemstede. Een paar weken vertoefde te Heemstede een drietal personen, twee heeren en een dame, die tenslotte een woning huurden aan de Posthuisstraat 6, om deze tegen 1 September te betrekken. Zaterdag en Maan dag brachten do heeren een bezoek aan een groot aantal winkeliers te Heemstede, waar zo van alles kochten als overhemden, dassen, maar ook stukken van grooter waarde, o.a. twee gasfornuizen, sclirijf- bureaüx, een bad mot geyser, electrischo lampen, dranken en likeuren enz. Een klei nigheid werd betaald en meegenomen, hot overige moest worden bezorgd, waarvoor dan een visitekaartje met den naam van W. Schaar, Oude Posthuisslraat 6, villa Petty Homo werd afgegeven. Een tweetal winkeliers vertrouwden de zaak niet en gingen zelf het bestelde bezorgen. Men nam het weer mee, toen geen betaling volgde, omdat mvrouw er nog niet was. Zoodra er eonig wantrouwen bij de winkeliers ont stond, trokken ze naar do woning. Daar was spoedig een groote menige belangheb benden en belangstellenden bijeen. Kwitanties werden zonder succes aan geboden. Dan ons goed terug, was de eisch en dit gelukte. Alles werd op een vracht auto geladen en naar do winkeliers terug gebracht. Door de Heemsteedsche winke- liersvereeniging werd een post in de straat geplaatst om eventueel gedupeerde Heem steedsche en Haarlemsche winkeliers te waarschuwen. Dit is echter niet lang noo- dig geweest, want later in den middag ver trok het gezelschap na wat nog in huis was op een vrachtauto'tje geladen te heb ben. Een wonderdoener te Groningen. In de Westerhave te Groningen heeft thans ligplaats gekozen het bijbelschip „Immanuel", waarover in Friesland, met name in Augustinusga, allerlei geruchten de ronde doen. Leider en voorganger van deze „ge meente des Heeren", is een zekere Orsel, die niet slechts do godsdienstoefeningen leidt, maar zich ook onledig houdt met wonderbare genezingen, door de patiënten te zalven mot olie en voor de zieken te bidden, die naar hij mededeelt, aldus vol komen genezing van hun kwalen kunnen erlangen. Sommigen zijn zoo dankbaar, dat zij den wonderdoener groote geldsom men hebben geschonken, zoo o.m. een kunstschilder uit Amsterdam, die hem 8500 heeft gegeven voor het feit, dat hij zijn vrouw en drie kinderen had genezen. De heer Orsel heeft een aantal volgelin gen om zich verzameld, zoodat reeds drie schuiten tot dit bijbelsch gezelschap bc- hooren. Nog steeds niet herkend! Tot heden is do politie te 's-Graven- hage er nog niet in geslaagd de identiteit vast te stellen van het lijk van den man, die Zondag j.l. op zoo treurige wijze ten gevolge van een aanrijding met .de tram SchevcningenLeiden om het leven kwam. Zooals reeds meegedeeld werd, zijn er op het lijk geen papieren gevonden, welke een aanwijzing konden zijn voor naam of woonplaats. Alleen werden slechts eenige tramkaartjes voor het traject Schevcningen Bezuidenhout gevonden. Nogmaals verzoekt de commissaris van politie, afdeeling G, in Den Haag, een ieder die omtrent do identiteit van het slachtoffer nadere inlichtingen kan geven, zich op zijn bureau te willen aanmelden. Groote waterschade in de Tielerwaard. Het langzaam maar zeker stijgende wa ter van de Waal richt in de Tielerwaard groote schade aan. De eene uiterwaard na de andere wordt blank gezet. Het vee moet in veiligheid worden gebracht; groo te stukken hooiland zijn verloren. „Tel." Een aanklacht. In de raadsvergadering te Edam deelde het soc.-dem. raadslid Schagen mede, dat hij een aanklacht bij de Justitie zal in dienen inzake een ongeteekend ingezon den stuk opgenomen in de „Nieuwe Haarlemsche Courant", dat voor hem be leed igend is. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Bliksem in een volle kerk geslagen. Vier dooden en verscheidene gewonden. In het Portugeesche plaatsje Galafura is de bliksem ingeslagen in een dichtbezette kerk. Vier personen werden gedood en ver acheidene gewond. Treinongeluk in het Rijnland. Achttien gewonden. Uit Keulen wordt gemeld: Gistermiddag is in het station Stommelin do tweede wa gen van een goederentrein gederailleerd en gekanteld. De wagons, die zich voor en achter den omgevallen wagon bevonden, worden daardoor tegen drie personenwa gens geworpen. Achttien personen werden gewond, van wio zes ernstig. Treinbotsing in België. Op de lijn Brusse 1L uxemburg. De exprestrein, die om 7.92 uit Brus sel naar Luximhurg vertrekt, moest gis terochtend voor het station Ottignies stil staan, daar de spoorlijn niet vrij was. Toen 'de trein opnieuw in beweging was gezet, ueed hij in het station Ottignies op een stilstaan den goederentrein. Door den geweldigen schok werden rui- ïgn en deuren van den reizigerstrein ver- jdcfcl en een 100-tal reizigers liep verwon dingen op aan gelaat en handen door glasscherven. Twee geneesheeren waren terstond ter plaatse en verzorgden de ge wonden, waarvan sommigen de reis kon den vervolgen. Do materieele schade is aanzienlijk. Munitiedepot in Italië in de lucht gevlogen. Zeven gewonden. Volgens een bericht uit Milaan is bij Piancenza een groot munitie-depot in do lucht gevlogen. Alle ruiten in de omgeving zijn vernield- Do bevolking is in paniek ge vlucht. Het spoorwegverkeer in den om trek is voorloopig gestremd. Zeven perso nen zijn gewond, van wie één ernstig. Slachtoffers der Alpen. Drie Duitscho alpinisten worden vermist K>p den Ortler. Men vreest, dat zij door sneeuwstormen overvallen zijn. Er bestaat weinig hoop, dat men de drie Italianen en de twee Duitscliers, die verle den Donderdag de Dame du Gouter bij de Mont-Blanc zonder gids hebben beklom men, nog levend zal terugvinden. Een aan tal gidsen van Chamonix zijn ben gaan zooken, maar de hooge sneeuw belemmert hun vorderingen. Overstroomingen in Pooisch Galicië. Dooderi. en daxloozon. Het naptha-gehied van Boryslaw (Pooisch Galicië) is, naar gemeld wordt, door een overstroomingsramp geteisterd. Verscheiden^ personen zijn hierbij om het leven gekomen en niet minder dan 12.000 personen zijn dakloos. De naptha-winne- rijen staan onder water en de electriciteits- werken nabij Stryj zijn verwoest. Uit het gebergte stroomen geregeld nieuwe water massa's. De Rijn blijft wassen- Moeilijkheden voor de scheep vaart. Uit Germersheim wordt gemeld d.d. gis teren: De Rijn heeft in den afgeloopen nacht een peil van 7.15 M. bereikt. Sinds eenige dagen is bij Wörth de Rijnbrug overstroomd, zoodat de bevolking gebruik moet maken van de noodbrug hij Maxau. Tal van landerijen staan thans onder wa ter. Door het verloren gaan van den oogst is in hoofdzaak het arme deel der bevol king getroffen. Het geheelo scheepvaart verkeer op dit gedeelte van den Rijn moest worden stopgezet. Nieuwe boschbranden op Corsica. Twee slachtoffers. In de omstreken van Porto Vecchio zijn nieuwe boschbranden uitgebroken. Afdee- lingen Senegaleesche troepen uit Bonifa cio zijn naar de bedreigde plaatsen gezon den. Verscheidene afgelegen huizen zijn verwoest; in een daarvan zijn twee per sonen om het leven gekomen. Instorting van de Engelsche rotskust. Een gevolg van do hevige rog en s Te Cromer aan de Noordzee in Norfolk is Zondagmorgen een deel van do rotskust ingestort. Een rotsmassa van twintigdui zend ton kwam naar beneden. De piek, welke bekend is onder den naam van Marl Point, een oppervlakte van ongeveer 100 bij 20 meter, is geheel verdwenen. Des avonds kwam een tweede instorting voor, waardoor zeventig ton rotssteen om laag viel. Eenige kinderen, die in de on middellijke nabijheid speelden, konden zich nog juist bijtijds uit de voeten ma ken. Een groote spleet loopt op een afstand van 40 c.M. vlak langs ëen van de buiten verblijven op do kust en des nachts bij hoogwater spoelen do golven over struiken en bloemen, welke op de rotsen mede naar beneden zijn gezakt. Overal zijn hekken getimmerd en niemand mag zich op de rot sen begeven. Degenen, die naar den vuur toren willen, moeten een grooten omweg maken. Deze toren staat meer het land in en is niet beschadigd. Later ontstond er met luid gekraak in den tuin om hetzelfde buitenverblijf een nieuwe scheur en waarschijnlijk zullen er nog meer instortingen plaats grijpen. De rotsen zijn over een afstand van on geveer 750 meter ingestort hetgeen een gevolg is van de hevige regens in den laat- sten tijd. In de vorige eeuw kwamen in deze streek, echter ten Zuiden van Cromer, ver schillende rotsinstortingen voor, waarvan eenige malen de vuurtoren het slachtoffer werd. Tragische dood van een ontdekkings reiziger. Door Tibetaansche priesters vermoord. Via Londen komt uit Peking het ont stellend bericht, (gisteren reeds in 't kort vermeld), dat een expeditie van drie of vier buitenlanders in Westelijk Szetsjoean door fanatieke Tibetaansche priesters is uitgemoord. Half Juni reeds werd vernomen, dat missionarissen in West-Kansoe een expe ditie buitenlanders hadden aangeraden., zich terug to trekken. Daar de expeditie er namelijk aan twijfelde, of zij wel ooit de Oostkust zou kunnen bereiken, was beslo- t door liet Oostelijk deel van Tibet naar Brifsch-Indië te gaan. Voor zoover men weet, bestond de expeditie die in het voor jaar van 1927 uit Potsdam was vertrok ken, uit een Eugelschman Watkinson, een Amerikaan Splymer en een Duitscher Filchner. (Van den op dezen laatste ge- pleegden moord hebben wij reeds kort melding gemaakt), Sindsdien was niets meer van de expeditie vernomen. Filchner's laatste brief is gedateerd 14 April 1927- uit Lautsjau aan een zijner vrienden te Berlijn. Hierin zegt hij o.m.: „Ik heb een ontzettenden tijd achter deh rug, een winter van hongerlijden en kou, waaraan ik zonder eenige beschutting was bloot gesteld. Ik ben zoo juist een paar weken in het ziekenhuis alhier verpleegd en zet binnenkort mijn onderzoekingstocht voort. Mócht ik ooit terugkeeren, hetgeen ik echter onder de huidige omstandighe den betwijfel, dan hoop ik den geheelen vriendenkring weer om mij verzameld te zien''. In Filchner heeft de aardrijkskundige wetenschap een zwaar verlies geleden, daar hij een veelbelovend geleerde was. In 1877 geboren, ondernam hij reeds op 22-jarigen leeftijd een opzienbarende ex peditie. Oorspronkelijk slechts begeleid door een Kirgies, op het verdere deel van zijn tocht zelfs moederziel alleen, trok hij over het „dak der wereld", het hoogland van Pamir. Drie jaar later volgde een niet minder stoutmoedige expeditie naar Noord-Oos telijk Tibet, een tocht door den bovenloop van do Hoangho. Doze expeditie, die door het gebied der gevaarlijke Ngolok-s lam men leidde, duurde twee jaar. Nauwelijks van zijn vermoeienissen hersteld, nam hij weer deel aan een Zuid- poolexpeditie. Wel is waar bereikte de ex peditie de Pool zelf niet, doch er werd veel waardevol wetenschappelijk materiaal verzameld. Tijdens den wereldoorlog diende Filch ner zijn land als majoor, doch na het tot stand komen van den vrede wijdde hij zich onmiddellijk aan het uitwerken van plannen voor de expeditie naar Centraal- Azië, die thans zoo noodlottig voor hem is afgeloopen. Dievenbende op een station. Het hoofd.... de stationchef Reeds sinds een jaar werd een groot aantal goederentreinen in het Roemeen- sche station Socola systematisch geplun derd, zonder dat men erin slaagde de da ders te pakken te krijgen. Enkele dagen geleden is thans echter door een toeval de geheele aangelegenheid opgehelderd. De politie ontving namelijk een anoniem schrijven, waarin haar werd medegedeeld, dat een groot deel der gesto len goederen in de nabijheid van Socola in het hosch was hegraven. Een aantal politiebeambten begaf zich naar de aangeduide plaats en verborg zich daar. Het duurde niet lang, of een vrouw verscheen, die een schop bij zich droeg en ijverig begon te graven. Reeds wilde zij met een aantal te voorschijn gekomen voorwerpen verdwijnen, toen de politiebe ambten haar arresteerden. Bij haar verhoor verklaarde zij, de voor werpen van den wisselwachter van het station, met wien zij samenwoonde,, te heb ben ontvangen. Bij een huiszoeking in diens woning kwamen eveneens talrijke gestolen voorwerpen aan den dag. Maar het sensationeelste moest nog ko men. De wisselwachter verklaarde name lijk, dat het geheele personeel van het sta tion Socola tot de dievenbende behoorde; leider, der bende was.de stationschefI Nu werden overal huiszoekingen ver richt en men vond gestolen goed tot een waarde van meer dan een millioen lei. Een der spoorwegemployé's werd gearres teerd, toen hij brutaalweg 200 K.G. brons te koop aanbood. Men heeft het onderzoek ook tot de na burige stations uitgestrekt, daar men ver moedt, dat men een uitgebreid net van misdadigers op het spoor is gekomen. Paddestoelep-vergiftjging in Tsjecho- Slowakije. Wolff seint ons uit Bielitz (Silezië): Te Bod Ustron hebben zich in de laatste da gen ernstige paddestoelen vergiftigingen voorgedaan, waaraan zeven tot acht per sonen gestorven zijn. Onder de slachtoffers bevinden zich de vrouw, de zoon en de schoonvader van den Duitschen socialisti- schen afgevaardigde Bucliwald. L8JCHTWAART DE OCEAANVLUCHT VAN MINCHIN. De „Saint Raphael" boven den Atl. Oceaan. Voor 't laatst bij de Aran- eilanden gezien. Omtrent den start van den Fokker-een dekker „Saint Raphael" voor de vlucht naar Canada, kan worden gemeld, dat Minckin de machine be3ituurde, die, na ongeveer 1600 M. te zijn uitgereden slechts op een paar meters afstand van de heg, die langs het vliegveld loopt, zich in de lucht verhief. Nog een paar meters verder en zij zou tegen een heg zijn opgereden en vernield. Mine-kin was zeer kalm. Hij was ge kleed, alsof hij een wandeling ging ma ken in plaats van den Oceaan over te vlie gen. Hamilton scheen een weinig meer opgewonden. Toen het personeel de voor bereidingen voor den start trof, zei hij „Dit is iets, waarvan ik niet houd. Het is het onaangenaamste deel van den tocht." Minchin was van meening, dat de weers omstandigheden voor het ondernemen der vlucht zeer gunstig waren. Er hing wel is waar een tamelijk zwaro mist, doch de wind stond pal naar het Westen. „De wind is achter ons," verklaarde hij, „tot zeker op 30 gr. W. L., dat beteekent, dat hij ons gunstig is tot minstens halverwege den Oceaan. Ik ben vol vertrouwen. Ik weet, dat wij zullen slagen, anders zou ik niet zijn gestart. Ik heb 750 gallons benzine aan boord; de vlucht kan van 2040 uur duren. Wij hebben sandwiches en koffie bij ons, benevens noodrantsoenen. Nu, ik ga weg. Good bye! Ik zal een telegramme tje van den overkant sturen." Ook Hamilton was vol vertrouwen. „Ik heb op dit oogenblik sinds langen tijd ge wacht," zeide hij. Prinses Loewenstein was nog al opge wonden, hetgeen niet te verwonderen is, want zij is de eerste vrouw, die den Atlan- tischen Oceaan per vliegtuig .tracht over te steken. De Fokker-machine heeft een capaciteit van 500 P.K. Na den start verdween het toestel snel in den mist. Om 10.20 is een vliegtuig, vermoedelijk de „St. Raphael", boven Newross in het BESTRIJDING DER KERK. De Kerken-hater. Zevenhonderd kerken in de asch gelegd. Onlangs werd een zekere Ray Marsden gearresteerd en opgesloten in de gevange nis van Coinmbus in den staat Ohio. Hij werd beschuldigd van het in brand steken, opblazen en berooven van honderden ka tholieke kerken in de Vereenigde Stalen en Canada. Oorspronkelijk verklaarde hij hooghartig, dat hij een fel tegenstander van den katholieken godsdienst was en dat dit de reden voor de tallooze aanslagen was geweest. Thans heeft hij echter be kend, dat slechts één drijfveer voor zijn schanddaden heeft bestaan, namelijk zucht tot diefstal. Zijn bekentenis heeft het formaat van een kleine brochure, namelijk zes en veer tig pagina's, hetgeen niet te verwonderen is, indien men bedenkt, dat Marsden aan niet minder dan zevenhonderd godshuizen zijn schermende hand heeft geslagen. De aanslagen loopen over een periode van ja ren, gedurende welken tijd de kerkroover voor driehonderd duizend dollar bij elkaar heeft gestolen. Zijn buit heeft hij grooten- deels op een geheime plek in de nabijheid van Lacolle in de provincie Quebec ver borgen. Marsden is overigens een vaste gevan genisklant; vier jaar zat hij in de staats gevangenis van Illinois, negen jaar in die van Wisconsin, twee in Milwaukee en twee in Johnston. Tusschendoor werkte hij bij wijze van afwisseling nog een stuk of wat kortere vrijheidsstraffen af. Het meest belasterde land: Spanje. Op deze getuigenis mag zeker Spanje aanspraak maken. Als katholiek land deelt het even als Hongarije volop in de lastercampagne, welke in de groote(?) liberale en socialis tische maconieke pers steeds wordt ge voerd tegen alles wat katholiek is. Er kan geen verhaal zoo dwaas gefan taseerd worden, of, wanneer het tegen den katholieken godsdienst gaat, wordt het onmiddelijk overal verspreid en het land waar dit fraais afspeelt, is dan bijna al tijd Spanje. De Engelsche katholieke pers heeft reeds een specialen dienst georganiseerd om al die Spaansche lasterpraatjes te ont maskeren, maar men gaat even lustig voort. Men is in de liberale en socialistische perskringen veelal zelfs zoo gemeen om den laster nooit te herroepen, evenmin trouwens als de z.g. neutrale pers zulks doet. Nog dezer dagen werd een lasterver- Iersche graafschap Wexford waargeno men. Later werd het toestel waargenomen bo ven Thurles, halverwege Wexford (aan de Oostkust) en Gal way, aan de Westkust van Ierland. Vervolgens werd het vliegtuig voor het laatst gezien boven de Aran-eilanden, van waar het over den Oceaan koers zette naar Canada. De persoonlijkheden der vliegers. Kolonel Minchin heeft als piloot van de Imperial Airways vele kranige prestaties verricht. Ruim een jaar geleden vloog hij van Londen naar Egypte in drie dagen tijds. Gapt. Leslie Hamilton is bekend als de „lucht taxi-chauffeur" en de „lucht-zigeu- ner". In April j.l. keerde hij naar Engeland terug na in drie maanden in verschillende landen van Europa 17.000 mijl te hebben afgelegd. Gedurende zijn geheele loopbaan heeft hij meer dan drie duizend uur gevlo gen cri. een kwart millioen mij afgelegd. Prinses Loewenstein-Wertheim is Engel sche van geboorte en de vierde dochter van den Earl of Mexborough; haar meisjes naam is lady Anne Savile. In 1897 huwde zij met den Duitschen prins Loewenstein- Wertheim, die twee jaar later werd ge dood in Spaanschen dienst, tijdens den oorlog tegen Amerika op de Pliilippijnen. In 1918 werd zij wederom Britsch onder- dane. De prinses leerde reeds voor den oorlog^ vliegen en is een ondernemende avia-trice. Levine zorgt voor een nieuwe verrassing. Van Levine kan men altijd iets bijzon ders verwachten. Ook gisteren heeft hij weer voor een verrassing gezorgd. Hij deelde namelijk mede, zijn plan om naar New York te vliegen te zullen opgeven, haaltje rond geseind van een moord in een Spaansch klooster, door 'n priester bedre ven. Het blad, waaraan dit verhaal ont leend zou zijn had het nooit gepubliceerd. De bron bleek dus vlasch. De plaats of naam van het klooster, waar het gebeurd zou ziju, wist niemand te noemen. Toch heeft na deze onthullingen bijna geen enkel blad het verhaal teruggenomen Wel werd dezer dagen weer een nieuw ver haal verspreid. „De bladen van Madrid vertelden dezer dagen met ironisch commentaar het be spottelijk uitvindsel, opgenomen in de ko lommen van een buitenlandsch blad, aan- aangaande een „autodafé", dat "plaats zou hebben gehad te Pollensa (eiland Major ca), waar men met de medewerking van hooge inquisiteurs, priesters, monniken en een bonte, dweepzieke menigte volks een hoop kettersche boeken zou hebben ver brand. Te dezer zake schrijft „La Nacion": „De legende van 't Zwarte Spanje is in do meeste landen van Europa sinds lang dood en begraven. In de landen, die in nauwere aanraking met onö staan, zijn de echte phy- sionomie van Spanje en zijn prachtige we deropleving onder zoovele oogpunten ge* noegzaam bekend; waar de openbare mea ning niet zoo goed op de hoogte is van de ontwikkeling van ons nationaal leven, ko men van tijd tot tijd allerlei fantasieën op duiken, die men komisch zou vinden, als ze niet zoo kwetsend voor ons waren- Hoewel die verzinselen van zeer luttel beteekenis zijn, is de „Nacion" van oor deel, dat 't voor de diplomatische en con sulaire vertegenwoordigers en voor de in het buitenland verblijvende Spanjaards tijd is om, waar het noodig of nuttig is, tegen die verzinselen op te komen, en een beroep te doen op de gevoelens van loy- auteit, door welke do pers van allo landen zich steeds moet laten geleiden". We vreezen inlusschen dat 90k deze di plomatieke laster-bestrijding niet" veel nut zal hebben. Men kan het Katholicisme moeilijk an ders dan met laster bestrijden. Intusschen heeft de Belgische socialis tische Minister van Onderwijs, Huysmans, dezer dagen een reis door Spanje ge maakt en hij verklaarde aan een intervie wer, dat dit voor hem een openharing ge weest was. Het was een ordelijk, beschaafd en cul tureel volk, kortom, een zeer modern land. Maar ook deze getuigenis zal do socialis_ tische pers niet weerhouden den laster voort te zetten. En dit zal duren, zoolang Spanje op den naam van katholiek land aanspraak zal mogen maken. wanneer Minchin en Hamilton hun pogin gen met succes bekroond zien, hetgeen hij van harte hoopt. Levine liet op deze me- dedeeling diret volgen, dat hem weer nieu we plannen door het hoofd spoken. Twee records wil hij verbeteren, het afstands- en het duurrecord. Waarheen hij vliegen zal, weet hij nog.niet, maar in elk geval zal hij in oostelijke richting gaan. Aan Hinchcliffe heeft hij zijn plannen nog niet bekend gemaakt, maar die zal ei zeer zeker geen bezwaar tegen hebben, meende de Amerikaan. Mevrouw Levine, die zich zooals bekend heden naar New York inscheept, verklaar de: „Ik hoop, dat mijn man op den steiger zal staan als de boot aankomt. Als hij start voor de vlucht naar Amerika, komt hij er ook. Ik ken Charlie." Waarop Char lie lachte en zijn vrouw een knipoogje gaf. Ook de „Bremen" weder gereed voor de vlucht. Heden de start? Uit Dessau wordt gemeld: De beman ning van het Duitsche Oceaan-vliegtuig van de Junkerswerke heeft zich gisteren, daar het weer boven den Oceaan beter is geworden en de Fokker-machine van Ha milton en Minchin reeds gestart is ge reed gemaakt voor het vertrek. Het be sluit om te starten is wel is waar nog niet genomen, doch verrassingen zijn niet uit gesloten. Om 4 uur 55 min. werd de „Bre men" naar de startplaats gebracht om ben zine in te nemen. Naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zal de „Europa" niet aan den vliegtocht over den Oceaan deel nemen. De bemanning van de „Bremen" bestaat uit de piloten Loose en Köhl, als mede baron von Höhnefeld. Naar uit Keulen wordt gemeld is het vertrek van Könnecke opnieuw vertraagd door een conflict met den radiotelegrafist jKRAffl oêrT STAAT AAN DE SPITS

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4