m r TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Aug- 1927, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste harometerst. 770.1 te Chcrmont. Laagste harometerst. 722.4 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 28 Aug. matigo tijdelijk wellicht toenemende meest Zuidelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. In het Zuiden mogelijk, in het Noorden waarschijnlijk enkele lichte regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND, De stand van hedenmiddag 8 uur is aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis* teren. LUCHTTEMPERATUUR. 16.2 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Zaterdagnam. 8.29 tot Zondag- voorm. 5.33. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: heden morgen 7 uur 18 gr., 12 uur 18^ gr. Zweminrichting „De Zij':": hedenmor gen 7 uur 17 gr., 12 uur 1714. door de firma Groenewegcn (Rapenburg). De keurige toonbanken met verlichte vi trines werden uitgevoerd door B. Batist (Langebrug). Het auto-ongeluk bij de Haagsche Schouw De toestand van de bij het auto-ongeluk aan de Haagsche Schouw gewonden is vrij gunstig. Het lijkje van het overleden meisje is overgebracht naar Hilversum om daar Dinsdag te worden begraven. Op een gehouden vergadering in café „Zon^rlust" is in principe besloten tot op richting van een „Leidsche Bond van Zang verenigingen". Op deze vergadering waren vertegen woordigd: Gemengde Zangver. „Zang zij onze- Leus"; Gem. Zangver. „Ex Animo", Gem. Zangver. „Amicitia", Dameskoor „Euphonia", Mannenkoor „Kunst en Vriendschap", Mannenkoor „De Vereenig- de Zangers". De definitieve oprichtingsvergadering zal plaats hebben op Vrijdag 16 Sept. De afd. Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, heeft besloten in de tweede helft van Fe bruari een tentoonstelling te orgaiiiseeren in den Dierentuin te Den Haag. De bloe mententoonstellingen van „Posthof", verle den jaar in de zaal van „Zomerzorg" ge houden, zullen dit jaar dus niet in de stad plaats hebben. Aan ieder, die in relatie wenscbt te tre den met den Oostenrijker Otto Bremgart- ner, verblijf houdende te Leiden, wordt in overweging gegeven zich vooraf te wen den tot den Commissaris van Politie al hier. W. S. alhier is gisteravond door een luit van een woning op de Uiterstegraclit gevallen. Hij liep een wond aan het voor hoofd op en een snee over de neus. De man bleek onder den invloed, van sterken draVc te zijn Hij verklaarde door K. door de ruit te zijn geduwd. Bij de firma Dieben is geschut een zwartbont nuchter kalf.. Het werd na af loop van de markt ingeladen in de motor schuit van de firma Knol voor Nieuwkoop. De schipper weet echter niet voor wie het kalf bestemd is. Inlichtingen zijn te be komen bij de politie. Gisterenavond werd een uit Duit-schland aangevoerde vacuümketel en bestemd voor de fabriek „de Nutrix" welke bijna 3000 Kilo weegt door de expediteur S. aan dc Korevaarstraat hoek Hoogewoerd aange voerd. Het gevaarte werd van de auto geladen, wat een heelen volksoploop te weeg bracht. Na circa 1 uur was het in de „Nutrix" onder dak gebracht. Een rechercheur en twee politieagenten waren ter plaatse en regelden het verkeer. De tram ondervond slechts een paar mi nuten vertraging. De 61-jarige A. v. d. Z. is hij het lossen ▼an een haal aan de Haven in het ruim van een schip gevallen. Hij viel van een hoogte van 3 M., maar werd tot zijn geluk door een man in het ruim opgevangen. Programma van het Concert Korenbeurs op Woensdag 31 Aug. des avonds te 7.30 uur: No. 1 Volksliederen; 2. „Pro Liberfate l et Patria", marsch, Geijp; 3. Jubel Ouver- ture. Weber; 4. „La Tzigana", Ganne; 5. Potpourri populaire, Renaud; 6. Kronings tWals, Geijp; 7. „Barcelona", Evans; 8. „Es- pana" Wals, Waldteufel; 9. „Mon Paris", Boyer; 10. „Oud Holland', potpourri, Schweinsberg; 11. „Kentzritten", marsch, Souza: 12. Volksliederen. R.-K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St-Josephs-Gezellen Rapenburg 42, Tel. 456. Aanmelding: Donderdag 89 u. Aan bieding: 1 Timmerman (halfwas), 1 Met selaar (halfwas), 1 Behanger en Stoffeer der (halfwas), 1 Monteur voor autovak (halfwas), 1 Fietsenmakersleerling, 1 Kantoorbediende (leerling), 1 Winkelbe diende (halfwas). BIOSCOPEN. Luxor. Na een uitgebreid journaal worden deze week twee groole films vertoond, ge titeld: „de Koning der Apachen" en „Rus sische Hartstocht", titels, die voor ons er ger vermoeden, dan de films zelf werke lijk inhouden. Niettemin zijn hot twee mooie span nende films de eerste vol humor, die zich in een film nu eenmaal meestal voordoet in tallooze val-, smijt-, klim- en klauter- partijen met veel geren en gedraaf. De koningszoon beleeft hier allerlei dolle ge schiedenissen. wordt voor een moordenaar gehouden, ontvlucht en komt tenslotte nog juist op tijd om in een allerzonderlingst toilet zich tot koning te doen kronen. De opening van de film Russische Harts tocht geeft een schitterend beeld, in prach tige tafereelen van do Russische revolutie in 1917, de vlucht van een aristocratisch gezin, een jonge vrouw, die huwde met een veel ouderen man om haar familie den fi- nancieelen ondergang te besparen, en bun leven in Parijs, waar zij een jonge man ontmoet, die sprekend gelijkt op den door baar beminden luitenant Dimitrief. die uit jaloerschheid door haar man werd ver moord. Dit geeft aanleiding tot spannende scènes, die natuurlijk tot een goede oplos sing komen. Het variété, waarin allerlei gekeimzinigheden in bet zwarte kabinet worden vertoond, geeft werkelijk staaltjes van verbluffende handigheid en mag als zoodanig werkelijk een unicum worden ge noemd. Alles bijeen een goed programma voor volwassenen. UIT DE PERS. Letterset) esi ÜMïsst VISSCHERS ZANGEN. Er is in onze litteratuur oen dichter zij het dan ook een dichter van den twee den of derden rang die bijna geheel vergeten is, en die toch van eene veelzij digheid was, welke hem tot een centrum van belangstelling moest maken. Het was Jan Baptist-a Wellekens (16581726). De voornamen doen reeds vermoeden, dat hij Katholiek was en afkomstig uit Zuid-Ne derland. Het kan niet in mijne bedoeling liggen, dezen dichter van alle kanten te beschouwen. Dan toch zou er gesproken moeten worden over Wellekens als scha kel tusschen de Italiaansche en de Nedor- landsche letterkunde, over Wellekens als Hofdichter, over de categorie schilder dichter, categorie, waartoe Wellekens be hoorde- Allemaal onderwerpen van te diep- gaanden aard, om ze zoo maar even da revue te laten paseeren. Ik wil alleen de aandacht vestigen op Wellekens als dichter van Visscherszangen, een letterkundig ^genre, dat voor Leidenaars interessant moet zijn. Al had Hildebrand ook nooit over Leiden als de stad der visscherij ge schreven, dan was het toch wel van alge- meenc bekendheid geweest, dat een Leide- naar aan visschen doet. En zoo is het zeer natuurlijk, dat een artikel over Visschers zangen een plaats vinde in een Leidsch blad. Visscherszangen dus. Hot zijn dichter lijke ontboezemingen, waarin de hengel sport zonder twijfel een gezonde sport verheerlijkt wordt. Dat er vele in onze letterkunde voorkomen, m-ag ik niet bewe ren. Toch hebben meerdere dichters on_ der wie dichters van naam Visschers zangen geschreven. Zoo b.v. Joan van Broekhuizen 1700), zoo ook en- dijk en Schermer (18e eeuw). 1 .'is- scherszangen van Wellekens woi li ter algemeen als de beste aangemc n dezer Visscherszangen komt vog. '.o serie Elsrijksche zangen,, waarin kens Elsrijk bezingt, een buiten aa~. ...en Amstel- Hierin heet het: „Maar dat de zilvre stroom ook goude visschen haart, Dat is geen dichters-vond, den fabeltijd ontzogen: 'k Zag die op 't vorst'lijk Loo en Elsrijk voor mijne oogen". Als hij in een anderen Visscherszang (Amintas) ter eere van een klein meisje een zang doet aanheffen, dat dihet hij op bevallige wijze: „Gelijk de wind dc wateren En 't popelloof doet klateren, Zo ruischt uw goed gerucht, O jonge Bloem! die bloeiende! Zo aangenaam zijt groeiende In d' eerste lentelucht. Terwijl de windjes dertelen, De dunne golfjes spertelen, Zo bloeit ge, o Rozelijn! Ik zie de vonkjes blikkeren. De heldro straaltjes flikkeren, Die in uw oogjes zijn! Uw lachjes, daar in levende Do Gratiën zijn zwevende, Versieren 't blij gelaat; Dus volgt ook, zo wij rekenen, Een schoone dag, na leekenen Van zulken dageraad. De troost van zulke kinderen, Hun ouders zorg verminderen; Zij groeien tot hun vreugd. Geen paerel is zo blinkende, Geen visschersriet zo klinkende, Als beuscbheid in do jeugd". Werkelijk, Jan Baptista Wellekens is tc goed, om vergeten te worden. W. SPITZEN. LAATSTE BERICHTEN „HET VOLK" EN DE GODSDIENST. Bij herhaling hebben wij er op gewezen, dat „Het Volk" zich altijd naarstig ont houdt ooit iets ten goede van kerk of godsdienst te gewagen. Kerk en godsdienst moeten steeds opzettelijk huiten de aan dacht der Volkslezers gehouden worden. A. B. K. heeft al jaren vrij spel om kerk en godsdienst in 't belachelijke te trekken, hij moet den lezer de idee opdrin gen, dat kerk en godsdienst overbodig zijn, nu het socialisme er alleen is. Niet zonder zorg ziet „Het Volk'' onder zijn geestver wanten een religieuze strooming ontstaan, welke met den dag al sterker en breeder wordt. Er zijn vele predikanten, die sociaal democraat zijn, maar die toch de ethische beginselen in het leven nog hoog wilden houden. Deze partijgenooten oordeelen nu, dat „Het Volk'' maar weinig waardeering toont voor hun streven. „Het Volk" doet er het zwijgen toe. Deze predikanten beginnen nu ook te mer ken, dat zij van de zijde van „Het Volk" weinig steun hebben te verwachten. In De Maasbode wordt dit nu als volgt aangetoond: „Het Volk'' is de opinie toegedaan van partijgenoot Stenhuis, die vindt, dat al die ethische en zedelijke slroomingen het so cialisme quandmêmo bedreigen met ont aarding, en de socialistische beweging dreigen te maken tot een kerk. En van een kerk moeten de liecren nu eenmaal niets hebben. De dominé's van de „Blijde Wereld" beginnen dat nu ook in te zien, en krijgen „Hot Volk" in de gaten. „Negeert „Het Volk'' de religieuze stroo mingen in de Partij, geeft ons Partijor gaan eenigszins voldoende aandacht aan religieuze verschijnselen in het algemeen?'' vraagt het jongste nummer van de „Blij de Wereld". Nog scherper vervolgt dan deze redac tie: „Of richt het zijn belangstelling en die van zijn lezers bij voorkeur op wat op het gebied van kerk en godsdienst be lachelijk en ergerlijk is?'' Wij zouden zeggen, de beeren raken er nu pas achter, wat wij vroeger herhaalde malen beweerd hebben. ,Het Volk" schudt natuurlijk veront waardigd het hoofd: „Mensch, hoe kan je zoo iets van ons toch beweren!" „Wij zijn altijd even onpartijdig en objectief, zeker ten opzichte van kerk en godsdienst''. Zegt A. B. K. 't ook niet zelf, dat hij nooit van zijn leven het geloof en den godsdienst heeft aangevochten? Wie nooit ,,'t Volk" leest, zou 't bijua gelooven. „De Blijde Wereld" had „Het Volk" het verwijt gedaan, dat het geen notitie had genomen van het belangrijke feit, dat een partijgenoot tot voorganger der Vrij-. zinnig-Hervormden in Amsterdam was beroepen. „Heb ik dit niet gpflaan?'' vraagt „Hc-t Volk" argeloos, en bet blad wijst er op, boe het dit bericht omstandig uit de bur gerpers beeft overgenomen. 't Kan zijn, zegt nu op haar beurt „De Blijde Wereld", maar erg spontaan ge beurde dit toch niet, want dan had „Het Volk" wel gewezen op liet belangrijke de zer benoeming en er een paar hartelijke woorden aan gewijd. Ook van de Barciiemsche bijeenkomsten beeft „Het Volk" weieens bericht gegeven. „Maar heeft de redactie'', vraagt dan „de Blijde Wereld", ooit gewezen op het gewicht van bot verschijnsel, dat partijge nooten, ook vooraanstaanden, een religieus middelpunt hebben gevonden in Bar- chem? Het belang ook van de aandacht, die door meerdere socialisten gewijd wordt aan dc psychologische zijde van bet socia lisme, de innerlijke en, persoonlijke krach ten,, die men vroeger in de arbeidsbewe- ging vrijwel heeft verwaarloosd? Daar gaat 't ons om, en wij meenen, dat „Het Volk" in deze tekort is geschoten, en dat het niet do helft van do belangstel ling beeft en wekt van het geestelijk so cialisme als ten opzichte van de sport. „Het wacht toch zeker ook niet, toldat uit de sportwereld berichten gezonden worden en schrijft wel met enthousiasme over de wereldschokkende prestaties van voetballers en andere spiorgeniecln". Maar, verdedigt zich „Het Volk", wij hebben (och een eigen rubriek „Geestelijke stroomingen''. Och, antwoordt „dc Blijde Wereld", deze rubriekschrijver laat zoo zelden iets van zich hooren, en als hij schrijft, heeft hij 't ook alweer over „abnormaliteiten en ra riteiten". Wij vreezen dat deze heeren predikan ten met hun rechtmatige klachten weinig succes zullen hebben hij „Het Volk". Misschien zullen de heeren zich nog herinneren, dat 't Enka was, die juist om deze ergernis, de weinige waardeering, die voor godsdienst werd getoond, na een kortstondig lidmaatschap weer uit de Partij trad. Zij begreep één keer te meer, dat Christendom en socialisme op stuk van zaken toch onvereenigbaar zijn. Wat de heeren van „de Blijde Wereld'' voor schoone illusies najagen., komt in ..de kraam van „Het Volk" en het echte so cialisme heelemaal niet (o pas. Zooals zij zich den „socialist in het da- gelijkscho leven" voorstellen, 't wordt hun in een ingezonden stuk iu dat eigen num mer van „de Blijde Wereld" zoo goed ge zegd is niet anders dan de Christen in het dagelijksche leven. „Dezelfde toepassingen die u aanbeveelt voor u zelf en uw partijgenooten zal n.l. ieder Christen (die maar cenig besef heeft van de groote waarde van het Christen dom, ook al in zijn gebrekkigheid) onaf hankelijk van zijn inzicht in zake maat schappijvorming met hart en ziel onder schrijven en voor zich zelf en zijn partij genooten dringend aanbevelen''. Ons dunkt, dat de heeren van „dc Blij de Wereld" nu toch over ervaring genoeg kunnen beschikken, om te wetena dat zij op dit gebied geen tegemoetkoming of waar deering van de zijde van „Het Volk" en het gepatenteerde socialisme hebben te verwachten. EX-KEIZER WILHELM TE BOSKOOP. Hedenmorgen om elf uur kreeg Bos koop plotseling bezoek van den ex-keizer van Duitschland, die mot gevolg in twee auto's onverwacht hier arriveerden ter be zichtiging van boomkweekerijen, speciaal die van den heer P. v. Noort en Zonen. Daar het bezoek niet officieel was en ook niet bekend in de gemeente. was slechts de heer Van Noort ter verwelko ming aanwezig. ROEIBOOT OMGESLAGEN. Vier personen verdronken. Hedenmorgen te kwart voor zes is bij het stuw te Bergharen een roeiboot waar in 6 arbeiders gezeten waren, omgeslagen. Tengevolge van de zeer sterke strooming van de rivier werd de roeiboot onder twee zand- schepen doorgetrokken. Alle zes inzittenden werden meegesleurd. Vier van hen zijn om gekomen. Slechts twee van hen konden v/orden gered. Verdronken zijn de 29-jarige gehuwde arbeider H. Bosch uit Delfzijl, die een vrouw en drie kinderen achterlaat, do 39- jarige J. v. d. Velde en de 27-jarige J. Winters uit Smilde beiden ongehuwd, en de 24-jarige ongehuwde arbeider A. de Bruijn uit NedcrwCert. De lijken der slachtoffers zijn nog niet gevonden. Ontploffing in da mijn „Maurits". Uit Heerlen wordt gemeld: In de mijn „Maurits" is gisteravond een achtergebleven dynamietpatroon ont ploft. De arbeiders L. Setsen en G. J. Holla' werden zeer ernstig aan de oogen en bet gelaat verwond. Zij zijn naar de oogkliniek te Heerlen overgebracht. Na de relletjes te Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam beeft, in verband met de relletjes, die de laatste avonden in Rotterdam hebben plaats ge had, hedenmorgen afgekondigd een ver bod van samenscholing van meer dan 3 personen. Dit verbod geldt voor de gehee- le stad. Wanneer aan een eerste somma tie geen gehoor wordt gegeven, mag van de wapens worden gebruik gemaakt. De Gommjssaris van Politie te Tilburg verzoekt degenen, die aan H. J. A. A. M. of C. N. Luybregts, wonende aldaar, goederen geleverd hebben, welke niet be taald zrijn geworden, daarvan aan hem hetzij mondeling, betzij schriftelijk, kennis te willen geven, ondei' overlegging van den brief of de briefkaart waarop de be stelling gedaan werd. SiuEcgcen (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie', Muziek- en Zangconcert. Alweer een tuinconcert, hoor ik reeds zeggen. J'a, lczer(es) do tuinconcerten zijn niet van de luebt. Op Zondag 28 Augustus, dus morgen avond, geven de R. K. Muziekvereeniging „Perosi' en de R. K. Gemengde Zangver- eeniging „Pulchri Studio" een tuinconcert, in café „Zomerlust". De toegangsprijs tot dit concert is zoo laag mogelijk gestekL (zie annonce's in dit blad) zoodat een ieder die van muziek en zang houd, in do gelegenheid is, dit concert bij to wonen. Moge dit er velen zijn. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik: G. v. R. LEIDEN. AGENDA'S. tl'h-' LEIDEN. BIOSCOPEN. jj In de week van 27 Aug.2 Sept.: Casino: Qocdgekeurd voor volwassenen.; City: Goedgekeurd voor volwassenen, j Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. J Trianon: Afgekeurd. NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Zcnadg. Bedevaart „St. Jeroen". Woensdag 7.308.30 Rechtsk Bureau. Vrijdag 8 uur. Opening tentoonstelling v. d. Avondtcekenscbool; 910 uur ten toonstelling, toegankelijk voor 't publiek. Zaterdag 810 uur Tentoonstelling. Zondag van 121 uur Tentoonstelling. Zaterdag zitting Spaarbank van 78 ZittiDg Voorschotbank van 78 uur. Zitting Brandstoffen bestellen van 7.3G —8 3') uur. Zitting Retraitefonds van 7.308.30 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven. R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenliuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 6.30 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.15 lot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het lof prijs- biljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Dinsdag bijeenkomst voor do leden van 8 uur tot 10.15. Te 8.30 uur ledenvergadering Liederta fel Sebastian Schaeffer op de bovenzaal. Allen present. Woensdag te 8.15 uur repetitie Lieder- •lafel Sebastian Schaffor. 8.30 uur repeti tie tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 89 uur in dc Be stuurskamer zitting R K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Verdere mededeelingcn: Gezellen die wenschen deel te nemen aan de Retraite die gegeven wordt van 2326 December ck. te Noordwijkerhout worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op to geven. Ver- gocding 6.50. De Retraite wordt geleid door een Ecrw. Po lev van het H. Hart. R. K. LEIDSCHE COMMISSIE VOOR LICH. OPVOEDING. j J Aanmelding van leden op eiken repetition avond. De oefeningsavonden van de R.K. Gym- 1 Dastiekver. Jeanne d'Arc" zijn: Dinsdagavond, 810 uur. Leden. (Hee- ren). Donderdagavond 67 uur voor Asp.-lc- j den afd. A. (Jongens); id. 7.8 uur id. af. B (Jongens); id. 89 uur, id. afd. G. (Jongens). Vrijdagavond, 56 uur Asp.-Lcden (Meisjes); van kwartier over 8 uur lot kwartier over 9 uur Leden (Dames). ST. ANTON IUS-PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag. Alg. H. Communie onder de H. Mis van 7.30 uur. 5 uur oefening van de Derde Orde. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur tooneelrepetilie. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag, 67 uur, bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen go- opend voor de Hollandsche en Duitsche Meisjes. Woensdag 's avonds 810 uur bijeen komst Hollandsche en Duitsche meisjes. Donderdag Bijeenkomst Hollandsche en Duitsche meisjes. Afd. Meisjespatrcnaat. Vacantic. Het onderricht in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan de R K. Vakschool, Noordsinde 50. N.B Do Bibliotheek, Noordeindo 44 is geopend: Dinsdag, "Woensdag en Vrijdag avond te 8 uur. Ook niet-leden kunnen van de Biblio theek gebruik maken. R.-K. JONGEVROUWENBOND GROEP B Turncluh Vrijdag 2 September C en 7 u. Pieterskerkhof. TELEGRAMMEN Geschil tusschen Bolivia cn Paraguay. NEW-YORK, 27 Aug. (V. D.). Vol gens berichten uit Buenos-Ayres is tus schen Bolivia cn Paraguay een ernstig ge schil ontstaan betreffende olievelden in bet Chacgebied. Er is een commissie be noemd, om te trachten een oplossing lo vinden. Communistische demonstraties verboden. MUNCHEN, 27 Aug. (V. D.). De po litie te Munchen verbood dc op Zondag vastgestelde communistische rouwdemon- stratic voor Sacco en Vanzetti. Draadloos spreken met Buenos-Ayres. HAMBURG 27 Aug (V. D.). Gister avond hebben hier draadloozo gesprekken plaats gehad met Buenos-Aires. Do proe ven slaagdon volkomen. Do antwoorden werden na eenigc minuten ontvangen. Me degedeeld werd, dat bet gesprokene zeer goed overkwam. Hevig onweer. ROME, 27 Aug. (V. D.). In de omge ving van Triest heeft een lievig onweer ge woed. Er zijn een doode en een honderdtal gewonden. Er is be'angrijke schade aan gericht. MARKTBERICHTEN LEI OEN, 27 Aug. Boter. Prima fa- brieksboter (controle) 2.prima boe- renboter f 1.80—1.98 per K.G. Aangevoerd 85/8 en 21/10, wegende 1910 K.G. Han del vlug. 2227 Aug. Turf. Aanvoer lango turf 135.000, pr. per 1000 88.50. 27 Aug. Ecieren. Aanvoer 8780 stuks Kipeieren 78. Eendeneieren 6.50 7, per 100 stuks. Handel matig. LOOSDUINEN, 26 Aug. Groenten. Vei ling. Bloemkool lo soort f 10.70.19.90, id. 2o soort 4.208-60, rijen komkom mers le soort 4.808.60, id. 2e soort 2.104.80, gele komkommers J 7.50 7.90, id. witte 1.802.30, perziken le soort ƒ1518, id. 2e soort ƒ9.4012.60, id. 3e soort ƒ2.907.80, appels ƒ1.30 2.pruimen ƒ0.801.50, eieren 7.80 7.90, alles per 100 stuks, meloenen le srt. 4159 ct., id. 2c soort 1638 et- per stuk, roodo kool 55.20, aardappelen poters 3.70, augurken le "soort 823, appels 89, peren ƒ1121, erwten J 1522, uien f 7, stokprincessen f 1521, id. stam ƒ8.7011, snijboonen ƒ1526, pronkboonen 110.6011.90, spekboonen 1013.70, boonenstek 38, koirikom- merstek ƒ0.501.70, pruimen 8—24, al les per 100 Kg., lomalen A ƒ11.2013-50 id. B 9.90—12.30, ij. G. 10.60—12.70 id. CC. ƒ7.80—10, bonken ƒ7—10.90, na- tuurtomaten le soort 10-3011, id. 2e soort 8.209.70, alles per 50 kg., poste lein 1727 ct. per kg., spinazie 3062 ct. per 4 kg., druiven Alicante 7286 ct., id. Frankcnthaler 5670 ct. per kg., sa lade le soort 0.601.60 per 100 krop, peen le soort f 5-706.20, prei ƒ1.60 2.40, rabarber 3.504.30, selderij 0.80 1.60, kroten 22.20, alles per 100 bos andijvie f 0.802.10 per 100 struik, an dijvie 1024 ct.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7