INGEZONDEN MEDEDEELING iuiiGERÜjk'E STAMP MJIRKTBERICirrERI ren. Het weer liet .zich nog slechter aan zien dan 's Maandags en. de regen, klet terde zonder ophouden neer, zoodat op hot gestelde uur van geen bcgipnon spra ke kon zijn. Toch moest ten slotte een aanvang wordeü gemaakt, daar anders het programma van den dag onmogelijk afge werkt zou kunnen worden. En het scheen alsof do zon daarop had gewacht met zich te vertoonen, want nauw was men in den plasregen op weg, of het wolken dek scheurde, de zon keek schichtig door spleten en gaten en werd ten slotte mees ter van het luchtruim. Na de optocht wer den do schoolkinderen nog onthaald op oen portie poffertjes en een gratis toer in den zweefmolen, waarmede voor hen het feest ten einde was. Tegen half elf werd hij het café „Dale man" een aanvang gemaakt met de ring- rijderij voor paren boven 16 jaar, voor de dames om luxe voorwerpen, voor de hee- ren om geldprijzen. De twee luxe tourwa gens waren voor dit doel welwillend be schikbaar gesteld door „Het Motorhuis" Stationsweg te Leiden. Een woord van dank aan-deze firma, die door haar wel willendheid deze interessante vermakelijk heid heeft mogelijk gemaakt. De deelname toch was dit jaar veel grooler dan voor heen, toen met paard en kar werd gere den en de deehiame dus beperkt bleef tot hen, die over een dergelijk voertuig met bespanning konden bschikken. Er ontspon zich onder do 51 deelnemende pa ren een vinnige strijd, waarvan de uitslag was als volgt: Dames: len pr. Mej. Cl. Dis seldorp, 2en pr. Mej. M. v. Goozon, 3en pr. Mej. J. Hoogenboom gcb. v. Steijn. Hee- ren: len pr. J. v. d. Hoorn, 2on pr. Jac. Bakker Azn., 3en pr. J. Straathof Hzn. Na den middag te 2 u. 30 ongeveer be gon do tweede vermakelijkheid, n.l. het j tobbetjesteken voor mannen en jongens boven 13 jaar op het terrein van den lieer I P. Zoetemelk. Veel werd bij dit spel ge lachen, maar zeker het meest door de 5 prijswinnaars, die een flinke geldelijke belooning ontvingen voor hun onvrijwil- ligen doop n.l. 1. J. v. Kins, 2. G. v. d. Meer, 3. G. Zoetemelk, 4. P. v Emmerik, 5 P. Akerboom, j Ten slotte werden te ongeveer 5.30 uur nog een tweetal wedstrijden gehouden v, voor meisjes en vrouwen, n.l. hindernis- baan voor meisjes van 13 tot 18 jaar en slofloopen met hindernissen voor meis jes en vrouwen boven 18 jaar. De uitsla*- gen waren: hindernisbaan: len pr. J. v. Diemen, 2en pr. Gorna. de Graaf, 3en pr. M. Schakenbos; slofloopen: len pr. G. Hogenboom, 2en pr. M. v. Zijl, 3en pr. M. Akerboom. De rest van den avond werd tot om streeks middernacht in gezellige, vroo- lijke feeststemming doorgebracht, doch vóór het vastgestelde sluitingsuur was de feestvreugde ten einde en werd zonder twijfel door velen in liuiselijken kring nog oen korte nabetrachting gehouden over het verloop van den feestdag, waarop ze ker niet het minst de feestcommissie met dankbare voldoening mag terugzien. RIJNSBURG. Bloemenhandel. 'let gaat de laatste dagen slecht in den bloemenhandel. De hooplieden klagen steen en been. Er wordt moeilijk en weinig verkocht. Op de kwali teit is door de vele regenbuien van den laats ten tijd nogal iets aan te merken. Be taald wordt op heden voor Gladiolussen f 0.45 tot fl.30, Primulinus f0.250.35, Zin nia f 0.600.80, Dahlia's f 1.503.10, Pom pon-Dahlia's f 0.500.85, Helianthus f 0.40 0.G5, Montbretia's f 0.28—0.37, Asters in meerdere soorten f 0.400.56, Convili's f 0.500.60, Scabiosa f 0.400.50. ROELQFARENDSVEEN. Voetbal. Wederom wist D.O.S. Zon dag een schitterende overwinning te be halen op het sterke Uithoorn I. Bij het begin speelden beide partijen een gelijk- opgaanden strijd, waarbij D.O.S. al spoe dig de leiding neemt (10). Na een scher mutseling voor doel weet Uithoorn de stand gelijk te brengen (11), waarna de rust intreedt. Na de rust zien wij D.O.S. sterk opko men. Vele schoten worden gelost, maar de hechte verdediging van Uilhoorn, met den keeper als uitblinker, weet voorloopig alle gevaar te voorkomen. Evenwel kan zij niet verhinderen, dat voor het einde D.O.S. nog tweemaal weet te doelpunten. (31). De voorhoede speelde dezen middag een bes to partij, en ook de achterhoede met den reserve-keeper voldeden goed. Scheids rechter van Klink leidde zeer verdienste lijk. In de finale om den beker komen dus uit VivanliUV.S., wat een spannende strijd belooft te worden. WARMOND. Kinderen en lucifers. Ten huize van de heer L. in de Warmunda-straafc is door onvoorzichtigheid bijna een brand ge weest. Terwijl de moeder naar bet dorp wa-s gegaan en drie kleine kinderen onbe waakt achterbleven, heeft de oudste van dit drietal lucifers weten te bemachtigen, en daarmede de gordijnen in vlam gezet. Door de hitte sprongen een 5-tal ruiten. Door mejuffrouw Dries, die op het gerin kel van 't glas nader kwam, werden de kinderen uit het huis gehaald en de vlam- inon met eenige emmers water gebluscht. Een wonderlijke val. Het 9-jarige dochtertje van den gemeentewerkman M. viel uit het dakraam, juist op een daaron der staand rijwiel. De dokter kon bij het kind geen ander letsel dan een lichte been kwetsuur constateeren. Van de fiets was echter het stuur verbogen. Fakkeloptocht. De afdeeling Zang van de R. K. Muziek-, Tooneel- en Zang- vcreeniging „St. Matthias" behaalde op het Nationaal Concours te Schipluiden in de 1ste afdeeling, den eersten prijs, met 315 punten. De afd. Harmonie wilde dit niet zonder meer laten voorbijgaan en gisteravond te half negen stond de harmo nie de afd. Zang op te wachten aan het Warmonderhek, waarna een fakkeloptocht met muziek werd geoiganiseerd. Op deze wijze word de afd. Zang en haar dirceteur den heer Dik, een groolsche ontvangst be reidt. Dat op den laten avond nog veel publiek op de boen kwam, laat zich begrij pen. Een eere-concert. Na bet schitterende succes op het concours te De Meern (U.), wilde het bestuur van „Warmondsch Fan fare'' baar directeur huldigen voor bet vele en vaak zeer moeilïjko werk voor dit corps verricht. Daartoe vereenigden zich gisteravond bestuur en leden in Hotel „De Stad Rome". Na pep. hartelijke toespraak van den voorz., den hoer Bergman, sprak de heer Langcraar namens de Warmond- sche burgerij. Na een dankwoord van den Directeur, den lieer Bolderdijk, werd een eere-concert gegeven in de tent op de Baan wat door het talrijk opgekomen publiek ten zeersto werd gewaardeerd. De a.s. Koninginnefeesten. Zooals vorige jaren is de eerste dag der Oranje feesten uitsluitend voor de schoolgaande jeugd bestemd. Yan 9 tot 11 uur is er een optocht, waarna tractatie op de scholen. Des namiddags te half 3 worden de kin derspelen gehouden. Do 2de dag, Woensdag 31 Augustus, begonnen te 9 uur de volksspelen, waar van bet lobbcsteken wel weer de groole attractie zal vormen; dit jaar is er een fonkelnieuw rijwiel als hoofdprijs voor be schikbaar gesteld. Des namiddags van 1 tot 4 uur is het ringrijden met tilbury's en rijwielen Voor beide afd. zijn tevens prij zen beschikbaar gesteld voor de mooiste versiering. Deze prijzen en ook die voor de kinderspelen zijn vanaf hedenavond in de rechtkamer van hotel „De Stad Rome'' to bezichtigen. Voor den 3en dag (do harddraverijdag) bestaat ook nu reeds groote belangstelling, zoodat wanneer het weer medewerkt drie dagen van plezier en ontspanning voor do deur staan. BINNENLAND R.-K. WERKLIEDENVERBOND. Hei tweede Jaarboek. Het tweede jaarboek van het R.-K. Werkliedenverbond zio er frisch uit! Het boek, dat meer dan 300 pagina's telt, geeft een uitvoerig overzicht van or ganisatie en program-uitvoering. Wat be treft dit laatste vindt men op het gebied van vakorganisatie, sociaal-hygiënisch- en sociaal-politiek- en economisch gebied veel cijfermateriaal verwerkt. Wij ontleenen aan het mooie jaarboek het volgende: De toename van het aantal leden. Op 31 Dec. 1926 telden de 5 Diocesane bonden 89.284 leden tegen 84.881 in 1925), waarvan 14.441 niet tevens leden van een vakverbond, telden de 24 vakverbonden 99.845 leden (tegen 93.049 met 25 bonden in 1925), zoodat het totaal aantal leden van het Verbond dtrs 114.276 bedroeg (te gen 106.881 in 1925). Hun grootste ledental bereikten de bon den in 1921, toen de drie bonden 127.429 en de vakbonden 158.052 leden telden. Het aantal niet tevens tot een vakbond behoorende leden van bet Verbond is be langrijk opge'oopen, tevens bet aantal der- genen, die wel lid zijn van een vakbond maar niet tevens van de standsorganisa tie. Financiën der vakbonden. Door de vakbonden werden ontvangen in werkloozen-, weerstands-, ziekenkas, overlijdensfonds in totaa 1 2.017.572.16 en uitgegeven aan werkloosheid 1.048.670), staking of uitsluiting 147.741), ziekten (A212.011), overlijden, salarissen bestuurders en personeel, ver zeker. bestuurders, propaganda f 22.010) en vakblad f 120.372), in totaal ƒ1.990.902 Centra'e Ziekenkas. Levsnsverz. Concordia. Centra'e Volks bank. De centrale ziekenkas keerde niet min der uit dan 63.547. Er kwamen 382 deelnemers bij, doch 650 moesten worden afgeschreven. Verzekerde leden: 6642; verz. wek. uitkeer, 59.021; brulo-jaar- premio f 85.658. De Ievensverz. Concordia sloot 13.2S7 contracten af met een verzekerd bedrag van 1.939.844. Geroyeerd moesten wor den 4596 polissen (a f 691.623), ondanks het feit dat over 13.054 weken vrijstelling werd gegeven in 3400 gevallen. (Voor zorgskas 1926). De centrale voljcsband had een gunstige ontwikkeling. Netto ingelegd bedrag, agentschappen, uitgegeven boekjes en ge kweekte rente namen aanmerklijk toe, ter wijl de exploitatiekosten daalden. De ver lies on winstrekening geeft op een totaal van 65.445, een voordeelig saldo van 3978. De tol te Qverschie. Een obstakel, dat verdwijnt. Naar „De Rott." verneemt, heeft het college van B. en W. van Rotterdam beslo ten gunstig te adviseeren op het verzoek tot opheffing van den tol aan den Delflweg te Overschie, waarvan Rotterdam de eige naar is. Hierraedo zal een berucht obstakel op den verkeersweg RotterdamDen Haag verdwijnen. Een sigaretten-automaat. Overtreding van de winkel sluitingswet? Sedert eenigen tijd heeft een handig si garenwinkelier te Rotterdam in zijn win kelpui een automaat aangebracht, welke bij inwerping van een bepaald geldstukje, sigaretten levert. Ook na sluitingstijd blijft deze automaat in werking. Het spreekt wel van zelf, dat sommigen hierin onmiddellijk een overtreding van de verordening van winkelsluiting hebben gezien. Juridisch is de zaak niet zoo een voudig. De verordening spreekt er immers van, dat na 9 uur (binnenkort na 8 uur), geen publiek of winkelbedienden in een winkel aanwezig mogen zijn. Het automa tisch verkoopen is echter nergens verbo den. Waarschijnlijk zal deze sigarenwinkelier wel school maken en zullen er toestellen worden uitgevonden, met behulp waarvan men na sluitingstijd, een pond suiker of een ons thee zal kunnen krijgen. „Tel." Ce exameneisch voer Deurwaarder vastgesteld. De minister van justitie heeft thans, ter voldoening aan het Kon. Besl. van 13 Eebr. 1926 Stbl. 28, waarbij het Reglement van Openhaar Bestuur No. IV op do or ganisatie van den dienst der. deurwaar ders en verdere rechtsbedienden is gewij zigd, en waarbij is bepaald dat met in gang van 1 Juni 1929 zij, die in aanmer king willen komen voor de benoeming tot deurwaarder bij de rechterlijke macht zich aan een examen hebben te onderwerpen voor een daartoe te benoemen commissie bij ministerieel besluit van 18 dezer, de eischen vastgesteld, waaraan adspirant- deurwaarders op dit examen moeten vol doen: Om tot bel examen te worden toegelaten moeten de candidaten Nederlander zijn en den leeftijd van minstens 20 jaar hebben bereikt. Bewijzen van bekwaamheid zullen bij het examen zoowel schriftelijk als monde ling moeten worden gegeven; het laatste door het ontwerpen van enkele gerechte lijke acten over opgegeven onderwerpen en door vertalingen uit vreemde talen. Het examen omvat verder; A. Burgerlijk Wetboek. lo. Het Eerste Boek van het B. W. Van de bepalingen omtrent de acten van den Burgerlijken Stand wordt slechts geüischt de wetenschap, welke registers ge houden worden en hoe die kunnen wor den verbeterd pf aangevuld. Ten opzichte van het huwelijk dient men op de hoogte te zijn van do voornaamste eischen van een wettig huwelijk, van do vereischten om een huwelijk te kunnen stuiten en de daaraan verbonden formaliteiten. Grondige kennis van de bepalingen be treffende woonplaats en domicilie (art. 7482). i Kennis in hoofdzaak van de voornaamste regelen omtrent rech ten en verplichtingen der echtgenooten; de wettelijke gemeenschap van goederen en derzelver beheer; huwelijksvoorwaarden scheiding van goederen; ontbinding des huwelijks; scheiding van tafel en bed; va derschap, afstamming, ouderlijke macht of voogdij, voorzoover de daarin voorkomen de bepalingen betrekking hebben op de formaliteiten om op verwantschap steu nende rechten geldend te maken; bloed verwantschap en zwagerschap; minderja righeid, handlichting; curateele; 2o. Het Tweede Boek van het B. W. Eer ste Titel. Voorts zal voldoende kennis moeten blijken: a. van bezit en eigendom, vruchtgebruik, hoe deze worden verkregen en verloren gaan en in hoofdtrekken van de andere zakelijke genolsrecht welke op onroerende goederen kunnen worden verleend. b. van Erfrecht enz. alleen de hoofdza ken,, bijv. wat is legitime, wat een testa ment? c. van bevoorrechte schulden; d. van pand en hypotheek. Welke rechten daaruit voortvloeien, hoe die geldend te maken (art. 1223 B.W. vv.) 3o. Het derde boek van het B.W. De voornaamste bepalingen van het verbin- tenisenrecht, ipet name het ontstaan en tenietgaan van verbintenissen; de meest voorkomende speciale overeenkomsten, hiervan iets meer, in 't bijzonder die van buur en verhuur en koop en verkoop. 4o. Het vierde boek van het B. W. De voornaamste bepalingen van bewijs en verjaring. 5o. Van dc Faillisementswet. B. Handelsrecht. lo. Eerste Bock tot en met den Ssten titel in hoofdtrekken. Tweede boek. Eerste titel. 2o. de voornaamste bepalingen der Han delsregisterwet 1918. G. Burgerlijke Rechtsvordering. De Wetsbepalingen, welke betrekking hebben op den inhoud, vorm en beteekc- ning van exploilen en andere gerechtelijke acten, welke tot de bevoegdheden van deurwaarders belmoren. Verder de voor naamste "bepalingen betreffende de pro cedure, meer in bijzonderheden de bepa lingen omtrent executie en de kan longe rechtsprocedure. D. De Wet op de Rechlerijke Organisa tie en de Reglementen. Voor zoover- deze bepalingen bevatten voor den dienst der terechtzittingen en de uitoefening van het deurwaardersambt. E. Tractaten. Alleen voor zoover deze bepalingen in houden, welker wetenschap voor het rich- lig uilbrengoD van deurwaardersacten noodïg is. F. Het Wetboek van Strafvordering en bet Wetboek van Strafrecht. Die gedeelten, welke voorschriften be vatten tot het doen van exploiten, en be treffende de strafrechtelijke aansprakelijk heid van ambtenaren. G. De bepalingen van dc wet betreffen de de maten, gewichten en weegwerktui gen. H. De Zegelwet. Algemeen begrip van den aard der ze gelbelasting en meer bijzonder de bepalin gen, toepasselijk op de door deurwaarders te maken acten, op het handelspapier en op in het geding te brengen stukken. I. De Registratiewet. a. Algemeen begrip van den aard der registratie-belasting, en meer bijzonder de bepalingen, toepasselijk op de door deur waarders te maken akten en omtrent bet repertorium- b. De wetsbepalingen omtrent openbare verkoopingen van roerende goederen (de geschiedenis slechts zeer beknopt). J. De wet van 22 April 1855, Stbld. no. 32, tot regeling en beperking der uiloefe ning van bet recht van vereeniging en vergadering. De voornaamste bepalingen dezer wet. K. De wet op de coöperatieve vereeni- gingen 1925. De voornaamste bepalingen dezer wel. L. De Armenwet (idem). M. Vreemde talen. Eenige kennis van Fransch, Duitsch en Engelscb blijkende uit schriftelijke vertaling van zeer eenvou dig proza in het Nederlandsch. N. Redactie. Bij de beoordeeling van het schriftelijk werk zal in aanmerking wor den genomen, of de examinandus zich duidelijk en zonder grove taalfouten weet uit te drukken. Voor hen, die voldaan hebben aan het examen Ier verkrijging eener acte van be kwaamheid voor het deurwaardersambt, ingesteld door de Vereeniging van Deur waarders bij de verschillende Rechtscolle- giën in Nederland en den Bond van Pro cureurs- en Deurwaardersklerken in Ne derland en daarvan het getuigschrift over leggen/wordt het examen bepaald tot het afleggen van het bewijs van bekendheid met de voornaamste bepalingen van: De Handelsregisterwet; de Wet van 22 April 1855 (Stbl. no. 32) tot regeling en beper king van het recht van vereeniging en ver gadering; de wet op de Coöperatieve Ver- eenigingen 1925 en van de Armenwet, en van dat van bekendheid met de vreemde talen, hierboven genoemd, blijkende op de daar aangegeven wijze. Aan hen, die bij het onderzoek voldaan hebben, zal een getuigschrift worden uit gereikt overeenkomstig het model., dat bij dit besluit is vastgesteld. LEIDEN. Geboren: Petrus z- v. P. Keijzer en W. v. d. Lelie. Eneralda Marie Gorl. d. v. C. F. J. Freusberg en C. M. Emmen. Jobanan Jacoba d. v. J. Mink en A. M- Brouwer. Adrianus Jacobus z. v. J. P- van Leijden en J. A. Hoogervorst. Adriana Wilhelmina d. v. A. G. Scheep maker en M. H. Giesbergen. - Petronella d. v. P. v. d. Linden en M. Gijsman. Lodk. Wilks. Johs. z. v. G. P. v. d. Drift en H. G. v. Nieuwkerk. Gerard Willem z. v. W. Punt en B. v. Leeuwen. Aiida Gatharhia d. v. J. Ranselaar en L. Meijers. Bartholomeus Willebrs. z. v. F. Piket en J. de Roo Jacob z. v. A. Buurman en H. J. Carlier. Catharina d. v. H. Stuifzand en S. E. Ouwerkerk. Wilhel mina d. v. W. Bolstier en J. Loman. Adrianus Martinus z. v. S. P. Kins en G. G. A. Hofdijk Debora d. r. A. de Zoete en A. M. de Jong. Dirk z. v. A. de Zoete en A. M. de Jong. Jansjed. v. S. Dreef en P. v. d. Plas.Wilhelm z. v. A. Keij zer en M. v. Houten. Jeannetto d. v. J. J. y. Dijke en T. van Lunteren. Eduard H. van R n en P. v. d. Klaauw. Jo- z. v. P. Guïey en C. Otte. Hendrik z. v. hannes z. v. J. H. Tcljeur en J. van Oos ten. Wilhelmus z. v. A. J. den Braber en S. Lips. Francina d. v. M. J. W. Frerichs en A. M. v. d. Schilde. Jan Theodorus z. v. B. v. d. Meulen en G. v. d. Zeeuw. Corns, Wilhs. Maria d. v. W. A. Langebroek en H. E. v. d. Kooy. Wilhelmina Catharina d. v. H. Jurgens en W. Dijkshoorn. Wilhelmina Clara d. v. P. J. G. Kasteelen en G. Verhoog. Cbristiaan z. v J. v. d. Nat en H. Wics- senberg. Maria d. v. A. Eikelenboom en M. Kroon. Gehuwd: M. L. Spruijt jm. en M. Kleer jd. G. E. A. 'Boersema jd. en E Geisler jd. J. Arnoldus jm. en A. M. E. Hancveld. J. Hout hof f jm. cn M. E. Labordus jd. W. dé Mooy jm. en G G v. d. Waals jd. C. J. den Edel en M Friesema jd. J. G. P. v. Oyen jm. cn El F. v. Bruggen. H. de Mooy jm. en Mat. Gijsman jd. B. J. v. Weizen jm. en G. Werkhoven jd. H. Lagering jm. en P- Pijnaker jm. L. Planjer jm en B. E. Schreuder jm. M. Jongbloed jm. en S. M. Vermeij. Overleden: G. Verdegaal wede. Kerkvliet 65 j. M. J. Roodakkers—Op dam vr. 53 j. J. Siera zn. 8 j. J. Velthuijsen ïvedc. 83 j. J. v. d. Mark d. 51 j J. F. Roberts zn. 34 j. J. P. Riebeek zn. 14 mnd. J. Molenaar man 51 j. H. M. Mink dr. 3 j. H. Ben- ning man 66 j. A. J. Tasseur mau 64 j. J. Hoogenboom wedr. 82 j. G. G. v. d. KwartelOuwerkerk vr. 50 j. W. Boot zn. 23 j. Personnen te Leiden gevestigd. P. G. Groene wegenv. Weizen, Hendrik straat 14 W. IX A. J. van Bemmel, hulp huishouding. Molenstraat 10a J. H. Keereweer. dienstbode, Nieuwsteeg 6 A. O. J. Hoogeveen, Morschweg 32 Slegtenhorstde Horn, Schutterstraat 5a A. Beerepot, kantoorbediende, Haarlem merstraat 86 L. van Klaveren, reiziger, L. Rijndijk 126a P. van Ingen, wellner, K. Rapenburg 10a J. C. J. van Roon, chauffeur, Noordeinde 31 F. H. M. Reitz Koorenhof, Julianastraat 17 P. Nie mann. dienstbode, Rijnsburgerweg 43 H. Leeger, kellner, Heerensteeg 2a C. van Oord, boekhouder, Jan van Goijenka- de 42 B. Keur, kruideniersbediende, Doczastraat 6 J. E. Kalker en familie, Oegtsgeesterlaan 27 A. W. M. Bröring, Hoogowoerd 31 M. G. A. S. Bröring, onderwijzeres, Hoogewoerd 31 C. van Beelen en familie, winkelier, Nieuwsteeg 35 J. L. van Tol. boekhouder, Oude Sin gel 10 J. Hoek, Hooge Rijndijk 13 J. A. Guykens, Nieuwsteeg 39 A. Vonk, dienstbode, Stationsweg 37 M. P. Schouten. Hooigracht 98 P. van Dijk dienstbode, Breestraat 15a A, P. Wiers- ma—Jobsis, Witte Rozenstraat 54 A. W. Querreveld, spoorwegarbeider, Piet Hein- straat 9 J. P. Immink, Pelikaanstraat 24 M. M. A. Morsch, Haagweg 41 M. A. Ebeling Koning, part. verpleegster, Rijn en Schiekade 39 P. J. Ghristiaanse en familie, Stille Rijn 12 A. van Krieken Academisch Ziekenhuis P. A. van der Noordaa en familie, de Wetstraat 31 W. Halvemaan, dienstbode, Breestraat 11 K. Drewes, dienstbode Haarlemmerstraat 256. Personen uit Leiden vertrokken. Th. Coesel, Den Haag, Papestraat 25 Fr. D. L. Gunnin, Arnhem, N. Plein 29 P. A. Nijsen, Voorschoten, Vondelslraat 41 R. van Kammen, Amsterdam, Wijthen- bachstraat 22huis J. Walraven, Rilland Bath, J. N. Pont, Rijnsburg, Delftsche kade 5 J. van Heusden. Leiderdorp, Zijlweg 2 A. G. v. d. Voorn, Roelof- arendsveen bij Dr. van Dooren J. H. Klomp, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F144 II. v. d. Bergen, Delft, Rolterdamsche- weg 270 D. M. Minnee, Doornspijk. Geref. Pastorie A. J. van Berge Hene gouwen, Voorhout, Nijverheidschool A. H van Klaveren Rijnsburg, Koestraat 43 J. v. Zijp, Oegstgeest, Nassaulaan 9 J F. Klabbers, Utrecht. Palmstraat 26 J. JekautzMiseré, Heerlen, Achter straat 2 H. Cli. Sandifort, Den Haag, Lage Zand 1 H Fakkel-Schoemaker, Den Haag, Veenestraat 23 J. Zandber gen, Heerlen, Kruisstraat 28 M de Vos Voorschoten, Papenlaan 4G B. Kramers Rotterdam, H. de Grootstraat 17a J. de Nie, Leiderdorp, L. Rijndijk 3N J. Te- kalf. Oegstgeest, Warmonderweg 42 H. M. van Wel, Amsterdam, Laurier gr. 41 A. Bekins, Almenum, bij de ouders H. D. Kolkman, Rotterdam, Ger. Schollen- straat 80a Fr. v. Soest, Rotterdam, le Gijzingstraat 66a J. Verburg, idem, Zie kenhuis Bergweg Tj. Wildschut, idem idem A. Vreeken, Oegtsgeest, Abspoel- weg 1 P. Gijzenij. Velzen. Bienstw. spoor lijn K 3 D. C. Hofman, Tilburg, J. van Beverwijkstraat 53 G. M. Twaalfhoven, Amsterdam, Weteringschans 142 A. G. Borcharding, Rijswijk (Z.H.), Emmastraat 2a H. Ph. Mesenig, Groningen, Schui- tendiep 23a Fr. H. Ditmar, Dordrecht, Marienbornstraat 47 J. van der Klaauw Haarlem, Lombard steeg 8 A. P. Hassel- bach, Hilversum, Gorverslaan 20 Keu- lemansv. Bieneu. Soerabaja, Palmen- laan 7 Dzal Karmon-Tengboe, Den Haag, Berikplein 15 G. J. W Meijnen, Haarlem, St. Elisabethgasthuis J. Flo rijn, Den Haag, Beverlandschestraat 112 C. Chr. Berg, N. O. Indië, W. Jong bloed, Voorschoten, Valkenburger weg li J. A. Tellings, Den Haag, Boreelstraat- 20 P. A. van Tol, Rotterdam. Poort straat 19 D. Terpsma, Voorschoten. Ver- nèdepark 32 W. A. v. d. Meer, oor burg, Heerenstraat 66 de Hond!Rank, Amsterdam, Ilolendrechtstraat 2SH A. Kjeie, Dordrecht, v. cl Koosbof 5 zw STÖMPWIJK, 24 Aug. Vciüny Eieren Aangevoerd 5573 eieren, kippeneieren 7.508.25, eerden tieren 6.857 20 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Aug Veiling. Groenten. Eigenher.- *rs per kist an 25 K.G. 1.302.30, idem drileingen por kist van 25 K. G. f 0.801. bloemkool I per 100 23.503140, peen per 100 bos 4.105.70. Aanvoer: 430 maal 25 K.G. gr. aardappelen, 70 maal 25 K.G. drielin gen 6800 bos peen, 15700 bloemkoolen KOUDEKERK, 23 Aug. Veiling. Eie ren. Aanvoei' 1302 eieren. Kippeneieren 6.907.40, eendeneieren f 6.007 40 per 100 stuks, banen 0.500.75, eenden 0.400.70 per stuk. VOORSCHOTEN, 24 Aug. Veiling. E i e- r e n. Kippeneieren 5.408., eendeneieren 6.807.80 p. 100 stuks, hanen 0.30 1.25, kippen 1.051.20, duiven f 0.18. LSSSE, 23 Aug. Veiling M. B. G. Gehou den veiling van Bloembollen in het H. B. G. te Lisse. Aanvoer 7000 manden, Catalo gus groot 1350 nummers, kooplust rede- lijlc. EvT Mon Tresor top S.I 7.45, II o.50; Ccul. Cardinal top 4.75, I 3.20; Gele Prins top 3.50, I 3.—; La Reine top 2.25, I 1.95, II 1.40; Artus top 2.—. I 1.35, II 0.95; King of the Yellow top 4.75, I 3.95; Hermann Schlegel top 4.25, I 3.05, II 2.— Scarlet Due I 3.15; Waterloo top 3.90, I 3.20, II 2.75; Joos v. d. Vondel I 2.95; Rose Gris- delin top 2.35, I 1.90, II 1.60; Fred Moore top 3.25 I 2.90; Grand Due top 6.85; Bril lont Star I 3.40, Ibis top 6.05, I 5.05; Prins van Oostenrijk top 2.85, I 2.55; Gram. Brillant top 1.80, I 1.35; Rose la Reine I 2.85; Rose Precose top 9.50; Rose Luisante I 3.95, II 3.05: Hobbema I 3.45; Flamingo top 4.La Reine Max top 4.35, I 3.50; Witte Valk I 3.50; Gryselora top 4.53, I 4.20: La Precieuse (op 4.La Matalas top 5.90; Witte Due Max top 1.85, 1.60; DvT Peach Blossom top 6.50; Co d'Or top 5.60, I 3.10; Murillo top 1.60r_^1.40; Thotirnesoll r. en gr. top 4.20, I 3.70; Mr v. d. Hoeff I 4.70; Schoonoord I 3.50, II 2.75; Lucretia top 3.15, I 2.50; Boule de Neige top 3.I 3.80; DwT Will. Copland top 2.75, I 1.50, II 0.95; Clara Butt top 1.10, I 1.10, H 0.75; Vict. d'Oliviera top I 2.90; Faust top 4.—; Sieraad van Flora top 1.50; Edmee top 1.50; Ph. de Coromi- nel top 2.—; Drt Priris van Orange top 8.10; Lodewijk XIV I 6.10; Narcissen: EN Spring Glory top 8.— I 7.30, II 3.90; Victoria top 5.15, I 4.25, II 3.Emperor top 5.I 4.25, II 3.1Ó; Sir Watkin top 5.15, I 4.75, II 3.50; Glory of Sassenheim top 8.—; Golden Spur top 5.501,1 5.II 3.45; Mad. de Graaf top 6.75, I 4.50; King Alfred top 12.20, n 9.90; DN Albo Pleno top 6.05, n 2.10; Cr. Ge-el top 4.70, I 3.85, 2.40; King of the Striped I 1.75 IT 1.15.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6