r TELEGRAFISCH WEERBERICHT -volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Aug. J927, medegedeeld door het Kon. Ne>4. Meteorologisch Instituut to De Bilt. Hoogste Baromelerst.: 769.7 te la Coruna. Laagste Barometerst.: 747.0 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 21 Aug.: Matige tot krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken met regen, later tijdel.k opklarend, weinig verandering in temperatuur. i Stcrniwsarschuwingsdienst: Het K. N. M. Inst. te de Bilt seinde he denmorgen 10.30 uur aan de posten van Cadzand tot Hoek van Holland: „Weest ep uw hoede". De stand van hedenmiddag 3 uur la aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 16.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Zaterdagnamiddag 8.44 uur tot Zondagmorgen 5.21 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18 en 12 uur 18 gr. G. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19 en 12 uur 19 gr. G. clan is dit veel beter cn blijft de smaak der kaas ongerept. De aanvoeren waren, zooals gezegd, goed. Te Bodegraven 482, te Woerden 628 en te Gouda 363 partijen. De hoogste no teering liep achtereenvolgens op: Bode graven f51, Weerden f52j^, Gouda f 53,,. cn te Breukelen werd f 54, genoteerd, 'n Enkele partij zeer zware kon hierboven komen, doch blijft als maatstaf buiten beschouwing. De gemiddelde prijs voor prima 10/12 K.G. was f 46 tot f 50, welke echter niet veel wordt aangeboden en dan ook zeer vlug verkocht werden. Nog steeds kemt veel afwijkend goed, dat echter ook veel in prijs is gestegen. AARLANDERVEEN. 'i Kaasdag. Op initiatief van de Vereeniging „Ons Belang" 'werd gisteren oen kaasdag ge houden. De voorzitter van de Holl. Mij. van landbouw, afd. Alphen aan den Rijn, de Iseer den Hertog verwelkomde de autori teiten, zooals burgemeester Lovink, Ge meenteraadsleden, den zuivelconsulent, den heer Huisman, den teclin. ambtenaar Kaascontrole., de heer Jongert, de inspec teur van het Groningsch Rundvee-Stam boek, de heer Bakker, het bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw, b'esluur van den L. T. B. afd. Aarlanderveen. Spr. bracht dank aan allen, die tot het welslagen van dezen kaasdag hadden bij gedragen. Hierna voerde dr. Lovink het woord, die het toejuichte, dat in dit deel zijner gemeente tot het houden van een kaas dag initiatief was genomen. Spr. hoopte, dat de landbouwende bevolking er veel voordeel van trekken zou. Er waren zeer veel inzendingen, waar onder verschillende producten, welke een hoog aantal punten behaalden. Ook waren aanwezig 2' stuks kazen, wegende per stuk 110 pond, ingezonden door den heer G. de Jong van Harmeien, bereid met J. Costers en Zonen kaas- stremsel en kleursel te Gouda en gemaakt in een hiervoor speciaal vervaardigd kaas val van de firma A. Blom te Aarlander veen. Verder was uit deze laatst genoemde fabriek van A. Blom nog aanwezig een keurige collectie werktuigen voor de be reiding van kaas, zooals twee soorten kaasroermachines en drie soorten kant machines van een nieuw model. De kaasdag trok zeer veel bezoek. 's Avonds werd door ir. Huisman een le zing gehouden over kaasbereiding., waar bij een talrijk publiek aanwezig was, dal vol aandacht de uiteenzetting volgde. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bekroningen. Op het Muziek- en Zangconcours te Huisen behaalde de Chr. gem. Zangvereen. „De Lofstem" van Aar landerveen met 310 punten een le prijs in de 4e afd. en op het concours te Pernis de Chr. gem. Zangvereen. „Looft den Heer" te Ter Aar een 2e prijs met 490 punten in de 4e afcl. Beide vereenigingen staan onder leiding van den heer M. J. Markx alhier. Nog goed afgeloopen. Door de dei ning eener voorbijgaande motorboot, doeg in den Rijn alhier een schuitje, waarin tien personen zaten. om. Geluk kig gebeurde het ongeval dicht bij den wal, zoodat men met veel moeite allen kon redden. Zoo'n keffertje. De heer H. B. reed gisterenmiddag op een motorfiets in wijk Hoorn, toen plotseling een viervoetig kef fertje tusschen de wielen schoot. B. kwam liierdoor te vallen en liep verschillende verwondingen op, zoodat de hulp van dr. Hunting moest worden ingeroepen. De wijsheid in dc kan. Eenige lolc- liugeri uit naburige gemeenten vertoefden Gisterenmiddag in hotel Rutten op de stationsstraat. Na eenige verteringen te hebbel gemaakt vertrok in jolige stem ming liet gezelschap, met zich medene mende een paar flesschen geestrijk vocht, zonder betaling. De kastelein, dit bemer kende, stelde de politie hiervan in ken nis, die do vrijpostige toekomstige land- verdedigers opspoorden cn aan het ver stand bracht dat betalen de boodschap was. Lijk vervoerd. Het lijk van den 18-ja- rigen schippersknecht H., die deze week door verdrinking alhier om het leven kwam, is gisteren naar zijn woonplaats Hilligersberg overgebracht. BOSKOOP. Personalia. Bij beschikking van den minister van binnenlandse!)o zaken en landbouw, is, voor bel tijdvak van 1 Sep tember 1927 tot 1 September 1928, we derom benoemd lot leeraar "aan de Rijks tuinbouwschool le Boskoop G. van der Veen, te Huizen (N.-H.) Brand. Vrijdagmorgen is de grootc pakloods der fa. G. B. van Nes en zonen alhier gedeeltelijk verbrand. Dc oorzaak is wel dat door het verbranden van papier in dc kachel, de pijp te warm geworden is, waardoor op den zolder do brand is ontstaan. Met de groote plaatselijke brandspuit en een slang op de waterlei ding kon men den brand meester worden, wat erg gelukkig was daar door de Z.-W. wind belendende panden gevaar liepen. Verzekering dekt de schade. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. De aanbesteding van het Raad huis. Dc noodsiachipiaais. Dc Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanbesteding had plaats van een raadhuis annex bur gemeesterswoning in tegenwoordigheid van den gehee'en raad. De yoorz. opent hierna de vergadering met het gebed. De notulen der twee voorgaande verga deringen worden aangehouden. De voorz. leest thans nogmaals voor de hoogste en de laagste inschrijver van de plaats gehad hebbende aanbesteding voor het te bouwen raadhuis annex burgemeeslerswoning. De hoogste inschrijvers zijn II. W. Albers en L. P. Samson le Vinkeveen lol een bedrag van 16125 en de laagste inschrijver is J. Twaalfhoven te Zevenhoven tot een be drag van 12148. (Begrooting 13250). Do voorz. zegt, dat vanwege Ged. Stalen is voorgeschreven, dat voor archicfbor- ging een brandvrij vertrek moet worden aangebouwd. Dit is niet in liet oorspron kelijk plan opgenomen, doch wel begrepen in de inschrijvingssom, daar hiervan latei- oen tcekening is gemaakt en den inschrij vers uitgereikt. Een kluisdeur voor dit vertrekje zal vogens een reeds eerder ont vangen aanbieding komen op 310 (is echter niet in de bestedingssom begrepen). Er volgt geen goedkeuring van liet lcc- ningsplan als niet een archief kamer wordt gebouwd. De voorz. voor zich- ziet wel liet nut hiervan in, en kan zieli er mede ver eenigen. De heer Veerman denkt er anders over cn ziet hierin weer dciT dwang van Ged, Staten, die op deze wijze over de ge- mecnte-fiuanciën beschikken. Hij voor zich acht het iets overbodigs, waarop do voorz. zegt, dat hier iets gebouwd zal wor den, voldoende aan normale eiscben; dat het toezicht van Ged. Stalen ook in zich sluit de zorg over het oud- en loopend ar chief, en dat daarom dit voorschrift wordt gegeven. Hij meent dan ook, gezien liet» laagste inschrijvingsbedrag van 12148 (e mogen voorstellen, liet werk aan Twaalf hoven (e gunnen, waarmede alle leden zich daarna vereenigen. Bes'oten wordt hierna in den gevel in tegels de aandui ding „Raadhuis" le doen aanbrengen, naar den prijs waarvan zal worden gcin- fo.reerd, en waarvan de verdere uitvoering aan B en W. wordt opgedragen. Ten aan zien Van de kluisdeur zal prijsopgaaf wor den gevraagd. De voorz. brengt den leden van het Col lege van Zetters, die jarenlang deze func tie vervuld hebben namens den Contro leur der Grondbelasting beleefden dank voor de diensten als zoodanig bewezen. De voorz. zegt, dat het bedrag dor zekerheids stelling voor den nieuwen gemeente-ont vanger in de vorige verga wring werd vastgesteld op 300Ó. Ged. Staten deelen mede, dat dit moet worden vastgesteld op 3650, waartoe wordt bes'oten. Ingekomen is van Ged. Staten om ad vies op een onlwerp-salarisregeling voor burgemeesters, Secretarissen en Ontvan gers. "Wordt ongewijzigd aangenomen. Dc voorz. zegt, dat Ged. Staten ten aan zien van de schoolge'dverordening voor de Gemeenschappelijke O. L. School le Noor den mededcelen, dat in gevallen van ge- menschappeiijke regeling de schoolgeld verordening moet worden toegepast van on door de gemeente waar do school ge vestigd is. Zij geven dan in overweging het genomen besluit weder in (e trekken cn zal Nieuwkoop, waar de school is ge vestigd, voor verdere regeling moeten zorgdragen. Wordt besloten de besluiten tot^ vaststelling der verordening op de heffing van schoo'geld cn de verordening op de invordering met betrekking lot de gemeenschappelijke openbare lagere school te Noorden in te trekken. De voorz. zegt, dal hij onder dagleeke- ning van 12 Aug. j.l. een schrijven heeft ontvangen van den Inspecteur der Volks gezondheid waarin wordt gevraagd of nog steeds de oucle noodslachtplaats in ge bruik is. Spr. zegt dat thans spoedig een regeling zal moeten worden getroffen daar het contract van het oude slachthuis loopt van jaar tol jaar en drie maanden voor het einde van e'k jaar moet worden opgezegd. Hakker wil zijn slachtplaats geheel volgens de eischen der wet doen inrichten, en voor het gebruik aan den gemeentelijken vleeschkcuringsdienst af staan onder de volgende voorwaarden: 1. een vergoeding van 4 per week, 2. de slachtplaats mag enkel worden gebruikt voor noodslachtingen. 3. de kosten van licht, schoonhouden' enz. blijven evenals voorheen ten laste der gemeente. Hij wil een contract voor 10 jaren (bij loven). Voor het begravc.n van afgekeurd vee heeft Hakker geen gelegenheid. De voorz. zgt eenige dagen geleden ook enzlfde aanbieding te hebben gehad van Veenboer, die een vergoeding vraagt van 125 per jaar; Veenboer heeft een goede begraaf gelegenheid. Ook heeft hij er geen bezyvaar tegen, dat ook bedrijfsslachtingen van anderen daar plaats hebben. Spr. acht liet 't best, momenteel nog geen beslissing hieromtrent te nemen, maar eerst overleg te plegen met den Inspecteur der Volks gezondheid, of een en ander wel volgens de eischen der wet kan worden ingericht, en dan kunnen B. on W. met voorstellen bij den Raad komen, zooals wordt beslo ten. De voorz. zegt dat het hans wel de laatste vergadering zal zijn die de hecren Verzaal en Blom bijwonen. Spr. dankt hen voor al hetgeen zij in het belang der ge meente hebben gedaan alsmedo voor de prettige samenwerking. De voorz. wil alle leden ook mede namens zijn echtgenoote danken voor de medewerking, ten aanzien van het bou wen van een woning annex raadhuis. Hij hoopt, dat de heeren, die dan geen zit ting meer in den Raacl zullen hebben, toch nog eens oen kijkje zullen komen nemen als hot werk voltooid is. Hierna sluiting. ZOETERWGUDE. Gemeentelijk deurwaarder. Tot ge meentelijk deurwaarder alhier is benoemd de lieer Th. van der Heijden le Leiden, zulks met ingang van 18 dezer. Hooge Rijndijk. Naar we vernemen be slaat liet voornemen om aan den Iloogen Rijndijk een eierenveiling op te richten. In verband hiermede is eene vergadering van belangstellenden belegd op Maandag a. s. Ook schijnen er plar.nen te bestaan om al daar eene pluimveevereeniging op te rich ten, in verband met de oneenighcid die er bestaat in het bestuur van de pas opge richte vereeniging op het Dorp alhier. Mcedercursue. Vanwege den R. K. Vrouwenbond alhier, zal over enkele maan den een moedercursus worden opgericht, mits daarvoor voldoende belangstelling bestaat. Dc waterleiding. Doordat de zinker bij de Vrouwenbrug lek was geraakt werd gedurende een paar dagen do drinkwater leiding naar Vrouwen- cn Vlietweg afge sloten. Evenwel werden door het gemeen tebestuur maatregelen getroffen dat be langhebbenden zich op andere wijze van goed drinkwater konden voorzien. Thans is echter het euvel weer verholpen. LMTéWeÊBiCHTOi Het auto-ongeluk op den onbewaakten overweg bij Ammsterdam Do bestuurder niet overleden. De toestand van den eigenaar van dc auto, Arie Poot en den 14-jarigen jon gen Brussoo, die heiden zwaar gewond werden bij het auto-ongeluk op den onbe waakten overweg bij Amsterdam en in het "Wiihelminagastliuis te 'Amsterdam wor den verpleegd,- is -nog zem? ernstig. TELEGRAMMEN SACCO EN VANZETT1. Do „staat van bsleg". Tegen Zondag en Maandag groote demonstraties verwacht. NEW YORK 20 Augustus (V. D.) ,ïn verband met de verwerping van hel hoo- ger beroep in de zaak Sacco cn Vanzctti is in tal van sleden der Ver. Staten, waar onder ook Chicago in zekeren zin dc slaat van beleg afgekondigd. De politiebeamb ten., wier verloven zijn ingetrokken, zijn alle geconsigneerd. Dc openbare gebou wen slaan onder verscherpte politiebewa king en te Chicago- worden bekende ra dicale voormannen door de politie nauw lettend geobserveerd. Zondag en Maandag worden overal groote demonstraties ten gunste van beide Italianen verwacht. Door den politiechef is in verband li ier mede een order uitgevaardigd welke voor schrijft onmiddellijk krachtig in Ie grij pen. zoodra de betoogingen tot excessen dreigen le leiden. Naar gemeld wordt heb ben Sacco on Vanzetti op zeer bewogen wijze kennis genomen van bun vonnis. UIT GE PERS TROELSTRA GEHULDIGD. In D c Volkskrant laat K(uiper) op een pieuze herinnering aan wijlen Mgr. Mutsaers naar aanleiding der te Venlo gehouden vergadering van spoor wegmannen voor do stichting van liet Mgr. Mutsaers-oord cn Mgr. Schaep- man de volgende hulde aan mr. P. J. Troelslra volgen: En dit brengt ons vanzelf op de plech tigheid van het week-end, toen te Beek bergen bij Apeldoorn dc kopstukken der sociaal-democratische beweging bijeen kwamen, voor een daad van piëteit, voor do officieele opening namelijk van het Troelstra-oord, in welke stichting /.ij hun erkenden leider nog bij zijn leven hebben willen huldigen. Hoewel reeds in zijn levensavond geko men, moet liet toch voor den lieer Troel slra een van de gelukkigste oogenJilikken zijns levens zijn geweest, toen hem Zater dagmiddag, gelegen op zijn rustbed, de gehouden huldigingsredevoeringen per radio werden overgebracht. Onder andersdenkenden, zelfs onder te genstanders der sociaal-democratie, moet ook deze daad van piëteit voor den gTij- zen afgewerkten grooten leider sympa thiek hebben aangedaan. Hoe ook over do sociaal-democratie zelve worde gedacht, als haar aanhan gers uilleven de meer verheven raensche- lijke eigenschappen, waarin zich zicle- grootheid demonstreert, dan vallen de ge schillen voor een oogenblik weg, en komt de instemming van allen die eerbied, heb ben voor de verheven elementen van de menschelijke zieL Want ook de piëteit voor den heer Troelstra behoort tot de orde van zedelij ken volksrijkdom en beschaving. Ze moge de onze niet zijn, en ook hij zulke gelegenheden mogen niet alle klan ken uit socialistischen mond weldadig aandoen, maar het geheel verheft zich boven het materieele, waar het zielsverlan gen naar zedelijke goederen baar aan spraken doet gelden. In deze sfeer kan ook dc heer Troelslra worden gewaardeerd als con der groote zonen van Nederland, want speciaal in de parlementaire geschiedenis van ons land zal hij tot de groote figuren bchooren. En het monument, hem gewijd, is, even als het Monseigneur Mutsaersooril van onze spoorwegmannen, gebouwd op dc ge offerde dubbeltjes en kwartjes hunner on bemiddelde volgelingen en vereerders. Metterdaad was het een week vol ver heven piëteit, een week die aandoet als een oase in onzen jachtenilen lijd van ma terieele hebzucht en bevrediging van min derwaardig zingenot. Het bovenstaande is een leerzaam voor beeld voor vele organen der S. D. A. P., waarin van waardeering voor den tegen standers maar o zoo weinig valt te be merken! LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Woensdag 7.308.30 Recblsk. Bureau. Donderdag 8.15 uur vergadering Be stuursraad. Zaterdag zitting Spaarbank van 7—8 Zitting Voorschotbank van 78 uur. Zitting Brandstoffen bestellen van 7.36 8 S') uur Zitting Retrailcfonds van 7 308 30 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOZEFS GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 6.30 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het lof prijs- biljarten. Mcandarj bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Woensdag te *8.15 uur repetitie Lieder tafel Sebastian Schaffer. 8.30 uur repeti tie tooneelcluh „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 89 uur in de Be stuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Verdere meededeclingen. A.s. Zondag 28 Augustus Hu'riiging van ilon Centraal- Praesos door den Gentralen Raad, waarbij ook ouzo vereeniging zal vertegenwoordigd .zijl). R. K. LEIDSCHE COMMISSIE VCOR LICH. OPVOEDING. Aanmelding van leden op eiken repetitie- avond De oefeningsavonden van de R.K Gym nast ickver Jeanne d'Arc" zijn: Dinsdagavond, 810 uur. Leden (Hee ren) Donderdagavond 67 uur voor Asp -lo den afd. A. (Jongens); id. 7.8 uur id. af B (Jongens); id 89 uur, id. afd. G. (Jongens). Vrijdagavond, 56 uur Asp.-Leden (Meisjes): van kwartier over 8 uur tol kwartier over 9 uur Leden (Dames). ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen ge opend voor do Hollandsche. en Duitsche Meisjes. Zondagavond te 7 uur Jeugdafd. Derde Orde (meisjes) in dc Kapel der Zusters Carmelitessen. Alle meisjes, die haar plechtige Communie hebben gedaan worden verzocht te komen. Woensdag 's avonds 810 uur bijeen komst Hollandsche cn Duitsche meisjes. Donderdag Bijeenkomst Hollandsche en Duitsche meisjes Afd. Meisjespatrcnaat. Vncautie. Het ondciricht in handwerken cn huis houdelijke sakken wordt gegeven aan de R K Vakschool, Noordeinde 50. NB De Bibliotheek, Noordeinde 44 is geopend: Dinsdag, Woensdag en Vrijdag avond te 8 uur. Ook niet-leden kunnen van do Biblio theek gebruik maken. R.-K. JONGEVRCU WEN BOND GROEP B Vacantie. ST. AG NES-PATRON A AT. Voor de Parochies van O.L.Vr Hemelvaar! en van den H. Jozef. Vacantie. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Aug. Eieren. Totale aan voer 7891 stuks. De. prijzen waren: Kippen eieren 7.157.90, en Eendeneieren 6.40 - 7.00 per ICO stuks. Handel matig. Beier. De prijzen van boter op dc he den gehouden markt waren als volgt: pri ma fabrieksboler (controle) f 2.prima boerenhoter f 1.75J.90 per Kg. Aange voerd 10 8 30(10 vaten, wegende 2350 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 15 tot en mol 20 Aug. Aangevoerd 100.000 stuks lange turf prijs 7.508.korte turf geen aanvoer en geen noteering ROELOFARENDSVEEN, 20 Aug Vei ling. Groenten. Meloenen 258 cent per stuk; Snijboonen 7560 cent, Afwij kende 35 cent, Snijboonen II 10 cent, Idem I 1.20, Stek 1516 cent, Princcssehoo- cen 1.101.30, idem I 1.55, idem zon- LEIOEN. BIOSCOFEN. In de week \an 20 tot en met 25 Aug.: Luxer: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianen: Goedgekeurd. der diaad 1.50—1 40, Dubbele Stam 90 100 cent. Enkele idem 1.15. Witto Pronkboonen 25 cent alles per 10 Kg.: Au gurken: Fijn 5.50—5.80. Fijnbasleid 3, Basterd 2.65—2.85, idem II 1.85, Grof 2.352.60, Bommen 3540 cent, Stippel 8590 cent. TER AAR, 19 Aug. Veiling „St. Phocras" Princessebooneu zonder draad 1.15 1.55. Spekboonen 0070 cent, Snijboonen 0.80-1.10, Snijboonen IT 6065 cent.. Stok 2i cent per 10 Kg. Augurken: Fijn j 8.108.80, Fijnbasterd 3.553.80 Basterd 2.80—2.90, Grof 2.35—2.45,' K. K. 41 cent, Stippel 74 cent per 25 Kg. VEUR, 18 Aug. Veiling. Groenten. Eng. Komkommers le soort 3.2d«; soort 1.3de soort 50 cent; Gele Kom kommers le soort 6.2e soort 3. Sc soor 1.Stek 10 cent; Kropsla 1. 2c soort 20 cent; Peen 8.— Andijvie f 1 Spinazie 4.50; Postelein 1.50; Rabarber f 3,Bloemkool 19.2e soort 6. uitschot 1.Tomaten (mid.) 9.gr. Zönde 8.50, 2e soort 8.3e soort 6; Bonken 3,rijp 5. BOSKOOP, 19 Aug. Veiling. Bloe men. Rozen per hos van 10 stuks: Ophelio 3040 cent, Golden Ophelia 3550 cent.. Marcel Rouyer 6075 cent, Hadley 0580 cent. Cl. Fernet 6070 cent, Columbia 5G -—60 cent, Butterfly 3055 cent. Mac Keiler 8095 cent, Bouebe 3050 cent, Rosalandia 4050 cent, Polyantharozen 1525 cent. Diversen per bos: Dthlia's gr. bl 2040 cent. idem kl. bl. 612 cent, Gladiolen 815 cent. Anjers 1518 cent, Liiium triginum 2030 cent. LOOSDUINEN, 19 Aug. Veiling. Groen ten. Bloemkool le soort 10.6028.70, rijenkomkommers lo soort 1.303.30, gele komkommers le soort 4.404.80, witte Komkommers le soort f 1.401.70, Perziken lc soort 16—21. idem 2e. soort 1015, alles per 100 stuks; meloenen, groote 3069 cent per stuk: Augurken 2645. erwten f 2134, stamprincessen (3.1013.60, Snijboonen 1113 per 100 Kcr tomaten A 0.909.10, idem B ƒ0.10 8.per 50 Kg.: druiven le soort 7084 cent per Kg.; poen le soort 4.905.90, rabarber 2.80—3.20 per 100 hes; and ij- we J 0.501.20 per UK) struik. ALPHEN a. d. RIJN, 18 Aug. Veiling. Eieren. Aangevoerd 9975 stuk. Kippen eieren 6.607.60 en Eendeneieren f G— G.30 per 100 stuks. 10 Aue. Veiling. Groenten Por 100 Kg.: Spinazie f 8.209.10, Heercnhoo- i:en J 1525, Snijboonen 1216, Spek boonen 1012, Aardappelen f 5.50— 5.80; Suikerperen f 514, Dirkjesperen 5- 8.10, Üomskinderen 1934, Appe len Jcllie tronsparant 24; Per 100 hos: Rabarber f 4.40—12.80. Peen 5.20—8 Kroten 33.80. Andijvie 2.102.40; Por 100 stuks: Kropsla f 1.201.50, Kom kommers 2—2.20, Bloemkool 12.50 22 30, Meloenen 2442; Per ,100 pond: Bessen rood 1013. LE1MUIDEN, 19 Aug. Vrije veiling. Aanvoer: 2148 Kippeneieren 6.807 30 51 Eendeneieren J 5.90, 20 Paarlhocn- cicren f 3.21 Kricleiercn 2.90 per 100 stuk1-. I.eidsche kaas 73 cent per Kg KATWIJK a. cl. RIJN, 19 Aug. Veiling. Groenten. Eigenheimers per kist van 25 .C. 1.402.10. idem drielingen per kist van 25 K.G. 0.801.10,, bloemkool I per 100 2332.10, peen per 100 bos 5.207.30. Aanvoer 420 maal 25 K. O. aardappelen, 80 maal 25 K.G. drielingen, 5600 bos peen, 11400 bloemkool. LISSE, 19 Aug Veiling H. B. G. A m- \oer 615 manden. Catalogus groot 45L rummers. Kooplust gretig. EB Seliolol 17—19 25.50, In—17 16 50, 14—15 14.50, 13—14 11.50; EW l'Innoeen- ce 21-op 28.50, 20—21 28 19—20 27 18—19 en 17—18 25.50 16—17 17.50, 14 —15 12.50. 13—14 11.50; ER Marconi 20- op 31 50, 19—20 f 30.50, 18—19 30.50, '7 —18 22.50, 16—17 16—, 15—10 14.50, 14—15 II 13—14 8.50; ER Nimrod 15—16 16.—. 14—15 13.50, 13—14 8 3213 7,ER La Yictoire 1819 28. 17—18 20 16—17 19.50, 15—16 16 1415 14.50, 13—14 10.50; EB Adm. Courbet 16 16.50. 15 14 50. 14 14.—. 13 850, 12 7 50; ER Lady Dn l>v 20-op 20.50, 18—19 25.50, 10 16.50, 15 14.50, 14 10.50; ER Garribaldi 17 25.50, 16 18.50, 15 15.50, 14 14.13 10.ER Queen of the Pinks 20-op 28.50 19— 22.—, 1718 00.50; ER Gertrude 13—20 30.50, 17 25.—, 16 2! .1510 15.EB Queen o f tbö Blues 21 op 49.50, 20—21 50.—, 19—20 50.—, 18-- 19 48.—, 17—18 42.—, 10—17 30 50, 14 16 15,EW La Grandeur 20-op 30. *19—20 33,50. 18—19 34.—, 17—18 28.—, 16—17 22.30, 1516 14.50, 14—15 13—, 13—14 11—, 12—13 8.5(T; EB Grand Maï- trc 18-op 35.50, 17—18 31.—, 16—17 23.— 1516 18.1415 15.Licht Blauw 19—0]) 40.1719 34.DB Pres. Roo- soveldt 18—20 21.50, 12—14 G50, 10—12 4.50; EB Fürst Bismark 1719 35.16 17 23.50, 15—16 20.50, 12—13 8.50; EG City of Haarlem 17—18 34.—. 16—17 29 14—15 11.—. 13—14 8.50: ER Moreno 1914 op 44 18-'4l9J4 31.50, 17>4—18J4 22.50, 13—15 8.50, 12—14 8.50: EG Yellow Ham mer 16 24.—, 15—17 22.—. IS—15 10.50, 12—14 10 10—12 6.25; EB King or the Blue 19-op 34.—. 18-op 31—, 17—18 27.50 16—17 22.50, 15—16 19.50, 12—14 8.50: EB Marie 20-op 41.19-op 40.1819 32.EB Dr. Liebcr 19-op 40.1819 39— 10—17 18.50. 15—16 15.—. 14—15 14.1214 8.50: ER Gen. Fclissicr 18-op 31.—, 16-op 18 50. 15—16 15.50. 14—15 14 50, 1214 8.ER Panama 19-op 28. 18-op 27.—. 17 20.50, 12—14 10 50: EW Grande Blanche 18—19 20.50; EG City of Haarlem 15—1C 16.50, 14—15 15 50. 13— 14 10.EW Arentino Arendse 14—16 12.50. 1214 8.50; EG Prins Hendrik 1G 24.50.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7