f" TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Aug. 1927, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 7G8.te la Coruna. Laagste barometerst.: 746.te Ingö. Verwachting tot den avond van 25 Aug.: Meest zwakke Zuidelijke tot "Westelijke •wind.- Betrokken tot zwaar bewolkt. Aan vankelijk weinig of geen, later weer toene mende kans op regen. Iets warmer. BAROMETERSTAND. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den grootcn wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 17.8 gr C. I LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Woensdagnamiddag 8.37 uur tot Donderdagmorgen 5.28 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,,De Zijl": 7 uur 17. 12 uur 17.5 en 3 uur 18 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 18.5 en 3 uur 18.5 gr. G. sulent te Gouda, ilie eene lezing hield over het onderwerp „welke resultaten geeft de kaasdag". Spr. uitte zijne groote voldoening over het groot aantal exem plaren, welke waren ingezonden. Wat de kwaliteit betrof, daarover was spr. niet geheel tevreden. Immers, slechts 4 par tijen wisten het hoogste aantal punten n.l. 84 te behalen. (2 Goudsche en 2 Leidsche kazen). Wanneer de landbouwers slechte kaas maken, wordt dit al beel spoedig ge weten aan de koeien, wat echter niet-al tijd juist is (e noemen. S'echts in een geval op de 100 zal het blijken te liggen aan de koe, n.l. wanneer men een koe heeft, waarvan de melk niet voor baasbereiding geschikt is. Verschillende kaasgebreken be sprak spr. in zijn lezing als kanker in de korst, waaraan te veel vocht de schuldige is, enz. enz. en spr. gaf voor sommige kaas gebreken de middelen aan om dergelijke gebreken te verhelpen.Aan het slot van zijn lezing dankte de Rijks-zuivelconsulent a'.- len voor de betoonde belangstelling en hunne medewerking De voorzitter der kaasdagcommissie, de heer W. Lekkerkcrker, sprak oen woord van dank namens de commissie tot den spreker en tot de aanwezigen voor hunne groote belangstelling. De uitslag der keuringscommissie op de zen kaasdag was als volgt: (het hoogst aantal punten dal te bereiken was, be droeg 84 punten). Ingezonden 34 Goud sche en 15 Leidsche kazen. Goudsche ka zen: 84 punten 2 oxemepl., 83 punten 0 exemp'aren, 82 punten 2 cxempl ,81 p. 1 cxempl. 80 p. 5 exempl. (10 bcst3, 75 t.m. 79 punten 11 exempl. (goed), 70 l.m. 74 p. 8 exempl. (vrij goed), minder dan 70 punten 5 exempl (afwijkend). Leidsche kazen: 84 punten 2 exempl., 83 p. 0 exempl82 p. 2 exempl., 81 p. 0 ex., 80 p. 2 exempl. (6 best) 75t.m. 79 p. 6 exempl. (goed) 70 t.m. 74 p 1 exempl. (vrij goed), minder dan 70 p. 2 cxempl. (af wijkend). Dezen dag is voor de commissie een groot succes geweest. Aanrijding tusschen tram en auto. Op den hoek VoorstraatSchoolstraat- Leidsche weg, had gistermiddag een aan rijding plaats tusschen een tram der N.Z H.T.M. en een vierwielig molorrijuig II 40857, bestuurd door G B. uit Leiden, waarbij aan het motorrijtuig eenige scha de werd aangericht. Omtrent de oorzaak en schuldvraag wordt door de politie een on derzoek ingesteld en proces-verbaal opge maakt. Geboren: Yda d. van W. de Vreugd en A. Zuijderwijk. Cornelia d. van J. Kraay en G A. van Os. Geesje d. v. J. Noort en A. v. d. Mcy. Willem z. v. H H. v. d Ster en P. M Zonneveld. Cornelia Alida d. v. J. Westhoek en A v Santen. Ondertrouwd: P. v. Beek 25 j. on C J. v. d. Meer 25 j. A. J. v, Gelder 52 j. en Ch. Christiaanse. Gehuwd: Ph. H. G. Gruiter en F. G. W. Bolles. Overleden: J. Kuipers geb. Bos 6Gj. STADSNIEUWS 1 GEMEENTERAAD. J7 Levering gas en electriciteit aan Rijnsburg. Op verzoek van het gemeentebestuur van Rijnsburg is de Directie der Lichtfa brieken met dat bestuur in onderhande ling getreden omtrent de voorwaarden, waarop Leiden bereid zou zijn electriciteit aan Rijnsburg te leveren Aangezien Rijnsburg er de voorkeur aan geeft den stroom en gros van Leiden te betrekken en een eigen distributiebedrijf in het leven te roepen, zoowel ten behoeve van de e'eclriciteits- als van de gaslevering aan zijne ingezetenen, was bet noodig tegelij kertijd in onderhandeling te treden om- teut de vervanging van het* op 26-28 No vember 1910 gesloten gasleveringscontract (met distributie door Leiden) door een nieuwe overeenkomst voor gaslevering en gros. De gevoerde onderhandelingen heb ben tot resultaat gehad, dat omtrent de voorwaarden volledige overeenstemming met bet gemeentebestuur van Rijnsburg is bereikt en dat de Raad dier gemeente be reids zijne goedkeuring aan deze overeen komsten beeft gehecht. De inhoud, van beide overeenkomsten is, behoudens enkele op verzoek van Rijnsburg aangebrachte wijzigingen van onderge schikt belang, vrijwel gelijk aan dien van de in de laatste jaren afgesloten contrac ten met andere gemeenten. Met betrekking tot de nieuwe gaslevc- ringsovereenkomst valt bet volgende op te merken. Do bestaande overeenkomst werd in 1910 gesloten voor een tijdvak van 30 ja ren, alzoo eindigende in 1940; do nieuwe en gros-overeenkomst zal worden aange gaan voor gelijken tijdsduur als het nieu we elcctrieiteitscontract, d.i. tot 31 Decem ber 1957. Leiden is er dus van verzekerd de gemeente Rijnsburg nog ruim 17 ja ren langer tot zijn gasdebiet to kunnen re kenen. Ten slotte moest, als gevolg van den nieuwen vorm, waarin de gaslevering aan Rijnsburg voortaan zal geschieden, een re geling worden getroffen ten aanzien van de overneming van het in Rijnsburg aan wezige on aan Leidon toebehoorende gas- buizennet met don gashouder, de fitters- woning enz. Ook op dit punt is volledige overeenstemming met Rijnsburg bereikt: het gasbuizennet* en de inrichtingen, die nende voor de distributie van bet gas in Rijnsburg, worden door Rijnsburg over genomen voor ƒ98.500, welke prijs is ge baseerd op overneming per 1 Januari 1927. B. en W. wenschen geen arbeidersreserve. B. en W. doelen den raad mede, niet zonder bevreemding kennis genomen te hebben van het adres van het Comité ter Behartiging van de Algemeene Belangen van Overheidspersoneel (A. C. O. P.) in zake de instelling van een personeelre- serve* omdat reeds ingevolge de verorde ning van 20 Februari 1922, regelende het verleenen van wachtgeld aan gemeente ambtenaren, aan uit vasten dienst eervol ontslagen gemeente-ambtenaren, die hun betrekking verliezen door baar opheffing of door een nieuwe organisatie van hel dienstvak, waartoe zij behoorden, een ge meentelijk wachtgeld wordt toegekend. Blijkbaar heeft liet A.C.O.P. aldus B. en W., bet wenschelijk geacht op groote schaal een adres aan de verschillende ge meenteraden in ons land te richten, zon der rekening le houden met plaatselijke omstandigheden. „Tot dit vermoeden geeft de vage en algemeene redactie alleszins aanleiding". Vermits de te Leiden geldende wacht geldregeling aan redelijke eischen voldoet en aan de in bet adres uitgesproken wen- schelijkheid „dat dc ambtenaren niet de dupe worden van bet ontbreken van een wachtgeldregeling of van do onvolkomen heid eener bestaande regeling" derhalve reeds ruimschoots is voldaan, zij a B. en W. van oordeel, dat uit dien hoofde in stelling van een personeelreservc niet noo dig is, zoodat het adres in kwestie voor kennisgeving kan worden aangenomen. Verder wijden B. en W. een uitvoerige beschouwing aan bet indertijd in bun ban den gesteld voorstel van den beer van Eek (S. D.) luidende: „De raad besluit tot de instelling van een arbeidsreserve van ambtenaren en werklieden ter vervanging van bet tegen woordige losse overheidspersoneel". B. en W. wijzen o.m. op de desbetref fende regeling, die sinds 1919 te Amster dam getroffen is. In verband daarmede zijn B. en W. van oordeel, dat instelling van een ar beidsreserve met bet oog op de belangen der gemeente alleen dan te verantwoorden is, indien voor alles voldoende zekerheid bestaat, dat de diensten en bedrijven ge durende het gcbeele jaar behoefte hebben aan tijdelijk werk van verschillenden aard; immers alleen dan is ic verwachten, dat zoowel bet door do gt'imen.'o verschuldigde garantieloon, als de pciimiou van w:'i li- loosheid der reservisten binnen redelijke grenzen beperkt bibven. Het spreekt van zelf, aldus B. en Y*'.. Pit instelling van een arbeidsreserve, v/e-xer ieden ba groot ste deel van bet jaar werkeloos zouden zijn, met een cono mlsclm bedrijfsleiding allerminst vercenigbaar en daarom vol strekt verwerpelijk is. Ook uit rapporten der uit den raad be noemde commission blijkt, dat cr te Lei den al een zeer geringe behoefte aan los personeel beslaat, op grond waarvan deze commissiën dan ook alle, en zulks in over eenstemming niet bet gevoelen van de be trokken hoofden van takken van dienst van oordeel zijn, dat bet gemeentebelang met instelling van een arbeidsreserve zeker niet zou worden gediend. Ook B. en W. doelen dit gevoelen. Instelling van een arbeidsreserve ook voor ambtenaren is practisch onuitvoer baar. Immers een arbeidsreserve moet, wil zij aan haar doel kunnen beantwoorden, zoodanig zijn samengesteld, schrijven B. en W., dat al bet voorkomende losse werk door de personen, die er deel van uitma ken, kan worden verricht. Bij de ambtenaren, die aan de meest uit- eenloopende, vaak bij of krachtens de wet gestelde, bijzondere eischen moeten vol doen, is zulks ten eenenmale uitgesloten. Afgescheiden hiervan worden ambtena ren te Leiden slechts bij booge uitzonde ring in dienst genomen. Als gevolg van een en ander stellen B. en W. den raad voor bet adres van dc A. C. O. P. voor kennisgeving aan te ne men, een betreffend voorstel van den beer Baart (S. D.) als afgedaan te beschouwen en het voorstel-Yan Eek niet aan te ne men. Ten slotte doelen B. en W. nog mede, dat uit een desbetreffend uitgebracht advies door de Algemeene Ambtenaren- en Alge meene Werkliedencommissie, geen een stemmigheid in deze commissie omtrent de instelling van een arbeidsreserve heerscht. Van de vertegenwoordigers van het ge meentebestuur, de voorzitter onder ben be grepen* stemden 4 tegen en 2 vóór de in stelling in kwestie. Daarentegen verklaarden zich 7 organi- tatie vóór de instelling van een arbeids reserve on 3 er tegen. Stormramp-Comité. Bij het Stormramp-Comité zijn de vol gende giften ingekomen: Mejuffrouw J. d. H., Oegstgcest 5. W. J. D 2.50. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer Plantsoen 49, postgiro No. 57471. Leidsche Winkelstand. De bekende antiquair v. Dijk uit de Burgstceg was genoodzaakt zijn huis te verlaten dat eon andcro eigenaar heeft ge kregen, die het zelf gaat bewonen. De beer v. Dijk, die reeds 56 jaar in de Burgstceg zijn antiquariaat bad, ging dit zeer ter harte. Hij moest een nieuw huis betrekken Apothekersdijk no. 21, waar hij een pand heeft laten zetten, dat een sieraad mag genoemd worden voor den Apothekersdijk. Do waardevolle collectie antiquiteiten is naar dit buis overge bracht; dc zaak wordt geheel op den ouden voet voortgezet. Het nieuwe pand was ontworpen door den bouwkundige H. H. Verhuist, hoofd aannemer was de heer G. C. Bik en het werk werd zeer tot tevredenheid van den opdrachtgever uitgevoerd door de boeren J. Abspoel en P. Smittenaar, met selaars; Joh. Koet, schilder; J. H. Savel- kaul, stucadoor; J. J. v. d. Vlist, loodgie ter; Vreeswijk en Piket, steenhouwers; H. de Nie, clectricien; A. Raar, behanger. Voor liet examen Hoofdacte zijn ge slaagd de dames A. Zuidema en A. Gooszen. Voor bet examen Lichamelijke Opvoe ding M. O. is geslaagd de beer J. P. A. Castelcin. Naar wij vernemen, zal de oud-burge meester jhr. mr. dr. N. C. de Gijsolaar zich in de loop van de volgende week vestigen in zijn nieuwe woning, Stoeplaan, tc Was senaar. Gisterenavond heeft bet Leidsch Politie- Muziek-Gezelschap zijn Directeur den heer M. Bolderdijk gehuldigd, in verband met "het behaalde succes te Dc Meern. Het gezelschap ging te omstreeks 5.30 uur des namiddags, onder het spelen van opgewekte marschmuziek vanaf dr- grens der gemeente naar de woning van haar Directeur den beer M. Bolderdijk, Mau- rilslaan 15, Oegstgcest, alwaar voor diens v.oning dc marsch Camerade, waarmede bet gezelschap in den marschwedstrijd een le prijs heeft behaald, werd gespeeld. Na dat nog ccnige nummers waren gespeeld, werden de musici door den beer M. Bol derdijk uitgenoodigd om in diens woning téskomen, en nadat, dc eerewijn was rond gediend, nam de voorzitter van het gezel schap, dc beer J. Drags, bet woord en dankte den beer Bolderdijk voor al hetgeen deze heeft gedaan in bet belang van het gezelschap. Als blijk van dankbaarheid bood spr. namens bet gezelschap een bloe menmand aan. De beer Bolderdijk beantwoordde den voorzitter van het gezelschap, en dankte mede namens zijn echlgenoote voor de ge brachte hulde. Nadat bet gezelschap nog een nummer bad gegeven, was deze hartelijke plech tigheid afgeloopen. Gisteren omstreeks 12 uur is op de Haarlemmerstraat bij de Pelikaanstraat de 14-jarige wielrijder G. P. aangc.cdcn door een luxe auto, bestuurd door C. W. De jongen wist tijdig van de fiets te sprin gen. Het voorwiel geraakte echter onder de' auto cn werd vernield. Voor de hedenmorgen in café-restaurant „Zorucrzorg" gehouden aanbesteding van het bouwen van een landhuis met bijbe- hoorende werken op een terrein aan den Bccrhaavewcg nabij dc „Luwte" le Noord- wijk aan Zee, waren ingekomen 32 in schrijvingen. Ingeschreven werd als volgt: W. Olst- lioorn cn Zn.. Leiden f 56.890, schilderwerk f4000; 2. H. Piaspers, Wassenaar f58.835; 3. J. Warnaar, Leiden f 79.900, schildcrw. f3800 4. J. Buis, Vogelenzang f54.200, scbilderw. f 4900 5. M. Kool, Warmond f52.900, scbilderw. f3900; 6. Fa. v. 't Riet f 55.500j scbilderw. f3700; 7. D. Kraai, Lei: den f65.500; 8. D. v. Leeuwen, Den Haag f55.300; 9. J. Olivier, Leiden f60.400; 10. C. Boel, Voorburg f5S.370, scbilderw. f3500; 11. W. G. Proper, Oegstgcest f57.500; 12. A. J. do Later en Meyers f57.000; B. J. Sonnaville, Amersfoort f 68.800; 14. F. Marcclis en Heemskerk, Leiden f 57.G44, scbilderw. f374S 15. N.V. Noordwijk's bouwbedrijf, dir. G. Krauw f51.350; II. J. v. d. Wall en J. Kloppen burg, Velscn f58.633, scbilderw. f4000; 17. E. dc Bruyn, Hoogland f67.180; 18. J. T. de Best, Woerden f 53.000, schilderwerk f5S00; 19. Wed. II. v. Driel, Koudekerk f53.000, schilderw. f4000; G. dc Best Jr., Katwijk f56.000, schildcrw. f5200; 21. P. A. Slierendrecht, Bijswijk f57.700; 22. lra. v. Duin en Vink, Noordwijk f59.450, schil derw. f5000; 23. Gcbr. Deest, Zandvoort f50.990, scbilderw. f5575; 24. D. Ouwe band, Noordwijk-Binnen f51.388; 25. N.V. Mij. Erica, Aannemersbedrijf Noordwijk f49.750, schilderw. f39.75; 26. Ph. Honing, Haarlem f63.500; 27. G. Vogelaar, Noord- wijk-Biunen f51.190, scbilderw. f5350; 28. H. Oudshoorn, Vclsen f51.200, scbilderw. f 54C; 29. Gcbr. Slingerland, Katwijk aan Zee f50.797, schildcrw. f 5200; 30. A. de Best, Katwijk aan Zee f 54.000, schilderw. f5200; 31. Zwanenburg en v. d. Bent, Kat wijk f52.000, schilderw. f4950; 32. Kort en v. d. Wiel, Rijnburg en Noordwijk, f 49.244, in massa f 53.144. LAATSTE BERICHTEN Verkeersongelukken. Op bet kruispunt Slollaan te Zeist werd gisterenavond een wielrijder door een auto bus overreden en op slag gedood. Het slachtoffer heet Koetsdijk, afkomstig uit Utrecht; hij was als kok te Zeist werk zaam. Den chauffeur treft geen schuld. Ook word nog een wielrijdsler aan gereden <de 20-jarige moj. M. v. 't H. die er op bet nippertje zonder kwetsuren afkwam. Haar rijwiel werd vernield. Naar het O. L. Vr. Gasthuis te Am sterdam is een motorrijder vervoerd, die in de Kalfjeslaan, vermoedelijk doordat zijn voorband sprong, tegen een boom was gereden. Zijn toestand was zoodanig, dat bij niet kon worden geboord. TELEGRAMMEN SACCO EN VANZETTI. Geen gesol met de lijken. BOSTON 24 Augustus. (V.D.) Uit Boston wordt gemeld, dat het plan een reis door de Vereenigde Staten te maken met bet stoffelijk overschot van Sacco en Vanzetti is opgegeven. De lijken zullen worden verascht. Zij geven het niet op. NE'W YORK 24 Augustus. (V.D.) Het verluidt dat de verdedigers van Sacco en Vanzetti maatregelen nemen om te trach ten alsnog de onschuld van beiden to be wijzen. Zij zullen daarbij de hulp van voor aanstaanden personen inroepen. Botsingen te Londen. LONDEN 24 Augustus. (V.D.) Na een demonstratie, dio 4 uur duurde, als pro test tegen de terechtstelling van Sacco en Vanzetti in bet Hyde Park te Londen, kwam het nabij Marbel Arch tot ernstige botsingen; 20 personen werden gewond. Er hadden 10 arrestaties plaats. Een bomaanslag in Chicago. NEW YORK, 24 Aug. (V.D.). In dc Ita- liaansche wijk van Chicago heeft heden nacht een bomaanslag plaats gehad, waar door drie personen werden gedood. Er' ontstond brand, waardoor vijf huizen to taal zijn verwoest. Het vuur is nog niet ge- bluscht. De bewoners vluchtten in nachtge waad in paniek uit de brandende gebou wen. De politie stelt een onderzoek in. Een arrestatie. NEW YORK. 24 Aug. (V.D.). De politic heeft een man gearresteerd, die verdacht wordt medeplichtig te zijn aan den bom aanslag op den ondergroiidschen spoorweg. Dc Occaanvluchten. Courtney wil vanavond starten LONDEN 24 Augustus. (V.D.) Dc Brit- schc vliegenier Courtney is voornemens hedenavond van Southampton via de Azo- ren en New Foundland naar New York to vertrekken. Het toestel is voorzien van een draadloozc installatie. Fascisten te Athene. BERLIJN 24 Augustus. (V.D.) Naar Ita- liaansch voorbeeld heeft zich te Athene een fascistische organisatie gevormd. De leden zullen gele hemden dragen. Valsche pasvisa voor de V. S. NEW YORK 24 Augustus. (V.D.) Door de' samenwerking van do Canadeescho cn Amerikaanscbe immigratie-inspecteurs is een internationale organisatie ontdekt, waarvan het hoofdkantoor te Hamburg is gevestigd, welke ten doel beeft, vreemde lingen in dc Ver. Staten binnen te smok kelen. Deze organisatie verschafte valsche pasvisa voor dc V. S. en Canada. De orga nisatie kwam aan bet licht door de aan houding van 11 Italianen, die allen in het bezit waren van passen met valsche visa. Vijf van ben bekenden van 100500 dollar voor dc valsche visa tc hebben betaald^ terwijl de -es anderen verklaarden, de visa langs den gewonen weg lo hebben verkre gen. Prins George van Joego-Slavië. WEENEN 24 Augustus. (V.D.) Uit Bel grado wordt gemeld, dat de gezondheids toestand van prins George, den oudsten broer van koning Alexander van Joego- Slavië zeer verslechterd is. Het verluidt, dat de prins eenige dagen geleden een poging tot zelfmoord beeft gedaan. Prins George werd in Mei 1926, nadat bij ten gunste van zijn jongeren broer afstand van den troon had gedaan, door de gencesbec- ren zenuwziek verklaard. Hij woont sinds dien op een staatsdomein in Slavonic. De doodstraf bij de Sovjets. MOSKOU 24 Augustus. (V.D.) Mevrouw Klepikova, die wegens spionnage ten gun ste van Engeland ter dood was veroor deeld, is terechtgesteld. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 24 Aug. Vee. 287 Vette Kalveren le kwal. f 0.901.00, 2de kwal. 8090 cent, 3e kwal. GG80 cent; 70 Nuchtere Kalveren 142G; G87 Varkens Holl. le kwal. 8081 cent, 2e kwal. 79 80 cent: .Overzeeschc en Gcldersche 1ste kwal. 3081 c<*it. 2c kwal. 7980 cent, Vette Varkens 7779 cent WOERDEN, 24 Aug. Kaas. Aangevoerd 487 kaaspartijen, lo kwal. 4247, 2e kwal. 3840, met rijksmerk 4ö49, 2e kwal. 3843. zware 53. Handel mntig. ROELOFARENDSVEEN, 24 Aug Vei ling. Groenten. Aardappelen 58, Me loenen 1GO cent pc-r stuk; Snijboonen 75 95 cent, Idem afwijkende 65 cent, Mid- celboonen 1.55, Snijboonen I 1.90, Princesseboonen f 1.401.45, Princesse- booncn zonder draad 1.801.95, Dubbc- LEIDEN. BIOSCOPEN. In de week van 20 tot en met 25 Aug.: Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. le Stam 95 cent, Witte Pronkboonen 60 cent alles per 10 Kg.; Augurken: Basterd 2.00—2.10 Grof 2.50—2.75, Bommen 1.10—1.20, Stippel 1.15—1 25, alles per 25 Kg. VOORSCHOTEN, 23 Aug. V|-ije veiling. Kippeneieren 77.80 per 100 stuks; Kippen 0.801.20. Konijnen f 0.30 2.Duiven 2022 cent, Hanen O.GO 1.10 per stuk: Peren 10 cent per Kg.; Kom kommers 4G cent per stuk. TER AAR, 23 Aug. Veiling ,.St. PhGcas" Princesseboonen zonder draad 2.102.40, Spekboonen 8595 cent. Snijboonen 1.50 1.85, Snijboonen II 0.851.05, Stek 1920 cent alles per 10 Kg.; Augurken: Fijn 9.6010.60, Fijnbasterd 3.75 3.95, Basterd 3.10—3 15, Grof 2.85— 3.15, Stippel 1.201.25, Komkommers 1.10 alles per 25 Kg. TER AAR, 23 Aug. Veiling „Tuinders- helang", (Persoonlijke veiling). Duld), stamprincessen f 1.20, snijboonen f 1.25 1.85. idem II GO90 ct.. stek 18 spekboonen 85 ct., princesseboonen ƒ2 10 2.30, augurken fijn 7.309.90, fijn basterd 3.403.80, basterd f 2.90 3.25, grof 2 85—3.20, slek 1.20, k.k. 70 cent. Wisselnoteeringen (Amsterdan. Berljjn 59.431/* Londen12.13'/i New-York 2.409/IO Parijs9.781/.! Brussel (Bclga)34.74 ZQrich 48.121/» Milaan13.59'/., Madrid 42.08 ObIo64.90 Kopenhagen 66.85 Stockholm66.97'/2 Wcenen 35.17 Praag7.49 BEURSOVERZICHT De beurs was heden kalm. Voor Thee- aandeelen was de belangstelling nog wel niet verdwenen, doch de animo was toch minder groot. De stemming voor deze fond sen bleef echter vast. Suikers en aandeelen Ind. Cultuurbankcn waren lieden iets he ler gedisponeerd. H. V. A.'s en Kolon. Ranken enkele pets. hooger. In Tabakken ging weinig om. Deli-soorlen eerder aan aanbod onderhevig. Kon. Olie bewogen zich binnen zeer nauwe grenzen. Scheepv. ma tige belangstel Ling, doch goed prijshoudend. Rubbers op den achtergrond en niets bij zonders. Op do Yankeemarkt vormde zich een groote boek in Milwaukee's, die daar bij goede vraag ontmoetten. Prolongatie 3^4 pet 445c STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 24 A us. 3c klasse 3e Wst. Hooge prijzen. 9563 ƒ25060. 8975 f 1500. 585 20129 1000. 16592 17127 ƒ200. 6192 9830 12995 16947 100. Priizcu van 45. 226 29 44 58 114 213 217 241 299 311 343 368 403 46-1 478 562 564 601 609 731 777 848 888 918 1000 1034 1088 1120 1217 1221 1226 1241 1263 1303 1324 1331 1358 1363 1601 1608 1609 1641 1644 1771 1840 1853 1882 1963 2003 2138 2182 2248 2395 2403 2442 24S1 2516 2550 2563 2707 2751 2762 279-1 2927 2959 2970 2985 3013 3060 3098 3123 3176 3274 3420 3429 3436 3459 3471 3476 3487 3548 3551 3557 3564 3565 3669 3679 3752 3790 3865 3945 3961 4009 4013 4063 4069 4078 4095 4127 4270 4315 4364 4101 4427 44.34 4435 4456 4459 4539 4548 4649 4718 4753 4853 4862 4895 4929 5000 5031 5093 5153 5171 5186 5268 5274 5277 5283 5294 5298 5352 5378 5382 5487 5493 5507 5549 5556 5571 5638 5678 5681 5701 5708 5720 5836 5867 5871 5876 5885 5913 6079 6140 6149 6156 6242 6246 6252 6292 6333 6383 6388 6400 6419 6524 6541 6543 6561 6602 6618 6633 6643 6582 6755 6781 6829 6848 6969 6980 6994 7011 7059 7068 7070 7097 7110 7118 7165 7240 7269 7342 7371 7398 7489 7513 7568 7623 7641 7717 7767 7845 7869 7890 7940 8014 8017 8036 8100 8109 8205 8219 8248 8359 8459 8495 8529 8544 8564 8592 8666 8717 8779 8830 8843 8863 8909 8951 9031 9045 9053 9079 9092 9103 9196 9222 9450 9536 9562 9594 9701 9723 9767 9907 9921 9935 997'. 10078 10085 10119 10191 10239 10242 10272 10317 10464 10507 10530 10597 10661 10758 10760 10790 10900 10929 10962 10970 10977 11019 11029 11052 11140 11276 11283 11294 11336 11442 11487 11582 11587 11646 11719 11737 11855 11890 11940 12062 12063 12139 12219 12244 12277 12305 12328 12335 12337 12367 12391 12432 12484 12672 12749 12757 12760 12830 12844 12888 12946 12970 13029 13082 13120 13195 13246 13277 13278 13303 13382 13409 13420 13126 13541 13674 13714 13733 13772 13786 13793 13812 13856 13872 13889 13891 13695 13949 13953 13991 14117 14129 14165 14218 14.314 14325 14343 14356 14474 11510 14529 14541 14575 14608 14614 14533 14642 14694 14726 14750 14833 14850 14924 14971 14981 14989 15038 15053 15055 15165 15250 15467 15549 15556 15579 15613 15709 15719 15738 15755 15781 15813 15928 15947 15961 15965 15971) 16045 16055 16078 16094 16146 16219 16228 16239 16254 16329 16335 16345 16347 16353 16389 16402 16450 16464 16487 16515 16552 16570 16641 16701 16758 1676'* 16777 17014 17018 17081 17294 17344 17392 17419 17450 17577 17582 17701 17714 17829 17834 17873 17940 17943 17951 17993 18018 18057 18058 18067 18072 18232 18253 18269 18284 18357 18461 18468 18517 18576 18676 18696 18786 18837 18922 18946 18997 19007 19019 19067 19111 19115 19122 19158 19166 19218 19230 19240 19296 •19491 19732 19783 19851 19878 19918 19926 19954 19955 19966 19988 20039 20080 20120 20319 20322 20443 204S5 20533 20591 20699 20769 20776 20807 20825 20360 20861 20909 20971 -j2J 3e klasse 2e lijst: 10710 m.z. 10715.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7