INGEZONDEN MEDEOEELING voor a Bi] Scheren géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROl 12952 bank, waarom dan niet in hooger beroep gegaan? Aangenomen mag worden, dat de recht bank een onpartijdige uitspraak heeft ge daan. Do afloop van het proces is voor 'Etniah niet prettig, maar dit is het risico van elk proces. 'Alle aangevoerde argu menten kunnen hieraan niets veranderen. Voor 't geval niet de gemeente, maar ©cn particulier de gedaagde zou zijn ge weest, zou dan ook Etman een dergelijk verzoek tot do tegenpartij hebben gericht? Hot verzoek werd zonder bespreking af gewezen. Namens de commissie voor verbetering Van woningtoestanden was een schrijven ingekomen, waarin aangedrongen wordt in de eerstvolgende raadsvergadering zich uit te spreken over de conclusies in het rapport der commissie over de woningtoe standen neergelegd. Naar aanleiding van dit schrijven ver wijzen B. en W. naar het verslag van den gemeenteraad van 11 Oct. 1926, waarbij z. h. st. de voorstellen van B. en W. inzake het rapport der Raadscommissie zijn aan genomen. Dc heer Admiraal, lid der commissie, zegt, dat met den bouw van tien wonin gen natuurlijk niet in de woningnood is voorzien. De voorz. zegt, dat B. en W. het volkomen met de commissie eens zijn. Te Noordwijk aan Zee is naar gelegenheid uitgezien, maar de grondprijzen zijn daar hooger dan te Noordwijk-Binnen. De heer v. Nes zegt, dat de woningnood groot is. Er is een direct gebrek van 77 ■woningen (er zijn 39 dubbel-woningen en 38 welke onbewoonbaar verklaard dienen te worden). Een 93 woningen moeten nood zakelijk verbeterd worden. Wanneer het gemeentebestuur op dezen weg doorgaat, komt men in jaren niet uit de nood. De commissie wil een bespreking van haar rapport, waarin o.a. besproken wordt de aankoop van het geheele terrein van „Pa trimonium". De voorz. wil een voorzichtige politiek blijven volgen; de bouw der 10 woningen is een succes geweest en in die richting .willen B. en W. voortgaan. Op voorstel van den heer v. d. Wiel zal deze zaak verder in geheime zitting wor den behandeld. Tot lid der plaatselijke schoolcommis sie in de vacature van mej. Brunings wordt benoemd de heer R. Klundor, hoofd der Openbare School te Noordwijk aan Zee. Aan den vaagmeester, den heer C. B. van den IJss*l wordt eervol ontslag ver leend als waagmeester en in zijn plaats benoemd de heer H. W. L. Koudijs op eene bclooning van f 75.'s jaars. Aan G. Steenvoorden, bloemkweeker alhier, word een strookje grond verkocht ter grootte van ongeveer één centiare voor den prijs van f2.50 en een strook grond ter grootte van 13 c.A. voor den prijs van f27.50. Deze aankoop geschiedt ten behoeve van de reconstructie van den Hcerenweg. Goedgekeurd werd een vermindering van den omvang van het onderwijs aan de O. L. School te Noordwijk-Binnen. In overeenstemming met den Inspecteur van het L. O. is besloten het leerplan zoodanig te wijzigen, dat de afd. Ulo (Fransch, Duitsch, Engelsch en Wiskunde) vervalt. Doze vermindering van het onderwijs, welke door de wet wordt vereischt, gaat in 1 Mei 1927. Hot punt: Bouwen darmenwasscherij bij noodslachtplaats werd tot de volgende vergadering aangehouden. In do laatste vergadering hebben B. en iW. voorgesteld in beginsel te besluiten tot invoering eener straatbelasting, ten einde daarin een aequivalent te vinden voor de verminderde opbrengst van de gemeente lijke opcenten van de Personeele Belas ting als een gevolg van de laatste wijzi ging der Wet op genoemde belasting. Men meende deze vermindering van op brengst op f 10.000 k f 15.000 te mogen taxceren. Thans blijkt, dat deze vermin dering door de Rijksbelastingadministra tie wordt getaxeerd op pl.m. f5000. In verband met de gunstige resultaten van het gasbedrijf over 1926 stellen B. en iW. voor thans nog niet over te gaan tot invoering ©ener straatbelasting. In do laatste gehouden vergadering be- eloot de Raad in principe over te gaan tot de invoering van huur-installaties voor de levering van rIcctrïsche stroom. B. en W. bieden de Raad thans aan een uitgewerkt plan, waarvoor het destijds door do heeren v. d. Niet en Meyer ingediende voorstel als basis is gekozen. B. en W. stellen ech ter eenige wijzigingen voor. In de eerste plaats hebben zij het aan leggen van huurleidingen beperkt tot per- ceelen met een huurwaarde van f 260. per jaar of minder. Zij zijn hierbij van de veronderstelling uitgegaan dat de moge lijkheid tot verkrijgen eener huurleiding alleen geopend dient te worden voor de minder gesitueerden. Bovendien hebben zij deze beperking nog verder uitgestrekt, n.l. dat nimmer voor meer dan 1 aan den zelfden persoon toebehoorend perceel door ©n voor rekening der gemeente een bin nenleiding aangelegd wordt. Werd deze laatste beperking niet opgenomen, dan Zou een huiseigenaar voor verschillende perceelon voor rekening der gemeente een huurleiding kunnen laten aanleggen, het geen zij niet wenschelijk vinden. Voorts hebben B. en Wl gemeend, heb aanleggen .van huurinstallaties met in- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zondag 21 Aug. Hilversum 10G0 M. 10.V.P.R.O.-uilzending uit de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. 12.301.30 De nieuwste gramofoon- muziek (N. O. V.). 1.302.Lezing door mr. A. N. Ni- colspyer, over: De collectieve arbeidsover eenkomst. 2.15 Uitzending uit de Princosse Schouw burg te Den Haag. „Das Dreimaderlhaus", zangspel in 3 bedr. van Willner en Rei- chert. Muziek van F. Schubert. Regie Fr. Hirsch. Dirigent: Willi Libiczowski. Franz Schubert, Paul Harden. Baron Schnober, dichter, Albert May. Moriz von Schwind, kunstschilder, Willy Zirbel. Kupelwieser, teekenaar. M. Laske. Johann Michael Vogl, Hofoperazanger, Kurt Heide. Graaf Scharntorff, Deenscho gezant, Walter Trie bel. Christian Tschöll, Meester-glazenma- ker a. h. Hof, Fr. Hirsch. Marie Tschöll, zijn vrouw, Jula Ri'lo. Hederl en Hannerl, hun dochters, resp. Carla Carlsen, Else Kramer cn Friedel Dotza. Giuditta Grisi, zangeres a. h. Hoftheater, Mimi Gyones. Andreas Bruneder, meester-zadelmaker, Herbert Weissbach. De le acte speelt voor het huis van Schubert, de 2de in een sa lon bij Tschöll en de 3de acte voor een palisseriewinkel. Het stuk speelt in Wee- nen omstreeks 1826. 6.Dienst in de Ned. Geref. Kerk te Zandvoort. 8.Persber. en sportuitslagen. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o.l.v. Prof. Georg Schneevoigt. Daventry 1600 M. ©n Londen 361 M. 3.50 Concert. De militaire band. 5.35 Gedichtenvoorlezing door Mich. Sadleir. 5.50—6.20 Kinder-studie-kerkdienst. 8.20 Dienst in de St. Andrew's Parish- kerk. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 „Vesper-muziek". Orkest en H. Macklin-tenor. De Wireless Singers. 11.05 Epiloog. „R a d i o-P a r i s'' 1750 M. 12.201.05 Gewijde muziek en preek. 1052.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. De Homonyme Jazz. 8.5011.20 Concert. Orkest, Dansmuziek Langenberg 469 M., Dortmund 283 M. en Münster 242 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 12.301.10 Declamaties door Gerd Fricke. I.202.50 Concert. Politiekapel. 5.506.50 Orkestconcert. 8.35 „De vroolijke vrouwtjes van Wind sor", kom. opera in 3 acten van Nicolai. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. B e r 1 ij n 484 en 566 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenconcert- II.501.10 Orkestconcert. 5.206.50 Orkestconcert. 8.50 Uit de operettes van Leo Fall en do opera's van Lortzing. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg 395 M. 7.508.20 Vroegconcert. 9.35 Neder-Duitsch morgenconcert. 11.50 Opcnluchtconcert. 1.25 Concert. 3.20 Vroolijk concert. 5.50 Dansmuziek. 8.2011.10 „Die weisze Dame", kom. opera, Boieldieu. Dansmuziek. Brussel 509 M. 3.205.20 Klassiek-concert. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Kursaalconcert. 10.5011.20 Dansmuziek. Programma's voor Maandag 22 Aug. Hilversum 1060 M. 12.Politieber. 12.352.Lunchmuziek door het Tria- non-trio. S. Sjouwerman, viool. J. de Jong, cello. H. Ryff, piano. 4.405.55 Kinderuurtjo door Mevr. Ant. v. Dijk. 6.8.Concert door het A.N.R.O.-or- kest. Gustaaf de Loor, heldentenoor v. d. opera te Düsseldorf. Egb. Veen a. d. vleu gel. 7 45 Politieber. 8.10 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Volksconcert door het Re sidentie-orkest o.l.v. Ignaz Neumark. In de pauze een lezing door den heer Maarten, over: Het middenstandscon- gres. 10.15 Nieuwsber. 10.5012.Dansmuziek van het Pa- vilioen Riche te Zandvoort. Teddy Staves and his band. (van 10.5011.20). Daventry 1600 M. en Londen 361 M. 12.20 Daventrykwartet en solisten (bari ton, piano). I.202.20 Orgelconcert. 3.20 Orkestconcert. 4.10 M. Ramsay, mezzo-sopraan. 4.22 Orkestconcert. 4.50 Duetten voor sopraan en bariton. 5.20 Huishoudpraatje, 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.45 Radiobulletin. 7.05 Daventrykwartet. 7.20 Dram. critiek. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.50 Variété. 8.20 Concert Symphonie-orkest o.l.v. Sir H. J. Wood. 9.50 Weerber., nieuws. 10.05 (Vervolg) Concert. 10.50 Nieuwsber. 10.55 Lezing: The King's English county of Berks. II.1011.20 Variété. „R a d i o-P a r i s'' 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.5010.50 Fragmenten uit een opera- comique Orkest, koor en solisten. Langenberg 469 M., Münster 2 4 2 M., en Dortmund 2 8 3. M. I.302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.359.20 Westfaalsch concert. II.1012.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 „Die Heide". R. Stobawa, declama tie. Radio-koor. Daarna concert. Brussel 509 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 9.2010.20 Dansmuziek. Hamburg 395 M. 4.35 Charles de Coster-Herdenking. 5.20 Gedichten'en liedjes bij de luit. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert 8.2011.10 Strauss-muziek. K. R. O.-programma voor Dinsdagavond. 8.10 R.-K. Radio-avond. Het K. R. O.- symphonie-orkest o.l.v. Martin van der Ende. Spreker: Pater Th. B. ten Have C.S.S.R., leeraar, moderator van de Phi- losophische-Apologetische Studiekring te Roozendaal en 's-Hertogenbosch. la. Flo- rentiner Marsch, Fucik. b. Ouverture „Der Galif von Bagdad", Boieldieu. 2. Rede van Pater ten Have, over: De Gods dienst als bijzondere cisch van den mo dernen tijd. 3. Heinzelmanchens Waclit- parade (karakterstuk), Noach. 4. Quand l'amour meurt (wals), Crémieux. 5. Ouver ture „Alessandro Stradella", Flolow. 6. Ave Verum Corpus, Mozart. 7. Faust, Operafantasie le deel, Gounod. 8. Je veux mourir (melodie), Tosti. 9. Ouverture „Titus", Mozart. 10. Alte Kameraden, Tciko. DE K. R. O. Mededeelingen. Het. wordt zoo zachtjes aan tijd om aan onze katholieke luisteraars een en ander mede te deelen over onze plannen bij de in gebruikname van den gemeenschappe- lijken zender. Wij zullen uitzenden den Dinsdag-. Za terdag- en Zondagavond. Hoe laat of liever hoe vroeg wij zullen beginnen, staat nog niet vast. Wat de Zondag betreft zeker na de morgen-kerkdiensten tot aan den avond-kerkdienst, en daarna. Vervol gens zal er iedere week een kinder-, vrouw- en ziekenuurtje zijn. Voor bet eerste zijn wij geslaagd. Het wordt ver zorgd door Mej. Ria Mulder uit den Haag die beschikt over diploma kinderverzor ging en kinderopvoeding en door don heer Jac. J. Suerinck uit Haarlem, ver zorger van de kinderrubriek van „Do Morgen'', bekend onder den naam van „Oom Frederik". Het kinderuurtje wordt dus niet door één persoon, maar door twee verzorgd, dame en heer, omdat wij meenen, dat dit van paedagogisch stand punt beschouwd beter aan het doel zal beantwoorden. Over vrouw- en ziekenuurtje zijn wij nog in onderrandeling. Voorloopig kun nen wij als vaststaande opgeven: een cursus in Kerklatijn, dien wij een nood zakelijk vcreisckte vinden voor onze koor zangers en voor allen* die de Kerkelijke liturgie lief hebben. Dan een cursus in het Gregoriaansch, welke door de St. Gregorius-Vereeniging zal gegeven worden en o.i. niet weinig zal bijdragen tot de kennis van dezen heerlijken zang en van zelf daardoor lot hetero waardeering en beoefening. Nog meer cursussen zijn in behandeling maar wij achten het niet dienstig daar over nu reeds inlichtingen te verstrekken. Vervolgens kunnen wij onze luisteraars een en ander berichten over de muziek. Bij het symphonie-orkest onder lei ding van den heer Martin van den Ende, het K. R. O.-kwartet, dat zijn voorname diensten zal blijven praesteeren, het Trio- Gaillard, dat met groote virtuositeit zijn muziekavonden blijft geven, hebben wij een overeenkomst gesloten met een trio voor lichte opgewekte muziek, bestaande uit do heeren W. J. Laghuvritz, viool, Ben Pelzer, cello, en F. J. Bossart, piano, zoo dat wij voor de lichtere muziek ons sym phonie-orkest en dit laatste trio rullen benutten, en voor de meer klassieke avon den èn K. R. O.-kwartet èn het trio- Gaillard kunnen laten optreden. Ten slotte hebben wij als leider van ge heel het muzikale gedeelte* waaronder dus vallen alle muzikale programma's, mogelijke uitvoering van opera's en ope- retten, aangesteld den heer Jules Moes, den bekenden concert- en operazanger en hoofdleer aar aan liet muziekconservato- riom te Rotterdam, tot wien in de toe komst allen zich te vervoegen hebben, die op muzikaal gebied (uitgezonderd de ker kelijke muziek, die geheel aan de St. Gre- gorius-Vereen. wordt toevertrouwd) aan onze katholieke radio hun medewerking zullen verleenen. Waarom wij deze mededeelingen doen? Om de duizenden Kaholieken, die op het oogenblik nog niet i angesloten zijn bij den K R. 0. duidelijk te maken, dat zij in hun houding (de kat uit den boom kijken) niet langer mogen volhouden. Want geen vrees behoeft te bestaan dat de K R. O. niet zal trachten aan alle re delijke eischen te voldoen, en geen en kele reden is op dit oogenblik al nog af doende om de zoo noodig finantieele hulp achter le houden. Maar ook wij willen onze trouwe leden, die het grootste getal uitmaken, cok nu reeds het doorslaand bewijs geven, dat wij niet stil zitten en alles beproeven, wat mogelijk is om onze uitzending te maken tot ééne, die bij geen enkele andere be hoeft achter te staan. Spoedig komt er nog meer nieuws. Nog wat geduld. Denkt alleen maar aan ons adres Heerengracht 46., Amsterdam en aan ons gironummer 49744. Secretariaat v. d. K. R. O. BESCHOUWINGEN OVER WEERSTANDVERSTERKING. Hoewel ik al meerdere r.rtikelen over weerstandversterking in deze rubriek ge schreven heb zijn er nog punten onbe sproken gebleven, welke in dit artikel be handeld zullen worden. Het komt bij een verkeerde combinatie van scheidingscondensator, anode- en lek- weerstand voordat de versterking der lagere frequenties niet aan de verwachtingen vol doet. De oorzaak hiervan ligt in het feit (lat de signalen in den plaatkring van de detectorlamp eerst de scheidingsconden sator moeten passeeren alsvorens op 't roosterf van de versterkingslamp te ko men. De weerstand die deze condensator biedt aan de hoorbare frequenties is direct afhankelijk van de frequentie van do stroompjes. In serie met den scheidingscondensa tor staat de roosterlekweerstand en voor een onvervormde versterking van de la gere frequenties moet de waarde van den echeidingscondensaton zoodanig gekomen worden dat het spanningsverlies hierop zeer gering is. De volle spanning van den anodeweerstand wordt dan op het rooster van de versterkingslamp gebracht. Nu hangt de waarde van den roosterlekweer stand weer af van den anodeweerstand, die niet critisch is en twee tot vier keer zoo groot kan zijn als de anodeweerstand. De gebruikte lekweerstanden loopen uiteen; van Va tot 10 Megohm en de anodeweer standen van i tot 5 Megohm. Nu moet voor den scheidingscondensator een aan passend© waarde bepaald worden. In hoe verre is een vermindering in versterking van de lage re frequenties toelaatbaar? Velen zeggen 10 bij een frequentie van 50, d. w. z. dat de versterking van een toon van 50 trillingen vergeleken bij een toon van 1000 trillingen zich verhouden zal als 9 tot 10. Proeven hebben echter aan getoond dat men zonder veel afbreuk te doen aan bet geluid wel terug kan gaan tot 80 en 70 pet. bij een frequentie van 50. Veel hangt af van den gebruikten luidspreker; hoe beter deze is, hoe meer volkomen de versterking ook moet zijn. De lezer mort zulks voor zich zelf uit- maken en in onderstaande drie tabellen kan hij de juiste waarde van den schei- dingscondensator bepalen bij een bepaal den roosterlekweerstand voor een verster king van 70, 80 en 90 pet. van het maxi mum bij een frequentie van 50. In de eerste tabel b.v. zien we dat da lezer die voldaan is met 70 pet. van de volle versterking bij 50 trillingen een scheidingscondensator van 1500 c.M. moet gebruiken als zijn roosterlekweerstand 2 Megohm is. In tabel 3 wordt de waarde aangegeven voor 90 pet. van de volle ver sterking bij een frequentie van 50 en moet de condensator 3300 C. M. (3003500 C. M. practisch genomen) zijn bij een. roosterlekwaarde v<*n 2 Megohm. De min der goede ervaringen welke velen met weerstandversterking hebben wordt in hoofdzaak veroorzaakt door een onjuiste combinatie of door 't gebruik van goed koop materiaal. Do hierop aangegeven waarden kloppen gewoonlijk niet met de werkelijke waarden. Het beste materiaal moet hiervoor gebruikt worden. Tabel 1. 70 van de volle versterking hij een frequentie van 50. Scheidingscondens. Roosterlekweerst. 600 c.M. 5 Megohm. 1500 c.M. 2 Megohm. 3000 c.M. 1 Megohm. 6000 c.M. i Megohm. Tabel 2. 80 ven de volle versterking bij een frequentie van 50. Scheidingscondens. Roosterlekweerst. 850 c.M. 5 Megohm. 2100 c.M. 2 Megohm. 4250 c.M. 1 Megohm. 8500 c.M. i Megohm. Tabel 3. 90 r<t van de Tolle versterking bij een frequentie van 50. Scheidirgscondens. Roosterlekweerst. 1300 c.M. 5 Megohm. 3300 c.M. 2 Megohm. 6600 c.M. 1 Megohm. 13000 c.M. 3 Megohm. Een speciale boodschap voor Australië. Door Philips te Eindhoven, uitgezonden. Ter gelegenheid van een speciale uit zending voor Australië leeft een vertegen woordiger van den High Commissioner for Australia te Londen, die speciaal voor dit doel per vliegtuig naar ons land was gekomen, voor de microfoon van den Phi- lipszender een begroetingsrede van den High Commisioner voorgelezen. Blijkens inmiddels ontvangen telegrafisch bericht uit Australië is de rede daar uitstekend verstaan. I.E.M.C.O. RADIO Mare 70 - LEIDEN - Tel. 1118 HET ADRES COMPLETE RADIO-TOESTELLEN achtneming van bovenvermelde beperkin gen, alleen mogelijk te maken voor per- ceelen bestaande bij het inwerking tre den van het besluit. Bij nieuwbouw dient door belanghebbenden rekening te worden gehouden met de kosten van aanleg eener binnenleiding, welke kosten in verhou ding tot do bouwsom, gering zijn te noe men. De heer v. d. Wiel vindt het niet juist, dat bet „ter beoordeeling van B. en W." is, of in woonhuizen een huurleiding wordt aangelegd. B. en W. kunnen te streng oor- deelen. De voorz. zegt, dat toch verwacht mag worden, dat B. en W. redelijk handelen. Ook de heer v. Nes is tegen deze bepa ling, vooral waar deze verordening niet geheel is naar den zin van B. en W. De heer v. d. Wiel zou ook de huur- standaard willen wijzigen. Spr. wil do be paling maken volgens de personeele be lasting. Besloten wordt de grens te be palen op f260 plus den aanslag in de per soneele belasting. Met deze wijziging wordt de verorde ning goedgekeurd. In een vorige raadsvergadering besloot de Baad de zekerheidstelling van den Ontvanger te verhoogen en te brengen op f 16.000. Intusschen hebben Ged. Staten bezwaar tegen in Oct. 1913 vastgestelde regels gemaakt, en verzocht nieuwe regels vast te stellen en deze op te nemen in het raadsbesluit tot verhooging van het be drag der zekerheid. Aan het verzoek van Ged. Staten word voldaan. De destijds door de Baad ingestelde commissie om een onderzoek in te stellen naar de werking van het georganiseerd overleg in gelijksoortige gemeenten als Noordwijk en tevens een regeling voor een dergelijk instituut te ontwerpen, heeft een rapport ingediend. Door de commissie zijn in 14 verschillende gemeenten inlich tingen ingewonnen. Na ampele besprekingen en na gepleegd overleg met do organisaties, heeft de com missie gemeend te moeten voorstellen niet te besluiten tot invoering van het georga niseerd Overleg, zooals dat in verschillen de gemeenten bestaat, doch over te gaan tot het in 't leven roepen van een Raads- Commissie voor personeelsaangelegenhe den, waarin uitdrukkelijk het plegen van overleg met de organisaties is voorge schreven. Naar aanleiding van het bovenstaande stelt de Commissie voor: a. Over te gaan tot de instelling van een Baads-Commissic voor personeelsaangelegenheden; b. vast te stellen een verordening regelende do samenstelling en werkkring dier com missie; c. over te gaan tot de samenstel ling der Commissie. Ook B. en W. achten de door dc com missie voorgestelde oplossing de meest gewènschte. In de voorgestelde verorde ning wenschten zij echter eenige wijzigin gen aangebracht te zien. Do verordening wordt artikelsgewijze behandeld, tegelijk met de opmerkingen van B. en W. Men kon het niet eens wor den over de door B. en W. voorgestelde wijziging op art. 1, 2e alinea, om geen wethouder tot voorzitter te benoemen. De door B. en W. voorgestelde wijziging werd verworpen met 2 stemmen tegen. Ook tegen de eerste alinea van art. 3: „Alvorens de Commissie haar advies uit brengt, treedt zij in overleg met de be trokken ambtenaren- en werkliedenorga nisaties" hadden B. en W. bezwaar. Zij vonden dit veel te bindend. Het is oen vrij algemeen uitgemaakte zaak, zeggen B. en W., dat een vergadering zelf uit maakt of zij al dan niet voorlichting noo dig heeft. En welke organisatie moet ge hoord worden, wanneer een bepaalde zaak betreft een ambtenaar, die niet is georga niseerd De heer Meyer was er zeer op tegen, dit artikel le schrappen. Het behoorl, zei spr. tot het wezen van een dergelijke raadscommissie. De door B. en W. voor gestelde wijziging werd mot twee stera men voor (die van de heeren Liefferink en Balkenende) verworpen. Dc heer Caspcrs vroeg nog, wat onder „personeel" wordt verstaan, wordt ook de politie daaronder gerekend? Dc voorzit ter antwoordde slechts: ik houd mij aan de wet en liet zich niet verder uit. De verordening in haar geheel werd daarna z. h. st. goedgekeurd. Daarna kwam weer in behandeling het verzoek van den heer Puttelaar over toe lage uit de gemeentekas voor gegoven les uren. De heer v. Nes op wiens verzoek do zaak was uitgesteld, zeide, dat verschil lende onderwijzers lessen hebben gege ven, welke nooit gehonoreerd zijn. Maar de zaak is zoo ingewikeld, dat sommige onderwijzers het zelf niet meer kunnen uitpuzzlen. Het is gebeurd in 'n tijd, dat allerlei salarisregelingen door het Rijk zijn ingevoerd, dat is 6 jaar terug. Voor zoover men kon nagaan komt den heer v. Puttelaar nog lesgeld toe over de eerste 3 maanden van 1921 en voor de overige lesgelden moet hij zich wenden tot het schoolbestuur. De voorz. vindt het zoo eigenaardig, dat men na zes jaren untaekt nog een tegoed van oen paar honderd gulden te hebben. De heer v. Nes meent, dat de hoer v. Puttelaar herhaaldelijk bi] het schoolbe stuur heeft aangedrongen, maar deze heeft daaraan geen gevolg gegeven. Het thans ingekomen verzoek meer le be schouwen als een „noodschot" van den heer Puttelaar. Bij dc stemming over liet voorstel de vergoeding alsnog toe te kennen, staak ten de stemmen, zoodat het voorstel in de volgende vergadering weer ter sprake komt. Met het gemeentebestuur van Noord- wijkerhout waar dc O. L. School is op geheven werd een regeling aangogaan dc leerlingen dier school op de O. L. School te Noordwijk-Binnen te doen schoolgaan. De raad ging hierna in geheime zitting.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12