naar een der Haarlemsche ziekenhuizen overgebracht. Het motorrijwiel werd totaal vernield. De autobestuurder treft geen schuld. Hij week zoo ver mogelijk uit, doch kon den aankomenden motor niet meer ontwijken. Van een wagen doodgevallen. Gisteravond reed een ladderwagen van de Electrische Centrale op 't Verscheur- pïein te Arnhem. Eenigo kinderen moch ten meerijden. Ook 't 2-jarig kind van Pa- vert uit do Rietgrachtstraat. Op 'n gege ven oogenblik viel het kind van den wagen en kwam zoodanig met 't hoofd op straat terecht," dat een schedelbasis-fractuur ont stond, waardoor het kind onmiddellijk dood was. In het ruim gevallen. Gistermorgen is J. S. uit de Marnix- straat te Rotterdam, van het tusschendek van de Statendam (in het dok bij de firma Wilton te Schiedam) in het ruim geval len van een hoogte van plm. drie meter. Hij bekwam inwendige kneuzingen en ver wondingen aan rug en hoofd. S. is naar het gemeenteziekenhuis te Schiedam ver voerd en aldaar ter verpleging opgeno men. Door den bliksem getroffen. Toen tijdens het onweer van jJ. Zater dagavond de 18-jarige dochter van B. te Eijck, in het licht eener stallantaarn een kuip water uitgoot, werd zij plots verrast door een feilen bliksemslag. Zij vloog naar binnen, waar zij met den uitroep „de bliksem heeft mij geraakt" op een stoel neerzonk. De verschrikte huisge- nooten rooken met haar binnenvliegen een solferstank. Bij nader onderzoek bleek, dat uit een harer kousen een groot gat was weggebrand, zonder dat haar been het geringste schroeien vertoonde. Ook be speurde zij verder geen letsel. Ongetwij feld een merkwaardig geval. Inbraak. Te Beverwijk is ingebroken in de wo ning van de wed. H., aan de Scheybeeck- laan. Door aan de achterzijde van het huis een ruit uit te snijden heeft men zich toegang tot de woning verschaft, waarna de dief of dieven alles op hun gemak aan een nauwgezet onderzoek hebben onder worpen. In het buffet vonden zij f 30 en den sleutel van de brandkast, zoodat zij met het openen daarvan geen moeite had den. Uit de brandkast werd een bedrag van f 200.ontvreemd, benevens een spaarbankboekje en verschillende papie ren, welke alleen voor de benadeelde waarde hadden. Ook een vest, dat over een stoel hing, werd onderzocht. Hieruit werd wat zilvergeld medegenomen ter waarde van f 10.en een gouden horloge met dito ketting. Tenslotte werd een kin- derportemonnaie, bevattende f 1.50, gele digd. Van de(n) dader(s) geen spoor. Straatroovers. Tusschen IJsselstein en Benschop is het zestienjarig meisje v. B„ terwijl zij op haar fiets reed, aangegrepen door drie als heer gekleede personen, die uit een haar tege moet gereden luxe auto sprongen. Zij sleurden het meisje van de fietsr grepen het belastingplaatje van haar rijwiel en sprongen weer in den auto, waarna zij verdwenen. Het hevig verschrikte meisje kon geen signalement der daders opgeven evenmin als het nummer van den auto. Gevaarlijke heeren. Te Oostwold (Gr.) hield de rijkspolitie gisteren twee vreemdelingen aan, een Deen en een Duitscher. De laatste wist te ont vluchten en loste twee schoten op zijn ach tervolgers, die hem in het .veen echter ar resteerden en de revolver met patronen in beslag namen. Brandstichting door een meteoor? In het Algemeen Nederlandsch Politie- weekblad, vertelt de heer S. W. Moolenaar onder den titel „Een hooggeboren brand stichter" van een hoogst merkwaardig ge val van schijnbare brandstichting. Een aantal korenmij ten was afgebrand. Alles wees er op, dat geen ander dan de eige naar deze~ brand gesticht kon hebben. De eigenaar zelf had door zijn tamelijk pas sieve houding de verdenking versterkt. Daar stond echter tegenover, dat ook van hem niet was in te zien, waarom hij de ze daad, die ondanks de verzekering toch schadelijk voor hem geweest was, kon hebben verricht. De heer Moolenaar, die het onderzoek naar dezen brand had in gesteld, vernam toevallig, dat iemand kort voor den brand in de nabijheid een meteoor had zien vallen. Hij plaatste toen een oproep in de dagbladen om opgave door wie dit verschijnsel nog meer was gezien en van de richting waarin zij de „ster" hadden zien vallen. Toen hij een aantal mededeelingen had ontvangen trok hij lijnen van d© plaatsen waar men het verschijnsel had waargenomen in de rich tingen, waarin men het had meenen te zien. Het bleek teen dat de meeste van die lijnen een kring, getrokken om do plaats waar de korenmijten hadden ge staan, sneden. De zaak scheen menschelij- kerwijze duidelijk en de eigenaar was door het gelukkige denkbeeld van den heer Moolenaar van een zeer ernstige verden king bevrijd. kon tijdig wort1 •.■ii gered.- Met vier stralen op de waterleiding cn een van de rijden de stoomspuit gelukte het do brandweer, het vuur in een uur te overmeesteren. Hoofdman Bakker kon tegen half vijf constateeren, dat de omliggende wonin gen geen gevaar meer liepen. De verschillende eigenaren van goede ren,, die in do oude gebouwen, waarin de brand woedde, waren geborgen, waren niet verzekerd. De macht der gewoonte. Na blijde weken van ontspanning keer de een Rotterdams clie familie gisteravond huistoe,vertelt de „N. R. Crt.". Vooraf was de dienstbode, die de vacantia elders had doorgebracht, er schriftelijk mee in kennis gesteld, dat de familie gisteren zoo en zoo laat weer thuis zou komen. Do familie kwam, met koffers en valies jes beladen. De weemoed om wat nu weer voorbij was, werd geëlimineerd door de vreugde nu toch weer thuis te zijn, in hot eigen, zoo innig-vertrouwde home. Helaas, die vreugde was van korten duur, want nauwelijks had men de stoep betreden, of men ervoer dat de buitendeur hermetisch was gesloten. Hoe men ook draaide en. morrelde met den sleutel, de deur wilde niet wijken en bleef potdicht en duidelijk bleek, dat aan den binnenkant de grendel er voor was geschoven. Men belde, men belde nog eens, nu wat harder, teen nog eens, men bonsde op de deur, maar in de woning werd geen spoor van leven merkbaar. En de ontsteltenis werd grooter, toen een van de familieleden tot de sinistere ontdekking kwam, dat in een van de kamers licht brandde. De fa milie was eenige weken geleden met dag licht vertrokken. De mogelijkheid, dat iemand per abuis het licht had laten bran den, was dus bij voorbaat uitgesloten. Men keek elkaar aan en niemand durfde eigen lijk de gegronde vrees, welke welhaast werkelijkheid was, onder woorden te bren gen. Het leed geen twijfel, er zat een dief in het huis. Gelukkig was het politiebureau in de onmiddellijke nabijheid en terwijl enkele leden van het gèzin de wacht be trokken, gingen de anderen de politie al armeeren. Agenten werden voor de deur op post gezet voor het geval de dief langs dien weg zou trachten te ontkomen, ande ren gingen aan den overkant staan, om de daken in het oog te houden en de rest belde twee huizen verder aan. Via dit pand klommen de politiemannen naar het dak en na een stoutmoedigen tocht langs pan nen en goten en schoorsteenen belandden zij op het dak van de bedreigde woning. Een zolderraampje werd geopend en mam- moedig sprong de eene agent na den an dere naar binnen. Bleek van schrik, met groot angstoogen, welke knipperden tegen het felle lick van de zaklantaarns, zat daar, rechtop in haar bedde dienstbode. Zij was vroeger in den avond thuis gekomen en doodmoe als zij van het reizen was, was zij dadelijk naar bed gegaan. Plichtsgetrouw had zij, voor zij slapen ging, de knip op de deur gedaan en in haar haast om in bed te ko men had zij verzuimd een van de lichten uit te draaien. Het bellen had zij niet gehoord, mo gelijk ook uit macht der gewoonte. Zware regens te Arnhem. Maandagmiddag heeft Arnhem veel last gehad van de geweldige regenbuien, die met korte tusschenpoozen zicli boven de stad ontlastten. Door haar vele hellingen schrijft de „A. Ct." heeft onze stad bij zware re gens altijd moeilijkheden, die zich op an dere plaatsen niet zoo sterk doen gelden. De lage gedeelten van Arnhem staan spoe dig blank. Gistermiddag bleek dit weer. Van overal komen berichten over overladen riolen, meren, die zich op straat vormen enz. Het voorbijgaan van een tram sor teerde op sommige punten der stad het effect van de snelle vaart van een kloeke motorboot: het water spoot naar alle zij den uit. De Zijpendaalscheweg stond voor een niet onbelangrijk gedeelte blank, dank zij het regenwater, dat in stroomen met de kracht van bergbeken do van Pallandt- straat, de Burgemeester Weertsstraat, de Isaac Evertslaan en de van Heemstralaan afzetten. In de Hommelstraat had men het bui tengewoon met den regen te kwaad. Hier liepen vele kelders van winkels onder. Ook de Putstraat had het weer hard te verantwoorden; ook hier liepen vele kel ders onder. De Velperweg stond op verscheidene plaatsen blank. Vooral bij de uitmonding van de „Catharijne-rivier", bij den Raapopschen weg de Hoflaan en de Huy- ghenslaan stond een bijna huiveringwek kende overvloed van water op straat. Ver der kwam de Vosdijk door den regen blank te staan. De dienst van de Gemeentetram onder vond ongeveer een kwartier vertraging door den regen. Bij het landgoed Daalhui zen, bij de Huygenslaan en vooraan Velp, maakten de gelegenheids-meren de passa ge voor de tram vrijwel onmogelijk. Ook Velp en Oosterbeek kregen hun deel. De Utrechtsche weg bij Oosterbeek stond blank; de trams konden ook bier niet op tijd rijden. Vooraan Velp was de straat weg over dekt mot een laag zand en steenen, die door de regen was meegesleurd. Do Rosen- daalschelaan te Velp stond blank. Hierna "dcèïFdb Voorn, mede dat het ten behoeve van een kleine verbreeding van den rijweg in den Hoogewaard noodig is een 12 13-tal boomen, eigendom van den heer J. Oppelaar te Leiden, te doen f>oien en waarvoor spr. een crediet van 75 vraagt en verder is de wenschelijk- oid gebleken om het hek voor de woning Van den heer Blonk terug te zetten, Waarvoor nu f 25 vergoeding wordt ge vraagd. De heer de Jong vraagt wie de kosten Van het rooien der boomen moet betalen; 'de Voorz. zegt dat deze kosten voor reke ning der gemeente zijn. De gevraagde credieten worden daarop locgestaan. Bij de hierna volgende rondvraag acht <3e heer de Jong het zijn plicht wederom aan to dringen op behoorlijk onderhoud yan do nieuwe begraafplaats. De Voorz. zegt dat dit onderhoud thans weer geschieden zal door den gemeente werkman; het was de laatste maanden opgedragen aan iemand, die zijn plicht niet deed. De heer van Egmond verzoekt om de bekken van de algemeene begraafplaats |m van de opslagplaats te doen verven. De Voorz. zegt dat hiervoor op de be- frrooting voor 1928 een poet ie geplaatst, noch als bet noodig is» zal hij zorgen dat bet dit jaar geschiedt Daarna wordt overgegaan in besloten vergadering. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. De subsidie aan de Chr. H. B. 8. te Alphen. Nieuwe overeenkomst met de Leldsche etectrlcHeltsfa- br leken. De Raad dezer gemeente kwam Doa>- Herdag jL in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de burgemeester, jj Aanwezig alle leden. Mededeelingen. De voorz. deelt mede, 'dat de Rijksweg AmsterdamRotterdam voorloopig geprojecteerd is over Nieuw koop en acht dit van buitengewoon groot belang. B en W. deden reeds verschillende stap pen en vragen op deze actie de instem ming van dén Raad, welke wordt ver leend Naar aanleiding van een vraag van den beer Verhaar in de vorige vergadering omtrent de rooilijn in de gemeente, zet de vooz. uiteen, dat ten deze bij art. 2 van de Bouw verordening in voldoende mate is Too r zien. Gelezen wordt de correspondentie, welke B en W. hebben gewisseld ter bespoedi ging van de drinkwatervoorziening, waar uit blijkt dat B. en W. volkomen diligent rijn Tegelijk wordt voorgelezen een inge komen adres, geteekend door 36 ingezete nen van den Polder Nieuwkoop waarbij geklaagd wordt over den slechten toestand van het slootwater en met klem wordt ;congedrongen om invoering van waterlei ding te bevorderen. Do heer Breedijk vraagt of B. en W. *ich al een oordeel hebben gevormd over de aanbieding van Bodegraven. Do voorz. zegt, dat deze aanbieding hen wel aannemelijk Voorkomt. Overeenkomstig den wensch van den Raad is het gemeentebestuur van Alpben •an den Rijn gevraagd een verbodsbepa ling vast te stellen voor het liggen in den kant voor de wegen in den Polder Nieuw koop, voorzoover onder die gemeente ge legen, waarop geantwwoord is, dat zal worden nagegaan in hoeverre zulks noo1- 'dig te achten is. Gelezen en goedgekeurd wordt de ont- werp-circularre, welke ingevolge raadsbe sluit van 14 Februari 1927 zal worden toegezonden aan de eigenaars van losloo- pende bonden. Aangeboden wordt de gemeenterekening over 1920 en ter fine van onderzoek ge steld in handen van een commissie, waar toe worden benoemd de heeren Spinter, Zwart en Verhaar. In behandeling komt punt 2 van de agenda, verzoek van de Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage van ■f 268.27 voor 3 leerlingen uit deze ge meente. Aangezien hel vorig jaar op gelijk ver zoek met alg. st. afwijzend beschikt is en zich thans geen veranderde omstandighe den voordoen, stellen B. en W. voor ook thans het verzoek af te wijzen. De heer Stam zegt bij nader overweging tot de meening te zijn gekomen, dat het niet billijk ls zich er aldus van af te ma ken. Het onderwijs tn de gemeente kost toch reeds veel en stet darom voor hei gevraagde subsidie toe te kennen, temeer «aar Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Kieuwveon, Koudekerk, Wilnis en Wad- 'dingxveon het eveneens deden. De voorz. deelt mede de gronden, waar op B. en W. het vorig jaar afwijzend ad viseerden. Op voorstel an den heer Splin ter wordt besloten het verzoek aan te hou den tot een volgende vergadering. Vastgesteld wordt de vergoeding over eenkomstig art. 103, vierde lid van de wet op het L. O. voor de bijzondere scholen en wel op 12.85 per leerling. Op voorstel van B. en W. wordt besloten 'de kosten van overname van het electrisch net onder Achttienhoven ad f 5150 te be talen uit de kasmiddelen van het G. E. B. De accountant acht dit geen bezwaar, in dien voorzien kan worden in tijdelijke ver legenheid van kasgeld. Het zal af en toe mogelijk zijn uS de gemeentekas een voorschot te verstrekken, doch zeker niet altijd, te minder, waar in de eerstkomende maanden de restauratie yan den dorpstoren uitgaven zal eischen, zonder dat vermoedelijk nog dadelijk be schikt zal kunnen worden over de toege zegde subsidiën. Met het oog hierop wordt goedgevonden een rekening-courant aan te gaan tot oen maximum van f10.000. In behandeling komt het vaststellen Tan een nieuwe overeenkomst met Lei den tot levering van elecrischen stroom, in de vorige vergadering aangehouden op jprond van een in te stellen onderzoek met betrekking tot den spertijd voor de indus trie. Uitvoerig wordt mededeeling gedaan yan do gevoOTde onderhandelingen door voorlezing van de gewisselde correspon dentie. De spertijd zal voortaan ingaan als volgt ongeveer: van 15 Dec.15 Jan. 5 uur; van 15 Jan.15 Febr. 5.30 uur; van 15 Febr.1 Maart 6 uur. van 1 Maart15 Maart 6.30 uur; van 15 Maart1 April 7 uur; van 1 April15 April 7.30 uur; van 15 April1 Mei 8 uur; van 1 Mei1 Sept geen spertijd; van 1 Sept.15 Sept. 7.30 uur; van 15 Sept.1 Oct. 7 uur; van 1 Oct.15 Oct. 6.30 uur; van 15 Oct.1 Nov. 6 uur; van 1 Nov.15 Dec. 5.30 uur. Opheffing van dezen spertijd is niet mo gelijk. Echter is een regeling getroffen, dat in dezen tijd krachtstroom gebezigd kan worden, wanneer dit voor een per soon van belang is, indien hij alsdan de leiding van het bedrijf hiermede in kennis stelt. Zou door een al to veelvuldig ge bruik blijken, dat de verichting te veel hinder ondervindt, dan moet men rich voorbehouden de gunstige bepaling te be perken of terug te nemen. Vervolgens wordt met alg. st. besloten het gewijzigd contract met Leiden goed te keuren, zooals het in de vorige vergade ring is aangeboden. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om den openharen weg op eenige punten, waar dit dringend gewenscht is, te verbreeden. Hiertoe is de mogelijkheid geopend door opname in de Politieveror dening van een bepaling, dat eigenaren van boomen, heiningen, hekken en dergelijke geplaatst in of op den openbaren weg, de ze op de eerste aanzegging van B. en W. moeten wegruimen. Oudtijds hebben belen dende eigenaren de sloot langs den weg, welke voor de helft eigendom van de ge meente was, gedempt, doch de schering niet geplaatst op de scheiding, vaak zelfs tot boven op den berm. Deze sche ring is ten slotte nog uitgegroeid, waar door in verband met het huidig snelver keer de weg op tal van plaatsen veel te smal is. B. en W. vragen bovendien machtiging om een nieuwe afscheiding te kunnen ge ven, waar dit billijk voorkomt, wat een kosten zal vorderen van 90 ets. per strek kende Meter. De heer Breedijk gevoelt wel voor het idee van verbreeding doch riet op tegen de kosten, in verband ook met de noodige verharding op het te verbreeden gedeelte. Spr. noemt eenige smalle straten in Am sterdam met veel drukker verkeer, waar men zich ook wel redt. De stoepen en pa len langs den weg zijn eveneens hinderlijk. De voorz. zegt niet te begrijpen, dat de heer Breedijk niet doordrongen is van het feit, waar hij zelf auto rijdt, dat ver breeding zoo noocteakeijk is en wijst op de aangebrachte verbreeding en verbetering bij café de Rood. "Wethouder Mourits verdedigt het voor stel, ook om een nieuwe heg te geven. In dien men niet goedschikt den grond wil afstaan, zal het verkrijgen van dit recht met kosten gepaard gaan, terwijl de ge meente ook geen kosten heeft te maken voor het dempen van de halve sloot. Do heeren Breedijk en Stam zeggen te weten, dat het uitmeten door een landme ter niets kost, indien het niet spoedig be hoeft te gebeuren. Ten slotte besluit men de verbreeding goed te keuren, zonder ver goeding voor een nieuwen heg. Behandeld wordt een aanvrage van het R.-K. kerkbestuur te Noorden ingevolge art. 72 der L. 0. Wet tot verharding van het speelterrein en het daaromheen plaat sen van een nieuw hek. Aangezien de aan vrage voldoet aan de wettelijke voorschrif ten stellen B. en W. voor de vereischte me dewerking te verleenen. De begroofing is 1986. De heer Breedijk meent, dat aan het on derhoud nog al wat heeft gemankeerd, doch dat tegenstemmen niet veel zal ba ten. Weth. Mourits zegt, dat als gevolg van het zuinig beheer deze school blijkens de laatste afrekening een zoo groot bedrag ten hate van de gemeente heeft overgehou den en dat als gevolg van het zuinig be heer ook de toestand, waarin het plein verkeert, zoolang is bestendigd. De uitvoering berust in handen van het schoolbestuur in overleg met B. en W. Kan men niet tot overeenstemming ko men, dan kan het schoolbestuur rich wen den tot den Minister. Met alg. stemmen wordt de gevraagde medewerking ver leend. Rondvraag. De heer van Leeuwen maakt de aanmerking, dat zoo menigmaal leden zich onthouden van stemmen, wat in strijdis met het reglement van orde, terwijl zij zich wel in de discussiën men gen. De heer Verhaar klaagt er over, dat de overweg van het spoor nog steeds niet door de Maatschappij is verbeterd. Voorts vraagt spr. of B. en W. omtrent het over pad bij Valkenet reeds een nadere mee ning hebben, en noemt de draaiplank be paald gevaarlijk. Weth. Augustinus zegt, dat de Wed. Val kenet in gevolge een vroeger toegekend sub sidie nog steeds tot behoorlijk onderhond van plank en hoofden verplicht is. Beslo ten wordt een aanschrijving te zenden. De heer Breedijk vraagt beperking van de muziekvergunning langs de wegen. In de lokalen wordt hot belet en langs de we gen wordt dit blijkbaar steeds toegelaten. Do voorz. noemt dit een groot verschil. Spr. heeft nog nimmer oen vergunning voor muziek langs de wegen geweigerd en vindt dit ook uiterst onschuldig. Als de menschen niet geven, wordt dit vanzelf wel minder. Do heer Koole bespreekt de mogelijkheid om geen keurloon te heffen voor de huis- slachtingen. Ook de heer Verhaar zou dit willen. Aangezien de keuringsdienst moet betaald worden, wil de heer Zwart een verlaging van dit tarief. Do voorz. zegt, dat reeds meermaen deze zaak onder het oog is gezien, doch wil het nog wel eens in B. en W. bespreken. De heer Splinter brengt een woord van dank aan den scheidenden wethouder, den heer Mourits. Hij brengt hem hulde voor de uitstekende wijze waarop hij zijn func tie heeft vervuld; steeds hield hij zijn be ginselen hoog; de ingezetenen hebben dan ook veel aan hem te danken en spr. hoopt dat hij nog weer eens in den Raad terug keert. De voorz. zegt, dat behoudens bijzondere omstandigheden deze de laatste verg. is der zittingsperiode en brengt een woord van dank aan de heeren Mourits, Wilden burg en Tijsterman, die niet meer in den nieuwen Raad terugkeeren. Bijzonder doet spr. dit den heer Mourits, die zoo tal van jaren, ook als wethouder zijn beste krach ten aan de belangen der gemeente heeft gewijd. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Geslaagd voor het exa men Landbouwkunde L. O. de heer J. W. Hoornenborg. Geboren: z. van A. Bunt-van de Lee z. van W. J. de Koning-de Kok z. van E. de Lange-Mulder z. van A. J. Honselaar-van Bodegraven z. van T. van Oosterom-van Kreuningen z. van G. Veenendaal-van Essen <L van S. de Ridder-Slot. Gehuwd: P. de Vries jm. 25 j. en G. van Egmond jd. 27 j. Overleden: J. Hoogervorst, wedr. van P. van der Wind, 77 j. S. v. Leeu wen jd. 23 j. (overL te Leiden). BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel was in de afgeloopen week wel niet slecht. De prijzen echter zijn niet hoog, vooral wat betreft de afgesneden rozen. Wij weten echter, dat de Augustusmaand de vacantiemaand niet best is voor den bloemenhandel, en dit in aanmerking genomen kan men tevreden zijn. Ophelia 2046 ct., Golden Ophelia 2656 ct., Marcel Rouyer 3060 ct., Hadley 5079 ct., Cl. Pcrnet 4572 ct., Columbia 27— 01 ct, Butterfly 2554 ct., Mac Keiler 3868 ct, Bouche 3161 ct., Rosalandia 2047 ct., Polyantharozen 2029 ct.; Diversen per bos: Dahlia's gr. hl. 2740 ct., idem kl. hl. 823 ct.» Gladiolen 9 19 ct., Anjers 2427 ct., Asparagus 26 ct., Phlox 811 ot. Geboren: Pieter z. van M. Satter en J. Kant Gijsbertus z. van J. de Kwaad- steniet en M. Vuurens. Ondertrouwd: H. M. Stouthart en M. Vermeulen H. P. Goedhart en A. G. Wendel J. v. Wengerden en E. v. Ree J. H. v. d. Born en A. Broker P. A. Alphenaar en H. J. Middelkoop. Getrouwd: H. J. Heijmans 21 j. en A. G. van Grieken 19 j. J. Oomkens 23 j. en J. Piersma 25 j. Overleden: Willem Keizer 20 j. HAZERSW0UDE (Rijndijk). Geitenkeuring. Op de jaarlijksche geitenkeuring der R. K. Geitenfokvereeni- ging „St. Michael'' waren 11 geiten aan gevoerd. De opkomst was niet schitterend.. Keurmeesters waren de Rijksveeteeltcon- eulent den heer Zuydam en de heeren van Noort en Clemens, beiden uit Lisse. Er werd één geit in het Stamboek inge schreven. Prijken vielen ten deel aan de volgende heeren: le prijs (oude geiten) P. Lommerse; le pr. Jo Kompier, 2e pr. A. Zuidwijk, 3e pr. J. Ham. Jonge geiten jarige le prijs M. Menken. Jonge geiten, geboren in 1927 le pr. Th. v. d. Zon, 2e pr. M. Menken, 3e pr. J. Kompier. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Tramontsporing. Geen persoonlijke ongelukken. Gisterenmorgen heeft, naar de „Tel." meldt, op den Zutphenschen straatweg bij de Roskam onder Rh eden een ernstige tramontsporing plaats gehad. De goederen tram van de Geldersche Stoomtram Mij. reed in volle vaart voorbij, toen van een der voorste wagens plotseling een zijschot los sloeg en op de rails viel. Daardoor liep de volgende goederenwagen uit de rails. Drie der wagens werden over den gehee- len rijweg geworpen en kwamen pas aan den anderen kant bij het rijwielpad tot staan. De materieele schade is zeer groot. De verschillende verbindingen der wa gens en de schotten zijn vernield, terwijl een goederenwagen geheel uit elkaar ligt. Zoowel voor het tram- als voor- het ge wone rijverkeer was de weg versperd. Na ongeveer een half uur opruimingsarbeid kon het verkeer weer voortgaan. Persoon lijk ongelukken kwamen niet voor. Het zij schot van den goederenwagen was waar schijnlijk niet stevig genoeg bevestigd, waardoor het ten gevolge van het schok ken, los is gewipt. Een tweeling te water. Een verdronken. Te Wijnjeterp, in de gemeente Opster- land ontwaarde de vrouw van een arbei der tot haar schrik, dat een van haar tweelingen, een jongen van twee jaar, vlak bij de woning te water lag. Geluk kig wist rij haar kleine spruit spoedig op het droge te helpen. Terwijl zij hem andere kleeren aantrok, vermiste rij het andere tweelingjongetje. Men ging zoeken en zoeken, enmoest ook dezen uit de sloot te voorschijn ha len, waar hij spelende in geraakt was. Helaas waren bij hem de levensgeesten reeds geweken. Verdronken. Gistermorgen omstreeks 6 uur is rat het Wilhelminakanaal, aan den Beekschen- dijk te Tilburg opgehaald het lijk van den £2-jarigen H. J. Melis, wonende Voet bal weg aldaar. De ongelukkige is vermoe delijk in den nacht van Zondag op Maan dag bij het naar huis gaan, te water ge raakt en verdronken. Ernstig motorongeval. Door het te ruim nemen van een bocht in de Voorstraat te Wijk aan Zee botste een motorrijder uit Beverwijk Maandag avond in vole vaart tegen een uit tegen gestelde richting komenden auto op. De rijder sloeg van den motor en werd be wusteloos met een ernstige open dijbeen breuk opgenomen. Hij werd terstond Ptökbuïsbrarid te Rotterdam. Gis U-a-ca middag on«fitond door onbe kende oorzaak brand in een meubelwerk plaats van den heer Menks aan de Nieu we Vogelenzang te Rotterdam. De vlam men grepen zeer snel om rich heen en in minder dan geen tijd stond het complex zeer oude gebouwen in brand. In de aan wezige voorraad meubelen, hout en em ballage vonden de vlammen gretig voedsel en na klein half uur waren do boven verdiepingen en het dak leeds een prooi der vlammen. Gelijkvloers bevonden zich enkele stallen, waarin op dat oogenblik zich slechts een paard bevond. Dit dier BastonS. Berlcihten ONGELUKKEN. AUTO VAN 50 METER HOOGTE IN ZEE GESTORT. Doedeiijk ongeluk aan de Corniche. Iu de nabijheid van Toulon beeft MaaiP cag een ernstig auto-ongeluk plaats gevoflfl den. 1>ti bankdirecteur nit Marseille -1» Zich in r~.\ >c!np van een dvoe por auto

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4