Tndien ïïet weer morgen medewerkt, 1 rullen er een paar prachtwedstrijden te zien zijn, vooral daar do elftallen niet voor elkander behoeven opzij te gaan. Daarom Ihoopt het bestuur van V.V.L. bij het slui- jten van de seriewedstrijdeu veel belangstel- Hing op het sportterrein- Na afloop van bedoren wedstrijd zal de uitreiking der prijzen door den Voorzitter van V. V. L. plaats hebben. V. V. L. III speelt een vriendschappelij- toen wedstrijd tegen S.N.A. III te Stomp- wijk, te 1 uur; vertrek van de Molenlaan '12 uur. LUCHTVAART Militair vliegtuig neergestort. Den militair vliegtuig is bij Upavon (Wiltshire, Engeland), van een hoogte van 120 meter gevallen. De piloot werd ge dood. UIT DE OMGEWmü HAARLEMMERMEER. Verdronken. Aan den Leimuiderdijk te Haarlemmer meer is een 3-jarig jongetje te water ge raakt en verdronken. Auto-ongeluk. Op den Ringdijk Haarlemmermeerpolder bij Oude Wetering is een vrachtauto, inge richt voor vcevervoer, door het breken ,van het linker voorwiel over den kop ge slagen. Twee paarden, die in den wagen Werden vervoerd, geraakten te wal er, doch .waren spoedig op het droge. De bestuur der bleef ongedeerd, iemand die naast hem zat, werd zeer ernstig aan de beenen gewond. KATWIJK AAN DEN RIJN. De b oembollcnhandcl van dezen zomer. De bollenveilingen zijn weer afgeloopen en ook de handel in leverbare bollen kan ongeveer a's geëindigd worden beschouwd. Het was voor de veilingvereeniging „Bloe menteelt" een bijzonder jaar waarin de kweekers, die ernstige voorstanders van veilen zijn hun warm hart voor de vereeni ging tegelijk konden toonen. Door bijzon dere omstandigheden als het faillisse ment van een debiteur, accoordaanbieding van een andere schuldenaar was uit uit betaling over het seizïen 1926 niet zoo vlot verloopen als zulks gedurende bet bestaan der vereeniging steeds het geval was geweest. En als het over de dubbel tjes gaat is men wel eens anders ge stemd dan wanneer andere kwseties aan Idoo rde worden gesteld. Zoo ook in „Bloembollenteelt". Aanvankelijk dachten pessimisten zelf aan den dood der ver eeniging. Een groot deel der leden dacht er echter anders over. Die begrepen dat dit financieele verlies eigenlijk geen ver lies was. Die zagen in dat al zoovele ja ren aan „Bloembollenteelt", dank zij het feit, dat meerdere bestuursleden als zijn de medebelanghebbenden als veilers bijna belangloos hadden gewerkt voor de ver eeniging, en het dagrdoor Jgfis. CfgTTtrfe nergens, van Noord tot Zuid, in de geheele hollenstreek had plaats ge- jhad. Dat men zich dus hierdoor over vele jaren een voordeel had verschaft, veel grooter dan het kleine verlies, dit voor jaar geleden. En zij besloten op denzelfden voet door te gaan cn te blijven veilen. Zij (hebben succes gehad en veel geld ver- 'diend. Immers, hij den aanvang der vei lingen bleken verschillende soorten als Titiaan, Grand due, Grysolora, Mon Tre- 6or, Pink Betauty, meerdere La Reine- soorto nals Rosa La Reine, Prosperity, enz. flink in prijs op te Ioopen. Hiervan profiteerden vooral de kweekers die veil den, omreden voor de veilingen begon nen waren, het terrein reeds hevig was afgegraasd door heeren opkoopers die ge makkelijk kochten bij degenen die voorne mens waren niet te veilen en die het eerst beslag legden op de bovengenoemde, erg gevraagde, soorten. Een kooper is immers a's regel beter op de hoogte dan een kweeker. Van een steeds oploopendc prijs profiteerden dus voornamelijk de kweekers die hun bollen hadden bestemd voor de veiling en daardoor ongetwijfeld een flink bedrag hebben verdiend, wat zeker tot ge- vo'g zal hebben dat ve'en weer spoedig tot het systeem veilen zullen terugkeeren. We mogen uit de gemaakte prijzen af leiden dat, gezien ook het tamelijk gun stig gewas der bollen, de teelt van vroege lulpen dit jaar goed loonend os geweest. Van Darwintulpen kan dat niet gezegd worden. De vraag hiernaar nam steeds af, de prijzen liepen terug. Te Katwijk is de betecldo oppervlakte van Darwinnen niet van groote beteekenis, wat gelukkig is. Gele Crocussen waren zeer duur. Over het algemeen mogen we over de uitkomsten van 1927 tevreden zijn. LEIDSCHENDAM. De Kcninginnefeestcn. Woensdag 31 Augustus cn Donderdag 1 September a.s zullen hier de Koninginnefeeston gehou den worden. Gezien het uitgebreide programma belo ven het een paar gezellige dagen te wor den. De feesten zullen reeds op 30 Augustus worden ingezet met een concert op het Sluisplein, welk concert zal worden gege ven door de R. K. Harmonie St. Cecilia on de Chr, Gem. Zangvereeuiging. Woensdag 31 Aug. des morgens wordt begonnen roet een optocht der schoolkin deren door het dorp, waarna op het feest terrein de kinderspelen zullen worden ge houden en de knieren zullen wonden ge- tractecrd; des namiddags te 2 uur zullen or volksspelen worden gehouden, o. a. hlaasslaan en mastklimmen voor de jon gens en stoelendans, etc. voor de meisjes. Donderdag wordt des morgens begon nen met een ringrijderij op de Motorfiets, terwijl des namiddags een ringrijderij met auto's gehouden wordt; aan deze ringrijde rij kan een ieder, jong en oud. deelnemen. de auto's zijn op het terrein aanwezig, soodat hiervoor niet behoeft gezorgd te worden en daarom ook een ieder kan meedoen. LISSE. Bloembollencultuur. De afd. van do alg. vereeniging voor Bloembollenculuur hield gisteravond in do „Witte Zwaan'; een vergadering, onder voorzitterschap van den heer Grullemans. De opkomst was nu juist niet schitterend wat zijn oorzaak wel zal vinden in de seizoendrukte. Als punt 1. is aan de orde bespreking inzake te houden tentoonstelling a.s. win ter. Do voorz. zei dat men jaloersch moest zijn op de afd. Sassenheim, dit dit voorjaar weer zoo schitterend voor den dag kwam. Spr. vindt het alweer jammer, dat de be zitters van een broeikast je niet aanwezig waren. Op een vraag, wat men den ge- schiksten tijd achtte meende men dat dit half Februari was, aangezien de afd. Beunebroek-Vogelenzang een vroege ten toonstelling denkt te houden. Do voorz. vroeg wat de vergadering er van dacht om, bij voldoende deelname, do tentoonstel ling te houden tusschen 6 en 12 Februari. Spr. meende dan een commissie te benoe men, welke den bezitters zijn kassen kon den bezoekenen hun verzoeken mede te doeD. Ook meende de voorz. een breed standpunt in te moeten nemen en ook per sonen buiten de gemeente aan de tentoon stelling te laten deelnemen. In beginsel werd besloten de Lissers vrij toegang te verleenen en voor buitenstaanders een na der te bepalen entree te heffen. In de commissic werden benoemd de heeren P. Lefeber, xb. v. d. Viugt en J. Berbee, ter wijl een van de heeren Segers zal worden aangezocht in de commissie zitting te no men. Uil do gevoerde besprekingen dien aangaande bleek dat men er algemeen voor was de deelnemers vrij te laten wat zij willen inzenden. Mocht- hel de commis sie blijken» na haar rondgang, dat er ar tikelen niet zullen komen of niet voldoen de, kan zij er bij die en genen alsnog op aandringen deze artikelen te broeien. Op voorstel van den beer v. Ylugt zal vooral' aan de kasbezittevs een circulaire worden toeegzonden opdat zij op de komst der commissie zijn voorbereid. Tevens zal voor de buitenstaanders een advertentie in het Vakblad worden geplaatst. Aan de orde is hierna bespreking in zake Darwiu-conlract. Uit de bespreking bleek dat de actie hieromtrent uitgaande van de vereeniging „De Tulp'' nog weinig resultaat heeft opgeleverd. Maandag a.s. te 4 uur zal deze vereeniging wederom vergaderen, zoodat dan wei meer licht in deze zaak zal komen temeer daar toch reeds verschillende personen hebben ge- teekend. De heer Berbee was van meening dat er van een dergelijk contract niet veel terecht zal komen, daar het Noorden ab soluut niet meewerkt. Ook de voorz. vond dat deze zaak er niet erg hoopvol voor slaat. De heer van Til meende dat wij, als wonende in het centrum der Bloembollen streek, een voorbeeld moeten geven en de actie moeten doorzetten en als één man allen .teekenen, temeer daar de afdeelin- gen van Bloembollencultuur en H. B. G. deze zaak geldelijk willen steunen. Uit de besprekingen bleek vervolgens dat bet een groote moeilijkheid is iemand te vinden om met de lijst van handteekeningen te Ioopen. De heer Tanis nam dit onder eenig NOORDWIJK. De KGninginnefeesten. De Oranje feesten zullen Dinsdagavond geopend wor den met een concert op het Lindeplein te geven door de muziekvereeniging „Janne d'Arc." van Noordwijkerbout en een etala gewedstrijd waarvan de keuring ook dezen avond bij kunstlicht zal plaats hebben. Door de Oranjevereeniging worden twee geldprijzen beschikbaar gesteld voor de tij dens de Oranjefeesten mooist versierde stralen Gevonden voorwerpen. A's gevonden zijn aangegeven: 1 ceintuur, 1 paar hand schoenen, 1 kettinkje met hanger, 1 broche 1 witte pet, 1 boekje met leder omslag. 1 armband, 1 parelkettinkje, 1 kindercape, 1 zwart schoentje. 2 sleuteltjes, 1 sigaretten koker. 1 ringetje. 1 daspeld, 1 badmuts en een tasch met inhoud Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt aan 't politiebureau te Noordwijk-Binnen iederen Woensdag en Zaterdag van 12 tot 1 uur. Geboren: Nee'tje d. van H. v. Roon en N. van der Zwan. Adrainus Gornelis z. van W. P. de Haas en A. J. Rotteveel. Willem Petrus z. van Jacs. Zwarts en G. P. Vink Marinus z. van P. Schaap en W. Vonk. Petronella Johanna d. van J. V. Vink en M. J. van Kesteren. An- tonius Gijsbertus z. van A. P. van Rossum en H. M. Klein. Ondertrouwd: J. J. de Mooy 26 j. te Rijnsburg en J. Nieuwenhuizen 21 j. Overleden: Johannes van der Heij den 76 j. gehuwd met Th. J. M. Gleophas To Leiden Christiaan Bave'aar 81 jaar wedr. van A. M. Biegstraten. NOOTDORP. Ondertrouwd: A. H. Post 27 j. en P. W. Vreij 22 j. OEGSTGEEST. De Winkelweek. Om vijf uur gisterenmiddag had de be- oordecling der etalage's plaats. De jury bestond uit de heeren Bokeloh, Tetering en Roodenburg. Alle winkeliers hebben met dc moeste zorg hunne uitstallingen in orde gemaakt en geen moeite ontzien alles een zoo aan trekkelijk mogelijk aanzien te geven. Wij namen na de bezichtiging der eta lage's de overtuiging mede, dat het hoofd doel der winkelweek, nJ. te doen uitko men, dat dc winkelstand te Oegstgeest niet meer behoeft onder tc doen voor die van elders, is bereikt, geworden. Om halfacht werd door de harmonie der N. Z. H. T. M. een muzikale omgang gemaakt, die de reeds gezellige en in ongewone drukte verkeerende Oegst- gcester straten nog levendiger maakte. In café „Het Wapen van Oegstgeest" werd de uitslag van den etalage-wedstrijd door den voorzitter der commissie bekend gemaakt. Ecreprijs de firma Gebr. Koelman, zil veren beker, geschonken door de R. K. zelf vervaardigde kunstsmëewërlc in' 'de huishouding, en radio-artikelen). Mooiste etalage: 1ste prijs J. G. Schrij- Boerenleenbank. (Deze etalages bevatte vers, 2de pr. firma v. der Wilk, 3de pr. A. J. Duiverman, 4de pr. H. Kranenburg. Verkoopkrachtigate etalage: 1ste prijs C. P. A. van der Zalm, 2de pr. H. de Groot, 3de pr. J. M. Hoogevcen, 4de pr. C. Bol. Eervolle vermelding: W. J. Wocstenburg en W. Wiesbroek. Hedenavond te zes uur muzikale om gang door de N. Z. H. T. M. Harmonie cn de plaatselijke R. K. Harmoniever. „Triumph". SASSENHEIM. Aanrijding. Gisteren is de broodven- ter de K. ter hoogte van Klinkenberg voor de derde maal aangereden. Ditmaal door een passagiers-auto uit Amsterdam. De wagen werd zoodanig beschadigd, dat hij niet meer verder kon. De hit sloeg op hol, maar werd spoedig gegrepen. Door hu'pvaardigheid der omstanders werd de K. van een andere wagen voorzien, waar na hij zijn weg kon vervo'gen. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. De schade zal door den autobestuurder wor den vergoed. Koninginnefeest. Op Woensdag 14 en Donderdag 15 Sept. zal alheir het Oranje feest worden gevierd. Den eersten dag zullen kinderspelen worden gehouden en 's middags ringrijderij met ti'hury. Deze dag zal worden opge'uisterd door de twee plaatselijke muz-iekborpsen. Dc tweede dag 's morgens vervolg volksspelen en 's middags te twee uur bloemencorso en 's avonds groot vuurwerk. Het bestuur der Oranjevereeniging verwacht nog eenige opgaven van deelnemers aan het bloemen corso. Jubileum. Maandag 29 Aug. a.s. hoopt den heer S. Th. Verbij den dag te her denken waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als loodgieter bij de fa. P. IJsselmui- den, alhier. Het zal den trouwen „Bas" dien dag aan belangstelling zeker niet ontbreken. DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Geboren: Hendrikje ,d. van C. van Veen en M. van Elsewijk. Johannes Auke, z. van B. Offringa en C. E. Huis- ma. Theresia Francisca Maria, d. van N. P. Kaptein en C. M. v. d. Meer. Ondertrouwd: C. J. F. van der Lans 28 j. en W. E. G. Zwetsloot 25 j. J. Ravensberg 28 j. en M. van Klaveren 28 j. Getrouwd: O. de Gelder 21 j. en C. van Veen 22 j. P. A. Hoogerbrug 23 j. en N. de Gelder 22 j. NOORDEN. Wonder boven wonder. Gisteren kwam het zoontje van Jac. Wansink van af het erf den wog op xc^cu, mert'- zu" —art niet de auto die m aantocht was. De auto ging over hem heen maar wonder hoven wonder was, dat toen de chauffeur gestopt had, het knaapje bij moeder al stond te vertellen dat hij on der een auto was doorgegaan Een klein onbeduidend hoofdwondje was het eenige letsel wat de kleine had opgeloopen. Van de steiger gevallen. Toen de op perman Jac. v. d. Meer een tas steenen op den steiger zou brengen bij de te bou wen s'achtplaats van den heer De Her tog is hij misgestapt en viel op den grond. Hij kreeg een hoofdwonde en klaagde over pijn in de ribben. De wonde werd door de verpleegster, mej. Ham, verbon den. WOERDEN. De Koninginnefeesten. Door de ver. Koninginnedag werd het programma voor de feesten op 3 Aug. samengesteld. Des morgens 8 uur muziek op den toren, waar na te 9 >4 uur zingen der schoolkinderen voer het stadhuis. Vervolgens optocht naar het excqrtitieterrein, waar de kin derspelen zullen plaats hebben. Prijsuitreiking te 12 uur in de R. K. Jongensschool. Te 12.30 uur optocht der sportvereeni- ging vanaf de Dubbele Sleutel naar het excereitieterrein, gevolgd door verschillen de sportwedstrijden, zooals springen, zwemmen, hardloopen e.d. Te 614 uur Intocht van Prins Willem V door Pro Patria, landing aan de haven. Van 810 uur concert in het plantsoen en tot slot om 10.05 uur gondelvaart. Concert. Door de muziekvereeniging „St. Caecilia" werd Donderdagavond in de Patronaatszaal een concert gegeven. Of schoon deze vereeniging reeds meerdere malen blijk van haar kunnen heeft gege ven, was de opkomst der luisteraars toch niet hiermede in overeenstemming, daar de zaal slechts tamelijk bezet was. Dege nen, die zich den gang naar het Patronaat getroost hebben, hebben echter reden tot volle tevredenheid gehad, wat door het aandachtig luisteren en een hartelijk ap plaus na de verschillende nummers wel werd bewezen. Naast de door het corps te spelen num mers stonden op het programma verschil lende stukken voor piano, viool, fluit en harmonium, hetgeen een aangename afwis seling bracht. Buiten het progiramma om werd nog door een 2-tal jeugdige pistonnisten een fragment uit de Cavaleria Rusticana ten gehoore gebracht, hetgeen eveneens een dankbaar applaus oogstte. Door Pater v. d. Boezem werd na af loop dank gebracht afin den directeur, den heer G. Ruijs, voor zijne geheel belangc- looze toewijding en aan de hoeren v. d. Bosch, v. d. Vring en v. Kuik voor hun welwillende medewerking. Ongeval. Op den Boercndijk had Woensdagavond een ongeval plaats, wat gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. De landbouwer H. uit Waarde- reed met zijn tibury waarin 3 boerendames gezeten waren op den dijk. Eensklaps maakte het paard een sprong zijwaarts, vermoedelijk is het ergens voor geschrok ken. Dc tilbury raakte van den weg af en stortte naar beneden, waar hij in een sloot terecht kwam. De inzittenden konden spoe dig uit het rijtuig worden bevrijd. Daar een der dames over inwendige pijn klaagde, werd direct een dokter geroepen, welke buiten een paar niet veel beteekenenden schrammen niets ernstigs kon consta- teeren. De overigen kwamen met een nat pak en den schrik vrij. Diefstal. Ten nadeele van D. K., wo nende op den Zandwijksingel, werd een heerenrijwiel ontvreemd. Bij een bezoek aan den veearts V. werd het rijwiel door hem binnen het hek gezet. Bij zijn terug komst was het verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Geboren: Gertrudis Franciscus Anto- nius, z. van J. A. F. J. Smits en O. v. Ros sum. Petrus Johannes, z. van G. W. v. Schaik en J. E. v. Galen. Ondertrouwd: W. Y. Spannemaker en G. Zijlstra. C. v. Dam en S. Ben schop. L. Ros en E. Pols. Getrouwd: J. P. Senten en A. M. v. d. Broek. G. v. Eek en C. C. Busschcr. ZOETERWOUDE. Gered. Gisterenavond geraakte het driejarig zoontje van den heer W., dat in de nabijheid van de ouderlijke woning aan het spelen was, plotseling te water. De moeder, die het ongeval zag gebeu ren. liep gillend naar buiten en trok daar door de opmerkzaamheid van den aldaar wonenden bakker F. B. Deze sprong aanstonds te water en wist het kind, dat reeds bewusteloos was, doch spoedig bij kwam, behouden op den kant te brengen. DE OMGEVING VAN GOUDA. De veelbesproken Haastrechtsche Dijk. Als vaststaand mag worden aangenomen, dat Gouda, wat ligging betreft een uitver koren plaats is. De groote steden rondom Gouda zijn op een afstand van 20 tot 60 K.M. wat het voordeel geeft, dat de ingeze tenen in de stad zelf hun inkoopen doen, terwijl de talrijke dorpen in de naaste om geving, min of meer op Gouda aangewe zen zijn. Dat geldt niet alleen voor do aan- en doorvoer van de landsproducten, maar ook ten opzichte van do scholen. In onze jeugd waren de buitenjongens, dat zijn jongens uit de naburige gemeen ten, gewoonlijk haantje de voorste, wat in tusschen geen specifiek Goudsch ver schijnsel was. Destijds was het eveneens zoo in elke stad. waar veel buitenjongens schoolgingen. Zoo bezetten de jongens uit Stolwijk gewoonlijk de eerste plaatsen in. de klas, die van Gouderak en Moordrecht, waren vechtjassen en je moest al 'n heele piet zijn, om het tegen deze robuste knapen te' kunnen bolwerken. Volgt Zevenhuizen en Waddinxveen, beroemde schaatsenrijders en die van Reeuwijk en Sluipwijk, vanwege do naar die plaatsen genoemde plassen, toekomstige zee-officieren; hun kennis van water, weer en wind, was enorm. De cirkel om Gouda kon worden gesloten met het yT""°irc.oki, waarvan de jongens ge woonlijk op velerlei gebied in het eerste gelid stonden en in daf verband ook vele vrienden in de stad hadden. Deze vriendschap had het gevolg, dat Haastrecht een dorp was, dat vanuit Gouda het meest werd bezocht. Dan trok ook dc dijk, de onvolprezen Haastrechtsche dijk, als een magneet, want daarlangs lagen do uitgestrekte boomgaarden en vischrijko slooten en spreekwoordelijk was de gastvrij heid van de bewoners der boerderijen. Zoo was dan een wandeluitstapje, langs den Haastrechtschen dijk, naar Haastrecht en Oudewater ec-n genoegen van den eersten lang en veel ouders hebben in dien lijd met hun kinderen genoten van de zeldzame rustieke schoonheid. noe het zij, de Haastrechtsche dijk, was ponulair, was bemind, was veel bezocht, reeds jaren daarvoor. Maar daar zou een eind aan komen, want kleine oorzaken hebben dikwijls groote ge volgen. De kleine oorzaak moet gezocht wonden in de uitvinding door Von Draisine van 'n tweewielige loop wagon. De draisine werd verbeterd, werd rijwiel, motorrijwiel en het snelverkeer werd met de auto vol tooid. Door dit snelverkeer, is het uit met de kalmte, met de landelijke weldadige rust en thans is het reeds zoover, dat de mooie, de eeuwen oude Haastrechtsche dijk betiteld wordt, met een naam, een lugubere schandnaam, die door niemand meer uit gesproken worden moest, omdat het onver diend is Wij gaan in dat verhand in gedachten Urug, tot omstreeks 1900, dus 27 jaar gele den, toen wij den dijk voor het eerst per auto hebben hereden. De dijk, was ons als wandelaar en als wielrijder nauwkeurig bekend, dus ook elke kronkeling en elko cirkelbocht, ongeveer 30 op de tien kilome ter! Toen wij behouden thuis kwamen, was onze diagnose vastgesteld, wij verklaarden aan ieder, die het maar hooren wilde: de Haastrechtsche dijk is ongeschikt voor ben. die daar onbekend zijn. Wij herinneren ons nog uit dien tijd, dat twee bevriende Rotterdamsche automobi listen, op hun doorreis naar Utrecht ons bezochten. De eerste was jong, getrouwd en had snoezige kinderen. Hij wilde met alle geweld den Haastrechtschen dijk rijden en toen spraken wij tot hem: als je vrouw en kinderen liefhebt, rijdt dan naar Utrecht via Bodegraven en Woerden en hij heeft dat dan ook gedaan. De tweede automobi list had kind noch kraai, maar zooals dit genoemd wordt, een bom duiten. Ook hij wilde met alle geweld den Haastrechtschen dijk, vanwege het natuurschoon en de mooie paarden van Mevrouw le Fêvre de Montigny. Wij spraken tot hem aldus: hier in Gouda zijn uitmuntende notarissen, zorg met een degelijk testament voor al je treu rende neefjes en nichtjes en geef dan een afscheidsfuif. Hij heeft geen testament la ten maken en geen afscheidsfuif gegeven; bij is ook over Bodegraven en Woerden gereden. Na dien tijd, hebben wij ieder, dio liet maar hooren wilden, den raad gegeven: rijdt nooit den dijk, want deze is de gevaar lijkste aller dijken in ons land, maar ga hem in alle geval eens bewandelen, spijt zal je Algereieene Agenda LEIDEN. Van Zaterdagavond 8 uur lot Maandag morgen 8 uur nemen dc volgende huisart sen den dienst waar. Dr. Boonacker, Hoogewoerd 138. Dr Kist, Rembrandtstraat 21, Tel. 1202 j Dr. Poortman, Rapenburg 53. Dr. Niemer, Stationsweg. De geneeskundige 's Zondagsdienst to Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, Wilhelminapark Tel. 390 De avond-, nacht- en Zondagdienst dor apotheken wordt van Maandag 22 Aug. a.s. lot en met Zondag 28 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer W Pelle, Kort Rapenburg 12, tele foon 594. daar nooit van hebben Spoedig hebben evenwel de onvermijdelijke ongelukken plaats gegrepen en waren onze raadgevin gen onnoodig, want de gedeputeerde staten van Zuid-Holland, verklaarden bij besluit van hun college op 21 Januari .1902, dus 25 jaar geleden, de dijk voor autoverkeer gesloten. Ondertusschen, moesten wij voor zake lijke doeleinden, veelvuldig in Haastrecht en Oudewater zijn cn gez'en onze grondi ge bekendheid met de bochten en kronke lingen in den rijk, hebben wij getracht een speciale vergunning te krijgen. Na vc-el ge schrijf cn bezoek aan autoriteiten, waaron der dc Commisaris van de Koningin en gezien het blanco staatje op ons rijbewijs, hebben wij op 3 Juni 1914 een speciale vergunning mogen ontvangen, evenwel on der dc volgende voorwaarden: le. dat bij het tegenkomen van rij- en voertuigen, rij- en trekdieren of vee het mo torrijtuig zoodanig ter zijde van de rijbaan van den weg worde gebracht, dat do voer en rijtuigen en zoo noodig het vee, onge hinderd kunnen voorbijgaan: 2o. dat tijdens het passeeren van rij en voertuigen, rij- en trekdieren of vee, do motor van het motorrijtuig in rust word® gebracht, wanneer daartoe vanwege den bestuurder of geleider de wensch wnidt kenbaar gemaakt; 3e. dat met geen grooter snelheid wordt gereden dan van 20 K.M. per uur; 4e. dat de ontheffing wordt ingetrokken indien de bepalingen van de motor- en rij- wielwet en van het motor- en rijwielregle ment, zoomede de bovenstaande voorwaar den niet stipt worden opgevolgd, en boven dien, wanneer naar het oordeel van Gede puteerde Staten het belang van het gewone weesverkeer dit vordert. In de na-oorlogsche jaren is evenwel de, Haastrechtsche dijk voor het algemeen ver keer opengesteld, met het gevolg dat auto mobilisten, die onbekend zijn met do cirkel-' vormige bochten en dc smalte van den dijk, falen in de stuurberekeningen en bij eeni- gen snelheid als een projectiel den dijk af- •Uegen. T)e reeks ongelukken, hebben ten gevolge gehad, dat een aantal autoriteiten persoonlijk een bezoek aan den Haastrecht-' schen dijk gebracht hebben Dc oplossing zal ons inziens nit*t gemakkelijk zijn, want wij kunnen ons indenken, dat de Krimpe- nerwaard. waarvan de hoeren toch reeds l.oogo polderlasten te betalen hebben cr feestelijk voor zal bedanken, om een eeu wen ouden kronkeligen waterkeeringsdijk, tot een moderne autobaan te vermaken. Wij kunnen ons ook indenken, dat voor dit mooie doel, noch Rotterdam, noch Gouda, ucch Utrecht, het benoodigde miljoen',je zal verschaffen. Ook kunnen wij ons indenken, dat gezien het verslag met de opschriften, dat in de bladen verscheen, naar aanlei ding van het bezoek der autoriteiten, er niet veel kans is, op ec-n tweede conferen tie. Dan maar liever schriftelijk en uitstel lot St. Juttemus. Maar gehandeld moet er worden eu waar velen onze meening gevraagd heb ben. achten wij ter bescherming van kost bare levens, de voorloopige oplossing dal de Haastrechtsche dijk, evenals in 1902, gesloten wordt verklaard door gedeputeer de stalen, en dat, evenals dit in 1914 hot geval was, aan ervaren automobilisten een speciale vergunning kan worden uitgereikt. Zij die een vergunning bekomen hebben, zullen hekend zijn met de speciale gevaren van den dijk, zij zullen de voorzichtigheid betrachten, zij zullen 'ook denken aan de schoolkinderen, wier oudeTS tegenwoordig doodsangsten uitstaan. Ten slotte wensch en wij ter voorkoming van misverstand daarop le wijzen, dat wij noch als consul, noch als lid van het Alg- Eestuur van den A. N. W. B. toeristen* ri bond van Nederland, het bovenstaande 'E hebben geschreven. Wij hebben dat gedaan 11 niet alléén in hot belang van oen zeldzaam mooie streek, maar voornamelijk als auto- mobilist, die den dijk GoudaHaastrecht— - Cudewater evenals in het jaar 1900, voor a hen, die dezen smallen bochtigen dijk niet kennen, zonder voorbehoud afkeurden, f' A. G. COSTER, il STADSNIEUWS Leidsche winkelstand. Ie De alombekende firma Pierrot aan de |j Maarsmanssteeg heeft aan het „stamhuis" j] een belangrijke uitbreiding gegeven. Hoe- p wel de zaak met haar drie flinke etalages van de straatzijde een royalen indruk j,( maakt, zat men met de binnenruimte wel j} eens te springen. Door oen gedee'le van 't huis uit te breken en bij den winkel te trekken is thans ook inwendig een groote D( winkel geconstrueerd. Niet alleen, dat men nu veel meer artikelen kan uitstallen» K maar zij komen ook veel beter tot hun recht. De firma is bijzonder ruim gesor- teerd in uurwerken, waarvan de k'okken volgens moderne architectuur niet alleen |6 opvallend zijn als een nieuwigheidje, maai tevens heel mooi. De winkel is, behalvo de .-horlogerie, ook ingericht voor luxo* artikelen en bijouterieën. j Het werk werd lot groote tevreden- heid van den heer Pierrot uitgevoe»

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2