TRAl^DiSGUSSfE. Tijdens afwezigheid der bewoners is ook ingebroken in perceel Stadhouders- laan 112. Wat daar gestolen is, kon nog niet worden opgegeven. Vijf koffers met byoutericÖ» zoek. Iemand uit Zaltbommel heeft aangifte gedaan hij do politie, dat vijf koffers, ge vuld met bijouterieën en lederwaren, wel ke wenden gegeven aan een kruier, om Van het Hollandscho Spoorstation te Den Haag naar do Prinsestraat te vervoeren, niet aan het opgegeven adres zijn afgele verd. Onder Quarantainevlag binnengekomen. Het stoomschip „Castle Guard" is te Rotterdam Maandagmiddag uit Tunis on der quarantainevlag binnengekomen. Van ihet stoomschip is op 14 Augustus jl. een lijder aan vleklyphus te Gibraltar geland. De noodige ontsmettingsmaatregelen zijn genomen. Weifanden bij Roermond ondergeloopen. Ten gevolgo van den hoogen stand van 'de Maas zijn verschillende lage weilanden in dezo omgeving onder water geloopen. Een paard doodgestoken. To Sellingen (Gron.) is vannacht een paard van den landbouwer Boels in de weide doodgestoken. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN ARMENIë. Een bericht uit Moskou maakt melding van groote overstroomingen, welke ook 'Armenië geteisterd hebben. Volgens de mededeelingen van Armeensche regeering «ouden er 67 personen en 2000 paarden «ijn omgekomen. Overstrooming bij Brugge. In de omgeving van Brugge zijn tenge volge van den regenval der laatste dagen, lalrijke weiden en velden overstroomd. Groote hoeveelheden koren in schoven, die nog op het veltd stonden, zijn daar door verloren gegaan. De cholera-epidemie in Voor-lndië. Nieuwe uitbreiding. De cholera-epidemie in Voor-lndië .neemt volgens een bericht uit Bombay steeds grooteren omvang aan. In de af geloopen week zij!n 2000 nieuwe gevallen voorkomen, waarvan er 900 een ïoodelijken afloop hadden. Groote brand in Polen. 23 boerderijen in de asch g e1eg d Het dorp Nowosiolki bjj Nowogrodek is geteisterd door een brand, welke door een zwakzinnige aangestoken was. Met een verbijsterende snelheid grepen de vlammen om zich heen'en legden 23 boerderijen met den geheelen nieuwen oogst in asch. De brandstichter vluchtte doch viel in een put en verdronk. Een gestoorde veiling. De vloer van het lokaalsfort in. Maandag j.l. heeft te Stockton-Tees in Engelsche graaschap Durham een merk waardig ongeluk plaats gehad, dat nog be- frekkelijk goed is afgeloopen. Tijdens een veiling, die in een winkel in de High Street werd gehouden, bezweek de vloer van het veilinglokaal, waar meer dan hon- 'derd menschen bijeen waren. Geen enkel Waarschuwend gekraak was gehoord; plotseling begon de vloer in het midden door te buigen, hetgeen ten gevolge had, 'dat de menschen op een hoop werden bij eengedreven. Onder dit gewicht ontstond er een gapende opening in het plankier, waardoor allen in den kelder vielen. Twee Sjonge kinderen ontsnapten ter nauwer- nood; het eene, dat in een kinderwagen lag kroeg geen letsel. Het andere kon nog op het nippertje naar buiten worden gewor pen, waar het door een man werd opge vangen. Het bleek lang geen gemakkelijke taak, tie menschen uit den kelder te redden. De Versplinterde planken belemmerden elke beweging. Het duurde dan ook geruimen 'tijd, voordat allen weer boven waren ge bracht. Toen bleek, dat twintig personen, voor het meerendeel vrouwen, gekwetst Waren, waarvan drie ernstig. Weder een Roemeensch munitiedepot ontploft. Uit Boekarest wordt gemeld, dat in den ifgeioopen nacht het munitiedepot van Alba Julia, waar granaten waren opge slagen, in de lucht is gevlogen; dit is het •derde depot in twee weken tijds. De spoor lijn werd door de explosie vernield, zoo dat het verkeer moest worden stopgezet. Het aantal dooden kon nog niet worden vastgesteld. Do ontploffing is ook in dit geval waar schijnlijk aan misdadigen opzet te wij ten Geweldige gasontploffing te Manchester. Door een ontploffing in een gasfabriek te Manchester zijn achttien personen ge wond en twee groote gashouders, onge veer twee millioen kub. voet gas bevat tende, geheel vernield. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Door een beet van een kwal gedood. Miss Smithers, die tijdens haar vacantie te Herne Bay, bijna eiken dag in do zee ging baden, kreeg op zekeren dag tandpijn. Op haar onderlip kwam een klein puistje. Dit werd hoe langer hoe grooter en de pijn werd zoo erg, dat zij naar Londen Jttioest terugkeeren, waar zij in een zieken- ïfcui« werd opgenomen. De aandoening breidde zich uit tot het onderste gedeelte van hef gelaat en de hals. Een operatie had teen succes en zij overleed. De dokter constateerde bloedvergiftiging door den beet van een insect of van een kwal. door de miss opgeloopen bij het ba den in de zee. Een wanhoopsdaad. "Wolff meldt d.d. giseren uit Rastenburg: Uit do Oberteich werden vanmorgen vroeg vijf lijken gebaald en geborgen. Het bleek, dat de ernstige zieke vrouw van den in den oorlog zwaargewonden machi nist Louterbach uit Janlcendorf, met haar vier kinderen van 3 tot 8 jaar door ver drinking den dood gezocht had. De aan leiding van deze wanhoopsdaad schijnt te liggen in echtelijke oneenigheden. Een doodgewaande teruggekeerd. Een zekere Gruuzel, een jonge man uit Rostock, geraakte in 1917 in Oekraïne in krijgsgevangenschap. De nasporingen, wel ke zijn ouders lieten doen, wezen uit, dat hun zoon in het lazaret in gevangenschap was gestorven. Ongeveer drie maanden geleden kregen zij evenwel een brief van den doodgewaan- den zoon, waaruit bleek, dat hij nog in leven was, doch zich niet uitvoeriger kon uitlaten. Intusschen is door bemiddeling van het ministerie van buitenlandsche za ken de terugkeer van den doodgewaande mogelijk geworden. Eenige dagen geleden heeft hij Berlijn bereikt. Godsdienstrelletjes te Delhi. Uit Delhi wordt gemeld: Eenige Hin does hebben steenen geworpen naar de winkels van Mohammedanen tijdens de begrafenis van een Hindoe, die, naar men beweert, in een trein door Mohammedanen vermoord zou zijn. Er ontstond een vecht partij tusschen Hindoes en Mohammeda nen. Acht Hindoes werden door de poli tie gearresteerd. Zestien personen werden gewond, waarvan zes politieagenten, ne gen Mohammedanen en een Hindoe. De rust is thans hersteld; de winkels zijn gesloten. De politie patrouilleert door de straten. Diefstal van ontplofbare stoffen. In tie magnesietgroeven in de provincie Kaschau, is een aanzienlijke diefstal van ontplofbare stoffen gepleegd. Het beheer van de groeven heeft vastgesteld, dat 22 Kg. ecrasiet. 500 dynamietpatronen r/n 150 meter lont ontvreemd is. De politie deed bij eenige communisten huiszoeking en arresteerde een aantal werklieden. Als bij Dublin een schip met stout vergaat. De storm, die verleden week te Dublin heeft gewoed, heeft onverwacht gratis-ge lag aan honderden dorstige werkloozen be reid. Tijdens het noodweer kwam namelijk een boot volgeladen met vaten stout de Liffeyrivier opstoomen. Het schip werd echter lek geslagen en zonk in een paar oogenblikken tijds; de vaten stout evenwel bleven drijven en aanvaardden den terug tocht naar zee. Dat was natuurlijk meer dan de langs ide kaden slenterende werklooze bootwer kers konden aanzien. Wèl stond er een woeste golfslag en was het te water laten van reddingsbooten een levensgevaarlijk werk, maar de stoere kerels van Ierland's kust aarzelden niet. Ieder verdrong zich, om toch vooral bet eerst een plaats in de booten te krijgen. Toen klonk het comman do „los" en den dood trolseereind, stoven de werkloozen in tientallen bootjes op de vaatjes stout af, die zoo verleidelijk rond dartelden op do schuimkoppen der golven. Inderdaad slaagden de redders er in, een aantal fusten te enteren, die in triomf naar den wal werden gesleept en geopend. Over de verdeeling van den buit ontstonden een groot aantal niet geheel onbaatzuchtige disputen, die echter met doorslaande arguT menten in korten tijd in hot voordeel der sterksten werden beslist. Toen kon de drinkpartij een aanvang nemen, die zoo lang voortduurde, tot alle aanzittenden dronken op straat lagen te slapen. Thans idTijven nog zestig vaatjes onbe heerd in de Iersche zee, zoodat voor hen, die nog niets kregen, doch wel over initia tief beschikken, de kans nog niet geheel verkeken is. KERKMSEUWS Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft op hun verzoek om gezondheidsre denen eervol ontslag verleenld aan den Weleerw. heer G. H. Verwaaijen als pas toor te Wijtgaard en aan den Weleerw. heer A. H. Meijer als pastoor te Avereest en heeft benoemd tot pastoor te Wijtgaard den Weleerw. heer W. de Groot, tot pas toor te Rekken den Weleerw. heer J. F. V. Reith. en tot pastoor te Avereest den Weleerw. heer A. L. Akkerman. Voorts heeft Z. D. H. benoemd tot ka pelaan te Duistervoorde den Weleerw. heer Gh. G. J. Bachg, tot kapelaan te Ulft (H. Anton.) den Weleerw. heer Th. A. M. Otten; tot kapelaan te Loenersloot den Weleerw. heer W. F. G. Mientjes, 24 Juli 1.1. priester gewijd; tot kapelaan te Vaas- sen den Weleerw. heer G. W. Bauland en tot kapelaan te Gompascuum den Wel eerw. heer J. Th. Oderkerk, 24 Juli 1.1. priester gewijd. Aan het St. Ignatiuscollege te Amster dam zijn benoemd als godsdienslleeraar de Zeereerw. paters G. de Jong, die laat stelijk te Weenen verbleef en do Zeereerw. paters drs. G. v. Spaendonck en H. Jans sen van het Ganisiusooilege te Nijmegen. De Zeereerw. pater W. Kea, thans pre fect van het St. Ignatiuscollege zal begin October naar Rome vertrekken en daar den Zeereerw. pater Bouhée behulpzaam te zijn in de leiding van het Apostolaat des Gebeds dat zijn zetel te Rome heeft. SPORT VOETBAL. Hoe kan de competitie bekort worden? De Olympische Spelen moeten in alle opzichten gesteund worden. Wat kan er gedaan worden om de voet balcompetitie aan het eind van het aan brekend seizoen naar hehooren te doen af kopen? Zooals we indertijd geschreven hebben beginnen de Olympische Spelen in Am sterdam omtrent eind Mei. Dan moet de competitie dus in ieder geval afgeloopen zijn. 7 Maar ook is reeds eerder vastgesteld dat elke maand één Zondag gebruikt zal worden voor do voorbereiding der Olympi sche elftallen. Die teams zullen wedstrij den tegen elkaar spelen of tegen sterke clubs, zoo mogelijk uit het buitenland. Op Zondagen met dergelijke wedstrijden kun nen we er wel op rekenen dat de competi tie stil ligt. Het vorige voetbalseizoen liep in Juni af, toen moesten de kampioenswedstrijden uitgespeeld worden. En toch hebben wc toen bijna geen onderbreking gehad door het weer. Het zal dus noodig zijn om speciale maatregelen te nemen, opdat bij den aan vang van de Spelen de zaak afgeloopen is. De moeilijke vraag is nu: hoe kan het programma afgewerk worden, zonder dat de clubs al te veel nadeel daarvan onder vinden? De clubs rekenen en moeten nu eenmaal rekenen op een bepaald inkomen, anders komen ze tekort bij de onkosten van terreinen en accomodatie. Die mogen dus niet de dupe worden en moeten min stens 9 thuiswedstrijden krijgen en dat kan. De competitie eischt 18 Zondagen, dan hebben we pl.m. 7 Zondagen voor Olympi sche voorbereiding, wat Zondagen voor slecht weer, Kerstmis enz. Goed gerekend kan de competitie dan begin April afge loopen zijn. Dan hebben we nog kam- pioens-, promotie- en degradatiewedstrij den, dus 6 Zondagen promotie, degradatie en b.v. 10 Zondagen kampioenswedstrij den. In het voorlaatst verschenen nr. van de Sportkroniek doet de heer v. E. nu een idee aan do hand om deze kampioens wedstrijden in te korten. Slechts door 't nemen van zoodanige maatregelen ten aanzien van deze wed strijdreeks, dat zij aanmerkelijk bekort wordt meent hij kan men op tijd klaar zijn. Natuurlijk heeft dat nadoelen. De clubs, die 't geluk hebben om kampioen te worden zouden aanmerkelijk minder ont vangsten beuren, al staat daar direct te genover, dat de clubs, die veel verre reizen te maken zouden hebben, ook veel min der behoefden uit te geven. De hoofdzaak is echter: de aldus verworven inkomsten zijn toevallige, waarmee geen enkele club van te voren rekening kan en mag houden. Ook de Bond zou een vrij groot bedrag derven, maar de wedstrijden der Olympi sche ploegen zullen wel voor een behoor lijke compensatie zorgen! Wij meenen dan ook, dat zoowel de Bond als de clubs over de financieele bezwaren zullen kunnen heenstappen. Nu de sportieve zijde van de zaak. Vóór alles is noodig dat de sterkste der 5 kam pioenen kampioen van Nederland wordt. Is zelfs een gewone competitie wel onfeil baar op dat punt? Hoe vaak hebben wij, niet meegemaakt., dat een kampioenscluh op 't laatst hoe langer hoe slechter ging spelen, goede spelers kwijt raakte Feijenoord trof dat al tweemaal! en! ook door andere omstandigheden den wa ren lust om te „strijden" verloor. En dan won niet. de beste club den eeretitèl, doch de meest ambitieuse, de energiekste. Fei telijk meet echter de eindstand der kam pioenscompetitie in overeenstemming zijn met het in de gewone competitie vertoon de spel. Daaruit volgt dus al, dat het aan beveling verdient de kampioenswedstrij den in zoo kort mogelijk bestek direct na de gewone competitie te doen verspelen. Do aangewezen methode daartoe is het bekersysteem, zooals ook in Duitschland toegepast wordt om de landskampioen' aan te wijzen. Dit is op verschilende manieren te re gelen. 't Zou bijv. wel aanbeveling verdie nen om 2 der kampioensclubs een voor wedstrijd te laten spelen ten einde het aan tal op 4 te brengen, en dan ligt het wel voor de hand om daarvoor de beide Wes telijke clubs aan te wijzen. De resteerende clubs spelen dan, door loting aan te wijzen (of eventueel geografisch),, op één Zondag paarsgewijze legen elkaar en op den daar op volgenden Zondag vindt de finale om het kampioenschap van Nederland plaats. Al die ontmoetingen zouden natuurlijk op neutraal terrein moeten plaats vinden. De sterkste club treedt dus zonder twijfel als winnaar naar voren. Ener zijn 2 kostbare Zondagen gewonnen. Voordat de clubs de gewone competitie aanvangen moeten zij al weten waar zij aan toe zijn, zij zouden allen eventueel moeten' weten dat 't behalen van het kam pioenschap ditmaal minder financieel voordeel brengt dan anders. Wij twijfelen er niet aan, dat bij tijdige bekendmaking van deze of andere speciale maatregelen g.een enkele club bezwaren zal maken. En mochten er ook clubs zijn, die ongaarne de zij het ook eenigszins luehtkasteel- achtige voordeelen zullen missen, laten zij dan bedenken, dat zij dat doen in 't be lang van sportief Nederland, omdat zij medewerken aan 't welslagen der Olympi sche Spelen! ZWEMMEN. Wereld-record verbeterd. Tijdens den landenzwemwedstrijd Zwe- den-Noorwegen-Finland te Oslo verbeterde de jeugdige Deensche zwemster Else Ja- cohson het wereldrecord 200 M. borst- zwemmen voor dames in den tijd van 3 m. 16.6 s. Het record stond op naam van mej. Baron te Rotterdam met 3 m. 18.4 s. t WATERPOLO. Het programma van deze week luidt: Damesaf deoling. Eerste klasse. Amsterdam: A. D. Z.Het IJ 24 Aug. Promotie eerste klasse. Utrecht: ZigneaS. V. H. 26 Aug. Heerenafdeeling. Promotie-degradatie eerste klasse. Heemstede: H. P. G.A. Z. 24 Aug. Reserve eerste klasse. Amsterdam: D.J.K. IIU.Z.G. II 26 Aug. Promotie-degradatie tweede klasse. Den Haag: Z.I.A.N.—D.W.R. 23 Aug. Zaandijk: NereusH.Z. en P.G. 23 Aug, Promotie reserve tweede klasse. Utrecht: U.Z.G. Ill—H.V.G.B. II 24 Aug. WIELRENNEN. Linart gehuldigd. Victor Linartj de koning der stayers, is in het Belgische dorp Floreffe geboren, een feit, waarop de inwoners van genoemd dorp niet weinig trotsch zijn. En toen nu Linart dezer dagen, na een jarenlange af wezigheid de plek, waar eens zijn wiegje stond, weer eens opzocht, hebben zijn dorpsgenooten hem als hun held en op hun wijze gevierd, dus met serenades, toespraken, bloemen, kransen! en wat dies meer zij. Én natuurlijk was er feest in Floreffe, een feest dat gisteren zijn culmi natiepunt vond in een wegwedstrijd van Brussel naarFloreffe, 115 K.M., voor amateurs, aldus de ,Tel." 't Was een mooie wedstrijd waaraan niet minder dan 56 renners deelnamen. Lowagie uit Laeken won in 4 uur 25 min. vóór Leemans uit Brussel (4.31) en Van- derkist (Laeken). Floreffe weet zijn groote mannen te eeren. SCHERMEN. Wedstrijd te Dieppe. Bij de degenwedstrijden te Dieppe is kapt. de Jong nummer acht geworden. Op sabel won kapt. de Jong den eersten prijs. De Franserman Pignol was tweede en van Gien' derde. HONDENSPORT. Kynologenclub Leiden. In de bestuursvergadering van 23 Aug. heeft het bestuur, dat op de Jaarvergade ring is gekozen, zich als volgt samenge steld: A. Tuyl, voorzitter. Gaan van Neck- laan 58, Rijswijk; K. Bruinsma, onder voorzitter; J. G. H. Holsheimer, 1ste se cretaris, Heerengracht 110 Leiden; Mr. W. A. Baron van der Feltz, Leidsche weg Voorschoten; J. Keiler, 2e penningmees ter; J. Horstman, commissaris. Het bestuur stelt zich een flinke winter- campagne voor. Het is reeds in onderhan deling met drie sprekers voor het houden van lezingen over werkelijk interessante onderwerpen. Tevens zullen op gezette tij-? den clubavonden worden georganiseerd, wélke ook ten doel hebben, de onderlinge hand te versterken. LUCHTVAART EEN VLIEGTOCHT NAAR SURINAME? Plannen van luitenant J. van Onlangs. Steun voor het doel in West- Indië .gevraagd. Men schrijft aan „De West": De Gou verneur van Suriname heeft bericht ont vangen van den reserve 2e luitenant-vlie ger J. van Onlangs Jr., dat deze het voor nemen heeft mogelijk reeds in October een vliegtocht naar West-Indië te on dernemen. De te volgen route zal waarschijnlijk in de volgende étappes worden bereikt: Rot terdamhGasablanca 2400 K.M.; Casa blanca-Dakar13000 K.M.Dakar (over den Oceaan)-Pernambuco 3000 K.M. en Per- namhuco-Paramaribo 3000 K.M. Totaal 11.400 K.M. Het doel van den tocht is, zegt het blad, de mogelijkheid van een toekomstige luchtverbinding met Ned. West-Indië te onderzoeken. Reeds zegden eenige personen uit de Rotterdamsche handelswereld steun toe, maar aangezien het zeer moeilijk zal zijn het henoodigd" bedrag aan geld (bij een 1- motorig toestel ongeveer 40 a 50.000 gld. en bij gebruik van een Fokker- 3-motorig toestel 60 a 70.000 gld.) bijeen te brengen, zoo deed luit. Van Onlangs het verzoek ook door Suriname een aandeel in de vlucht te doen bijdragen. De vliegtocht NederlandAmerika. Het concern zal zelf een machine laten bouwen. In aansluiting op onzo_ berichtgeving, dat binnen afzienbaren tijd een' Oceaan- vlucht zal ondernomen worden van Ne derland naar Amerika en terug, kunnen wij thans mededeelen, dat het concern, dat den heer P. Dobbe opdracht heeft gegeven deze vlucht te maken, besloten heeft zelf een speciale machine te laten bouwen, on afhankelijk van luchtvaart-ondernemingen Voorts kan de vlucht niet vroeger dan over acht maanden plaats hebben en er zal, indien zich geen Hollandscho piloten zullen aanmelden, van buitenlandsche ge gadigden gebruik worden gemaakt. Mislukte non-stopvlucht. Een poging door luitenant R. L. Ragg van de Royal Air Force gedaan, om met een kleine vliegmachine een non-stop vlucht te doen van Engeland naar Span je of Noord-Afrika is al zeer ongelukkig begonnen. Bij het Opstijgen wist hij name lijk niet over de telegraafdraden te ko men en de machine stortte neer en werd vernield. De vlieger zelf bleef wonder bo ven wonder ongedeerd. L. Ragg, die. al ge- ruimen tijd op gunstig weer had gewacht, SACCO EN VANZETTL Meer dan ooit, nadat aan de spanning- die de menschheïd beheerschte omtrent' het lot der Italiaansch-Amerikaansche art. archisten Sacco en Vanzetti een einde fff gemaakt, reageert de wereld op die dvab matische gebeurtenissen. Dramatisch in ieder geval, welke mee ning men er ook over had. Zij zijn geweest en spoedig zal wel him memento verstom men in de dagbladen en periodieken eö dan, als haast natuurlijk gevolg ook ini de gesprekken van hen, voor wie de dag bladen slechts spreekbuizen zijn en dia' hun hersenen niet verder vermoeien dan1 voor een oppervlakkige kennis dier ac- tueele wijsheid noodzakelijk is. Nu staat nog de wereld in het teeken van Sacco en Vanzetti, vandaag reed's minder dan gisteren en morgen zal het nog minder zijn, totdat het teeken verbleekt en hun namen zullen sterven op dö lippen van hen, die allo wetenschap om trent dat drama meenden te hebben door grond. Zoo is de wereld! Maar nu, nog kort na dat einde, is voorn al in trams en in treinen het onderwerp van iedere min of meer sterk gevoerde discussie:1 Sacco en Vanzetti. Zoo stonden op het voorbalcon der tram de bestuurder, de hand op de kruk en dei voet op de bel en bij hem drie met spa den beladen mensehen, losse arbeiders, die' naar huis gingen om uit te rusten van hun" dagtaak. Tjing-tjing, deed de bestuurder. „Nou, Sacco is macco, niet?" zei de een. „Dat Is toch wat, datte ze die menschel daar zoo maar om hals brenge", vond! een ander. De bestuurder haalde de schouders op, en trapte driemaal nijdig op de bel, ge reed om de discussies te openen. „Nou, wat vindt jij dan?" drong de eer ste aan. „Och", meende de bestuurder, „als die mensche schuldig waren, hebbe ze d'r lui verdiende loon en dan is die electrische stoel nog een veel te zachte dood voor d'r lui geweest." „Ja, asse, asse, maar se ware niet schul dig, doodonschuldig as een lam, meheer, je begrijp toch seker, datte se die lui dan niet seve jare lang hadde late sitte." Ting, ting, deed de bel. „Nou goed", repliceerde de bestuurder, „maar asse se onschuldig zijn, dan hebbè se 't niks beroerder as die mensohe daar in Mexico, die bij tientalle tegelijk, as beeste worre vermoord, alleenig omdatte ze voor d'r lui geloof uitkomme. Maar weet je wat het is, se hebbe d'r re clame van wille make voor de anarchie efl 't communisme. Geloof mijn, allemaal hei bel om d'r self beter van te worre." Ting, ting, ting, nijdigde de bel. „Gistere las ik nog in de krant van een priester, Sola, of Salo, weet ik veel, hoe die' naam is, maar die wier cL^ar in Mexico vermoord, alleenig omdat ie z'n plicht dee, die man wier vermoord as 'n hond, en toen ze hem, kort na de executie weer op- graafden, leefde die nog. Hoe vin jij dat, dat is niks hè, daar hoor je niet van, en dan sturen de hooge oomes van de socialisten nog een telegram aan die meneer Calles, om te zeggen, dat ze finde, dat ie soo mooi regeert. Dat is niks hé!" „Allemaal niks van geleseü" „Nee, dat lese jullie niet, dat vertelle ze niet in jullie kranten, maar ik fertel je, dat die Fuller een reusefent is die het recht voor de macht niet heb late wijke en die het vonnis heb late voltrekke, ook al weet ie, dat ie daardoor kans loopt vandaag oi morgen 'n kogel door z'n ribbe te krijge of een bom te sien ontplofte. Da's pas een fent." Ting, ting, deed weer de bel. Toen verliep het gesprek in een oogen- blik stilzwijgen, daar de passagiers op hef voorbalcon zich voor de komende halte ge reed maakten. En terwijl zij de rest var hun tocht te voet volbrachten, spraken zi; over die regenbui van gisteren, alsof Saccc en Vanzetti nimmer hadden bestaan. En de bestuurder nog warm van hetgeei hij gezegd had, belde nijdiger dan anders maakte gebruik van een Hawker-Cygnet vliegmachine met een 34 P.K. Bristol-mo tor. Vliegongeval. Wolff seint d.d. gisteren uit Kopen hagen: Op het vliegveld Kastrup kwamen d Zweedsche luitenant Törnhlad en de Deen sche luitenant Kaas bij een sprong me hun valscherm door den krachtigen win in een poel terecht. Törnhlad werd doo een motorboot geredterwijl Kaas naar de oever kon zwemmen. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Burgemeester Mr. Slob. Naar wij vernemen is de toestand va den burgemeester van Haarlemmermeei Mr. Slob, die verleden week bij een ongc val een hersenschudding bekwam, than iets vooruitgaande. Het bewustzijn keei langzamerhand weer terug. Het zal echter nog wel geruimen tij duren, voor dat Mr. Slob zijn werkzaam heden zal kunnen hervatten. HOOGMADE. Personalia. Geslaagd voor het exa men Duitsch L. O. de heer G. Kwaker naat. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Hanze. Gisteren vergaderde d Hanze afd. Katwijk a. d. Rijn. De vooi naams te punten waren de ingekomen stuk ken van hel Centraal Bureau. Aller eer het Programma voor de feestelijke herdei

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4