INGEZONDEN MEOEDEFMNG langs do „Route do la Corniche" rijden, pezc weg, die gedeeltelijk in de rotsen is uitgehouwen, volgt de kust der Middelland- echo Zee en daalt aan de eene zijde lood recht in zee af. Nabij Trayos hoorde de chauffeur het signaal van een anderen «ulo, die hem wilde inhalen. Daarom stuur de hij zijn wagen zoo dicht mogelijk naar den afgrond toe. om den andoren auto to laten passeeren. Maar plotseling zakte do weg onder de wielen van den auto weg en allen stortten van een hoogte van vijftig meter in zee. De chauffeur was op slag dood, terwijl de beide andere inzittenden ernstig werden gewond. Een motorboot moest worden uitgezet om hen te redden, daar de oever daar ter plaatse zoo steil is, dat men onmogelijk erlangs kan afdalen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ DUSSELDORP. Dertien personen gewond en iwee gedood. Uit Lennep wordt geseind, idat gisteren morgen nabij Deyenburg een autobus met 26 personen is verongelukt. Het voertuig ieed met groote snelheid in een bocht te gen een paal. Alle inzittenden werden uit de autobus geslingerd. Vijftien personen werden ernstig gewond; tweo van hen zijn reeds overleden. De autobus is totaal ver nield. Italiaansche motorschoener vergaan. Veertien opvarenden verdronken. De Parijsche bladen ontvangen een tele gram uit Savona (aan de golf van Genua), volgens welke de „Priamar" met veertien opvarenden in de Miiddellandsche Zee is gezonken. (De „Priamar" is een motorschoener van 838 bruto-registerton; het .schip was op weg van Genua naar Cagliari.). Hevige ontploffing in een machine-fabriek. Gisterenmiddag heeft in een machinefa briek te Darmstadt een ernstige ketelont ploffing plaats gehad. Het dak van de fa briek werd weggeslagen, steenen en bal ken vlogen meer dan 100 meter door de lucht. Do machinist werd ernstig gewond en overleed spoedig na aankomst in het ziekenhuis. Er zijn verscheidene gewonden. Noodlotige ontploffing te Montreal. Te Montreal heeft in een arbeiderswo ning een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor vijf personen zijn gedood en zes gewond. MEER DAN NEGENTIG AARDSCHOKKEN. Turkestan ernstig geteisterd. Tot heden 34 dooden en 72 gewonden. De aardbevingen in het Fargane-gebied in Turkestan duren voort. Tot dusver wer den meer dan negentig aardschokken ge teld. Te Namangan zijn alle gebouwen be schadigd; in het oude gedeelte der stad werden ongeveer vijfhonderd huizen ver nield. Ook de spoorwegbouwwerken, de bruggen en andere zware metselwerken werden beschadigd. Vier-en-dertig perso nen werden gedood en 72 gewond. Uit Sa- markand is een regeeringscommissie tot voorbereiding van het reddingswerk naar Namagan gezonden. EEN CYCLOON IN BELGIë. In Condroz. het landschap in Z. 0. Bel gië tusschen Maas, Ourthe en Lesse heeft een cycloon gewoed. Tal van huizen wer den van hun dak beroofd, vele hoornen ont worteld terwijl schade werd aangericht in boomgaarden en tuinen. Aanval op de gevangenis te Panama. lAcht dooden, vele gewonden. Gisteren deed te Panama een woeste me nigte een aanval op de gevangenis, waarin een man was gevlucht, die men wilde lyn chen. De menigte slaagde er niet in wapens te bemachtigen, doch maakte gebruik van stokken en steenen. Er zijn acht personen gedood en velen gewond. Zóo noodig zullen politieversterkingen uit de omliggende plaatsen worden gerequireerd. De Parijsche taxichauffeurs. Te veel buitenlanders. Het Parijsche gemeenteraadslid Fernand Laurent heeft een interpellatie ingediend inzake de steeds toenemende werkloosheid onder de taxi-chauffeurs te Parijs tenge volge van het aanwerven van buitenland- sche arbeidskrachten, en hij licht deze in terpellatie in het „Journal" nader toe. Hij wijst er op dat het autobesturen te Parijs te veel in handen van vreemdelin gen is. Het is welhaast een schandaal dat de bezoekers der hoofdstad worden rond gereden door lieden, die de.stad nauwelijks ken«en. Het aanwerven van buitenlandsche arbeidskrachten zou gerechtvaardigd kun nen zijn, wanneer er gebrek aan Fransche arbeidskrachten zou wezen. Doch dit is geenszins het geval. Volgens de statistiek van de Société des chauffeurs francais, welke 14.000 leden telt, waren er het vorig jaar ongeveer duizend werkloozen in het bedrijf. Op het oogenblik is dit aantal ateeds stijgend: eiken ochtend melden zich drie tot vierhonderd werkloozen aan. Daartegenover staat dat het plaatsing- bureau doorgaat met het voorthelpen van buitenlandsche chauffeurs, terwijl de Fran sche wet met de armen over elkaar staat ie wachten. De heer Fernand-Laurent zou willen dat de overheid strenger toezicht houdt op het binnenkomen van buitenlanjische arbeids krachten en de Fransche arbeiders vóór de buitenlanders zou laten gaan. Niet uit een oogpunt van eng nationalisme, maar ter bescherming van den Franschen arbeider. Nochtans meent hij dat tegenover de Rus sen van het oude regiem eenige conside ratie moet worden betracht. Zij zijn vroe gere hondgenooten, hebben in het leger van jfaangel gestreden voor een groote zaak en bun daden èienen niet te worden vergeten. Een dreigende bergstcrtïng. Gevaar voorde omgeving. Sinds jaren is door de deskundigen ge constateerd. dat de top van de Arbino, een berg bij Bellinzona in het kanton Ticino, (Zwitserland) langzaam begint over te hel len, zoodat het gevaar toeneemt, dat het bergplateau, bij verder doorscheuren als het ware van ide lager gelegen bergge- deelten, in het aangrenzende dal terecht komt. Als uitvloeisel van het jongste onder zoek heeft de regeering thans besloten tot ontruiming van een aantal omliggende dorpen. Dc beweging begint zoo zeer te versnellen, dat maandelijks de hergspleten, die telkens ontstaan en wijder worden, door deskundigen op last der regeering worden onderzocht. Het laatste rapport adviseert tot een algemeeno waarschu wing, terwijl het bestuur van het kanton Ticino wordt aangespoord, de aandacht van de spoorwegdirectie te vestigen op den gevaarlijken toestand. Wijlen de Kanaaltunnel. Pompstation en tunnelput worden gesloopt De Kanaal-tunnelplannen, waaraan eens zelfs reeds een begin van uitvoering was geworden, zijn thans zóó ter dege los gelaten, dat men aan Fransche zijde., aan de kust tegenover Dover, overgegaan is tot het opruimen van de laatste sporen van het voorbereidend werk. Sloopers zullen het roodsteenen pompstation, welbekend aan iederen bezoeker van Kaap Grisnez. tus schen Calais en Boulogne, neerhalen. Zij zullen den put, die leidt naar den 3 K M. langen tunnel, welke een kwart eeuw gele den onder het Kanaal was gehoord, vol storten. En het land waarop het pompsta tion van Sangatte was gebouwd, wordt ver kocht. Een schandelijke aanslag. Poging om een mijnlift te laten te pletter vallen. De mijnautoriteiten in het district Char leroi zoeken thans naar <den persoon of de personen, de schuldige(n) aan een laaghar tige misdaadpoging. Er is nl. dezer dagen een ijzeren staaf van 3 meter lengte en een gewicht van 75 pond in een schacht van de mijn Martinet hij Roux geworpen, juist toen een lift vol mijnwerkers naar hoven kwam. Had de staaf de lift werkelijk ge raakt dan ware een catastrofe zeker het gevolg geweest. Toen de liftkooi boven was aangekomen, verklaarden de" ermee vervoerde mijnwer kers dat de kooi door een vallend zwaar voorwerp even was geraakt, zonder dat echter schade was aangericht. Een onder zoek, hierna ingesteld, deed zien dat het zware voorwerp, de staaf in kwestie, op een watergoot was neergekomen en niet vender neergetuimeld. Het ding behoorde niet in de mijn thuis en is blijkbaar van een vuilnisbelt in den omtrek aangesleept. Een week geleden is een blok door dezelfde schacht neergekomen, en men dacht toen aan een ongeval. Gezien het tweede ge beuren is men echter geneigd, ook het eer ste geval aan misdadige hand toe te schrij ven. - Ongunstige oogst in Rusland. Financieele zorgen het gevolg. De algemeene oogslvooruitzichten in Sovjet-Rusland veroorzaken eenige bezorgd heid in Moskou, vooral in verband met het bericht uit verschillende deelen van het Wolga-gcbicd, waar do oogst volgens offi- cieele rapporten absoluut onbevredigend is. De tarwe-oogst is nog geringer dan de rogge-oogst en de totale opbrengst zal aan- zienlijk minder zijn dan in 1926. In een lange redevoering, welke Rykof een paar Jagen geleden te Moskou hield, heeft hij deze kwestie besproken. Hij geloofde, dat men het tekort van dit jaar zou kunnen goedmaken met de reserves, die in 1926 zijn gekweekt. De slechte oogst en de export-complica ties, welke het gevolg zijn van de breuk met Engeland, hebben meer dan gewone hegrootiDgs-moeilijkheden teweeggehrach t. Rykof wees er op, dat ofschoon de totale hegrootingsramingen voor 19271928 met 1011 pet gestegen zijn. groote sommen noodig zijn om uitbreiding te kunnen ge ven aan de militaire voorbereidingen. De plenaire zitting van den oppersten econo misch en raad, welke thans te Moskou plaats heeft, behandelt eveneens de moei lijkheden in de industrie en ten aanz:en van de hegrooting. De officieelo rapportour wees er op, dat men bij het maken van plannen voor het komende jaar, niet de noodzakelijkheid uit het oog moet verlie zen, dat kapitaal en arbeid geconcentreerd moeten worden op die takken van industrie, welke speciale militaire beteekenis henhen. "Wijnoogst in het Moezel-dal gedeeltelijk vernield. In het Moezeldal werd een deel van den wijnoogst idoor den hagel vernield. Een moord te Kaldenkirchen. In het Duitsche plaatsje Kaldenkirchen, bij Venlo, werd een meisje uit minnenijd door haar minnaar vermoord. Vlak hij hare woning sloeg deze haar plotseling met een zwaar stuk hout tegen het hoofd en mishandelde haar vervolgens op' ont zettende wijze. De dader is gearresteerd. Sabotage op een spoorlijn. Dt politie te Versailles is druk bezig te zoeken naar eenige individuen, die zich een dezer nachten aan sabotage op de spoorlijn Parijs (Invalides)-Versailles heb ben schuldig gemaakt. Om óén uur 's nachts werd de stationchef te Versailles n.l. gewaarschuwd dat de telefonische ver bindingen waren verbroken en dat de toe stellen voor het melden van treinen niet meer werkten. Hij begaf zich op de lijn en stelde vast dat in de nabijheid van Porckefontaine vijf kabels van zes draden elk waren doorgesneden en vernield. Het euvel kon onmiddellijk worden her steld. Nederlandsch Oost-Indië Geneeskundige hoogèschoo). De openings-plecktigheid. Aneta seint uit Batavia: De Genees kundige Hoogeschool is gisteren geopend onder zeer groote belangstelling van do medische wereld. Alle autoriteiten en de consuls waren aanwezig. De directeur van Onderwijs, de heer Hardeman, hield een korto inleiding, waar na prof. Boekc een redevoering uitsprak. De gouverneur-generaal verrichtte de openings-plechtigheid, die bestond uit de onthulling van een gedenksteen. Z.Exc. wees er op, dat hij vroeger sceptisch te genover de mogelijkheid van de opening eener medische hoogeschool -had gestaan. Z.Exc. huldigde, dr. Roll, den oud-direc teur van de S.T.O.V.I.A., en deelde mede, dat prof. Kucnen, voorzitter van de com missie van voorbereiding van de hooge school, benoemd zou worden tot ridder van den Ned. Leeuw. De G.-G. sprak ver volgens een waarschuwend woord tot de studenten en wees op de verplichting van de intcllectueelen om mede te werken aan een rustige ontwikkeling van het land. De naam „intellectueel" is een eere-naam, die.alleen verplichtingen oplegt.. Indië heeft ook buiten de ambtelijke wereld dringend behoefte aan voorgan gers, die heseffen, dat do weg omhoog alleen afgelegd kan worden met geduld en voorzichtig overleg, en met het aan vaarden van samenwerking met de Ned. leiding. Prof. De Vos, van de Technische Hoo geschool, en prof. Van Kan, van de Rechts hoogeschool, boden hierna hun gelukwen- sclien aan. SPORT VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Jaarvergadering Technische Sectie. Te Utrecht werd Zondag de vergadering gehouden van de Technische Sectie van dc 11. K. Federatie, onder leiding van den heer H. N. Smits. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De begrooting voor 19271928, sluitende met een bedrag van f 3G00 in ontvangsten en uitgaven, vroeg geen bespreking. Bij de bestuursverkiezing zijn bij enkele candidaatstelling gekozen de heeren R. J. de Grood, voor Den Bosch; J. Stuf kens, voor Utrecht; in de vacature Hackelmans is gekozen de heer A. v. Workum, te Heer len, terwijl na stemming het aftredende lid W. Goorse werd herkozen. Daarna werden allereerst aan de orde gesteld eenige reglements-wijzigingen, voorgesteld door het bestuur, welke, ge deeltelijk gewijzigd, werden goedgekeurd. Bij de ingediende voorstellen was aller eerst een voorstel van de Vereeniging Utrechtenaren, bedoelende dat het Tech nische bestuur geen besluiten zal nemen betreffende misdragingen van spelers, sta ken van wedstrijden, enz., alvorens de di rect betrokkene en belanghebbende par tijen te hebben gehoord. Dc afgevaardigde van Utrechtenaren licht het voorstel toe. De voorzitter heeft geen bezwaar tegen 't voorste], mits de zinsnede: „en ook be langhebbende", wordt geschrapt. Na bespreking werd het voorstel aldus aangenomen. Een voorstel van het bestuurslid der R. Iv. Federatie, den heer G. Kruijver: „Do vergadering besluite art. 71 H. R. zoo op te vatten, dat afgevaardigden, mits be hoorlijk gevolmachtigd door een vereeni ging, deel uitmakend van de technische sectie, recht hebben als zoodanig in deze vergadering op te treden, ook al zijn zij persoonlijk geen lid van die vereeniging" werd verworpen. Een ander voorstel van den heer G. Kruijver: „De vergadering betuige adhae- sie aan het voorstel, door ons ingediend voor de algemeene vergadering der R. K. Federatie, behelzende het benoemen van een spelregelcommissie", wordt voor ken nisgeving aangenomen. Door graaf Willem te Den Haag, was het volgende voorstel ingediend: „Den naam Overgangsklasse, waarmede do ver schillende afdeelingen in het Noorden, (Westen) en Oosten nog worden betiteld, te veranderen in een naam, gelijkluidend aan dien dér afdeelingen spelende in het Zuiden, t. w. eerste klasse". Toelichting: Het is gewenscht een ge- lijkluidendcn naam in te voeren, daar im mers overigens de hier bedoelde afdeelin gen der R. K. Federatie op één lijn worden gesteld, hetgeen o.a. hieruit blijkt, dat de kampioen der Overgangsklasse speelt te gen den kampioen der eerste klas in het Zuiden. Verder wordt in de uitvoerige toelichting gezegd, dat de oorspronkelijke bedoeling, waarmede deze naam werd ingevoerd, thans geheel is vervallen. Voorts heeft deze benaming het nadeel, dat de katholieke pers de overgangers niet gelijk behandelL als de eerste klassers, terwijl ze feitelijk gelijk zijn. Diverse gronden, om den naam Over gang te vervangen door eerste klas, wor den ten slotte aangevoerd. Het Technisch Bestuur wenscht geen ad vies to geven. Na besprekingen, waarbij het voor en tegen werd overwogen, werd het voorstel ten slotte verworpen. De vier voorloopige Olymp. voetbalteams. De voorloopige Olympische elftallen, zooals zij op de Zondagen 28 Aug en 4 Sept. a.s. te Rotterdam zullen uitkomen, zij, naar „dc Sportkroniek'' meldt, als volgt gekozen: Rood: Van der Mculen (HFG); Dénis (HBS), Van Kol (Ajax); Verlegh (NAG), Massy (Roermond), Van Heel (Feijen- oord); Elfring (Alcmaria), Smeets (HBS), W. Tap (ADO), Ghering (LONGA), Weber (Sparta). Wit: Quax (ADO); Haak (Stormvo gels), v. d. Zalm (VUG); Van Nus (Voor waarts),, v. Boxtel (NAG), Krom (RGH); Schipper (Heracles), Kools (NAG), Kluin (AGOVV), Volkers (Ajax), Brugman (RGH). Blauw: Thijssen (Stormvogels); Van Run (PSV), Stuvo (Enschedé); De Riddor (Sparta), Andriessen Jr. (Ajax), Schreurs (Roermond); Gerritsen (Blauw Wit), Ruisck (DFC), Bakkuijs (ZAG), Baron- drecht (Feijenoord), v. d. Berg (HFG). Groen: Do Boer (Ajax); Bul Jr. (Feijenoord), v. d. Pol (NAG); Geutskens (RCH), Vis (HVV), Van Leersum (VUG); Lommen (Roermond), Koonings (Feijenoord), Bogerman (VIOS), G. Tap (ADO), Van Gelder (VUC). MOTORRIJDEN. Motor-zesdaagsche in Engeland. Uit Ambleside wordt aan de „Tel." ge meld: Gisteren viel er wat minder regen dan de vorige dagen, doch de waterplas sen zijn nog niet verdwenen zoodat de uo- torrijders dikwijls door stukken moeras moeten rijden. De wegen blijven zwaar en glibberig. Dit was oorzaak, dat Durlage moest uitvallen. De overige rijders van het Hol- landsche team zijn nog in do raco en ma ken het de omstandigheden in aanmer king genomen zeer goed. Op de Hom ster non-stop-klim werd evenwel door Moose, Klijsen en Van Marle gestopt. De strafpunten van den eerstendag (Maandag) werden als volgt over ons team verdeeld: Van Marle 4; Klijsen 4; Van Kooten 2; Smit één; Burlage 30; Van der Veen 17; Moos 2, Lamberts Hurrel- brink 28; Van Twist 22. De stand der teams luidt thans: Holland: eerste 5, tweede 54, derde 51 strafpunten. Engeland: eerste 61, tweede (dames) 0 strafpunten. Zweden: 26 strafpunten. Denemarken: 12 strafpunten. Duilschland: 46 strafpunten. Negen Engclsclie rijders zijn reeds uit gevallen. POSTDUIVEN. „De Gevleugelde Vrienden'' (Alphen). Wedvlucht vanaf Mons (België), af stand 192 K.M. De duiven bereikten hun hokken als volgt: 1, 2, 3, 4, 5 P. G. Bor- gers resp. 3.03.16, 3.04.12, 3.09.59, 3.10.23 3.12.16; 6. B. Bauer 3.12.16, 7. P. G. Bor- gers 3.14.04, 8, 9, 10, 11 Gebrs. Mens, resp. 3.1420, 3.14.57, 3.20.30, 3.20.38. Zaterdag a.s. wedvlucht vanaf Ghimay, waaraan verbonden een Bondsvlucht en tevens een Derby vlucht. LUCHTVAART VAN CALIFORNIE NAAR HAWAÏ. Negen vliegtuigen gestart. Reeds een slachtoffer gevallen. Negen vliegtuigen, waarvan één met een vrouwelijke passagier, namen gisteren deel aan een vlucht van Oakland in Gali- fornië naar Hawai. Voor deze vlucht zijn twee prijzen beschikbaar gesteld, óén van 25.000 en óén van 10.000 dollar, door Ja mes Dole, den „ananas-koning" van Ho- noloeloe. Men verwacht dat do vliegers 22 uur noodig bobben voor hot parcours van bijna 4000 K.M. Naar de „United Press" meldt, is een der vliegtuigen kort na deopstijging neer gestort en verpletterd. Er zijn geen slacht offers te betreuren. GEVAARLJK SPEL. De mislukte Transatlantische vliegtocht. De mislukking van den vliegtocht der heide Junkërsmachines, na do allerdroe vigste geschiedenis van de vlucht van Co i en Nungesser, doet de vraag rijzen, of bij deze vliegplannen wel voldoende overwo gen wordt, welke gevaren de mannen loo- pen, cl ie dergc iihe tochten ondernemen, schrijft het „Tlbld.". Het is geen toeval, dat do vlucht van Lindbergh, van Chamberlain en min of meer ook die van Byrd, geslaagd zijn. Dc heersclioudo windrichting over den^Oceaan maakt den afstand Now-YorkEuropa (pl.m. 5800 K.M.) in omgekeerde richting feile'ijk een 600 K.M. langer. Maar ook al blijkt uit de duurrecords, dat men dien afstand wel overvliegen kan, als de motoren, het kompas enz. in orde blijven, dan is het nog do vraag, of bij de neiging der vliegers in verschillende landen elkaar vóór te zijn, niet wat licht vaardig wordt te werk gegaan. Wij hegrijpen volkomen de nationaal- sportievo neiging geen ander voor te laten komen. Wij kunnen die zelfs waardeeren. Het is ons duidelijk bovendien, dat een sportief succes voor den bouwer van het toestel, waarmede het behaald wordt, een belang van beteekenis vertegenwoordigt, maar de prijs van enkele menschenlevens is naar onze meening daarvoor voel te hoog. Dat meenen wij te moeten zeggen, ondanks het feit, dat ook in een Neder- landsclie fabriek twee toestellen in aan bouw zijn voor Transatlantische vluchten. Dat geldt te meer en te eer, omdat er nog luchtvaartdeskundigen van den eer sten rang zijn, die ernstig betwijfelen, of Transatlantische vluchten iets meer belo ven te worden dan sportieve daden van een enkeling. Is deze opvatting juist, dan zouden deze vluchten anders dan ten aanzien van dc verbinding met Indië in afzien- baren tijd geen vcrkecrsholang dienen, om dat zo vooralsnog geen directe voor bereiding kunnen zijn van regc'matige verbindingen door de lucht. Ilct is met de vliegers der Junkers- vliegtuigcn gelukkig nog goed afgeloopen. Hel is een praestatie op zichzelf, die do „Bremen" heeft te zien gegeven en hot pleit voor het gezond verstand en den ze de! ijken moed van den bestuurder, dat hij tijdig heeft ingezien, niet te mogen door vliegen en dus terugkeerde. Een schip op 't strand is een baken in zee. De Duitsche mislukking is een ern stige waarschuwing voor de anderen, die soortgelijke plannen hebben om de vraag ernstig te overwegen, of de tijd voor dezen wedkamp reeds gekomen is. Doorzitten n II Dili Stuhloopen rUilUL 5343 Geen nieuwe vlucht binnenkort. Gisteren hebben to Dessau besprekin gen plaats gehad tusschen Prof. Junker met de loidcrs van dc Junker-fahricken, en de bemanningen van do „Bremen" en de „Europa". Het resultaat van dezo bespreking was, dat binnenkort geen nieu we Oceaan-vluchten met Junkervliegtuigon zijn to venvachten. Ook wanneer de weers omstandigheden gunstig zullen worden, zal binnenkort geen nieuwo start plaats vinden. Of nog voor het intreden van den win ter een nieuwe poging zal worden onder nomen zal van het verdere verloop der be sprekingen afhangen. De directie van do Junkcrfabrieken is van meening, dat do tocht van de „Bremen" bewezen heeft, dat het toestel geschikt is voor een vlucht over den, Oceaan. Do directio zou zich evenwel niet laten beinvloeden door andore pogingen naar Amerika te vliegen. Prof. Junker ver klaarde bij de besprekingen, dat het hem in de eerste plaats te doen is de techni sche, economische en practischo ontwikke ling van do luchtvaart te bevorderen. VLUCHTEN VAN VAN LEAR BLACK. Do „N. Crt." meldt, dat Geysendorffer met den heer Van Lear Black nog ver schillende vluchten onderneemt. Heden zouden zo naar Biarritz gaan Vandaar weer naar Londen en van Londen naar Kopenhagen, Stockholm en Oslo. Van daar weer naar Londen en dan hoopt Geysendorfer er een paar weekjes vacan- tie uit te slaan, om die rustig met zijn vrouw in Denemarken door te brengen. Den 24stcn September gaat hij met den Amerikaan naar Venetië, om daar de vliog wedstrijden om de Schneider Cup hij to wonen. Men weet, dat dezo wedstrijd ver loden jaar in Amerika plaats had en dat toen Italië won, Na liet bezoek aan Venetië komt het Amerikaansche snoepreisje, door den heer Van Lear Black piloten en mecanicien aangeboden. Tegen Januari mogen we den heer Van Lear Black in ons land terug verwachten, om dan weer een grooten vliegtocht te on dernemen, waarvoor Geysendorffer het plan nog moet opmaken Waarheen liet zijn zal, ligt nog in den schoot der goden. 't Schijnt den heer Van Lear Black hier zoo goed te bevallen, aldus de„N. Cl." dat hij zich wel eens heeft laten ontva'len, er over te denken, ons land tot woon plaats te kiezen. Het eindeloos geharrewar LevineDrouhin. Propeller-reparatie met hamerslagen. Hel wil tusschen Levine en Drouhin nog maar altijd niet boteren. Naar gemeld, kwam laatstgenoemde de zer dagen tot de ontdekking, dat een der bladen van do schroef een weinig verho gen was en men fluisterde in dit verhand reeds van kwaadwilligheid. Thans zijn Zaterdag tegen middernacht, zoo meldt do „Echo de Paris", p'otseling Levine en diens compagnon Carisi, vergezeld door vier Amerikaansche journalisten en een dame, do schroef van de „Miss Colum bia" komen inspccleeren. Inderdaad con stateerden zij oen afwijking van zoowat twee centimeter cn het gezcschap achtte het oirbaar, den propeller met hamer slagen to bewerken, ten einde het gebrek te verhepen. Het gerucht wil ovenwe', dat deze even onverwachte als middernachte lijke „reparatie" minder gelukkig is ge slaagd. Aan den anderen kant heeft Drouhin, die ongerust is over den goeden staat van zijn motor, een proefvucht gcëischt. Na voortdurend geharrewar zijn ds heide „vlicgmakkors" Levine cn Drouhin ten slotte overeengekomen, zich tot een Fransch mecanicien te wenden. De pro peller zal thans gedemonteerd worden cn een nieuwe schroef, die zich in reserve be vindt, zal worden aangebracht. Deze laat ste schroef heeft echter een 15 c.M. groo teren omtrek dan de oorspronkelijke pro peller der „Mis Columbia", en zal dus eerst op de vereischto grootte gebracht moeten worden. Uursnelheid van 500 K.M. Proefvlucht van een Italiaansch watervlieg tuig. Uit Italië komt het bericht, dat een der Italiaansche watervliegtuigen, die de vol gende maand aan dc wedstrijden om den Schneider Cup zal deelnemen, bij een proefvlucht een snelheid van 310 mijl (c.a. 500 K.M.) zou hebben bereikt. Hot vliegtuig, dat voorzien is van een verboterden Macchi Fiat-motor werd be stuurd door majoor De Bernard!, die hot vorige jaar in de Ver. Staten de Schnci- dercup voor Italië won. Luchtballon in België ontploft. Geen spoor van de passagiers. Zondagavond verscheen bij een -hevigen i storm oen groote luchtballon hoven Al semberg, een plaatsje hij Brussel. Plotse ling werden de bewoners opgeschrikt door jeen geweldige ontploffing. Groote brokken van den ballon, een hallonventiel. een heele massa koord en een gegalvaniseerde zinken cylinder violen naar beneden. Van luchtreizigers werd echter geen spoor ge- vonden Men onderzoekt het geheimzin nige geval. Een vliegtuig in een kersenboom. Uit Gonstanz wordt gemeld, dat liet groote vliegtuig der Junkerwerke D 1150, dat hij Dingelsdorf een noodlanding had gemaakt, en gisteravond weer wilde opstij gen, tegen een kersenboom vloog en neer stortte. Bij den val brak hot landingstoc- stel cn de propeller, terwijl de motoren zwaar beschadigd werden.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5