Het huis van den droom V!£RO£ BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" ZATERDAG 13 AUGUSTUS Buiten!. Weekoverzicht. Het is een bekend verschijnsel, dat spe- jaal de lezeressen van een krant nooit be- innen met de eerste pagina, maar eerst op jé laatste pagina nazien, wie er dood zijn. Toegevend aan deze neiging, zullen wij leginnen met de mededeeling, dat er deze -reek een gewichtig personage overleden j? nl. koning Sisowath van Cambodja, een uitgestrekt koninkrijk in Achter-Indië, ko- i |onie van Frankrijlc. De oude heerscber. hij is 87 jaar gewor- i flan, laat een respectabele rij treurende ireduwen achter, nl. ten getale van om streeks 500. Honderd van deze schoonen fieeft hij circa 20 jaar geleden meegeno men op een reisje naar Frankrijk. Daar in Achter-Indië iemands rijkdom wordt ge- schat naar bet aantal vrouwen, dat men heeft, moest de koning toch flink voor den dag komen, niet waar? Hij kwam dan ook in volle pracht en praal naar Frankrijk. Pe Franscben lachten zich krom. De ko- ning droeg een soort pofbroek van rijke rijde in de bontste kleuren en daarover een 18e eeuwsche gekleede jas. Zijn koninklijke kuiten staken in zwartzijden kousen en aan z'n voeten droeg hij roode schoenen Om zijn toilet waardig te bekronen had de koning een oud „dophoedje" op, een dood gewoon kaasbolletje, maar bovenop ver sierd met een knop van louter diamanten Fransche experts schatten de waande Tan het oude „dophoedje" op geen twee dubbeltjes, maar die der diamanten op een kwart millioen gulden, Bij zijn aankomst aan zijn hotel te Mar seille was hij zoo verrukt over de welkomst- kreten der menigte, dat hij handenvol zil- \erstukken uit het raam onder de men- schen wierp De politie had een uur noodie om de orde fe herstellen. Eenige personen Karen onherstelbaar beschadigd. De spe ciale politie-ambtenaar, den koning als be waker toegevoegd, had inmiddels Sisowath met geweld van het venster moeten verwij deren. daar hij goedschiks niet beliefde op fe houden. De koning droeg den politieman gelukkig geen kwaad hart toe en schonk hem den volgpnden morgen zijn statie-broek van goudlaken. Bij zijn terugkeer in Cambodja gaf de koning zijn opinie over Frankrijk. „De Franscben". zoo zeide hij. „spreken veel: allemaal tegelijk, en de vrouwen vallen haar mannen ongestraft in de rede. Ieder een draagt er veel te veel kleeren. De vrou wen dragen geen sampots, maar inplaats daarvan vele overtollige meters verschil lend-gekleurde stoffen bovenop elkaar". (Het oordeel is van 1907!!). In zijn land was koning Sisowath een groot vorst. Evenals zijn voorvaderen gedaan hob- hen zijn dynastie is repds 1400 jaar aan 'f bewind heeft hij zijn land verrijkt met talrijke reusachtige torens en tempels tor eere der goden, alles in den stijl van den hekenden tempel van Angkor, oen stijl, die voor onze oogen eonigszins vreemd is, maar die imponeert door haTe ontzaglijke afmetingen. Doch als wij verzeild raken in de labv- rinfhen van de onmetelijke tempels van Achter-Indië. zijn wij er nog lang niet uit; laten wii liever terugkeeren tot het dool hof der Europeesche politiek. Ierland Toen half Juni in den Ierscheu Vrijstaat de verkiezingen werden gehouden voor den Dail, kwam de vraag aan de orde of De Valera, de leider der Ier- Eche republikeinen, consecjuent zou zijn in zijn opportunisme. Het antwoord op die vraag is thans gegeven, en het luidt: ja. Het vorig jaar had hij zich afgescheiden ran de star-principieelo Sinn Fein en de Fianna Fail, de Toekomstpartij, gesticht. Deze groep verklaarde zich toen bereid, flen Vrijstaat, en dus het Brifsche Rijkska- der tijdelijk te aanvaarden. Om dan later langs wettigen weg de constitutie zóó te wijzigen, dat Ierland een republiek wordt. Dit aanvaarden van het Rijkskader bracht evenwel mee, dat de gekozen parle mentsleden den eed van trouw aan den Drilschcn koning afleggen. Aanvankelijk fiiklen verscheidene republikeinen daar n:ot aan, doch deze week heeft de Valera's partij besloten, den eed af te leggen. Daar door is liet mogelijk geworden, dat de Va lera en zijn aanhangers zitting namen in het Ierscho parlement. FEUILLETON. Vrij bewerkt naar het Engelsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). 13) „Even duister als onder die boomen is het nu in mijn geest," dacht Dick. „Onder dio boomen komt morgen weer licht. God geve, dat morgen ook mijn geest weer ver licht moge worden." Hij werd in zijn overpeinzingen gestoord door Cyril Hay, die naar hem too kwam met do sigaren en hem vroeg, of hij zou willen opsteken. „Gra-ag!" Een sigaar, dat was juist, iets, Waar hij naar verlangde. Het rooken zou be-m misschien wat afleiding geven. Voordat men ter ruste ging, begaf men zich nog een half uurtje naar den tuin en de gastvrouw voogde zich bij Dick. Zij .vertelde hem, dat ze het zoo heerlijk vond, dat zij kennis met hem had kunnen ma ten en dat hij haar uitnoodiging om hier op Kastanjeoord te komen had aangeno men. Het speet haar, dat ze hem al niet eerder had leeren kennen, voordat haar dochters getrouwd waren. ),Ik verzeker u, doktor, dat geld alleen een mensch niet gelukkig maakt. Een van öijn dochters heeft een zeer rijk huwelijk gedaan en, ik moet het tot mijn spijt zeg den, ze is alles behalve gelukkig. Ze ver teert in de hoogste kringen, komt zelfs 't hof en toch nu ze in Egypte is, Waar haar man een hooge beérekking be- Bij de laatste verkiezingen had De Vale ra's partij van de 153 zetels er 44 gekre gen, slechts 2 minder dan de regeerings- parlij welke bovendien rekeniig heeft to houden mot de oppositie van arbeidsparty (22 leden) van do Nationale Liga van ka pitein Redmond (8 leden) en van de 5 ex tremistische Sinn Feiners. De regeering is dus in de minderheid en zoodoende geeft hot besluit van de Fianna Fail aanleiding tot een ministercrisis in Ierland. Zal de Valera nu aan het bewind komen? Trotski. Wij zakken hoe langer hoe meer af naar links. Na den republi kein de Valera de bolsjewiek Trotski. Zooals men weet is Trotski het lieele- maal niet eens met degenen, die tegenwoor dig in Sovjet-Rusland het heft in handen hebben. Nu springt men in geen enkel kapitalistisch land zoo hardhandig met de oppositie om als in liet bolsjewistische pa radijs. Het scheelde dan ook niet veel of Trotski en Zinovjef, eens de bewierookte goden der omwenteling, waren uit de partij getrapt Maar dat durfde men blijk baar toch niet aan. Men heeft ze zelfs niet eens uit het bestuur van de partij gezet, maar hen laten zitten na hun een strenge berisping te hebben toegediend. Volgens den correspondent van het Bcr- iiner Tagehlatt heteekent deze beslissing niets anders dan een nieuwe wapenstil stand tusschen do oppositie en de meer derheid, gelijk ook verleden jaar reeds vruchteloos is gesloten. Sacco en Vanzetti. Nu wij toch in rood gezelschap zijn geraakt, kunnen wij dit overzicht niet beter besluiten dan nogmaals de anarchisten Sacco en Vanzetti er bij te sleepen. Het wordt zoo langzamer hand welletjes. lederen dag komen er nieuwe bomaanslagen hij. In Bazel is een der gewonden hij zoo'n aanslag, een tram conducteur, aan zijn wonden bezweken. Dal is wel een krachtig argument voor de on schuld van Sacco en Vanzetti! Nog een tiental dooden en de menschheid is abso luut van hun onschuld overtuigd. Gaat zoo door met een menschlievenden arbeid ten gunste van recht en menschelijkhcid! Over een dag of 10 staan wij weer voor de vraag: worden ze nu geëxecuteerd of wordt do voltrekking van het vonnis weer uitge steld? 't Is voor de menschheid te hopen, Jat ze nu óf spoedig worden vrijgelaten óf spoedig wonden opgehangen, want hoe lan ger het debat over deze mannen duurt, des te ongezonder wordt het op deze aard bodem. Van Sacco en Vanzetti verlos ons Heer. STËDSiasEims BRiEVEN VAN EEN WANDELAAR. XII. Het meest actueclo vraagstuk is wel het tegenwoordig zoo snel uitbreidend ver keer. Hoeveel geesten houdt dit vraagstuk niet bezig en speuren Rijks- Provinciale- en Gemeentelijke autoriteiten uaar midde len om het verkeer in juiste banen te lei den en de gevaren daaraan verhonden tot een minimum terug te brengen. In het enge keurslijf van verordeningen en con trole meent men hel middel gevonden lo hebben om alles zoodanig to regelen, dat langs lijnen van geleidelijkheid het vraag stuk van den dag zich zal oplossen. Som men van heleekenis worden ten koste ge legd aan verbreeding van wegen, straten en stegen, om toch maar den kolos van onze dagen ten gerieve te zijn Sne'heids- beperking wordt binnen den kom der ge meente aangelegd en controle daarop geeft blijk dat men het echt meent met dit belaógrijk middel Doch, wat zullen alle maatregelen halen als niet wordt me degewerkt bij hen die onze wegen vaak gebruiken voor hun snelheidsharlslocht. Is het niet treurig dat er menschen zijn die blijkbaar als grootste wellust kennen hoeveel kilometers men in den kortst mo gelijken tijd wel kan vreten; dio als een be zetene achter hun stuurrad zitten en zon der zorg voor anderen zich slechts beijve ren om den weg een zoo groot mogelijke onveiligheid te geven. In het brein van dio maniakken huist blijkbaar geen greintje respect voor den mecfemenschy die toch kleedt, zou ze wenschcn minder rijk ge trouwd te zijn, als ze dan maar in Enge land had kunnen blijven. Ze heeft heimwee en daarom gaan wo de volgende maand haar bezoeken. Wc zijn van plan den ge- heelcn winter bij haar te blijven. Dat zal het arme kind goed doen. En vergelijk daarmee nu eens dat meisje, die Pattie Brown. Heb je ooit vroolijker en gelukki ger kind gezien? Geld heeft ze niet. Haar vader is kolonel in 't leger, een zeer geacht man, dat moet ik zeggen, maar welk inko men heeft zoo iemand? Dat is al heel ge ring. Maar Pattic is met alles tevreden en in alles even flink en degelijk. Ik heb ze graag hier en ik meen, dat ze een goeden invloed op Isidra uitoefent. Eén ding hoop ik dat Cyril Hay zich over haar zal ontfer men. Hij zou een goede huisvrouw aan liaar krijgen." Al die vertrouwelijko mededeelingen, hoe onbelangrijk ook iu Üick's oog, hadden evenwel dit voordcel, dat ze aan zijn geest een gewenschte afleiding bezorgden en hem zijn evenwicht deden herwinnen. „Deze vrouw," zoo dacht hij, „is sterk in het smeden van huwelijken, namelijk in haar gedachten. Voor wien zou ze Isidra bestemd hebben? „TJ zult zien, dokter," zoo vervolgde ze, „dat hij morgen met haar uit de kerk komt om haar hier te brengen en nu hoop ik één ding: dat ze iets voor elkaar mogen gaan voelen. Ik zou die twee zoo graag getrouwd zien, vooral ook, omdat ze alle bei Katholiek zijn. Misschien is 't u opge vallen, dat al mijn aanwezigo gasten van dat geloof zijn. Een anderen keer verzoek ik weer eens niet-Katholieken. Kijk, als je menschen vraagt van hetzelfde geloof, dan ook nog wel eenig recht heeft op een stuk je gronds, waarop hij zich kan voortbewe gen. Is het niet treurig als wij de wande ling benutten als een object van ontspan ning, daarin in hooge mate worden ge stoord door den roekeloozen motorbestuur der, die meent dat den weg van hem al leen is, die in zijn wijze van optreden weinig blijk geeft van respect voor zijn evenmensch. Waar in den laatsten tijd de berichten over ongelukken op den weg do bladen dagelijks vullen en meer en meer komt vast te staan dat veelal roekeloos heid de aanleiding is tot die ongeukken, is het zaak, publiekelijk op dien onhoudbaar geworden toestand te wijzen en door een levendige actie van een rustig zich langs de straten bewegende burgerij, tot maat regelen te dwingen die een einde maken aan de barbaarschheid van velen die de wegen onveilig maken. Om in eigen omgeving to blijven, is het toch niet meer mogelijk des Zondags een „Endegeestje" om te "aan, tenzij men op den berm van den weg zijn loopplaats kiest. Met kinderen wordt het levensge vaarlijk, do auto's, vooral zij de anderen wil len voorbij-jakkeren, slurpen 't nog voor den wandelaar beschikbare strookje gronds op, om hun lust bot to vieren. Zoo gaat het op andere wegen ook en het zal nog wel erger worden. Zelfs in den binnen stad, in de hoofdstraten, wordt beslist te hard gereden en menig ongeval zou kun nen worden voorkomen, als wat meer Te kening werd gehouden met de omstandig heid dal er ook nog wandelende burgers in onze stad zijn, die ook een stukje grond opeischen als zij pér „pedes aposlolorum" gaan Er zijn zon van die dingèn'die ons hij intuïtie in den kop schieten en tot vork-lering kunnen modelielpen. B.v. het spoedig inrichten van een weeginrichting op de kaasmarkt, opdat de chaos door die talrijke kaaswagens tot de Waag eens een spoedig einde neme. Twee dons wijs ik op den onhoudbaren toestand op do Apothekersdi.ik, hij de veilingen. Dat is een warwinkel waarin zelfs de dienstdoende agent van politie geen orde kan houden, omdat men zich gewoon weg niet aan hem stoort. Een voetganger is er niet veilig en het geheelo verkeer lijdt er duchtig onder. Dan het verkeer door de Vrouwensteeg, is dat nu zoo noodig? Zou- hot niet rationeel zijn daaraan eens de aandacht te wijden, vooral waar de hoek VrouwensteegBreosfranf zoo gevaarlijk scherp is bij do Sociëteit, waar hij zoo sterk van dc rooilijn afwijkt, naar buiten, waar de tram vlak bangs passeert. Radi cale oplossing een stuk er af en een ronde hoek maken, dan is er althans een heter „den hoek omgaan" gewaarborgd Zijn er zoo niet tal van vaak kleine dingen, die tot een groote verbetering kunnen leiden? Ze behoeven geen sommen te kosten, doch al'ecn te zijn de producten van oen ge zonde ortranisat'eceest. die in staat is liet verkeersvragstuk in al zijn onderdeden te overz'en, te besludeeren en tot.do zoo hoog noodige verbeteringen te komen, die tot heil van onze stad zijn en nok nog de rech ten erkennen van het 'fcieb" te voel bewe gend publiek. WANDELAAR. mi DE OKIGEVfNQ NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Regeling van het verkeer Ver koop van afgesneden bicemen. Do Gemeenteraad vergaderde Donder dag, des namiddags te zeven ure. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer R. van Dijk. Voorzitter de Burgemeester. De Voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen der vorige zitting worden onveranderd gearresteerd. Verschillende ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Tot toelating wondt besloten van de nieuwgekozen raadsleden, nadat de com missie tot onderzoek daarvan, bij monde van den heer L. if. van Noort rapport heeft uitgebracht. Iu de politie-vcror lening worden ver schillende wij/ingingen aangebracht. Was het vföeger verboden om privaten ;n slooten te laten uitloopen, thans zal hel hebben van ecu privaat op 2 Meter af stand van een sloot worden verboden. Hol hraidf-n van varkens h voorlaan in weten ze, wat ze aan elkaar hebbert; zo kunnen vrijer met elkaar spreken en be hoeven niet bang te zijn, dat ze elkaar door een ondoordacht woord op gods dienstig gebied zullen hinderen. En verder lieb ik een eigenaardig zwak over me, dat u reeds in me opgemerkt zult hebben. In mijn gedachten huwelijk ik mijn gasten graag uit, zooals nu Mr. Hay met Pattie. Van een gemengd huwelijk kan bij den regel, dien ik volg, bijna geen sprake zijn. Ik vind een gemengd huwelijk een ramp voor beide partijen. Vindt u ook niet?" „Ik ben het volkomen met u eens, me vrouw. Maar mag ik eens zeer onbeschei den zijn en u vragen, aan wien u Isidra zoudt wenschen uit te huwelijken? U zult waarschijnlijk den prins voor haar reeds ontdekt hebben, niet waar?" Dick vroeg haar Uit in do hoop, dat ze zeggen zou: „Die prins zijt gij." Mevrouw Jones zweeg cenige oogenblik- ken en dan in eens: „Dat arme kind! Zo verkeert in een moeilijk geval. Ze schijnt zco vroolijk, zoo opgewekt en toch is ze dat innerlijk niet. Uit enkele woorden, die ik van haar opgevangen heb, meen ik te moeten opmaken, dat haar lot reeds be stemd is, dat er reeds bepaald is wien zo tot haar echtgenoot moet nemen." Dick stond even stil en dan met een stem, waaruit angst en vrees klonk, vroeg hij: „Is ze misschien verloofd met den Spanjaard, van wien "wc de photographic hebben gezien?" „Beste dokter, ik ben bang, dat ik u te veel heb verteld. Mijn man zegt altijd, dat ik mijn mond wel eens voorbij praat. Mis schien vindt u het vreemd, dat ik u dit zoo ronduit zeg. Maar ik kan niet anders. do kom der gemeente verboden, tenzij met speciale vergunning van B. en W. De Voorz. merkt op dat de bepaling spe ciaal gericht is tegen enkele varkenshou derijen in de kom van het Dorp, die veel overlast aan huren veroorzaken. De heer A. H. van Noort vraagt of geen bepalingen kunnen worden opgenomen te gen het gebruik van abattoirmest. Deze veroorzaakt soms een ondragolijken stank, die tot ver in den omtrek waarneembaar is. De heer J. Geerlings bevestigt dit. De Voorz; zegt, dat er z. i. geen bezwaar bestaat om maatregelen ter zake te nemen. Na eenige discussie wordt hij acclama tie besloten de volgende bepaling op te nemen: „Het is verboden binnen een af- „stand van 100 Meter van do openbare we- „gen abattoirmest te gebruiken.." „Het is verboden elders binnen de ge- „meente abattoirmest te gebruiken tenzij „die aanstonds wordt omgespit of afge bekt." De maximum snelheid wordt gebracht van 10 op 20 K.M. Autobussen zullen voortaan alleen mo gen stoppen op do door B. en W. aange wezen halloplaatsen, welke halteplaatsen voorzien zullen worden van do noodige wa arsch u wi ngshor den. Builen dc bebouwde kommen kunnen B en W. het stoppen toestaan. Een geheel samenstel van regels wordt vastgesteld, die betrekking hebben op de i geling van het verkeer. Men mag zijn auto niet meer op ido lopecawegen laten staan, doch moot do berm daarvoor gebruiken. Uitgebreide bevoegdheden worden voor dc regeling van liet verkeer aan de politie verleend. B. en W. stellen een bepaling voor, krachtens dewelke men op of langs den openb. weg geen gesneden bloemen mag verkoopen, tenzij op die plaatsen, die daar toe door B. en W. worden aangewezen. De Voorz. merkt op dat er vroeger spra ke van geweest is om het verkoopen van bloemen op den openbaren weg zonder toe stemming van B. en W. lo verbieden. Deze bepaling ontmoette bezwaar in den Raad. Thans is bovenstaande bepaling ont worpen, waardoor aan 's Raads bezwaren zooveel doenlijk wordt tegemoet gekomen. Do heer E. Oostdam Jzn, kan zich met de voorgedragen bepaling minder goed vereenigen. Spreker zon wenschen, dat alleen diegenen, die van D. en W vergun ning haddon, bloemen moeten verkoopen. De Voorz. zegt, dat hij hot moeilijk alle raadsleden naar den zin kan maken, voor al als do een het tegenovergestelde wil van den ander Spr. raadt den hoer E. Oost- dam Jzn. aan zijn idee in oen voorstel te belichamen De Raad moet dan maar uit maken wat zij wensclit. De heer E. Oostdam Jzn. dienï daarop een voorstel in om in do polifieverordo- ning oone bepaling op te "nemen dat gesne den bloemen alleen door diegenen zullen mogen te koop worden aangeboden, die daarvoor oen speciale vergunning van B en W. hob hen. Dit voorstel wordt ondersteund door de hoeren E. Oostdam Hzn. en L. M. van Noort. Over het voorstel staken do stemmen, zoodat het althans in deze vergadering niet is aangenomen. Het is voortaan verboden op de bctume- vcgen met gras-, dorsch- en liooimachines .anders dan stapvoets te rijden. Gezamelijk kampoeren is aan personen van beiderlei kunne binnen de Gemeente verboden, tenzij mot speciale vergunning van B. en \V Enkele andere bepalingen worden nog vastgesteld, terwijl bepaald wordt dat de verordening in werking zal treden onmid dellijk nadat zij is vastgesteld. Op voorstel van B. on W. wordt de woning, plaatselijk gemerkt A no. 1317 on gelegen in het buurtschap „Do Zilk" onbe woonbaar verklaard, daar de eigenaar on willig is de noodige verbetering aan de drinkwatervoorziening aan te brengen. Aan A Meijer tc Zilk was door B. en W. een bouwvergunning geweigerd. Deze komt thans bij den Raad in beroep. Bij acclamatie wordt do weigering gehand haafd. Het verslag van den. toestand der Ge meente over 1926 en het verslag van het geen met betrekking tot do volkshuisves- ling over 1926 is verricht, worden aan den Raad aaneehodr-n Ik houd van oprechtheidZullen wo nu weer naar binnen gaan? Het wordt eon beetje frisch in den tuin. Vindt u zelf ook niet?" Het was een groote verlichting voor DLclc, toen men elkander gooden nacht wcnschlo en hij zich op ziju kamer kon terugtrekken. Hoe heerlijk was dc avond voor hem be gonnen en met hoeveel teleurstelling ein- digdo hij Van slapen kwam dien nacht al heel wei nig. Allo gebeurtenissen van den avond doemden op voor zijn geest en hij kwam tot dc voor hem treurige conclusie, dat Isi dra verloofd moest zijn met Juan de Navros of, indien dit niet zoo was, men en die men moest de oom zijn haar zou dwingen met hem in het huwelijk tc tre den. Oogcnschijnlijk gaf zo al heel weinig om hem, voelde niets voor hem. Wel droeg zo zijn portret in haar taschje, maar dit heteelcendo niets. Iedereen bewaart por tretten van vrienden en kennissen. Waar om zou zij dat niet doen? Als ze hem wer kelijk lief had, dan zou zo wel eens over hem gesproken hebben en haar bevreem ding hebben uitgedrukt, dat zo nu al in geen negen maanden taal noch toeken van hem ontvangen had, want hiervan was Dick vast overtuigd hij was nu al ne gen maanden dood. Al deze overwegingen deden dc hoop in Dick's hart herleven. Zij was nog niet voor hem verloren.... Opnieuw had hij zich ve.rontrust door allerlei dwazo inval lenMorgen zou hij haar ten huwelijk vragen. Met deze gedachte sliep hij tegen den ochtend iu en werd eerst wakker, toen het Deze worden voor kennisgeving aange nomen. Tot leden voor do Schattingscommissio voor de Rijksinkomstpnholasling worden herbenoemd de heeren W. Ruigrok, Joh Ponnings, L. P. Heemskerk en Couraad Bouwmeester. Do bouwverordening wordt gewijzigd in dien zin, dat voortaan in zeer speciale gevallen B. on W. dispensatie kunnen ge ven van de bepaling, dat er een open ruim te tusschen dc gehouwen moet zijn van 5 Meter. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. omtrent de bestrating der Nieuwe Duinstraat, merkt de heer Van Parera op, dat dit wordt geraamd op 5000.doch dat een uitgewerkte hegrooting van don gemeenteopzichter ontbreekt. Spreker komt het bedrag van 5000.to laag voor, vooral als liet trottoir wordt vernieuwd. De Voorz. zegt, dat dc gemeenlo-opzich- ter aan B. en W. dit bedrag heeft opgege ven. B. en W. hebben intusschen geen be zwaar om dezen post aan lo houden lot do volgende vergadering en dan cono uitga* werklo begrooting voor to loggen. In do vorige raadszitting is een crediet toegestaan van 4000.voor aankoop van een automobielbrandspuil. B. on W. vragen dit crediet met f 1000.(e vor- hoogen. Do bedoeling is een automobiel- brandspuit aan te koopen van do N V Ma chinefabriek J. en H. W. van dor Ploeg te Apeldoorn. Dij acclamatio.wordt conform het voor stel van B. en W. besloten. Ten slotto wordt op voorstel van D. en W. besloten tot dekking van do in den loop des jaars gedane buitengewone uitgaven cene leening van 100.000 (e sluiten met het Weduwen- en Weezonfonds van Euro peesche burgerlijke ambtenaren in Nedcr- landsch Indië tegen den koers van. 98 pet. en een rente van 414 pot., waarna de open bare vergadering wordt gesloten. Geboren: Auko Vogeltjo, dochter van P Rietvink en G. v. d, Meer Antonius Willem, zoon van A. Th Boot en A Nicu- kerk Laurentius Wilhelmus Anlonius, zoon van L Bogers en G. J M. Wilk Nicolaas, zoon van A. J. Koud ijs en G. E. Qakx Rina, dochter van K J Noy en T Schoonenberg Willem, zoon van J. M Muiljvijk en G. Wcsterik Johannes Josophus. zoon van L. Heemskerk en A. v. d. Voort Johanna Elisabeth, dochter Tan J. Q. van Gijlswijk en J E V d Borg Leonardus Hendrikus Valentinus, zoon van J. G. Paquay en E M Malmckers Overledon: Hendrik van den Berg 42 jaar echlg van A. P. Kniest Fran- ciscus den Elzen 1 jaar Marfinus van der Liet 41 jaar te Amsterdam. Ondertrouwd: Wilhelmus Th. van den Berg 28 jaar en Geerlruda van der Ploeg 20 jaar Adrianus van der Voort 30 jaar en Glasina J Smeolc 28 jaar. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. B. er W. met verlof. Dc eer Koot waarncmond burgemeester. Leveranties van burgers aan do gemeente. Do Raad dezer gemeente vergaderdo Donderdagavond to acht uur. Voorzitter do heer J. A. Bakhuizen, Burgemeester de zer gemeente. Dc voorz. opent do verga dering met gebed. De notulen der vorigo vergadering wovden gelezen en goedge keurd. Bij do ingekomen stukken deelt do voorz. mode, dat op zijn verzoek hem ver lof is vorlccnd, om zich van 10 tot en met 30 Augustus a.s. buiten do gemeente op to houden. Dczo beschikking is ter sprako gebracht in het College van B. en W. Hieruit is gebleken, dat dc bcido wethou ders ook dien tijd met verlof gaan, zoodat het oudsto lid in jaren* van den Raad liet tijdelijk Burgemeesterschap zal moeten waarnemen, en wel dc heer W. Koot Nzn. Dc Raad kan zoo noodig een ander lid van den Raad aanwijzen. De heer Koot heeft echter geen bezwaar tegen de waar neming, zoodat spr. aan den Raad ver zoekt mode to dcclen, of een der Raadsle den togen deze aanwijzing bezwaren ljecft, zoo niot, dan neemt spr. aan dat zich allo Raadsleden hiermede kunnen vorcenigen. Do voorz. hoopt, dat de lieer Koot zijn tijdelijk ambt op do juiste wjjzo morgen klaar dag was en dc zon rcods in zijn ka mer scheen. Vlug klccddo hij zich cn begaf zich naar benoden, waar hij do familie met Isi dra en Pattie reeds aan do ontbijttafel vond want men moest om tien uur in do kerk zijn. Het viel mevrouw Joncs op, dat Dick er bleek en vermoeid uitzag. „Goed geslapen, dokter?" vroeg zo. „Dank u, mevrouw. Het had boter kun nen zijn. In een vreemde omgeving slaap ik do cersto nachten altijd slecht en daar bij had ik zoo vcol om nog eens over na tc denken." „Meisjes, kijkt eens naar do klok. Het wordt zoetjes aan tijd." Zij ging niet op Dick's woorden in. „Jullie rijdt zekor allemaal mee naar kerk?" vroeg dc lieer Jones. „Tn.dat geval hebt jullie jo niet to haasten." Do meisjes gaven er evenwel dö voor keur aan tc gaan loopen en zoo wandelden zo in gezelschap van den dokter in den vcrrukkclijkcn zomermorgen naar de kerk. Nu was do afstand van Kastanjeoord naar de kerk nog al tamelijk groot cn Isi dra, niet gewoon veel te loopen, werd moe. In onschuldige dartelheid greep zo Dick's arm, zeggende: „Dokter, mag ik u een arm geven? Dat loopt gemakkelijker voor me, anders houd ik het niet uit." „Met genoegen." En zoo liepen ze, terwijl Pattio onver moeid naast hen voortstapte, arm in arm voort, zij in 't wit, hij in zijn deftig Zon dagspak. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 11