"ifeuiieim bepaald op f 80.99. Gocdge- icurd. Over de woningen van het „Bijennest Jfces'aande uit lien „cellen", was advies in gekomen van de Gezondheidscoramisssie, Jdie tot onbewoonbaarverklaring aan drong, daar door herstelling geen verbe tering meer is aan te brengen. De muren Jen daken vcrkeeren in zeer slechten toe stond, do toevoer van licht in deh uizen is 'onvoldoende (1 M2 glasoppervlakte voor Jeen kamer van 18 M2). De zolderingen zijn veel te laag; de afscheiding op zolder [tusschen de verschillende pcrcoelen be- 'staat uit bouten schotten, twee meter jhoog. De zindelijkheid laat veel te wen cellen over. B. en W. stellen voor tot onbewoonbaar- jrerklaring over te gaan en de ontmi jning stermijn te bepalen op 6 maanden. De heer Verkley vraagt of met den eige naar is gesproken. De voorz. antwoordt, •dal iiet den eigenaar koud laat. Do lieer Bisschops vraagt of de bewo- (ne;\s kunnen verpicht worden, wanneer ''cr ccn woning ip de gemeente vrij komt, ,'clcze to betrekken. Do voorz. antwoordt, 'dal die bewoners vrij zijn een huis te kie zen waar zij willen. B. on W. zullen de bewoners op oen bepaaldo wijze behulp zaam zijn bij het betrekken van een huis. Het voorstel tot onbcwoonbaarverkla- ring werd met alg. stommen goedgekeurd. Do onderwijzeres nuttige handwerken aan de openbare school verzocht betaling 'lesuren onder vacanlie d.i. 7 maal f 2.50. ■{B. en W. gevoelen er wel voor haar deze -gratificatie te doen toekomen, maar in een anderen vorm. om andere scholen de pas af te snijden deze vergoeding ook te vra gen. B. en W. stellen voor deze toelage te geven in den vorm van reisged. Do lieer v. Zonneveld zegt, dat het al gemeen gebruik is, dat onder de vacanties wordt doorbetaald. Spr. wil gewoon va- canticgeld geven. Er is gelijksteling van onderwijs en dan hebben ook de andere scho'en er recht op. "Weill. Warnaar zegt, dat op de wette lijke uitvoering van de gelijkstelling van onderwijs wel wat aan te merken is. Spr. gevoelt niets voor het voorstel van den ■beer v. Zonneveld. "Wanneer het voorstel in den vorm van B. en W. niet wordt aangenomen, zal spr. tegen iedere verhooging stemmen. De heer v. Zonneveld houdt van geen omwegen; de wet luidt nu eenmaal zoo. Ook do lieer v. d. Geest wil geen ach terdeurtjes. Het gold, dat do bijzondere scholen thans eveneens zullen vragen, .wordt tocht niet weggegooid. Het voorstel van B. en W. werd in stem ming gebracht en aangenomen met de stemmen van de heeren Verkloy, v. d. Geest en Zonneveld tegen. Van het bestuur van den Hellegatspol- 'der was een -verzoek ingekomen om een ijaar'ijksche vergoeding van ƒ500 voor onderhoud kade gedurende 5 jaar. Dit adres slaat in verband mot bet uitbagge ren der Sassenheimcr Vaart. B. en W. zijn echter van meening, dat door het .uitdiepen der vaart do kaden veel min der onderhond zullen behoeven. B. en W. stellen daarom voor afwijzend te beschik ken bouwd worden, noulen villa's zijn toege staan. Platto daken is een algemeen ver- bod. De beer v. dl* Geest wil dat de bepa ling, bevattende aansluiting aan riool, ook op de bebouwde eigendommen van toepas sing zal zijn. Is in bewerking. Bij de rondvraag vroeg do beer v. d. Geest, waar volgende weck de kisten moe ten worden geladen. De voorz. zegt, dat de installatie van do Betonm'aalschappij aan zegging beeft gekregen to verdwijnen. De heer v. d. Geest zegt, dat dit niet de grootste schuldige is. Er liggen thans groote hoeveelheden steen en grint opge stapeld. Spr. gelooft, dat het kadegeld te goedkoop is. De voorz. zegt, dat reeds door B. en W. is overwogen een progressieve heffing in te voeren, zoodat ladingen niet to lang blijven liggen. De heer v. d. Geest wijst er op, dat schui ten koe- cn abattoir-mes worden gelost en overgeladen midden in bet Dorp (Oude Haven). De heer Bisschops zegt, dat de politie toen reeds heeft ingegrepen. De heer Verkley meent, dat het reeds besloten is, hetgeen wetb. Warnaar beaamt. De heer Bisschops bracht liet badhuis ter sprake. De bouw daarvan is uitgesteld voor vaartverbetering. Spr. vraagt echter of daar wel ecnig verband tussclien ge steld moot worden. De grond ligt er. Het samengaan van zweminrichting en badhuis kan moeilijk geschieden. Spr. zou dio plannen nu eens willen doorzetten, zoodat dit jaar plannen kon worden vastgesteld. De voorz. zegt, dat dc gemeente „Frank rijk" beeft aangekocht. Over een zwem plaats is reeds langer vanuit de gemeen- to gevraagd dan om een badhuis. Een combinatie zweminrichtingbadhuis acht spr. niet onmogelijk. Spr. wil afwachten. De heer Bisschops zegt, dat „Frank rijk" veel te ver uit de kom der gemeente ligt voor een badhuis. Ook de heeren Krom en v. Breda willen een badhuis plan doorzetten en zouden niet willen wachten tot het terrein „Frankrijk" vrij komt. De heer Verkley vraagt of de stichting van een badhuis .niet aan liet particulier initiatief kan wordn overgelaten. Welk Warnaar zou desnoods de grond gratis beschikbaar willen stellen. De beer Bis schops wijst op Voorschoten, waar de wo ningbouwvereeniging een badhuis heeft gesticht. Hierna wordt op voorstel van den voor zitter van dit reeds veelbesproken onder werp afgestapt. De voorz. bracht vervolgens in deze laatste vergadering van de zittingsperiode een woord van hulde aan het aftredend lid, den heer Krom, die zijn raadslidmaat schap met eere beeft bekleed. Dc beer Krom dankte voor de woorden van den voorzitter. Spr. dankte ook gemeentebestuur en de raadsleden voor de aangename samenwerking. Do Raad ging hierna te 10 uur in ge heime zitting ter bespreking der prijzen van gemeente-bouwgrond. I/O ÜPO.r Vovirlov 'i n f j üOtJ abnormaal hoog. Een ander geval is, dat aanvankelijk niet mocht gestoomd worden in de Sassonheimer Vaart, het geen gesanctionneerd werd door het Hoog heemraadschap. Spr. vindt bet echter on billijk, dat aangelanden de schade aan de kade. door het sloomen veroorzaakt, moe ten betalen, waarvan derden bet genot 'hebben. De voorz. zegt, dat bet in do naaste toe komst oen gevaarlijk precedent zou wor den. Voor hot stoomen wordt een apart recht betaald, dat - cmder belanghebbenden verdeeld wordt. „Rijnland" verleent echter 'dc toestemmingen. Het Hoogheemraad schap beeft ook dc toestemming tot uit- baegcren moeten geven. De heer Verkey blijft het echter onbil lijk vinden, dat de lasten van een gemeen te ijk belang geschoven worden op dc schou dors van enkelen. Wetb. Warnaar wijst op de schade, die 'door liet drukke moderne verkeer aan de Oandwegen wordt .tangericht. Ook daar krijgt men geen schadevergoeding bij ver zakking enz. Bovendien mag verwacht worden, dat bij uitbaggeren der vaart de golfslag gen do kaden minder zal worden. De voor ziening der kaden door de polders is niet zoo uitstekend. Spr. wil eerst afwachten -wat hij niet gelooft of de kade-be schadiging te hevig zou worden. Z.h.s. werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Do gemeontereker.ing werd aangeboden on in handen gesteld van oen commissie, bestaande uit de heeren v. Rhijn, Bis schops en Verkley. Bepaling koopprijzen bouwterreinen Grondbedrijf. B. en W. stellen voor dat de Raad de prijzen voor de verschillende bouwterreinen zal bepalen, met in acht neming van verschillende bepalingen o.a. dat het terrein binnen 1 Yi jaar na den van aankoop moot worden bebouwd, en in sommige villa-lanen geen winkels mo gen worden gebouwd. Do heer v. d. Geest was togen deze laat ste bepaling. Do voorz. raadt aan deze bepaling te stellen; er kan een enkele uitzondering worden toegelaten. De nabijheid van het sportterrein zou aanleiding geven tot het verrijzen van snoepwinkeltjes. De stand moet netjes worden gehouden. De aanwe zigheid van winkelbedrijven brengt in den achtertuinen steeds rommel mee. De heer v. d. Geest zegt, dat dit achter gewone huizen ook het geval is. De heer Verkley meende, dat dit verbod alleen zou gelden voor do Beukenlaan. Het is thans uitgebreid tot het geheele bouwterrein achter het park. Besproken werd de hoek Beukenlaan Kerklaan. Meerdere leden wilden daar wel oen winkel, zij het onder verschillende voorwaarden. De heer v. Zonneveld sprak zich daar legen uit. de belendende grond voor villa-bouw zou door een winkel in waarde dalen. Andere bepalingen werden vastgesteld o.a. dat aan do Beukenlaan niet meer dan iwec buizen onder één dak mogen ge- RGELOFARENDSVEEN. Voetbal. Zondag speelde alhier U. V. ~:i uaai in-aerrdagwoclstrijd te gen D. 0. S. I onder leiding van scheid: rechter v. Klink. Te ongeveer 3.30 uur stellen beide ploegen zich op. U.V.S. is volledig, D.O.S. tet één invaller. Al direct na aftrap ontwikkelt zich een vlug opgaanden strijd, waarbij U.V.S. uit een doorbraak geheel onverwachts kei bard inschiet (1—0). Dit schijnt D. O. S. te prikkelen om be ter aan le pakken en spoedig moet de U. V. S>keeper handelend optreden. Aanval op aanval volgt, doch de achterhoede met den keeper aan het hoofd, weet van geen wijken. Als bij een D.O.S.-aanval de links binnen inschiet, wordt juist voor buiten spel gefloten. Niet ontmoedigd wordt steeds beter gewerkt, doch doelpunten blij ven uit, en onveranderd komt de rust. Na de thee, welke U V. S. blijkbaar goed had gedaan, komen de Leidenaren geweldig opzetten, doch de achterhoede met behulp van keeper van Goozen is niet te passeeren. De voorhoede van D. O. S., alhoewel het samenspel ontbrak weet tel kens aardig door te breken, maar U. V. S. houdt stand en voordat het einde daar is, weet U. V. S. nog twee maal hot net te vinden (30). welke op Koninginne-verjaardag gegeven wordt hierbij inbegrepen is waarop beves tigend wordt geantwoord. De raad kan zich met- het voorstel van B. en "W. ver eenigen. Een adres der afdceling Land- en Tuin- bouwarbeiders, om, evenals vorige jaren, teuii te mogen ontvangen voor de uitge trokken werkloozen. Het verzoek zal wor den ingewilligd. Van het Bureau Maatschappelijk Hulp betoon was een verzoek ingekomen lid te worden der vereeniging voor f 5 per jaar. Hel doel der vereeniging bestaat inlich ting te verschaffen bij vreemde collectan ten, welke zich voorgeven voor goede doel einde te collecteeren enz. waardoor de igczeienen meermalen worden bedrogen. Daar zulks tot nut kan zijn van do ge meente wordt tot bet lidmaatschap beslo ten. Hierna volgt onderzoek der geloofsbrie- >n van de nieuwgekozen raadsleden, welko door do heeren Quello cn Splinter worden jmfezien cn in orde bevonden. Dan wordt rapport uitgebracht namens B. cn W. door den voorz. dat bij nader onderzoek- is gebleken, dat voor de ge meente het niet noodig wordt, geoordeeld cm in de politieverordening op te nemen heb verzoek van Roermond, wat in de vo rige verg. is behandeld. Feu veïzoek van mej. Pauw uit Utrecht, om gebruik te mogen maken van een lo caal der openbare school tot het geven van een knip- cn naaicursus, kosten van licht enz. voer baar rekening; wordt ingewil ligd. Dc voorz. deelt mede dat clc politiever ordening volgens de wet om de 5 jaar moet herzien worden. Spr. wensehtc hiervoor een comm. uit den raad tc benoemen. In deze commissie werden benoemd de hee ren Hoogervorst en Vossepoel. Bij de rondvraag vestigt de heer Blom de aandacht op het dak van de gemeente toren. Spr. vindt het noodig, dat de lei bedekking wordt nagezien. De voorz. zegt toe. heer Vossepoel vraagt namens de polderbewoners, of er soms verbetering gebracht kan worden in de sloot langs den weg welke uoodanig vervuilt dat vele werk zaamheden daarin niet verricht kunnen worden. De heer Quelle zegt, dat zulks bij den Nicuwkoopschen polder moet worden aangevraagd door de betrokken inwoners. De heer Vossepoel meent, wanneer zulks namens de raad geschiedt, het misschien van meer invloed zal zijn. Dc voorz. zal pogingen aanwenden om verbetering te krijgen. Dan vraagt dc heer Vossepoel meer toe zicht op het woonwagenkamp, daar de paarden vaak worden vastgebonden aan de scheering. Hier ook zal worden toege: zien. De heer Splinter vraagt of het niet mo gelijk zou zijn, ,dat bij den heer Von Briel Sasse de boomen wat worden opgc- snoeid, daar zij zoover over den openba ren weg komen, ook tot overlast van de overburen, wier huizen in de schaduw staan. De voorz. belooft hierover met den heer Sasse le spreken,waftrnffi de v-i-tj- worcTt gesloten. Koloniën, zal, naar het „Dgbl. v. Rott." verneemt, zich 26 Augustus to Genua aan boord van de „Grolius" begeven en een reis naar de koloniën maken, waar hij on geveer oen half jaar zal vertoeven. In dien tijd zal hij trachten, door be sprekingen met autoriteiten en vooraan staande zakenlieden voorbereidingen to treffen tot het stichten van een Indische afdeeling van de K.L.M., in verband met de toekomstige luchtverbinding Nederland Koloniën. RECHTZAKEN DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De waterleiding. Het voorkomen van lichtstoornissen. Afwezig met kennisgeving de heeren Rijlaarsden en v. Leeuwen. Na voorlezing van gebed en notulen, welke onveranderd zijn vastgesteld na ccn kleine opmerking door den heer Hoogervorst komen aan de orde de ingekomen stukkon. O.a. was een schrijven ingekomen van Ged. Staten met een berekening voor het Provinciale plan der Waterleiding voor Zuid-Holland. De beer Quello merkt op, dat zulks een ver traging zal geven met de plannen van Bo degraven en misschien duurder zal uitko men. Op do vraag van den heer Hooger vorst of de gemeente een vrije keus zal houden om het goedkoopste te kiezen, ant woordde de voorz. bevestigend. Er zal ge wacht worden tot het centraal rapport i? ingekomen, eer er plannen worden vastge steld. Bericht van de Elcctrisclio Centrale te Utrecht om een ringkabel aan te sluiten met de ringkabel van do Lcidschc Centra le, opdat beide Centrales bij cventueele stoornis deze stoornis kunnen wegnemen, Tot dekking der groote kosten voor dien aanleg vraagt de Lcidscho Centrale het loopcudc contract met 10 jaar te verlen gen, onder toezegging van 'n verminderde stroomprijs van 1.10 op 0.90. Goedgekeurd. Een verzoek van de Wilhclminaverceni- ging om subsidie voor onthaal der school kinderen bij de a.s. Wilhelminafcestcn. welke op 5 cn 6 Sept. zullen gehouden wor den. Het praeadvics van B. en W. luidt f 150 toe te staan, evenals het vorige jaar. Dc heer Vossepoel vraagt of dc tractatie. VOETBAL. Om den zilveren bal. Aan de wedstrijden om den Zilveren Bal, die Zondag 28 Augustus, 4 en 11 September op het terrein van Sparta te Rotterdam gehouden zullen worden, ne men de navolgende vereenigingen deel. Excelsior, Feyenoord, Sparta, V. O. G., H. B. S., H. V. V., D. F. C., Willem II, bene vens de Olympische elftallen, rood, blauw, groen èn wit. Het programma luidt als volgt-: 28 Augustus A: 1011.15: H.V.V.-V. O.G., scheidsrechter L. Caste'eyn. 11.30—12.45: H.B.S.Excelsior scheidsrechter J. Hazeu. C.: 1.2.15: Olympisch elftal rood- Olympisch elftal blauw, scheidsrechter mr E. G. van Bisselick. D.: 2.153.30: Olympisch elftal groen Olympisch elftal wit, scheidsrechter W. Eymers. 3.455.SpartaD.F.G., scheids rechter J. Mutlers. Vrijgeloot Willem II en Feyenoord. 4 Sept.: F.: 10.11.15: Winnaar A Winnaar B, scheidsrechter mr. E. G. van Bisselick. G: 11.1512.30: FeyenoordWillem II, scheidsrechter J. Mutlers. H: 1.2.15: Verliezen C.Verliezer D, scheidsrechter L. Casteleyn. I: 2.153.30: Winnaar C"Winnaar D, scheidsrechter J. Hazeu. J: 4.5.15: "Winnaar EWinnaar G, scheidsrechter W. Eymers. 11 September: Eindstrijd: Winnaar F- Winnaar J scheidsrechter H. A. Tromp, Alle wedstrijden duren tweemaal een half uur, behalve de eindstrijd, die twee maal drie kwartier duurt. LUCHTVAART KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: Wegens overtr. der Kieswet: N de B. ge boren de J.; A. T. O. geboren S.; J. W. S. geboren S.; F. L.; J. v. d. B., G. J. Z. gebo ren B.; W. V.; G. P.; A. C.; S. C. geboren v. d. P., M. H. geboren de R. J. S.; A. G. C.; H. II. C.; C. van L.; R. van K.; T. van K. geboren K; P. G. G. geboren V.; C-. van D.; S. A. geboren van D.; C. J. A., M. v. D. G.; A. M. M. ieder tot 1 of 1 dag hech tenis; F. van M. geen straf; G. B. geboren B. 0.50 of 1 dag hechtenis; M. D. geen straf; D. B. geen straf; E. van L. geboren R. geen straf; W. J. van L. geen straf; W. H. J. Z. 0.50 of 1 dag hechtenis; J. A Sch. 0.50 of 1 dag hechtenis; J. M. C. de B. geboren.S. geen straf; wegens overtre ding der Leerplichtwet: W. R.; P. II.: W. P. S. vrouw P.: E. G. A. W.; G. J. M. vr. N.j Th. A. B.: G. J. B. vrouw E.; J. J. L. Voorschoten, ieder tot 1 of 1 dag hech tenis; wed. H. geboren II.; J. K; S. R. vrouw G.; J. M. T. vrouw van Iv.; J. J. V. vrouw L.; E. v. d. S. vrouw B.; G. de la R.; A. van O. vrouw H.; A. C. E. vrouw G.; A. den O. vrouw O.; M. v. d. L. vrouw van O.: E. van S. vrouw N.; A. B. vrouw K.; E. Iv. vrouw L.; A. M. van E. vrouw D.; wed. v. d. L. geboren W. ieder tol 2 of 2 dagen hechtenis; A. de V. vrouw do V.; W. van L. vrouw de M.; A. van R. vrouw O.; N. R. vrouw O.; A n. vrouw V.; wed. J. geboren B. allen te Katwijk aan Zee, ieder tot 2 of 2 dagen hechtenis; L. P. van D. Noordwijkerhout 2 of 2 dagen hechtenis; J. J. L. Voorscholen 1 of 1 dag hechtenis; E. N. vrouw V. 0.50 of 1 dag hechtenis; C. E. vrouw G. geen straf: A. van Z. vrouw van R. 3 of 3 dagen hechtenis; A. van O. vrouw H. 3 of 3 da gen hechtenis; H. M. S. vrouw R. 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der arbeidswet: P. M. B. Noordwijk 1 of 1 dag hechtenis: J. H. C. aldaar 2 maal 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis; wegens over treding der Spoorwegwet: H. de V. R. IJmuidcn 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Motor- cn Rijwielwet: G. J. id. L. Den Haag 5 of 5 dagen hechte- N. de J. Leiden 1 of 1 dag hechtenis H. S. Haarlem 5 of 5 dagen hechtenis; W. E. v. d. W. Noordwijk 2 of 2 da- en hechtenis; wegens overtr. van het Prov. regl. op wegen en voetpaden; J. II, ran H. 2 of 2 dagen hechtenis; wegens te snel varen: H. D. Den Haag 10 of 5 da- en hechtenis: wegens varen zonder ver gunning: J. D. Haarlemmermeer 10 of E agen hechtenis; wegéns overtr. van het Motorkentockenbosluit: G. A. S. Haarlem mermeer 10 of 5 dagen hechtenis; .T. H, atwijk 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Motor en Rijw. regl.: G. L. L. Den Haag 10 tot 5 dagen hech tenis; C. G. H. S. Wassenaar 1 of 1 dag hechtenis; A. L. van L. aldaar 3 of 3 dagen hechtenis: E. J. van I. 2 of 2 da- :on hechtenis; A. van H. 5 of 5 dagen hechtenis; G. de J. 3 of 3 dagen hechte nis; P. G. van W. 3 of 3 dagen hechtenis J J. van T. 1 of 1 maand tuchtschool; J J. Woubrugge 5 of 5 dagen hechtenis; C. van der B. Lissc 3 of 3 dagen hechte- T. Z. Noordwijk 3 of 3 dagen liechle- wegens overtreding dor Pol. verord. der gem. Leiden: Ph. v. d. M. 2 of 2 da gen hechtenis; P. W. G. B. N. 1 of 1 dag hechtenis; J. v. d. L. 2 of 1 maand tucht school: F. C. G. Katwijk aan Zee; G. van A. dezelfde, ieder tot 1 of 1 dag hechtenis; H. J. R. Utrecht, dezelfde 2 maal 10 of maal 5 dagen hechtenis; D. v. d. R. 0.50 of 1 dag hechtenis; T. A V. Nieuwkoop f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtr. der Pol. verord. der gem. Noordwijk: A. Z. Noordwijkerhout 3 of 3 dagen hechtenis; J. v. d. B. Noordwijk 2 of 2 dagen hech tenis: E. A. J. A. de S. Groningen 3 of 3 dagen hechtenis; B. H. H. 0.50 of 1 dag hechtenis; wegens overtr. der pol. verorde- g der gemeente Katwijk: M. de V. Kat wijk aan Zee 3 of 3 dagen hechtenis; J. P Katwijk aan Zee 1 of 1 maand tucht school; wegens overtreding der Politiever ordening der gemeente Oegstgeest: W. B. Oegstgeest; E. P. B.; J. J. Oegstgeest, ieder lot 0.50 of 1 maand tuchtschool; wegens overtreding der Motor- en Rijw.wet: F. W. H Wassenaar 3 of 3 dagen hechtenis. Vrijgesproken werd: J. G. Noordwijk, beklaagd van overtreding van het Motor en Rijw. regl. Waar geen woonplaats is vermeld b deze Leiden. Mossel en A. A. Hovelmcijer Johanna Theresia d. v. H. v. Polanen en A. W. Ouwendijk. Frits z. v. F Labordus en E. G. v. Heusden. Maarten z. v. A. Schouten en P. Schaap. Dirkje d. v. D. Hazenoot en D. Zwanenburg. Maria Glemencia d. v.A. v. d. Poel en M. J. M. Maas. Adriana d. v. P. J. v. Leeuwen en J. van Soest. Antonie z. v. A. v, Haarlem en G. Derks. Theoda. Maria Elisth. d- v. P. v. Geel en M. G. Antonis- sen. Willem z. v. W. Plu en L. v. Ho ven. Hubertus Frans. Josehps. z. v. H. F. Mentink en T. G, G. Veeren. Gerar- da Maria d. v. G. Rosier en G. Dobbe. Pieter z. v. J. Azier en A. M. de Ridder. Nicolaas z. v. R. Cramer en I. Stol. Jo nas z. v. G. Dreef en G. G. Braxhoven. Adrianus Corns. A. G. den Hertog en H. G. Sirag. Willem Lambs. Corns, z. v. J. v. Tongeren en P. C. Roelandse. Su sanna d. v. A. Filippo en J. Dubbelaar. Anna Maria d. v. H. J. v. Kampen en A. M .Walraven. Gesina Susa. Thera. Ma- rai G. G. Knijnenhurg en A. P. v. d. Meer. Dirkje z. v. W. J. Pison en M. Brier. Alexander z. v. G. v. d. Dop en A. M. J. v. Loon. Wilhelmina d. v. P. Stol en J. dq Vos. Hendrik Jan z. v. G. Wieldcrs cn C. M. Beij. Wilhelmina adra. d. v. H. Tuinhof de moed en G. de Vogel. Ma- ïius z v. S. Boelee en J. P. Fransen. Labertus Wilhelm, z. v. W. B. Dekker en G. G. Petersen. Elisabeth d. v. J. J. de Water en M. J. Nieuwenhuyzen. Pe trus Wilhs. Johs. z. v. Ji. J. v. d. Linden en A. M. v. Schie. Willem Nicolaas z. v. H. Fuchs en P. A. Schaap. Johanna d. v. A J. v. Wijk en G. Fakkel. Johan nes Wilhs. z. v. A. v. Es en J. W. C. Evers. Maria Rijkje d. v. G. Vlasblom en R. van Dijk. Adriaan Gerard z. v. G. Vlasblom en R. van Dijk. Petronella Johanna d v. J. v. d. Fluit en G. H. v. d. Togt. Johannes Hendricus z. v. II. J. P. v. d. Hart en G. G. v. Houten. Elza Maria d. v. W J. Mizee en S. J. Asper- slag. Gonradine d. v. J. G. Verheij van Wijk en G. Roem Philippus z. v. L. Lasonder en M. Scheen. Pieter z. v. J. Hillebrand en G. Stikkelorum. Geurt z. v. P. H. Trap en E. ter Beest. Wilhel mus Adolf z. v. A. J. v. Tienen en A. P. W. Suyker. Overleden: P. H. G. Bolderdijk wedr 71 j. F. den Elzen zn. Ij. H. v. d. Berg m. 42 j. B. Vijlbrief zn. 66 j. J. F. Meijer zn. 11 mnd. I'. Kriek m. 65 j. S. v. Leeuwen dr. 23 j. P. v. RietOuwerkcrk vr. 88 j. G. Zwaan m. 27 j. M. M. Peters dr. 2 .i. DE DU1TSCHE OCEAANVLUCHT. Könnecke's laatste voorbereidselen. Hedenmiddag tusschen één en vier uur vertrok Könnecke met zijn passagier graaf Von Solms naar het vliegveld Tem pelhof. Na de laatste hand aan zijn toe bereidselen te hebben gelegd, zal hij Vrij dagmiddag vier uur van Tempelhof Keulen, waar hij zijn benzinevoorraad zal aanvullen, naar Amerika vertrekken. Uitgeleide" tot aan Ierland. De Junkerswerke zullen de vliegers, die de Oceaanvlucht naar Amerika onderne men, door een groote machine tot voorbij Ierland laten vergezellen. In deze machine zullen achttien personen plaats nemen, onder wie eenige persvertegenwoordigers. Dc K. L. NI. De heer Pies man naar Indië. De heer A. Plesman, directeur van de Kon. Luchtvaart-Mij. voor Nederland en Uitgesproken: H. Verwoerd, drukker en uitgever Lisse. Cur.: mr. L. G. van Dam, tc Haar lem, Wilhelminastraat 49. K. van Looy. mandenmaker te Haar lemmermeer, Aalsmeer der dijk 630. Cur alsvoren. G. J. van der Burg, landarbeider ti HaaFcmmermecr. Cur.: alsvoren. BURGERLIJKE STAHD LEIDEN. Geboren: Jacoba Johanna d. van T. Ouwcrkerk en G. Vroom Philippus Franciscus z. van W. Zaalberg en P- Verslraaten Elisabeth d. van P. A- Bouter en E. A. Vermeulen Frans van J. Arnoldus en G. Kokkedeo An- thonia Maria Josephina d. van H. E. Haasteren en J. M. T. Vinfgcs ^.en' drik z. van H. v. d. Velden on M. Rijns- brrger Clemens Ants. z. van A. D Personen in Leiden gevestigd. M. v.. d. Lubbc, metselaar, Zijlsingel 47. M. A. Lindeboom, Maredijk 183. L. Feijen geb. Suurland en fam., Fagelstraat 42. E. Jessurun geb. Dragten en fam., Galgewater 19. E. J. L. Vinvent, 1.1. ver pleegster, Boerhaavestr. 33. G. Wever, 1.1. verpleegster, Boerhaavestr. 33. J. Korenhof, banketkabber, Hoogewce.cd 60. E. A. M. Gaillard on fam., Stationsweg 14. A. J. M. Klaverwijdën, Garënmarkt 42. J. G. Riphaagen, Oude Singel 184. A. P. Laagland, dienstbode, Stcen- schüur 2. D. Helleman, Levendaal 177. J. de Haas, Waardgracht- 124'. L. Zonderop en fam., molenaar, Bosch- cn Gasth.polder 4. J. A. Janssen, land- bouwknecht, Lage Rijndijk 106. L Zaalberg, reiziger, Ka'gerstraat 8. L. Hannes, gezelschapsjuffr., Rapenburg 120. J. letswaart, kolc, Morschstraat 60a. v. d. Blom, dienstbode, Plantage 12. van Brandenburg en fam., Gnsstraat J. A. Vallentgoed, pianomaker, Morschweg 90. M. G. A. v. Reeuwijk- Vos, Evertscnslr. 38a. J. Koet, koper- diepdrukker, Pasteurstr. 10a. A. G. v. Luusen, reiziger, Evertsenstr. 7a. A. Krap, costuumnaaister, Gerecht 6. F. Briër, verpleger, Hansenstr. 28. D. G. Smit-Pannekeet en fam., Koninginnelaan 14. L. Fugerl, kapper, Noordeinde 8. C. dc Pree, 1.1. verpleegster, Kastanjekadc 15. W. J. v. d. Pouw Kraam, dienstbo- e, Steenstr. 12. A. Fecklcr, kapper, ieuwsteeg 16. W. Ruward, 1.1. ver pleegster, Acad. Ziekenhuis. H. Riks, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 2.9 Personen uit Leiden vertrokken. L. Morel, Rotterdam, Tollensstr. 89. J. C. Luijnenburg, Amsterdam, J. J. Crcmer- plei 31. J. Fabri, Maastricht, Stations straat 8. C. M. v. Eijk, Lissc, Juliana- straat 150. G. G. v. Berkcl, Sassenheim, Klinkenberg bij J. H. Koot. John. Da niels, den Haag, Juliana v. Stolbcrglaan M. C. II. Imshoff, Ocsterbeek, Utr.- weg 102. Jan Haak, den Haag, Jacob Marisstr. 97. E. H. v. d. Bosch, den Haag, Schenkkade 316. O. Knottcr, den Haag, Schenkkade 316. D. W. P. Gie- den Haag, Josef Israëlslaan 39. Hartingveld, Haarl.mccr, Leimuider- dijk 246. L. Vogelenzang geb. Kruger, Amsterdam, Hinsbergerstr. 67. A. Ba- rendse, Ruwiel Ter Aa no. 31 P. Dub belaar, den Haag, Beetsstr. 141. J. Zaaijer, den Haag, L. de Colignyplcin 30. G. M. J. A. v. Odijk, Tiel, SL Walburg straat bij G. v. Odijk. G. M. B. Derksen, Haarlem, Scheldestr. 12. W. H. Wuhl, Haarlem, Scheldestr. 12. A. M. Soefc, Heerlen, Beuzenraderweg 56. A. do Mooij, Rijnsburg, Moleneind 17. J. On- vlee, den Haag, v. Kinsbergerstr. 66. B. A. W. M. Bongenaar, den Haag, Wei laar straat 289. A. v. den Eelaart, Voorscho ten, Hotel Haagsche Schouw. H. A. H. Piehinot, Hamburg, Grasweg 25. P. Es- selman, Naaldwijk bij A. A. v. d. Poel. Joha. v. d. Steen, Rotterdam, Boezcmstr. 13a. H. G. C. do Keuning, Voorschoten, Wijngaardenlaan 6. R. Hilbrands, Oegstgeest, Emmalaan 46. G. Splinter, Amsterdam, Raadhuisstr. 39. Th. Riehl, den Haag, Manfersstr. 52. Schotel geb. Brocze van Groenau, Laren (N.-H.), Ja- gersweg 28. J. G. Peeters, Tilburg, Mo- rodcplcin 35. J. H. W. Dillen, Nijmegen, Houtlaan 35. L. Rietkerken, Amster dam, Overtoomsche polder E. 339. G. L. Fr. v. Looijmans, den Haag, Begonia- straat 192. Fr. L. C. Looiimans, Berlijn, Kaiserallce 203. A. M. v. Zuijlcn, Lei derdorp, L. Rijndijk 3 L.o. P. Groenc- veld, Rijswijk (Z.-H.), Kerklaan 229.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6