MONDEN MEDEPEELING Zonnebrand Een door de zon verbrande Huid, Stukgeloopen Voeten, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30,60, Tube 80 ct. PUROL 12842 tigd werd, vermoedt, dat men hier met denzelfden dief te maken heeft. Deze moet zeer handig te werk zijn gegaan, want er zijn in de hotelkamers, waar de bestolen gasten vertoefden, geen sporen van braak ontdekt. Het is derhalve zeer waarschijn lijk, dat do dief zich door insluiping tot de hotels, die niet naast elkaar zijn ge legen, toegang heeft weten te verschaffen. Bovendien heeft de dader geen enkel an der spoor nagelaten, zoodat de politie voor een moeilijk geval staat. Door eenige hotelgasten is de dader gezien, doch deze ■wist zich zóó vlug uit de voeten te maken, dat het hun niet mogelijk bleek een vaag signalement op te geven. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch tot nog toe zonder resultaat. Aan de banken en reisbureaux is in middels kennis gegeven van den diefstal van den reiscredietbrief van 800 pond sterling^ zoodat voor den dader de kans vrijwel nihil is dezen in te wisselen. De inbraken rond Kerkrade. Donderdagmiddag heeft de Kerkraad- eche recherche in samenwerking met de Duitsche politie een onderzoek ingesteld in verband met de verschillende te Kerk rade gepleegde diefstalen met braak, in de Duitsche grens-gemeenten. In de nabij heid der gemeente Herzogenrath zag de rechercheur Dekkers zekeren H. S., naar wien gezocht werd, en die schuldig wordt geacht aan diefstallen met braak. S. werd aangehouden en hoewel hij aanvankelijk een valschen naam opgaf, bekende hij al spoedig met zijn broer, die thans in het hospitaal te Kerkrade verblijft, diefstallen te hebben gepleegd. Aan zijn rijwiel hing een aktetasch, afkomstig van den diefstal bij den caféhouder B. en in zijn bezit wer den nog gevonden een gouden dameshor loge, een heerenhorloge en portemonnaies, van diefstal afkomstig. S., die een volle dige bekentenis heeft afgelegd is naar het politiebureau te Herzogenrath over gebracht. Zijn broer, die zooals bericht een schot in den schouder heeft bekomen, heeft in het ziekenhuis eveneens een vol ledige bekentenis afgelegd. Te Kerkrade zijn nog twee fonkelnieuwe rijwielen in beslag genomen, door de gebrs. S. te Baes- weiler gestolen. Verduistering. Bij de politie aan het bureau Bergsin- gel te Rotterdam is aangifte gedaan, dat de beheerder van het incassobureau voor den handeldrijvenden middenstand G. A. O., aldaar, ten nadeele van den koopman K., van den Noordsingel aldaar, een be drag van 400 heeft verduisterd. O. had zijn kantoor aan de Boompjes. Ongeveer een week geleden heeft hij zijn heele hebben en houden verkocht en is hij met de Noorderzon vertrokken. Behalve van den koopman K. moet hij ook nog van andere klanten geld medegenomen heb ben. Een dezer dagen is het faillissement van O. uitgesproken. O., die zich altijd zeer voor reclassee- ringswerk interesseerde, is nog steeds voortvluchtig. Op haast alle politiebureaux aldaar heeft men een appeltje met hem te schil len, want O. schijnt heel wat bedragen meegenomen te hebben. Deze bedragen varieeren van 20 tot f 500. Een matrozenrelletje in de Residentie. Twee matrozen, blijkbaar onder den in vloed van den drank, vielen gisteravond in de Wagenstraat te Den Haag het pu bliek lastig. Onder hevig verzet zijn zij gebracht naar het politiebureau aan den Rijswijkscheweg. Een der agenten, bij deze arrestatie betrokken, zag zich genoodzaakt een schot te lossen om het opdringende publiek, dat met steenen gooide, vrees aan te jaren; andere agenten moesten van bun gummistok gebruik maken. Een agent is door een der matrozen met een dolk mes in zijn been gestoken. De verwonding was zoodanig, dat hij buiten dienst moest worden gesteld. De matrozen zijn op het politiebureau yastgehouden. Bedreiging of grap? Het Amerikaansche gezantsohap te '6-Gravenhage wordt overstroomd met brieven, die naast protesten, al naar dat zij wel of niet onderteekend zijn, bedekte of openlijke bedreigingen bevatten in ver band met de eventueele voltrekking van het doodvonnis aan Sacco en Vanzetti. Dat al die epistels niet bepaald au se rieus te nemen zijn, blijkt uit hetgeen het „Vaderland" ter oore kwam omtrent een echrijven van zeer eigenaardigen inhoud. De anonieme schrijver beweert scheeps kapitein te zijn en zich opzettelijk in ge brekkig Hollandsch uit te drukken, om zijn opsporing te bemoeilijken. Ten einde zijn vervolgers zijn spoor nog meer bijster te maken, heeft hij, naar hij verder be weert, het papier van den brief in een an- 'dere stad gekocht als waar hij vertoeft, ter wijl de schrijfmachine, waarop de brief is jgelypt, door hem na do verzending van dit schrijven zou worden vernietigd. Na al deze beveiligingsbijzonderheden komt de schrijver met zijn bedreiging en beweert een groote hoeveelheid cholera- i^cillen to zijner beschikking te hebben, die hij zal gebruiken om den oventueelen .dood van Sacco en Vanzetti te wreken. Als jcersfe offers zal hij dan doen vallen, prosi- 5ent Goolidge, gouverneur Fuller en.den merikaanschen gezant in Den Haag. Hoe de schrijver zijn bedreiging zoowel jhier als aan de overzijde van den Oceaan zen uitvoer denkt te brengen vermeldt de brief niet. Het geheel maakt dan ook meer den indruk bedoeld te zijn als grap, zij het |T dan ook een van zonderling allooi. Biiatenl. Berechten ONGELUKKEN. ZWARE STORMEN IN ZWITSERLAND. Aardverschuiving bij St. Moritz. Het verkeer langs de Simplon- 1 ijn gestaakt. Door stormen, welker hevigheid in den namiddag nog toenam, zijn Donderdag in geheel Zwitserland vele telegraaf- en te lefoonverbindingen verbroken- Tegen den avond bereikte do storm zijn climax en werd op vele plaatsen belangrijke schade aangericht. Te Lausanne en omgeving liepen kelders onder water en werden wijngaarden ver woest. Nabij Villeneuve werd een groot aantal boomen ontworteld. Ter hoogte van het kasteel Chillon (meer van Genève) stortte een geweldig rotsblok neer, verniel de den spoorweg en kwam in het meer terecht De locomotief van een trein, die even later moest passeeren, derailleerde, waardoor het verkeer gedurende drie uur werd gestremd. Langs het meer van Ge nève en de Rhone zijn een groot aantal boomen vernield. Het spoorwegverkeer tusschen St. Moritz en Martigny moest ge staakt worden, daar een aardverschuiving den spoorweg onbruikbaar heeft gemaakt. Troepen uit de omgeving van St. Moritz zijn naar verschillende punten in de Rhóne gedirigeerd, waar overstroomingen dreigden. Het water begint thans weer snel te zakken, zoodat het gevaar voor de om liggende dorpen waarschijnlijk voorbij is; gedurende den geheelen nacht werd met behulp van zoeklichten voortgegaan met do opruimingswerkzaamheden. Het ver keer langs de Simplonlijn is gestaakt en de treinen worden langs Bern en de Lötsch- berglijn gevoerd. Ook groote stormschade In Frankrijk. Stormen hebben groote schade aange richt in de Zuid-Oostelijke departementen van Frankrijk- Het arrondissement Chalon sur-Saöne werd een uur lang geteisterd door storm, hagel, onweer en regen. De treinen ondervonden veel vertraging, door dat vele telegraafpalen over de spoorbaan lagen. Veel vee is om het leven gekomen en de oogst is op vele plaatsen door den ha gelslag vernield. In Ghauffailes braken alle ruiten van een zijdefarbiek. In het departementè Ain werden alle wegen en spoorlijnen geblokkeerd, en veel huizen beschadigd. Bijna overal zijn de verbindingen geheel of gedeeltelijk verbro ken. Mijnongelukken. In de mijn Andalusie bij Breslau zijn twee arbeiders door een volgeladen wa gen, die los geraakt was en een sterk hel lende baan afrolde, overreden. In de mijn Concordia bij Hindenburg zijn door het instorten van een peiler ze ven mijnwerkers gewond. Vijf arbeiders werden bedolven, maar konden nog gered worden, zij werden zwaar gewond. Noodlottige ontploffing In Italië. Bij Torre del Greco heeft een ontplof fing een vuurwerwfabriek vernield. Tot nu toe zijn vier lijken uit de puinhopen te voorschijn gehaald. Voorts hebben vijf personen verwondingen bekomen. Koffie-smckkelarij naar Duitschland. Douane-beambten medeplichtig Uit Munster wordt gemeld: Op de douanekantoren te Emden en Haidenens is eenigen tijd geleden een smokkelaars- bende aangehouden, die met medewerking van douanebeambten voor zoover lot dusver kon worden nagegaan, 531.000 K.G. kof- fieboonen naar Duitschland heeft gesmok keld en daarbij de betaling van 700.000 mark invoerrechten ontdeken heeft. Thans is een aanklacht ingediend tegen een ze keren Schmitz wegens verduistering. Deze heeft verklaard, dat het door hem verduis terde geld omkoopgeld voor douane-be ambten was, dat hij aan deze douane beambten had moeten afdragen. De smokkelaars gingen op de volgende wijze te werk: Eerst werden aan de beamb ten de invoerrechten voor de koffie be taald. Deze bedragen werden echter door de beambten niet geboekt. Werd nu tijdens het vervoer geen onderzoek ingesteld, dan werden de invoerrechten niet afgedragen, en verdeelden de smokkelaars den buit. De controle-afdeeling der douane is deze knoeierij op het spoor gekomen. Het is haar gebleken, dat de inspecteur der dou ane Heilmann een bedrag van 5000 Mark aan invoerrechten niet beeft geboekt. Ook de hoofdinspecteur Spiess te Heidenens is ernstig gecompromitteerd. Van de 19 be klaagden zijn drie douanebeambten en vier Nederlanders. Met bet oog op de uitgebreide materie verwacht men, dat het proces drie weken zal duren. Een oolijke dief. Sinds een zes weken waart in Berlijn een oolijk heerschap rond, dat het beu is geworden zijn waardeloóze vooroorlog- sche bankbiijellen aan den man te bren gen en die zorg nu overdraagt aan ande ren, in de welgemeende hoop, dat zij daar bij meer succes zullen hebben. Als ambachtsman gekleed, in hemds mouwen en het werkschort voor, meldt bij zich aan bij do bewoners- van buizen in de meer gegoede buurten, met de bood schap van den kuiseigenaar dat hij naar de verwarmingsinrichting en kachels moet kijken teneinde na te gaan of er her ziening noodig is. Daar de man een zeer betrouwbaren en goedigen indruk maakt, wordt hij 'veelal toegelaten, waarna hij dadelijk met een notitieboekje in de hand, aan den arbeid gaat. Hij vraagt dan een glas water of een potlood of zoo iets, ten einde den aanwezigen bewoner of de dienst bode te verwijderen. Lukt hem dit, dan neemt bij snel weg wat bij in banden kan krijgen en verdwijnt. Enkele dagen later krijgen de bestolenen dan geregeld een brief met een aantal vooroorlogsche markbiljelten, die vergezeld gaan van een beleefd getikt epistel, waar in wordt verzekerd, dat de bezoeker vol strekt geen dief was. Hij was echter tot de ervaring gekomen, dat niemand zijn oude bankbiljetten wilde aannemen. Daarom is hij op het denkbeeld gekomen om ze op deze manier in waarden om te zetten hij heeft dan de meegenomen zaken, en do vroegere eigenaar daarvan kan dan nu eens zijn geluk beproeven met de ingeslo ten biljetten, waarmede hij hem van harto succes wenschtl Niettegenstaande alle nasporingen is de recherche er nog niet in geslaagd dezen zonderlingen dief, die z.i. niet steelt, maar zijn buit betaalt, te snappen. Weer een kindermishandeling. Te Lichtenberg, een voorstad van Ber lijn zijn twee arbeidsters, een van 45 en een van 25 jaar gearresteerd, wegens zwa re kindermishandeling. Zij hadden het zesjarig dochtertje van een weduwe, welke zij beiden kenden, in de woning van een der vrouwen gelokt en haar met roeden en mattenkloppers gesla gen tot zij bont en blauw zag. Daarna stuurden zij bet meisje heen. Het kind ging naar huis en vertelde huilend aan haar moeder, wat haar over komen was. Deze ging met het kind eerst naar oen dokter, die zware mishandeling constateerde, en vervolgens naar de poli tie. Eerst ontkenden de vrouwen, met het kind iets te maken gehad te hebben, maar weldra werd bewezen, dat zij met het kind in de bewuste woning waren ge weest en slechts zij de mishandelingen konden hebben gepleegd. Beiden werden gearresteerd en voor den rechter van in structie geleid. Het kind is nog onder doktershanden. Japan voert het Latijnsch aphabet in. Naar verluidt heeft de Japansche re geering het voornemen in plaats van het thans in zwang zijnde Japansche schrift een variatie van het Chineesche fi guur-schrift het Latijnsche alphabet in te voeren. Deze hervorming is door de nauwe politieke en economische betrek kingen. die het verre Oosten met het Wes ten onderhoudt, doch ook uit opvoedkun dig oogpunt noodzakelijk gebleken. Het Japansche schrift, schrijft profes sor Tanakadate, die vooral opkomt voor de invoering van het Latijnsche alphabet, is in elk geval uit het buitenland afkom stig, daar het ontleend is aan het Chinee sche schrift. Om echter de klanken van de Japansche taal juist te kunnen weerge ven, moesten buitendien nog ongeveer vijf tig nieuwe letterteekens gevonden en aan het vereenvoudigde Chineesche schrift toe gevoegd worden. Als gevo'g van de moei lijkheden, die het huidige Japansche schrift oplevert, heeft een leerling thans zes jaar noodig om goed te leeren lezen en schrijven; het onderwijs op een Japan sche school ptestrert dus maar een zesde van wat het Eüropeesche 'systeem bereikt." Overigens is het misschien wel interes sant er bij deze geegenheid aan te herin neren, dat de 'thans voorgestelde verwes- telijking van het Japansche schrift vol strekt niets nieuws is. Reeds ongeveer drie honderd jaar geleden brachten Portu^ee- sche jesuieten bijbels naar Japan, welke in de Japansche taal met Latijnsche let ters gedrukt waren. Honderd jaar later werden door Neder- landscho en Duitsche missionarissen zelfs boeken :neevoerd, welke de Japansche taal in Duitsche etters te zien gaven. In de kringen van Japansche geleerden is het Lal:'he r-Miabct doorgedrongen; reeds tientallen van jaren wordt een groot ge- deete van arle wetenschappelijke verhan delingen in de Duitsche taal m-t Latijn sche letters ^drukt. De moeilijkbeden,, die een officieels in voering van het»Latijnsche alphabet nog in den weg staan, bestaan in het uitden ken van een juiste spelling, waardoor de Latijnsche letters aan de Japansche (spraakkunst <)n klankvorming aange past kunnen worden. Maar ook deze bindernis moet voor het grootste deel nit den weg geruimd zijn, zoodat het Latijnsche alphabet zeer bin nenkort ingevoerd kan worden. Nederlandsch Oost-Indië Boycot van Japansche goederen. Wraakneming van China. Anela seint uit Batavia: Een nader onderzoek heeft uitgewezen, dat de boycot van de Ghi neezen tegen Ja pansche goederen uitgaat van een onder- afdeeling van de Kuo Min Tang, genaamd „De Patriottische Bond". De door de handelaars in Japansche wa ren ontvangen en door de politie onder zochte dreigbrieven dragen een stempel van dezen patriottischen bond. In deze brieven wordt uiteengezet, dat de landing van Japansche troepen te Shantoeng een inbreuk beteekent op de hoogheidsrech ten van China. Tengevolge daarvan al dus de brieven is een zeer ernstig boy cot van Japansche waren in het Moeder land afgekondigd. Het is onze plicht dien boycot te steunen, en wie daaraan niet medewerkt wordt bedreigd met straffen. Alhier werden vier Chineezen, alle in China geboren, die als agitators optra den in den boycot tegen Japansche wa ren, ter externeering voorgedragen. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R.-K. Sporivereeniging A. V. V. Zondag zullen het le en 3e elftal van A. V. V. beide een vriendsch. wedstrijd spe len op het terrein aan de Willibrordusstr. te Veur. Het le elftal ontvangt te 2.30 uur een combinatie van Edoh 1 en 2, zoodat het le elftal een sterke tegenstander tegenover zich krijgt, daar Edoh steeds een mooi en vlug samenspel vertoont. Het 3e elftal ontvangt te 1 uur het 3e elftal van R. I. A., dit is een nog onbe kend tegenstander. Ook A.V.V. III komt met verschillende nieuwe spelertjes in 't veld, zoodat wij hier geen voorspelling kunnen doen, wij rekenen slechts op een mooien en fairen wedstrijd. Seriewedstrijden V. V. L. Voor Zondag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: 12.30 uur n.m. V.A.P.HBlauw Zwart Hl (voor de 3e en 4e prijs 2e afd.). 1.45 nm. S.D.S. IBlauw Zwart H (om de 3e en 4e prijs le afd.). 3 uur verliezersronde (le afd.). Edoh HlTeijlingen II. Genummerde spelers. Van verschillende kanten wordt er op aangedrongen, dat de spelers in de wed strijden van de Engelsche League voortaan op Amerikaansche manier een nummer op den rug zullen dragen, teneinde het pu bliek in staat te stellen gemakkelijk na te gaan welke spelers in het veld zijn. De clubs zelf voelen voor deze nieuwigheid over het algemeen niets, doch het blijkt, dat het publiek een dergelijke verbetering op prijs zou stellen. „Sporting Life" is sterk voor de invoering en uit bet aantal brieven door dat blad van voetballers ontvangen, blijkt duidelijk dat bet blad in deze actie niet alleen staat. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma. le Klasse. PhoenixV. O. C. A. C. C.—H. C. C. H. HaarlemP. en W. 3eKlasseZuid. Ajax II—H. D. V. S. HL Overzicht. De eerste klasse-wedstrijden voor mor gen geven ons ditmaal geen aanleiding tot beschouwingen daar Ajax vrij is. Van belang is de wedstrijd Ajax H H. D. V. S. Hl voor de 3e klasse Zuid. Theoretisch heeft Ajax H immers nog een kans op het kampioenschap, maar dan moet morgen van H. D. V. S. ÏH met innings worden gewonnen. En of dat zal gaan, betwijfelen wij toch heel sterk. Ajax—V. V. V. (Tweede dag). Nadat V. V. V. den eersten dflg 180 runs had gescoord en de Ajax-innings was geslaakt met den stand 191 voor 9, zotten gisterenmorgen de heide laatste Leidsche batsmen hun innings voort. Snijders werd al spoedig uitgerund zonder aan zijn to taal van 17 een run te hebben toegevoegd. Met Ermers 17 nol out en 17 extra's sloot de Ajax-innigs met een totaal van pre cies 200. Krooneman nam 7 wickets -'oor 91 runs, C. Aland t 224. De overige Ain- sterdamscke bowlers hadden geen succes. Het begin van de tweede innings van V. V. V. was niet bepaald een succes. De helft van het aantal wickets was nu voor slechts 35 runs. Daarna brengen Meyer 10, Segaar 14, Krooneman 10, Wessel 15 en Kriek 14 verbetering en met 12 extra's werd het totaal nog 98. P. de Vrind bowl de 548, Rice 211 en Josson 227. De tweede innings der thuisclub begon evenmin voorspoedig en toen er 4 wickets neer waren voor slechts 30 runs, leek het er allerminst op, dat Ajax de voor een overwinning noodige runs zou scoren. Dozy en P. de Vrind overschreden echter het totaal van V. V. V. en eerst op 102 werd laatstgenoemde gevangen voor 17 en kort daarna werd Dozij gestumpt *oor een hardgeslagen 56. De rest maakte ver der weinig en met 13 extra's werd het to taal 119. Kost 626, Krooneman 443. Ajax won derhalve met 41 runs. LAWNTENNIS. Nederland—Frankrijk. Zaterdag 20 en Zondag 21 Augustus wordt op de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging de interland-wedstrijd voor gemengde ploegen Nederland Frankrijk gespeeld. De Franscbe ploeg is voor dezen wed strijd als volgt samengesteld: Heeren en kelspelen (2 X 2 partijen: Landry en George; reserve: Boussus. Heeren dubbel spel (1 partij): Landry en Boussus. Dames enkelspel: (2X2 partijen): mevr. Bordes en mevr. Mathieu; reserve: mej. Bour geois. Gemengd dubbelspel (1 partij): mevr. Bordes en Boussus. Dames dubbel spel (1 partij): mevr. Bordes en mej. Bour geois. Bij afwezigheid van de vier sterke Davis Cup-spelers Lacoste, Borotra, Cocket en Brugnon, heeft de Franscbe L. T. B. de spelers gezonden, welke in sterkte direct op hen volgen. Het is wel jammer, dat Nederland tegen deze ploeg niet baar eterkste team kan op stellen. Niet alleen missen wij mej. Bou- man, doch liet is zoo goed als zeker, dat noch Timmer, noch mr. Diemer Kool, noch Van Lennep van de partij zullen zijn. Voor de plaatsen in de heerenpartijen komen dus mr. Van der Veen, C. Bryan en J. Bryan in aanmerking, voor de dames: mej. Rollin Couquerqeu, mej. Canters en mevr. Stroink. ATHLETIEK. De Atheletiekdag van den L. V. B. Bovengenoemde athletiekdag zal gehou den worden op 4 September a.s., op hot terrein van A.S.C., aan de Kempenaer- straat. Door de Athletiek-commissie werd bet programma als volgt samengesteld: Loopnummers: 100 M. Hardloopen, 80 M. Hardloopen Juniores (tot en met 15 jaar), 800 M. Hardloopen. SpringnummersDriesprong (Duitsche driesprong of hinkstapsprong); Versprin gen Juniores (tot en met 15 jaar); Hoog springen. WcrpnummersKogelstooten; Speerwer pen; Discuswerpen. Vereenigingsnummersï 4 maal 100 M. estafette; Touwtrekken (in ploegen van vier). Tal van mooie prijzen, waaronder een wisselbeker, zijn door vereenigingen en particulieren beschikbaar gesteld. Deze worden vanaf Maandag a.s. in de étalage van Devilé's Sigarenmagazijn aan de Nieuwe Rijn tentoongesteld. De inschrijvingen die 8 Augustus 1.1. bin nen moesten zijn, lieten echter jammerlijk op zich wachten Slechts één verecniging had ingeschreven, en smaakte de commis sie, waaronder enkele speciaal van elders waren gekomen, liet genoegen, een ver- geefscke reis naar het vergaderlokaal te mogen maken. Met een beetje medewer king was dit toch niet noodig geweest. De Commissie beeft echter gemeend, waar bet kekend is, dat meerdere vereeni gingen zullen inschrijven, de wedstrijden toch doorgang te doen vinden, en de da tum van inschrijving te stellen op uiter- lijk 17 Augustus a.s. De Commissie rekent er op, dat dan alle vereenigingen Biet een zoo groot mogelijk aantal deelnemers zal hebben ingeschreven. WATERPOLO. A. Z. I— Neptunus I (4—3). De promotie- en degradatie-wedstrijden voor de eerste klas zijn gisteravond aan- gevangen te Amsterdam, waar in het bad- huis Obelt de eerste wedstrijd gespeeld werd van de halve competitie tusschen de vereenigingen D.J.K. en Neptunus, als hek kensluiters van de twee afdeelingen van do eerste klasse en H.P.O. en A.Z. als af- deslingskampioe-.cn der tweede klasse. Deze wedstrijd ging tusschen A.Z. I en Neptunus I onder leiding van den beer J. de Vries. A.Z. won den spannenden kamp met 43. NederlandBelgië. In het Zniderparkbad te 's-Gravenhage wordt morgen voor de dertiende maal de groote polo-wedstrijd gehouden tusschen de vertegenwoordigende zeventallen van Nederland en België om den Joostensbeker De geschiedenis van dezen wedstrijd vindt men in het hier volgende staatje: 1906 te Antwerpen: België wint met 32. -1907 niet gespeeld- 1908 te Antwerpen: België wint met 2 1909 te Amsterdam: Be'gië wint met 71 1910 te Antwerpen: België wint met 8—1 1911 te Gouda: België wint met 4—1. 1912 te Antwerpen: België wint met 2—1 1913 te Amsterdam: België wint met 5—2, 1914/1920 niet gespeeld. 1921 te Antwerpen: België wint met 21 1922 niet gespeeld. 1923 te Gouda: België wint met 0—1. 1924 te Ostende: België wint met 7—4. 1925 te Utrecht: België wint met 54. 1926 te Ronsse: Nederland wint met 3—2 Twaalf maal is er dus tusschen Belgis en Nederland gestreden en elf maa1 heb- ben de Belgen het gewonnen. Sieclils één maal heeft Nederland de zege kunnen be halen, n.l. verleden jaar te Ronsse'in' Bël- gië. Fr is dus alle aanleiding voor Neder land om bescheiden t.' zijn- Het doelpun- tencijfer ziet er -als volgt uit Belgk 53, Ne derland 17. Nog nooit hebben onze jongens kunnen winnen op eigen grondgebied. Hoe zal hel nu Zondag gaan? De Belgen hebben aan de selectie van hun zevental bijzondere zorg besteed en uil de beschikbare spelers stellig de zeven al lerbeste uitgezocht, die zich met geestdrift in den strijd zullen werpen cn er alles op zetten, om den smaad van de nederlaag van verleden jaar uit te wisschcn. De vraag is: hoe zullen onze Nederlandscbe spelers op die wraakplannen van onze zuiderbroeders reageeren? Als onze mannen bezield zijn met den onverzettelijken wil om te winnen d-an geven wij hun stellig een kans. Het zevental zal er als volgt uizien: doel: A. G. Slop; achter: F. Kuypers, H. Min nes; spil: A. H. G. van Senus (aanv.); voor: v. de Velden, Leenheer, dr- P. F. van Se nus. MOTORWIELRIJDEN. Wedstrijden op het Oude Slot te Heemstede. Te Heemstede bij Haarlem zullen mor gen snelheidswedstrijden op den motor worden gehouden, waarvan door vele beste Nederlandsche renners wordt deelgeno- In tegenstelling met den vorigen keer zullen ditmaal uitsluitend snelheids wed; etrijden plaats vinden. Het bestuur van de vereeniging Het Oude Slot heeft de baan in prima condi tie gebracht. De wedstrijden vangen aan te half twee. WIELRENNEN. DE TOER DOOR NEDERLAND. Deelnemers en route. Om den Gouden Miss Blanche Beker. Woensdag a.s. zal, naar men weet, de eerste internationale „Toer door Neder land" een aanvang nemen. Dat een derge lijke wedstrijd, de grootste cn wellicht te vens de belangrijkste, welke ooit in ons land werd gehouden, een enorme voorbe reiding heeft geëischt, behoeft wel nauwe lijks betoog, maar de commissie is er, on danks haar zeer beperkte geldmiddelen m geslaagd haar taak zoodanig te volbren gen, dat do toer stellig een groot sportief succes belooft te worden. Zij heeft zich daarbij, terwille van het beoogde sportieve doel (men denke slechts aan de OlympJ* sche Spelen 1928) door een bepaald drei gend financieel deficit niet laten afschrik ken. Het aantal beschikbaar gestelde prijzen is legio. Zoo schonk Vittoria Eg. Cig- Comp. als eersten prijs een zeer kostbaren Gouden Miss Blanche Beker, terwijl ah tweeden prijs de N.V. Overman Banden Mij. een krans met een gouden schild aan bood, waarop het traject van de toer 13 gegraveerd.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4