TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 26 AUGUSTUS I3de Liturgische Dag e Alphen a.d. Rijn op a.s. Maandag Een laatst© woordje. Maandag a.s. is dus de lang besproken liturgische Dag. Is 't nu van zóó'n buitengewoon groot ielang, moet daar nu zóó'n werk van ge- naakt worden. Ach, dat vragen, nu nog rragen, na onze wekenlang herhaalde uit- lenzettingen over beteekenis, doel, waarde nz. enz. der Liturgie, is toegeven, dat aen de zaak nog niet begrepen heeft. We ■uilen zien, overtuigd, dat een ieder ver- angend is, eens goed kennis te nemen tan hetgeen over do Liturgie zal worden erhaald, bijzonder over do op de Avondvergadering te bespreken misge- raden. 9' Behalve leerzaam en stichtend- voor - )iis Katholieken zelf, is het onderwerp jan dien avond ook zeer practisch-nuttig a onzen omgang met andersdenkenden. Deze hebben wel eens onze Priesters in de Diensten gezien en we weten allen, hoe „eigenaardig" zij soms uiting geven lan hun verwondering over die priester- gewaden. En wij staan dan wel eens met ?en mond vol 'tanden, wanneer zij ons laarover vragen en volgens hun gewoonte t naadje uit de kous willen weten. Dat we lus nu de gelegenheid aangrijpen, die ins thans gegeven wordt. En met wat ;oede wil en een beetje.inschikkelijkheid mnnen we 't wel zóó inrichten, dat het i> heelo gezin iets van den dag heeft mee- o ;emaakt. De een naar de PI. Hoogmis, de - uider naar de PI. Vespers, de rest naar le Avondvergadering. En als ge dan 't Q irogrammaboek van te voren eens door- rerkt, kunt ge alle plechtigheden gemak- :elijk volgen. èBeiBiengde Berichten si ONGELUKKEN. Een kind overleden. r )e vergiftigingsverschijnselen r teAalten. In het gezin van den heer G. Menge-.. rink te Aalten is een eenjarig dochtertje lat zooals gemeld na het gebruik van een aiddel tegen maagkrampen ernstig ziek rerd, thans overleden. Het onderzoek van iet braaksel toonde aan dat dit braak- 0 rijnsteen bevatte, meldt de „Tel.". De an- r lere vier kinderen, die na het gebruik 0 au het middel ook ongesteld werden, zijn hans hersteld. In een gierput gevallen. Een man gedood, jj Te Nun en hal de landbouwer S. een lieuwen modernen gierput voor het vee la- ij en maken. Toen de put gisteren gereed ras, viel hij er met zijn knecht in. S. werd erpletterd; de knecht kwam er met een lersenschudding af. Tegen een span paarden opgereden. Eengrijsaardgedood. De 71-jarige W. During uit Zwoller- erspel kwam Woensdagavond, op den leventerweg bij Zwolle, met zijn rijwiel in otsïng met de paarden van den voerman wolle-Wijke. De man kwam te vallen en reeg een van de wielen van den wagen j ver zich heen. Dr. Spanjaard uit Zwolle erleende de eerste geneeskundige hulp en ch de overbrenging naar het ziekenhuis ioodzakelijk. Gisterennacht is de oude- lan daar overleden. Militair van een paard gevallen. Gistermorgen is er bij he: Alexander- ehl te 's-Gravenhage een ongeluk ge- j eurd, dat nog tamelijk goed is afgeloopen. Een der manschappen van de eerste Ar- illcrie Brigade, belast met het afrijden der laarden, had verzuimd het bij de bandsche aard een hoofdstel aan te doen.' Het roeg slechts een stalhalster. Dit is verboden. Dus is het 's mans eigen schuld, dat hij het paard'niet kon houden. Het dier ging er van door en liep terug naar de Frede- rikskazerne. De artillerist trachtte het nog in bedwang te houden, doch op den hoek van het Nassauplein gleed zijn eigen paard op de gladde keien uit en de ruiter viel met zijn gezicht op de steenen. Hij is naar het Mil. Hospitaal vervoerd met een wond aan zijn knie, een aan zijn hand en een gat in zijn gezicht. De bereden poiltie gaf de eer ste hulp en was vlot in de weer om den man .bij te staan. Door een kar over het hoofd gereden en overleden. Te Reymerstok. onder de gemeente Gul pen wilde de vrouw H. een voor een wa gen gespannen paard, dat schichtig werd, grijpen. Zij kwam echter te vallen, waarbij het rad van den wagen haar over het hoofd reed. De ongelukkige overleed spoe dig aan de gevolgen. Botsing tusschen tram en autobus. Op den Rotterdamschen Rijweg halver wege de gemeente Overschie had gister avond een botsing plaats tusschen een mo tortram van den dienst RotterdamOver schie en een zware autobus van de Z. H. Autohandel Mij. le Den Haag, die een ge regelde verbinding onderhoudt tusschen Scheveningen en Rotterdam (Waalhaven). Even tevoren was een flinke regenbui ge vallen, die de straat zeer glad had ge maakt. Juist op een van de vele bochten van dezen beruchten weg kwam de mo tortram uit de richting Overschie aanrij den. Van den tegenovergcstelden kant na der de autobus. Het rechtervoorwiel bleef in de rails glijden en het gelukte den chauffeur P. J. B uit Den Haag, niet zijn wagen tijdig van de rails af te krijgen. Met vrij groote kracht botsten de twee voertui gen tegen elkaar op en de schok was zoo hevig, dat het voorste deel van de motor tram werd opgelicht en opzijde geworpen. Gelukkig stond juist langs de bocht een sterk houten hek, waartegen de tram bleef hangen. Deze zou anders in de eeni- ge meters lager gelegen sloot terechtge komen zijn. Ook de voorzijde van de auto bus werd vrij ernstig beschadigd. De pas sagiers in de tram en de bus kwamen met den schrik vrij. Autofbotsing Leidschc Straatweg. Op het eerste gedeelte van den Leidschen Straatweg achter de viaduct, het Wasse- naarsche gedeelte, is het op het oogenblik een ontredderde boel. De rijweg wordt ver breed met een strook tusschen den ouden rijweg en het wandelpad, waarvoor het kleine opgaande hout is moeten sneuvelen, en het rijwielpad aan do andere zijde heef: een voor in het asfaltdak gekregen, omdat er een waterleidingbuis doorheen is ge legd. Wandelpad, dat voor een gedeelte werkterrein en opslagplaats geworden is, noch rijwielpad verkeeren than,? in goede conditie. Trouwens, ook vaderop is het een ruine langs den weg. Bij tientallen zijn hoornen gerooid en voortuinen van buitens zijn door kabel legging en hekverplaais.ng beschadigd. We hebben indertijd uitvoerig gemeld, wat er aan de verbetering van den Leidschen Straatweg vastzat. En dat alles was dus te verwachten. Maar dat men bij avond geen maatregelen treft om wandelaars en fiet sers opmerkzaam le maVen op de gevaren van hun weg is toch ergerlijk Wie in het donker het wandel pa l langs den Beuken horst volgt, loopt groot gevaar bij Lommer oord in een kuil te belanden, als hij tevoren zijn beenen al niet stuk gestoofen heeft aan kleinere gaten in of steenen op het pad En de onvoorzichtige Patser, die 's avonds in de evcngenoemde voor terecht komt, loopt eveneens kans op een buiteling. Voor het gerij is in zooverre gezorgd, dat er overdag wat roode vlaggen en des avonds roode lantaarns langs het werk zijn geplaatst. Toeh ,'s het gevaar daarmee niet bezworen. Dat bleek vanmorgen om streeks half twaalf op klaarlichten dag bij een gecompliceerde autobolsing waarbij de een, komend vaa Wassenaar, don ander van achter ramde en een uit Den Haag komende taxi In den werkkuil werd ge duwd. Het ongeluk beperkte zich nu tot eenige malerieele schade. Maar zou dat bij avond ook het geval zija geweest? „Vad" Overreden en gedood. Te Haaksbergen is het 4-jarig zoontje FEUILLETON. let huis van den droom Vrij bewerkt naar het Engelsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). - 3) )aar is ze aardig aangekomen, aan die iet rekking, bedoel ik. Ze keek alle cou- anten na, of ze iets passends voor baar 1 ;on vinden en toen zag ze een adverten ce, waarin door een familie te Parijs een ouvernante werd gevraagd om de doch- ers uit de familie in het Engelsch te be namen. Ze schreef erop met het gevolg, lat ze de betrekking kreeg. Het spijt me ltijd nog, dat Mr. Hay niets voor haar oelde. Hij zou meer aan haar gehad heb- en dan aan Isidra, want die heeft het ïelijk laten zitten. Van achteren be- chouwd, geloof ik, dat het een geboren oquette is. Hebt u al gehoord, of ze reeds etrouwd is met dien baron? 't Is immers en baron?" „Isidra, getrouwd met een baron? Maar levrouw, dat is een onmogelijkheid, en ooizoover ik haar ken, zal ze nooit tot ien stap overgaan." „En ze heeft het zelf aan Hay geechre- en. Ik heb den brief gelezen. Hij was er spot van." „Mag ik u eens vragen, of Hay overtuigd 'as, dat Isidra dien brief zelf geschreven ®d? Heeft iemand anders dat soms ge- laan of is ze er misschien door haar oom 00 gedwongen geworden? Weet u nog lel mevrouw, dat ik den laateten avond van mijn verblijf bij u een langen tijd met Isidra in den tuin ben geweest?" „Dat herinner ik mo zeer goed, dokter en het maakte later geen prettigen indruk op mij, omdat ik meende, dat zij laat ik het maar ronduit zeggen een oogje op u had en zich daags daarna met Cyril Hay verloofde. Ik houd niet van zulke wispelturige schepsels." „Ik begrijp zeer goed, dat u dit gedacht hebt. Maar toch het zij mij vergund dit u te mogen zeggen hebt u verkeerd ge dacht, want het onderhoud, dat ik met Isi dra dien avond had, liep juist over Cyril Hay. Hij had haar ten huwelijk gevraagd en ofschoon ze veel van hem hield, voelde ze gewetensbezwaren om ja te zeggen, om dat haar moeder haar reeds in haar jeugd voor een ander bestemd had „Wat zegt u? Dat wist ik niet." „Ik heb haar toen overtuigd, dat ze zich onnoodig kwelde en dat ze gerust het ja woord aan Hay kon geven, hetgeen dan ook, zooals ik van u hoorde, geschied is. Isidra heeft dus in het geheel geen dub belzinnige rol gespeeld, dat zult u zeker wel willen toegeven." „Als de zaken zich zóó toegedragen heb ben, dan heb ik haar verkeerd beoordeeld en dat spijt me. Ik neem dus graag mijn woorden terug. Maar de schijn was toch tegen haar. 's Zondags flirt zc met u, 's Maandags verlooft ze zich en een poos later schrijft ze, dat ze met een ander zal gaan trouwen." „Inderdaad de schijn was tegen haar. En wat nu dien brief betreft, wel, eerlijk gezegd, houd ik dien voor valsch. Dien kan zij onmogelijk geschreven hebben. Is Cyril Hay, na ontvangst ervan niet da- van den landbouwer H., van een met 'n paard bespannen kar gevallen. Hij kwam juist voor de wielen terecht, welke het ventje over borst en hoofd gingen. Het kind was onmiddellijk dood. De 10-jarige A. Pieters van Surhuis- terveen is van een wagen gevallen, overre den en op slag gedood. Een 4r-jarig zoontje van H. te Haaks bergen is op het land van de kar van zijn om gevallen en overreden. Het kind was onmiddellijk dood. Overreden. Gisterenmiddag is de wielrijder Alkema uit Zallbommel te Nieuwaal aangereden door den auto van notaris K. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond. Bij het baden verdronken. Gisterenmorgen is op het badterrein van dë Maatschappij Zeebad Scheveningen een treurig ongeval geschied. Ondanks de vele waarschuwingen van het badpersoneel aan de talrijke baders, in verband met het feit, dat de zee de laatste dagen sterke slroo- mingen vertoonde, ging een gezelschap van 7 personen te ver in zee. Toen aan herhaal de aanmaningen der badlieden geen gehoor werd gegeven, werd het noodzakelijk geacht in te grijpen. Drie zwemmers begaven zich voorzien van een lijn, in zee en slaagden er in, niet zonder moeite, 6 der 7 personen op het droge te brengen. Eén persoon, den 23-jarigen V. uit Rotterdam, hebben zij niet kunnen vinden. Men vermoedt, dat hij óf door den ster ken stroom in een z.g. gat is getrokken, óf dat hij, daar hij zwak van gestel was. plot seling onwel is geworden en in de diepte is verdwenen. Vrouw verbrand. Te Wierden is de vrouw van H. J. met haar kleeren in aanraking gekomen met een brandend petroleumtocstel. Haar rok ken vlogen in vlam. Zij liep naar buiten waar buren het vuur bluschten. Met ern stige brandwonden aan gezicht, borst en oogen werd de ongelukkige overgebracht naar het ziekenhuis te Almelo, waar zij aan de gevolgen is overleden. Een knappe val. Op staatsmijn Maurits viel Dinsdag J. C uit Elsloo van het 20 meter hooge dak van den losvloer van die mijn. Bij zijn val sloeg hij driemaal over den kop en hij kwam terecht tusschen een der sporen op het mijnemplacement. De man werd bewuste loos opgenomen, maar na een half uur kwam hij weer bij. Hij had slechts lichte schrammen opgeloopen. Onweer. In een weide in de nabijheid van 's-Her- togenbosch is gistermiddag een koe door den bliksem getroffen en gedood. Gistermiddag is door onweer brand ontstaan in de boerderij van den heer Gent te Eist (G.) De schuur irïet een ge deelte van den oogst en de wagens zijn ver brand; het woonhuis is behouden geble ven. Alles is verzekerd. Het einde van een spiritusdrinker. Gisterenmiddag lag in de Musschenbroek straat to 's-Gravenhage, op één der trot toirs een man in zwaar beschonken toe stand. Bewoners uit deze straat zetten hem op een stoel, en na eenige oogenhlik- ken weid hij met den celwagen der politie naar het bureau aan den Rijswijkschen weg vervoerd. Hier werd bij hem een flesch spiritus gevonden, terwijl het de politie ter oore kwam, dat de bewoners van de Musschenhroekstraat gezien had den, dat de man een andere flesch wegge worpen had. In de cel van het politiebureau is de on gelukkige na korten tijd overleden. Wel bad de wachtcommandant gezien, dat de man krampbewegingen maakte, doch omdat de ongelukkige beschonken was, had hij hieraan geen verdere aandacht ge schonken. Toen eenigen tijd later weer ge controleerd werd, was de man dood. Hij Leeft vermoedelijk een hartverlamming ge kregen. Het signalement van den man die zwervende en bij de politie bekend is luidt als volgt; ouderdom ongeveer 55 jaar, laag voorhoofd, grijzend-zwartachtig haar grijzende ringbaard, donkere wenkbrauwen licht bruine ooeen. eenieszins trebo^en delijk naar Parijs gegaan om haar als zijn verloofde op te eischen? Dat zou Ik zeker gedaan hebben." „Dat koi hij niet, want de brief was in zulke besliste termen vervat, dat elke t-us- schenkomst zijnerzijds vruchteloos scheen. Toch heeft hij haar op haar schrijven ge antwoord. Wat, dat weet ik niet, maar ik weet wel, dat zij hem vreeselijk teleurge steld heeft, al is hij te trotseh om dit te laten blijken, zóó trotseh, dat, al was ze nog geheel vrij, dat wil zeggen, al zou ze zich niet met dien baron verloofd hebben, hij haar toch niet meer tot vrouw zou wil len aannemen." „En als nu eens vastgesteld kon wor den, dat die brief nu eens niet door haar was opgesteld, en geschreven door iemand, die haar schrift bedriegelijk had nage bootst, zou hij dan nóg weigeren haar als zijn verloofde te erkennen?" Daar kan ik niet over oordeelen. Na alles spijt het me, dat het zoo geloopen is en ik houd vol, dat hij aan Pattie, die ik in mijn gedachte voor hem bestemd had, meer zou gehad hebben. Die toont een flinkheid te bezitten, waarover ik ver steld sta." „Wie bewijst ons, mevrouw, dat Isidra die niet bezit? Misschien heeft ze een zwaarderen strijd te voeren dan Pattie en naar ik uit uw woorden kan afleiden, ben ik daarvan overtuigd." „TJ is al net eender als Cyril Hay. U wilt ook geen kwaad van haar hooren. Maar nu wat anders. Hebt u uw praktijk al weer opgevat?" „U weet misschien, dat prof. Grant overleden is. Dadelijk na diens overlijden ben ik weer begonnen. En hot bevalt me neus, vrij gave tanden, rondo kin, rond go- zicht, litteeken op den linker heup, grijs bruin geruite jockeypet, kleëding vuil grijs, groen jacquet met bijpassend vest cn broek. Een foto van den man ligt op aid. C., Alexandersveld ter inzage. De commissaris van deze afdeeling verzoekt een ieder, die naar aanleiding van dit signalement in lichtingen kan geven, die kunnen leiden tot het vaststellen van de identiteit van dea man zich op het AlexandersveH te ver voegen. Moordaanslag te Vlaardingen. Toen gisteravond om hal 7 de 23-jarige ongehuwde arbeider A. v. d. L., wonende te Vlaardingen, zich bij den partier van het havenbedrijf VlaardingenOost aan de Vulcaanhaven aldaar om werk ver voegde en hem gezegd werd, dat dit er voor hem niet was, trok hij zijn revolver en loste a bout portant een schot op den portier, den 23-jarigen ongehuwden J. Bos. De kogel trof deze in het voohoofd. In zorgwekkenden toestand werd de por tier naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij gisteravond om half 10 is overleden. Do da der is onmiddellijk gearrcsteer.d Inbraak in een klooster. In het klooster der Duilscho paters te Walersleijde, gem. Sittard, is gedurende den nacht ingebroken. Er werden ver schillende zaken gestolen. Tevergeefs werd met behulp van politiehonden getracht de dieven op to sporen. Een dronken chauffeur. Do 25-jarige chauffeur A. G. is, terwijl hij onder den invloed van sterke drank verkeerde met zijn auto eerst op den Berg weg te Rotterdam tegen een motorwagen van lijn G gereden, waardoor de wagen werd beschadigd. Daarna is hij met zijn auto op de Zwart Janstraat tegen een voorbijganger gereden. De voorbijganger L-leef ongedeerd. G. is aangehouden en op gesloten. Valsch recept. Gistermiddag vervoegden zich in een apotheek in Den Haag twee mannen, die een recept afgaven van een bekend dokter, waarin deze den apotheker verzocht, 100 gram pantopon (een opiumpraeparaat) mee te geven. De apotheker vroeg den geneesheer tele fonisch of de zaak in orde was. Het bleek, dat de medicus het recept niet opgegeven had. De apotheker zeide toen tot de beide mannen, dat zij het pantopon over eenige tijd konden komen halen. Toen de mannen terugkwamen, zijn zij door do politie ge arresteerd. BuiiestS. Berichten ONGELUKKEN. AARDBEVING TEISTERT ZUID-FORMOSA. Veertig dooden. Tientallen huizen verwoest. Gistermorgen vroeg heeft een lievige aardbeving Zuid-Formosa (Japan) geteis terd. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal personen, die daarbij om het leven gekomen zijn* veertig. Dertig huizen zijn verwoest te Ensuigal bij Raisau en honderd vijf cn veertig in de streek van .akas. Het aantal gewonden is groot. DE TREINRAMP BIJ SEVENOAKS. De oorzaak nog niet bekend. Van do vijftien slachtoffers, die bij de noodlottige ramp van Sevenoaks om het leven zijn gekomen* zijn cr thans elf ge ïdentificeerd. Het aantal zwaargewonden bedraagt volgens de officieele cijfers 24, terwijl een ongeveer even groot aantal lichte kwetsuren opliep. Naar de oorzaak van het ongeluk, waar omtrent nog niets vast staat, wordt een onderzoek ingesteld namens het ministerie van Vervoer door een commissie welke onder leiding staat van sir John Pringle. Vastgesteld is, dat de trein, voordat het ongeluk plaats vond, een snelheid had buitengewoon goed weer te werken onder mijn vroegere klantjes." „Is u dus weer naar het EasUend ge gaan? Dokter, dokter, op die manier wordt je nooit rijk! Dat zijn allemaal klanten om geld bij toe te leggen. U zult het druk geoioeg hebben. Zorg dus maar, dat u je niet- overwerkt." „Geen kwestie van. En dan na Pa- schen ga ilc een week of wat naar Parijs, dan kan ik weer uitrusten. Het vorige jaar heb ik een jongmcnsch van deftigen huizo als patiënt gehad. Eigenlijk heb ik hem nog, maar hij heeft afleiding noodig en nu zou ik een reisje met hem door Frank rijk gaan maken en oók een paar woken in Parijs blijven." „Dat is leuk. Dan zoudt u Pattie wel eens kunnen bezoeken. Ik kan u haar adres wel geven. Maar u komt vóór uw vertrek zeker nog wel eens aan? U zult mc daar een groot pleizier mee doen, dat verzeker ik u." „Dat weet ik, mevrouw." „En zullen we nu nog een poosje mijn man gezelschap gaan houden. Die zal het even prettig vinden als ik u nog eens to zien en dan kan hij u iets over onze reis naar Egypte vertellen." HOOFDSTUK XIV. i Allerlei ontmoetingen. Tijdens zijn verblijf te Parijs bezocht Dr. Durham in gezelschap van zijn vroege- ren patiënt Ernst Watson op zekeren dag het Louvrc, dat wonderpaleis; waarin dc kunst in haar werken de gckcclc wereld afgespiegeld heeft met haar vreugde cn UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 27 Aug Hilvorsum 1050 M. 12.00 Folitieber. 12.352.00. Lunchmuziek door het Tri- anon-trio. S. Sjouwerman, viool. J de Jong, cello. H. Rijff, piano. 2-00—4.00 Aansluiting van dc Cinema- Royal te Amsterdam. Filmmuziek door 't orkest o. 1. v. Hugo do Groot 5.15. Lezing door mevr. Etha Fles, over De stad Rome en het Fascisme. 6.007.30. Pleinconcert, door het Har monie-orkest van het Philharmonisch Ge nootschap op het Heemraadsplein to Rot terdam. Dirigent: Ed- Flipse. 7.45 Politieber. 8.10. „Do Dollarprinses" opcretto in 3 acten. Muziek van Leo Fall. Algem. voor bereiding: Chris do Vos. John Couder, Pres. kolentrust, Jan Grootveld. Alice, zijn dochter, Betty v. d- BoschSchmidt. Dick zijn zoon, Hcrre do Vos. Tom. zijn broe der, Martin v. Reen. Daisy Gray, zijn nicht Annio van BeekRijtsouw. Frc«dy Wchr- burg, Tabe Bas. Hans, Baron v. Schlick, P. de Keyzer. Olga Labinska, varièlè-zan- geres, Jeanno Horsten, Miss Thompson, huishoudster, mevr. Coeredes. James, ka merdienaar hij Couder, Hr. Hendriks. Bill, chauffeur bij Couder, Hr. Ilondriks. Het zeer versterkte A.N.R.O.-orkest o.l.v. J. J. v. Amerom. 10.30. Pcrsber. Daventry 1600 M en Londen 361 M. 12.202.20 Het Slydel Octet en solisten (sopraan, bariton, viool). 3.20. Dansmuziek. Viarióté. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Do militaire band- W. Barrand, bas. 6.50. Tijds., wcerb., nieuws. 7.0'. G. Dixon, piano. 7.20- Causerie. 7.35. De sonates van Beethoven. 7.50. Variété. 8.20. Orgelbespeling. Reg. Foort. 8.35- Variété. 9.20. Weerbor., nieuws. 9.4Ö. Mr. H. Williams leest een vertel ling voor van Mr. A. Blackwood. 9.55- Populair orkestconcert. Orkest en A. Blakemore, viola. 10.35. „Charles", door A. J. Alan. 10.50-12.20. Dansmuziek van het Sa voy-Hotel. „R a d i o-P a r i s'' 1750 M. 10.5011-20. Concert. 12.502.10. Orkestconcert. 5.055.55. Concert. De Radio-Jazz Symphonic. 8.5011.20. Galaconcert Orkest, koor, jazzband en artisten van de Parijzer theaters Langen berg 469 M., M n s t o r 2 4 2 M., en Dortxaand 283 M. 1.302.50. Orkeslconcert. 5.50—6-50. Concert. 8.55. Vroolijke avond. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. 3.108.05. Lezingen en lessen. 8.20. Militaire marschcn van gvooto componisten. 10-20. Concert uit Berlijn. 10.5012.50. Dansmuziek. Brussel 509 M. 5.206.20. Dansmuziek. 8.20. Orkestconcert. 9.20. Kurhausconccrt- 10.5011.20. Dansmuziek. II amburg 395 M. 5.50. Concert. Werken van II. Pfitzncr en R Strauss. 5.35- Orkeslconcert. 6.20. Concert. 8.50. Militaire marschcn van beroem de componisten. Daarna lot 11.10 dans muziek. "3 smart, met haar slagen van het lot en haar hoopvolle verwachtingen en waar het tegenwoordige cn verlcdeno, hot werkelijke cn het ideale in bonte opvolging den be schouwer voorbijgaan. Opgetogen stonden ze in de Hollandscho afdeeling voor het schilderstuk van den Vlaming Van Eyck, voorstcllcndo d^ n. Maagd en vroegen zich af, hoe hot moge lijk was, dat do kleuren van dit meester werk, meer dan vierhonderd jaren oud, nog een frisehheid vertoonden, alsof zo gisteren eerst waren aangebracht- Opeens word zijn oor getroffen door oen stem, die hij ineendc al eens meer gehoord te hebben cn die heel langzaam cn in zui ver Engelsch do uitlegging gaf van een schilderij van Rubens. Hij kcordo zich om en bemerkte een dame gekleed in rouw met twee meisjes van een jaar of veer tien. Op hetzelfde oogenblik keerde de da me zich óók om cn Dick Durham be vond zich tegenover Miss Pattie Brown, wier verrassing even groot was als do zijne. „O, dokter Durham! U hier in Parijs! Wat doet het mo een genoegen u te ont moeten!" Hij schudde haar hartelijk dc hand. „Dat genoegen is wederkcerig, mejuf frouw. Ik vertoef hier met Mr. Watson, een vroogeren patiënt van me. Mag ik hem u even voorstellen?" „Gaarne." Np. deze kennismaking t-rok Mr. Watson zich bescheiden terug, terecht mecncnde, dat die twee zaken zouden te bespreken hebben, die niet bestemd waren voor het oor van een derde. (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3