Reukloos Haarwater INGEZONGEN IEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEELIBG S.EJ.C.O. RADIO noodig is hot, dat de overheid er paal en perk aan stelt, dat de onrijpe jeugd de straten nog bevolkt op een uur, dat ze door zachte en zorgzame moederhanden toegedekt, belmoren te slapen en te droo- men van wat nog des kinds is. Want zoo als heden ten dage geschiedt, drijft de jeugd naar uitwassen die in latere ja ren tot droefenis en vaak schande voeren. En de ouders? Kennen zij de gangen van hun kinderen, weten zij waar zij zich be vinden, wat zij doen en hoe zij om don tuin worden geleid? Is orde en tocht nog wel het voorname cement van een goed gefundeerd huisgezin? Is de geest van het huiselijk leven nog wel doordeesemd ran dien echten godsdienstigen sfeer, die bindt de zielen aaneen, die leert wat plicht en zeden gebieden, die huisgezinnen schept met kinderen, die later de steun pilaren zijn voor Kerk en Staat, waaraan deze heiden in onze dagen zoo groote be hoefte hebben? Zijn de ouders niet te zwak voor de kinderen en beheerscht het verlangen, den vrede maar te bewaren in huis, riet te veel het meer en meer ver- bleekend ouderlijk gezag? Wordt wel vol doende en op tijd de rem aangelegd, als het kind, door den motor van het werelds hegeeren gedreven, voortjakkert langs het smalle pad, waarop verongelukken bijna zeker is? Worden de hulpmiddelen wel voldoende benut om de jeugd te behoeden voor den geest des verderfs en biedt men haar wel schutze in patronaten en alle andere gelegenheden, die er op ingesteld zijn de ouders te helpen in de moeilijke taak van de opvoeding? Streeft men er wel naar om de jeugd uit het neutrale ver- eenigingsleven te houden en is de geest in huis wel zoodanig, dat naast, of liever, hoven het lichamelijke voedsel, het gods dienstige leven behoorlijke verzorging vindt? Allemaal vragen, die met nog tal rijke zouden zijn aan te vullen. Aan do ouders ter beantwoording worden ze voor- ge'egd, en, waar toch vooral het belang van en de liefde tot de jeugd ons drong, deze wandeling te doen in het luikende jeugdleven, daar vertrouwen wij, dat ons leckenwoord er toe moge bijdragen om on der hen, die verantwoordelijkheid ten op zichte van de jeugd dragen een nieuwe ijver los te slaan, die tot daadwerkelijken en overvloedigen steun aan de zoo leiding noodig hebbende jeugd zal ten goede ko men, opdat zij er wel bij vare en Kerk en Staat er de schoonste vruchten van pluk ken moge. Dan zal veel verdriet worden voorkomen en rijke vreugde vol koste lijke voldoening de belooning zijn in 's le vens omwandeling. WANDELAAR verdient zonder twijfel de voorkeur, wan neer het betreft de HOOFDZUIVERING. Koopt het beste en vraagt HAROL. Flacons 30 en 45 ct. Alom verkrijgbaar. Voor engrosFirma F. VAN DORP, Leiden RECHTZAKEN De doodslag te Overschie. Do Hooge Raad heeft gisteren verwor pen het cassatieberoep van den 19-jarigen J. V., die door het Gerechtshof te 's-Gra- venhage wegens diefstal, poging tot dief stal en doodslag op één der gebroeders Hoogerbrugge te Overschie, gepleegd den nacht van 16 op 17 Mei 1026, is veroor deeld tot 15 jaren gevangenisstraf, zulks met vernietiging van een vonnis der Rechtbank te Rotterdam, waarbij ver dachte 12 jaren gevangenisstraf waren opgelegd. FAILLISSEiRENTE^ J. van Emrik, koopman, Havenstraat 43 te Woerden. Cur. Mr. A. F. van den •Bosch. UIT DE OMGEVING KORENBOND. In een gehouden vergadering van be stuur en afgevaardigden van den Koren- bond „St Willibrord" waarbij zijn aan gesloten de zangkoren van Wassenaar „St. Will." Wassenaar, ,a,de Goede Herder" Leidschendam, Voorschoten en Katwijk, werd besloten op 8, 9 en 10 Nov. .s. een Triduum te houden met daaraan verbon den een Zangersavond. Daar zal worden gezongen een verplicht en een vrij num mer Gregoriaansch en een muzieknum mer. De eerste twee avonden zingen gezamenlijke koren, do derde avond het Jongenskoor van „St. Willibrord''. Het Triduum zal gehouden worden in de Pa rochiekerk te Voorschoten, de Zangers avond in het Patronaatsgebouw. ALKEMADE. Geboren: Petronella Elisabeth, d. van L. Loogman en H. C. Groen in '1 iWoud. Cornelia Petronella d. v. J. Hoo- genboom en C. van Klink. Wilhelmus Jacobus, z. v. M. J. M. Jansen en P. H. Zoet. Sophia Margaretha Quirina, d. v. !A. W. Meijer en W. J. Jansen. Ondertrouwd: Cornelis Jacobus Hoogenboom jr. 22 j. en Hermina Johanna Peperkamp jd. 19 j. Adrianus Theodorus •Zaad jm. 31 j. en Elizabeth van Diemen jd. 23 j. Gehuwd: Teunis Snaterse jm. 32 j. en Martina Petronella van Dam jd. 28 j. Overleden: Johannes Hoogenboom S2 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Pols gebroken. Gisteren is het 4-ja- rig zoontje van A. v. d. M. bij het speler- zoodanig gevallen., dat zijn pols bleek ge broken te zijn. Dr. H. verleende genees kundige hulp en achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden noodig. Tuinbouw. Het loopt zeer goed in den tuinbouw. Wel komen niet die huiten sporig hooge prijzen voor van ongeveer 14 dagen geleden doch wanneer do bloem- koolprijs nog om de 23 loopt is er voor de prijs nog geen reden tot klagen. Wel waren de gewassen der vroege kool over het algemeen niet best te noemen doch de prijs maakte dat voor een gedeelte weer goed. De prijs der peen geeft neiging naar beneden te gaan. De aanvoer hirvan gaat thaans vrminderen. Spoedig komt de roode en gele kool. De boonen hebben van ,bet slechte weer veel geleden. De prijs blijft stationair. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Mede in verband met de naderende Koninginnefeesten is er goede vraag voor bloemen, vooral van Oranjekleurige. Zoo gaan b.v. Montbre- tia's voor 0.310.40, Gladiolussen en Dahlia's hebben veel geleden van de ha- gelhuiten, er is geen 1ste kwaliteit op he den. Wat nog van het beste is gaat nog voor 3.— tot 3.70 wat Dahlia's be treft. Gladiolussen brengen van 0.40 tot 0.75, extra soorlen 1.001.30, Asters wit 0.450.65, andere kleuren f 0.38 0.56. Helianthus 0.60—0.80, Margrie ten 0.200.28, Pompon-Dahlia's 0.60 —0.85. WARMOND. Oranjefeesten. Donderdag 1 Septem ber, de laatste dag der Oranjefeesten, heb ben do harddraverijen plaats, 's Morgens om 9 uur beginnen de draverijen voor paarden voor ingezetenen, waarvoor, reeds 9 paarden zijn ingeschreven. Namiddags 2 uur aanvang van de draverijen voor ge- gislreerde paarden uilsluitend voor sulky aangespannen. Minimum afstand 350 M. Totaal werd voor de prijzen 455 dis ponibel gesteld. Bekende paarden zijn reeds ingeschreven. Het beloofd dus een interessante draverij te worden. WASSENAAR. Geboren: Johanna Maria d. v. A. E. Overdevest en H. van der Kleij. Nico- laas Johannes Theodorus z. v. F. K. Schot mans en M. O. Brcderode. WG BRUGGE. Aanbesteding. Door B. rn V,7. dezer gemeente is besteed hc-t nvan duikers, stortebedden enz. ''er bevorde ring van stroomend water lc-ngs de huis- erven van den Kerkweg. Fereeel no. in schrijvers Gebroeders Sligter voor f? 68.30 en J. Jorgeneel f 225. Perceel no. 2, iiet maken van een snhoeiing langs de Vcud- watering voor het erf van den lieer Zand- stra, J. Jongeneel f 235, Gebroeders Stig- ter f240.90. Perceel no. 3, verven van de brug over de Wcudwatering, A. Pruis f120, J. van Roosendaal f240.90. Fereeel no. 4, verven van het Raadhuis, C. Wijs man f 408, J. van Roosendaal f 409, Gebr. Stigter f 402. Perceel no. 5, verven van de brugwachters woning en arrcstantenlocaal. W. G. Terhorst f55, A. Buis f87.50, C. Wijsman f 93, J. van Roosendaal f 117. De werken zijn aan de laagste inschrijvers gegund. Gehuwd: J. Molendijk jm. 24 j. en A. den Ouden jd. 22 j. Overleden: J. van der Laan 84 j. wedn. van K. van Kins. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Inbraak. Gisteravond heeft een onge noode gast tijdens afwezigheid der bewo ners zich door middel eener valsclie sleu tel toegang weten te verschaffen in het woonhuis vr.n den heer V. in de Raad- wijkstraat- en daaruit een bedrag aan geld ontvreemd. Naar wij vernemen is de po litie de vermoedelijke dader dezer diefstal op bet spoor. Gevonden voorwerpen. Een dames rijwiel, een zwarte dames portemonnaie met inhoud, een manchetknoop, een rol schuurpapier, een belastingplaatje, een zwart leeren tasclije met inhoud, een gou den ring, nikkelen raamroede, een schroef- 6leutel, een zilveren armband. BOSKOOP. L. T. B. Woensdagavond hield de L. T. B. afd. Boskoop een algemeene verga dering in het R.-K. Vereenigingsgehouw. Na voorlezing der notulen welke onver anderd werden goedgekeurd, deelde de voorz. mede dat deze vergadering in hoofzaak was belegd om besprekingen te houden over de concept-statuten voor een Tuindersbond in den L. T. B., voor de BoomkweekersBollenkweekers en Groen- tenkweekers. Daar nog deze week in Haar lem over deze aangelegenheid een vergade ring werd gehouden hoorde het bestuur gaarne de meening der leden over deze Door verschillende leden werd hierover het woord gevoerd, en het bleek, dat de ongeveer 20 aanwezige leden zich in ginsel 'er voor verklaarden. Door den secretaris zal een oproep wor den gedaan aan de leden, om een opgave van het aantal kisten dat men denkt te verschepen, opdat men bij het afsluiten van het contract voor de collectieve* ver zending, hiermede rekening kan houden. Tevens moeten degenen welke willen mededoen aan de collectieve verzekering der plantzendingen, zich hiervoor spoedig opgeven. Hierna sluiting. SPORT VOETBAL. Oefenwedstrijd. Zaterdag 3 September zal om half vier in het Stadion te Amsterdam een oefen wedstrijd worden gehouden tusschen twee Zwaluwen-elftallen welke als volgt zijn sa mengesteld: Eelftal I. v. d. Aa (Wdllem II) doel. Admiraal (P.E.C.) en Prevost (R.C.H.) achter. v. d. Donk (Feyenoord), den Hoed (Her mes D.V.S.) en v. d. Broek (Xerxes) mid den. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zondag 28 Augustus. Hilversum 1050 M. 8.^1-9.30 R.-Ki Morgenwijding. Mej'. A. Kuyper, sopraan. G. v. d. Berk, tenor. H Hardenhöl, piano. la. Jezus Bloemhof, Oud-Ned. lied. b. Jesus unser Trost und Leben, Bach (sopraan). 2. Agnus Dei, Bi- zet (tenor). 3. Es muss ein wunderbares sein, Liszt (sopraan). 4. Rede van Pastoor L. H. Perquin: De Barmhartige Samari taan. 5. Ach, mein Sinn, wo willst du end- lich hin?, Bach (Aria u. d. Johannes Pas sion) (tenor). 6. Ave Maria. Hub. Guy- pers (sopraan). 7. Dann werden die Ge vechten ieuchten, Mendelssohn (Aria uit Elias voor tenor). 10.20 Dienst in de oude Luthersche Kerk der Evang. Luth. Gom. te Amster dam 2.30—1.30 N.O.V. Nieuwste gramofoon muziek. 1.303.Instrument, concert. (N. O. V.). Werken voor 2 violen en pianobegel. Sam Cwaap en Adolphen Poth. 3.4.De Fam. Speenhof, le ged. Zijn alleroudste liedjes (op verzoek), n.l. Moe- der's brief. Twee aardige menschen. De beursklok. De schutters etc. 2e ged. Nieuw ste liedjes. Mevr. Speenhof draagt voor: De meisjes van de H. B. S. De jonge prins (N.O.V.) 4.4.30 Hollandsche kinderkoren met pianobegel. door het koor-ensemble van Marie v. d. Vijver. 1. Bretagne, Appel doorn, 2. Dorsschen, Appeldoorn. 3. Rosa Vernans, Heinen. 4. Lente, G. v. Rennes. 5. Nu gaan er in den morgenstond, Chris- tiaaufis. 6. De theeketel, Appeldoorn. 7. De lente luwt, Apueldoorn. (N.O.V.). 6.45 V.P.R O.-uitaendlng, uit het Geb. v. d. N. P. B. te Hilversum. 8. Fe-sber. en sportuitslagen 815 Aansluiting van het Kurhaus te Schevcningen. Het Resvdenüe-orkest o.l.v. Ignaz Neumark. S. Éisceiherger, piano. D a v e n t r f 1600 M en Londen 361 M 3 50 Concert door het mi ilair orkest. 5 Sf- -5.50 Voorlezing door Miss. M. Plowman «8 20 S. 'c -kc^kdifeïisi. 6 5 Lx fdadfgh&idsoproep. 9 20 Tijks wt-erbor., nieuws. 9 35 Vc*;v;r-muz;ck. 10 20 Tijiis. 11.05 Epiloog. ,.R cd i o-P r i s" 1750 M 12.20- -1.05 Gewijde muziek. Koorzang en Pt eek. '1 052.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. Homonyme Jazz. 8.50 Kincleruurtje. Mario Cazes en zijn orkest. 9.2011.20 Dansmuziek. Orkest Mario Gazes. Langenberg 469 M., M n s t e r 2 4 2 M., en Dortmund 2 8 3. M. 9.2010.20 Evang. Morgenwijding. 12.502.50 Concert door de Politiekapel (1.202.20 Neusser Schützenfest". 5.306.50 Orkestconcert. 8.20 „Schwarzwaldmadel", operette in 3 acten van Jessel. Orkest, koor en soli. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenwijding. 4.506.50 Kurmuziek in Oostzeehad Swinemünde. 8.50 Goethe-avond. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg 395 M. 7.508.20 Vroegconcert. 9.35 Morgenwijding. 11.50 Open'ucbtconcert. 1.25 Concert. 3.20 Vroolijk concert. 5.50 Dansmuziek. 8.2011.10 Concert. Orkest en solisten Daarna dansmuziek. Brussel 509 M. 3.205.20 Concert. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Kurhausconcert. 10.5011.20 Dansmuziek. Programma's voor Maandag 29 Aug. Hilversum 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.352.00 Lunchmuziek door het Tria- nontrio (piano, viool, cello). 4.405.50 Kinderuurtje, verzorgd door Mevr. Ant. van Dijk. 6.007.45 Concert door het A. N. R. 0.- orkest. A. Hansen, piano. 7.45 Politieberichten. 8.10 Lezing door Jhr. A. C. ile Marees van Swinderen, over: Een reisverhaal of zoo iets. 9.15 c.a. Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. 1 v. Ignaz Neumark. Vioolconcert van Brahms. Sam. Swaap. 10.15 Persberichten. 11.3012.20 Dansmuziek door Teddy Slaves and his hand, v. h. Paviljoen Riche te Zandvoort, Daventry 1600 M. en Londen 361 M. 12.20 Het Daventrykwartet en solisten op/san, bariton). 1.202.20 Orgelconcert. 3.20 Het Daventry sextet en solisten. 5.20 Huishoud praatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventrykwartet. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Literaire critiek. 7.35 De suites van Handel, door Gerda 'ette. 7 50 Varléte -altisten. 8.25 Concert. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.40 Lezing: The Shakespeare Memorial Theatre. 9.5511.20. Kamermuziek. Tot slot een stukje „Pariah", van Strindberg. „Radio-Paris" 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10 Concert. H. Georges en Jazz band. 5.055.55 Dansmuziek. 7.50 Concert. 8.50 Operafragmenten. Orkest, koor. Langenberg 469 M., Dortmund 283 M. en M n s t e r 242 M. I.302.50 Concert door de Iseglickapel. 5.506.50 Concert (viool, cello, orgel). 8.5010.35 Herman Löns-avond. K. Blume. Lönsliedjes bij de luit. Dr. Castelle inleiding en declamatie. 10.50—12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M 12.2012.50 Engelsche les en Engelsche liedjes voor sopraan. 3.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Uit de operetten van Franz Lehar. Else Kochmann, Arth. Kistenmacher. „Frankfurterisches", door Aièle Proesler, Uit de operetten van Millocker. 10.50 Sluiten. Hamburg 395 M. 4.35 Mendelssohn-Bartholdy concert. Norag-orkest. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Concert. 8.20 „Koningin Christine", drama in 4 acten van Strindberg. 10.35 Causerie. II.10 Sluiten. Brussel 509 M 5.206.20 Orkest-concert. 8.20 Orkestconcert. 9.2010.20 Dansmuziek. Programma v. d. K. R. O .op Dinsdag a.s. 8.10 R. K. Uitzending. Een avond van Ernst on Luim. „De Trekvogels", de dames T ter Steege, sopraan. M. de Haas, cello, K. Simon, tenor, F. Jansen, bariton, F. v. Tulder, piano en begel. Spreker: Henri 't Sas. 1. Aufschwung, Schumann (piano), 2a. Volkslied, Hub Cuypers, h. Het Schip- perinneke, Zweers, c. De gefopte vogelaar, G. van Rennes, d. Liedjes van de Linde, Joh. Wagenaar (sopraan). Ba. Menuette, Paganini, Kreisler, b. Melodie, Paganini, Kreisler, c. Allegretto, Boccherini, Kreisler (cello), 4. Henri 't Sas: Naar aanleiding van mijn eerste radio-causerie 5a. In het woud. Ph. Loods, b. Liedjes, B. Zweers (♦enor). 6a. Je maintiendrai. Kuiler, b. Jantjes offer. v. d. Ende, c. Vodden, Dirk Witte, d. In de Mei, Dirk Witte (bariton). 7a. De winter is vergangen, Nieland, b. Wiegelied, Nieland, c. Liederen leeft, An- driessen (sopraan). 8a. Melodie, Tschai- kowsky, b. Caprice no. 20, Paganini, Kreis ler, c. Spaansche dans, Sarasate (cello). 9a Aria uit de „Elias", Mendelssohn, b. Im Herbst, Franz, c. Zueignung, Rich Strauss (tenor). 10 Henri 't Sas: Bakerpraatje. 11a. Romance, Wettig-Weissenborn. b. Dikkie, Reekers, c. De Vloo, Clinge Dooren hos, d Terug van de Kostschool, Clinge Doorenbos, c. Mijn Fientje, B. Bolle (bari ton). 12. Volkslied, De Trekvogels. HET MODERNISEEREN VAN RADIOTOESTELLEN. Zoolang de radio-omroep in ons land be staat en dit is reeds c.a. vier jaren zijn er radiotoestellen verkocht, die grootendeels weer verouderd zijn, indien ze uit de eerste jaren dateeren. De radiotechniek vordert steeds, dus zullen de toestellen, welke thans aangeschaft worden, over eenige jaren ook niet meer aan de eischen voldoen, welke het publiek dan stelt. Inmiddels „zitten" vele luisteraars met hun verouderde toestellen en gaan natuur lijk niet gaarne tot aanschaffing van een nieuw apparaat over. In de meeste geval len zullen nog wel die veranderingen aan gebracht kunnen worden, welke het toe stel weder op „peil" brengen, wat in dit artikeltje zooveel mogelijk uiteengezel zal worden. Wanneer het een toestel betreft van een bekend merk, waarvan de fabriek nog be staat, kan men zich zelf moclerniseeren. Groote verbeteringen zijn aan te brengen in het laagfrequentversterkergedeelte. Ten le door 't aanbrengen van negatieve roosterspanning. Hiertoe maakt men de verbinding,, welke tusschen I. S. (ook wel gemerkt E. S. of F.) van de beide transformatoren en acculeiding zit, los. Aan I. S. (resp. E. S. of F.) wordt een snoertje van 20 c.M. bevestigd waaraan een stekertje. Dit komt in de roosterspan- ningbatterij van c.a. 25 volt, terwijl aan de leiding welke naar - (ruin) accu gaal een zelfde snoerIje wordt bevestigd. Dit komt met een stekertje in (plus) resp. batt Deze eenvoudige en goedkoope wijziging zal de kwaliteit der weergave aanmerke lijk verbeteren Indien men weerstand versterking wenscht toe te passen, wordt de transformator verwijderd en de verbindingen als volgt omgewisseld. Trapsf. I.S. weerst. kopp. - G. O.S. G. I.P. P. O.p. +B. Hierbij dient men rekening te houden, dat de beide voorlaatste lampen dan speci ale weerstandversterkingslampen moeten zijn.( Veelal heeft een oud toestel slechts twee aansluitingen voor de anodespanning (plus en min) voor alle lampen. Bij ge bruik van moderne ontvanglampen moe ten de beide laatste lampen een aparte (hoogere) anodespanning hebben. We ne men daarom de verbindingen aan O. P. van de transformatoren en die welke naar de luidspreker-aansluiting voert los en verbinden deze met een aparte leiding aan de anodebatterij of plaatsp. apparaat. Dit wat de kwaliteit ten goede komt, doch ook voor 't verkrijgen van meerdere selec tiviteit kunnen veranderingen aange bracht worden. Indien het een primair toestel betreft (zonder II. F.-versterking) kan de se lectiviteit verhoogd worden door het aanbrengen van een 3e spoel en 2en cun- densator. De verbindingen van de terug- koppelspoel blijven onveranderd. Die van den primairen (len) spoelhouder worden als volgt, waarhij de condensator in serie geschakeld wordt. Van antenne naar draaibare platen cond.; van vaste platen oond. naar bovenkant le spoelhouder; van onderkant le spoelhouder naar de aard- verbinding. De verbindingen voor de se cundaire spoel loopen als volgt. Van bo venkant 2e spoelhouder naar roostercon- densator; van onderkant spoelhouder naar den onderkant van den len spoelhouder. De condensator, welke extra aangebracht wordt, zet men parallel op den 2en spoel houder (b.v. losse platen aan onderkant, vaste platen aan den bovenkant). Bij een „Koomans''-schema Wordt de se lectiviteit al bijzonder verhoogd door 't aanbrengen van een 4en spoelhouder. üe verbindingen van den primairen (len) spoelhouder blijven 't zelfde, doch deze verplaatst men naar den onder-zijkant van het frontpaneel op eenigen afstand van de overige spoelhouders. De secundaire ;2e spoel) wordt losgenomen van 't rooster der det.-lamp en daarnaast monteert men een anderen spoelhouder welke met den bovenkant aan het rooster van de det.- lamp komt en met den onderkant aan den gloeidraad van die lamp. De conden sator, weljïe eerst op de secundaire spoel zat, wordt hiervan losgemaakt en op den zoo juist gemonteerden spoelhouder ge zet. De terugkoppelspoelverbindingen blij ven ook ongewijzigd. Wanneer de hierboven opgesomde wij zigingen aangebracht ziju, mag men zijn toestel tot de „moderne" typen rekenen. Mare 70 - LEIDEN - Tel. 1118 Radio-Toestellen en Onderdeelen. Groote sorteering Luidsprekers, in diverse merken voorradig. 5 1 'J492 Kammeyer (Haaalem), Adam (H.V.V.), Van Reenen (U.V.V.), v. d. Velde (Storm vogels) en Huisman (Excersior) vóór. Elftal II. Vijgeboom (N.A.C.) doel. v. Zwieteren (Sparta) en Boeree (Edo) achter. Den Dolder ('t Gooi), de Dood (D.E.C.) en Sterk ('t Gooi) midden. Landaal (A.G.O.V.V.), Duuk (V.O.C.), Verkerk (R.C.H,), Mooy (V.V.A.) en Hom burg (Blauw Wit) vóór. LAWNTENNIS. Kea Bouman in Amerika. Kea Bouman heeft ook haar derde partij gewonnen en wel tegen mrs. Dullas Cur- bière met 16, 60, C3. Tezamen met mrs. Mallory versloeg Kou. Bouman Lady Hutchins en miss Beryl lto- bmson met 6—4, 64. Nederlanders in Zwitserland. Onze langenooten H. Timmer en Wetsc- laar hebben thans beiden op de internatio nale tenniswedstrijden te Luzern de der de rond bereikt, zonder veel moeite in de eerste en tweede ronde gehad te hebben. Heden zal Timmer spelen tegen een Ame rikaan en Wetselaar tegen den bekenden Siameeschen speler H. C. Fisher. Wetse laar zal tegen den laatste zeker een zwa- ren kamp hebben en waarschijnlijk wel het onderspit moeten delven. De heerendubbelspelcn hebben nog niet plaats kunnen vinden door het zeer slech te weer. ZWEMMEN. Olympische oefening der zwemmers. Na de prestaties van de selectiewedstrij den en kampioenwedstrijden wil oefen- meester Mcigen, aldus de Zwemkroniek, de volgende zwemmers en zwemsters voor den winter in de 5 navolgende plaatsen met overdekte zweminrichtingen, Amster dam, Utrecht, Haarlem en den Haag in oefening nemen: Amsterdam: Dames v. d. Burgt (sprin gen); Huybers (200 M. schoolslag); Kort- hof (100, 400 M.); v. Leeuwen (springen); Otto (100 M. rug); Martens (200 M. school slag); Smits (100,400 M.); Vierdag (100, 400 M.). Heeren: Bannenberg (100, 200 M.); Brink (200 M.); van Es (100, 200 M.); v. Essen (100, 200 M.): Gompers (springen); Kuyper (200, 400, 150 M.); Lotgering (springen); v. Silfhout (100, 200, 400 M.). Rotterdam: Dames: Baumeister 100, 400, 100 M. rug); Baron (200 M. school slag); Braun (100, 400, 100 M. rug); v. Gel der (200 M. schoolslag); Klapwijk (100, 400 M. springen); v. Oort (100 M.); S. Sig- mond (100 M.) Den Turk (100, 100 M. rug). Heeren: Korpershoek (200 M. school slag); A. H. v. Suylekom (100, 200 M.). Utrecht: Dames: Alleyn (springen); D. Groot (100 M. springen). Heeren: Lieftinck (200 M. schoolslag); De Man (200, 400, 1500 M.); Schot (100, 200 M.); v. Haselen (100, 200 M.); v. d. Kolk (200, 100). Haarlem: Dames: v. Norden (200 M. schoolslag); Rooscn (200 M. schoolslag). Heeren: Braam (200, 400, 1500 M.); Bran denburg (100 M. rug); v. Hcisbergen (100, 200 M.); Liezenberg (100 M. rug); v. d. Meer (100, 200 M.); v. Ommeren (100, 200 M.); Schouw (100, 200 M.); Vrugt (200 M. schoolslag). Den Haag: Heeren: Dc Haas (100 M. rug); Hegi (20Ó M. schoolslag); Lanistra» (100, 200 M.); Prins (100, 200 M.); Sloten (springen).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12