niëuw? toffie met chocolade VRAAGT ZE UW WINKELIER aan oen yzer. Durg. Armbestuur en steun werkloozen. Op de begrooting voor het jaar 1927 werd uitgetrokken: a. Subsidie aan bet Burgerlijk 'Armbe stuur (Volgn. 485) f 182.000.— b. Steun aan uitgetrokken Jwerkloozcn (Volgn. 500) n 130.000. Totaal f 312.000.— Blijkens van deze diensten ontvangen mcdcdceling, zal echter het Burgerlijk 'Armbestuur vermoedelijk een som van f212.000.behoeven, terwijl voor steun aan uitgetrokken werkloozen waarschijn lijk f 190.000.— noodig is, makendo in to taal een som van f 402.000.of f 90.000. meer dan bij do bogrooting werd geraamd. In de dekking van dit bedrag ad f 90.000.zal derhalve moeten worden voorzien. B. cn W. stellen voor dit to doen door afschrijving uit do Algemeen© Reserve, ge vormd uit het batig saldo der rekening 1925. Verbetering Jan Vossenbrug. B. en W. stellen de volgende verbeterin gen voor van do 'Jan Vossenbrug: De electriscbo verlichting kan bestaan nit G lichtpunten, als op do ter visie lig gende schets aangegeven, uitgevoerd als straat overspanningen va-n het type Haar lemmerstraat, doch met een geringere lichtpunthoogto in verband met de lage re bebouwing van de Jan Vossensteeg. De kosten hiervan zullen bedragen f1350. 'De trottoirs, van basaltinetegels te maken, kunnen o.i. ter weerszijden over de volle lengte (220 M.) van de steeg worden aan gebracht. In vorband met do breedte van 'de steeg, wclko van 5.50 M. tot 6 M. wis selt, kan de brcedto der trottoirs wisselen van 0.90 M. 3 tegels) tot 1.05 M. 3% tegel); het rijvlak behoudt alsdan een breedte van resp. 3.70 M. en 3.90 M. Een en ander is op de overgelegde schets en profielen nader aangegeven. De kosten worden geraamd op f3200. Het marktwezen. Bij de behandeling va-n de gemeentebe- grooting voor 1927 werd om praeadvies in onze handen gesteld een voorstel van den heer Groeneveld, om „het marktwezen als afzonderlijk bedrijf in te richten." B. en W. geven in overeenstemming met de Commissie voor het Marktwezen in overweging, dit voorstel, als zijnde over bodig en nutteloos, niet aan te nemen. Onbewoonbare woningen. B. en W. stollen voor een aantal onbe woonbaar verklaarde woningen, die op 3 Sept. a.s. moesten zijn ontruimd, doch door de bewoners nog niet zijn verlaten, de termijn van ontruiming te verlengen. Gemengds BepicSitea ONGELUKKEN. Droevig ongeval op een kermis. Een jongen door eloctrischen stroom gedood. Op de kermis te Oosterhout heeft een treurig ongeval plaats gehad, dat aan een 16-jarige jongen het leven kostte. Op de kermis staat een fietsmolen, die met electrischon stroom wordt gedreven. Deze stroom wordt vanwege de gemeente lijke lichtbedrijven door provisorische dra- 'den naar den molen geleid. De 16-jarige G. Engelman wilde op den molen stappen en greep daartoe een ijzeren stang, die de houten stutbalken verbindt. Hij bevond zich daarbij met zijn eenen voet op een natten grond en met den anderen op het houten platvorm, dat eveneens van den regen vochtig was. Op tot nu toe onverklaarbare wijze schijnt de slang onder stroom te hebben gestaan. De ongelukkige kreeg den stroom van 220 volt door het lichaam en bleef eenige oogenblikkèn aan de staaf hangen om daarna op den grond te vallen. Onmiddellijk werd hij in een café bin nengedragen en werd geneeskundige en geestelijke hulp ingeroepen. Pastoor Assel- bergs was onmiddellijk ter plaatse en dien de de H. Olie toe. Urenlang werd kunst matige ademhaling toegepast en het zuur stofapparaat gebruikt. Het heeft echter niet mogen baten. De ongelukkige was hij- na geheel blauw en stierf vrij spoedig. Direct na het ongeval werd de molen stil gezet en door den directeur der lichtbedrij- yen een onderzoek ingesteld, meldt het „D. v. N.-Br.". De isolatie was voldoende. Men veronderstelt idat het vocht een groote rol gespeeld heeft. Een uitgebreid deskun dig en politioneel onderzoek wordt inge steld. Ook het parket uit Breda werd ge waarschuwd. Do eigenaar van den molen iheeft met de zaak niets te maken, aange zien de gemeente de leiding heeft aange legd. Ernstig ongeval in Schalkwijk. Ondereen trappend paard. Bij een verhuizing te Schalkwijk wilde A. Sprang, die met T. Edelbroek en W. en 9". Hopman, op een wagen was gezeten, op een kleine ruimte draaien. Door de on gelijkheid van den weg kreeg het paard het onderstel van den wagen tegen een zijner aqbterpooten, waardoor het begon te slaan en ten gevolge waarvan de wagen omkan telde. Allen raakten hierdoor onder het paard, dat inmiddels voortging met slaan. fW. Hopman werd buiten konnis er onder uitgehaald en bleek een arm gebroken te hebben. Diens broeder kon er juist nog yeilig onderuit komen. T. Edelbroek, even eens buiten kennis, liep ernstige hoofd- .ikwetsuxen op. Voor zijn Ipven wordt ge- .Üpreesd. Het been van A. Sprang is boven 'den onkel gebroken, terwijl laatstgenoemde ook eenige hoofdwonden bekwam. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse. Bij het baden in zee verdronken? ^Gisterenmorgen te halfacht vond de jtTandman Kemp, te Zandvoort, bij zijn Koelen aan het strand eenige kleedingstuk- ïen. M§n vermoedt, dat iemand bij Jbaden ïh de vroege morgenuren verdron ken ia. Bij het nader onderzoek ie geble ken dat de klcoren toebehooren aan een zekeren H. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is het 6i£- jarig zoontje Jan van den landbouwer Eis- sen te Oostervcld onder Zuidwoldo in een sloot geraakt en verdronken. Te Gorincheni werd sinds Maandag middag vermist de 34-jaiige mej. Kloek uit Rotterdam, dio gedurende de vacantie plaatsvervangend-liefdozuster was in dienst van de Vereeniging „Ziekenverpleging" te Gorinchcm. Haar rijwiel werd Dinsdag aan den kant van het Merwedekanaal ge vonden. Bij deze plaats is thans haar lijk nit het water opgehaald. Tusschen trein en perron bekneld. Gisteren is de koopman H. B., toen hij le Barneveld op den reeds in beweging zijnden trein wilde springen, gevallen en tusschen trein en perron bekneld geraakt. B. kreeg ernstige inwendige kneuzingen en een beenbreuk. Onder een dorschmachine geraakt. Een zoon van den landbouwer H. Tak te Nieuw-Beijerland .(Zuidzijde), is eer- gisterenmiddag met zijn been in een dorschmachine geraakt en gisterennacht in het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam over leden. Onvoorzichtig! Met een hersenschudding is naar zijn woning vervoerd een 10-jarige jongen, die te 's-Gravenhage van do treeplank van een rijdende tramwagen, waarop hij was geklommen, was gevallen. Verkcers-ongelukken. Te Eibergen is gisteren de heer V. door het slippen van zijn fiets onder een auto gekomen. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis gevoerd. De motorrijder Beets van Binnenwij- zend reed gisteren te Hoorn tegen de bak kersauto van Knip aldaar; de motorrijder brak een boen en is in het ziekenhuis op genomen. r Gisterenmiddag is de wielrijder Alke- ma, uit Zalt-Bommel, te Nieuwwaal aange reden door den auto van notaris K. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond. Overreden. Het 7-jarig jongetje G. Elswijk te Alk maar was op een vrachtauto geklommen. Toen de auto plotseling stilstond, viel het ventje van den wagen. Nog voordat hij kon opstaan, reed de auto achteruit tegen den knaap aan, die met ernstige inwendige kneuzingen naar het St. Elisabethziekcn- huis moest worden overgebracht. Aan de gevolgen overleden. De 13-jarige J. V. uit Terheyde, ge meente Monster, wien Zaterdagavond jl. door een vrachtauto de borstkas werd in gedrukt, is gisteren aan de gevolgen over leden. Dreigende doorbraak bij Anna Paulowna. Een reeds eenigen tijd geconstateerde, doch vrij onschuldige gedachte lekkage, langs den duiker, welke onder het verhin- dingsbanaal hij van Ewijcksluis doorloopt, liet zich Maandag eensklaps vrij ernstig aanzien. In de zijde van den weg bleek on dergronds reeds een aanzienlijke grond verzakking te hebben plaats gehad. In al lerijl werden daarop maatregelen genomen, om verder doorlekken te keeren, doch" om elf uur 's avonds was bij toenemenden drang van het water, gevolg van het door den storm hoog opgejaagden boezempeil. de toestand toch zoodannig, dat de heer Thierry, eerst aanwezend ingenieur bij de Zuiderzeewerken, die tor plaatse aanwezig was, het noodig oordeelde, de omwonenden te wekken en op het gevaar voor eventueele verdere ondermijning van den weg te wij zen. Den geheelen nacht is doorgewerkt, ten einde huiten de plaats waar het lek zijn uit weg vindt, eene nieuwen dam te leggen, die in de sloot, waarin de bedoelde duiker uitmondt, door een scherm van steekdeelen zal worden onderbroken. Van de omwonenden brachten enkelen reeds hun have of een gedeelte daarvan in veiligheid. Bij eventueele doorbraak zou dan ook in sommige huizen meer dan een meter water zijn komen te staan. Hooibroei. Te Musselkanaal is gisteren de boerderij van A. Oosterhuis ten gevolge van hooi broei tot den grond afgebrand. Verzeke ring dekt de schade. De inbraak in het station te Qudewater. Drie verdachten thans gearresteerd. Drie van de vier vermoedelijke daders van de inbraak in het spoorwegstation te Oudewater, gepleegd in den nacht van 30 April op 1 Mei jl. zijn, zoo meldt" het „U. D.", thans gearresteerd. De vierde houdt zich in het buitenland op. Zooals men zich herinnert hebben de dieven de stations- brandkast, inhoudende ruim 1200. medegenomen. Volgens verklaring van een der verdachten is de brandkast bij Schie dam in de Maas geworpeij. De goedaardige hospita. Men schrijft uit Zwolle aan de „N. R. Crt.": Gisteravond kwam bij een juffrouw hier ter stede een keurig net jongmenscb vragend of hij bij haar in pension kon ko men. Hij zag er zoo tip-top uit en had zoo'n aardig praatje over zich, dat hij in minder dan geen tijd in de huiskamer zat. Zijn naam was Gerrit van den Berg en hij was beambte bij de posterijen, overge plaatst van Amersfoort naar Zwolle. Zijn vader had een groote bloemisterij te Amers foort. Bij -de posterijen ging alles met stoom; hij had Maandag zijn overplaatsing gekregen en hij moest den volgenden dag alweer in de nieuwe plaats van 11 tot 3 uur dienst doen. Op zeker oogenblik begon de juffronw een bericht uit de courant van dien avond voor te lézen, dat haar, omdat zij zelf hee- ren op kamers had, bijzonder belang in boezemde. Een bewoner van de Pluim- straat te Enschede had per advertentie om kostgangers gevraagd, waarop zich Vrijdagavond een persoon aanmeldde, die zeide dat hij als ambtenaar ten postkan tore zou worden werkzaam gesteld en een kosthuis zocht. Men werd het eens over de condities en overeengekomen werd, dat de nieuwe kostganger Zaterdag zijn kof fers zou laten bezorgen. Plotseling herin nerde de a.s. ambtenaar zich, dat hij zijn portemonnaio in een koffer had laten zit ten. Hij vroeg toen aan de vrouw des hui zes., of het niet mogelijk was, hem uit den nood te helpen. Hij zou het geleende den volgenden dag direct terugbetalen. De vrouw gaf hem toen een rijksdaalder. De man was daarop verdwenen en had sinds dien niets meer van zich laten hooren. Men had hier vermoedelijk met den per soon te doen, die zich ook in andere plaatsen aan dergelijke praclijken had schuldig gemaakt. Hij had zich o.m. voor leerling-machinist uitgegeven. De rest van den avond werd gesproken over de slechtheid van den man, die een hospita zóó kon bedriegen. Vanmorgen om half negen zeide meneer Van den Berg tot zijn kostjufrouw, dat nij noofdzakelijk zijn koffer moest halen, om dat zijn uniform er in zat. Behalve de uniform zat er ook in zijn Zondagsche pak en zijn portemonnaie met geld. Er ontspon zich het volgende gesprek: Meneer: Juffrouw, heeft u ook even een rijksdaalder voor mij ter leen? Juffrouw: Zeker meneer, maar heeft u aan een rijksdaalder genoeg? Meneer: Ocb, geeft u mij iets meer, dat is gemakkelijker. Maakt u er 3 gulden .n. Juffrouw: Ik zal u f 4 geven, dan kunt u zich redden. Meneer: Maak u er dan vijf gulden van, dat is een makkelijke rekening. Meneer af met de twee achterwielen. Ver moedclijk heeft hij wel het station bereikt, maar teruggekeerd is hij niet. Om 11 uur kwam de juffrouw op het politiebureau, waar men haar duidelijk maakte, dat de geschiedenis uit Enschede, die haar zoo getroffen had, zich in haar eigen woning herhaald had. Te Ruurlo heeft blijkbaar hetzelfde jong menscb het volgende brutale stukje uitge haald: Hij meldde zich daar ter secretarie en deelde mee, dat hij, uit Ahaus komende, van Groenlo naar Ruurlo was geloopen en onderweg zijn portemonnaie had verloren. De jongeman zag er netjes uit, zoodat men geen argwaan kreeg. Op zijn vraag of men hem niet kon voorthelpen, deelde de amb tenaar hem mee, dat er geen ondersteuning werd verleend: alleen werden desgevraagd een boterham en logies verschaft. Neen. dat was de bedoeling niet. Als hij maar even mocht telefoneerch naar Ahaus aan een vriend om een telegrafischen postwis sel.' De ambtenaar verwees hem naar het postkantoor. De ambtenaar aldaar geloofde zijn verhaal, ging met hem naar de spreek cel, waar hij per telefoon de mededeeling kreeg, dat er dadelijk een postwissel tele grafisch zou worden verzonden. Doch toen de postwissel wat lang uitbleef, kreeg hij honger en vroeg hij den ambtenaar of deze hem niet een voorschot kon geven op den wissel. De ambtenaar liep er in en gaf het jongmensch 5.Laatstgenoemde heeft zich niet meer laten zien. Windhoos. Over de Wester-Schelde trok Dinsdag avond een windhoos, die zich verder over Zuid-Beveland met name de gemeente Schorc voortbewoog en daar o. a. een dak zwaar beschadigde en ruiters erwten tot 200 M. verder wegslingerde. Uit de natuur. Bij den heer v. R. te Gemert staat eer- appelboom voor de tweede maal van het jaar is vollen bloei koude en regen ten spijt! De natte zomer. Naar men ons uit Oostelijk-Noordbra- bant meldt, wordt aldaar erg geklaagd over het rotten der aardappels, vooral van de vroegere soorten, welke thans geoogst wor den. Vele lage akkers hebben bovendien ernstig van het water te leiden, zoodat ook op een mislukten oogst van de latere soor ten van dit belangrijke gewas wordt gere kend. Alleen spoedige en langdurife droog- kend. Alleen spoedige en langdurige droog' Een drukfout! Te Haarlem las iemand in de courant, dat 'n H.D.motorfiets te koop was voor f 30. Hij ging er op af en werd het met den verkooper eens. Doch toen hij de motor fiets had, betaalde hij 30 en verwees naar de advertentie. De verkooper zeide, dat dit een drukfout was en nam de politie in den arm, die nu de zaak onderzoekt. Dolle hond. Door de gemeentepolitie te Geertruiden- berg is een hond doodgeschoten, die aan dolheid leed. INGEZONDEN MEDEDEELING buiten!. Berichten ONGELUKKEN. SPOORWEGRAMP IN KENT. Elf dooden, vijftig gewonden. Een déraillement bij Seven Oaks. De hand van het noodlot schijnt wel zwaar op Seven Oaks, hot liefelijke stadje in Kent, te drukken. Nog geen twee da gen geleden geschiedde daar op nog geen 2 K.M. afstand van het stadje het noodl ottige ongeval met het K.L.M.-vliegtuig en thans heeft een ernstige treinramp er aan elf personen het leven gekost. Twintig personen zijn met ernstige ver wondingen in het ziekenhuis opgenomen. Om 5 uur 5s middags vertrekt uit het Gannon Street station te Londen de snel trein naar Deal, het badplaatsje, tus schen Dover en Folkestone. Men vermoedt, dat oen verzakking van den grond in verband met de hevige regens der laat ste dagen de oorzaak is geweest van het i feit, dat de trein vlak bij de Shorebam Lane-brug ontspoorde. Op het oogenblik van het ongeluk werd met zeer groote snelheid gereden. De trein bestond uit zes rijtuigen, waarvan er geen enkel op de spoorbaan bleef staan. De lo-- comotief en twee rijtuigen vielen omver. De Pullman-wagen kwam dwars over de spoorbaan to liggen. De machinist ontsnapte aan den dood; ook de conducteur werd niet gekwetst. Twee vrouwen, die in de nabijheid wo nen, en een onzettend lawaai hoorden, dat aan een onweer deed denken, verleen de de eerste hulp. Met in stukken ge scheurde lakens werden de wonden der tal rijke slachtoffers verbonden. Doktoren en verpleegsters waren on middellijk ter plaatse en een aantal par ticuliere auto's vervoerden de gewonden naar het Seven Oaks Cottage ziekenhuis en het Holmesdale ziekenhuis. Het ongeluk had plaats toen de trein onder een brug doorsnelde. Een der rij tuigen kwam in botsing met een pijler van deze brug. Een passagier, die zich in een der achterste rijtuigen bevond, ver telde nog, hoe de trein plotseling begon te schudden. Het volgende oogenblik weerklonk er een oorverdoovend geraas, gevolgd door een angstwekkende stilte. Toen hoorde men plotseling het schreeu wen en kermen van de tientallen gewon den. Men bood zooveel hulp als mogelijk was. Er waren slechts enkele doktoren in den trein, die zooveel mogelijk bijstand ver leenden. Voor zoover op bet oogenblik be kend, bevonden er zich geen vreemdelin gen onder de slachtoffers. De Southern Railway Cy., op welker tra ject de ramp plaats had, heeft verklaard, dat de oorzaak tot op het huidigen oogen blik nog onbekend is. Tramcngeluk. Veertien kinderen gewond Uit Saarhrücken wordt gemeld: De bij wagen van een tram, die vol kinderen van een herstellingsoord uit Rotenbühl terug keerde, raakte los en liep in volle vaart langs de hellende straat naar omlaag om ten slotte tegen een anderen tramwagen te hotsen. Veertien kinderen zijn gedeeltelijk licht, gedeeltelijk zwaar gewond. Overstroomingen, in Zwitserland. Uit Genève wordt gemeld d.d. 24 Aug.: De laatste 48 uur heeft het voortdurend geregend, met het gevolg, dat verschillen de rivieren -buiten haar oevers zijn getre den. Gemeld wordt, dat nabij Territet aan het meer van Genève een storm heeft ge woed, ten gevolge waarvan een aantal huizen op het punt staat in te storten. Aardschok in het Engadin. Gisternacht om even over twaalf is bo ven het Engadin een sterke aardschok waargenomen. Vlammenzee bij Constantinopel. Te Skoetari, tegenover Constantinopel gelegen is een geweldige brand uitgebro ken. Honderden huizen, welke door de groote hitte van den laatslen tijd uitge droogd zijn, branden als toortsen; het is onmogelijk de branden te blusschen. ïheaterbrand in Roemenië. Een brand heeft het nationale theater in Crajowa met het geheele meubilair en de décors in de asch gelegd. De schade wordt op 50 millioen lei geraamd. Bergtop in Italië opgeblazen. Een der geweldigste georganiseerde ont ploffingen is onlangs met succes te Serra San Quirico in de prov. Ancona (Italië) ten uitvoer gebracht. Daar werden 4000 K.G. uiterst krachti ge explosieve stoffen in het bovengedeelte van een bergtop aangebracht en door mid del van electriciteit tot ontbranding ge bracht. Aldus werd een geweldig stuk rots tot een gewicht van 400.000 K.G. uit el kaar geslagen. Op het oogenblik der ontploffing rees de top omhoog, waarhij hij voortdurend in omvang toenam. Toen, plotseling, brak hij in duizenden stukken, die met oorver- doovend geraas in het dal neerstortten. Een geweldige hoeveelheid stof en rook ver duisterde den hemel. Duizenden nieuwsgierigen uit allo dee- len der provincie sloegen het zeldzame schouwspel gade. Vadermoord. Te Notre Dame de Bondeville. in de buurt van Rouaan, heeft een jongen van zestien jaar in een twist zijn vader, die een woesteling en een dronkaand was en vrouw en kinderen mishandelde, met messteken vermoord. Na de moord is de jongen zich bij de politie komen aangeven. Opium in doode katjes. Een koelievTOuw, die de loopplank van een schip te Calcutta op liep. droeg een mandje met een kat en zes jonge katjes. De douanebeambte, die nieuwsgierig was geworden door de weinige belangstel ling, welke do kat voor de jongen koester de, keek eens scherp toe on ontdekte dat Weer is de Vlaamsche bedevaart naar den Yzer gegaan, den Yzer. waar dertig duizend jonge Vlamingen hun leven lieten voor het land, dat zij beminden met 1 hun hart, al leek het meer dan anders, toen ide gelegenheid werd aangegrepen om het Vlaamsche haTt te laten leegbloeden de kracht te breken van het taalverschil, dat Walen en Vlamingen gescheiden hield en houdt. Wederom is nu getuigenis afgelegd van de onbaatzuchtige offervaardigheid der jonge Vlamingen, die ondanks alles bel land beminden, waar zij geboren en geto gen waren en waarvoor zij gaarne hun leven gaven, daar het dan in het bloed der Vlamingen zou zijn gedrenkt. Door honderdduizend Vlamingen is die getuigenis afgelegd. Meer dan ooit? Het „Sanguis marlyrum semen Chris- tianorum" uit de eerste Christentijden werd ook op hen van toepassing, want de Vlamingen zijn gebleven en versterkt uit den strijd teruggekeerd. En ieder jaar groeien de duizenden, die opgaan naar den Yzer om hun zonen le eeren, die bereid waren te vallen voor hun land, maar die bovenal gevallen zijn voor Vlaanderen. Die krijg is wel voorbij, die geweldige oorlog, maar nog steeds is er strijd oio Vlaanderen. Is het wonder, dat Vlaande- ren's kinderlijke en mooie hart. de zonea eeren blijft, die daar gevallen zijn, de va ders, die daar hun huisgezin in droef beid achterlieten, de broeders, die door hui gruwzamen «*od droefenis brachten moederharten? Zij waren bereid te vallen voor Vlaande ren, omdat zij de aandrang voelden hui bloed de bron te doen zijn van een nieint en levend Vlaandercnland. En Vlaanderen heeft een hart, dat klopl in het sterke leven van Vinamschc moe ders. in de degelijke r-'-^^d, zonder weelde en genot, van vaders en zonen, in do I vende werken, van zoovele Vlaamsche dichters en schrijvers, met levens sterk al de Vlaamsche leeuw zelf, en met het hail van een kind, <sn die samen doordreni! van een opofferende liefdevoor Vlaaa»fo renland, zooals de Vlaamsche ukfcïfi August van Cauwelaert zong: Ik heb geen schooner dank gevonden, Geen rijker hulde voor uw voet. Dan de' armen bloei van de eigen wonden Nog lauw van 't eigen droppend bloed Wat. dizelfde dichter-Vlaming, ofschoon daar dertigduizend Vlamingen gevallen waren, den Yzer reeds toezo:.g, toen de geweren nog rookten en de bajonetten nof blonken is meer dan verwerkelijkt gewor den. „Wij zullen onze kind'ren doopen in uw vloed. En elk geslacht ter beevaart voeren naar uw velde Opdat hun wil dooraeme en aadre •door hun bloed Het sterkend zout der zee en de eer der doode helden.' Meer dan elk geslacht ging ter beevaart! Een beevaart ieder jaar, een van bonder duizend. En het Vlaamsche volk groeit! Cyriel Verschaeve heeft het goed gezegd: „Hier liggen hun lijken, als zaden in 't z Hoop op den oogst, o, Vlaanderland!" alle katjes dood waren. Bij nader onderzoek bleek 'dat zij opium gevuld waren! Een modern belastingobject. In België bestaat een weeldebelaslin? op het koopen of gebruiken van legio za ken, welke door den fiscus als luxe worde: aangemerkt. De hiervoor reeds lange lijd schijnt binnenkort te worden uitgebreid met de verzorging van het modern darner kapsel, n.l. door een belasting op het V,L knippen en onduleeren. Daar tal van dames een dusdanige b? werking een of meermalen per week vor strekt noodig schijnen te achten en M aantal coiffeurssalons voor dames zet' groot is, verwacht men dat de fiscus m* de nieuwe belasting lang geen slecltf greep zal blijken le hebben gedaan. Javaansche meening Gver de onzedige kleeding. Een correspondent van K. I. P. beriep een en ander over de inlandsche meenie? aangaande Europeesche vrouwen (or.t- kleeding. 3 Onze (niet gechristianiseerdc) brui» Nederlanders vinden de huidige kleedifl eenvoudig een ergernis. De inlander is kleeding hoogst zedig, zelfs bij het bad» cn dit geschiedt in het openhaar. zl-- zv hoogst zedig. Véél zediger dan de Eurt - ;.:en in hun hadgelogonhcdon ieder weldenkend mensch zich moet geren.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4