INGEZONDEN MEDEDEELING van do openbare lagere school zou deze 1 er voor kunnen dienen. U.it beteekende een financieel voordeel voor de gemeente en do opheffing kon ge schieden, omdat van de 67 leerlingen er CL' katholiek en slechts 5 nict-katholiek waren. Tegen deze gunstige oplossing bestond hij den inspecteur bij het L. O. in het 3c Dis trict geen bezwaar- Na hot besluit tot opheffing werd door vier personen, t.w. Borst, Heikamp, Rem merswaal en Kalker bij Ged. Staten een beroepschrift ingediend, waarin zij ver klaarden ten zeerste prijs te stellen op het behoud van de openbare lagere school. Spoedig echter trok de heer Kalker zijn handteekening terug, onder mededeeling, dat hij broodeloos zou gemaakt worden, indien hij voor behoud der school bleef werken. Intusschen is de heer Borst uit de gemeente vertrokken. De hoofdinspecteur bij het L. O. in de 3e inspectie adviseert Ged. Staten om het be sluit van den Raad goed to keuren, doch beveelt daarnaast een onderzoek aan ter oprichting van een openbare lagere school te Roelofarendsveen. De tegenstanders. Do heer Lamers, die, zooals gezegd, op trad als gemachtigde van den spoorweg arbeider Heikamp, zeide, na de inzage der verschillende stukken den indruk te heb ben gekregen, dat het gemeentebestuur nu juist niet zoo welwillend is opgetreden ten gunste van hot openbaar lager onderwijs. Er waren destijds vijf openbare lagere scholen in Alkcmade. Op twee na zijn ze successievelijk allo opgeheven- Toen het besluit tot opheffing der o- 1. s. te Nieuwe .Wetering viel, waren er nog 9 leerlingen, die voor dit onderwijs in aanmerking kwas men. Spr. acht dit een wetsovertreding, want daarin wordt als minimum aantal 8 leerlingen aangegeven. Spr. merkt hierbij nog op, dat de open bare school in do Kaag niet kan gelden als openbare school voor do geheele ge meente. Zoo is deze gemeente feitelijk zon der opt-nbaar onderwijs. Spr. acht zulks ongeoorloofd. Dan citeert de heer Lamers, hoe B. en W. bij de cpheffing der o 1. s. to Oude Wete ring helmen gezegd: bij cpheffing der o I s te Nieuwe Wetering ligt het voor de hand gelegenheid voor openbaar lager onderwijs te laten geven in het centrum der gemeente, in Roelofarendsveen. Verder sluit spr. zich in hoofdzaak aan bij het advies van hoofdinspecteur Rienks en hij vraagh Ged. Staten het besluit niet goed te keuren of anders daaraan do voor waarden te verbinden tot oprichting van een dergelijke school in R'veen. Tenslotte deelt spr. mede, zelf 'n onder zoek op kleine schaal te hebben ingesteld of er menschen in de gemeente zijn, die een openbare school verlangen en hij legt over de handteekening van 10 personen, w.o. van de bovengenoemde reclamanten. Do heer Remmerswaal, die hierna op stond, kon niet anders dan verklaren, dat hij graag een openbare school voor zijn kinderen wensehte. Het standpunt van B. en W De burgemeester, de heer Vosters, deel de hierna mede, dat B. en W. alle desbe treffende stukken betreffende deze zaak hadden ingezien en naar aanleiding daar van een uitvoerig rapport hadden opge steld, waarvan de gemeentesecretaris, de heer v. Hartevelt, voorlezing deed. Hierin wordt allereerst gememoreerd de aanvrago d.d. 26 Juli 1921 van het R. K. Kerkbestuur te Oude Wetering om over te gaan tot stichting van een R. K. Bijz. La gere School aldaar. Na vele conferenties werd genoemd bestuur overtuigd, dat de bestaande openbare lagere school aldaar zonder eenig bezwaar kon worden opgehe ven, waartoe de raad dan ook besloot- Hoe B. en W. daarna Ged. Staten tracht ten te overtuigen, dat het getal leerlingen door invloeden van buiten zoo hoog moge lijk was opgevoerd en er binnenkort een sterke daling te verwachten was, weiger den Ged. Staten evenwel de goedkeuring aan het raadsbesluit te verleenen uit over weging, dat uit een onderzoek van den hoofdinspecteur gebleken was, dat nog voor 14 leerlingen van de te O. W. wonende ouders op behoud van deze school werd prijs gesteld. De raad ging in hooger be roep, de Raad van State vereenigde zich met de zienswijze van den gemeenteraad, doch do Min. van Onderwijs kon zich op formeelen grond niet met dien zienswijze vercenigen, zoodat de openbare school be houden bleef. Het aantal leerlingen was bij die beslissing reeds leruggeloopen van 14 tot 8. Op 22 April 1924 besloot de raad dorhalvo opnieuw lot opheffing. Ged. Sta ten keurden het besluit goed. en het beroep van A- van Duyn werd bij kon. besl. van 12 Mei 1925 ongegrond verklaard. Na een strijd van drie volle jaren werd aan het gemeentebestuur van Alkemade recht gedaan en konden B. en W. met vol doening constateeren, dat al hunne bewe ringen omtrent de afname van het aantal leerlingen, zoo heftig tegengesproken door de er. voor Volksonderwijs, volkomen be waarheid werden. De strijd was echter niet van politieken aard, zooals velen meenden, doch enkel een financieele kwestie. De gemeente verkeerde in die dagen in der gelijke financieele omstandigheden dat het onverantwoordelijk lichtzinnig zou zijn een school in stand ie houden met een zoo ge ring aantal leerlingen, wier ouders als speelbal werden gebruikt in dienst van de A erceniging voor Volksonderwijs, welke Ver. reeds gedurende eenige ji»en enor- men strijd voert voor 't behoud der open bare lagere scholen. Indien deze ouders principeele voorslan ders waren geweest van openbaar onder wijs hadden zij immers hun kinderen, na de opheffig van de openb. school te W., gezonden naar dc op. school te N. W- of naar een dito in een naburige geemenfe. Dat hebben zij niet gedaan, maar hen al len gezonden naar de Ghr. school te O. W, waar zij thans allen nog school gaan. En wanneer men dn» weet, dat do bevolking fV?r gemeente Alkemade met haar zes buurtschappen, tellende een aantal zielen van ruim 5800, beslaat uit 82.2 pet. katho lieken, 8 pet. Ned. Hervormden, 81 pet- Gereformeerden en het restant uit andere kerkelijke gezindten en men weet dan nog bovendien, dat het aantal R. K. scholen voor do inwerking treding der L. O.-wet 1920 slechts bestond uit drie, met twee christelijke en vier openbare scholen, wel ke laatste behoudens die in de Kaag door bijna allemaal R. K. leerlingen worden be zocht, zoodat meermalen door de z.g. voor standers van openbaar onderwijs werd be weerd, dat deze scholen een katholiek ka rakter droegen, dan zal het niet vreemd voorkomen, dat van de vier openbare scho_ len reeds twee werden omgezet in katholie ke, want, nog voor de belissing op het raadsbesluit tot opheffing van de open bare lagere schol to 0. W. was gevallen, werd van het R. K- Kerkbestuur van Rijp- wetering een verzoek ontvangen om be schikbaarstelling van de benoodigde gelden voor de stichting van een R. K. bijz. school aldaar. Om tot de grootst mogelijke bezui niging te komen werd ook deze school op geheven. Bezwaren konden er niet inge bracht worden, want alle leerlingen waren katholiek. Het rapport geeft hierna oen uitvoerige uiteenzetting over den toestand bij het on derwijs te Roelofarendsveen en te Nieuwe Wetering en komt dan tot de ingediende stukkeu. Naar aanleiding hiervan is door recla manten gevraagd waarom zij liever deze school wenschen te behouden. Daar wordt geen antwoord gegeven. Ook B. en W. had den liever gezien, dat tot hen geen ver zoek was gekomen om de bestaande open bare school om te zetten in een bijzondere Doch nu het Kerkbestuur recht heeft op de slichting van een bijz- school, hebben zij hiermede rekening gehouden en zijn zij het Kerkbestuur dankbaar dat dit met het gemeentebestuur heeft willen meewerken aan een bezuiniging van eenige duizenden guldens door genoegen te nemen met de bestaande openbare school, welks verbou wing 4775.50 zal kosten, terwijl voor een nieuwe school 15.000 buiten den grond prijs had gevoteerd moeten worden. Ten aanzien van adressant merken B. en W. in hun rapport het volgende op. J. Remmerswaal, die katholiek is, heeft vier kinderen op den openb. lagere school te N. W., waarvan één nog niet leerplich tig. De hoofdinspecteur geeft hier een aantal van 5, doch in werkelijkheid, zijn er maar 3. Remmerswaal heeft eenigen tijd geleden aan den voorz- van het Kerkbe stuur persoonlijk verklaard geen princi pieel bezwaar te hebben tegen R. K. Bijz. Onderwijs, hetgeen hij inderlijdo trouwens zelf heeft bewezen door zijn kinderen te zenden naar de R. K. Bijz. School te Roe lofarendsveen. Remmerswaal heeft echter tegenover meerdere ingezetenen van N. W. uitgelaten, dat hij alleen oppositie wenscht te voeren, omdat hij het Hoofd der ge meente niet mag lijden. De heer D. Heijkamp verklaarde voor*- stander te zijn van openbaar onderwijs, en hij was van meening, dat er tegen het be sluit van den raad weinig te doen zou zijn, gezien het gering aantal leerlingen, dat overbleef. Hij verklaarde niet in beroep te zullen gaan en teekende een verklaring, dat hij zijn kinderen naar Leiden zon zenden, mits de gemeente de vervoerkosten per trein voor haar rekening nam, hetgeen B- en W. toezegde. Deze vragen thans Ged. Staten in hun rapport wat zij denken van de houding, thans door adressant aangenomen. Is hij eigener beweging in beroep gegaan of heeft de Ver. voor Volksonderwijs hierin weder do hand gehad? Wat A. Kalker betreft verwijzen B. en W. naar zijn schrijven d.d. 30 April, waar bij hij zijn handteekening introk. Th. Borst is op 11 Juli 1927 vertrokken naar Aalsmeer, zoodat de bewering van B. en W. omtrent zijn vertrek juist is ge bleven. Rest nog de spoorwegarbeider J. Brinks, die twee kinderen heeft, die nog niet den leerplichtigen leeftijd hebben bereikt. Gelet op het bovenstaande en aannemen de, dat Remmerswaal werkelijk voorstan der van openbaar onderwijs zou zijn, zou den met de kinderen van Heykamp slechts vijf leerplichtige kinderen overblijven. B. en W. verklaren tenslotte nadrukke lijk in hun.rapport ten aanzien van de mo gelijkheid lot stichting van een openbaar schooltje te R'veen, dat dit een gevolg is geweest van de vraag door de schoolin spectie geteld of het mogelijk zou zijn bij opheffing van de openb. scholen te Niuew- en Rijpwetering een centrum-schooltje te slichten, welke vraag door B. en W. beves tigend werd beantwoord, mits daaraan als vanzelfsprekend voldoende behoefte bleek te bestaan. Daarvan kan thans niet ge sproken worden- Wat de financieele ge volgen daarvan zouden zijn in een gemeen te, die toch al zoo'n zwaren belastingdruk te dragen heeft, wordt in de eindconclu sie van het rapport uiteengezet. De replieken. Hierna vroeg de heer Lamers weer het woord, die allereerst opkwam tegen de zinsnede uit het rapport, waarin gesproken wordt over kindereu, wier ouders worden gebruikt als speelbal van de Ver. voor Volksonderwijs. Spr. zeide niet hier te zijn om de belangen dezer vereeniging te ver dedigen. Waar hij echter ook lid dezer vereen, is, meende hij te moeten opmerken, dat een dergelijke uitdrukking niet gebe zigd had mogen worden. Wat de cijfer- statistiek betreft, merkt spr. op, dat nog niet is uitemaakt, dat alle Katholieken een openbaar onderwijs wen schen. Voorts opperde, spr. bedenkingen legen do bezwaren van B. en W- dat alles zoo veel geld kost. Dat moet volgens spr. op de laatste plaats komen. Allereerst moet het recht gehandhaafd worden. Dan brengt spr. een eeresaluut aan Rem merswaal, die ,,den moed" heeft gehad om als Katholiek uit te komen voor zijn overtuiging: voorstander te zijn van open baar onderwijs! (Gelach). GAAN LOGEEREE. Groot is de vreugd Uwer kinderen als zij voor korteren of langeren tijd de vacantie bij Uwe familie of goede vrienden gaan doorbrengen. Met hoeveel zorg en genoegen pakt Moeder dan het koftertje voor den kleinen baas en nauwkeurig wordt nage gaan of alles wel piekfijn in orde is voor het verblijf buitenshuis. Komt U nog iets te kort, Moeder? O ja, ik zie 't al! Voor de kleinste nog een lief, doch solied speelpakje om te spelen in tuin of zand, denk er om 't mag vooral niet verschieten, bij WAALS zag ik laatst iets aardigs sterk linnen met leuke kinder figuurtjes, ik meen voor slechts 97 cent. Voor die vroolijke maar wilde jongens of meisjes van 4 tot 10 jaar een flink sterk, goed waschbaar matrozenpak, of leuke mouseline jurk; waar dit zoo spoedig te krijgen? Wel Moeder, ook bij WAALS. Overvloed van keuze! Matrozenpakken f 2.25. De origineele Regatta Marine Costuums met losse kraag f 3.30. Wascli- echte mouseline meisjesjurken in oneindig veel dessins en modellen f 1.30; en dan die grootere jongens daarvoor zoekt U zeker een keurig Suffolk costuum; van de snit die reeds meer den aanstaanden Heer aanduidt. Die zag ik laatst bij VVA A LS bijzonder mooi voor f4.45. En voor Uw grootere Dochters een fleurige zomerjapon die ofschoon eenvoudig, haar zoo bijzonder goed staat. De etalage van WAALS bevat een collectie van zulke aardige japonnen waarbij er zijn voor slechts f 2.50, die door iedere vriendin zeker op het vier dubbele gewaardeerd zullen worden. Dus Moeder, maak maar spoedig Uw lijstje op en doe wat het beste is: 30S7 ICOOPT BIJ WAALS!! Tenslotto vraagt spr. waarom men geen onderzoek wenscht in te stellen naar de voorstanders van openbaar onderwijs Burgemeester Vosters betoogt hierna nog eens, dat Remmerswaal altijd zijn kin deren naar de katholieke school heeft ge zonden, totdat spr. hem eens een ver zoek, een onredelijk verzoek, geweigerd had. Hij leest voorts een brief voor, die hem ongevraagd is toegezonden door een oud-wethouder der gemeente en waarin staat, dat R- verklaard heeft den burge meester te willen dwarsboomen. Pastoor Onel verklaart hierna nog ten aanzien van de verdachtmaking van Kal ker over het broodeloos maken, dat spr. niet eens weet, wat do man uitvoert. Ten opzichte van het verzet van R. ver klaart ook deze spr., dat R. hem gezegd heeft den burgemeester te willen pes ten! Burgemeester Vosters wijst dan nog eens op de hooge belastingen en zegt, ter staving van zijn beweringen, dat geen openbaar onderwijs verlangd wordt, dat in do afgeloopen twee jaar geen enkel ver zoek om openbaar onderwijs is gedaan- dat, tenslotte, de cecretaris der Ver. voor Volksonderwijs te Oude Wetering, zijn kind zelf naar de Chr. school aldaar zendt! Na eenige bemerkingen van den lieer Borghols ten aanzien van de handteeke- ningen door den heer Lamers verzameld, zeide de voorz., dat de beslissing van God. Staten later zal volgen. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te 7 uur. Voorz. burgemeester- Aanwezig alle leden. Do voorz. opent de vergadering en leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Een commissie werd benoemd tot onder zoek der geloofsbrieven van de nieuw-bc- noemde raadsleden, welk9 in orde werden bevonden. Het tweede punt vermeldde: Installatie raadslid, maar aangezien de heer Paar- kekooper verhinderd was de Raadszitting hij te wonen, kon de installatie thans niet plaats hebben. Onder de ingekomen stukken was een adres van den heer G- Vink in de Gever- straat, verzoekende voor zijn perceel het trottoir te verlagen voor de in- en uitrit van zijn auto. Ter afdoening in handen ge steld van B. en W. Aangeboden werd de gemcenterekening 1926, en in handen gesteld eener commissie Voorstel inzake legesverordening. De verordening was slechts voor één jaar vastgesteld; de geldigheidsduur zou op 1 Januari verstreken zijn. B. en W. stellen voor de verordening ongewijzigd opnieuw vast te stellen en bij Ged. Staten in te sturen. Het volgende punt op de agenda was een voorstel van B. en W. in2ake wegver- breeding hock Terweeweg en do Kempe- naerstraat. B- en W. zijn van meeiïing, dat een radicale oplossing van dit punt slechts verkregen kan worden door van den eige naar van de betreffende perceelen een strook grond te koopen en den weg te ver- breeden. Na onderhandelingen met dezen eigenaar heeft deze toegestemd de grond onder bepaalde voorwaarden af te staan. B. en W. stellen daarom thans voor, de bedoelde strook grond te koopen. Aangenomen. Daarna komen in behandeling enkele reclames schoolgeld. Bij de rondvraag vraagt de heer de Graaf of niet de mogelijkheid bestaat een waterleiding aan te leggen naar de Kwaak Het water is daar zeer slecht en omdat de leiding tot Poelgeest gelegd is, gelooft spr. kan het niet zooveel zal kosten om ook de menschen van de Kwaak van goed wa ter te voorzien. Dq, Voorz. zegt, dat, het een plicht is van de eigenaars van de huizen volgens de verordening, om hun huurders van water te voorzien. Deze moeten het initiatief ne men. Dat is niet de plicht van de ge meente- De eigenaars kunnen echter ge dwongen worden bij slechten toestand daarin verbetering te brengen. De huur ders moeten dus hun klachten indienen hij de eigenaars, anders kan het gebeuren dat de gemeente een leiding aanlegt, en er geen of weinig aansluitingen komen. De heer v. Egmond vraagt in verband met een verzoek v. d. Morschbewoners om doortrekking van de electrische kabel naar de Morsch, in welk stadium de besprekin gen daarover zijn. De Voorz. zegt, dat de onderhandelingen met do fabriek nog steeds gaande zijn, maar dat hij spoedig mededeelingen hier over zal kunnen doen. Aan het einde der vergadering merkt de Voorz. op, dat dit waarschijndijk de laat ste vergadering van den Raad, in haar huidige samenstelling, zal zijn. Spr. richt daarom een woord van dank tot de heeren die do volgende maal geen deel meer zul len uilmaken van den Raad. De heer Schoonderwoerd wenscht spr. veel zegen foe in zijn nieuwe woonplaats- Evenzoo wenscht spr. den heer van Egmond ook buiten den Raad een gelukkig leven toe, hem dankende voor wat hij als wethouder en als gewoon raadslid voor de gemeente heeft gedaan. In het bijzonder dankt spr. wetli. Spaargaren, die reeds zoo langen tijd deel van den Raad heeft uitgemaakt voor bijstand in vele zaken en wenscht hem nog vele jaren toe in het midden der gemeente. De heer Spaargaren dankte daarna den Voorz. wederkeerig, en wijst op de groote werkkracht van hem voor de gemeente Oegslgeest Tevens dankte spr. den heer Rubenkamp voor de prettige samenwer king als wethouder, en alle raadsleden voor hun vriendschap. Ook do heer van Egmond brengt den Voorz. dank voor zijn woorden en zegt dat de periode in den Raad doorgebracht, bij hem steeds in dankbare herinnering zal blijven. Daarna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het warme weer der laat ste dagen is allesbehalve gunstig voor de tuinbouwbedrijven alhier. Een der voor naamste producten, de bloemkool, is der mate in prijs gezakt, dat deze thans voor den tuinders verliesgevend is. De aan voer is, ook door de warmt, zeer groot Alles is tegelijk rijp. Waar ruim een week geleden de prijs voor 1ste soort nog liep van 1822 en nu is gedaald van ƒ5.50 tot 7.kan men nagaan welke groote verschillen dit geeft. Meer dan 20 000 stuks worden per veiling aangevoerd. Be grijpelijk dat de tuinders naar ander weer verlangen. LISSE. Harmonie-succes. De R.-K. Harmonie „Adolf Kolping", onderafd. der St.-Jo- sefsgezellenver. behaalde j.l. Zondag op het concours te Diemen den 2en prijs in de 3e afdeeling met 142 punten. In deze af- deeiing speelden 7 corpsen mee, terwijl 't hoogst aantal te bereiken punten 150 be droeg. Een mooie prestatie dus voordit jonge corps, en hun komt, zoowel als haar ijverigen directeur, den heer G. Dik te Lei den, een eeresaluut toe! NOORDWIJK. Oneerlijke kellner. Door een hotel houder alhier is bij de politie aangifte ge daan dat een kellner, die bij hem in dienst betrekking was, vertrok met medene ming van nog af te dragen gelden, zoodat verduistering wordt' vermoed. De politie stelt een onderzoek in. Wild paard. Doordat op den Noord- Boulevard een paard gespannen voor een wagen steigerde en sloeg, viel de bestuur der van den wagen op het trottoir. Hij be kwam een vleeschwond boven de knie en had een trap van het paard in do maag streek gehad. Na verhonden te zijn kon hij zijn weg vervo'gen. Personalia. Voor het examen Nij verheidsonderwijs akte N. b 4 is geslaagd J. de Vleer, alhier. DE ROTSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kunsttanden ingeslikt. Met een kunstgebit moet men voorzichtig zijn. Dc landbouwer R. kreeg eenige dezer kunst voorwerpen tijdens den slaap naar binnen en moest dientengevolge naar het zieken huis te Leiden worden overgebracht. BOSKOOP. Ernstige aanrijding. Zaterdagavond heeft alhier een ernstig ongeval plaats gehad. Mej. H., die zich met een kinder wagen omstreeks half elf op den Zijde- weg bevond, werd aangereden door den motorrijder H. uit Hazerswoude. De vrouw werd over den weg geslingerd en bewusteloos en ernstig verwond opgeno men. Maandagmorgen was zij nog niet hij kennis. Zij heeft vermoedelijk een schedelbreuk bekomen. De motorrijder verklaarde dat hij verblind was door de electrische lantaarns van tegemoetrijden- de wielrijders. De politie heeft de zaak in onderzoek Zwemmen in de Gouwe. B. en W. alhier hebben bepaald, dat men in deze gemeente in de rivier „de Gouwe'' mag zwemmen op de volgende plaatsen. Zuide lijk vanaf de Korenmolen van den heer Abbenbroek. en Noordelijk vanaf het be gin van den Steileweg. HAZERSWOUDE. Reclame-optocht. De Wilhelmina- vcreeniging organiseert op 31 Augustus a.s. een groote reclame-optocht. Voor deze gemeente zeker iets nieuws. WADDINXVEEN. Personalia. Voor het examen Duitsch M. O. akte A. s'aagde de heer A. Koffe- man. WOERDEN. Nachtelijke twist in een café. In den aan den Wagenstraat gelegen herberg van Vos, ging het in den nacht van Zon dag op Maandag weer knap rumoerig toe. Een tweetal surveilleerende agenten t.w. de agenten Kot en Steenbeek, "bemerkten dat ondanks bet reeds vergevorderde uur, het was n.l. halfeen nog een aantal Eiaihelseke Agenda LEIOEN. V/oensdag. Volkszangmiddag voor kim ren der Bondsleden, boven 10 ja Bondsgebouw. 35 uur. Donderdag. Triduum R.-K. Vrouwenhoi St.-Josephskert, 7.30 uur. Vrijdag. Triduum R.-K. Vrouwenbond, Josephskerk, 7.30 uur. Zondag. Triduum R.-K. Vrouwenbond, j Josephskerk, 8 uur. &8gesweewe fègemda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst d apotheken wordt van Maandag Aug. tot en met Zondag 14 Aui waargenomen door de apotheek van <j( heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, lei foon 552. menschen in het café aanwezig waren. 5 liooren aan het leven dat ze maakle waren ze nog al in vroolijken toestand Daar de caféhouder natuurlijk gei nachtpermissie had, gingen de agenti naar binnen om van een en ander proca verbaal op te maken. Heel liefelijk werdi ze daar niet ontvangen. De cafèbczoeksi w.o. een viertal Woerdenaars looi den zich heel onwillig met het opgevi van him naam, terwijl het echtpaar \i al gauw een dreigende houding tegen j agenten aannam. De vrouw maakte b de agenten tamelijk lastig door te pri bceren ze de deur uit te dringen, wat eci ter niet gelukte. Ze kreeg echter spoed| hulp van haar man, die met et bierflesch, op de agenten toeslormde i hiermede den gent Kot een gevoeliji klap op het hoofd gaf. Dc andere agent, dien hij nu ook et beurt met de bicrflesch wilde geven, wj echter wel raad met hem, door er dira metde gummistok op in te slaan, n agent Kot die zich inmiddels van -öt slag hersteld had, trok ook zijn gunn stok, zoodat het in een oogenblik e vechtpartij van belang was. Het optreden der agenten scheen echt wel indruk te maken, daar alle bezoekt en het echtpaar Vos incluis, de vlud namen. Tegen den caféhouder Vos werden 4-tal processenverbaal opgemaakt, m een wegens mishandeling. De agent Kot bleek een niet gevaarlij hoofdwonde te hebben opgeloopen. Het relletje trok begrijpelijk veel b langstelling van de in hun naclitrust gi stoorde daar wonende menschen. SPORT ROEIEN. Nederland en de Europeesche Kampiosi schappen. De a c h t v a n N j o r d k o m t n i e t ui Het bestuur van den Nederlandsche Roeibond heeft j.l. Zaterdag te Delft e; oefening van de gestuurde vier in de d zer dagen door ons gepubliceerde nieun samenstelling bijgewoond en heeft nadc! hand besloten, de ploeg af te vaardig! naar de kampioenschappen der F.I.S.A. Como. Daarentegen staat vast, dat dc ac! van Njord niet uitkomen zal. Derhalve li staat dc Nederlandsche vcrtegenwoorii ging thans uit 4 booten, 9 roeiers en stuurlui. Gestart wordt in dc vier to stuurman (Laga), de twee met stuurmi (Ainstel), de stuurmanlooze twee (Dare Df vil Club) en de skiff (Het Spaarne). In ii acht., de niet gestuurde vier en de dubbd skiff komt Nederland niet uit. De Nederlandsche Roeibond zal op b congres der F.I.S.A. vertegenwoordig worden door mr. G. L. de Vries Feyense dr. C. J. van Iterson, resp. voorzitter vice-voorzitter van den bond. ZEILEN. Om den Cumberland-beker. De race welke gisteren te Ryde gezcil werd had het volgende resultaat: 1. Sin II, 2. Hollandia, 3. Aile V. VOETBAL. Dc competitie-indeeling in het Westen. Naar de Sportkroniek mededeelt luid de competitie-indceling in het Westen vofl het a.s. voetbalseizoen als volgt: Afdeeling I: le klasse: Ajax, E.D.O., Excelsior, H! S., R.C.H., U.V.V., D.F.C., Hilversum, Tl C., V.O.C. 2e klasse A: Helder, H.R.C., Alc. Vk trix, Hollandia, West-Frisia, K.F.C., ZI V., D.E.C., V.S.V., W.F.C. 2c klasse B: H.V.C., Velox, Donar, f F.C., A.F.C., V.V.A., Haarlem, Bloemc* daal, Zandvoort, Zeeburgia. 3e klasse A: Q.S.C., O.S.V., Kinheiffi Assendclft, S.D.W., D.J.K., O.D.E., Wate: graafsmeer. 3e klasse C: Allen Weerbaar, Rapidilas- D.W.V., Z.R.C., E.D.W., D.W.S., Neerlat dia, Amstel. 3e klasse D: Quick, Baarn, Utreek Kampong, C'ulemborg, Vriendenschaar. Zeist, Z.N.C. Afdeeling II: le klasse: Feijcnoord, De Stormvogel 't Gooi, Z.F.C., Spax-ta^ De Spartas* Blauw-Wit-, H.V.V., A.D.O., H.F.C. 2e klasse A: A.S.C., Quick, B.M.T., Tl O.S., D.H.G., Hermes-D.V.S., Fortui* Steeds Hooger, Hercules, Voorwaarts. 2e klasse B: L.S.V., Unitas, S.V.W., SJ- V., OJD.S., Xerxes, C.V.V., Neptunu? Overmaas, Merwede. 3e klasse A: Alphen, Lugdunum, L.F.C. U.V.S., Hillinen, R.V.C., Schevcninge11 O.N.A. 3e klasse B: Hoek v. Holland, Dein3! Delft, D.V.C., Concordia, VlaardingeB' Gouda, V.F.C. 3e klasse C: Bodegraven, Olympia, C., D.C.L., 't Noorden, Schoonhoven. 3c klasse D: Leerdam, Emma, St. Tol' harden, Transvalia, Leonidas, R.F.C.^ S-' O.D., D.H.S.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2