5L>e voorz. merkt op dat dit laatste saldo (niet behoeft af te schrikken, aangezien dit buitengewone uitgaven zijn, die nog door 'een geldleening moeten worden gedekt, f Een schier eindelooze discussie wordt t hierna gevoerd over het agendapunt waar bij de uitvoering der Yleeschkcuringswet weder aan de orde wei.) gesteld. Na daar over reeds gevoerde beraadslagingen inde ibcide vorige vergaderingen, was het rcsul- taat der besprekingen ook nu weder nihil. Het eind was dat nog eens zal worden onderzocht of het niet mogelijk is ter wille van dien cenen slager alsnog een uitzonde ringsbepaling te maken. Goedkeuring wordt- verleend aan een voorgestelde wijziging der begrooting voor den dienst 1927, waarbij tevens machtiging .wordt verleend tot het aangaan van een geldleening groot f 45000 waarmede de kosten van aankoop van „Buitendorp" alsmodo de kosten van bestrating enz. zul len worden gedekt. Tenslotte deelt de voorz. mede, dat B. en W. de boerderij, behoorende tot de bui tenplaats „Buitendorp", voor den tijd van 3 jaren hebben verhuurd aan den heer F. J. Boercfijn te Alphen voor de som van f 950 per jaar, terwijl de vruchten uit den boomgaard voor f 70 aan dezelfden zijn verpacht. Na een korte rondvraag ging de raad in - geheime zitting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Speldjcsdag. De speldjesdag gisteren gehouden ten bale van „Herwonnen Le venskracht" beeft opgebracht ƒ317.70. Bekroning. De Chr. gem. Zangver. „Sursum Corda" behaalde gisteren op het Nat. Zang- en Muziekconcours te nuissen in de 2e afdeeling den eersten prijs met 835 punten. LEIDERDORP. Gemeentereiniging. Voor het opha len van vuilnis in deze gemeente zijn twee inschrijvingen binnengekomen t.w. van: J. de Lange voor 075.en "W. Blom voor 449. Dc gunning is aangehouden. NEUWKOOP. Hond vasthouden s.v.p. Art. 24, tweede lid, van de onlangs van kracht geworden wijziging der Algemeene Poli tieverordening in deze gemeente, luidt als volgt: „Het is den eignaar of houder van een hond verboden dezen zonder geleide of toezicht te laten rondloopen. Onverminderd de straf op de overtre ding van de vorige alinea, is de politie bevoegd de daarin bedoelde honden, na den eigenaar of houder écn keer gewaar schuwd te hebben, onmiddellijk te doo- den." Naar aanleiding van den overlast, wel ke loskopende honden veroorzaken, mede in verhand met het verscheuren van scha pen, heeft de burgemeester als hoofd der politie, overeenkomstig den wensch van den gemeenteraad d.d. 14 Februari 1927, aan a'le eigenaars van losloopende hon den de in het artikel bedoelde waarschu wing gezonden. Als gevolg hiervan is de politie thans bevoegd, honden, welke zon der geleide of toezicht op den openbaren weg rond'oopen, onmiddellijk te dooden. Geboren: Johanna Geertruida d. van 'J. A. Wijfje en G. M. van der Sluis. Hendrik z. van H. de Jong en M. A. Heenk. Johanna Wilhemina d. van J. C. Fransen en W. de Rijk. Getrouwd: Carolus Eijs 29 j. en ePlronella van Leeuwen 21 j. Corne lia Anthonius Blommestein 51 j. en Cor- ne'ia Verleun 37 j. NIEUWVEEN. Milddadigheid. De gehouden liefda- üigheidscollocte op Zondag 14 Aug. door den Pastoor van Enschede tot het houwen van een nieuwe kerk heeft opgebracht ƒ214. Diefstal. In don nacht van Zondag op Maandag werd bij den landbouwer D. S. een ruit in den schuur ingedrukt en een:g voer medegenomen, wat reeds meer dere malen is voorgekomen. De dader is nog onbekend. ZEVENHOVEN. Bekroning. De Chr. Zangvcreeniging „Soli Deo Gloria", a'liier behaalde op het concours te Huissen op 15 Aug. den der den prijs in de vierde afdeeling met 254 punten. WY OE OfëiGEVSNG HILLEGOM. Rijwieldieven. Gisternacht zijn uit een schuurtje van den lieer J. Gort, Loos- lerweg III alhier, 4 fietsen gestolen; een van G. zelf, een van diens vrouw en twee van inwouenden. De po'itie is met den diefstal in kennis gesteld. Personalia. Geslaagd voor het exa men Hoofdakte de heer P. J. J. Bakker. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schietwedstrijd. De schietwedstrijd oin den Oegstgeester wisse'beker, aanvan kelijk bepaald op Zaterdag 3 Sept. is een week vervroegd omdat op dieuzelfden da tum do Gewestelijke schietwedstrijden van den Bond van Burgerwachten gehouden worden op de schietbanen te Den Haag. Aan bovengenoemde wedstrijd, die dan zal gehouden worden op Zaterdag 27 Aug. zullen dee'nemon de Burgerwachten van Oegstgeesl, Rijnsburg. Voorschoten, Kat wijk, Valkenburg, Leiderdorp. LISSE. Vroeg op stap. Sinds enkele dagen werden alhier vermist een 16-jarige jon gen en een 15-jarig miesje. Het bleek, dat beiden op stap waren gegaan. De politie slaagde er in beide minderjarigen te Rot terdam aan te houden. Personalia. Geslaagd voor liet exa men Fransch L. O. de lieer J. Lucas. OEGESTGEEST. De winkelweek. Het bestuur van de Oranjever, dc R.-K. Boeren- Spaar- en Leenbank, Do Hanze, en dr. Timmermans hebben voor de te houden winkelweek een medaille toegezegd. VOORSCHOTEN. Het motorongeluk. De toestand Jer twee heeren, die bij dc Ilaagsclie Schouw ernstig werden verwond, was hedenmor gen iets vooruitgaande. Het levensgevaar is echter nog niet geweken. Geboren: Bcrtus z. v. A. Zuyderduin en E. van Zijll. Gehuwd: F. Kooyman en N. Kooy- man. LEIDSCHENDAM. Graanmaalderij afgebrand. DE SCHADE CP f 250.00 GERAAMD. De graan- en veevoederfabriek van de firma N. Blouk en Zoon aan den Oosl- vlietweg is gisteravond door een reusach tige brand geheel verwoest. Om even over vijven ging een der ar beiders naar de tweede verdieping om naar de maalmachine te gaan zien. Toen hij boven kwam zag hij, dat deze warm geloopen was en dat de vlammen er uitsloegen, llij riep direct een kameraad en samen liebben zij nog getracht met em mers water deze eerste vlammen te blus- scken* wat hun cogenschijnlijk gelukte; de vlammen waren echter in de luchtkokers geslagen. Zij hebben de machine afgezet en zijn heengegaan. In dien tusschenlijd had de landbouwer v. Leeuwen, bewoner van de op het ter rein gebouwde boerderij den brand ont dekt. Dikke rookwolken stegen boven liet gebouw op. Opnieuw poogde men te blusscken, maar het gelukte niet meer. Onmiddellijk werd de Haagsclie brand weer gewaarschuwd. Do gemeente-secre taris, die wegens ontstentenis van den burgemeester diens taak overnam, alar meerde intusschen de Voorburgscke brand weer, waarmede Leidscbendam een con tract tot wederzijdse ke hulpverleening heeft aangegaan. De Haagsche brandweer werd toen weer afgezegd. De Voorburgscke brandweer verscheen om half zes onder aanvoering van den hoofdbrandmeester, den heer W. v. d. Sluis, op het tereirn van den brand met een motorspuit, terwijl om vijf voor zes nog een brandspuit met paarden kwam. Direct werd de vlammenzee met acht stralen water bestookt. De vlammen sloe gen toen uit de tweede verdieping. Men zag echter direct in, dat de hulp van de Haagsche brandweer ingeroepen moest worden. Om ongeveer half zeven kwam dan ook motorspuit 7 uit de Louise Hen- riöttestraat onder den brandmeester-in specteur J. G. du Chatinier. Men werkte gezamenlijk met 12 stralen. De Haagsche brandweer bepaalde zicli tot den voorgevel van het gebouw, terwijl de Voorburgers wier gelederen met veel vrijwilligers versterkt waren het vuur aan zij- en achterkant bestreden. Achter het gebouw stond een groote stal, waarin zich vele koeien, paarden en varkens be vonden, die in allerijl naar een anderen stal gebracht werden. De stal werd goed vochtig gehouden en zoodoende beschermd legen de groote vlammenzee en de over waaiende vonken. Een geluk is, dat de wind Zuidelijk was en dat rook en vonken zoodoende over de weilanden wegdreven, in plaats van neer te komen op de nabijgelegen huizen. Ondanks de krachtige bestrijding van het vuur, woedden do vlammen in onver minderde hevigheid voort. Benedenverdie ping, eerste, tweede en derde verdieping waren omstreeks zeven uur één zee van groote, lekkende vlammen, waarboven zwarte rookwolken omhoog kronkelden. De muren stortten geleidelijk in, de ma chines, die zich op de verschillende ver diepingen bevonden o.a. een elevator, een transporteur, electrische weegmachi nes, de groote maalmachine stortten on der donderend geraas naar beneden. Te gen half acht werden de vlammen in hot voorgedeelte van de fabriek minder. Het voedsel, dat het vuur gretig verslonden had graan, meel, veekoeken enz. was op. Maar achter in het gebouw brandde alles nog lustig. De machinekamer, die zich hier bevond,, weid nog gered. Alleen ondervonden de daar staande machines veel waterschade. Het silo bleek niet meer te redden. Het hier aanwezige graan in den graanbak, die drie verdiepingen hoog was, deed de vlammen grooter en grooter worden. Het slot was, dat ook dit deel van het gebouw geheel is uitgebrand. Gelijkvloers werden verwoest: het pak huis waar het graan lag, dat ter verzen ding gereed was en de afladingsplaats, op de eerste verdieping: de maalderij, eveneens gedeeltelijk pakhuis; op de derde verdieping: talrijke zakken graan en en kele machines. De schade is dan ook niet gering en bedraagt naar ons verzekerd werd zeker wel 2* Ion. Gebouw Qn in houd waren op beurspolis voor 3 ton ver zekerd. Zes jaar geleden in September 1921 brandde de fabriek, die de grootste van Leidschendam is en reeds circa 65 jaar bestaat, nagenoeg geheel af; zoodat alle machinerieën, die thans verbrandden, vrijwel nieuw waren. De schade is des te grooter daar de drukke tijd in dit bedrijf thans juist komt. Door den brand zijn 18 mensclien werk loos geworden. Tegen negen uur in den avond brandde nog slechts het benedenste gedeelte van de graanbak onder in het silo. Maar om streeks elf uur waren ook deze vlammen gebluscht. Van de fabriek was slechts een ruïne overgebleven'. Men zag alleen ingestorte muurgedeelten, geheel verbogen ijzeren binten, terwijl beneden met het water veel graan naar buiten stroomde. Ook heeft de brandweer nog enkele muren omverge haald. Alleen de hooge schoorsteen van de machinekamer slaat nog overeind. Zoowel uit het dorp als uit Leiden en den Haag waren talrijke menschen naai den brand getrokken. De politie zorgde IHGEZÖM MEDEDEELIKG GOÈBEtë NACHTT TMoge waar zijn, dat veel, dat zoowat alles verandert in onze veranderlijken tijd, de wensch „GOEDEN NACHT", klinkt nog altijd even hartelijk en vindt nog steeds even willig oor als ooit. Wie verlangt er ook niet naar een goeden nacht. Voor jong en oud, hoofd- of handarbeider, voor hoegenaamd iedereen is nachtrust onont beerlijk. 't Meest bevordelijk tot het genieten eener verkwikkende nachtrust is het ge bruik van prima beddengoed. Een solied ledikant, van flinke afmetingen, maar vooral eerste klas beddengoed zijn hoold- vereischten voor een goeden nacht. Het is weer bij „WAALS" dat men dit bijzonder goed begrepen heeft; ter gelegenheid van een bezoek bij W A A LS vertelde ons de leider van 't rayon „BEDDEN EN MATRASSEN" dat deze afdeeling de bijzondere zorg der firma geniet en wel voornamelijk omdat 't bedden en matrassen koopen voor het publiek een kwestie van vertrouwen is. De vraag „WAT KRIJG IK VOOR MIJN GELD" vindt hare beantwoording eerst als de goederen reeds lang bij de koopers in gebruik zijn. Bij ons staat men echter lang niet overschiïlig tegenover de vraag „WAT GEVEN WIJ DEN KOOPERS VOOR HUN GELD" en om er van verzekerd te wezen dat onze clientele de meeste waarde ont vangt voor 't minste geld, heelt de firma dc fabrikatie van beddengoederen en ma trassen onder eigen contróle gebracht. Met behulp van moderne electrische machines en apparaten worden nu alle bedden goederen en matrassen door ervaren vak lieden, die bovendien onder uiterst preciese controle arbeiden, in eigen speciaal daar toe ingerichte fabriek vervaardigd. De soliditeit der tijken en overtrekken wordt nauwkeurig beproefd, 't vulmateriaal ma chinaal afgewogen en verder door trechters in de te vullen matrassen gestort en zeer goed verdeeld, op een wijze dat toetreding van stof is uitgesloten en waarbij dus de hygieDe zeer gebaat is. De voorraad die geregeld in gemaakt beddengoed in alle goede kwaliteiten wordt onderhouden, is enorm en biedt een rijke keuze tot in de traaiste en nieuwste damastpatroncn toe. Zoo iemand onder U voor't weer naderend koud seizoen zich wil voorzien van nieuw beddengoed en toebehooren, zoo raden wij U ten sterkste aan: 5372 KOOPT BIJ WftftLS voor een goede afzetting van den weg. Hierdoor echter was het verkeer van Leidschendam met Leiden, langs den Vliet afgesloten. Op den Vliet zelf voeren tal rijke' bootjes met kijkers. Op de sluizen stond het evenals aan den overkant van den Vliet, zwart van de menschen. SP0RT WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swift". Zondagmorgen had na hel houden van controle der leden van de Amsterdamsche zustervereeniging Germania de wedstrijd plaats over 300 M. zoowel voor de A- klassers als Junioren. De wedstrijden werden gereden match a deux waarvan de ritten den volgenden uitslag gaven: Juniorenafdeeling: le rit: 1. \V. Graaf mans, 2. P. de Graaf; 2e rit: 1. J. Schilt- huijzen, 2. J. de Graaf; 3e rit: 1. D. Wur- zer, 2. W. Sewerijnen; 4e rit: 1. W. Graaf mans, 2. J. Schilthuijzen; 5e rit: D. Wurzer, 2. P. de Graaf; 6e rit: 1. W. Se werijnen, 2. J. de Graaf; 7c rit: 1. J. Schilthuijzen, 2. P. de Graaf; 8e rit: 1. D. Wurzer, 2. W. Graafmans; 9e rit: 1. W. Sewerijnen, 2. P. dc Graaf; 10e rit: D. Wurzer,j 2. J. Schilthuijzen; 11e rit: 1. P. de Graaf, 2. J. de Graaf; 12e rit: 1. W. Sewerijnen, 2. W. Graafmans; deze rit is tweemaal gereden door een gedwongen hindering van Graafmans; 13e rit: 1. W. Graafmans, 2. J. de Graaf; 14e rit: 1. W. Sewerijnen, 2. J. Schilthuijzen; 15e rit: 1. D. Wurzer, 2. J. de Graaf. De totale uitslag is geworden: 1. D. Wurzer 5 p., W. Sewerijnen 6 p., W. Graafmans 7 p., J. Schilthuijzen 8 p., P. do Graaf 9 p., J. de Graaf 10 p. Hierna reden de A-klassers, waarvan de uitslag werd: le rit: 1. N. Kop, 2. H. J. Jaspers; 2e rit: 1. J. v. d. Wilk, 2. K. Ma- ree; 3e rit: 1. J. Wurzey, 2. P. Pluim; -le rit H. J. Jaspers, 2. P. Pluym; 5e rit 1. N. Kop, 2. J. Wurzer; 6e rit: 1. J. v. d. Wilk, 2. J. Wurzer; 7e rit P. v. d. Pluym, 2. K. Marce; 8e rit: 1. J. v. d. Wilk, 2 N. Kop; 9e rit: l.H. J. Jaspers, 2. K. Ma- ree; 10e rit: J. v. d. Wilk, 2e H. J. Jas pers; 11e rit: 1. N. Kop, 2. K. Maree; 12e rit 1. J. v. d. Wilk, 2. P. Pluym; 13e rit: 1. J. Wurzer, 2. Maree, 14e rit: 1. N. Kop, 2. P. Pluym; 15e rit: 1. J. Wurzer, 2 H. J. Jaspers De totale uitslag werd daardoor: 1. J. v. d. Wilk 5 Pm 2. N. Kop 6 p., 3. J. Wurzer 7 p., 4. H. J. Jasperse 8 p., 3. P. Pluym 9 p., 6e K. Maree. De renners, die aan de wedstrijden te Nijmegen willen deelnemen, moeten zich voor morgenavond bij het bestuur melden. Maandagavond was er voor de record- rit ondanks het ruwe weer veel deelname, terwijl de gemaakte tijden bewijzen dat on danks slecht weer toch goed gereden kan worden. Het was nu ook voor het eerst, dat ook de touristen meereden. De gemaakte tijden zijn van de renners in de A klasse: N. Kop 35 min. 52 sec., Jaspers 36 min. 54 sec., J. Wurzer 34 min. 56 sec., K. Ma ree 38 min. 13 sec., N. Schaft 37 min. 30 sec. Juniores: J. Schilthuyzen 39 min 28 secP. de Graaf 38 min. 33 sec., J. de Graaf 40 min. 49 sec., W. Sewerijnen 38 min. 33 sec., W. Graafmans 34 min. 29 sec., C. Wassink 38 min. 13 sec. Afdeeling touristen: N. N. 47 min. 5 sec., G. Veldhuizen 44 min. 56 sec., T. Ouwerkcrk 55 min. 16 sec., P. Klumpers 46 min. 26 sec. De volgende rondrit wordt gehouden Woensdagavond 24 Aug. a.s. tfOOft WIS 18 EM H6F WERKZAAMHEDEN IN DEN FRUITTUIN. Het is een zeer bekende trek hij vele menschen, dat ze zich niet veel gelegen laten liggen aan hun boomen en planten, zoodra er niet meer van te trekken valt. Dit is een van de oorzaken, dat men zoo veel verwaarloosde boomen en planten te zien kan krijgen en dat geldt niet alleen voor dc liefhebbers, maar evengoed voor degenen, die het beter weten kunnen en vooral voor de landbouwers, voor wie de fruitboomen toch zeer dikwijls een goede bron van bijverdienste vormen. Zoo kan men op het oogenblik beginnen met de frambozen, die uitgebloeid zijn en die men dientengevolge meestal niet meer aankijkt voor het volgend voorjaar, als het tot ons doordringt, dat het zoo toch niet langer kan, wil men tenminste een re delijken oogst kunnen verwachten. Zoodra het oogsten van de frambozen af geloopen is doen de oude vrucbtscheu- ten geen dienst meer, maar zelfs doen ze schade aan de jonge scheuten, die op het oogenblik gevormd moeten veorden. De oude afgedragen scheuten benemen do jonge scheuten een gedeelte van het voed sel en dus kunnen ze heel goed weggeno men worden zoodra ze afgedragen zijn Men snijdt ze dus gelijk met den grond weg en hierdoor krijgen de jonge scheu ten meteen veel meer ruimte,, wat toch goed moet zijn. Ook kan men desnoods nog een gedeelte van de jonge scheuten wegnemen, namelijk diegenen, die le veel zijn of diegenen, die anders toch geen ruimte zouden hebben om tot vollen was dom te komen. Wat hier van de frambozen gezegd is kan men ook zeggen van alle dergelijke vruchten, als: longanberry's, Japansche wijnbessen, bramen enz., alleen dragen deze ook nog wel op de oude scheuten en men néémt dus niet meer scheuten weg dan hoog noodig is. Ook de aardbeien zijn afgedragen en dus kunnen wc ook daar even over praten, te meer nog, wijl de aardbeien een zeer geliefd gewas zijn in iederen tuin, zoowel hij den liefhebber als bij den beroeps- kweeker. Om te beginnen dan is direct na het vruchtdragen do beste tijd voor het ver planten van vaste planten en dus ook van aardbeien, die ook bij de vaste plan ten thuisbehooren. Nu moet dat verplanten in dezen tijd van het jaar met veel zorg geschieden omdat het wat regen enz. betreft in de meeste gevallen niet medewerkt en daar om verdient het wel aanbeveling, er een goeden donkeren dag voor op te zoeken en liefst tegen dat men regen verwachten kan. Zooals bekend zijn de meeste aardbei- soorten wat men noemt uitgedragen na dat ze twee of drie jaar op dezelfde plaats gestaan hebben en dus gaat men dan tot verplanten over. Men zoekt dan jonge planten uit het bed op of men koopt nieu we planten bij een kweeker als men eens een andere soort wil hebben. De beste planten hebben in dezen tijd reeds aar dige wortels gevormd en die beste plan ten kan men vinden het verst van do oude planton verwijderd. Zoo men weet hebben do aardbeien meestal zoogenaamde uitloopers, aan welke uitloopers zich la ter jonge planten vormen. Deze jonge planten zoeke men dus op en men plant die opnieuw uit op goed klaargemaakten, goed voedzamen grond. Vooral uatuur- mest is voor aardbeien aan te bevelen en dan vooral bij het verplanten; later., als men niet zoo gemakkelijk meer lusschcn de planten werken kan, kan men ook avcI gebruik maken van kunstmest (hulp- mest). Men plant meestal op rijen cn dan be schouwt men vier rijen als een bed. De rijen en de planten op de rijen komen ongeveer 25 c.M. uiteen te staan. Als men zorgt, dat de wortels der planten recht standig naar beneden komen te hangen kan men wel van succes verzekerd zijn, als men dan ook de wortels goed stevig aandrukt en als men de planten vooral niet te ondiep zet. Ongeveer even diep, desnoods iets dieper dan ze gestaan heb ben. De eerste dagen moet men als het weer het noodig maakt, gieten, zoodra het niet meer noodig is moet men hiermede eindigen, wijl gieten, een kwaad is, al is het dan soms ook een noodzakelijk kwaad. Wat de soorten betreft, dit voor diege nen, die de planten koopen moeten, diene, dat Dcutsch Evern een zeer lekkere, zeer vroege aardbei is, die zeer geschikt is om onder glas gezet le worden. Heeft men een groot huisgezin, dan neme men een grootere en meer vruehbare soort, als b.v. de Madame Mathot, die echter wat later is. Ook de Jucunda is welbekend en zeer goed. Verder noemen we als goede soor ten de President Rooseveldt, Laxton No ble, I.axton souverein en per slot nog de doorbloeiende aardbeien, dio echter niet zoo rijk dragen hoewel ze zeer lekker zijn en men het geheele seizoen bijna vruchten kan hebben. Een van de bekendste is wel St. Joseph. St. Antoine de Padoua is ook een soort doordragende aardbei en een die zeer eigenaardig, maar fijn van smaak en zeer mooi is. Ten slotte willen we er nog even de aan dacht op vestigen, dat het nu de beste tijd is, om te velde te trekken tegen de rupsen, die de wormstekigheid van onze vruchten veroorzaken. Dit doet men het beste, door dc boomen te omgeven door banden, die om de stammen ongeveer ter hoogte van 1 M. aangelegd worden. Deze banden zijn in den handel verkrijgbaar, maar men kan ze ook zelf maken en wel van bet bekende geribde papier, dat dan met de ribben naar binnen dubbel gevou wen wordt en dan aan den buitenkant aan beide zijden met teer besmeerd. In de vouw doet men dan een touw voor het be- GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Afsluiting verkeer Noordeinde. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat het - Noordeinde voor het verkeer met rij- cn voertuigen, wegens het aldaar uitvoeren van werkzaamheden aan do wegverharding, gedurende de week van 16 tot 20 Augustus 1927 periodiek zal worden afgesloten. De aangewezen t weg voor rij- cn voertuigen, die zich van 3 den Haag in de richting naar Utrecht of 1 vice-versa begeven, is plaatselijk door bor- l den aangeduid. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester, s VAN STBIJEN, Secretaris. Leiden 17 Augustus 1927. Hathoiieke Agënöa LEIDEN. Maandag R. K Grafische Bond Volks- Bondsgebouw, 8 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dcr.derdag. R. K. Volksbond, St. Joseph-] zaal, 8 uur. Algemeene AgesicSa LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 15 A ug. tot en met Zondag 21 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken van de H.H.: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136, en A. J. Donk, Doezastraat 31, tele foon 1313. vestigen. Heel goed kan men ook gebruik maken van oude zakken. Deze handen of deze oude zakken dienen, om de rupsen, die tegen de boomen naar boven willen klimmen, nadat ze het aangetaste fruit, dat op den grond gevallen is, hebben ver laten, een schuilplaats te verleencn. Kijkt men later, of, wat nog beter is als men tijd heeft, kijkt men zoo nu en dan do banden eens na, dan bespeurt men veel onluig onder de banden of tusschen dc oude zakken. Dit onluig, waaronder voor al de rupsen van bet wormstekige fruit en ook wel oorwormen enz. een groote plaats innemen, wordt natuurlijk gedood. Het is echter noodig, dat alle boomen Aan een band voorzien Avorden cn niet alleen de fruitboomen. Overigens a-ornietige men al het afgevallen fruit op tijd, dat wil zeggen, voordat do rupsen zich eruit heb ben kunnen terugtrekken. v. H. STADSNIEUWS^ St.-Joseph-Gezelien-Vereaniging. Hoog bezoek. Gisteren is, even verrassend als aer- eerend, onze stad bezocht geworden doo^ den Generaal-Pracses der Katho'iscben Gesellen-Vereinen, Mgr. Tb. Hürtli, uit Keulen, vergezeld van den Külnisclien Voranstand, Mr. Glasen. Geruimen tijd vertoefden de hooge gasten in de Pasto rie aan de Breestraat, Avaarna een bezoek werd gebracht aan de Geze'len-Veont ging op het Rapenburg. Aldaar hield Mgr. Hürth een toespraak tot de leden der Vor- eeniging, en spoorde allen aan, mannen en jonge mannen te zijn en te blijven var „stand houden'-' en „vaststaan"! Het gioR er gemoedelijk en vroo'ijk aan too, en dc Gezellen zullen zich dezen avond met dil a'errassende, hooge bezoek dankbaar blij ven herinneren. i Voor degenen, die er belang in stelen, zij nog vermeld, dat Mgr. Theodor Hürth in 1877 in Aken is geboren, en in 1900 tot Priester is gewijd. Sedert 21 Gclober 1924 ïs het Generaal-Praesidium te Keu len aan zijne zorgen toevertrouwd. Zilveren jubileum. Gisteren herdacht de heer Izalc Ondcr- water den dag, waarop hij juist 25 jaar geleden in betrekking kwam bij de fa. Gebtrs. Dirkse, handel in ooft, fruit cu aanverwante artikelen aan de Oude Vest 03, alhier. Na met een auto van huis gehaald te zijn, werd hij gistermorgen half 11 op de zaak in hartelijke woorden toegesproken door den tegenwoordigen patroon den heer Jac. Dirkse, die hem een em'cloppc met' inhoud aanbood. Van de kooplieden der veilingverceni- ging aan de Houtmarkt ontving de jubila ris een mooi rookstel, van die aan de Boommarkt een fraaie bloemenmand. Nog tal van andere geschenken mocht dc heer Onderwater ontAangen: van dc broers van den patroon een couvert met inhoud, Aan Mej. Varemeijer te Zoeterwoude een kist met bloemen en vruchten, \an enkele bu ren uit de Mirakels teeg eenige geschen ken, terwijl hij gisteren op de markt even eens hartelijk gefeliciteerd en gehuldigd Averd. Allen werkten alzoo mede, licm dezen dag tot een onvergetelijke te maken. Wij vestigen de aandacht op een adver tentie in dit nummer van de Ambachts school. Voor belanghebbenden zijn bij de Directie van genoemde school alle ge- wenschte nadere inlichtingen te bekemen. Inzameling Stormramp-Comité. Bij het Stormramp-Comité is nog inge komen: Gecollecteerd in de Hoogl. kerk bij Ds. Hijmans op 7 Augustus van N.N. f 1.50; van Onze Nicht H. N. te Grand Rapids, Amerika 1 dollar; N. v. W. f 10; v. H. f iO. In totaal werd tot nu toe afgedragen aan het Nationaal Steuncomité te s' Grs- venhage een bedrag van f 11.500. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden, post giro nummer 57471. Tegen J. D. is proces-verbaal opgemaakt terzake van dierenmishandeling.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2