Ier. den minister van Arbeid. Handel en Ni; vei beid, volgens het „Hgz." de onder gaande commissie benoemd: Li l en voorzitter: prof. dr. W. H. No lens. Leden: prof. mr. P. J. M. Aalberse, ir. J. iW. Albarda, (voorzitter Ver. van Nederl. Arbeidsbeurzen); Jac. Bakker, (V. v. Yak- org. v. hoofdarb.); A. C. de Bruyn, (R. K. .Werkliedenver.); mr. P. W. J. H. Cort van der Linden (Ver. van Ne l. Werkg.); V. E. Y. Croescn (Kon. Ned. Landb. C.); W. F. Detiger, (directeur Gem. Arbeidsbeurs te Amsterdam); A. Folmer, C. J. M. Foppele, (directeur Gcm. Arbeidsbeurs te 's Herto- genbosch); mr. A. Jonker, (directeur Ver. van Ned. Gemeenten); mr. L. G. Korten- horst, (Alg. R. K. Werkgeversver.); Th. van Lier, mr. dr. A. L. Scholtens, R. Sie- mons, (Chr. Nat. Vakver.); J. F. H. Spier (Chr. Werkeeversver.); F. van de Walle (N.V.V.) Beveiliging van onbewaakte overwegen. Een nieuwe uitvinding wordt onderzocht. Naar „Do Limburger Koerier" verneemt, heeft op last der regeering een onderzoek plaats naar de practische waarde van een toestel door dr. Stassen te Elsloo uitgevon den ter beveiliging van onbewaakte over wegen. Een conferentie tusschen een door het rijkstoczicht op spoor- en tramwegen aangewezen inspecteur en don uilvinder heeft reeds plaats gehad. 11ER&R&GEUWS MGR. SCHOEPFER. Gistermorgen is tc Tarbes (Frankrijk) in den ouderdom van 84 jaar overleden mgr. Francois Xavier Schoepfer, bisschop .van Tarbes en Lourdes. Door zijn aanwe zigheid bij de vele pelgrimstochten naar Lourdes was de overledene niet alleen bij Franschen, maar ook bij vele buitenlan ders welbekend. Toediening H. Vormsel in het Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal in het aanstaande najaar het H. Vormsel toedienen in het Dekenaat Amsterdam van 914 October en in het Dekenaat 's Gra- .venhago van 2025 November a.s. Zoowel op Zondag 9 October te Amster dam als op 20 November te 's-Gravenhage zal Z. D. H. om 1 uur 's namiddags het H. .Vormsel toedienen aan volwassenen. Alle volwassenen, ook zij, die va-n andere plaatsen zijn en het H. Vormsel als wcnschen tc ontvangen, gelieven zich daartoe tijdig met de resp. Z.Z.E.E. Dekens in verbinding tc stellen door middel van hunne resp. W.W.E.E. Pastoors. „St. Bavo". Het generale kapittel van de Benedictijner orde. Gisteren is op de abdij St. Mauritius bij Clervaux in Luxemburg, onder voorzitter schap van den abt-generaal van Einsie- deln, het generale kapittel van de Benedic tijner ordo begonnen, waaraan alle Euro- pecsclie en Afrikaansche abten deelnemen. Benoemingen. Pater Gustavus Ammer'aan 0. F. M. is benoemd tot gardiaan van het noviciaats klooster te Hoogcauts bij Sleenaken in Limburg. In zijn plaats is Pater Evodius v. d. Snoek uit het klooster te "Woerden benoemd tol vicaris van het klooster te Nieuwe Nicdorp. Pastoor J. de Greeve S. J. Vandaag is het 25 jaar geleden dat de zeereerw pater pastoor J. de Greeve S. J. van de Theresiakerk te 's-Gravenhage tot priester gewijd werd. Aangezien de pastoor heden niet in de stad was, werd de viering van dit jubileum uitgesteld tot a.s. Zondag. Om 10 uur 's ochtends zal een plechtige Hoogmis worden opgedragen. Van 24 uur is er receptie in het Patronaatsge bouw aan de Laan en om half acht des avonds heeft een plechtig Lof plaats. Pater Borromeus de Greeve, broeder van pastoor 'de Greeve, zal een feeslpredicatie houden. "Wij vermelden gisteren, dat het dien dag 25 jaar geleden was, dat de zeereerw. zeer gel. Pater J. van Luyke S. J. te Katwijk werd priester gewijd. Ook deze herden kingsdag is heden, maar de zeereerw. zeergel. pater is heden afwezig. J Zusters Franciscanessen van Oirschot. Tot algemeen Overste van de Congrega tie der Zusters Franciscanessen Poeniten- ten Rccollcctincn (Moederhuis klooster „Nazareth" to Oirschot) is gekozen de ■Eerw. Zuster Clementine, tot dusver as sistente oir hoofd der meisjesschool te Leeuwen. Herkozen werden Zuster Aloy- sia als vicaris en als bestuursleden Zuster 'Antonia, overste van het gesticht te Val- kenswaard, Zuster Philomena en Zuster Liberata. INGEZONDEN MEDEDEELING. SPORT ATHLETIEK. De estafette dwars door Leiden. Gelijk vroeger reeds medegedeeld, zal •Zaterdag 10 Sept. a.s. wederom de esta fette dwars door Leiden worden gehouden. Het zal de 4e maal zijn, dat. deze strijd om den „Leidsch-Dagblad-bcker" zal wor den gestreden. Alle Leidsehe vereenigingen, onverschil lig of -zij al dan niet lid zijn van de Leid- Bclio Athletiek-kring, het lichaam, dat den .wedstrijd organiseert, kunnen deelnemen. Inschrijvingen worden ingewacht tot en met 5 Sept. a.s. bij den secretaris, den beer Ph v. d. Lof, Oude Singel 62. De route zal gelijk zijn aan die van Vorig jaar. Voor het 4 K.M. lange parcours zijn voor Iedere deelnemende vereeniging noodig 10 loopers, die dus ieder pl.m. 400 M. hebben •i te leggen. Gewono Zaterdag- prijs KEUKENSTOEL zeer solide LINOLEUM 2 M. breed kwal. D. GRANIET 2 M- br. div. kleuren. RESTANT PARTIJ TAPIS BELGE fr— NATUREL KAR PETTEN zuiver wol -£-£".75 KARrETMATTEN 180 X 240 2-io KAPSTOK MATTEN m. tafereelen IrSO COGOSGANGMATTEN pnjs 2.30 2.10 1.82:/ 3.75 12.60 2.15 1.65 0.28 KRALEN PANMATJES 0^3 WERK- EN TOILET- SPONSEN SCHEERSTELLEN geheel compleet HEEREN IANTALON pr. tricot dubb. band Gewone Zaterdag- prijs prijs 0.325 0.07 (N55 10/4 IM. LINNEN VOOR LAKENSC^ró MOLTON zachte kwaliteit *<£1 ONTBT.TTLAKENS div. gekl. randen LINGERIE KATOEN fijne kwaliteit 0r£7 0.60 0.875 0.31 0.20 0.47 0.I35 Morgenmiddag en -avond in onze PORTIEK verkoop van een groote partij restanten LINGERIES tegen zeer bijzonder lage prijzen. Serie I f 0.50 Serie II f 0.75 Serie II! f 1.00 Dat op aller deelneming wordt gerekend, spreekt van zelf. Wij hopen op een cn ander nog nader terug te komen. STADSNIEUWS ERNSTIGE AUTOBOTSING ONDER OEGSTGEEST. Eén doode, drie gewonden. Gisterenavond omstreeks 6 uur heeft op den Rijksstraatweg onder de gemeente Oegstgeest, vlak bij het Haagsche Schouw, een ernstige autobotsing plaats gehad, wel ke aan een 11-jarig meisje het leven heeft gekost en waarbij drie personen, onder- wie de vader en do moeder van het meisje, ernstig werden gewond. Omtrent de toedracht van het ongeluk vernamen wij het volgende: Op den Rijksstraatweg kwam uit de richting Amsterdam de Minerva-auto van den heer A. Gheyscns. borstelfabrikant te Iseghom in België. Deze auto, die be stuurd werd door zijn chauffeur, de 27-ja- ï'ige Omar Adam, geboren te Tielt, even eens woonachtig te Iseghem, reed een snelheid, welke, zooals deze chauffeur ons persoonlijk mededeelde, van ongeveer 80 KM. Rechts langs den weg rijdende, wil de hij een andere auto, die voor hem reed, voorbijrijden, waarom hij links uitweek. Op hetzelfde oogenblik naderde op onge veer 20 Meter afstand vanuit de tegenover gestelde richting een Ford-auto. welke zoo ver mogelijk rechts van den weg 1-ield. De Belgische chauffeur verminderde toen oogenblikkelijk zijn vaart, doch door het krachtig remmen begon de auto een slip pende beweging te maken. Hij remde toen uit alle macht, wat tengevolge had dat zijn auto naar links over den weg gleed en op de tramhaan terecht kwam, met het ge volg, dat hij tegen de Ford-auto hotste. De Ford-auto kwam dwars over den weg te staan en werd zeer ernstig gehavend. Aangezien er op dat oogenblik een druk- autoverkeer op den weg was. was er dade lijk voldoende hulp aanwezig. Het bleek dat de bestuurder van de Ford-auto, de heer P. M. van der Spoel, sigarenhande laar te Kampen, tusschen het stuurrad en een bank klem zat. Nadat ide hank was verwijderd kon hij uit zijn benarde positie worden verlost. Zijn 11-jarig dochtertje, dat naast hem zat, bleek door den schok op staanden voet. gedood en werd door om standers aan den walkant neergelegd. De echtgenoote van den heer Van der Spoel en nog een dame, een weduwe uit Hilversum, bleken ernstige verwondingen te hebben opgeToopen, evenals de heer Van der Spoel zelf. De politie was spoedig ter plaatse en de veldwachter Koot nam onmiddellijk de noodige maatregelen. Uit Leiden kwam spoedig assistentie opdagen. Onder leiding van den chef der recherche, de heer Weijers begaven een aantal Leidsehe agenten zich met een militaire auto, dien zij onderweg tegenkwamen, naar de plaats van het on geval en verleenden daar met het oog op het drukke auto- en tramverkeer uitsteken de diensten. Niet veel later kwamen een politie-brancard uit Leiden en een zieken auto, waarmede de gewonden, na voorloo- pig door een arts verhonden te zi.in. naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden wer den vervoerd. De politie ua-m maatregelen opdat aan •den toestand, zooals deze op het oogen blik (er plaatse was, niets werd veranderd voordat de justitie, to 's-Gravenhage, die inmiddels was op de hoogte gesteld, zou zijn aangekomen. Omstreeks 7 uur kwam de substituut officier van justitie, mr. Rijckens, op het terrein aan, die verschil lende personen, die van liet ongeluk getuige waren geweest, een .voorloopig verhoor af nam. De inspecteur Weyers werd beëedigd als griffier en de automobielhandelaren Van den Amca'en te Oegstgeest en Offen- Lerg uit Leiden werden tor plaatse als des kundigen beëedigd. Na het voorloopig onderzoek gelastte de officier van justitie dat de Belgische chauffeur, op grond van het feit, dat hij zich zonder vaste woon- of verhlij'plaats in ons land bevond, in voorloopige bewaring zou worden gesteld. Morgen zou hij, naar de officier ons mededeelde, voor den rech- ter-commissaris worden geleid. Het lijk van het meisje is naar het Aca demisch Ziekenhuis ter gerechtelijke schouwing overgebracht. De beide auto's zijn op last der justitie in beslag genomen en voorloopig te Oegst geest gestald. NAAR ST. JEROEN. Onder helderen hemel togen, gisteren zeer vele pelgrims uit Leiden en omstre ken naar Noordwijk, St. Jeroens's martel plaats. Onder feestelijk klokgelui, vooraf gegaan door vaandel, begeleid door een lange, keurige stoet van bruidjes, ging bet zwijgzaamnaar de grootschc parochie kerk. De plechtige H. Mis werd daar op geluisterd door de zang der Mariacongre- gatie der St. Josef kerk te Leiden, welke waarlijk schoon liet Gregoriaanscb en de 2-stemmige "Perosi-Mis vertolkte. De op gang naar liet martelveld, de H. Sacra mentsprocessie, de rondgang met het H. Gebeente, het kon alles niet geschaad wor den door de enkele dreigende regendrop pels. Geoslelijk opgebeurd door de opwek kende woorden gesproken, zich één voe lend door de gemeenschappelijke gebeden, waren allen bij liet afscheid aan Noord- wijk, zeker wel bezield met één zelfde ge dachte: „lot weerzien het volgend jaar"! Volksbondsnieuws. De Bedevaart naar N o o r d w ij k. Zij, die aan de Bedevaart ter eere van St. Jeroen willen deelnemen, kunnen de kaarten daarvoor nog heden en Zaterdag afhalen aan het Bondsgebouw. Loopende vertrekken de bedevaartgan gers om 5 uur vanaf de Marepoort. Het is echter niet noodzakelijk, ofschoon wel ge- wenscht, zich hierbij aan te sluiten. "VVil men b.v. per fiets gaan, dan moet men zorgen uiterlijk 7.10 uur te Noordwijk te zijn, wijl de H. Mis voor de bedevaartgan gers te 7.15 uur begint. Wij vertrouwen dat een groot aantal le den van Leiden, zooals ook andere jaren, naar Noordwijk zal gaan. Een adres aan den Gemeenteraad. Aan den Raad is het volgende adres verzonden Geven eerbiedig te kennen ondergetee- kenden J. H. Nijhuis en W. C. H. van Kes- teren, resp. voorzitter en secretaris van den Ned. R. K. Volksbond afd. Leiden te Leiden; dat het hun is opgevallen dat de directie van de stedelijke lichtfabrieken de prijzen van de gascokes heeft verhoogd met in gang van Maandag 22 Aug., van welke verhooging werd melding gemaakt op Za terdag 20 Aug.; dat zij meencn, dat deze handelwijze niet is in het belang van de burgerij; dat zij bovendien van meening zijn, dat bij het bepalen van prijzen bij gemeente lijke instellingen, instellingen die toch in het leven worden geroepen om de belangen der burgerij te dienen en niet om winst te maken, dat daarbij niet op de eerste plaats de wet van vraag en aanbod mag gelden, maar wel de productiekosten; dat daarom ook meer gelet dient tc wor den op de behoeften van de burgerij, dan wel wat hel meest winstgevend is; dat zij daarom van meening zijn, dat het maken van gietcokcs slechts dan mag wor den toegestaan, wanneer in de behoefte aan gascokes voor huisbrand voldoende is voorzien. Redenen waarom zij UEdelachtbaren beleefd verzoeken te willen bewerken, dat de prijsverhooging voorloopig wordt inge trokken b.v. lot 15 September a.s. en in vervolg bij de prijsbepaling met boven staande wordt rekening gehouden en dat- de gieteokesproductie zoo wordt bepaald, dat in de behoefte aan gascokes voor huis brand voldoende kan worden voorzien. Gemeente-woningen. Door den heer v. Stralen wordt den Rsad verlof verzocht de volgende vragen tot B. en W. te mogen richten: Willen Burg. en Weth. meedeelen of het juist is dat vanwege de StichJng tot Be leer enz., van Gemeentewoningen aan een aantal bewoners van gemeentewoningen aanzegging is gedaan dat zij zoo spoedig mogelijk hun woning moeten verlaten? Indien zulks juist is willen B. en W. dan meedeelen welke motieven er toe hebben geleid, om aan meergenoemde bewoners, van wie er verscheidene roods een groot aantal jaren hun tegenwoordige woning bewonen, thans plotseling aanzegging te doen dat zij hun woning moeten verlaten, daardoor onrust in de betrokken gezinucn brengende omtrent hunne huisvesting? Bij informatie is ons gebleken, dat de heer v. Stralen bedoelt kleinere woniu- gen, die in eigendom van da gemeente zijn, en waarin gezinnen wonen, die een hoo- gere huur in de eigenlijke gemeentewonin- gen zouden kunnen verwonen. Deze personen worden niet gedwongen, maar hun wordt aangeraden, 'n hetere, hoewel wat duurdere woning van de ge meente te betrekken, opdat de goedkoo- pero woning vrij kome voor de bewoners van krotwoningen, die moeten worden ont ruimd; men tracht alzoo bel opscluiivings- syiteem toe te jassen. Jubileum van paier C. Lokkers O. Carm. Do zeereerw. pater Gons tan tius Lokkers O.Carm., missionaris te Sao Paolo (Brazi lië), die op 24 Mei j.l. zijn zilveren pries terfeest vierde, zal dit feit, nu hij hier te lande vertoeft, feestelijk herdenken op Maandag 5 September a.s. Des morgens om half tien zal hij dien dag een plechtige H. Mis van dankzegging opdragen in de kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen (Hartebrug) te Leiden. Des middags houdt de jubilaris van 13 uur receptie. Brand in een hociberg. Vanmorgen omstreeks kwart voor tien werd uit Voorscholen de Leidsehe brand weer opgebeld, d-at er brand was uitge broken in een hooiberg van den landbou wer A. Schmal- De toegang tot deze boer derij leidt van den straatweg to Voorscho ten, de boerderij zelf ligt op Leidsch grond gebied, juist tusschen den straatweg en de tramhaan, en de brand was dan ook van do tram uit duideiljk waar te nemen. De Leidsehe brandweer was binnen 10 minu ten na ontvangst van de mededeeling mei een molorspuil ter plaatse en onder leiding van den commandant, den heer Verhoog en den onder-commandant, den heer Van Lith, werd met liet blusschingswerk een aanvang gemaakt. Massa's water werden in liet hooi geworpen. Do eigenaar, de landbouwer Schmal, bevond zich bij bet uitbreken van den brand op de Leidsehe markt en keerde, na gewaarschuwd te zijn, naar zijn boerderij terug. Voorscholensche en Leidsehe politie, o.w. ook de inspecteurs Weyers, Van der "Wal en De Bock zorgden voor do afzetting. Door liet spoedig optreden van de brand weer is voorkomen, dat ook de vlak bij staande boerderij met stallen in brand geraakten. Deze hebben slechts lichte wa- terschado gekregen. Tegen 11 uur was de brandweer het vuur meester en werd begonnen, het hooi, onge veer 90.000 K G., met haken uit elkaar te halen. Do brandweer heeft nog geruimen tijd daarna het hooi nat gehouden. Do schade wordt op ongeveer f 5000 geraamd en wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak van den brand moet te wij ten zijn aan hooibroei. „Dierenbescherming'' meldt ons, dat door het cardaat optreden van A. P. te Voor schoten de waakhond, die onder den hooi berg lag, is gered. Voor het examen hoofdacte zijn geslaagd mej. A. van Heusden en de lieer A. H. van Eisen, beiden alhier. Bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zullen het postkantoor en het Bijkantoor tot 2 uur voor het pu bliek geopend zijn. Op „dien dag zal het kantoor gesloten zijn voor de diensten der postwissels, post- bewijzen en quitantiën, voor den post cheque en girodienst en voor de distribu tie van pasmunt; met uitzondering van te legrafische postwissels en spoed-girohan- delingen. Briefposlbcfftcllingen hebben plaats te 7.15 en te 18 uur; één pakkctpostbestelling te 9.30 uur. De bijbusson zullen worden gelicht te 7.50, 11.30 16.35 en 22 uur. De busrechthouders zullen in de gelegen heid worden gestold hunne corresponden tie af te halen op de gewono uren van openstelling van het kantoor, dus tot 19.30 uur; ingang aan de Boommarkt. Gistermiddag om ongeveer drie uur werd op de begraafplaats Rhijnhoff het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den 23-jarigen Willem Boot, die j.l. Maandag op de Maresingel ten gevolge van een ernstig motor-ongeval is verdron ken. De he'angstelling was zeer groot. De kist was bedolven onder een groot aantal kransen. Het woord werd gevoerd door den directeur der „Vesta", den heer H. J. Huizen uit Arnhem, waarbij de overlede ne werkzaam was. Eveneens voerde het woord de heer Lina, vriend van den over ledene. Ook de heer Brouwer bedienaar dezer begrafenis sprak als vriend eenige Iroostvol'c woorden. Als laatste spreker trad naar voren ds. Hendriks uit Oegstgeest. Spr. zag zoo ve'.e jonge menschen om zich heen. Wan neer ons uur gekomen .zal zijn, zouden wij dan allen bereid zijn om te sterven, vraagt de predikant. Ook nu weer is een men- schenleven in enkele minuten wegge maaid. Laten wij allen Christus de hand toesteken en de onze aan de zijne vastklemmen, dan zijn wij er verzekerd van, dat wij in goede handen zijn. Door Algemeene Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 22 Aug. a.s. lot en met Zondag 28 Aug. waargenomen door de apotheek van der. heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tele foon 594. de aanwezigen werd hierna gezongen Ps. 42 1. De vader van den overledene dankte alle aanwezigen voor de groote belangstelling. Gistermorgen is ten poliliebureele gede poneerd een rijwiel, dat sedert den avond te voren in de hal der Hartebrugskcrk on beheerd was blijven staan Gistei*middag is op het Havenplein oen wielrijder P. G. B. uit Lisse, aangereden door een auto. Volgens de bestuurder van den auto P. v. B. uit Den Haag, geschiedde' de aanrijding doordat de wielrijder on- voldoendo uitweek. Dit rijwiel werd be schadigd. In de Korcnburgsteeg had gistermiddag om 4 uur een aanrijding plaats tusschen een handwagen bestuurd door G. H. V. en een auto, waarvan chauffeur was T- G. B. uit Nieuwe Wetering. Op de handwagen lag een aantal gaspijpen, die van den wa gen vielen en in hun val een kinderwagen omverwierpen, waarin oen kind lag, om tenslotte de ruiten te vernielen van de zaak van de firma Duindam. De kinderwagen werd echter niet beschadigd en het kind bleef ongedeerd. Gisteravond ongeveer 5 uur is bij het spelen het docLtertje van den kleermaker de W. op de Heerengracht tusschen twee zolderschuiten in het water gevallen. Toe vallig werd zij opgemerkt door den aldaar wonenden kapper van U. en een onbekend gebleven persoon. Deze reikten haar hand en brachten haar op het droge, waar door zij van verdinking word gered. Tegen den 18-jarigcn groentekoopman,1 B., is proces-verbaal opgemaakt omdat de- onder zijn hoede staande hond op de Hooi gracht een motorrijder lichamelijk letsel heeft toegebracht. Blijkens een advertentie in dit nummer maakt „Zomerzorg" zich weer gereed voor 31 Augustus. In elke algemeene feestvie ring in onze stad neemt „Zomerzorg" een, plaats in: 31 Augustus zullen er zoowel, voor de kinderen als voor de ouderen at tracties in „Zomerzorg" zijn- Gis terenmorgen werd de knecht van do, firma S„ die rechts van den weg reeds perj per fiets, door een achter hem komendoi auto, in de Zijl gereden. Do bestuurder van de auto reed door, terwijl de fietsrijder v. d. B. circa 8 minu. in het water gestaan heeft, daar hij niet togen den hoogen wal op kon komen. Na door een chauffeur, die uit Leiden kwam, geholpen te zijn, kon hij zijn weg naar Leiden- vervolgen. Zijn por tefeuille met geldwaarden, welke hij bij zich had, bevond zich gelukkig nog in zijn jas. In ons nummer van gisteren werd abu sievelijk geschreven over plannen tot ver betering van de Janvossenbrug; men heeft begrepen, dal bedoeld is: Janvossen steeg UIT DE QgaGE^BWS HOOGMADE. Geitenkeuring. Gisteren luid door dc R. K. Gcitenfovereen. voor Hoogmade en omstreken de jaarlijksche keuring plaats. Keurmeesters waren de heeren Huisman, Rijksveeteelt-consulent en de heeren van Noord uit Lisse en dc heer Clemens uit Haarlemmermeer. Aangevoerd waren 24 stuks, waaronder praehtdieren. Ingeschre ven G geiten, witte, voor het eerst gelcmd hebbende. Dc medaille werd gewonnen doer Betje, van de Erve Borst, lc prijs Toos, van B. Disseldorp, 2e pr. Mietje, van L. Lieverse, 3e pr. Lena, van C. W. Lie verse. Troostprijs: Corri, van L. J. Bout. Oude witte geilen, medaille: Coba, van H. Th. Elstgeest, le prijs Alie, van J .B. Bout, 2c pr. Pietje, avn de zelfde, 3e pr. Marijtje, van L. Lieverse. Gehoornde bonte geiten: 1ste prijs Co- ba, van C. Baak, 2e pr. Bertha, van Borrc-, man. Lammeren: lc prijs Jacob v. Tol, 2e pr. P. Volwater. KATWIJK. Burgerwacht. Gisteren had de aan gekondigde Bekerwedstrijd plaats tus-' schen de Burgerwachten Voorschoten ValkenburgKatwijk. De wedstrijd werd niet geheel begunstigd door mooi weer. Zoo nu en dan kwam een buitje de schut ters storen. Toch bleek het weinig van in vloed te zijn op de uitkomsten want dio waven schitterend le noemen. In 1923 won Valkenburg de beker met 411 punten. In 1924 Voorschoten met 437 punten. In 1925 Katwijk met 444 p. In 1926 Voorschoten met 437 punten. Thans was de uitslag: Katwijk als no. 1 met 466 punten, Voor schoten 2 niet 446 p., Valkenburg 3 met 432 punten. Er werd geschoten op schijf Bur gerwacht, telling 1 tot 10, Maximum lt;G punten. Het- hoogste aantal punten behaal de de heer P. Slingerland uit Katwijk a. d. Rijn met 96 punten. Na deze bekerwed strijd had tevens een vrije baanwedstrijd plaats. Uitkomst hiervan was (max. 30 p.) I. de heer E. Schoneveld le Katwijk met 2928 punten, no. 2 de heer G. Y'pYcrlaan te Voorschoten met 29—28 p., no. 3 de heer J. Baalbergen tc Katwijk met 2927 p., no. 4 de heer P. C. Bloot te Katwijk met 2828 punten. Na den wedstrijd kwam men gezellig in de Cantine bijeen, alwaar met toepasselijke woorden dc Commandant der Burgerwacht te Voorschoten den be- i ker overhandigde aan den heer E. Scho-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2